Football ResultsSaturday, 6th May 2017
Albania: Superliga
FT
Flamurtari Vlore
2 - 0
Tirana
FT
Korabi Peshkopi
0 - 4
Teuta Durres
FT
Laci
2 - 1
Luftetari Gjirokaster
FT
Skenderbeu Korce
4 - 3
Vllaznia
Algeria: Ligue 1
FT
CA Batna
2 - 0
MO Bejaia
FT
JS Kabylie
0 - 0
CS Constantine
FT
MC Alger
2 - 1
Tadjenant
FT
MC Oran
1 - 0
ES Setif
FT
Olympique Medea
2 - 1
CR Belouizdad
FT
USM Bel Abbes
2 - 0
RC Relizane
Angola: Division 1
FT
Inter Luanda
1 - 1
Academica do Lobito
FT
Kabuscorp
1 - 0
Desportivo JGM
FT
Progresso Lunda Sul
1 - 2
Primeiro de Agosto
Argentina: Primera Division
FT
Atletico de Rafaela
3 - 0
Union Santa Fe
FT
Estudiantes LP
0 - 0
Boca Juniors
FT
Patronato
0 - 2
Lanus
FT
Racing Club
1 - 0
Gimnasia LP
FT
River Plate
4 - 1
Temperley
FT
San Martin de San Juan
1 - 0
Quilmes
FT
Talleres Cordoba
1 - 2
Tigre
Argentina: Primera B Nacional
FT
All Boys
2 - 0
Nueva Chicago
FT
Atletico Parana
1 - 1
Chacarita Juniors
FT
Boca Unidos
2 - 2
Flandria
FT
Brown de Adrogue
2 - 0
Instituto Cordoba
FT
Central Cordoba
1 - 0
Juventud Unida
FT
Douglas Haig
1 - 0
Crucero del Norte
FT
Guillermo Brown
0 - 0
Argentinos Juniors
FT
Independiente Rivadavia
1 - 1
Santamarina
FT
Villa Dalmine
1 - 2
San Martin Tucuman
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Almirante Brown
1 - 0
Tristan Suarez
FT
Barracas Central
1 - 1
Acassuso
FT
Deportivo Espanol
0 - 1
Deportivo Moron
FT
Fenix
2 - 2
Comunicaciones
FT
Platense
1 - 0
Atlanta
Armenia: Premier League
FT
Ararat Yerevan
1 - 0
Banants Yerevan
FT
Gandzasar
0 - 1
Alashkert
FT
Pyunik Yerevan
0 - 2
Shirak
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Belconnen United
6 - 1
Woden Valley
FT
Canberra FC
3 - 1
Monaro Panthers
FT
Centre of Excellence
2 - 3
Canberra Olympic
Australia: NPL New South Wales
FT
Manly United
4 - 2
Apia Leichhardt Tigers
FT
Parramatta
0 - 3
Hakoah Sydney City
FT
Sydney FC (Youth)
3 - 2
Sutherland Sharks
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Valentine Phoenix
1 - 1
Hamilton Olympic
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide City
2 - 1
Adelaide Comets
FT
Adelaide United II
0 - 6
West Torrens Birkalla
FT
Campbelltown City
2 - 2
Adelaide Olympic
FT
Cumberland United
1 - 1
Croydon Kings
FT
NE Metrostars
3 - 2
West Adelaide
FT
Para Hills Knights
1 - 0
Cumberland United
Australia: NPL Tasmania
FT
Clarence United
0 - 5
Launceston City
FT
Devonport City
3 - 0
Kingborough Lions
FT
Northern Rangers
1 - 4
Olympia
Australia: NPL Victoria
FT
Hume City
2 - 2
Green Gully
Australia: NPL Western Australia
FT
Balcatta
1 - 1
Inglewood United
FT
Cockburn City
1 - 3
Perth SC
FT
Floreat Athena
5 - 1
Joondalup United
FT
Mandurah City
0 - 3
Bayswater City
FT
Perth Glory (Youth)
2 - 2
ECU Joondalup
FT
Sorrento
3 - 3
Stirling Lions
FT
Subiaco
0 - 2
Armadale
Austria: Bundesliga
FT
Mattersburg
2 - 1
Red Bull Salzburg
FT
Rapid Vienna
4 - 0
Wolfsberger AC
FT
Ried
1 - 0
Admira Wacker
FT
Sturm Graz
3 - 2
St Polten
Austria: Regional League East
FT
Stadlau
3 - 1
St Polten II
Austria: Regional League Central
FT
Deutschlandsberger
3 - 3
Vorwarts Steyr
FT
Pasching/LASK Juniors
