Football ResultsSunday, 2nd April 2017
Albania: Superliga
FT
Kukesi
3 - 2
Luftetari Gjirokaster
FT
Partizani Tirana
1 - 0
Skenderbeu Korce
Angola: Division 1
FT
Academica do Lobito
2 - 4
Sagrada Esperanca
FT
Desportivo Huila
1 - 0
Onze Bravos
FT
Primeiro de Agosto
1 - 0
Santa Rita de Cassia
FT
Recreativo Caala
0 - 1
Petro Atletico
Argentina: Primera Division
FT
Estudiantes LP
2 - 0
Arsenal Sarandi
FT
Godoy Cruz
1 - 2
River Plate
FT
Huracan
0 - 0
Patronato
FT
Lanus
4 - 2
Banfield
FT
Sarmiento Junin
2 - 2
Rosario Central
FT
Tigre
4 - 3
San Lorenzo
Argentina: Primera B Nacional
FT
San Martin Tucuman
1 - 1
Instituto Cordoba
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Acassuso
2 - 4
Deportivo Moron
FT
Atlanta
1 - 3
Deportivo Espanol
FT
Comunicaciones
5 - 0
Excursionistas
Australia: A League
FT
Brisbane Roar
5 - 1
Central Coast Mariners
FT
Melbourne Victory
0 - 3
Wellington Phoenix
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Cooma
1 - 0
Tuggeranong United
FT
Monaro Panthers
1 - 3
Canberra Olympic
Australia: NPL New South Wales
FT
Apia Leichhardt Tigers
4 - 0
Bonnyrigg White Eagles
FT
Manly United
3 - 2
Sydney FC (Youth)
FT
Parramatta
0 - 0
Sydney Olympic
FT
Sydney United 58
2 - 1
Sutherland Sharks
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Adamstown Rosebud
3 - 3
Weston Workers Bears
FT
Broadmeadow Magic
1 - 4
Weston Workers Bears
Australia: NPL Victoria
FT
St Albans Saints
1 - 0
Oakleigh Cannons
Australia: NPL Western Australia
FT
Inglewood United
5 - 2
Joondalup United
FT
Mandurah City
2 - 4
Armadale
Austria: Bundesliga
FT
SCR Altach
0 - 5
Red Bull Salzburg
Austria: Regional League East
FT
Rapid Vienna II
0 - 3
First Vienna 1894
FT
St Polten II
0 - 0
Admira Wacker II
Azerbaijan: Premier League
FT
Inter Baku
2 - 1
Azal Baku
FT
Qabala
1 - 1
Zira
FT
Qarabag
2 - 1
Kapaz
FT
Sumqayit
2 - 0
Neftchi Baku
Belarus: Division 1
FT
Krumkachy
1 - 0
Vitebsk
FT
Neman Grodno
0 - 0
Slavia Mozyr
Belgium: Division 1A Championship Play Off
FT
Gent
2 - 1
Club Brugge
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Lierse
1 - 0
Standard Liege
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Oriente Petrolero
2 - 0
Jorge Wilstermann
FT
Real Potosi
2 - 3
Sport Boys Warnes
FT
Universitario de Sucre
2 - 1
The Strongest
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
Ciclon
0 - 0
Aurora
FT
Ramiro Castillo
1 - 1
Club Destroyers
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Sarajevo
1 - 1
Radnik Bijeljina
FT
Siroki Brijeg
5 - 1
Olimpik
Brazil: Brasileiro Women
FT
Corinthians (W)
1 - 0
Sport Recife (W)
FT
Ferroviaria (W)
0 - 2
Sao Jose (W)
FT
Flamengo (W)
3 - 0
Ponte Preta (W)
FT
Iranduba (W)
5 - 1
Vitoria Tabocas (W)
FT
Santos (W)
3 - 1
Vitoria (W)
FT
Sao Francisco (W)
0 - 3
Kindermann (W)
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Rio
FT
Boavista Sport Club
1 - 1
Portuguesa RJ
FT
Botafogo
3 - 2
Resende
