Football ResultsSaturday, 1st July 2017
Angola: Division 1
FT
Desportivo JGM
1 - 2
Desportivo Huila
FT
Kabuscorp
1 - 1
Onze Bravos
FT
Progresso Lunda Sul
3 - 2
Santa Rita de Cassia
Argentina: Primera B Nacional
FT
Almagro
1 - 2
Villa Dalmine
FT
Flandria
0 - 1
Chacarita Juniors
FT
Independiente Rivadavia
0 - 0
Crucero del Norte
FT
Los Andes
1 - 1
Argentinos Juniors
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Canberra FC
0 - 3
Woden Valley
FT
Monaro Panthers
0 - 4
Centre of Excellence
Australia: NPL New South Wales
FT
Bonnyrigg White Eagles
0 - 0
Hakoah Sydney City
FT
Sydney FC (Youth)
2 - 1
Apia Leichhardt Tigers
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Adamstown Rosebud
4 - 2
Valentine Phoenix
FT
Lambton Jaffas
3 - 1
Weston Workers Bears
FT
Newcastle Jets (Youth)
1 - 2
Hamilton Olympic
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Strikers
3 - 2
Gold Coast City
FT
Moreton Bay United
1 - 1
FNQ Heat
FT
Northern Fury
1 - 2
Redlands United
FT
Western Pride
4 - 2
Brisbane City
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide City
0 - 0
NE Metrostars
FT
Adelaide Comets
0 - 1
Croydon Kings
FT
Adelaide Olympic
3 - 2
West Torrens Birkalla
FT
Campbelltown City
3 - 2
Cumberland United
FT
Cumberland United
0 - 3
West Adelaide
Australia: NPL Tasmania
FT
Clarence United
3 - 0
Kingborough Lions
FT
Northern Rangers
1 - 0
Hobart Zebras
FT
South Hobart
3 - 0
Devonport City
Australia: NPL Victoria
FT
Hume City
1 - 3
Port Melbourne
FT
North Geelong
0 - 4
Heidelberg United
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
2 - 0
Stirling Lions
FT
Bayswater City
3 - 1
Joondalup United
FT
Cockburn City
2 - 1
Mandurah City
FT
Inglewood United
3 - 2
Perth SC
FT
Sorrento
2 - 0
Perth Glory (Youth)
Belarus: Division 1
FT
BATE Borisov
2 - 0
Gorodeya
FT
Dinamo Brest
3 - 0
Gomel
FT
Isloch Minsk
0 - 0
Naftan
FT
Slutsk
1 - 0
Dnepr Mogilev
Brazil: Serie A
FT
Atletico Goianiense
1 - 1
Santos
FT
Palmeiras
1 - 0
Gremio
Brazil: Serie B
FT
ABC
0 - 1
Guarani Campinas
FT
America Mineiro
3 - 0
Brasil de Pelotas
FT
Internacional
0 - 1
BOA
FT
Nautico Recife
0 - 1
CRB
FT
Oeste
2 - 0
Santa Cruz
FT
Parana
1 - 0
Ceara
Brazil: Serie C Group B
FT
Macae
1 - 0
Mogi Mirim
FT
Sao Bento
1 - 2
Ypiranga PE
CAF: Champions League Group Stage
FT
Cotonsport (CMR)
0 - 2
Wydad Casablanca (MAR)
FT
Ferroviario Beira (MOZ)
1 - 1
Etoile du Sahel (TUN)
FT
Saint George (ETH)
0 - 1
Mamelodi Sundowns (RSA)
FT
Vita Club (COD)
2 - 2
Esperance ST (TUN)
FT
Zanaco (ZAM)
0 - 0
Al Ahly Cairo (EGY)
CAF: Confederation Cup Group Stage
FT
Al-Hilal Al-Ubayyid (SUD)
2 - 0
Recreativo Do Libolo (ANG)
FT
Horoya (GUI)
0 - 0
Supersport United (RSA)
China: Super League
FT
Changchun Yatai
2 - 1
Beijing Guoan
