Football ResultsSaturday, 2nd December 2017
Albania:
FT
Skenderbeu Korce
2 - 1
Kukesi
FT
Teuta Durres
0 - 1
Kamza
Algeria:
FT
Blida
2 - 1
Olympique Medea
FT
Hussein Dey
0 - 0
ES Setif
FT
MC Oran
1 - 1
USM Alger
FT
Paradou
0 - 0
CR Belouizdad
FT
USM Bel Abbes
1 - 1
MC Alger
Argentina:
FT
Colegiales
0 - 1
San Telmo
FT
Tristan Suarez
2 - 0
Sacachispas
Argentina:
FT
Brown de Adrogue
3 - 0
All Boys
FT
Instituto Cordoba
1 - 0
Quilmes
FT
Nueva Chicago
1 - 1
Gimnasia Jujuy
Argentina:
FT
Argentinos Juniors
2 - 2
Temperley
FT
Huracan
1 - 1
Patronato
FT
Olimpo Bahia Blanca
2 - 0
Chacarita Juniors
Armenia:
FT
Pyunik Yerevan
3 - 2
Shirak
Australia:
FT
Newcastle Jets
1 - 2
Melbourne City
FT
Western Sydney
0 - 2
Brisbane Roar
Australia:
FT
Sydney FC (W)
2 - 0
Melbourne Victory (W)
Austria:
FT
Admira Wacker
1 - 0
St Polten
FT
Mattersburg
1 - 0
LASK Linz
FT
SCR Altach
1 - 2
Sturm Graz
FT
Wolfsberger AC
0 - 0
Rapid Vienna
Azerbaijan:
FT
Kapaz
0 - 3
Sumqayit
Belgium:
FT
Kortrijk
4 - 1
Waasland-Beveren
FT
Lokeren
1 - 2
Anderlecht
FT
Mechelen
3 - 2
Genk
FT
Mouscron-Peruwelz
1 - 1
St Truiden
Belgium:
FT
Cercle Brugge
2 - 2
Union St Gilloise
FT
Lierse
2 - 0
Westerlo
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
The Strongest
3 - 2
Universitario de Sucre
Bosnia and Herzegovina:
FT
Krupa
1 - 1
GOSK Gabela
FT
Sarajevo
3 - 0
Borac Banja Luka
FT
Zrinjski
3 - 0
Vitez
Bulgaria:
FT
Cherno More Varna
0 - 0
Botev Plovdiv
FT
Levski Sofia
3 - 0
Pirin Blagoevgrad
Bulgaria:
FT
Botev Novi Pazar
0 - 0
Lokomotiv Ruse
FT
Hitrino
4 - 0
Spartak Varna
FT
Kaliakra
6 - 0
Benkovski Byala
FT
Septemvri Tervel
4 - 0
Kubrat
FT
Svetkavitsa
0 - 1
Dobrudzha
Bulgaria:
FT
Botev Galabovo
3 - 2
Chernomorets Balchik
FT
Botev Vratsa
2 - 2
Lokomotiv Sofia
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
1 - 0
Litex Lovech
FT
Ludogorets II
2 - 0
Neftochimic Burgas
FT
Oborishte
1 - 2
Maritsa Plovdiv
FT
Sozopol
1 - 2
Nesebar
FT
Tsarsko Selo
2 - 0
Pomorie
Chile: Primera Division
FT
Iquique
2 - 1
San Luis
Colombia: Primera B PB Play Off Final
FT
Chico
0 - 0
Leones
Congo DR:
FT
FC MK
2 - 2
AS Dragons
Croatia:
FT
NK Osijek
2 - 0
Slaven Belupo
FT
Rijeka
1 - 2
Hajduk Split
Croatia:
FT
Dinamo Zagreb II
4 - 0
Dugopolje
FT
Kustosija
1 - 1
Hrvatski Dragovoljac
FT
Sesvete
2 - 1
Novigrad
FT
Sibenik
2 - 1
Varazdin
FT
Solin
0 - 0
Gorica
Cyprus:
FT
APOEL
2 - 1
Ermis
FT
Alki Oroklinis
2 - 1
Ethnikos Achnas
FT
Apollon Limassol
6 - 0
Pafos
Cyprus:
FT
Digenis Oroklinis
1 - 1
Asil Lisis
FT
Ethnikos Assias
2 - 2
Thoi Lakatamias
FT
Omonia Aradippou
0 - 1