FT
Fluminense
1 - 1
Flamengo
FT
Macae
2 - 2
Volta Redonda
FT
Madureira
3 - 1
Bangu
FT
Nova Iguacu
0 - 2
Vasco da Gama
Brazil: State Football Leagues Baiano
FT
Fluminense de Feira
1 - 2
Bahia de Feira
FT
Galicia
0 - 4
Atlantico EC
FT
Jacobina
1 - 0
Jacuipense
FT
Vitoria da Conquista
3 - 1
Flamengo BA
Brazil: Paranaense Final Phase Quarter Final
FT
Atletico Paranaense
1 - 0
Parana
FT
Cascavel
0 - 5
Coritiba
FT
Londrina
1 - 3
J. Malucelli
FT
Prudentopolis
0 - 2
Cianorte
Brazil: Paulista Final Phase Quarter Final
FT
Linense
0 - 2
Sao Paulo
FT
Novorizontino
1 - 3
Palmeiras
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
Tupi
1 - 1
America Mineiro
FT
URT
2 - 1
Uberlandia
FT
Villa Nova MG
2 - 0
Tombense
Brazil: Gaucho Final Phase Quarter Final
FT
Juventude
0 - 1
Caxias
FT
Veranopolis
0 - 2
Gremio
Bulgaria: First PFL
FT
Dunav Ruse
1 - 1
Slavia Sofia
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
5 - 0
Vereya Stara Zagora
Bulgaria: Second PFL
FT
CSKA Sofia II
1 - 1
Spartak Pleven
FT
Vitosha Bistritsa
2 - 0
Oborishte
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northwest 3 AFL
FT
Botev Kozloduy
1 - 0
Levski 2007
FT
Kom Berkovitsa
0 - 3
Tryavna
FT
Pavlikeni
1 - 2
Miziya 2005
FT
Vihar Slavyanovo
2 - 1
Kariana Erden
FT
Yantra Gabrovo
1 - 0
Partizan Cherven Bryag
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northeast 3 AFL
FT
Kubrat
3 - 0
Spartak Varna
Cameroon: Division 1
FT
Bamboutos
1 - 1
Cotonsport
FT
Colombe
2 - 0
Young Sports Academy
FT
New Star
2 - 1
Apejes
FT
New Star
2 - 1
Les Astres
FT
Racing de Bafoussam
1 - 1
Dragon de Yaounde
FT
UMS de Loum
2 - 0
Aigle Royal
FT
Union Douala
0 - 0
Unisport Bafang
Chile: Primera Division Clausura
FT
Audax Italiano
2 - 1
O'Higgins
FT
Huachipato
3 - 2
San Luis
FT
Iquique
3 - 2
Colo Colo
Chile: Primera B
FT
Nublense
0 - 2
Iberia
FT
San Marcos de Arica
2 - 0
Magallanes
China: Super League
FT
Beijing Guoan
2 - 1
Shanghai Shenhua
FT
Changchun Yatai
0 - 2
Shandong Luneng
FT
Liaoning Whowin
3 - 1
Jiangsu Suning
FT
Tianjin Teda
2 - 0
Chongqing Lifan
China: League One
FT
Beijin Renhe
0 - 0
Lijiang Jiayunhao
FT
Dalian Yifang
1 - 0
Zhejiang Yiteng
FT
Shijiazhuang Yongchang
1 - 1
Meizhou Hakka
FT
Wuhan Zall
2 - 1
Beijin BG
Colombia: Primera A Apertura
FT
Bucaramanga
1 - 1
Deportivo Cali
FT
Jaguares
0 - 0
Huila
FT
Junior
2 - 1
Cortulua
FT
Santa Fe
0 - 1
Independiente Medellin
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Atletico FC
0 - 3
Orsomarso
FT
Barranquilla
0 - 1
Valledupar
FT
Chico
1 - 1
Bogota FC
FT
Llaneros
3 - 1
Popayan
FT
Union Magdalena
2 - 0
Real Cartagena
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Alajuelense
3 - 1
Deportivo Saprissa
FT
Cartagines
3 - 1
Perez Zeledon
FT
Limon
4 - 1
Santos de Guapiles
FT
San Carlos
1 - 2
CS Herediano
FT
Universidad de Costa Rica
1 - 1
Belen Siglo
Croatia: Prva HNL
FT
Cibalia
0 - 3
Rijeka
FT
RNK Split
0 - 1
Istra 1961
