Football ResultsSunday, 5th February 2017
Albania: Superliga
FT
Kukesi
1 - 0
Teuta Durres
FT
Laci
1 - 0
Tirana
FT
Partizani Tirana
2 - 1
Vllaznia
Argentina: Super Cup
FT
Lanus
3 - 0
River Plate
Australia: A League
FT
Central Coast Mariners
2 - 1
Adelaide United
Australia: Play Off Women Semi Final
AET
Canberra United (W)
0 - 1
Melbourne City (W)
Belgium: Division 1A
FT
Club Brugge
1 - 0
Charleroi
FT
Westerlo
1 - 0
St Truiden
FT
Zulte Waregem
1 - 1
Gent
Belgium: Division 1B Closing Tournament
FT
Roeselare
2 - 1
Leuven
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
San Jose
0 - 0
Oriente Petrolero
FT
Sport Boys Warnes
1 - 1
Guabira
FT
The Strongest
2 - 1
Jorge Wilstermann
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Guanabara Stage 2
FT
Cabofriense
2 - 1
Bonsucesso
FT
Portuguesa RJ
0 - 3
Fluminense
FT
Vasco da Gama
2 - 1
Resende
Brazil: State Football Leagues Baiano
FT
Bahia de Feira
2 - 1
Atlantico EC
Brazil: State Football Leagues Paranaense
FT
Coritiba
1 - 0
Parana
FT
Foz Do Iguacu
0 - 1
Cascavel
FT
J. Malucelli
2 - 1
Cianorte
FT
Prudentopolis
0 - 0
Rio Branco
FT
Toledo
2 - 1
Londrina
Brazil: State Football Leagues Paulista
FT
Gremio Osasco Audax
4 - 2
Sao Paulo
FT
Mirassol
2 - 0
Red Bull Brasil
FT
Palmeiras
1 - 0
Botafogo SP
FT
Ponte Preta
2 - 1
Ferroviaria
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
America Mineiro
0 - 0
URT
FT
America TO
0 - 0
Tupi
FT
Cruzeiro
2 - 1
Tricordiano
FT
Uberlandia
2 - 0
Democrata GV
Brazil: State Football Leagues Gaucho
FT
Brasil de Pelotas
0 - 1
Cruzeiro RS
FT
Caxias
2 - 1
Gremio
FT
Sao Jose RS
0 - 0
Veranopolis
FT
Ypiranga RS
0 - 2
Passo Fundo
Brazil: State Football Leagues Pernambucano Relegation Group
FT
Flamengo Arcoverde
1 - 0
Atletico PE
FT
Serra Talhada
0 - 0
Afogados
FT
Vitoria PE
1 - 1
America PE
CAF: Africa Cup Of Nations Final
FT
Egypt
1 - 2
Cameroon
CONMEBOL: South American U20 Championship Final Stage
FT
Brazil (U20)
1 - 0
Venezuela (U20)
FT
Uruguay (U20)
3 - 0
Colombia (U20)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Iquique
2 - 0
Universidad de Chile
FT
Palestino
1 - 2
Universidad de Concepcion
FT
Universidad Catolica
1 - 0
San Luis
Chile: Primera B
FT
Cobreloa
5 - 1
Union La Calera
FT
San Marcos de Arica
2 - 1
Deportes Puerto Montt
Colombia: Primera A Apertura
FT
Envigado
2 - 0
Deportivo Cali
FT
Huila
1 - 1
Patriotas
FT
La Equidad
1 - 0
Junior
FT
Once Caldas
0 - 0
Tigres
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
CS Herediano
3 - 2
San Carlos
FT
Deportivo Saprissa
2 - 1
Alajuelense
FT
Guadalupe FC
2 - 3
Universidad de Costa Rica
FT
Municipal Liberia
0 - 0
Carmelita
FT
Perez Zeledon
1 - 1
Cartagines
FT
Santos de Guapiles
2 - 0
Limon
Cyprus: Division 1
FT
APOEL
1 - 1
Kition Larnaca
FT
Anorthosis Famagusta
3 - 0
Anagennisi Derynias
FT
Aris Limassol
2 - 4
Omonia Nicosia
Cyprus: Division 2
FT
Pafos
3 - 2
Ethnikos Assias
