Football ResultsSunday, 3rd December 2017
Albania:
FT
Lushnja
0 - 3
Partizani Tirana
FT
Vllaznia
1 - 2
Laci
Argentina:
FT
Almirante Brown
0 - 1
UAI Urquiza
FT
Atlanta
2 - 0
Comunicaciones
FT
Talleres Remedios
0 - 2
Platense
Argentina:
FT
Agropecuario
1 - 3
Atletico de Rafaela
FT
Estudiantes SL
3 - 2
Deportivo Riestra
FT
Flandria
2 - 2
Deportivo Moron
FT
Guillermo Brown
3 - 1
Racing Club
FT
Juventud Unida
2 - 0
Boca Unidos
FT
San Martin Tucuman
1 - 1
Villa Dalmine
Argentina:
FT
Boca Juniors
2 - 0
Arsenal Sarandi
FT
Newells Old Boys
2 - 2
Racing Club
FT
Talleres Cordoba
0 - 1
Estudiantes LP
FT
Tigre
1 - 2
San Lorenzo
Armenia:
FT
Ararat Yerevan
2 - 3
Banants Yerevan
Australia:
FT
Central Coast Mariners
1 - 0
Perth Glory
FT
Wellington Phoenix
2 - 3
Melbourne Victory
Australia:
FT
Canberra United (W)
0 - 1
Brisbane Roar (W)
FT
Melbourne City (W)
1 - 1
Adelaide United (W)
Austria:
FT
Austria Vienna
1 - 1
Red Bull Salzburg
Azerbaijan:
FT
Qabala
3 - 0
Inter Baku
FT
Sabail
0 - 1
Zira
Bahrain:
FT
Al Hadd
1 - 1
Al Shabab Manama
FT
Al Najma Club
4 - 4
Al Ittihad
Belgium:
FT
Eupen
2 - 2
Club Brugge
FT
Standard Liege
1 - 1
Antwerp
FT
Zulte Waregem
0 - 1
Gent
Belgium:
FT
Leuven
1 - 1
Tubize
Bosnia and Herzegovina:
FT
Radnik Bijeljina
0 - 0
Mladost Doboj Kakanj
FT
Siroki Brijeg
1 - 2
Zeljeznicar Sarajevo
Brazil: Serie A
FT
Atletico Goianiense
1 - 1
Fluminense
FT
Atletico Mineiro
4 - 3
Gremio
FT
Atletico Paranaense
3 - 0
Palmeiras
FT
Botafogo
2 - 2
Cruzeiro
FT
Chapecoense
2 - 1
Coritiba
FT
Santos
1 - 1
Avai
FT
Sao Paulo
1 - 1
Bahia
FT
Sport Recife
1 - 0
Corinthians
FT
Vasco da Gama
2 - 1
Ponte Preta
FT
Vitoria
1 - 2
Flamengo
Bulgaria:
FT
Beroe
5 - 1
Septemvri Sofia
FT
Etar Veliko Tarnovo
2 - 1
Slavia Sofia
FT
Vitosha Bistritsa
0 - 2
CSKA Sofia
Chile: Primera Division
FT
Audax Italiano
0 - 2
Union Espanola
FT
Colo Colo
3 - 2
Curico Unido
FT
Everton de Vina
1 - 0
Antofagasta
FT
Universidad de Concepcion
1 - 3
Universidad de Chile
Colombia: Primera A Cl Play Off Quarter-Final
PEN
Atletico Nacional Medellin
1 - 3
Deportes Tolima
PEN
Junior
2 - 4
America de Cali
Congo DR:
FT
Ocean Pacifique
0 - 1
St Eloi Lupopo
FT
Tshinkunku
1 - 4
TP Mazembe
Congo DR:
FT
Molunge
0 - 0
RCK
FT
Vita Club
2 - 0
Renaissance
Congo DR:
FT
Makiso
2 - 2
Etoile de Kivu
Costa Rica:
FT
Perez Zeledon
1 - 0
Santos de Guapiles
Croatia:
FT
Dinamo Zagreb
1 - 0
Inter Zapresic
FT
Lokomotiva Zagreb
1 - 3
Cibalia
Croatia:
FT
Hajduk Split II
0 - 2
Lucko
Cyprus:
FT
Anorthosis Famagusta
1 - 0
Nea Salamis
FT
Aris Limassol
1 - 2
AEL Limassol
FT
Doxa Katokopias