1 - 1
Weiz
Austria: Regional League West
FT
Dornbirn 1913
3 - 2
Austria Salzburg
FT
Eugendorf
0 - 1
Kufstein
FT
Hohenems
3 - 1
Pinzgau
FT
Schwaz
0 - 2
USK Anif
FT
St Johann
2 - 1
Worgl
Bahrain: Premier League
FT
Muharraq Club
2 - 3
Al Hadd
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Minsk
1 - 0
Gomel
FT
Slavia Mozyr
0 - 6
BATE Borisov
FT
Slutsk
2 - 0
Minsk
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Kortrijk
0 - 3
Roeselare
FT
Lierse
2 - 1
Union St Gilloise
FT
Lokeren
2 - 2
Mouscron-Peruwelz
FT
Mechelen
1 - 3
Waasland-Beveren
FT
St Truiden
1 - 0
Standard Liege
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Sport Boys Warnes
3 - 1
Jorge Wilstermann
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
Aurora
1 - 0
Fancesa
FT
Ciclon
2 - 4
Real America
FT
Club Destroyers
2 - 2
Ramiro Castillo
FT
Universitario Beni
4 - 1
Club Always Ready
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Metalleghe BSI
1 - 1
Olimpik
FT
Mladost Doboj Kakanj
1 - 0
Siroki Brijeg
FT
Vitez
0 - 2
Celik Zenica
FT
Zeljeznicar Sarajevo
2 - 1
Zrinjski
Brazil: Brasileiro Women
FT
Kindermann (W)
4 - 0
Sao Francisco (W)
Brazil: Pernambucano Final Phase Petit Final
FT
Nautico Recife
1 - 2
Santa Cruz
Bulgaria: First PFL
FT
Neftochimic Burgas
4 - 1
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
FT
Pirin Blagoevgrad
1 - 1
Beroe
Bulgaria: Second PFL
FT
Botev Galabovo
2 - 0
Ludogorets II
FT
Lokomotiv Sofia
3 - 1
Sozopol
FT
Oborishte
4 - 0
Levski Karlovo
FT
Pomorie
1 - 1
Tsarsko Selo
FT
Septemvri Sofia
4 - 0
Nesebar
FT
Spartak Pleven
1 - 3
Bansko
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northwest 3 AFL
FT
Miziya 2005
0 - 2
Litex Lovech
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northeast 3 AFL
FT
Botev Novi Pazar
0 - 4
Dobrudzha
FT
Chernomorets Balchik
5 - 1
Kaliakra
FT
Dorostol
1 - 0
Svetkavitsa
FT
Hitrino
2 - 2
Kubrat
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southwest 3 AFL
FT
Belasitsa Petrich
2 - 2
Minyor Pernik
FT
Botev Ihtiman
4 - 0
Pirin Gotse Delchev
FT
Chavdar Etropole
3 - 1
Pirin Razlog
FT
Chepinets Velingrad
3 - 2
Slivnishki Geroy
FT
Germanea
2 - 1
Hebar Pazardzhik
FT
Marek
1 - 2
Septemvri Simitli
FT
Strumska Slava
1 - 0
Vihren
FT
Svoboda Peshtera
2 - 1
Rilski Sportist
FT
Velbazhd
0 - 1
Balkan Botevgrad
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Arda Kardzhali
1 - 0
Svilengrad 1921
FT
Asenovets 2005
4 - 0
Gigant Saedinenie
FT
Eurocollege
1 - 0
Rakovski 2011
FT
Maritsa Plovdiv
2 - 0
Lyubimets 2007
FT
Rozova Dolina
1 - 1
Atletik Kuklen
Chile: Primera Division Clausura
FT
Audax Italiano
3 - 0
Santiago Wanderers
FT
Palestino
1 - 1
O'Higgins
FT
San Luis
1 - 1
Deportes Temuco
China: Super League
FT
Chongqing Lifan
2 - 3
Henan Jianye
FT
Shanghai SIPG
3 - 0
Guizhou Zhicheng
FT
Tianjin Quanjian
1 - 3
Changchun Yatai
China: League One
FT
Beijin BG
2 - 3
Hangzhou Greentown
FT
Boading Yingli Yitong
1 - 2
Dalian Transcendence
FT
Meizhou Hakka
2 - 1
Shanghai Shenxin
FT
Qingdao Huanghai
0 - 0
Beijin Renhe
FT
Wuhan Zall
0 - 1
Shijiazhuang Yongchang
FT
Zhejiang Yiteng
3 - 0
Nei Mongol Zhongyou
