Football ResultsSaturday, 5th August 2017
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Centre of Excellence
12 - 0
Canberra FC
FT
Monaro Panthers
0 - 6
Belconnen United
FT
Tuggeranong United
4 - 1
Woden Valley
Australia: NPL New South Wales
FT
Parramatta
0 - 0
Sutherland Sharks
FT
Sydney FC (Youth)
3 - 1
Bonnyrigg White Eagles
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Lambton Jaffas
1 - 2
Maitland
FT
Valentine Phoenix
0 - 5
Edgeworth Eagles
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Strikers
1 - 0
Redlands United
FT
FNQ Heat
0 - 3
Brisbane City
FT
Western Pride
8 - 1
SWQ Thunder
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide Comets
2 - 1
Adelaide City
FT
Adelaide Olympic
2 - 1
Campbelltown City
FT
Croydon Kings
3 - 1
Cumberland United
FT
Cumberland United
1 - 2
Para Hills Knights
FT
West Adelaide
3 - 5
NE Metrostars
FT
West Torrens Birkalla
2 - 3
Adelaide United II
Australia: NPL Tasmania
FT
Devonport City
0 - 6
South Hobart
FT
Kingborough Lions
0 - 1
Clarence United
FT
Launceston City
1 - 0
Hobart Zebras
Australia: NPL Victoria
FT
Avondale
1 - 0
Kingston City
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
2 - 6
Inglewood United
FT
Cockburn City
7 - 0
Stirling Lions
FT
ECU Joondalup
5 - 2
Balcatta
FT
Floreat Athena
0 - 0
Mandurah City
FT
Joondalup United
1 - 2
Sorrento
FT
Subiaco
1 - 3
Perth SC
Austria:
FT
Lafnitz
2 - 0
Deutschlandsberger
Austria:
FT
Dornbirn 1913
0 - 0
Grodig
FT
SCR Altach II
3 - 1
Wals Grunau
FT
USK Anif
0 - 0
Kufstein
FT
Worgl
2 - 0
Alberschwende
Austria:
FT
Bruck/Leitha
0 - 1
Traiskirchen
FT
Stadlau
0 - 2
Horn
Austria:
FT
LASK Linz
2 - 0
St Polten
FT
Red Bull Salzburg
5 - 1
Admira Wacker
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Brest
3 - 0
Krumkachy
FT
Dnepr Mogilev
1 - 2
Vitebsk
FT
Gorodeya
0 - 0
Slavia Mozyr
Belgium:
FT
Kortrijk
1 - 0
Lokeren
FT
Mouscron-Peruwelz
2 - 5
Charleroi
FT
Waasland-Beveren
2 - 2
Mechelen
FT
Zulte Waregem
2 - 0
St Truiden
Belgium:
FT
Leuven
2 - 2
Lierse
FT
Tubize
1 - 3
Roeselare
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Jorge Wilstermann
3 - 0
Guabira
Bosnia and Herzegovina:
FT
Radnik Bijeljina
2 - 1
Zrinjski
FT
Zeljeznicar Sarajevo
1 - 0
Vitez
Brazil: Serie A
FT
Corinthians
3 - 1
Sport Recife
FT
Fluminense
3 - 1
Atletico Goianiense
Brazil: Serie B
FT
ABC
0 - 1
Ceara
FT
BOA
2 - 1
Parana
FT
CRB
2 - 1
America Mineiro
FT
Guarani Campinas
0 - 2
Internacional
FT
Juventude
2 - 1
Santa Cruz
FT
Paysandu
0 - 1
Figueirense
Brazil: Serie C Group A
FT
ASA