Anagennisi Derynias
FT
Xylotympou 2006
1 - 3
PAEEK
FT
Zakakiou
1 - 0
Othellos Athienou
Cyprus:
FT
Ahironas Liopetriou
0 - 0
Apea Akrotiriu
FT
Elpida Astromeriti
1 - 0
Pegia 2014
FT
Eny Digenis Ipsonas
2 - 1
Akritas Chlorakas
FT
Finikas Agia Marina
1 - 2
Ethnikos Latsion
FT
MEAP Nisou
2 - 0
ENAD
FT
Olympias Limpion
3 - 2
APEP Pitsilias
FT
Ormidias
1 - 0
Livadiakos/Salamina
Czech Republic:
FT
Brno
1 - 1
Zlin
FT
Dukla Praha
0 - 2
Teplice
FT
Karvina
1 - 0
Bohemians 1905
FT
Slovacko
2 - 1
Vysocina Jihlava
FT
Slovan Liberec
1 - 0
Sigma Olomouc
FT
Viktoria Plzen
2 - 0
Jablonec
Denmark:
FT
BSF (W)
2 - 0
Odense (W)
FT
Fortuna Hjorring (W)
5 - 0
VSK Aarhus (W)
FT
KoldingQ (W)
1 - 1
Brondby (W)
Denmark:
FT
Lyngby
1 - 2
Aalborg
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Clan Juvenil
2 - 2
El Nacional
FT
Deportivo Cuenca
1 - 3
LDU Quito
FT
Emelec
2 - 0
Guayquil City
FT
Universidad Catolica
2 - 0
Delfin
Egypt:
FT
Al Ahly Cairo
4 - 1
ENPPI
FT
Al Assiouty
2 - 1
Tanta
FT
El Raja Marsa Matruh
1 - 1
Zamalek
England:
FT
Portsmouth
2 - 0
Northampton Town
FT
Walsall
1 - 2
Bury
England:
FT
Bromley
2 - 2
Dover Athletic
FT
Halifax Town
0 - 1
Barrow
FT
Hartlepool United
1 - 2
Macclesfield Town
FT
Solihull Motors
1 - 0
Leyton Orient
FT
Sutton United
2 - 0
Eastleigh
FT
Torquay United
0 - 0
Aldershot Town
FT
Wrexham
2 - 0
Maidenhead
England:
FT
Alfreton Town
1 - 3
Bradford Park Avenue
FT
Blyth Spartans
0 - 1
Salford City
FT
Boston United
2 - 1
York City
FT
Brackley Town
3 - 2
Stockport County
FT
Chorley
2 - 0
Leamington
FT
Kidderminster Harriers
3 - 0
Gainsborough
FT
North Ferriby United
0 - 2
Nuneaton
FT
Tamworth
3 - 3
Southport
FT
United Of Manchester
3 - 2
Harrogate Town
England:
FT
Bath City
0 - 0
Hemel Hempstead Town
FT
Bognor Regis
1 - 2
Concord Rangers
FT
Chelmsford City
1 - 1
Hungerford Town
FT
Chippenham
2 - 1
Whitehawk
FT
Gloucester City
1 - 2
Eastbourne Borough
FT
Poole Town
0 - 1
Dartford
FT
Truro City
1 - 2
St Albans
FT
Wealdstone
3 - 1
Braintree
FT
Welling United
0 - 3
East Thurrock United
FT
Weston Super Mare
1 - 2
Hampton & Richmond
England:
FT
Bradford City
3 - 1
Plymouth Argyle
FT
Fleetwood Town
1 - 1
Hereford United
FT
Forest Green
3 - 3
Exeter City
FT
Gillingham
1 - 1
Carlisle United
FT
Milton Keynes Dons
4 - 1
Maidstone United
FT
Notts County
3 - 2
Oxford City
FT
Port Vale
1 - 1
Yeovil Town
FT
Shrewsbury Town
2 - 0
Morecambe
FT
Stevenage
5 - 2
Swindon Town
England:
FT
Bolton Wanderers
3 - 1
Barnsley
FT
Brentford
3 - 1
Fulham
FT
Bristol City
2 - 1
Middlesbrough
FT
Derby County
1 - 0
Burton Albion