3 - 1
Olympiakos Nicosia
Cyprus:
FT
Ayias Napas
5 - 0
Chalkanoras Idaliou
Cyprus:
FT
Onisilos
3 - 1
Digenis Akritas Morphou
Czech Republic:
FT
Sparta Praha
3 - 0
Mlada Boleslav
Denmark:
FT
Vejle (W)
3 - 3
Varde (W)
Denmark:
FT
FC Copenhagen
1 - 3
Nordsjaelland
FT
Hobro
1 - 1
AC Horsens
FT
Silkeborg
3 - 2
Randers
FT
Sonderjyske
1 - 3
Brondby
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Fuerza Amarilla
0 - 2
Barcelona
FT
Macara
0 - 0
Independiente del Valle
Egypt:
FT
Al Ittihad Alexandria
4 - 0
Wadi Degla
FT
Al Mokawloon
0 - 3
Smouha
FT
Ismaily
0 - 0
Petrojet
El Salvador:
FT
Alianza
4 - 0
Pasaquina
FT
FAS
1 - 1
Aguila
FT
Isidro Metapan
2 - 3
Chalatenango
FT
Santa Tecla
0 - 0
Municipal Limeno
England:
FT
Liverpool (U23)
3 - 4
Stoke City (U23)
England:
FT
AFC Wimbledon
3 - 1
Charlton Athletic
FT
Blackburn Rovers
3 - 3
Crewe Alexandra
FT
Coventry City
3 - 0
Boreham Wood
FT
Doncaster Rovers
3 - 0
Scunthorpe United
FT
Gateshead
0 - 5
Luton Town
FT
Mansfield Town
3 - 0
Guiseley
FT
Newport County
2 - 0
Cambridge United
FT
Woking
1 - 1
Peterborough United
FT
Wycombe Wanderers
3 - 1
Leatherhead
England:
FT
Bournemouth
1 - 1
Southampton
FT
Manchester City
2 - 1
West Ham United
FYR Macedonia:
FT
Akademija Pandev
0 - 1
Sileks
FT
Pobeda
1 - 1
Renova
FT
Rabotnicki
3 - 0
Skopje
FT
Shkendija
3 - 0
Pelister
FT
Shkupi 1927
2 - 0
Vardar Skopje
France:
FT
Alberes-Argeles
0 - 2
Le Puy
FT
Anduze
1 - 3
Nimes
FT
Excelsior
2 - 3
Le Mans
FT
Haguenau
1 - 3
Chambly Thelle
AET
Labrede
0 - 1
Aubervilliers
AET
Lens
3 - 2
Reims
FT
Lille Fives
0 - 2
Dunkerque
AET
Rombas
1 - 2
Still
PEN
Saumur
5 - 6
Vannes
FT
Schiltigheim
2 - 1
Racing
FT
Senlis
3 - 1
Choisy Au Bac
France:
FT
Caen
1 - 2
Lyon
FT
Montpellier
1 - 1
Marseille
FT
St Etienne
1 - 1
Nantes
France:
FT
ASPTT Albi (W)
2 - 0
Guingamp (W)
FT
Fleury Merogis (W)
2 - 0
Rodez Aveyron (W)
FT
Soyaux (W)
1 - 5
Montpellier (W)
Georgia: Umaglesi Liga UL Relegation Play Off
PEN
Dinamo Batumi
2 - 4
Sioni Bolnisi
FT
Merani Martvili
2 - 2
Kolkheti Poti
Germany:
FT
Berliner AK 07
1 - 1
Babelsberg 03
FT
Energie Cottbus
2 - 0
Oberlausitz Neugersdorf
FT
Neustrelitz
3 - 0
Chemie Leipzig
FT
ZFC Meuselwitz
2 - 2
Wacker Nordhausen
Germany:
FT
Rot-Weiss Oberhausen
1 - 2
Borussia Monchengladbach II
Germany:
FT
Bochum
2 - 1
Union Berlin
FT
Darmstadt 98
0 - 1
Jahn Regensburg
FT
Dynamo Dresden
4 - 0
Erzgebirge Aue
Germany:
FT
Hertha Berlin
1 - 2
Eintracht Frankfurt
FT
Wolfsburg
3 - 0
Borussia Monchengladbach
Germany:
FT
Sonnenhof Grossaspach
1 - 3
Wurzburger Kickers
FT
Unterhaching
