Football ResultsFriday, 1st September 2017
Angola: Division 1
FT
Progresso Associacao
1 - 2
Desportivo JGM
FT
Recreativo Do Libolo
0 - 0
Kabuscorp
Argentina: FA Cup Round of 32
FT
Racing Club
2 - 4
Olimpo Bahia Blanca
PEN
Talleres Cordoba
2 - 4
Quilmes
Australia: NPL Victoria Play-Off Semi Final
FT
Heidelberg United
2 - 0
Oakleigh Cannons
AET
South Melbourne
2 - 2
Bentleigh Greens
Austria:
FT
Deutschlandsberger
0 - 1
Gleisdorf 09
FT
Gleichenberg
3 - 1
Union St Florian
FT
LASK Linz (Jnrs)
3 - 2
Allerheiligen
FT
Stadl-Paura
1 - 3
Austria Klagenfurt
Austria:
FT
Seekirchen
1 - 4
Grodig
Austria:
FT
Admira Wacker II
4 - 1
Bruck/Leitha
FT
Austria Salzburg II
3 - 1
Stadlau
FT
Ebreichsdorf
3 - 1
Neusiedl am See
FT
Horn
3 - 0
Mannsdorf
FT
Parndorf
0 - 0
First Vienna 1894
FT
Schwechat
1 - 0
St Polten II
FT
Wiener Sportklub
0 - 4
Amstetten
Belgium:
FT
Anderlecht (W)
2 - 0
Genk (W)
FT
Leuven (W)
0 - 1
Gent (W)
FT
Standard Liege (W)
6 - 0
Heist (W)
Belgium:
FT
Roeselare
0 - 4
Beershot Wilrijk
Brazil: Serie C Group B
FT
Ypiranga PE
0 - 0
Sao Bento
Chile:
FT
Coquimbo Unido
1 - 4
San Luis
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Clan Juvenil
4 - 1
Guayquil City
El Salvador:
FT
FAS
3 - 0
Municipal Limeno
FIFA: World Cup Russia 2018 3rd Round
FT
Cape Verde
2 - 1
South Africa
FT
Ghana
1 - 1
Congo
FT
Morocco
6 - 0
Mali
FT
Nigeria
4 - 0
Cameroon
FT
Tunisia
2 - 1
Congo DR
FIFA: World Cup Russia 2018 5th Round
FT
USA
0 - 2
Costa Rica
FIFA: World Cup Russia 2018
FT
Brazil
2 - 0
Ecuador
FT
Peru
2 - 1
Bolivia
FIFA: World Cup Russia 2018 UEFA Qualifiers 1st Round
FT
Czech Republic
1 - 2
Germany
FT
Denmark
4 - 0
Poland
FT
Kazakhstan
0 - 3
Montenegro
FT
Lithuania
0 - 3
Scotland
FT
Malta
0 - 4
England
FT
Norway
2 - 0
Azerbaijan
FT
Romania
1 - 0
Armenia
FT
San Marino
0 - 3
Northern Ireland
FT
Slovakia
1 - 0
Slovenia
FIFA: World Cup Russia 2018 OFC Qualifiers Play-Off
FT
New Zealand
6 - 1
Solomon Islands
Finland: Ykkonen
FT
Haka
2 - 1
Ekranas IF
FT
TPS
2 - 0
AC Oulu
Finland: Kakkonen Group B
FT
EsPa
0 - 6
Tampere United
FT
NuPS
2 - 1
FC Espoo
FT
Salpa
2 - 0
Jazz
FT
TPV
3 - 4
BK-46
Finland: Kakkonen Group C
FT
Hercules
1 - 0
Kajha
France:
FT
Boulogne
1 - 1
Beziers
FT
Cholet
0 - 1
Consolat Marseille
FT
Concarneau
2 - 3
Lyon Duchere
FT
Creteil
2 - 0
Grenoble
FT
Ententes St Gratien
1 - 0
Les Herbiers
FT
Pau
2 - 0
Avranches
FT
Rodez Aveyron