FT
Ipswich Town
4 - 2
Nottingham Forest
FT
Millwall
3 - 1
Sheffield United
FT
Preston North End
1 - 0
Queens Park Rangers
FT
Sheffield Wednesday
2 - 2
Hull City
FT
Sunderland
1 - 3
Reading
England:
FT
Bristol Rovers
2 - 1
Rotherham United
FT
Southend United
2 - 0
Oldham Athletic
England:
FT
Bishops Stortford
1 - 2
St Neots
FT
Frome
2 - 2
Kettering
FT
Hitchin
1 - 0
Dunstable
FT
Kings Lynn
3 - 1
Redditch
FT
Merthyr Tydfil
0 - 2
Biggleswade Town
FT
Royston Town
3 - 1
Dorchester Town
FT
St Ives
2 - 2
Banbury United
FT
Stratford
2 - 2
Farnborough
FT
Tiverton
3 - 2
Kings Langley
FT
Weymouth
1 - 0
Chesham United
England:
FT
Billericay
4 - 0
Leiston
FT
Burgess Hill Town
1 - 1
Margate
FT
Enfield Town
3 - 1
Dulwich Hamlet
FT
Harlow Town
3 - 2
Worthing
FT
Harrow Borough
3 - 0
Metropolitan Police
FT
Hendon
4 - 1
Thurrock
FT
Kingstonian
0 - 0
Dorking Wanderers
FT
Needham Market
1 - 2
Staines Town
FT
Tonbridge Angels
0 - 1
Merstham
FT
Tooting & Mitcham
2 - 5
Lowestoft Town
FT
Wingate & Finchley
2 - 1
Folkestone
England:
FT
Ashton United
2 - 1
Rushall Olympic
FT
Buxton
1 - 1
Barwell
FT
Halesowen Town
3 - 1
Whitby Town
FT
Hednesford Town
2 - 1
Farsley Celtic
FT
Lancaster City
1 - 2
Matlock Town
FT
Mickleover Sports
1 - 2
Altrincham
FT
Nantwich Town
1 - 3
Coalville Town
FT
Shaw Lane
5 - 0
Warrington Town
FT
Stafford Rangers
1 - 4
Marine
FT
Sutton Coldfield
2 - 0
Stalybridge Celtic
FT
Witton Albion
2 - 3
Grantham Town
FT
Workington
2 - 1
Stourbridge
England:
FT
Arsenal
1 - 3
Manchester United
FT
Brighton Hove Albion
1 - 5
Liverpool
FT
Chelsea
3 - 1
Newcastle United
FT
Everton
2 - 0
Huddersfield Town
FT
Leicester City
1 - 0
Burnley
FT
Stoke City
2 - 1
Swansea City
FT
Watford
1 - 1
Tottenham Hotspur
FT
West Bromwich Albion
0 - 0
Crystal Palace
France:
AET
Andrezieux
1 - 2
Auxerre
FT
Arras
1 - 2
Boulogne
AET
Avallon
1 - 0
Cluses Scionzier
FT
Canet Roussillon
2 - 0
Ajaccio
FT
Chateauroux
5 - 3
Cholet
FT
Colomiers
3 - 0
Furiani Agliani
AET
Concarneau
3 - 2
Stade Brestois 29
FT
Ententes St Gratien
3 - 2
Paris FC
AET
Essartais
0 - 3
St Malo
FT
Evreux
0 - 3
Valenciennes
PEN
Fabregues
5 - 4
Rodez Aveyron
FT
Fleury Merogis
4 - 0
Raon L'Etape
FT
Granville
2 - 1
Vitre
FT
Grenoble
3 - 0
Tarbes Pyrenees
PEN
Gueugnon
0 - 2
Angouleme
FT
Hazebrouckois
3 - 0
Beauvais
FT
Houilles
2 - 1
Matoury
FT
Imphy-Decize
4 - 0
Bergerac Perigord
FT
Limoges
2 - 4
Tours
FT
Morteau-Montlebon
1 - 2
Pontarlier
FT
Moutiers Tarentaise
1 - 2
Bourg-en-Bresse 01
FT
Rouen
0 - 2
Chartres
FT
Rungis
1 - 6
Nancy
PEN
Saint Lo
3 - 1
Change
FT