FT
Guangzhou R&F
3 - 4
Chongqing Lifan
FT
Hebei China Fortune
0 - 0
Shandong Luneng
FT
Henan Jianye
0 - 0
Tianjin Teda
FT
Jiangsu Suning
0 - 1
Shanghai SIPG
China: League One
FT
Beijin BG
2 - 2
Qingdao Huanghai
FT
Boading Yingli Yitong
2 - 2
Wuhan Zall
FT
Dalian Transcendence
3 - 3
Shenzhen
FT
Lijiang Jiayunhao
3 - 4
Shijiazhuang Yongchang
FT
Nei Mongol Zhongyou
0 - 0
Hangzhou Greentown
FT
Shanghai Shenxin
1 - 2
Beijin Renhe
China: Super League Women
FT
Hebei Yuandong (W)
2 - 3
Beijing Zao Tai (W)
FT
Jiangsu Suning (W)
1 - 0
Tianjin Huisen (W)
FT
Shanghai Shenhua (W)
1 - 3
Changchun Dazhong (W)
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Bogota FC
1 - 0
Fortaleza
FT
Valledupar
1 - 2
Leones
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Deportivo Cuenca
2 - 0
Independiente del Valle
FT
El Nacional
4 - 2
Fuerza Amarilla
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
Deportivo Colon
1 - 2
LDU Loja
FT
Imbabura
1 - 1
CDS Santa Rita
FT
Manta
2 - 3
LDU Portoviejo
FT
Tecnico Universitario
1 - 1
Aucas
Estonia: Meistriliiga
FT
Tammeka Tartu
2 - 1
Parnu Linnameeskond
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
0 - 3
Levadia Tallinn II
FT
Flora Tallinn II
4 - 0
Rakvere Tarvas
Finland: Veikkausliiga
FT
Ilves Tampere
1 - 0
KuPS Kuopio
FT
JJK
1 - 3
Lahti
Finland: Ykkonen
FT
Haka
1 - 5
AC Oulu
FT
OPS
4 - 1
GrIFK
Finland: Kakkonen Group A
FT
KTP
5 - 0
Keski-Uusimaa
FT
Kultsu
2 - 0
MIPK
FT
Legirus Inter
2 - 0
Sudet
Finland: Kakkonen Group B
FT
EsPa
0 - 0
FC Espoo
FT
MuSa
3 - 0
TPV
FT
Peimari United
1 - 1
KaPa
FT
Salpa
1 - 5
BK-46
FT
Viikingit
5 - 1
NuPS
Finland: Kakkonen Group C
FT
Kajha
2 - 1
OTP
FT
PK-37
1 - 1
AC Kajaani
Finland: Naisten Liga
FT
Honka (W)
6 - 0
GBK (W)
FT
ONS (W)
0 - 1
HJK Helsinki (W)
Friendly:
FT
Denmark (W)
1 - 2
England (W)
FT
USA
2 - 1
Ghana
Friendly:
FT
Aalborg
3 - 2
Vendsyssel
FT
Aarau
1 - 0
Wohlen
FT
Albion Rovers
2 - 1
Clyde
FT
Arka Gdynia
0 - 2
Sandecja Nowy Sacz
FT
BFC Dynamo
2 - 1
Rot-Weiss Erfurt
FT
Banik Ostrava
3 - 1
Znojmo
FT
Belchatow
0 - 0
Znicz Pruszkow
FT
Brechin
2 - 0
Spartans
FT
Brno
1 - 1
Vion Zlate Moravce
FT
CSKA Sofia
2 - 0
Etar Veliko Tarnovo
FT
CSU Craiova
1 - 2
FC UFA
FT
Diosgyori
4 - 2
Tatran Presov
FT
Dynamo Kyiv
1 - 1
Botosani
FT
Elgin City
0 - 1
Ross County
FT
Fortuna Koln
0 - 1
Uerdingen 05
FT
Heart of Midlothian
1 - 0
Livingston
FT
Holstein Kiel
2 - 0
Odense
FT
Ingolstadt 04
1 - 0
Karlsruher
FT
Karvina
0 - 4
Gornik Zabrze
FT
Liefering
1 - 0
1860 Munich
FT
Ludogorets
1 - 3
Dinamo Moscow
FT
Luzern
0 - 0
Austria Lustenau
FT
MTK Budapest
3 - 0
Cegledi
FT
Maribor
1 - 2
Inter Zapresic
FT
Nesebar
1 - 3
Neftochimic Burgas
FT
Nurnberg
4 - 0
Bohemians 1905
FT
Partizan
0 - 3
CSKA Moscow
FT
Pomorie
1 - 2