1 - 0
Chambly Thelle
Friendly:
FT
Austria (U21)
2 - 2
Finland (U21)
FT
France (U21)
1 - 1
Chile (U21)
FT
Germany (U21)
1 - 2
Hungary (U21)
FT
Spain (U21)
3 - 0
Italy (U21)
Friendly:
FT
Bangkok United
3 - 2
Bangkok Glass
FT
Beira Mar
1 - 5
Tondela
FT
Bordeaux
0 - 0
Eibar
FT
Botev Plovdiv
3 - 1
Nesebar
FT
Eintracht Braunschweig
0 - 3
Wehen
FT
Frydek-Mistek
2 - 1
Banik Ostrava
FT
Jablonec
6 - 1
Oberlausitz Neugersdorf
FT
Karmiotissa Polemidion
1 - 4
Omonia Nicosia
FT
Lokomotiv Plovdiv
3 - 0
Oborishte
FT
Lokomotiva Zagreb
1 - 1
Rudar Velenje
FT
Mechelen
1 - 1
AZ Alkmaar
FT
Nea Salamis
3 - 4
AEL Limassol
FT
Nurnberg
1 - 1
Dukla Praha
FT
Real Sociedad
1 - 2
Alaves
FT
Roma
4 - 1
Chapecoense
FT
Senica
1 - 4
Slovacko
FT
St Pauli
3 - 0
Groningen
FT
Strasbourg
1 - 0
Sandhausen
FT
Troyes
0 - 0
Paris FC
FT
Usti Nad Labem
0 - 4
Dynamo Dresden
FT
Viktoria Zizkov
0 - 2
Bohemians 1905
FT
Vysocina Jihlava
6 - 2
Znojmo
FT
Werder Bremen
2 - 0
Korona Kielce
FT
Wurzburger Kickers
2 - 2
Mainz 05
FT
Yanbian Funde
0 - 3
Ulsan Hyundai
FT
Zaglebie Sosnowiec
1 - 3
Opava
FT
Zlin
0 - 1
Vitkovice
Germany:
FT
Rot-Weiss Essen
2 - 4
Wiedenbruck 2000
Germany:
FT
1860 Munich
0 - 0
Ingolstadt 04 II
FT
Bayreuth
4 - 1
Pipinsried
FT
Buchbach
1 - 1
Unterfohring
FT
Memmingen
0 - 2
Eichstatt
FT
Wacker Burghausen
0 - 0
Schweinfurt
Germany:
FT
Astoria Walldorf
2 - 2
Koblenz
FT
Elversberg
3 - 1
1899 Hoffenheim II
Hungary:
FT
Gyirmot
1 - 1
Soroksar
Israel:
FT
Hapoel Nazareth-Illit
3 - 1
Hapoel Hadera
FT
Hapoel Petah Tikva
3 - 0
Hapoel Marmorek
FT
Hapoel Ramat Gan
1 - 1
Ironi Ramat HaSharon
FT
Hapoel Rishon LeZion
1 - 1
Hapoel Kfar-Saba
FT
Maccabi Hertzliya
0 - 0
Ironi Nesher
Netherlands:
FT
Dordrecht
2 - 2
Emmen
FT
Fortuna Sittard
2 - 1
Almere City
FT
Helmond Sport
1 - 1
Go Ahead Eagles
FT
Jong PSV Eindhoven
0 - 3
Jong Ajax
FT
Jong Utrecht
1 - 0
Jong AZ Alkmaar
FT
MVV Maastricht
3 - 0
Den Bosch
FT
NEC Nijmegen
2 - 1
Eindhoven
FT
Telstar
3 - 3
Oss
Netherlands:
FT
Excelsior (W)
0 - 7
PSV Eindhoven (W)
FT
Heerenveen (W)
0 - 2
VV Alkmaar (W)
FT
PEC Zwolle (W)
0 - 3
Twente (W)
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Odd Ballklubb II
2 - 4
Notodden
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Rubio Nu
0 - 1
Club Guarani
FT
Sol de America
1 - 0
Sportivo Luqueno
Poland:
FT
Radomiak Radom
1 - 1
MKS Kluczbork
Portugal:
FT
Maritimo
1 - 0
Estoril