Chinese Taipei: Inter City League
FT
NSTC
0 - 1
Tatung
FT
Taipower
2 - 0
Ming Chuan University
Colombia: Primera A Apertura
FT
Cortulua
0 - 1
Atletico Nacional Medellin
FT
Deportivo Cali
1 - 1
Jaguares
FT
Huila
2 - 0
Envigado
FT
Patriotas
0 - 0
America de Cali
Croatia: Prva HNL
FT
Hajduk Split
5 - 1
NK Osijek
FT
Lokomotiva Zagreb
1 - 0
Rijeka
Cyprus: Division 1
FT
Ermis
3 - 0
Nea Salamis
FT
Ethnikos Achnas
1 - 1
Aris Limassol
Czech Republic: Division 1
FT
Bohemians 1905
1 - 3
Slavia Praha
FT
Jablonec
2 - 2
Viktoria Plzen
FT
Slovacko
1 - 1
Karvina
Czech Republic: Division 2
FT
Banik Ostrava
1 - 0
Varnsdorf
FT
Frydek-Mistek
1 - 1
Sokolov
FT
Opava
2 - 1
Vitkovice
FT
Pardubice
3 - 0
Taborsko
FT
Prostejov
0 - 3
Ceske Budejovice
FT
Vlasim
5 - 0
Trinec
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
B93 Copenhagen
0 - 3
Thisted
FT
Bronshoj
1 - 3
Kjellerup
FT
Hvidovre
1 - 0
Dalum
FT
Marienlyst
0 - 1
Aarhus Fremad
Denmark: 2. Division Play Off Relegation Group
FT
HIK Hellerup
2 - 0
Middelfart
FT
Svendborg
1 - 2
Jammerbugt
FT
Sydvest 05
2 - 0
Frem
FT
VSK Arhus
1 - 1
Naesby
FT
Vejgaard B
1 - 1
Fredensborg
Denmark: Elitedivisionen Play Offs Championship Round
FT
KoldingQ (W)
2 - 1
BSF (W)
FT
Vejle (W)
0 - 0
Skovbakken (W)
Denmark: Elitedivisionen Play Out Relegation Round
FT
ASA Aarhus (W)
7 - 0
Sonderjyske (W)
FT
Sundby (W)
2 - 0
Naesby (W)
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Guayquil City
3 - 1
El Nacional
FT
LDU Quito
2 - 3
Macara
FT
Universidad Catolica
0 - 1
Deportivo Cuenca
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
America de Quito
1 - 0
LDU Portoviejo
FT
CD Olmedo
2 - 4
Gualaceo
FT
Deportivo Colon
0 - 1
Mushuc Runa
FT
Manta
1 - 1
Imbabura
FT
Tecnico Universitario
3 - 0
LDU Loja
Egypt: Division 1
FT
Petrojet
1 - 0
Misr El Makasa
El Salvador: Clausura Play Off Quarter Final
FT
Santa Tecla
1 - 0
FAS
England: Premier League
FT
Bournemouth
2 - 2
Stoke City
FT
Burnley
2 - 2
West Bromwich Albion
FT
Hull City
0 - 2
Sunderland
FT
Leicester City
3 - 0
Watford
FT
Manchester City
5 - 0
Crystal Palace
FT
Swansea City
1 - 0
Everton
England: League Two
FT
Blackpool
3 - 1
Leyton Orient
FT
Colchester United
2 - 0
Yeovil Town
FT
Crawley Town
2 - 2
Mansfield Town
FT
Crewe Alexandra
4 - 1
Barnet
FT
Exeter City
2 - 3
Carlisle United
FT
Grimsby Town
1 - 1
Plymouth Argyle
FT
Hartlepool United
2 - 1
Doncaster Rovers
FT
Luton Town
3 - 1
Morecambe
FT
Newport County
2 - 1
Notts County
FT
Portsmouth
6 - 1
Cheltenham Town
FT
Stevenage
0 - 3
Accrington Stanley
FT
Wycombe Wanderers
1 - 0
Cambridge United
England: National League Play Off Semi Final
FT
Tranmere Rovers
2 - 2
Aldershot Town
England: Womens Super League
FT
Sunderland (W)
1 - 0
Bristol Academy (W)
Estonia: Meistriliiga
FT
Kalju Nomme
5 - 1
Tammeka Tartu
FT
Paide LM
1 - 1
FCI Tallinn
Estonia: Esiliiga
FT
Kuressaare
0 - 2
Flora Tallinn II
FT
Levadia Tallinn II
3 - 4
Tallinna Kalev
FT
Rakvere Tarvas
1 - 5
Santos Tartu
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Gorno Lisice
0 - 1
Skopje
FT
Horizont Turnovo
1 - 3
Akademija Pandev
FT
Novaci
2 - 0
Metalurg Skopje