1 - 1
Fortaleza
FT
Moto Club
1 - 1
CSA
FT
Salgueiro
1 - 0
Botafogo PB
Brazil: Serie C Group B
FT
Bragantino
1 - 0
Mogi Mirim
FT
Macae
0 - 2
Ypiranga PE
FT
Sao Bento
2 - 0
Tupi
FT
Tombense
0 - 0
Volta Redonda
Bulgaria:
FT
Vereya Stara Zagora
2 - 0
Levski Sofia
FT
Vitosha Bistritsa
2 - 4
Ludogorets
Bulgaria:
FT
Botev Galabovo
2 - 1
Nesebar
FT
Botev Vratsa
4 - 0
Neftochimic Burgas
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
4 - 3
Strumska Slava
FT
Oborishte
1 - 2
Lokomotiv Sofia
FT
Sozopol
1 - 2
Pomorie
FT
Tsarsko Selo
0 - 0
Litex Lovech
Chile: Primera Division
FT
Palestino
2 - 1
Curico Unido
FT
Union Espanola
1 - 0
Universidad Catolica
FT
Universidad de Chile
2 - 1
Deportes Temuco
FT
Universidad de Concepcion
2 - 2
Santiago Wanderers
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Barnechea
3 - 1
Deportivo La Serena
FT
Coquimbo Unido
1 - 0
Cobresal
FT
Deportes Copiapo
2 - 1
Deportes Puerto Montt
FT
Magallanes
0 - 0
Nublense
FT
Rangers de Talca
1 - 1
Union San Felipe
China: Super League
FT
Beijing Guoan
2 - 2
Shandong Luneng
FT
Guangzhou Evergrande
3 - 0
Tianjin Teda
FT
Guizhou Zhicheng
1 - 0
Chongqing Lifan
FT
Hebei China Fortune
3 - 0
Yanbian Funde
FT
Jiangsu Suning
2 - 2
Henan Jianye
FT
Shanghai Shenhua
1 - 1
Changchun Yatai
China: League One
FT
Boading Yingli Yitong
3 - 1
Nei Mongol Zhongyou
FT
Lijiang Jiayunhao
1 - 1
Hangzhou Greentown
FT
Meizhou Hakka
0 - 0
Beijin Renhe
FT
Shanghai Shenxin
3 - 0
Dalian Transcendence
FT
Zhejiang Yiteng
3 - 1
Shijiazhuang Yongchang
Colombia: Primera A Clausura
FT
Alianza Petrolera
1 - 1
Jaguares
FT
Envigado
3 - 1
Deportes Tolima
FT
Huila
2 - 0
Rionegro
FT
Once Caldas
0 - 2
Bucaramanga
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Atletico FC
2 - 0
Valledupar
FT
Leones
1 - 0
Orsomarso
Costa Rica:
FT
Carmelita
1 - 2
Universidad de Costa Rica
Croatia:
FT
Rudes
0 - 2
Inter Zapresic
FT
Slaven Belupo
2 - 1
Cibalia
Czech Republic:
FT
Opava
6 - 2
Vitkovice
FT
Pardubice
1 - 0
Frydek-Mistek
FT
Taborsko
2 - 2
Olympia Hradec
FT
Trinec
2 - 1
Pribram
Czech Republic:
FT
Bohemians 1905
2 - 1
Karvina
FT
Sigma Olomouc
2 - 1
Slovan Liberec
FT
Teplice
3 - 1
Dukla Praha
FT
Zlin
2 - 1
Brno
Denmark:
FT
Sydvest 05
1 - 1
Denmark:
FT
AB Copenhagen
2 - 2
Hvidovre
FT
Bronshoj
3 - 1
B93 Copenhagen
FT
Frem
2 - 2
Hillerod Fodbold
Denmark:
FT
Greve
2 - 1
Naesby
FT
HIK Hellerup
1 - 1
Avarta
FT
Marienlyst
3 - 1
Middelfart
Denmark:
FT
Hobro
2 - 0
Randers
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Barcelona
0 - 1
Universidad Catolica