3 - 2
Carl Zeiss Jena
FT
Werder Bremen II
2 - 2
Osnabruck
Greece:
FT
Aris Paleohoriou
2 - 1
Pierikos
FT
Edessaikos
2 - 0
Naousa
FT
Filippos Alexandrias
1 - 0
Kampaniakos
FT
Kardia
1 - 1
Agrotikos Asteras
FT
Karitsas
1 - 1
Makedonikos
FT
Kilkisiakos
1 - 1
Megas Alexandros Trikalon
FT
Lagkadas
1 - 0
AEP Iraklis
Greece:
FT
AO Sellanon
2 - 1
Rigas Fereos
FT
Achilleas Farsalon
0 - 5
Asteras Iteas
FT
Almyros
0 - 2
Volos NPS
FT
Niki Volou
6 - 0
Velouhi
FT
Opountios Martinou
0 - 1
Olympiakos Volou
FT
Thiva
4 - 0
Digenis Neohoriou
Greece:
FT
Doxa Proskiniton
2 - 1
Didymotiho
FT
Elpis Skoutareos
2 - 1
Aetos Orfanou
FT
Kavala
0 - 0
Nestos Chrisoupolis
FT
Megas Alexandros Karperis
0 - 1
Doxa Neou Sidirohoriou
FT
Megas Alexndros Xiropotamou
1 - 0
Aris Avatou
FT
Orfeas Xanthi
0 - 1
Apollon Paralimniou
Greece:
FT
Asteras Parapotamou
0 - 3
Thesprotos
FT
Ethnikos Filippiadas
0 - 2
Lfekimni
FT
Karagiannion
0 - 3
Ermis Amynteou
FT
Makedonikos Foufas
1 - 0
Kastoria
FT
Pankefkadios
1 - 1
Doxa Kranoulas
Greece:
FT
Lamia
2 - 2
Panetolikos
FT
Larisa
1 - 1
PAS Giannina
FT
Levadiakos
0 - 2
AEK Athens
FT
Panathinaikos
0 - 1
Panionios
Greece:
FT
Acharnaikos
0 - 3
Panserraikos
FT
Apollon Larissa
1 - 0
Aiginiakos
FT
Aris Thessalonikis
1 - 0
Kissamikos
FT
Karaiskakis
3 - 1
Anagennisi Karditsa
FT
Panachaiki 2005
1 - 0
Doxa Dramas
Greece:
FT
Achaiki
0 - 1
Pylos
FT
Asteras Amaliadas
1 - 0
Pao Vardas
FT
Asteras Vlahioti
3 - 2
Diagoras Vrahneikon
FT
Kalamata
0 - 0
Panarkadikos
FT
Leonidio
0 - 2
Paniliakos Pyrgou
FT
Zakynthiakos
2 - 0
Pallixouriakos
Greece:
FT
Ethnikos Piraeus
1 - 0
Diagoras Rodou
FT
Ialysos
1 - 1
Pao Loutrakiou
FT
Keratsini
3 - 0
Zevgolatio
FT
Pelopas Kiatou
1 - 1
Ionikos Nikeas
Greece:
FT
Eolikos
2 - 0
Ermis Kiveriou
FT
Ermionida
1 - 2
Chalkis
FT
Panthiraikos
0 - 0
Thiella Rafinas
FT
Triglia Rafinas
2 - 1
Aittitos Spaton
Greece:
FT
Agios Ierotheos
1 - 0
Ilisiakos
FT
Egaleo
1 - 0
Mylopotamou
FT
Ermis Zonianon
0 - 0
Ierapetra
FT
Fostiras
1 - 2
Atsalenios
FT
Kifsia
4 - 3
Irodotos
Hong Kong:
FT
Eastern Salon
0 - 1
Hong Kong Sapling
FT
Southern
1 - 1
Kitchee
Hungary:
FT
Dorogi
2 - 0
Szolnoki Mav
FT
Gyirmot
1 - 3
Budaorsi
FT
Gyori Eto
2 - 1
Zalaegerszegi
FT
Kazincbarcika
0 - 1
Bekescsaba 1912
FT
MTE 1904
1 - 2
Kisvarda
FT
MTK Budapest
3 - 1
Csakvar
FT
Nyiregyhaza
3 - 2
Budafoki LC
FT
Soproni VSE
0 - 1
Siofok
FT
Soroksar
2 - 1
Vac
FT
Szeged 2011
1 - 1
Cegledi
India:
FT
Mohun Bagan
1 - 0
East Bengal
India:
FT
Kerala Blasters
1 - 1
Mumbai City
FT
Pune City
0 - 1
Chennaiyin
International Tournaments: Ctfa International Tournament
