Football ResultsMonday, 2nd October 2017
Albania:
FT
Kukesi
1 - 2
Skenderbeu Korce
FT
Partizani Tirana
0 - 0
Lushnja
Argentina:
FT
San Telmo
1 - 1
Barracas Central
FT
Villa San Carlos
0 - 2
Defensores de Belgrano
Argentina:
FT
Nueva Chicago
2 - 0
All Boys
Argentina:
FT
Banfield
1 - 2
Arsenal Sarandi
Bosnia and Herzegovina:
FT
Mladost Doboj Kakanj
4 - 0
Celik Zenica
Brazil: Serie A
FT
Ponte Preta
1 - 0
Flamengo
Brazil: Serie C Play-Off Semi-Final
FT
Fortaleza
1 - 0
Sampaio Correa
Bulgaria:
FT
Pomorie
2 - 3
Lokomotiv Sofia
Colombia: Primera A Clausura
FT
Deportivo Pasto
0 - 0
Bucaramanga
FT
Jaguares
1 - 0
Tigres
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Chico
0 - 1
Atletico FC
Denmark:
FT
Vendsyssel
1 - 3
Esbjerg
England:
FT
Nottingham Forest (U23)
0 - 3
Middlesbrough (U23)
England:
FT
Stourbridge
2 - 1
Coalville Town
France:
FT
Le Havre
3 - 2
Lorient
Germany:
FT
Hannover 96 II
0 - 1
Hamburg II
Germany:
FT
Fortuna Dusseldorf
3 - 1
Duisburg
Germany:
FT
Turbine Potsdam (W)
1 - 1
Werder Bremen (W)
Ghana: FA Cup Semi Final
AET
Asante Kotoko
1 - 0
Medeama
Greece:
FT
Didymotiho
1 - 0
Nestos Chrisoupolis
Greece:
FT
Lamia
1 - 0
Panionios
Indonesia: Liga 1
FT
PSM Makassar
4 - 0
Semen Padang
Israel:
FT
Bnei Sakhnin
3 - 2
Beitar Jerusalem
FT
Maccabi Netanya
4 - 0
Maccabi Petah Tikva
Italy:
FT
Frosinone
0 - 0
Cremonese
Italy:
FT
Feralpisalo
0 - 0
Pordenone
Kosovo:
FT
Feronikeli
1 - 1
Drita
FT
Gjilani
1 - 0
Falmurtari
Lithuania: Division 1
FT
Atlantas
1 - 2
Suduva Marijampole
Northern Ireland:
FT
Glentoran
0 - 3
Crusaders
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Finnsnes
2 - 0
Valerenga II
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Odd Ballklubb II
1 - 0
Honefoss
Peru: Primera Division Clausura
FT
Sport Huancayo
1 - 1
Alianza Atletico
FT
Universidad San Martin
2 - 0
Union Comercio
Romania:
FT
Voluntari
0 - 1
Concordia
Serbia:
FT
Proleter Novi Sad
3 - 1
Buducnost Dobanovci
FT
Temnic 1924
2 - 2
Celarevo
Spain:
FT
Oviedo
2 - 2
Zaragoza
Sweden: Superettan
FT
Gefle
2 - 1
Helsingborg
FT
Trelleborgs
1 - 1
Varbergs BoIS
Switzerland:
FT
Chiasso
1 - 2
Servette
UEFA:
FT
Bosnia & Herzegovina (U17)
0 - 0
FYR Macedonia (U17)
FT
Moldova (U17)
0 - 2
Slovakia (U17)
UEFA: U21 Championship Qualifying Round
FT
Armenia (U21)
1 - 0
Gibraltar (U21)
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Lala
3 - 0
Atletico Venezuela B