FT
Delfin
3 - 0
Clan Juvenil
FT
Independiente del Valle
2 - 1
Emelec
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CDS Santa Rita
2 - 0
Imbabura
FT
LDU Loja
2 - 2
Deportivo Colon
FT
Mushuc Runa
0 - 0
Gualaceo
El Salvador:
FT
Dragon
0 - 2
Santa Tecla
FT
Pasaquina
2 - 1
Audaz
England:
FT
Bromley
0 - 0
Eastleigh
FT
Dagenham & Redbridge
2 - 1
Barrow
FT
Fylde
2 - 2
Boreham Wood
FT
Guiseley
2 - 2
Ebbsfleet United
FT
Halifax Town
0 - 2
Aldershot Town
FT
Hartlepool United
0 - 1
Dover Athletic
FT
Maidstone United
1 - 1
Maidenhead
FT
Sutton United
2 - 0
Leyton Orient
FT
Torquay United
0 - 0
Tranmere Rovers
FT
Woking
2 - 1
Gateshead
FT
Wrexham
0 - 1
Macclesfield Town
England:
FT
Alfreton Town
2 - 0
Blyth Spartans
FT
Brackley Town
2 - 1
United Of Manchester
FT
Curzon Ashton
4 - 0
North Ferriby United
FT
Gainsborough
1 - 2
Leamington
FT
Harrogate Town
4 - 0
Nuneaton
FT
Kidderminster Harriers
0 - 1
Chorley
FT
Salford City
0 - 2
Darlington 1883
FT
Southport
4 - 0
Boston United
FT
Spennymoor Town
1 - 0
Stockport County
FT
Tamworth
0 - 1
Bradford Park Avenue
FT
York City
0 - 1
Telford United
England:
FT
Bognor Regis
3 - 2
Bath City
FT
Chelmsford City
2 - 0
Gloucester City
FT
Chippenham
0 - 0
Havant & Waterlooville
FT
Dartford
0 - 0
Hungerford Town
FT
East Thurrock United
1 - 1
Hampton & Richmond
FT
Eastbourne Borough
2 - 3
Braintree
FT
Hemel Hempstead Town
3 - 0
Whitehawk
FT
Oxford City
2 - 3
St Albans
FT
Truro City
3 - 2
Welling United
FT
Wealdstone
2 - 1
Concord Rangers
FT
Weston Super Mare
1 - 2
Poole Town
England:
FT
Aston Villa
1 - 1
Hull City
FT
Bristol City
3 - 1
Barnsley
FT
Burton Albion
0 - 1
Cardiff City
FT
Fulham
1 - 1
Norwich City
FT
Ipswich Town
1 - 0
Birmingham City
FT
Preston North End
1 - 0
Sheffield Wednesday
FT
Queens Park Rangers
2 - 0
Reading
FT
Sheffield United
1 - 0
Brentford
FT
Wolverhampton Wanderers
1 - 0
Middlesbrough
England:
FT
Bradford City
2 - 1
Blackpool
FT
Bury
1 - 0
Walsall
FT
Charlton Athletic
1 - 0
Bristol Rovers
FT
Doncaster Rovers
0 - 0
Gillingham
FT
Fleetwood Town
2 - 0
Rotherham United
FT
Milton Keynes Dons
0 - 1
Wigan Athletic
FT
Oldham Athletic
0 - 2
Oxford United
FT
Peterborough United
2 - 1
Plymouth Argyle
FT
Portsmouth
2 - 0
Rochdale
FT
Scunthorpe United
1 - 1
AFC Wimbledon
FT
Shrewsbury Town
1 - 0
Northampton Town
FT
Southend United
2 - 1
Blackburn Rovers
England:
FT
Accrington Stanley
3 - 1
Colchester United
FT
Carlisle United
1 - 2
Swindon Town
FT
Chesterfield
1 - 3
Grimsby Town
FT
Coventry City
3 - 0
Notts County
FT
Crawley Town