Cyprus: Division 3
FT
Digenis Akritas Morphou
5 - 2
Iraklis Gerolakkou
FT
Elpida Xylofagou
3 - 2
APEP Pitsilias
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Independiente del Valle
1 - 0
Deportivo Cuenca
FT
LDU Quito
0 - 2
Delfin
Egypt: FA Cup Round of 16
FT
Al Masry
2 - 0
El Entag El Harby
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Aguila
0 - 0
FAS
FT
Chalatenango
2 - 3
Firpo
FT
Dragon
2 - 3
Alianza
FT
Isidro Metapan
1 - 2
Sonsonate
FT
Municipal Limeno
0 - 3
UES
England: Premier League
FT
Leicester City
0 - 3
Manchester United
FT
Manchester City
2 - 1
Swansea City
England: Championship
FT
Brentford
3 - 3
Brighton Hove Albion
FT
Huddersfield Town
2 - 1
Leeds United
England: League One
FT
Swindon Town
1 - 2
Oxford United
England: Premier League 2 Division 1
FT
Chelsea (U23)
2 - 0
Reading (U23)
FT
Liverpool (U23)
3 - 2
Tottenham Hotspur (U23)
Finland: FA Cup Group Stage
FT
MuSa
0 - 3
Jazz
France: Ligue 1
FT
Nantes
0 - 2
Nancy
FT
St Etienne
2 - 0
Lyon
FT
Toulouse
4 - 0
Angers
France: Division 1 Women
FT
ASPTT Albi (W)
1 - 0
Metz (W)
FT
Lyon (W)
4 - 0
Marseille (W)
FT
Montpellier (W)
0 - 0
Juvisy (W)
FT
Rodez Aveyron (W)
0 - 3
Paris St Germain (W)
Friendly: Club
FT
Elverum
2 - 2
Brumunddal
FT
Levski Sofia
0 - 1
Teplice
FT
Lokomotiv Moscow
0 - 2
Shonan Bellmare
FT
Lokomotiv Plovdiv
2 - 4
Kairat Almaty
FT
Norrkoping
6 - 1
Frej
FT
Odense
1 - 1
Zenit St Petersburg
FT
Rad
1 - 1
Ural
FT
Red Bull Salzburg
2 - 0
Rosenborg
FT
Seattle Sounders
1 - 1
Portland Timbers
FT
Shelbourne
2 - 1
St Patricks Athletic
FT
Shonan Bellmare
1 - 2
Rubin Kazan
FT
Slavia Praha
2 - 1
Krasnodar
FT
Vardar Skopje
2 - 1
Anzhi
Germany: Bundesliga
FT
Augsburg
3 - 2
Werder Bremen
FT
Eintracht Frankfurt
2 - 0
Darmstadt 98
Germany: 2. Bundesliga
FT
Bochum
1 - 1
Karlsruher
FT
Dynamo Dresden
0 - 0
Union Berlin
FT
Eintracht Braunschweig
1 - 2
St Pauli
Germany: 3. Liga
FT
Magdeburg
1 - 1
Zwickau
FT
Preussen Munster
3 - 1
Hansa Rostock
FT
Werder Bremen II
1 - 1
Fortuna Koln
Germany: Regional League North
FT
Drochtersen/Assel
1 - 1
Germania Egestorf/Langreder
FT
Eintracht Norderstedt
1 - 0
Eintracht Braunschweig II
FT
Havelse
1 - 0
Eichede
FT
Lubeck
1 - 1
St Pauli II
FT
Oldenburg
3 - 3
Lupo-Martini Wolfsburg
Germany: Regional League Northeast
FT
Schonberg 95
1 - 1
Hertha Berlin II
Greece: Super League
FT
AEK Athens
6 - 0
Veria
FT
Olympiakos Piraeus
3 - 0
AEP Iraklis
FT
PAOK
3 - 2
Asteras Tripolis
FT
Panionios
2 - 0
Xanthi
Greece: Football League
FT
Acharnaikos
1 - 2
Sparti
FT
Agrotikos Asteras
1 - 0
Aiginiakos
FT
Kalloni AEL
2 - 0
Kallithea
FT
Kissamikos
2 - 1
Panegialios
FT
Lamia
1 - 0
Aris Thessalonikis
FT
OFI Crete
3 - 0
Panthrakikos
FT
Panelefsiniakos
1 - 3
Chania
FT
Panserraikos
0 - 0
Anagennisi Karditsa
Greece: Football League 2 Group 1
FT
Almopos Aridaia
3 - 0
AEP Iraklis
FT
Apollon 1926
4 - 0
Nestos Chrisoupolis
FT
Doxa Proskiniton