FT
Teteks
2 - 1
Vellazerimi 77
FT
Tikves
1 - 0
Vardar Negotino
Faroe Islands: Premier League
FT
EB/Streymur
0 - 0
B36 Torshavn
FT
KI Klaksvik
3 - 1
Fuglafjordur
FT
NSI Runavik
1 - 1
Skala
FT
Torshavn
2 - 1
TB/FCS/ROYN
FT
Vikingur Gota
2 - 2
07 Vestur
Finland: Veikkausliiga
FT
HIFK
1 - 0
RoPS
FT
Ilves Tampere
3 - 0
Mariehamn
FT
JJK
1 - 2
FC Inter Turku
FT
Lahti
1 - 0
SJK
FT
PS Kemi
1 - 4
KuPS Kuopio
FT
VPS
2 - 1
HJK Helsinki
Finland: Ykkonen
FT
AC Oulu
1 - 0
Haka
FT
Ekranas IF
0 - 2
Jaro
FT
GrIFK
0 - 2
OPS
FT
KPV
2 - 1
TPS
Finland: Kakkonen Group A
FT
JaPS
4 - 2
Lahti Akatemia
FT
Kultsu
1 - 5
Sudet
FT
Legirus Inter
2 - 4
Pepo
FT
MIPK
2 - 2
Klubi-04
Finland: Kakkonen Group B
FT
EsPa
1 - 5
TPV
FT
Jazz
1 - 6
KaPa
FT
Peimari United
3 - 0
BK-46
Finland: Kakkonen Group C
FT
Hercules
1 - 1
GBK
FT
Kajha
0 - 0
JBK
Finland: Naisten Liga
FT
Honka (W)
3 - 2
Ilves Tampere (W)
FT
Pallokissat (W)
4 - 0
ONS (W)
FT
TPS (W)
4 - 2
Aland United (W)
France: Ligue 1
FT
Guingamp
4 - 0
Dijon
FT
Lille
0 - 2
Metz
FT
Lorient
1 - 1
Angers
FT
Nancy
0 - 3
Monaco
FT
Paris St Germain
5 - 0
Bastia
FT
Toulouse
0 - 1
Caen
France: Ligue 2
FT
Stade Brestois 29
2 - 3
Nimes
France: Championnat National
FT
Consolat Marseille
4 - 1
Boulogne
France: Division 1 Women
FT
Juvisy (W)
2 - 1
Guingamp (W)
FT
Rodez Aveyron (W)
1 - 1
St Etienne (W)
Germany: Bundesliga
FT
Bayern Munich
1 - 0
Darmstadt 98
FT
Borussia Dortmund
2 - 1
1899 Hoffenheim
FT
Borussia Monchengladbach
1 - 1
Augsburg
FT
Eintracht Frankfurt
0 - 2
Wolfsburg
FT
Hertha Berlin
1 - 4
Leipzig
FT
Ingolstadt 04
1 - 1
Bayer Leverkusen
Germany: 2. Bundesliga
FT
Fortuna Dusseldorf
1 - 1
Wurzburger Kickers
FT
Sandhausen
0 - 1
Nurnberg
Germany: 3. Liga
FT
Duisburg
1 - 1
SF Lotte
FT
Holstein Kiel
2 - 1
Hansa Rostock
FT
Magdeburg
1 - 1
FSV Frankfurt
FT
Mainz 05 II
2 - 0
Aalen
FT
Osnabruck
1 - 2
Fortuna Koln
FT
Paderborn 07
1 - 1
Zwickau
FT
Wehen
0 - 0
Sonnenhof Grossaspach
Germany: Regional League North
FT
Hamburg II
1 - 1
Luneburger Hansa
FT
SW Rehden
0 - 1
Germania Egestorf/Langreder
Germany: Regional League West
FT
Bonner
4 - 4
Borussia Monchengladbach II
FT
Koln II
4 - 2
Rot-Weiss Ahlen
FT
SF Siegen
1 - 1
Rodinghausen
FT
Schalke 04 II
0 - 0
Verl
FT
Sprockhovel
3 - 2
Viktoria Koln
FT
Wiedenbruck 2000
0 - 0
Wuppertaler
Germany: Regional League Southwest
FT
Saarbrucken
2 - 0
08 Homburg
FT
Watzenborn-Steinberg
2 - 4
Elversberg
Germany: Regional League Bavaria
FT
1860 Munich II
2 - 2
Wacker Burghausen
FT
Bayreuth
0 - 3
Buchbach
FT
Garching
2 - 2
Illertissen
Ghana: Division 1
FT
Great Olympics
2 - 0
Asante Kotoko
Greece: Football League
FT
Lamia
1 - 1
OFI Crete
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Eolikos
2 - 2
Achaiki
Greece: FA Cup Final
FT
PAOK
2 - 1
AEK Athens
Hong Kong: Premier League
FT
Eastern Salon
1 - 4
Kitchee
FT
Guangzhou R&F (U19)
0 - 3
BC Rangers
FT
Hong Kong Sapling
3 - 3
Wofoo Tai Po
FT
I-Sky Yuen Long
0 - 1
South China FC
FT
Southern
4 - 3
Sun Pegasus
Hong Kong: Division 1
FT
Double Flower
4 - 1
Tai Chung
FT
Eastern District
1 - 3
Shatin
FT
Sun Hei
4 - 0
Citizen
FT
Wanchai
0 - 3