Croatia: Druga HNL
FT
Rudes
2 - 1
Imotski
Cyprus: Division 1
FT
Anorthosis Famagusta
0 - 1
AEL Limassol
FT
Omonia Nicosia
0 - 2
Apollon Limassol
Cyprus: Division 3
FT
Elpida Xylofagou
1 - 0
Ormidias
Czech Republic: Division 1
FT
Slavia Praha
1 - 1
Sparta Praha
Czech Republic: Division 2
FT
Banik Ostrava
2 - 0
Vlasim
FT
Varnsdorf
1 - 2
Vitkovice
Denmark: Superligaen
FT
Brondby
3 - 2
Midtjylland
FT
Esbjerg
0 - 0
Randers
FT
Viborg
2 - 4
Aarhus
Denmark: 1. Division
FT
Fredericia
1 - 3
AB Copenhagen
FT
Fremad Amager
1 - 2
FC Helsingor
FT
Hobro
0 - 0
HB Koge
FT
Naestved
0 - 0
Nykobing
FT
Vendsyssel
3 - 2
Vejle
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
Avarta
1 - 2
Aarhus Fremad
FT
Greve
1 - 1
Brabrand
Egypt: Division 1
FT
Al Ittihad Alexandria
1 - 0
Tanta
FT
ENPPI
0 - 2
Al Masry
FT
Misr El Makasa
3 - 2
Ismaily
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Alianza
3 - 1
Dragon
FT
FAS
0 - 0
Aguila
FT
Firpo
3 - 1
Chalatenango
FT
Sonsonate
2 - 3
Isidro Metapan
England: Premier League
FT
Arsenal
2 - 2
Manchester City
FT
Swansea City
0 - 0
Middlesbrough
England: Football League Trophy Final
FT
Coventry City
2 - 1
Oxford United
Estonia: Esiliiga
FT
FCI Tallinn II
0 - 5
Flora Tallinn II
FT
Maardu Linnameeskond
1 - 2
Elva
FT
Rakvere Tarvas
4 - 0
Tartu Welco
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Pobeda
0 - 0
Bregalnica Stip
FT
Shkendija
5 - 1
Makedonija GP
FT
Shkupi 1927
1 - 0
Pelister
FT
Sileks
3 - 0
Renova
FT
Vardar Skopje
2 - 0
Rabotnicki
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Akademija Pandev
4 - 1
Metalurg Skopje
France: Ligue 1
FT
Lorient
1 - 0
Caen
FT
Montpellier
0 - 1
Toulouse
FT
Nantes
2 - 1
Angers
FT
Nice
2 - 1
Bordeaux
FT
Rennes
1 - 1
Lyon
France: Division 1 Women
FT
Bordeaux (W)
1 - 2
ASPTT Albi (W)
FT
Lyon (W)
6 - 0
St Etienne (W)
FT
Paris St Germain (W)
3 - 3
Guingamp (W)
FT
Rodez (W)
1 - 2
Metz (W)
FT
Soyaux (W)
1 - 1
Juvisy (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Chikhura Sachkhere
0 - 1
Dinamo Batumi
FT
Samtredia
0 - 2
Dinamo Tbilisi
Germany: Bundesliga
FT
Bayer Leverkusen
3 - 3
Wolfsburg
FT
Ingolstadt 04
2 - 1
Mainz 05
Germany: 2. Bundesliga
FT
Heidenheim
0 - 2
Greuther Furth
FT
Kaiserslautern
0 - 1
Eintracht Braunschweig
FT
Stuttgart
3 - 3
Dynamo Dresden
Germany: 3. Liga
FT
Osnabruck
2 - 1
Hansa Rostock
FT
Wehen
1 - 0
Preussen Munster
FT
Zwickau
2 - 0
Hallescher
Germany: Regional League North
FT
Eintracht Norderstedt
0 - 2
Wolfsburg II
FT
Havelse
1 - 2
Weiche Flensburg
FT
Luneburger Hansa
0 - 1
Meppen
FT
Oldenburg
1 - 2
Drochtersen/Assel
Germany: Regional League Northeast
FT
Berliner AK 07
2 - 0
Neustrelitz
FT
Energie Cottbus
3 - 1
Carl Zeiss Jena
FT
Leipzig II
4 - 1
Viktoria Berlin
FT
Lokomotive Leipzig
3 - 2
BFC Dynamo
FT
Schonberg 95
0 - 1
Babelsberg 03
Germany: Bundesliga Women
FT
Bayer Leverkusen (W)
0 - 0
Duisburg (W)
FT
Bayern Munich (W)
1 - 0
SC Sand (W)