2 - 1
Apollon Paralimniou
FT
Kampaniakos
5 - 0
Eordaikos 2007
FT
Lagkada APE
0 - 1
Doxa Dramas
FT
Makedonikos Foufas
3 - 0
Kardia
FT
Orfeas Xanthi
1 - 1
Kavala
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Amrakia Kostakion
1 - 1
Apollon Larissa
FT
Asteras Petriti
1 - 2
Karaiskakis
FT
Diagoras Sevastis
0 - 2
Thesprotos
FT
Enosi Apolloniou/Istiaias
2 - 0
Mavri Aeti Eleftherochori
FT
Ethnikos Filippiadas
3 - 0
Achilleas Neokesaria
FT
Niki Volou
2 - 1
Rigas Fereos
FT
Pydna Kitrous
1 - 0
Pierikos
FT
Tilikratis
1 - 1
Olympiakos Volou
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Achaiki
1 - 0
Panachaiki 2005
FT
Asteras Amaliadas
0 - 0
Ermionida
FT
Doza Megalopolis
2 - 1
Pilou Ao Tsikitiras
FT
Eolikos
0 - 1
Pao Loutrakiou
FT
Panargiakos
2 - 1
Panarkadikos
FT
Thiva
1 - 0
Fostiras
FT
Zevgolatio
0 - 0
Pamvouprasiakos
Greece: Football League 2 Group 4
FT
Ergotelis
1 - 1
Atsalenios
FT
Ialysos
2 - 2
Agios Ierotheos
FT
Ilisiakos
1 - 0
AEEK Inka
FT
Kifisia
0 - 0
Triglia Rafinas
FT
Panthiraikos
1 - 0
Ionikos
FT
Proodeftiki
1 - 0
Ermis Zonianon
FT
Thiella Rafinas
0 - 1
Rodos
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
Antigua GFC
2 - 0
Deportivo Carcha
FT
Coban Imperial
2 - 1
Deportivo Petapa
FT
Comunicaciones
1 - 1
Deportivo Marquense
FT
Guastatoya
2 - 0
Xelaju
FT
Malacateco
0 - 0
CSD Municipal
FT
Mictlan
0 - 2
Suchitepequez
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Olimpia
2 - 2
CD Motagua
FT
CD Real Sociedad
1 - 2
CD Honduras
FT
Platense
3 - 1
Juticalpa
FT
Vida
2 - 1
CD Social Sol
Hong Kong: Premier League
FT
Eastern Salon
2 - 0
I-Sky Yuen Long
FT
Wofoo Tai Po
2 - 1
Guangzhou R&F (U19)
Hong Kong: Division 1
FT
Citizen
2 - 3
Double Flower
FT
Dreams Metro Gallery
1 - 3
Sun Hei
FT
Kwai Tsing
0 - 0
Shatin
FT
Tai Chung
4 - 0
Tung Sing
FT
Wing Yee
0 - 5
Wong Tai Sin
FT
Yau Tsim Mong
0 - 3
Kwun Tong
India: I League
FT
East Bengal
3 - 0
Chennai City
FT
Shillong Lajong
1 - 0
Churchill Brothers
FT
Shivajians
2 - 2
Bengaluru
Indonesia: Piala Presiden Group Stage
FT
Arema
2 - 0
Bhayangkara Surabaya
FT
Persija Jakarta
1 - 0
PS TNI
International Tournaments: Istria Winter Cup Final
PEN
Gyirmot
7 - 6
Siroki Brijeg
Iran: Pro League
FT
Persepolis
3 - 0
Tractor Sazi
Israel: Division 1
FT
Ashdod
0 - 1
Hapoel Raanana
FT
Hapoel Kfar-Saba
0 - 0
Hapoel Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Atalanta
2 - 0
Cagliari
FT
Chievo
0 - 0
Udinese
FT
Empoli
1 - 1
Torino
FT
Genoa
0 - 1
Sassuolo
FT
Juventus
1 - 0
Internazionale
FT
Milan
0 - 1
Sampdoria
FT
Palermo
1 - 0
Crotone
FT
Pescara
2 - 6
Lazio
Italy: Serie B
FT
Carpi
1 - 2
Cesena
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Alessandria
1 - 0
Piacenza
FT
Cremonese
3 - 3
Carrarese
FT
Lucchese
0 - 0
Livorno
FT
Olbia
0 - 1
Lupa Roma
FT
Pistoiese
0 - 2
Giana Ermino
FT
Prato
2 - 0
Viterbese Castrense
FT
Pro Piacenza
1 - 0
Renate
FT
Robur Siena
