Football ResultsTuesday, 4th July 2017
Angola: Division 1
FT
Aviacao
0 - 0
Sagrada Esperanca
Argentina: Primera B Nacional
FT
All Boys
1 - 0
Brown de Adrogue
FT
Central Cordoba
2 - 3
Douglas Haig
FT
Ferro Carril Oeste
2 - 1
Atletico Parana
Argentina: Primera B Metropolitana Quarter Final
FT
Atlanta
0 - 1
Deportivo Espanol
FT
Deportivo Riestra
0 - 0
Platense
Brazil: Serie B
FT
Paysandu
1 - 2
Londrina
Brazil: Serie C Group A
FT
Sampaio Correa
1 - 1
Remo
CONMEBOL: Copa Libertadores Round of 16
FT
Godoy Cruz (ARG)
0 - 1
Gremio (BRA)
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Real Cartagena
0 - 0
Union Magdalena
Egypt: Division 1
FT
Al Masry
1 - 1
Al Ahly Cairo
Finland: Veikkausliiga
FT
Lahti
1 - 0
PS Kemi
Finland: Kakkonen Group A
FT
Kiffen
2 - 2
Lahti Akatemia
Friendly:
FT
Germany (W)
3 - 1
Brazil (W)
Friendly:
FT
Alki
2 - 0
Olympiakos Nicosia
FT
Alloa Athletic
2 - 0
Stirling Albion
FT
Annan Athletic
1 - 4
Queen of the South
FT
Austria Vienna
1 - 2
Zenit St Petersburg
FT
Bayern Hof
1 - 4
Sokolov
FT
Clyde
3 - 1
Airdrieonians
FT
Dinamo Moscow
6 - 0
Kukesi
FT
Dinamo Tbilisi
0 - 0
Cukaricki
FT
Dinamo Zagreb
0 - 1
Tosno
FT
Dolgoprudny
0 - 3
Chertanovo Moscow
FT
Eintracht Bamberg
0 - 9
Nurnberg
FT
Etar Veliko Tarnovo
1 - 2
Chernomorets Balchik
FT
Grasshopper Club
0 - 3
Schaffhausen
FT
LASK Linz
0 - 0
Puskas Academy
FT
Le Havre
0 - 1
Lorient
FT
Lechia Gdansk
3 - 2
Sandecja Nowy Sacz
FT
Lens
2 - 1
Avranches
FT
Leuven
4 - 2
Mechelen
FT
Livingston
0 - 2
Motherwell
FT
Locarno
0 - 4
Lugano
FT
Lokomotiva Zagreb
0 - 1
CFR Cluj
FT
Mattersburg
4 - 0
Soroksar
FT
Montrose
0 - 3
Dundee United
FT
PAOK
4 - 0
Tubize
FT
Partizan
1 - 0
Ural
FT
Pirin Blagoevgrad
0 - 1
Septemvri Sofia
FT
Ried
1 - 1
Schalding-Heining
FT
Silkeborg
2 - 1
Skive
FT
Slavia Praha
0 - 0
Celtic
FT
Sokol Saratov
1 - 2
Zenit Penza
FT
Sparta Praha
3 - 1
Taborsko
FT
Spartak Kostroma
0 - 2
Shinnik Yaroslavl
FT
Spartaks
2 - 1
Arka Gdynia
FT
Spartans
1 - 0
East Fife
FT
St Mirren
1 - 3
Dundee
FT
Steaua Bucuresti
3 - 0
Waasland-Beveren
FT
Steinbach
1 - 0
Alemannia Aachen
FT
Strasbourg
1 - 1
FC Zurich
FT
Tsarsko Selo
3 - 2
Lokomotiv Plovdiv
FT
Twente
1 - 1
Nordsjaelland
FT
Vion Zlate Moravce
0 - 1
Skalica
FT
Wisla Krakow
1 - 0
Puszcza Niepolomice
FT
ZFC Meuselwitz
0 - 2
Hallescher
Indonesia: Liga 1
FT
Bhayangkara Surabaya
0 - 1
Barito Putera
FT
Gresik United
1 - 1
Persija Jakarta
FT
Pusamania Borneo
3 - 0
Madura United
Malaysia: League Cup Group Stage
FT
Felda United
0 - 0
Kuala Lumpur
FT
Johor Darul Takzim
4 - 0
Sarawak
FT
Kedah
2 - 0
Melaka United
FT
Kelantan
3 - 1
UiTM
FT
PBDKT T-Team
1 - 2
PKNP
FT
Pahang
2 - 2
Negeri Sembilan
FT
Perak
2 - 0
PKNS
FT
Selangor
1 - 1
Terengganu
Norway: 1. Division
FT
Arendal
2 - 3
Sandnes Ulf
Peru: Primera Division Apertura
FT
Real Garcilaso
2 - 1
Union Comercio
UEFA:
FT
Balzan
3 - 3
Videoton
FT
Progres Niederkorn
2 - 0
Rangers
UEFA:
AET
College Europa
1 - 3
The New Saints
FT
FC Santa Coloma
1 - 1
Alashkert
FT
FCI Tallinn
0 - 1
Hibernians
FT
La Fiorita
0 - 0
Linfield
FT
Trepca 89
1 - 4
Vikingur Gota
USA: MLS
FT
Atlanta United
4 - 2
San Jose Earthquakes
FT
Minnesota United
0 - 1
Columbus Crew
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Carolina Railhawks
1 - 0
Miami FC
FT
New York Cosmos
1 - 1
Indy Eleven
Uzbekistan: PFL
FT
Bunyodkor
3 - 2
Nasaf Qarshi
Uzbekistan: FA Cup Quarter Final
FT
Buxoro
0 - 0
Lokomotiv Tashkent
FT
Mash Al Mubarek
1 - 2
Dinamo Samarqand