FT
Freiburg (W)
4 - 0
Borussia Monchengladbach (W)
FT
SGS Essen (W)
1 - 1
Turbine Potsdam (W)
FT
USV Jena (W)
0 - 1
Eintracht Frankfurt (W)
FT
Wolfsburg (W)
4 - 0
1899 Hoffenheim (W)
Ghana: Division 1
FT
Asante Kotoko
0 - 0
Inter Allies
FT
Ashanti Gold
1 - 1
Aduana Stars
FT
Bechem United
0 - 1
WAFA
FT
Berekum Chelsea
1 - 0
Hearts of Oak
FT
Great Olympics
1 - 0
Ebusua Dwarfs
FT
Tema Youth
1 - 1
Medeama
Greece: Super League
FT
AEK Athens
2 - 3
Panathinaikos
FT
Kerkyra
0 - 3
AEP Iraklis
FT
PAOK
2 - 0
Larisa
FT
Panetolikos
1 - 1
Asteras Tripolis
FT
Panionios
2 - 1
Atromitos Athinon
Greece: Football League
FT
Agrotikos Asteras
0 - 1
Acharnaikos
FT
Aiginiakos
2 - 0
Kissamikos
FT
Anagennisi Karditsa
1 - 0
Kalloni AEL
FT
Chania
0 - 2
Aris Thessalonikis
FT
Kallithea
0 - 1
Lamia
FT
Panegialios
0 - 3
OFI Crete
FT
Panthrakikos
0 - 3
Trikala
FT
Sparti
1 - 0
Panelefsiniakos
Greece: Football League 2 Group 1
FT
AEP Iraklis
0 - 3
Lagkada APE
FT
Almopos Aridaia
1 - 0
Orfeas Xanthi
FT
Apollon Paralimniou
4 - 1
Kardia
FT
Doxa Dramas
6 - 0
Eordaikos 2007
FT
Kavala
2 - 3
Apollon 1926
FT
Naousa
0 - 0
Doxa Proskiniton
FT
Nestos Chrisoupolis
5 - 0
Kampaniakos
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Achilleas Neokesaria
2 - 2
Tilikratis
FT
Amrakia Kostakion
2 - 1
Niki Volou
FT
Ethnikos Filippiadas
1 - 1
Pydna Kitrous
FT
Mavri Aeti Eleftherochori
0 - 3
Apollon Larissa
FT
Olympiakos Volou
0 - 1
Karaiskakis
FT
Pierikos
1 - 0
Diagoras Sevastis
FT
Rigas Fereos
1 - 3
Enosi Apolloniou/Istiaias
FT
Thesprotos
4 - 1
Asteras Petriti
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Chalkis
1 - 0
Eolikos
FT
Ermionida
0 - 3
Panargiakos
FT
Fostiras
1 - 0
Achaiki
FT
Pamvouprasiakos
1 - 1
Asteras Amaliadas
FT
Panachaiki 2005
3 - 0
Panarkadikos
FT
Pao Loutrakiou
0 - 1
Pilou Ao Tsikitiras
FT
Thiva
0 - 0
Zevgolatio
Greece: Football League 2 Group 4
FT
AEEK Inka
1 - 2
Ergotelis
FT
Agios Ierotheos
2 - 0
Panthiraikos
FT
Atsalenios
0 - 2
Ionikos
FT
Ethnikos Piraeus
1 - 2
Kifisia
FT
Rodos
2 - 0
Ialysos
FT
Triglia Rafinas
1 - 1
Ermis Zonianon
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
CSD Municipal
2 - 0
Malacateco
FT
Deportivo Carcha
0 - 0
Antigua GFC
FT
Deportivo Marquense
1 - 2
Comunicaciones
FT
Suchitepequez
2 - 0
Mictlan
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Motagua
1 - 1
CD Olimpia
FT
CD Social Sol
2 - 1
Vida
FT
Juticalpa
3 - 1
Platense
FT
Real Espana
1 - 1
CD Marathon
Hong Kong: Premier League
FT
Hong Kong Sapling
1 - 5
Kitchee
FT
I-Sky Yuen Long
0 - 2
Wofoo Tai Po
Hong Kong: Division 1
FT
Double Flower
2 - 4
Shatin
FT
Dreams Metro Gallery
3 - 3
Wing Yee
FT
Wong Tai Sin
3 - 2
Eastern District
Hungary: Division 2
FT
Balmazujvaros
3 - 1
MTE 1904
FT
Budaorsi
2 - 2
Zalaegerszegi
FT
Cegledi
1 - 1
Siofok
FT
Kisvarda
2 - 1
Szeol
FT
Kozarmisleny
0 - 2
Dorogi
FT
Puskas Academy
4 - 0
Cigand SE
FT
Soproni VSE
0 - 2
Bekescsaba 1912
FT