1 - 3
Port Vale
FT
Crewe Alexandra
2 - 2
Mansfield Town
FT
Exeter City
1 - 0
Cambridge United
FT
Forest Green
2 - 2
Barnet
FT
Luton Town
8 - 2
Yeovil Town
FT
Morecambe
2 - 1
Cheltenham Town
FT
Stevenage
3 - 3
Newport County
FT
Wycombe Wanderers
2 - 2
Lincoln City
Estonia: Meistriliiga
FT
Levadia Tallinn
8 - 0
Paide LM
FT
Parnu Linnameeskond
1 - 8
Flora Tallinn
Estonia: Esiliiga
FT
Rakvere Tarvas
5 - 2
Tartu Welco
FT
Santos Tartu
4 - 5
Tallinna Kalev
Finland: Veikkausliiga
FT
Ilves Tampere
2 - 1
JJK
FT
KuPS Kuopio
3 - 0
RoPS
Finland: Ykkonen
FT
AC Oulu
0 - 4
Jaro
FT
Honka
3 - 1
OPS
FT
KPV
2 - 2
Haka
Finland: Kakkonen Group A
FT
Keski-Uusimaa
1 - 0
JaPS
FT
Lahti Akatemia
1 - 2
MIPK
FT
Sudet
0 - 0
Klubi-04
Finland: Kakkonen Group B
FT
BK-46
1 - 3
Jazz
FT
MuSa
4 - 0
EsPa
FT
NuPS
1 - 0
Peimari United
FT
Salpa
3 - 1
Viikingit
Finland: Kakkonen Group C
FT
AC Kajaani
5 - 0
OTP
FT
PK-37
3 - 3
TP-47 Tornio
France:
FT
Reims
2 - 0
Orleans
France:
FT
Lyon
4 - 0
Strasbourg
FT
Metz
1 - 3
Guingamp
FT
Montpellier
1 - 0
Caen
FT
Paris St Germain
2 - 0
Amiens
FT
St Etienne
1 - 0
Nice
FT
Troyes
1 - 1
Rennes
Friendly:
FT
1899 Hoffenheim
3 - 0
Bologna
FT
ADO Den Haag
1 - 0
Excelsior
FT
Albacete
0 - 1
Alcorcon
FT
Alcoyano
0 - 1
Murcia
FT
Athletic Club
1 - 3
Liverpool
FT
Bayer Leverkusen
3 - 3
Celta Vigo
FT
Belgrano Cordoba
1 - 3
Newells Old Boys
FT
CD Toledo
0 - 1
Mallorca
FT
Crotone
2 - 2
Cagliari
FT
Crystal Palace
1 - 1
Schalke 04
FT
Deportivo La Coruna
2 - 0
West Bromwich Albion
FT
Eindhoven
3 - 0
Lommel United
FT
Eintracht Frankfurt
3 - 0
Betis
FT
Genclerbirligi
1 - 2
Osmanlispor
FT
Getafe
1 - 0
Girona
FT
Helmond Sport
2 - 0
Al Ahli Club
FT
Hertha Berlin
2 - 1
Galatasaray
FT
Huesca
1 - 3
Osasuna
FT
La Hoya Lorca
1 - 0
Almeria
FT
Leipzig
1 - 2
Stoke City
FT
Levadiakos
0 - 0
Apollon Smirnis
FT
Levante
0 - 2
Zaragoza
FT
Lugo
1 - 0
Cultural Leonesa
FT
Mainz 05
2 - 0
Twente
FT
Malaga
0 - 1
Lazio
FT
NAC Breda
3 - 1
Almere City
FT
Nea Salamis
1 - 2
Doxa Katokopias
FT
Omonia Nicosia
3 - 0
Olympiakos Nicosia
FT
Oviedo
0 - 1
Eibar
FT
PEC Zwolle
4 - 0
Cambuur
FT
Rayo Vallecano
0 - 2
Leganes
FT
Sevilla Atletico
2 - 0
Melilla
FT
Southampton
2 - 0
Sevilla
FT
Swansea City
4 - 0
Sampdoria
FT
Tottenham Hotspur
2 - 0
Juventus
FT
UD Logrones
1 - 1
Mirandes
FT
Udinese
1 - 2
AZ Alkmaar
FT
VVV Venlo
1 - 1
NEC Nijmegen
FT
Valencia Mestalla
2 - 2
Reus
FT
Watford
0 - 0
Real Sociedad
FT
Werder Bremen
1 - 2
Valencia
FT
Xanthi
0 - 0
Larisa
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dinamo Batumi