Dreams Metro Gallery
Hungary: Division 1
FT
Debrecen
1 - 0
Ujpest
FT
Gyirmot
1 - 1
Diosgyori
FT
MTK Budapest
1 - 3
Ferencvaros
FT
Mezokovesd-Zsory
1 - 5
Budapest Honved
FT
Vasas
0 - 3
PAKS
FT
Videoton
2 - 0
Szombathelyi Haladas
Iceland: 1. Deild
FT
Fylkir
3 - 1
Thor Akureyri
FT
Leiknir Faskrudsfjordor
2 - 2
Grotta
FT
Throttur Reykjavik
1 - 2
Haukar
Israel: Division 1
FT
Ashdod
2 - 2
Hapoel Raanana
FT
Bnei Sakhnin
1 - 5
Beitar Jerusalem
FT
Hapoel Haifa
1 - 1
Bnei Yehuda Tel Aviv
FT
Hapoel Tel Aviv
0 - 0
Hapoel Ashkelon
FT
Ironi Kiryat Shmona
1 - 4
Hapoel Kfar-Saba
Italy: Serie A
FT
Juventus
1 - 1
Torino
FT
Napoli
3 - 1
Cagliari
Italy: Serie B
FT
Ascoli
1 - 1
Benevento
FT
Avellino
1 - 1
Bari
FT
Brescia
1 - 1
Latina
FT
Carpi
2 - 0
Salernitana
FT
Cesena
0 - 1
Novara
FT
Frosinone
1 - 0
Trapani
FT
Vicenza
0 - 1
Ternana
FT
Virtus Entella
1 - 2
Verona
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Alessandria
2 - 1
Pontedera
FT
Arezzo
0 - 1
Olbia
FT
Carrarese
0 - 0
Lupa Roma
FT
Como
1 - 1
Viterbese Castrense
FT
Cremonese
3 - 2
Racing Roma
FT
Giana Ermino
1 - 0
Lucchese
FT
Pistoiese
0 - 2
Livorno
FT
Robur Siena
3 - 0
Pro Piacenza
FT
Tuttocuoio
2 - 2
Renate
Italy: Serie A Women
FT
AGSM Verona (W)
2 - 1
Res Roma (W)
FT
Chieti (W)
2 - 1
Zaccaria (W)
FT
Como 2000 (W)
4 - 1
Jesina (W)
FT
Fiorentina (W)
2 - 0
Tavagnacco (W)
FT
Luserna (W)
1 - 2
Cuneo (W)
FT
Mozzanica (W)
1 - 1
Brescia (W)
Japan: J1 League
FT
Consadole Sapporo
1 - 0
Omiya Ardija
FT
Kashiwa Reysol
1 - 0
Cerezo Osaka
FT
Sanfrecce Hiroshima
1 - 1
Vissel Kobe
Japan: J3 League
FT
FC Tokyo (U23)
0 - 3
Ryukyu
FT
Kagoshima United
0 - 1
Cerezo Osaka (U23)
Jordan: Pro League
FT
Al Ahli Amman
0 - 0
Al Jazeera Amman
FT
Al Faisaly Amman
4 - 0
Sahab SC
FT
Al Wehdat
2 - 1
Al Hussein
FT
Shabab Al Ordon
1 - 3
Al Baqa'a
FT
That Ras
2 - 0
Al Sareeh
Kazakhstan: Premier League
FT
Atyrau
2 - 1
Kairat Almaty
FT
FC Kaysar
3 - 2
Aktobe
FT
Ordabasy
3 - 0
Akzhayik
FT
Shakhter Karagandy
0 - 1
Irtysh Pavlodar
FT
Taraz
0 - 1
Okzhetpes
FT
Tobol Kostanay
1 - 1
Astana
Kenya: Division 1
FT
Nzoia Sugar
1 - 0
Homeboyz
FT
Posta Rangers
1 - 0
Sofapaka
Kosovo: Superliga
FT
Drenica
4 - 0
Hajvalia
FT
Feronikeli
4 - 1
Besa
Kuwait: Premier League
FT
Al Nasr
0 - 3
Al Kuwait
FT
Al Qadsia
1 - 0
Al Salmiyah
FT
Kazma
2 - 2
Khaitan
Luxembourg: National Division
FT
Racing Union Luxembourg
3 - 1
Mondorf-Les-Bains
Malaysia: Super League
FT
Melaka United
1 - 1
Johor Darul Takzim
FT
PBDKT T-Team
3 - 0
Perak
FT
Pahang
2 - 3
Kelantan
Malta: Premier League
FT
Tarxien Rainbows
1 - 6
Hibernians
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Club Queretaro
1 - 5
UANL Tigres
Montenegro: Prva CFL
FT
Decic
0 - 0
Mladost Podgorica
FT
Grbalj
0 - 3
Lovcen
FT
Petrovac
1 - 3
Bokelj
FT
Rudar Pljevlja
2 - 0
Iskra Danilovgrad
FT
Sutjeska
1 - 0
Buducnost Podgorica
FT
Zeta
3 - 0
Jedinstvo Bijelo Polje
Northern Ireland: FA Cup Final
FT
Coleraine
0 - 3
Linfield
Norway: Eliteserien
FT
Molde
0 - 1
Aalesund
Norway: 1. Division
FT
Arendal
1 - 1
Jerv
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Follo
0 - 0
Asker
FT
Ham-Kam
3 - 0
Grorud
FT