Soroksar
1 - 0
Vac
FT
Szeged 2011
1 - 0
Nyiregyhaza
FT
Szolnoki Mav
1 - 1
Csakvar
Iraq: Premier League
FT
Al Hedood
2 - 1
Al Najaf
FT
Al Naft
2 - 0
Al Bahri
FT
Karbala
1 - 1
Talaba
Israel: Division 1
FT
Bnei Sakhnin
1 - 0
Maccabi Petah Tikva
FT
Hapoel Kfar-Saba
0 - 2
Hapoel Raanana
Italy: Serie A
FT
Chievo
1 - 2
Crotone
FT
Fiorentina
1 - 0
Bologna
FT
Genoa
0 - 5
Atalanta
FT
Napoli
1 - 1
Juventus
FT
Palermo
1 - 3
Cagliari
FT
Pescara
1 - 1
Milan
FT
Torino
2 - 2
Udinese
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Bassano Virtus
0 - 0
Albinoleffe
FT
Fano Alma Juventus
1 - 1
Mantova
FT
Feralpisalo
2 - 1
Padova
FT
Lumezzane
2 - 1
Ancona
FT
Parma
2 - 0
Maceratese
FT
Santarcangelo
1 - 0
Gubbio
FT
Sudtirol
0 - 2
Unione Venezia
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Akragas
1 - 0
Siracusa
FT
Catanzaro
2 - 1
Catania
FT
Cosenza
0 - 0
Lecce
FT
Foggia
3 - 1
Paganese
FT
Fondi
1 - 1
Matera
FT
Juve Stabia
2 - 2
Casertana
FT
Vibonese
2 - 2
Monopoli
FT
Virtus Francavilla
2 - 2
Taranto
Japan: J1 League
FT
Ventforet Kofu
2 - 0
Consadole Sapporo
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
0 - 0
Yokohama FC
FT
Fagiano Okayama Next
0 - 1
Tokyo Verdy
FT
Kamatamare Sanuki
3 - 0
Shonan Bellmare
FT
V-Varen Nagasaki
2 - 0
Montedio Yamagata
FT
Zweigen Kanazawa
2 - 0
Thespakusatsu Gunma
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
1 - 0
Grulla Morioka
FT
FC Tokyo (U23)
1 - 2
Kagoshima United
FT
Fujieda MYFC
2 - 2
Tochigi SC
FT
Kataller Toyama
0 - 3
Azul Claro Numazu
FT
Nagano Parceiro
0 - 1
Fukushima United
Japan: L1 League Women
FT
Elfen Sayama (W)
1 - 2
INAC Kobe Leonessa (W)
FT
Iga Kunoichi (W)
0 - 3
NTV Beleza (W)
FT
Nojima Stella (W)
3 - 2
Nagano Parceiro (W)
FT
Sony Sendai (W)
1 - 0
Albirex Niigata (W)
FT
Urawa Red Diamonds (W)
3 - 2
JEF United Chiba (W)
Kenya: Division 1
FT
Mathare United
1 - 2
Sofapaka
FT
Nzoia Sugar
1 - 0
Chemelil Sugar
FT
Sony Sugar
1 - 0
Thika United
FT
Western Stima
2 - 1
Gor Mahia
FT
Zoo Kericho
0 - 2
Nakumatt
Kosovo: Superliga
FT
Besa
1 - 3
Trepca
FT
Gjilani
3 - 0
Hajvalia
FT
Llapi
2 - 0
Drita
FT
Trepca 89
2 - 0
Liria
Latvia: Virsliga
FT
FS Metta/Lu
3 - 1
Rigas Futbola Skola
FT
Spartaks
2 - 0
Riga
Luxembourg: National Division
FT
Jeunesse Canach
2 - 0
UN Kaerjeng 97
FT
Jeunesse Esch
1 - 3
Mondorf-Les-Bains
FT
Progres Niederkorn
1 - 2
F91 Dudelange
FT
RM Hamm Benfica
0 - 0
Rumelange
FT
Racing Union Luxembourg
0 - 2
Differdange 03
FT
UNA Strassen
0 - 2
Victoria Rosport
FT
Union Titus Petange
1 - 1
Fola Esch
Malta: Premier League
FT
Floriana
1 - 1
Valletta
FT
Hibernians
3 - 1
Balzan
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Atlas
3 - 3
Club Tijuana
FT
Club America
1 - 0
Monterrey
FT
Monarcas
0 - 0
Guadalajara Chivas
FT
Pachuca
0 - 0
Puebla
FT
Santos Laguna
1 - 0
Club Queretaro
FT
Toluca
2 - 0
Necaxa
FT
UANL Tigres
0 - 1
Leon
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Alebrijes de Oaxaca