0 - 1
Samtredia
FT
Torpedo Kutaisi
0 - 0
Kolkheti Poti
Germany:
FT
63 Luckenwalde
0 - 2
Hertha Berlin II
FT
Energie Cottbus
3 - 1
Budissa Bautzen
FT
Neustrelitz
2 - 1
Auerbach
FT
Oberlausitz Neugersdorf
3 - 1
ZFC Meuselwitz
FT
Wacker Nordhausen
3 - 0
Berliner AK 07
Germany:
FT
Koln II
1 - 4
Wiedenbruck 2000
FT
Rodinghausen
3 - 2
Viktoria Koln
FT
Verl
2 - 2
Alemannia Aachen
FT
Westfalia Rhynern
2 - 2
Erndtebruck
Germany:
FT
Eutin 08
4 - 0
06 Hildesheim
FT
Hamburg II
1 - 0
Germania Egestorf/Langreder
FT
Hannover 96 II
0 - 0
Weiche Flensburg
FT
Havelse
4 - 1
Eintracht Braunschweig II
FT
Wolfsburg II
4 - 3
Jeddeloh
Germany:
FT
Nurnberg II
4 - 0
Pipinsried
FT
Schalding-Heining
1 - 4
1860 Munich
Germany:
FT
Astoria Walldorf
2 - 1
Stuttgarter Kickers
FT
Eintract Stadtallendorf
5 - 3
Rochling Volklingen
FT
Schott Mainz
1 - 3
1899 Hoffenheim II
FT
Wormatia Worms
1 - 4
Mainz 05 II
Germany:
FT
Duisburg
1 - 1
Bochum
FT
Eintracht Braunschweig
2 - 0
Heidenheim
Germany:
FT
Aalen
3 - 0
SF Lotte
FT
Carl Zeiss Jena
1 - 1
Chemnitzer
FT
Hansa Rostock
1 - 2
Meppen
FT
Karlsruher
2 - 1
Wehen
FT
Paderborn 07
5 - 0
Sonnenhof Grossaspach
FT
Preussen Munster
0 - 1
Werder Bremen II
FT
Unterhaching
2 - 2
Fortuna Koln
Germany:
PEN
Borussia Dortmund
4 - 5
Bayern Munich
Guatemala:
FT
Coban Imperial
1 - 1
Siquinala
FT
Suchitepequez
1 - 0
Antigua GFC
Hungary:
FT
Balmazujvaros
4 - 0
Diosgyori
FT
PAKS
2 - 0
Szombathelyi Haladas
FT
Puskas Academy
0 - 2
Budapest Honved
Hungary:
FT
Gyirmot
5 - 0
Zalaegerszegi
Iceland: Urvalsdeild
FT
KA Akureyri
0 - 0
FH Hafnarfjordur
Indonesia: Liga 1
FT
Persib Bandung
3 - 1
PS TNI
FT
Pusamania Borneo
0 - 1
Sriwijaya
FT
Semen Padang
4 - 1
Gresik United
International Tournaments: Baltic Cup (Women)
FT
Estonia (W)
0 - 3
Latvia (W)
Iraq: Premier League
FT
Al Kahraba
0 - 0
Zakho
FT
Talaba
0 - 1
Al Minaa
Israel:
FT
Bnei Sakhnin
1 - 1
Hapoel Haifa
FT
Hapoel Ashkelon
0 - 1
Ashdod
FT
Maccabi Haifa
0 - 0
Ironi Kiryat Shmona
Italy:
FT
Ascoli
3 - 2
Juve Stabia
PEN
Empoli
3 - 4
Renate
FT
Pro Vercelli
1 - 2
Lecce
FT
Spezia
3 - 0
Reggiana
Japan: J1 League
FT
Albirex Niigata
0 - 2
Yokohama F Marinos
FT
Cerezo Osaka
3 - 1
Consadole Sapporo
FT
Jubilo Iwata
2 - 3
Sanfrecce Hiroshima
FT
Kashima Antlers
2 - 0
Vegalta Sendai
FT
Kashiwa Reysol
3 - 1
Vissel Kobe
FT
Kawasaki Frontale
1 - 1
FC Tokyo
FT
Sagan Tosu
2 - 1
Shimizu S Pulse
FT
Urawa Red Diamonds
2 - 2
Omiya Ardija
FT
Ventforet Kofu
1 - 0
Gamba Osaka
Japan: J2 League
FT
Kamatamare Sanuki
2 - 0
Mito Hollyhock
FT
Kyoto Sanga
1 - 1