Saint-Brieuc
2 - 0
Laval
FT
Sene
1 - 6
Lorient
PEN
St Louis Neuweg
4 - 5
Sochaux
FT
Stade Bordelais
0 - 1
Niort
FT
Yzeure
3 - 0
Belfort
France:
FT
Lille
1 - 0
Toulouse
FT
Monaco
1 - 0
Angers
FT
Nice
3 - 1
Metz
FT
Rennes
2 - 0
Amiens
FT
Strasbourg
2 - 1
Paris St Germain
FT
Troyes
0 - 1
Guingamp
France:
FT
Marseille (W)
0 - 5
Lyon (W)
FT
Paris St Germain (W)
3 - 0
Bordeaux (W)
Georgia: FA Cup Final
PEN
Chikhura Sachkhere
4 - 3
Torpedo Kutaisi
Germany:
FT
Auerbach
1 - 0
Viktoria Berlin
FT
BFC Dynamo
4 - 0
Union Furstenwalde
FT
Budissa Bautzen
3 - 1
Altglienicke
FT
Hertha Berlin II
2 - 3
Lokomotive Leipzig
Germany:
FT
Alemannia Aachen
2 - 0
Verl
FT
Borussia Dortmund II
2 - 0
Wegberg-Beeck
FT
Fortuna Dusseldorf II
0 - 1
Wattenscheid 09
FT
Wiedenbruck 2000
2 - 1
Koln II
Germany:
FT
Eutin 08
1 - 2
Jeddeloh
FT
Hamburg II
2 - 2
06 Hildesheim
Germany:
FT
Augsburg II
0 - 1
Eichstatt
FT
Garching
3 - 0
Memmingen
Germany:
FT
Kickers Offenbach
3 - 1
Ulm 1846
FT
Schott Mainz
0 - 1
Steinbach
FT
Waldhof Mannheim
2 - 2
Rochling Volklingen
Germany:
FT
Duisburg
2 - 0
Greuther Furth
FT
Holstein Kiel
2 - 2
Fortuna Dusseldorf
FT
Nurnberg
1 - 0
Sandhausen
Germany:
FT
1899 Hoffenheim
4 - 0
Leipzig
FT
Bayer Leverkusen
1 - 1
Borussia Dortmund
FT
Bayern Munich
3 - 1
Hannover 96
FT
Mainz 05
1 - 3
Augsburg
FT
Schalke 04
2 - 2
Koln
FT
Werder Bremen
1 - 0
Stuttgart
Germany:
FT
Chemnitzer
2 - 3
Magdeburg
FT
Fortuna Koln
1 - 1
Zwickau
FT
Karlsruher
0 - 0
Aalen
FT
Rot-Weiss Erfurt
0 - 0
Meppen
FT
SF Lotte
0 - 0
Preussen Munster
FT
Wehen
4 - 1
Paderborn 07
Greece:
FT
Skoufas Kompotiou
0 - 1
Mpoukas Amfilohias
Greece:
FT
Asteras Tripolis
4 - 0
Kerkyra
FT
Olympiakos Piraeus
3 - 1
Apollon Smirnis
FT
Xanthi
0 - 3
PAOK
Greece:
FT
Veria
1 - 0
Sparti
Greece:
FT
Rodos
0 - 1
Proodeftiki
Guatemala:
FT
CSD Municipal
2 - 0
Guastatoya
Hong Kong:
FT
BC Rangers
1 - 1
Lee Man
Hong Kong:
FT
Guangzhou R&F (U19)
1 - 2
Sun Pegasus
Hungary:
FT
Debrecen
1 - 0
Budapest Honved
FT
Ferencvaros
3 - 1
Videoton
FT
Mezokovesd-Zsory
0 - 0
Diosgyori
FT
PAKS
3 - 1
Vasas
FT
Puskas Academy
1 - 3
Szombathelyi Haladas
FT
Ujpest
2 - 2
Balmazujvaros
India:
FT
Shillong Lajong
2 - 0
Churchill Brothers
India:
FT
Delhi Dynamos
0 - 2
Northeast United
International Tournaments:
FT
Manchester United (U23)
2 - 0
Celtic (U23)
Israel:
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
3 - 0
Bnei Sakhnin
FT
Hapoel Akko
1 - 3
Beitar Jerusalem
FT
Hapoel Ashkelon
1 - 1
Maccabi Netanya
FT
Maccabi Tel Aviv
1 - 1
Ashdod
Italy:
FT
Brescia
2 - 0
Salernitana
FT
Cremonese
1 - 0
Spezia