5 - 0
Dorados
FT
Juarez
1 - 1
Atlante
FT
Loros Universidad
3 - 1
Correcaminos UAT
FT
Tampico Madero
1 - 1
Tapachula
Montenegro: Druga CFL
FT
Bratstvo Cijevna
0 - 1
Ibar
FT
Celik Niksic
0 - 2
Kom
FT
Cetinje
1 - 0
Mornar
FT
Igalo
2 - 0
Otrant Olympic
FT
Radnicki Berane
0 - 4
Jezero
Morocco: Botola Pro
FT
Hassania Agadir
0 - 4
Ittihad Tanger
Morocco: Elite 2
FT
Maghreb Fes
1 - 2
Mouloudia Oujda
Netherlands: Eredivisie
FT
ADO Den Haag
4 - 1
Roda
FT
Ajax
2 - 1
Feyenoord
FT
Twente
1 - 2
Go Ahead Eagles
FT
Vitesse Arnhem
2 - 1
NEC Nijmegen
Netherlands: Eerste Divisie
FT
MVV Maastricht
1 - 1
Fortuna Sittard
New Zealand: Play Off Final
FT
Auckland City
1 - 2
Team Wellington
Norway: Eliteserien
FT
Lillestrom
2 - 1
Sandefjord
FT
Rosenborg
3 - 0
Odd Ballklubb
FT
Sarpsborg 08
3 - 1
Sogndal
FT
Stabaek
3 - 1
Aalesund
FT
Stromsgodset
3 - 1
Haugesund
FT
Tromso
1 - 1
Brann
Norway: 1. Division
FT
Floro
1 - 1
Jerv
FT
Mjondalen
2 - 1
Arendal
FT
Ranheim
1 - 0
Strommen
FT
Sandnes Ulf
2 - 0
Elverum
FT
Start
2 - 2
Fredrikstad
FT
Tromsdalen
2 - 0
Asane
FT
Ullensacker/Kisa
2 - 2
Levanger
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Santa Gema
0 - 0
Atletico Veraguense
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Rubio Nu
1 - 2
Club Guarani
FT
Sol de America
0 - 1
Olimpia Asuncion
Paraguay: Segunda Division
FT
22 de Setiembre
0 - 1
Fernando de la Mora
FT
Deportivo Liberacion
2 - 1
Martin Ledesma
FT
Deportivo Santani
3 - 1
Deportivo Caaguazu
FT
Guairena
2 - 0
Caacupe FBC
FT
Olimpia de Ita
3 - 3
Resistencia
FT
Ovetense
1 - 1
Club River Plate
FT
Sportivo Iteno
1 - 0
3 de Febrero
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Union Comercio
1 - 2
FBC Melgar
Poland: Ekstraklasa
FT
Jagiellonia
1 - 0
Termalica Nieciecza
FT
Lechia Gdansk
1 - 0
Zaglebie Lubin
Poland: II Liga
FT
Polonia Warszawa
1 - 3
Gryf Wejherowo
Portugal: Primeira Liga
FT
Arouca
1 - 2
Sporting CP
FT
Belenenses
1 - 2
Feirense
FT
Braga
3 - 3
Maritimo
FT
Vitoria Setubal
2 - 0
Moreirense
Portugal: Segunda Liga
FT
Academico de Viseu
2 - 2
Leixoes
FT
Benfica B
0 - 4
Uniao Madeira
FT
Cova de Piedade
1 - 0
Sporting Covilha
FT
Famalicao
0 - 0
Guimaraes B
FT
Gil Vicente
1 - 0
Academica
FT
Sporting CP B
5 - 1
Olhanense
FT
Varzim
1 - 1
Penafiel
FT
Vizela
2 - 1
Portimonense
Qatar: Stars League
FT
Al Gharafa
0 - 2
Umm Salal
FT
Al Sadd
4 - 1
Al Rayyan
FT
Lekhwiya
5 - 1
El Jaish
Qatar: Q League
FT
Al Mesaimeer
4 - 0
Al Wakrah II
FT
Al Shamal
11 - 2
Al Khor II
FT
Qatar SC
3 - 0
Muaither II
Romania: Liga I
FT
Steaua Bucuresti
2 - 1
Dinamo Bucuresti
FT
Voluntari
2 - 2
Gaz Metan Medias
Romania: Liga II
FT
UTA Arad
0 - 0
Luceafarul Oradea
Russia: Football Premier League
FT
Amkar
1 - 1
Terek Grozni
FT
CSKA Moscow
2 - 1
Krylya Sovetov
FT
Rubin Kazan
0 - 2
Zenit St Petersburg
Russia: PFL West
FT
Dynamo St Petersburg
1 - 0
Dinamo Moscow II
Russia: PFL South
FT
Angusht
0 - 1
Chayka