Fagiano Okayama Next
FT
Machida Zelvia
0 - 1
Avispa Fukuoka
FT
Renofa Yamaguchi
1 - 2
Roasso Kumamoto
FT
Shonan Bellmare
2 - 1
Matsumoto Yamaga
FT
Thespakusatsu Gunma
0 - 1
Montedio Yamagata
FT
Tokushima Vortis
0 - 1
JEF United Chiba
FT
V-Varen Nagasaki
2 - 1
Gifu
FT
Yokohama FC
1 - 2
Oita Trinita
FT
Zweigen Kanazawa
0 - 0
Tokyo Verdy
Latvia: Virsliga
FT
Spartaks
2 - 0
Riga
FT
Ventspils
1 - 0
Jelgava
Luxembourg:
FT
UNA Strassen
2 - 2
Rodange 91
Malaysia: Super League
FT
Kelantan
1 - 1
Felda United
FT
PBDKT T-Team
1 - 5
Melaka United
FT
Pahang
2 - 1
Kedah
FT
Perak
2 - 0
PKNS
FT
Sarawak
2 - 0
Penang
FT
Selangor
2 - 1
Johor Darul Takzim
Mexico:
FT
Atlante
1 - 0
Celaya
FT
Cimarrones
0 - 0
Zacatepec 1948
FT
Murcielagos
3 - 0
Tapachula
FT
Universidad Guadalajara
0 - 4
Mineros de Zacatecas
FT
Venados
0 - 2
Dorados
Mexico:
FT
Club Tijuana
0 - 3
Monterrey
FT
Lobos BUAP
3 - 2
Pachuca
FT
Monarcas
1 - 1
Santos Laguna
Moldova: Division 1 2017
FT
Milsami Orhei
1 - 0
Petrocub
FT
Sheriff Tiraspol
3 - 1
Dinamo-Auto Tiraspol
FT
Zaria Balti
0 - 1
Dacia Chisinau
Montenegro:
FT
Buducnost Podgorica
3 - 0
Iskra Danilovgrad
FT
Decic
1 - 4
Zeta
FT
Grbalj
0 - 2
Petrovac
FT
Kom
0 - 1
Sutjeska
FT
Rudar Pljevlja
0 - 1
Mladost Podgorica
Netherlands:
PEN
Feyenoord
4 - 2
Vitesse Arnhem
Norway: Eliteserien
FT
Rosenborg
4 - 1
Kristiansund BK
Norway: 1. Division
FT
Start
2 - 1
Mjondalen
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Alta
1 - 1
Baerum
FT
Asker
3 - 0
Raufoss
FT
Brumunddal
0 - 2
Ham-Kam
FT
Finnsnes
1 - 1
Kjelsas
FT
KFUM Oslo
2 - 2
Grorud
FT
Nybergsund Il Trysil
2 - 1
Follo
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Egersund
0 - 1
Notodden
FT
Fram Larvik
3 - 2
Hodd
FT
Honefoss
3 - 1
Vidar
Panama:
FT
Alianza
0 - 2
San Francisco
FT
Atletico Veraguense
1 - 2
Tauro
FT
Chorrillo
1 - 0
Independiente
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Independiente FBC
3 - 2
Cerro Porteno
FT
Sportivo Trinidense
1 - 1
General Diaz
Paraguay: Segunda Division
FT
Fernando de la Mora
1 - 2
Deportivo Santani
FT
General Caballero
1 - 1
Ovetense
Peru: Primera Division Apertura
FT
Academia Cantolao
2 - 0
Union Comercio
FT
Ayacucho
1 - 1
Sport Huancayo
FT
FBC Melgar
1 - 1
Deportivo Municipal
Peru: Segunda Division
FT
Deportivo Coopsol
0 - 2
Sport Victoria
FT
Sport Ancash
1 - 1
Sport Loreto
Philippines: Philippines Football League
FT
Global FC
2 - 1
Davao Aguilas
FT
Meralco Manila
2 - 1
Kaya
Poland:
FT
Chojniczanka Chojnice
3 - 0
Stomil Olsztyn
FT
Gornik Leczna
2 - 1
Zaglebie Sosnowiec