Maritsa Plovdiv
FT
Quevilly
0 - 1
Lens
FT
Rapid Vienna
1 - 1
Celtic
FT
Red Bull Salzburg
5 - 1
Dunajska Streda
FT
Ried
2 - 1
Puskas Academy
FT
SCR Altach
0 - 5
Sochaux
FT
SF Lotte
0 - 1
St Pauli
FT
Salisbury City
0 - 3
Portsmouth
FT
Schaffhausen
1 - 1
St Gallen
FT
Shakhtar Donetsk
2 - 0
Bochum
FT
Sigma Olomouc
2 - 1
Pardubice
FT
Silkeborg
1 - 2
Viborg
FT
Sion
1 - 0
Servette
FT
Skalica
3 - 0
Slovacko
FT
Slavia Praha
4 - 0
MSK Zilina
FT
Slovan Bratislava
3 - 2
FC Nitra
FT
Slovan Liberec
2 - 4
Hradec Kralove
FT
Sparta Praha
6 - 0
Karlovy Vary
FT
Spartak Moscow
3 - 2
Vozdovac
FT
Spartak Trnava
1 - 0
Gyirmot
FT
St Johnstone
0 - 3
Aberdeen
FT
Stade Nyonnais
0 - 4
Nice
FT
Stenhousemuir
0 - 3
Morton
FT
Stirling Albion
0 - 2
Motherwell
FT
Strumska Slava
3 - 3
Tsarsko Selo
FT
Szombathelyi Haladas
0 - 2
PAKS
FT
Szombathelyi Haladas
0 - 1
Soproni VSE
FT
Taborsko
0 - 1
Pribram
FT
Thun
1 - 1
FC Zurich
FT
Tom Tomsk
0 - 0
Sibir
FT
Torhout
0 - 2
Club Brugge
FT
Ulm 1846
2 - 0
Aalen
FT
Viktoria Plzen
3 - 2
Sokolov
FT
Vlasim
0 - 3
Jablonec
FT
Vysocina Jihlava
2 - 1
Viktoria Zizkov
FT
Wisla Krakow
2 - 0
Odra Opole
FT
Wisla Plock
0 - 3
Pogon Siedlce
FT
Wolfsberger AC
2 - 2
Triglav Kranj
FT
Zaglebie Sosnowiec
0 - 2
Karpaty Lviv
FT
Zlin
3 - 0
Trinec
Iceland: 1. Deild
FT
Haukar
5 - 0
Leiknir Faskrudsfjordor
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
KR Reykjavik (W)
1 - 5
Stjarnan (W)
Iraq: Premier League
FT
Al Bahri
2 - 3
Al Zawraa
FT
Karbala
1 - 0
Al Minaa
Japan: J1 League
FT
Albirex Niigata
0 - 2
Jubilo Iwata
FT
Consadole Sapporo
1 - 0
Shimizu S Pulse
FT
Kawasaki Frontale
5 - 0
Vissel Kobe
FT
Omiya Ardija
1 - 2
Yokohama F Marinos
FT
Urawa Red Diamonds
4 - 3
Sanfrecce Hiroshima
FT
Vegalta Sendai
2 - 3
Gamba Osaka
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
1 - 0
Gifu
FT
Fagiano Okayama Next
3 - 0
Mito Hollyhock
FT
JEF United Chiba
4 - 1
Oita Trinita
FT
Kamatamare Sanuki
0 - 1
V-Varen Nagasaki
FT
Kyoto Sanga
1 - 0
Thespakusatsu Gunma
FT
Montedio Yamagata
1 - 3
Machida Zelvia
FT
Renofa Yamaguchi
1 - 2
Matsumoto Yamaga
FT
Roasso Kumamoto
4 - 0
Tokyo Verdy
FT
Shonan Bellmare
2 - 1
Nagoya Grampus
FT
Tokushima Vortis
4 - 1
Ehime
FT
Zweigen Kanazawa
3 - 2
Yokohama FC
Japan: J3 League
FT
Cerezo Osaka (U23)
2 - 2
Sagamihara
FT
FC Tokyo (U23)
1 - 1
Blaublitz Akita
FT
Kataller Toyama
2 - 1
Giravanz Kitakyushu
FT
YSCC
2 - 2
Ryukyu
Kazakhstan: Premier League
FT
FC Kaysar
0 - 0
Akzhayik
FT
Okzhetpes
1 - 0
Atyrau
FT
Taraz
0 - 1
Astana
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
0 - 2
Kariobangi Sharks
FT
Nakumatt
2 - 1
Sofapaka
FT
Nzoia Sugar
0 - 0
Thika United
FT
Western Stima
1 - 2
Muhoroni Youth
Malaysia: Super League
FT
Felda United
2 - 1
Pahang
FT
Johor Darul Takzim