FT
Chinese Taipei
3 - 0
Philippines
FT
Laos
2 - 1
Timor-Leste
Iran:
FT
Aluminium Arak
0 - 2
Mes Kerman
FT
Fajr Sepasi
0 - 0
Nassaji Mazandaran
FT
Gol Gohar
1 - 2
AS Bargh Shiraz
FT
Iranjavan Bushehr
2 - 1
Mes Rafsanjan
FT
Khoneh Be Khoneh
1 - 0
Oxin Alborz
FT
Machine Sazi Tabriz
0 - 0
Saba Qom
FT
Malavan
2 - 1
Shahdari Manshahr
FT
Naft Masjed Soleyman
3 - 3
Baderan Tehran
FT
Rah Ahan
1 - 2
Shahrdari Tabriz
Iraq:
FT
Al Quwa Al Jawiya
1 - 0
Talaba
FT
Karbala
1 - 3
Al Zawraa
Israel:
FT
Hapoel Beer Sheva
3 - 1
Ironi Kiryat Shmona
FT
Hapoel Raanana
0 - 0
Maccabi Petah Tikva
Italy:
FT
Avellino
1 - 1
Carpi
FT
Virtus Entella
3 - 1
Bari
Italy:
FT
Alessandria
3 - 2
Gavorrano
FT
Arezzo
1 - 0
Prato
FT
Giana Ermino
3 - 0
Monza
FT
Livorno
2 - 1
Arzachena
FT
Olbia
1 - 1
Lucchese
FT
Pistoiese
2 - 1
Carrarese
FT
Pontedera
1 - 1
Pisa
FT
Pro Piacenza
1 - 1
Piacenza
Italy:
FT
Akragas
1 - 0
Reggina
FT
Bisceglie
0 - 1
Siracusa
FT
Catanzaro
1 - 0
Fondi
FT
Juve Stabia
2 - 2
Casertana
FT
Matera
2 - 1
Fidelis Andria
FT
Rende
0 - 0
Cosenza
FT
Sicula Leonzio
0 - 3
Paganese
FT
Virtus Francavilla
2 - 1
Monopoli
Italy:
FT
Benevento
2 - 2
Milan
FT
Bologna
1 - 1
Cagliari
FT
Fiorentina
3 - 0
Sassuolo
FT
Internazionale
5 - 0
Chievo
FT
Sampdoria
1 - 2
Lazio
Japan: J2 League J2 Promotion Play Off Final
FT
Nagoya Grampus
0 - 0
Avispa Fukuoka
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
1 - 1
Tochigi SC
FT
FC Tokyo (U23)
2 - 1
Cerezo Osaka (U23)
FT
Fujieda MYFC
1 - 1
YSCC
FT
Fukushima United
3 - 1
Grulla Morioka
FT
Gainare Tottori
0 - 3
Blaublitz Akita
FT
Kagoshima United
5 - 2
Sagamihara
FT
Nagano Parceiro
1 - 1
Giravanz Kitakyushu
FT
Ryukyu
1 - 0
Kataller Toyama
Kosovo:
FT
Besa
1 - 2
Vellaznimi
FT
Gjilani
0 - 0
Drita
FT
Llapi
0 - 0
Trepca 89
Lebanon:
FT
Al Nejmeh
3 - 1
Tripoli
Mexico:
PEN
Juarez
2 - 4
Alebrijes de Oaxaca
Mexico:
FT
UANL Tigres
3 - 0
Club America
Morocco:
FT
Difaa El Jadida
4 - 1
Olympique Khouribga
FT
FUS Rabat
0 - 0
Ittihad Tanger
Morocco:
FT
JSM Laayoune
1 - 2
Ittihad Khemisset
FT
Kasba Tadla
0 - 0
Youssoufia Berrechid
FT
Maghreb Fes
1 - 2
Raja Beni Mellal
FT
Mouloudia Oujda
2 - 0
Wydad Temara
Netherlands:
FT
NAC Breda
3 - 1
Excelsior
FT
PSV Eindhoven
1 - 0
Sparta Rotterdam
FT
Roda
2 - 1
Heerenveen
FT
VVV Venlo
0 - 2
AZ Alkmaar
New Zealand:
FT
Hawkes Bay United
1 - 3
Waitakere United
FT
Tasman United
0 - 2
Wellington Phoenix II
FT
Team Wellington
2 - 0
Canterbury United
FT
Wanderers SC
2 - 2
Southern United
New Zealand:
FT
Auckland Football Fed (W)
3 - 1
Southern United (W)