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Bohemians
1 - 1
Galway United
FT
Dundalk
6 - 0
St Patricks Athletic
FT
Limerick
0 - 2
Finn Harps
FT
Shamrock Rovers
3 - 1
Cork City
Republic of Ireland: Division 1
FT
Athlone Town
0 - 1
Cobh Ramblers
FT
Cabinteely
0 - 2
Longford Town
FT
UCD
1 - 0
Wexford Youths
FT
Waterford United
1 - 1
Shelbourne
Romania:
FT
Aerostar Bacau
4 - 1
Bucovina Radauti
Romania:
FT
Sportul Chiscani
0 - 4
Progresul Spartac
FT
Voluntari II
0 - 0
Farul Constanta
Romania:
FT
Ecomax Cluj II II
2 - 1
Viitorul Ghimbav
Romania:
FT
Astra Giurgiu II
0 - 0
Atletic Bradu
FT
Tunari
1 - 0
Flacara Moreni
FT
Viitorul Domnesti
0 - 3
Alexandria
Romania:
FT
Becicherecu Mic
1 - 8
Scolar Resita
FT
CNP Timisoara
3 - 2
Ghiroda
FT
Hermannstadt II
3 - 1
Millenium Giarmata
FT
Lugoj
1 - 1
Universitatea Craiova II
FT
National Sebis
0 - 1
Sirineasa
Romania:
FT
Targu Mures
2 - 1
Dacia Unirea Braila
Russia:
FT
Khimik Nobomoskovsk
0 - 5
Torpedo Moscow
FT
Rotor Volgograd II
0 - 1
Zorky Krasnogorsk
FT
Sokol Saratov
0 - 0
Energomash Belgorod
FT
Zenit Penza
0 - 2
Ryazan
Russia:
FT
Chelyabinsk
5 - 1
Lada Togliatti
FT
Krylya Sovetov II
2 - 3
Neftekhimik
FT
Mordovia Saransk
2 - 0
Anzhi-Junior Zelenodolsk
FT
Orenburg II
2 - 2
Nosta
FT
Syzran 2003
2 - 1
KAMAZ Naberezhnye Chelny
FT
Ural 2 II
1 - 2
Zenit-Izhevsk
Russia:
FT
CRFSO Smolensk
1 - 1
Dinamo St Petersburg II
FT
Chertanovo Moscow
4 - 1
Znamya Truda
FT
Kolomna
1 - 0
Luki-Energiya
FT
Pskov 747
2 - 0
Veles Moscow
FT
Tekstilshtik Ivanovo
3 - 3
Dolgoprudny
FT
Torpedo Vladimir
2 - 2
Spartak Kostroma
Scotland:
FT
Stranraer
2 - 0
Partick (U20)
Serbia:
FT
Sindjelic Beograd
0 - 0
Backa Topola
Spain:
FT
Granada
2 - 2
Barcelona B
Sweden: Superettan
FT
Osters
1 - 0
Frej
Sweden: Division 1 North
FT
Team TG
0 - 0
Umea
UEFA: U21 Championship Qualifying Round
FT
Belarus (U21)
0 - 2
Greece (U21)
FT
Bosnia & Herzegovina (U21)
1 - 3
Romania (U21)
FT
Cyprus (U21)
2 - 1
Malta (U21)
FT
Estonia (U21)
1 - 2
Slovakia (U21)
FT
Georgia (U21)
0 - 3
Poland (U21)
FT
Kazakhstan (U21)
1 - 1
Montenegro (U21)
FT
Kosovo (U21)
3 - 2
Norway (U21)
FT
Latvia (U21)
1 - 1
Ukraine (U21)
FT
Netherlands (U21)
1 - 1
England (U21)
FT
Serbia (U21)
4 - 0
Gibraltar (U21)
FT
Slovenia (U21)
3 - 1
Luxembourg (U21)
FT
Switzerland (U21)
0 - 3
Wales (U21)
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Zamora
1 - 1
Zulia