FT
Miedz Legnica
1 - 1
Katowice
FT
Olimpia Grudziadz
2 - 0
Wigry Suwalki
FT
Podbeskidzie
0 - 2
Bytovia Bytow
FT
Pogon Siedlce
1 - 2
Odra Opole
FT
Tychy
1 - 0
Stal Mielec
Poland:
FT
Belchatow
3 - 1
Garbarnia Krakow
FT
Blekitni Stargard
0 - 0
Stal Stalowa Wola
FT
Gryf Wejherowo
0 - 2
Jastrzebie
FT
LKS Lodz
1 - 0
Gawrdia Koszalin
FT
Legionovia Legionowo
2 - 3
Warta Poznan
FT
MKS Kluczbork
1 - 0
Znicz Pruszkow
Poland:
FT
Lechia Gdansk
1 - 1
Gornik Zabrze
FT
Termalica Nieciecza
1 - 0
Legia Warszawa
FT
Zaglebie Lubin
3 - 0
Pogon Szczecin
Portugal:
FT
Benfica
3 - 1
Guimaraes
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Sligo Rovers
1 - 1
St Patricks Athletic
Republic of Ireland: Division 1
FT
Cobh Ramblers
2 - 0
Longford Town
Romania:
FT
CSMS Iasi
0 - 2
CFR Cluj
FT
Sepsi OSK
1 - 0
Viitorul Constanta
Romania:
FT
Chindia Targoviste
0 - 1
UTA Batrana Doamna
FT
Clinceni
4 - 1
Dunarea Calarasi
FT
Dacia Unirea Braila
2 - 3
Politehnica Timisoara
FT
Hermannstadt
3 - 0
Balotesti
FT
Luceafarul Oradea
1 - 1
Sportul Snagov
FT
Metaloglobus
0 - 1
Olimpia Satu Mare
FT
Mioveni
4 - 0
Afumati
FT
Ripensia Timisoara
16 - 0
Foresta Suceava
FT
SCM Pitesti
0 - 0
Pandurii Targu Jiu
Russia:
FT
Dinamo Moscow
3 - 0
Amkar
FT
FC UFA
3 - 2
Akhmat Grozny
FT
Lokomotiv Moscow
1 - 0
Khabarovsk
Russia:
FT
Avangard Kursk
1 - 1
Baltika
FT
Fakel Voronezh
0 - 1
Orenburg
FT
Krylya Sovetov
1 - 0
Volgar Astrakhan
FT
Luch-Energiya
1 - 2
Dinamo St Petersburg
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
0 - 1
Shinnik Yaroslavl
FT
Rotor Volgograd
1 - 2
Sibir
FT
Spartak Moscow (2)
1 - 2
Enisey
FT
Tom Tomsk
2 - 1
Khimki
FT
Tyumen
1 - 1
Kuban
FT
Zenit St Petersburg II
0 - 1
Tambov
Scotland:
FT
Celtic
4 - 1
Heart of Midlothian
FT
Dundee
1 - 2
Ross County
FT
Hibernian
3 - 1
Partick
FT
Kilmarnock
1 - 2
St Johnstone
Scotland:
FT
Albion Rovers
1 - 5
Ayr United
FT
Alloa Athletic
1 - 1
Raith Rovers
FT
Arbroath
2 - 0
Queens Park
FT
Forfar Athletic
2 - 1
Airdrieonians
FT
Stranraer
1 - 0
East Fife
Scotland:
FT
Dumbarton
0 - 0
Morton
FT
Inverness CT
0 - 1
Dundee United
FT
Livingston
1 - 1
Dunfermline
FT
Queen of the South
4 - 1
Brechin
FT
St Mirren
3 - 1
Falkirk
Scotland:
FT
Annan Athletic
1 - 2
Peterhead
FT
Berwick
3 - 1
Clyde
FT
Edinburgh City
1 - 3
Montrose
FT
Elgin City
1 - 1
Cowdenbeath
FT
Stenhousemuir
2 - 3
Stirling Albion
Serbia:
FT
Javor Ivanjica
0 - 4
Macva
FT
Mladost Lucani
2 - 1
Rad
FT
Vojvodina
1 - 0
Backa
FT
Vozdovac
2 - 1
Borac Cacak
FT
Zemun
1 - 2
Radnicki Nis
Singapore: S League
FT