FT
Chernomorets Novorossiysk
0 - 2
Afips
FT
Dinamo Stavropol
1 - 3
Sochi
FT
Kuban II
1 - 1
SKA Rostov
FT
Legion
0 - 3
Armavir
FT
Mashuk KMV
2 - 1
Krasnodar II
FT
Rotor Volgograd
6 - 0
Biolog-Novokubansk
FT
Spartak Vladikavkaz
0 - 4
Druzhba Maykop
Saudi Arabia: Champions Cup Quarter Final
FT
Al Ahli Jeddah
6 - 0
Al Wajj
Scotland: Premiership
FT
Heart of Midlothian
0 - 5
Celtic
Singapore: S League
FT
Balestier Khalsa
1 - 0
Garena Young Lions
FT
DPMM
2 - 0
Hougang United
Slovakia: Division 1
FT
MSK Zilina
3 - 0
Tatran Presov
FT
Ruzomberok
1 - 0
Spartak Trnava
Slovenia: Prva Liga
FT
Aluminij
2 - 1
Olimpija Ljubljana
FT
Radomlje
1 - 5
Rudar Velenje
South Africa: Premier Soccer League
FT
Polokwane City
0 - 1
Bloem Celtic
South Africa: National 1st Division
FT
Thanda Royal Zulu
2 - 0
Santos FC
South Korea: K League
FT
Jeju United
1 - 1
Gwangju
FT
Jeonbuk Motors
1 - 0
Seoul
FT
Ulsan Hyundai
2 - 1
Gangwon FC
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Mugunghwa
0 - 2
Busan I Park
FT
Suwon City
1 - 1
Gyeongnam
Spain: Primera Division
FT
Granada
1 - 4
Barcelona
FT
Real Madrid
3 - 0
Alaves
FT
Sevilla
0 - 0
Sporting Gijon
FT
Valencia
3 - 0
Deportivo La Coruna
Spain: Segunda Division
FT
Cordoba
1 - 0
Elche
FT
Gimnastic
0 - 1
Almeria
FT
Lugo
1 - 0
Reus
FT
Tenerife
1 - 0
Oviedo
FT
Zaragoza
1 - 1
Valladolid
Spain: Segunda B Group 1
FT
Arandina
0 - 0
Guijuelo
FT
Boiro
2 - 2
Mutilvera
FT
Caudal Deportivo
1 - 0
CD Izarra
FT
Coruxo
1 - 2
Racing Santander
FT
Cultural Leonesa
1 - 2
Celta Vigo B
FT
Osasuna B
0 - 1
Burgos
FT
Ponferradina
1 - 0
Pontevedra
FT
Somozas
0 - 1
Palencia
FT
Tudelano
0 - 1
Racing de Ferrol
FT
Valladolid B
0 - 0
CD Lealtad
Spain: Segunda B Group 2
FT
Arenas Club
1 - 0
Mensajero
FT
Athletic Club B
1 - 2
Real Union
FT
Barakaldo
1 - 2
Real Sociedad B
FT
CD Toledo
3 - 0
Leioa
FT
Rayo Majadahonda
1 - 1
Fuenlabrada
FT
San Sebastian de los Reyes
2 - 1
Albacete
FT
Socuellamos
2 - 2
Gernika
FT
UD Logrones
4 - 0
Navalcarnero
FT
Zamudio
1 - 4
Amorebieta
Spain: Segunda B Group 3
FT
Alcoyano
3 - 0
Espanyol B
FT
Atletico Baleares
1 - 0
AE Prat
FT
Cornella
3 - 2
Lleida Esportiu
FT
Gava
2 - 0
Badalona
FT
Hercules
2 - 0
Atletico Saguntino
FT
Mallorca B
3 - 1
L'Hospitalet
FT
Sabadell
1 - 1
Valencia Mestalla
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Mancha
0 - 1
Cordoba B
FT
Cartagena
1 - 0
Real Jaen
FT
Ejido
1 - 0
Linares
FT
Granada B
2 - 3
Extremadura
FT
La Hoya Lorca
2 - 2
Jumilla
FT
La Roda
0 - 1
Recreativo Huelva
FT
Marbella
1 - 1
Murcia
FT
Melilla
0 - 0
Villanovense
FT
Merida
5 - 1
Real Linense
FT
San Fernando
1 - 0
Atletico Sanluqueno
Spain: Primera Division Women
FT
Betis (W)
1 - 3
Granada Tenerife (W)
FT
Espanyol (W)
0 - 2
Zaragoza (W)
FT
Sporting Huelva (W)
2 - 3
Real Sociedad (W)
FT
Tacuense (W)
1 - 2
Barcelona (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
AIK
0 - 0
Hacken
FT
GIF Sundsvall
3 - 1
AFC Eskilstuna