0 - 1
Como
FT
Tuttocuoio
0 - 3
Arezzo
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Bassano Virtus
2 - 0
Lumezzane
FT
Fano Alma Juventus
1 - 2
Sambenedettese
FT
Gubbio
3 - 1
Feralpisalo
FT
Maceratese
0 - 1
Padova
FT
Mantova
1 - 2
Albinoleffe
FT
Parma
3 - 2
Pordenone
FT
Reggiana
1 - 0
Modena
FT
Teramo
1 - 1
Santarcangelo
FT
Unione Venezia
2 - 1
Ancona
Italy: Serie A Women
FT
Jesina (W)
0 - 5
Fiorentina (W)
Japan: J League New Year Cup Group Stage
FT
Jubilo Iwata
1 - 1
Roasso Kumamoto
FT
Kagoshima United
1 - 1
Giravanz Kitakyushu
Lebanon: Premier League
FT
Al Akhaa Al Ahli
1 - 2
Nabi Sheet
FT
Racing Beirut
1 - 1
SAFA
FT
Salam Zgharta
3 - 1
Al Egtmaaey Trablos
Malta: Premier League
FT
Birkirkara
2 - 1
Gzira United
FT
Tarxien Rainbows
1 - 1
Valletta
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Guadalajara Chivas
1 - 1
Santos Laguna
FT
Leon
2 - 4
Club Tijuana
FT
Monarcas
0 - 2
Club America
FT
Necaxa
1 - 1
Monterrey
FT
UANL Tigres
0 - 1
Toluca
FT
UNAM Pumas
1 - 1
Pachuca
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Coras de Tepic
1 - 1
Potros UAEM
FT
Dorados
4 - 1
Venados
FT
Juarez
2 - 2
Lobos BUAP
FT
Loros Universidad
0 - 1
Murcielagos
Morocco: Botola Pro
FT
Kasba Tadla
1 - 1
Chabab Atlas Khenifra
FT
Moghreb Tetouan
1 - 2
Kawkab Marrakech
FT
Wydad Casablanca
4 - 1
Olympique Khouribga
Netherlands: Eredivisie
FT
Roda
0 - 2
Ajax
FT
Sparta Rotterdam
2 - 3
PEC Zwolle
FT
Twente
0 - 2
Feyenoord
FT
Utrecht
1 - 0
Heerenveen
New Zealand: Premiership
FT
Eastern Suburbs
3 - 1
Team Wellington
FT
Hawkes Bay United
2 - 1
Auckland City
FT
Waitakere United
2 - 2
Tasman United
FT
Wanderers SC
1 - 1
Canterbury United
Oman: Pro League
FT
Fanja
1 - 1
Jaalan Club
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Atletico Nacional Medellin
2 - 0
Alianza
FT
Atletico Veraguense
2 - 1
Santa Gema
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Club Nacional
1 - 2
Deportivo Capiata
FT
Rubio Nu
0 - 3
Cerro Porteno
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
FBC Melgar
0 - 0
Academia Cantolao
FT
Real Garcilaso
1 - 0
Deportivo Municipal
FT
Sporting Cristal
0 - 0
Union Comercio
FT
Universitario
1 - 1
Sport Huancayo
Portugal: Primeira Liga
FT
Arouca
2 - 1
Vitoria Setubal
FT
Belenenses
0 - 0
Tondela
FT
Benfica
3 - 0
Nacional
Portugal: Segunda Liga
FT
Academico de Viseu
1 - 2
Gil Vicente
FT
Aves
1 - 2
Varzim
FT
Freamunde
3 - 1
Cova de Piedade
FT
Leixoes
2 - 1
Guimaraes B
FT
Olhanense
2 - 2
Porto B
FT
Penafiel
3 - 1
Uniao Madeira
FT
Sporting CP B
1 - 1
Famalicao
Qatar: Q League
FT
Al Arabi II
2 - 6
Al Wakrah II
FT
Al Gharafa II
2 - 3
Al Kharaitiyat II
FT
Al Markhiya
3 - 0
Muaither II
FT
Lekhwiya II
5 - 0
Umm Salal II
Romania: Liga I
FT
Botosani
1 - 1
Concordia
FT
CFR Cluj
1 - 1
Steaua Bucuresti
Scotland: Premiership
FT
St Johnstone
2 - 5
Celtic
Spain: Primera Division
FT
Real Sociedad
3 - 2
Osasuna
FT
Sevilla