Kjelsas
1 - 0
KFUM Oslo
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Byasen
0 - 0
Honefoss
FT
Fana
0 - 1
Nardo
FT
Vidar
1 - 1
Vard Haugesund
FT
Vindbjart
1 - 1
Egersund
Norway: Toppserien
FT
Roa (W)
1 - 2
Arna-Bjornar (W)
FT
Sandvikens (W)
1 - 2
Kolbotn (W)
FT
Trondheims-Orn (W)
2 - 2
Valerenga (W)
Oman: Pro League
FT
Al Nahda Club
0 - 3
Al Suwaiq
FT
Al Oruba
1 - 0
Dhofar
FT
Al Rustaq
0 - 3
Saham
FT
Jaalan Club
3 - 3
Al Nasr Salalah
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Sol de America
1 - 0
Cerro Porteno
Paraguay: Segunda Division
FT
3 de Febrero
1 - 0
Fernando de la Mora
FT
Caacupe FBC
2 - 4
Deportivo Liberacion
FT
Club River Plate
1 - 1
Martin Ledesma
FT
General Caballero
0 - 1
Sportivo Iteno
FT
Resistencia
2 - 0
Deportivo Caaguazu
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Juan Aurich
2 - 2
UTC
Peru: Segunda Division
FT
Los Caimanes
2 - 1
Cienciano
Philippines: Philippines Football League
FT
Kaya
1 - 1
Ceres
FT
Stallion
1 - 5
Meralco Manila
Poland: Ekstraklasa
FT
Gornik Leczna
2 - 3
Wisla Plock
FT
Piast Gliwice
2 - 0
Slask Wroclaw
FT
Wisla Krakow
0 - 1
Lechia Gdansk
Poland: I Liga
FT
Bytovia Bytow
0 - 1
Zaglebie Sosnowiec
FT
MKS Kluczbork
3 - 2
Chrobry Glogow
FT
Olimpia Grudziadz
0 - 0
Wigry Suwalki
FT
Pogon Siedlce
0 - 1
Katowice
FT
Sandecja Nowy Sacz
2 - 1
Stomil Olsztyn
FT
Stal Mielec
0 - 1
Podbeskidzie
Poland: II Liga
FT
Blekitni Stargard
1 - 0
Polonia Bytom
FT
Kotwica Kolobrzeg
3 - 2
Stal Stalowa Wola
FT
Legionovia Legionowo
2 - 1
Gryf Wejherowo
FT
Olimpia Zambrow
0 - 1
Rakow Czestochowa
FT
Puszcza Niepolomice
3 - 2
Polonia Warszawa
FT
Radomiak Radom
2 - 1
Olimpia Elblag
FT
Row 1964 Rybnik
1 - 0
Belchatow
FT
Rozwoj Katowice
0 - 5
Odra Opole
FT
Siarka Tarnobrzeg
0 - 1
Warta Poznan
Portugal: Primeira Liga
FT
Boavista
2 - 2
Nacional
FT
Maritimo
1 - 1
Porto
FT
Pacos Ferreira
0 - 1
Feirense
Portugal: Segunda Liga
FT
Academica
1 - 0
Guimaraes B
Qatar: Emir Cup Quarter Final
FT
El Jaish
5 - 3
Umm Salal
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Sligo Rovers
3 - 0
Limerick
Republic of Ireland: Division 1
FT
Cabinteely
0 - 0
Longford Town
Romania: Liga I
FT
CFR Cluj
0 - 3
Dinamo Bucuresti
Romania: Liga II
FT
Metalul Resita
1 - 1
Brasov
FT
Politehnica Timisoara
4 - 1
Dunarea Calarasi
FT
Ramnicu Valcea
0 - 3
Afumati
FT
Rapid Suceava
2 - 0
Luceafarul Oradea
FT
UTA Arad
3 - 0
Unirea Tarlungeni
Romania: Liga III Serie 1
FT
Avantul Valea Marului
1 - 0
Harman
FT
Cetate Rasnov
5 - 0
Atletico Vaslui
FT
Metalosport Galati
2 - 2
Kosarom Pascani
FT
Odorheiu Secuiesc
1 - 4
Csikszereda Miercurea Ciuc
FT
Sporting Liesti
2 - 1
Petrotub Roman
FT
Sportul Chiscani
2 - 6
Stiinta Miroslava
Romania: Liga III Serie 2
FT
Petrolistul Boldesti
0 - 5
Tunari
FT
Viitorul Domnesti
3 - 1
Astra Giurgiu II
Romania: Liga III Serie 3
FT
Alexandria
1 - 0
Mioveni II
FT
Aninoasa
2 - 4
Concordia II
FT
Podari
0 - 3
Sirineasa
FT
SCM Pitesti
3 - 0
Universitatea Craiova II
FT
Sporting Rosiori
1 - 1
Flacara Moreni
FT
Steaua Bucuresti II
0 - 1
Atletic Bradu
Romania: Liga III Serie 4
FT
Gloria Cermei
2 - 0
UTA Batrana Doamna II