FT
Norrkoping
2 - 1
Hammarby
Sweden: Superettan
FT
Falkenbergs
0 - 2
Osters
FT
Frej
2 - 2
Gefle
FT
Norrby
0 - 0
GAIS
FT
Syrianska
2 - 3
Degerfors
FT
Varnamo
4 - 0
Atvidabergs
Switzerland: Super League
FT
Lausanne-Sport
0 - 0
Grasshopper Club
FT
Luzern
0 - 2
Lugano
FT
Young Boys
3 - 2
Vaduz
Switzerland: Challenge League
FT
Neuchatel Xamax
3 - 1
Aarau
Syria: Premier League
FT
Al Fotuwa
0 - 1
Al Karamah
FT
Al Majd
0 - 0
Al Ittihad Aleppo
FT
Al Muhafaza
0 - 2
Tishreen
FT
Jableh
0 - 0
Taliya
FT
Nawair
1 - 0
Hutteen
Tunisia: Ligue 1 Championship Group
FT
CS Sfaxien
0 - 0
Esperance ST
FT
Club Africain
6 - 0
Ben Guerdane
FT
ES Metlaoui
0 - 1
Etoile du Sahel
Turkey: Super Lig
FT
Besiktas
3 - 0
Genclerbirligi
FT
Konyaspor
2 - 0
Bursaspor
FT
Osmanlispor
0 - 2
Gaziantepspor
FT
Rizespor
0 - 1
Trabzonspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adana Demirspor
3 - 3
Umraniyespor
FT
Denizlispor
1 - 2
Altinordu
FT
Goztepe
2 - 1
Giresunspor
FT
Sivasspor
2 - 0
Manisaspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Amedspor
1 - 0
Kocaeli Birlikspor
FT
Anadolu Selcukluspor
2 - 0
Ofspor
FT
Anadolu Uskudar 1908
1 - 1
Erzurumspor
FT
Hacettepe
3 - 2
Pendikspor
FT
Istanbulspor
0 - 1
Fatih Karagumruk
FT
Kahramanmarasspor
1 - 1
Sivas Belediyespor
FT
Nazilli Belediyespor
3 - 2
Bucaspor Izmir
FT
Zonguldak Komurspor
0 - 0
Keciorengucu
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Etimesgut Belediyespor
2 - 0
Aydinspor 1923
FT
Eyupspor
1 - 2
Kirklarelispor
FT
Menemen Belediye
4 - 1
Erciyesspor
FT
Nigde Belediyespor
0 - 1
Inegolspor
FT
Polatli Bugsasspor
1 - 1
Ankaragucu
FT
Sariyer
2 - 0
Karsiyaka
FT
Tokatspor
0 - 1
Gumushanespor
FT
Tuzlaspor
0 - 1
Kastamonuspor
USA: MLS
FT
Houston Dynamo
4 - 1
New York Red Bulls
FT
Minnesota United
4 - 2
Real Salt Lake
FT
Vancouver Whitecaps
4 - 2
Los Angeles Galaxy
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Jacksonville Armada
1 - 0
Edmonton
Ukraine: Premier League
FT
Karpaty Lviv
2 - 0
Stal Dniprodzerzhynsk
FT
Oleksandriya
1 - 4
Dynamo Kyiv
FT
Zorya Luhansk
1 - 2
Shakhtar Donetsk
Ukraine: First League
FT
Bukovina Chernivtsi
1 - 0
Skala Stryi
FT
Ternopil
0 - 1
Avanhard Kramatorsk
FT
Veres
0 - 2
Desna Chernihiv
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro
1 - 2
Montevideo Wanderers
FT
Club River Plate
2 - 1
Juventud
FT
El Tanque Sisley
2 - 0
Rampla Juniors
FT
Racing Montevideo
0 - 0
Defensor Sporting
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Caracas
2 - 2
Deportivo Anzoategui
FT
Estudiantes FC
2 - 0
AC Mineros
FT
Trujillanos
1 - 1
Carabobo
FT
Zamora
1 - 0
Atletico Socopo
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Diamantes de Guayana
3 - 0
Atletico Venezuela B
FT
Llaneros
2 - 0
ULA FC
Vietnam: V League 1
FT
Becamex Binh Duong
1 - 0
Ho Chi Minh City
FT
Da Nang
0 - 1
Sanna Khanh Hoa
FT
Hai Phong
1 - 1
Song Lam Nghe An
FT
Hoang Anh Gia Lai
1 - 0
QNK Quang Nam