Norway: FA Cup Final
FT
Lillestrom
3 - 2
Sarpsborg 08
Palestine:
FT
Ahli Al Khalil
2 - 2
Mosaset Al Bireh
FT
Hilal Al Quds
2 - 0
Shabab Al Dhahiriya
FT
Thaqafi Tulkarm
0 - 1
Jabal Al Mukaber
Panama:
FT
Chorrillo
5 - 1
Arabe Unido
Peru: Primera Division Clausura
FT
Academia Cantolao
1 - 0
Universitario
FT
Alianza Lima
2 - 0
Comerciantes Unidos
FT
Ayacucho
1 - 1
Deportivo Municipal
FT
FBC Melgar
4 - 0
Sport Huancayo
FT
Real Garcilaso
2 - 1
Universidad San Martin
FT
Sport Rosario
2 - 0
Juan Aurich
FT
Sporting Cristal
2 - 0
Union Comercio
FT
UTC
2 - 0
Alianza Atletico
Philippines: Philippines Football League PFL Championship Play Off Semi-Final
FT
Kaya
0 - 1
Ceres
Poland:
FT
Piast Gliwice
0 - 0
Lech Poznan
FT
Wisla Krakow
2 - 3
Gornik Zabrze
Portugal:
FT
Academica
1 - 1
Famalicao
FT
Cova de Piedade
1 - 0
Sporting Covilha
FT
Penafiel
1 - 1
Leixoes
FT
Santa Clara
1 - 1
Nacional
FT
Uniao Madeira
5 - 3
Academico de Viseu
FT
Varzim
1 - 0
Real
Portugal:
FT
Braga
3 - 0
Pacos Ferreira
FT
Feirense
0 - 1
Aves
FT
Vitoria Setubal
1 - 2
Guimaraes
Romania:
FT
CSMS Iasi
1 - 0
Astra Giurgiu
FT
Steaua Bucuresti
4 - 0
Juventus Bucuresti
Romania:
FT
Balotesti
0 - 3
Hermannstadt
FT
UTA Batrana Doamna
2 - 1
Chindia Targoviste
Russia:
FT
Anzhi
4 - 0
Khabarovsk
FT
FC UFA
3 - 0
Amkar
FT
Krasnodar
3 - 2
Akhmat Grozny
Scotland:
FT
Aberdeen
1 - 2
Rangers
Serbia:
FT
Javor Ivanjica
0 - 3
Vozdovac
FT
Macva
1 - 0
Spartak Subotica
FT
Partizan
1 - 1
Vojvodina
FT
Radnik Surdulica
3 - 4
Mladost Lucani
Slovenia:
FT
Domzale
1 - 0
Olimpija Ljubljana
FT
Krsko
3 - 1
CM Celje
South Africa:
FT
Mbombela United
2 - 1
Mthatha Bucks
FT
Uthongathi
2 - 0
Royal Kings
South Korea: FA Cup Final
FT
Ulsan Hyundai
0 - 0
Busan I Park
Spain:
FT
Almeria
2 - 1
Tenerife
FT
Cadiz
2 - 0
Albacete
FT
Cultural Leonesa
2 - 2
Alcorcon
FT
Sevilla Atletico
1 - 1
Lugo
FT
Sporting Gijon
0 - 1
Zaragoza
FT
Valladolid
2 - 3
Numancia
Spain:
FT
Coruxo
0 - 1
CD Toledo
FT
Deportivo Fabril
0 - 0
Rapido de Bouzas
FT
Navalcarnero
1 - 1
Atletico Madrid B
FT
Ponferradina
2 - 1
Cerceda
FT
Pontevedra
0 - 0
Gimnastica Segoviana
FT
Rayo Majadahonda
0 - 0
Fuenlabrada
FT
Talavera
3 - 0
Celta Vigo B
FT
Valladolid B
2 - 1
Racing de Ferrol
Spain:
FT
Betis B
0 - 0
Murcia
FT
Ecija
0 - 3
Las Palmas B
FT
Ejido
1 - 1
San Fernando
FT
Extremadura
5 - 2
Badajoz
FT
Lorca
1 - 2
Cartagena
FT
Melilla
1 - 2
Marbella
FT
Real Linense
1 - 1
Jumilla
FT
Recreativo Huelva
0 - 0
Granada B
FT
UCAM Murcia
2 - 1
Cordoba B
FT
Villanovense
0 - 0
Merida
Spain:
FT
Burgos
0 - 0
Barakaldo
FT
CD Lealtad
0 - 1
Athletic Club B