FT
Foggia
1 - 3
Cittadella
FT
Frosinone
3 - 3
Cesena
FT
Novara
1 - 1
Empoli
FT
Palermo
0 - 0
Unione Venezia
FT
Parma
3 - 0
Pro Vercelli
FT
Pescara
3 - 3
Ternana
Italy:
FT
AGSM Verona (W)
2 - 1
Empoli (W)
FT
Bari Pink (W)
1 - 0
Res Roma (W)
FT
Brescia (W)
0 - 4
Juventus (W)
FT
Fiorentina (W)
4 - 0
Valpolizella (W)
FT
Ravenna (W)
1 - 5
Tavagnacco (W)
FT
Sassuolo (W)
1 - 2
Mozzanica (W)
Italy:
FT
Fano Alma Juventus
1 - 0
Triestina
FT
Feralpisalo
2 - 1
Sudtirol
FT
Gubbio
1 - 0
Bassano Virtus
FT
Reggiana
4 - 1
Albinoleffe
FT
Renate
0 - 0
Santarcangelo
FT
Sambenedettese
1 - 1
Pordenone
FT
Vicenza
0 - 2
Ravenna
Italy:
FT
Torino
1 - 1
Atalanta
Japan: J1 League
FT
Albirex Niigata
1 - 0
Cerezo Osaka
FT
Consadole Sapporo
3 - 2
Sagan Tosu
FT
FC Tokyo
0 - 0
Gamba Osaka
FT
Jubilo Iwata
0 - 0
Kashima Antlers
FT
Kashiwa Reysol
1 - 0
Sanfrecce Hiroshima
FT
Kawasaki Frontale
5 - 0
Omiya Ardija
FT
Urawa Red Diamonds
0 - 1
Yokohama F Marinos
FT
Ventforet Kofu
1 - 0
Vegalta Sendai
FT
Vissel Kobe
1 - 3
Shimizu S Pulse
Jordan:
FT
Al Ahli Amman
0 - 0
Ramtha
FT
Al Aqaba
0 - 1
Al Faisaly Amman
FT
Al Yarmouk
2 - 5
Shabab Al Ordon
Kosovo:
FT
Drenica
1 - 0
Liria
FT
Feronikeli
0 - 0
Prishtina
Lebanon:
FT
Al Islah
0 - 1
Tadamon Sour
FT
Salam Zgharta
0 - 1
Al Ansar
FT
Shabab Al Arabi
0 - 0
Al Akhaa Al Ahli
Montenegro:
FT
Iskra Danilovgrad
0 - 2
Rudar Pljevlja
FT
Kom
0 - 1
Buducnost Podgorica
FT
Mladost Podgorica
5 - 0
Petrovac
FT
Sutjeska
3 - 0
Decic
Morocco:
FT
Chabab Atlas Khenifra
1 - 5
Hassania Agadir
FT
Chabab Rif Hoceima
1 - 1
Renaissance Berkane
FT
Olympique Safi
1 - 1
FAR Rabat
Morocco:
FT
AS Sale
4 - 0
USM Oujda
FT
Jeunesse Ben Guerir
1 - 2
Olympique Dcheira
FT
Rachad Bernoussi
0 - 0
Wydad Fes
Netherlands:
FT
ADO Den Haag
0 - 3
Groningen
FT
Feyenoord
1 - 0
Vitesse Arnhem
FT
Twente
3 - 3
Ajax
FT
Willem II
3 - 1
Heracles
Northern Ireland:
FT
Ards
0 - 2
Glenavon
FT
Ballymena United
2 - 1
Ballinamallard United
FT
Carrick Rangers
1 - 3
Coleraine
FT
Crusaders
1 - 0
Glentoran
FT
Linfield
1 - 0
Dungannon Swifts
FT
Warrenpoint Town
1 - 3
Cliftonville
Northern Ireland:
FT
Ballyclare Comrades
2 - 1
Limavady United
FT
Institute
3 - 0
Loughgall
FT
PSNI
1 - 1
Harland & Wolff Welders
Northern Ireland:
FT
Armagh City
2 - 0
Sport & Leisure Swifts
FT
Tobermore United
2 - 2
Newington Youth Club
Norway: Eliteserien ELS Relegation Play Off
PEN
Ranheim
5 - 4
Sogndal
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Guarani
2 - 1
Cerro Porteno
FT
Olimpia Asuncion
1 - 0
Libertad
FT
Sol de America
1 - 1
Deportivo Capiata