2 - 0
Penang
FT
Kedah
2 - 3
Perak
FT
Kelantan
0 - 2
Sarawak
FT
PKNS
1 - 1
Melaka United
FT
Selangor
4 - 2
PBDKT T-Team
Norway: Eliteserien
FT
Lillestrom
2 - 0
Stromsgodset
FT
Sogndal
1 - 0
Aalesund
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Alta
2 - 1
Raufoss
FT
Asker
5 - 1
Grorud
FT
Baerum
0 - 1
Skeid
FT
KFUM Oslo
0 - 0
Follo
FT
Nybergsund Il Trysil
1 - 0
Ham-Kam
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Egersund
4 - 0
Fana
FT
Fram Larvik
2 - 2
Bryne
FT
Vindbjart
1 - 2
Notodden
Norway: Toppserien
FT
Klepp (W)
4 - 1
Kolbotn (W)
FT
Lillestrom (W)
2 - 0
Sandvikens (W)
FT
Roa (W)
4 - 3
Valerenga (W)
Paraguay: Segunda Division
FT
Deportivo Santani
0 - 2
Fulgencio Yegros
Peru: Primera Division Apertura
FT
Academia Cantolao
2 - 3
Real Garcilaso
FT
Juan Aurich
1 - 1
Deportivo Municipal
FT
Sport Rosario
2 - 1
FBC Melgar
FT
Union Comercio
3 - 1
Universidad San Martin
Peru: Segunda Division
FT
Cesar Vallejo
1 - 1
Union Huaral
FT
Deportivo Coopsol
3 - 2
Sport Loreto
Philippines: Philippines Football League
FT
Ceres
5 - 2
Stallion
FT
Davao Aguilas
0 - 1
Meralco Manila
Republic of Ireland: Division 1
FT
Cobh Ramblers
3 - 1
Athlone Town
FT
Longford Town
1 - 0
Cabinteely
South Korea: K League
FT
Daegu
1 - 2
Gangwon FC
FT
Incheon United
1 - 0
Gwangju
FT
Ulsan Hyundai
2 - 1
Suwon Bluewings
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Mugunghwa
0 - 0
Ansan Greeners
FT
Seoul E-Land
2 - 3
Busan I Park
Sweden: Allsvenskan
FT
GIF Sundsvall
1 - 2
Sirius
FT
Halmstad
1 - 1
Elfsborg
FT
Malmo
3 - 2
AFC Eskilstuna
Sweden: Division 1 North
FT
Sollentuna
1 - 3
Carlstad United
FT
Syrianska Botkyrka
1 - 2
Enskede
FT
Umea
3 - 1
Sandvikens
Sweden: Division 1 South
FT
Assyriska BK
1 - 1
Skovde AIK
FT
Husqvarna
2 - 2
Karlskrona
FT
Kristianstad
2 - 3
Utsiktens
FT
Oskarshamns AIK
3 - 3
Mjallby
Syria: Premier League
FT
Al Jaish Damascus
2 - 0
Al Karamah
Thailand: Premier League
FT
Bangkok Glass
2 - 1
Suphanburi
FT
Chiangrai United
0 - 2
Bangkok United
FT
Nakhon Ratchasima
0 - 2
Buriram United
FT
Ratchaburi
1 - 1
Sukhothai
FT
Super Power Samut Prakan
1 - 4
Chonburi
USA: MLS
FT
Chicago Fire
4 - 0
Vancouver Whitecaps
FT
Columbus Crew
0 - 2
Atlanta United
FT
Dallas
3 - 1
Toronto FC
FT
Montreal Impact
2 - 0
DC United
FT
Real Salt Lake
0 - 1
Orlando City
FT
Sporting Kansas City
1 - 1
Portland Timbers
USA: National Womens Soccer League
FT
Boston Breakers (W)
1 - 0
Washington Spirit (W)
FT
North Carolina Courage (W)
0 - 1
Sky Blue (W)
FT
Orlando Pride (W)
0 - 1
Chicago Red Stars (W)
Uruguay: Primera Division Torneo Intermedio
FT
Club River Plate
0 - 2
Danubio
FT
Juventud
1 - 1
Cerro
FT
Racing Montevideo
0 - 1
Montevideo Wanderers
FT
Sud America
0 - 3
Nacional de Football