FT
Industria Galda
0 - 2
Lugoj
FT
Unirea Alba Iulia
0 - 2
Scolar Resita
Romania: Liga III Serie 5
FT
ASC Recea
1 - 1
Targu Mures II
FT
FC Bistrita
0 - 3
Avantul Reghin
FT
Hermannstadt
3 - 0
Osorhei
FT
Recolta Dorolt
0 - 3
Iernut
FT
Unirea Dej
2 - 0
Viitorul Ulmeni
Russia: Football Premier League
FT
Amkar
0 - 2
CSKA Moscow
FT
Arsenal Tula
1 - 0
Rostov
FT
Spartak Moscow
1 - 0
Tom Tomsk
Russia: Football National League
FT
Baltika
0 - 1
Kuban
FT
Dinamo Moscow
0 - 1
Fakel Voronezh
FT
Enisey
3 - 1
Sokol Saratov
FT
Luch-Energiya
0 - 2
Khabarovsk
FT
Neftekhimik
0 - 2
Tosno
FT
Spartak Moscow (2)
1 - 2
Tambov
FT
Spartak Nalchik
1 - 1
Khimki
FT
Tyumen
5 - 1
Shinnik Yaroslavl
FT
Volgar Astrakhan
4 - 0
Sibir
FT
Zenit St Petersburg II
3 - 1
Mordovia Saransk
Russia: PFL West
FT
Tekstilshtik Ivanovo
2 - 0
Znamya Truda
Scotland: Premiership
FT
Celtic
4 - 1
St Johnstone
FT
Inverness CT
2 - 1
Hamilton Academical
FT
Kilmarnock
0 - 1
Dundee
FT
Motherwell
0 - 1
Ross County
Scotland: Championship
FT
Dumbarton
0 - 1
Falkirk
FT
Hibernian
1 - 1
St Mirren
FT
Morton
1 - 1
Dundee United
FT
Queen of the South
0 - 1
Dunfermline
FT
Raith Rovers
2 - 1
Ayr United
Scotland: League One
FT
Airdrieonians
3 - 2
Queens Park
FT
Albion Rovers
0 - 2
Livingston
FT
Peterhead
3 - 2
Alloa Athletic
FT
Stenhousemuir
1 - 1
Brechin
FT
Stranraer
2 - 1
East Fife
Scotland: League Two
FT
Berwick
3 - 2
Edinburgh City
FT
Elgin City
0 - 0
Cowdenbeath
FT
Forfar Athletic
2 - 4
Annan Athletic
FT
Montrose
1 - 1
Clyde
FT
Stirling Albion
1 - 1
Arbroath
Serbia: Superliga
FT
Backa
2 - 4
Cukaricki
FT
Borac Cacak
1 - 0
Metalac GM
FT
Vojvodina
2 - 1
Mladost Lucani
FT
Vozdovac
3 - 2
Crvena Zvezda
Slovakia: Division 1
FT
Senica
1 - 2
Ruzomberok
FT
Tatran Presov
0 - 2
Sport Podbrezova
FT
Zemplin Michalovce
0 - 1
MSK Zilina
Slovenia: Prva Liga
FT
Luka Koper
3 - 0
Domzale
FT
Maribor
2 - 2
ND Gorica
FT
Radomlje
0 - 1
CM Celje
South Africa: Premier Soccer League
FT
Chippa United
0 - 1
Ajax Cape Town
FT
Kaizer Chiefs
1 - 1
Golden Arrows
FT
Polokwane City
2 - 3
Supersport United
South Africa: National 1st Division
FT
Black Leopards
4 - 1
Magesi FC
FT
FC Cape Town
1 - 0
Mthatha Bucks
FT
Stellenbosch
2 - 0
Royal Kings
FT
Witbank Spurs
3 - 1
Mbombela United
South Korea: K League
FT
Daegu
0 - 2
Jeonbuk Motors
FT
Jeju United
4 - 1
Sangju Sangmu
FT
Pohang Steelers
3 - 2
Seoul
FT
Suwon Bluewings
1 - 2
Ulsan Hyundai
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Greeners
2 - 1
Ansan Mugunghwa
FT
Busan I Park
1 - 0
Bucheon 1995
FT
Seoul E-Land
2 - 2
Anyang
Spain: Primera Division
FT
Atletico Madrid
1 - 0
Eibar
FT
Barcelona
4 - 1
Villarreal
FT
Granada
0 - 4
Real Madrid
FT
Sporting Gijon
1 - 0
Las Palmas
Spain: Segunda Division
FT
Girona
3 - 1
Huesca
FT
Mallorca
1 - 0
Elche
FT
Numancia
1 - 0
UCAM Murcia
FT
Rayo Vallecano
2 - 1
Levante
Spain: Segunda B Group 1
FT
Pontevedra
2 - 1
Arandina
Spain: Segunda B Group 3
FT
Atletico Saguntino
1 - 2
Cornella
FT
Badalona
6 - 0
CD Eldense
Spain: Primera Division Women
FT
Betis (W)
1 - 0
Zaragoza (W)
FT
Valencia (W)
0 - 1
Barcelona (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