Philippines: Philippines Football League PFL Championship Play Off Semi-Final
FT
Global FC
2 - 1
Meralco Manila
Poland:
FT
Sandecja Nowy Sacz
2 - 2
Legia Warszawa
FT
Wisla Plock
2 - 0
Arka Gdynia
FT
Zaglebie Lubin
4 - 2
Termalica Nieciecza
Portugal:
FT
Gil Vicente
1 - 2
UD Oliveirense
FT
Guimaraes B
3 - 1
Braga B
FT
Sporting CP B
3 - 0
Porto B
Portugal:
FT
Chaves
0 - 0
Boavista
FT
Moreirense
1 - 1
Maritimo
FT
Tondela
1 - 3
Rio Ave
Qatar:
FT
Al Duhail
2 - 1
Al Markhiya
FT
Al Sailiya
1 - 2
Al Ahli Doha
Romania:
FT
Cetate Rasnov
1 - 1
Sanatatea Darabani
FT
Csikszereda Miercurea Ciuc
5 - 0
Kosarom Pascani
FT
Harman
1 - 1
Otelul Galati
FT
Sporting Liesti
0 - 0
Bucovina Radauti
FT
Targu Secuiesc
17 - 0
Metalosport Galati
Romania:
FT
ASC Recea
6 - 1
Minerul J Matasari
FT
Avantul Reghin
5 - 1
Viitorul Ghimbav
FT
Industria Galda
0 - 3
Universitatea Cluj
FT
Unirea Alba Iulia
1 - 1
Performanta Ighiu
Romania:
FT
Gloria Cermei
0 - 0
Sirineasa
FT
Scolar Resita
2 - 0
Filiasi
Romania:
FT
CSU Craiova
3 - 1
Viitorul Constanta
FT
Concordia
3 - 0
Botosani
Romania:
FT
Afumati
2 - 1
Mioveni
FT
Dunarea Calarasi
4 - 0
Clinceni
FT
Foresta Suceava
1 - 2
Ripensia Timisoara
FT
Olimpia Satu Mare
2 - 0
Metaloglobus
FT
Pandurii Targu Jiu
1 - 5
SCM Pitesti
FT
Politehnica Timisoara
2 - 1
Dacia Unirea Braila
FT
Sportul Snagov
0 - 3
Luceafarul Oradea
FT
Stiinta Miroslava
5 - 0
Targu Mures
Russia:
FT
Dinamo Moscow
2 - 0
Rostov
FT
Lokomotiv Moscow
1 - 0
Rubin Kazan
FT
Zenit St Petersburg
2 - 1
Ural
Saudi Arabia:
FT
Al Ansar
1 - 0
Al Jabalain
Scotland:
FT
Celtic
5 - 1
Motherwell
FT
Heart of Midlothian
1 - 1
Hamilton Academical
FT
Partick
0 - 1
Hibernian
FT
Ross County
0 - 2
Dundee
FT
St Johnstone
1 - 2
Kilmarnock
Scotland:
FT
Airdrieonians
2 - 1
Forfar Athletic
FT
Arbroath
1 - 2
Stranraer
FT
Ayr United
3 - 2
Albion Rovers
FT
Queens Park
2 - 1
East Fife
FT
Raith Rovers
2 - 1
Alloa Athletic
Scotland:
FT
Dundee United
2 - 1
Dunfermline
FT
Morton
4 - 1
Brechin
FT
Queen of the South
0 - 0
Inverness CT
FT
St Mirren
0 - 1
Dumbarton
Scotland:
FT
Annan Athletic
2 - 0
Elgin City
FT
Berwick
1 - 0
Stirling Albion
FT
Clyde
0 - 0
Montrose
FT
Peterhead
3 - 0
Edinburgh City
Serbia:
FT
Backa
2 - 2
Crvena Zvezda
Slovakia:
FT
MSK Zilina
1 - 0
Sport Podbrezova
FT
Slovan Bratislava
1 - 1
Trencin
FT
Tatran Presov
0 - 0
Dunajska Streda
FT
Vion Zlate Moravce
3 - 0
Senica
FT
Zemplin Michalovce
1 - 1
Ruzomberok
Slovenia:
FT
Maribor
2 - 1
ND Gorica
FT
Rudar Velenje
1 - 2
Triglav Kranj
South Africa:
FT
Bidvest Wits
1 - 0
Bloem Celtic
South Africa:
FT
Richards Bay