0 - 0
Villarreal
FT
Sporting Gijon
2 - 4
Alaves
Spain: Segunda Division
FT
Girona
2 - 1
Valladolid
FT
Levante
2 - 1
Gimnastic
FT
Oviedo
2 - 1
Mallorca
FT
Rayo Vallecano
1 - 0
Almeria
FT
Reus
1 - 1
Getafe
Spain: Segunda B Group 1
FT
Burgos
0 - 1
Racing Santander
FT
CD Lealtad
1 - 0
Mutilvera
FT
Cultural Leonesa
3 - 1
Coruxo
FT
Osasuna B
3 - 3
Caudal Deportivo
FT
Ponferradina
2 - 0
Boiro
FT
Pontevedra
0 - 4
Celta Vigo B
FT
Somozas
1 - 0
CD Izarra
FT
Tudelano
0 - 0
Arandina
FT
Valladolid B
1 - 0
Guijuelo
Spain: Segunda B Group 2
FT
Athletic Club B
0 - 0
Sestao River
FT
Barakaldo
1 - 1
Albacete
FT
CD Toledo
0 - 1
San Sebastian de los Reyes
FT
Fuenlabrada
3 - 0
Mensajero
FT
Gernika
0 - 0
Real Sociedad B
FT
Rayo Majadahonda
0 - 0
Navalcarnero
FT
Socuellamos
2 - 1
UD Logrones
Spain: Segunda B Group 3
FT
AE Prat
4 - 0
L'Hospitalet
FT
Alcoyano
0 - 0
Sabadell
FT
Atletico Baleares
2 - 1
Barcelona B
FT
Atletico Saguntino
5 - 2
CD Eldense
FT
Cornella
2 - 1
Levante B
FT
Ebro
2 - 0
Badalona
FT
Espanyol B
1 - 1
Lleida Esportiu
FT
Hercules
0 - 2
Valencia Mestalla
FT
Mallorca B
2 - 1
Gava
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Mancha
1 - 1
Real Jaen
FT
Cordoba B
1 - 1
Atletico Sanluqueno
FT
Ejido
0 - 1
Marbella
FT
La Hoya Lorca
2 - 1
Granada B
FT
La Roda
1 - 1
Cartagena
FT
Linares
1 - 3
Extremadura
FT
Melilla
0 - 0
Murcia
FT
Merida
3 - 0
San Fernando
FT
Real Linense
1 - 0
Jumilla
FT
Recreativo Huelva
1 - 0
Villanovense
Switzerland: Super League
FT
Lausanne-Sport
4 - 4
Luzern
FT
Vaduz
1 - 1
St Gallen
FT
Young Boys
3 - 1
Sion
Switzerland: Challenge League
FT
Aarau
2 - 2
Schaffhausen
FT
Neuchatel Xamax
3 - 1
Wohlen
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Anadolu Uskudar 1908
2 - 1
Pendikspor
FT
Fatih Karagumruk
4 - 2
Ofspor
FT
Fethiyespor
1 - 2
Kocaeli Birlikspor
FT
Istanbulspor
1 - 0
Amedspor
FT
Keciorengucu
2 - 0
Sivas Belediyespor
FT
Nazilli Belediyespor
2 - 0
Anadolu Selcukluspor
FT
Tepecikspor
1 - 0
Kahramanmarasspor
FT
Zonguldak Komurspor
0 - 0
Hacettepe
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
1461 Trabzon
0 - 2
Sariyer
FT
Ankaragucu
3 - 0
Inegolspor
FT
Erciyesspor
0 - 6
Karsiyaka
FT
Etimesgut Belediyespor
4 - 0
Eyupspor
FT
Hatayspor
1 - 0
Kirklarelispor
FT
Kastamonuspor
2 - 1
Aydinspor 1923
FT
Menemen Belediye
1 - 1
Nigde Belediyespor
FT
Polatli Bugsasspor
0 - 0
Tokatspor
Turkey: FA Cup Round of 16
FT
Akhisar Belediye
3 - 1
Gumushanespor
FT
Besiktas
0 - 1
Fenerbahce
AET
Kasimpasa
1 - 0
Osmanlispor
AET
Konyaspor
2 - 1
Umraniyespor
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Club River Plate
1 - 1
Liverpool Montevideo
FT
Danubio
0 - 0
Montevideo Wanderers
FT
Defensor Sporting
1 - 0
Rampla Juniors
FT
Penarol
4 - 0
El Tanque Sisley
FT
Plaza Colonia
0 - 0
Boston River
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Aragua
0 - 0
Monagas
FT
Estudiantes FC
0 - 0
Trujillanos