Halmstad
0 - 1
AIK
Sweden: Superettan
FT
Degerfors
3 - 1
Dalkurd
FT
Trelleborgs
1 - 1
Syrianska
Sweden: Division 1 South
FT
Husqvarna
1 - 1
Kristianstad
FT
Oddevold
1 - 1
Ljungskile
FT
Skovde AIK
1 - 1
Angelholms
Sweden: Damallsvenskan
FT
Djurgarden (W)
1 - 2
Kvarnsvedens (W)
FT
Kristianstads (W)
1 - 2
Linkopings (W)
FT
Vittsjo (W)
2 - 3
Limhamn Bunkeflo (W)
Switzerland: Super League
FT
Thun
3 - 1
Luzern
FT
Vaduz
2 - 4
Grasshopper Club
Switzerland: Challenge League
FT
Servette
2 - 2
Chiasso
FT
Wil 1900
0 - 4
Neuchatel Xamax
Syria: Premier League
FT
Al Jaish Damascus
2 - 1
Tishreen
Thailand: Premier League
FT
Muangthong United
4 - 0
Navy FC
FT
Nakhon Ratchasima
1 - 0
Thai Honda
FT
Port FC
0 - 2
Pattaya United
FT
Super Power Samut Prakan
2 - 5
Bangkok United
FT
Ubon UMT
0 - 0
Chonburi
Tunisia: Ligue 1 Relegation Group
FT
CS Hammam-Lif
0 - 0
Zarzis
FT
Gabes
0 - 0
CA Bizertin
FT
JS Kairouanaise
0 - 0
Stade Gabesien
FT
Tataouine
0 - 0
Avenir de la Marsa
Turkey: Super Lig
FT
Galatasaray
1 - 3
Kasimpasa
FT
Genclerbirligi
0 - 1
Adanaspor
FT
Konyaspor
2 - 3
Alanyaspor
FT
Trabzonspor
2 - 3
Kayserispor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Denizlispor
2 - 0
Eskisehirspor
UEFA: U17 Championship Group Stage
FT
Croatia (U17)
1 - 4
Turkey (U17)
FT
France (U17)
7 - 0
Faroe Islands (U17)
FT
Scotland (U17)
1 - 1
Hungary (U17)
FT
Spain (U17)
3 - 1
Italy (U17)
USA: MLS
FT
Colorado Rapids
0 - 1
Vancouver Whitecaps
FT
Columbus Crew
2 - 0
New England Revolution
FT
DC United
0 - 1
Montreal Impact
FT
Philadelphia Union
3 - 0
New York Red Bulls
FT
Seattle Sounders
0 - 1
Toronto FC
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Carolina Railhawks
1 - 2
San Francisco Deltas
FT
Indy Eleven
0 - 0
Edmonton
FT
Jacksonville Armada
1 - 1
New York Cosmos
FT
Puerto Rico FC
1 - 2
Miami FC
USA: National Womens Soccer League
FT
Chicago Red Stars (W)
2 - 0
Houston Dash (W)
FT
Washington Spirit (W)
4 - 3
Sky Blue (W)
Uganda: Premier League
FT
Bright Stars
1 - 1
Proline
FT
KCCA
5 - 1
Jinja SSS
FT
Soana
0 - 2
SC Villa
Ukraine: Premier League
FT
Olimpik Donetsk
1 - 0
Chornomorets Odesa
FT
Shakhtar Donetsk
3 - 2
Zorya Luhansk
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Club River Plate
1 - 2
Racing Montevideo
FT
Danubio
0 - 0
Liverpool Montevideo
FT
Defensor Sporting
3 - 2
Nacional de Football
FT
Plaza Colonia
1 - 0
El Tanque Sisley
FT
Rampla Juniors
2 - 1
Fenix
Uzbekistan: PFL
FT
Buxoro
2 - 0
Shurtan Guzar
FT
Kokand 1912
1 - 1
Pakhtakor Tashkent
FT
Nasaf Qarshi
2 - 0
Neftchi Fargona
FT
Obod Tashkent
1 - 1
Qizilqum Zarafshon
FT
Olmaliq
2 - 0
Dinamo Samarqand
FT
Sogdiana Jizzakh
3 - 0
Mash Al Mubarek
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Monagas
3 - 3
Carabobo
FT
Zulia
3 - 1
Atletico Venezuela
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Atletico Venezuela B
1 - 3
Lala
FT
Caracas B
4 - 2
Yaracuyanos
FT
Real Frontera
1 - 0
ULA FC
FT
Titanes
1 - 0
Zamora B
FT
Union Atletico Falcon
1 - 1
Petare
FT
Yaracuyanos
1 - 0
Gran Valencia
Wales: Europa League Play Off Semi Final
FT
Bangor City
3 - 2
Newtown AFC