FT
Caudal Deportivo
1 - 1
CD Vitoria
FT
Osasuna B
0 - 1
CD Izarra
FT
Real Sociedad B
2 - 1
Sporting Gijon B
FT
Real Union
0 - 3
Mirandes
FT
Tudelano
0 - 1
Pena Sport
FT
UD Logrones
2 - 1
Racing Santander
Spain:
FT
Alcoyano
0 - 0
Atletico Baleares
FT
Cornella
1 - 0
Pena Deportiva
FT
Ebro
0 - 0
Peralda
FT
Formentera
2 - 1
Badalona
FT
Lleida Esportiu
1 - 1
Elche
FT
Mallorca
0 - 0
Sabadell
Spain:
FT
Eibar
3 - 1
Espanyol
FT
Getafe
1 - 0
Valencia
FT
Las Palmas
1 - 0
Betis
FT
Leganes
3 - 1
Villarreal
Spain:
FT
Atletico Madrid (W)
2 - 0
Sevilla (W)
FT
Madrid CFF (W)
1 - 3
Granada Tenerife (W)
FT
Santa Teresa (W)
0 - 3
Levante (W)
Switzerland:
FT
Grasshopper Club
0 - 1
Lugano
FT
St Gallen
1 - 3
FC Zurich
FT
Thun
3 - 1
Young Boys
Switzerland:
FT
Vaduz
1 - 1
Wohlen
FT
Winterthur
0 - 1
Schaffhausen
Tunisia:
FT
ES Metlaoui
1 - 1
Etoile du Sahel
FT
Esperance ST
1 - 0
Club Africain
Turkey:
FT
Adana Demirspor
2 - 2
Elazigspor
FT
Balikesirspor
0 - 0
Giresunspor
FT
Boluspor
1 - 0
Adanaspor
FT
Gaziantepspor
1 - 1
Istanbulspor
Turkey:
FT
Amedspor
2 - 1
Keciorengucu
FT
Etimesgut Belediyespor
3 - 1
Bodrumspor
FT
Eyupspor
2 - 0
Tuzlaspor
FT
Inegolspor
1 - 0
Tokatspor
FT
Kastamonuspor
0 - 0
Afjet Ayfonspor
FT
Kocaeli Birlikspor
1 - 4
Sivas Belediyespor
FT
Menemen Belediye
5 - 1
Bucaspor Izmir
FT
Sariyer
6 - 1
Mersin Idman Yurdu
Turkey:
FT
Bandirmaspor
0 - 0
Fethiyespor
FT
Gumushanespor
1 - 0
Sanliurfaspor
FT
Hacettepe
0 - 0
Altay
FT
Kahramanmarasspor
2 - 0
Zonguldak Komurspor
FT
Karsiyaka
0 - 0
Anadolu Selcukluspor
FT
Sakaryaspor
5 - 1
Nigde Belediyespor
FT
Silivrispor
2 - 2
Kirklarelispor
Turkey:
FT
Fenerbahce
4 - 2
Kasimpasa
FT
Genclerbirligi
4 - 0
Sivasspor
FT
Istanbul Basaksehir
1 - 0
Osmanlispor
FT
Konyaspor
0 - 3
Bursaspor
Ukraine:
FT
Dynamo Kyiv
5 - 1
Illichivets Mariupol
FT
Vorskla Poltava
3 - 1
Oleksandriya
FT
Zirka Kirovohrad
1 - 0
Stal Dniprodzerzhynsk
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Club River Plate
1 - 0
El Tanque Sisley
FT
Danubio
1 - 0
Boston River
FT
Defensor Sporting
0 - 2
Fenix
FT
Juventud
2 - 5
Montevideo Wanderers
FT
Penarol
4 - 0
Racing Montevideo
FT
Sud America
3 - 2
Nacional de Football
Venezuela: Primera Division Clausura Play Off Final
FT
AC Mineros
1 - 0
Deportivo Lara
Venezuela: Segunda Division SD Hexagonal Play Off
FT
Atletico el Vigia
5 - 0
Union Atletico Falcon
FT
Urena
2 - 1
ULA FC
Venezuela: Segunda Division SD Relegation Play Off Groups
FT
Atletico Venezuela B
1 - 0
Tucanes
FT
Margarita
3 - 1
Diamantes de Guayana
Wales:
FT
Caernarfon Town
2 - 0
Barry Town