0 - 3
Highlands Park
FT
Royal Eagles
1 - 1
Black Leopards
FT
Ubuntu Cape Town
0 - 2
Cape Town All Stars
FT
University Of Pretoria
1 - 2
Tshakhuma Madzivhadila
FT
Witbank Spurs
2 - 2
Jomo Cosmos
Spain:
FT
Huesca
3 - 1
Cordoba
FT
La Hoya Lorca
0 - 2
Oviedo
FT
Rayo Vallecano
1 - 0
Granada
FT
Reus
2 - 1
Barcelona B
Spain:
FT
Guijuelo
3 - 1
Union Adarve
FT
Real Madrid Castilla
0 - 0
San Sebastian de los Reyes
Spain:
FT
Arenas Club
0 - 0
Gernika
FT
Leioa
0 - 1
Amorebieta
Spain:
FT
Hercules
1 - 1
Ontinyent
FT
Llagostera
1 - 0
Atletico Saguntino
FT
Valencia Mestalla
1 - 1
Olot
FT
Villarreal B
2 - 0
Deportivo Aragon
Spain:
FT
Athletic Club
0 - 0
Real Madrid
FT
Atletico Madrid
2 - 1
Real Sociedad
FT
Barcelona
2 - 2
Celta Vigo
FT
Sevilla
2 - 0
Deportivo La Coruna
Spain:
FT
Athletic Club (W)
3 - 1
Rayo Vallecano (W)
FT
Barcelona (W)
6 - 1
Betis (W)
FT
Real Sociedad (W)
6 - 2
Zaragoza (W)
FT
Sporting Huelva (W)
2 - 0
Fundacion Albacete (W)
FT
Valencia (W)
1 - 1
Espanyol (W)
Switzerland:
FT
Lausanne-Sport
1 - 4
Basel 1893
FT
Luzern
2 - 1
Sion
Switzerland:
FT
Aarau
3 - 0
Chiasso
FT
Wil 1900
1 - 0
Rapperswil
Turkey:
FT
Ankaragucu
2 - 1
Umraniyespor
FT
Rizespor
3 - 2
Denizlispor
FT
Samsunspor
0 - 4
Eskisehirspor
Turkey:
FT
Sancaktepe Belediye
2 - 0
Hatayspor
Turkey:
FT
Pendikspor
2 - 0
Nazilli Belediyespor
FT
Polatli Bugsasspor
2 - 1
Fatih Karagumruk
Turkey:
FT
Akhisar Belediye
0 - 0
Yeni Malatyaspor
FT
Besiktas
3 - 0
Galatasaray
FT
Kardemir Karabukspor
0 - 1
Goztepe
Ukraine:
FT
Chornomorets Odesa
1 - 1
Zorya Luhansk
FT
Shakhtar Donetsk
2 - 0
Veres
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Rampla Juniors
0 - 1
Cerro
Uruguay: Segunda Division SD Play Off Quarter-Final
FT
Cerrito
2 - 2
Rentistas
PEN
Cerro Largo
3 - 4
Villa Teresa
FT
Deportivo Maldonado
0 - 0
Central Espanol
FT
Progreso
3 - 2
Villa Espanola
Venezuela: Segunda Division SD Hexagonal Play Off
FT
Estudiantes Caracas
2 - 0
UCV
FT
Lala
1 - 1
Llaneros
FT
Petrolero de Anzoategui
1 - 2
Gran Valencia
FT
Puerto Cabello
2 - 1
Angostura
Wales:
FT
0 - 4
Penydarren Boys And Girls
FT
Aberystwyth Town
4 - 0
Bala Town
AET
Airbus UK Broughton
3 - 2
Goytre AFC
FT
Ammanford
2 - 3
Carmarthen Town
FT
Bangor City
4 - 3
Cwmamman United
FT
Buckley Town
0 - 1
Flint Town United
FT
Connahs Quay
3 - 0
Cwmbran Celtic
FT
Llandudno
4 - 0
Gresford Athletic
FT
Llanrhaeadr
3 - 2
Cefn Druids
FT
Newtown AFC
2 - 0
Guilsfield
FT
Penybont
1 - 3
Cardiff Metropolitan
FT
Ponypridd Town
3 - 1
Haverfordwest County
FT
Porthmadog
7 - 2
Panteg
FT
Prestatyn Town
0 - 3
Ruthin Town