Albirex Niigata (S)
5 - 0
Geylang International
Slovakia:
FT
Spartak Trnava
2 - 1
Trencin
FT
Sport Podbrezova
1 - 0
Zemplin Michalovce
FT
Vion Zlate Moravce
2 - 0
MSK Zilina
Slovenia:
FT
Rudar Velenje
0 - 1
Krsko
FT
Triglav Kranj
0 - 0
Olimpija Ljubljana
South Korea: K League
FT
Daegu
2 - 2
Seoul
FT
Gwangju
0 - 1
Suwon Bluewings
FT
Incheon United
0 - 0
Jeju United
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Mugunghwa
1 - 1
Bucheon 1995
FT
Daejeon Citizen
2 - 0
Suwon City
FT
Gyeongnam
3 - 1
Ansan Greeners
Sweden: Allsvenskan
FT
Halmstad
6 - 1
Jonkopings Sodra
FT
Orebro
2 - 2
Elfsborg
Sweden: Superettan
FT
Frej
2 - 3
Syrianska
FT
GAIS
1 - 1
Falkenbergs
FT
Norrby
3 - 2
Helsingborg
FT
Varbergs BoIS
1 - 3
Osters
Switzerland:
FT
Lugano
0 - 0
FC Zurich
FT
Thun
0 - 3
Basel 1893
Switzerland:
FT
Schaffhausen
2 - 0
Chiasso
FT
Wil 1900
3 - 1
Wohlen
Syria: Premier League
FT
Al Wathba
1 - 1
Al Wahda Damascus
Thailand: Premier League
FT
Bangkok Glass
0 - 0
Port FC
FT
Bangkok United
7 - 2
Chonburi
FT
Chiangrai United
1 - 1
Ubon UMT
FT
Ratchaburi
4 - 0
Nakhon Ratchasima
FT
Suphanburi
0 - 3
Pattaya United
USA: MLS
FT
DC United
1 - 1
Toronto FC
FT
Montreal Impact
2 - 1
Orlando City
FT
Philadelphia Union
3 - 1
Dallas
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Indy Eleven
1 - 3
Edmonton
FT
Miami FC
2 - 3
Carolina Railhawks
FT
Puerto Rico FC
1 - 0
Jacksonville Armada
USA: National Womens Soccer League
FT
North Carolina Courage (W)
1 - 0
Seattle Reign (W)
FT
Orlando Pride (W)
1 - 1
Chicago Red Stars (W)
FT
Portland Thorns (W)
2 - 1
Houston Dash (W)
Ukraine:
FT
Helios Kharkiv
0 - 1
Arsenal Kyiv
FT
Hirnyk-Sport
0 - 2
Desna Chernihiv
FT
Ingulets Petrove
2 - 0
Cherkaskyi Dnipro
FT
Kolos Kovalivka
4 - 1
Kremen Kremenchug
FT
Mykolaiv
2 - 1
Naftovyk-Ukrnafta
FT
Obolon-Brovar Kyiv
2 - 1
Sumy
FT
Poltava
3 - 0
Avanhard Kramatorsk
FT
Rukh Vynnyky
0 - 1
Balkany Zorya
Ukraine:
FT
Karpaty Lviv
3 - 1
Stal Dniprodzerzhynsk
FT
Shakhtar Donetsk
3 - 1
Illichivets Mariupol
Uzbekistan: PFL
FT
Dinamo Samarqand
0 - 3
Metallurg Bekabad
FT
Neftchi Fargona
1 - 1
Shurtan Guzar
FT
Obod Tashkent
0 - 2
Navbahor Namangan
FT
Olmaliq
1 - 1
Buxoro
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
AC Mineros
3 - 0
Zamora
FT
Deportivo Anzoategui
0 - 1
Deportivo JBL
FT
Zulia
2 - 1
Monagas
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Atletico el Vigia
3 - 0
Titanes
FT
Puerto Cabello
2 - 1
Yaracuyanos
FT
Union Atletico Falcon
0 - 2
UCV
FT
Yaracuyanos
0 - 2
Gran Valencia
FT
Zamora B
0 - 1
Real Frontera