Football ResultsThursday, 6th July 2017
Argentina: FA Cup Round 64
FT
Guillermo Brown
1 - 0
Chacarita Juniors
Belarus:
PEN
Orsha
4 - 3
Slavia Mozyr
CONMEBOL: Copa Libertadores Round of 16
FT
Barcelona (ECU)
1 - 0
Palmeiras (BRA)
FT
Jorge Wilstermann (BOL)
1 - 0
Atletico Mineiro (BRA)
FT
The Strongest (BOL)
1 - 1
Lanus (ARG)
CONMEBOL: Copa Sudamericana Stage 2
FT
Palestino (CHI)
2 - 5
Flamengo (BRA)
Colombia: FA Cup Round of 16
FT
Once Caldas
0 - 1
Junior
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
LDU Quito
1 - 0
Universidad Catolica
Egypt: Division 1
FT
Petrojet
0 - 0
Al Mokawloon
FT
Zamalek
2 - 1
Al Ittihad Alexandria
Estonia: Esiliiga
FT
FCI Tallinn II
5 - 1
Santos Tartu
Finland: Kakkonen Group B
FT
FC Espoo
0 - 1
Peimari United
Friendly:
FT
Austria (W)
4 - 2
Denmark (W)
Friendly:
FT
AZ Alkmaar
3 - 1
Oleksandriya
FT
Academica
1 - 1
Academico de Viseu
FT
Arbroath
1 - 3
Aberdeen
PEN
BATE Borisov
4 - 5
Zalgiris Vilnius
FT
Doxa Katokopias
1 - 2
APOEL
FT
Dunfermline
0 - 4
Hibernian
FT
Freising
0 - 4
1860 Munich
FT
Hennef 05
2 - 4
Fortuna Dusseldorf
FT
Lokomotiv Sofia
1 - 2
Sozopol
FT
Maribor
0 - 2
Krasnodar
FT
Matlock Town
0 - 4
Chesterfield
FT
Sturm Graz
1 - 2
Mlada Boleslav
FT
Twente
0 - 3
Meppen
FT
Valenciennes
2 - 1
Ross County
FT
Weiche Flensburg
2 - 5
Hannover 96
FT
Wolfratshausen
1 - 4
Bayern Munich
Iceland: 1. Deild
FT
Fram Reykjavik
0 - 1
Keflavik
FT
Kopavogur
2 - 0
Grotta
FT
Leiknir Reykjavik
0 - 2
Thor Akureyri
Iraq: Premier League
FT
Karbala
0 - 0
Al Hussein
FT
Naft Al Janoob
0 - 0
Al Minaa
Kazakhstan: Premier League
FT
Astana
2 - 0
FC Kaysar
Peru: Primera Division Apertura
FT
Alianza Lima
1 - 1
Academia Cantolao
FT
Ayacucho
0 - 1
Sport Rosario
UEFA:
FT
AEL Limassol
6 - 0
St Josephs
FT
AIK
5 - 0
KI Klaksvik
FT
Atlantas
1 - 2
Kairat Almaty
FT
B36 Torshavn
1 - 2
Kalju Nomme
FT
Ballymena United
0 - 2
Odd Ballklubb
FT
Bangor City
0 - 3
Lyngby
FT
Botev Plovdiv
1 - 0
Partizani Tirana
FT
Coleraine
0 - 0
Haugesund
FT
Cork City
4 - 2
Levadia Tallinn
FT
Dacia Chisinau
0 - 4
Shkendija
FT
Derry City
1 - 4
Midtjylland
FT
Differdange 03
1 - 2
Zira
FT
Dunav Ruse
0 - 2
Irtysh Pavlodar
FT
Flora Tallinn
2 - 3
Domzale
FT
Floriana
3 - 3
Crvena Zvezda
FT
Folgore
0 - 1
Valletta
FT
Gandzasar
0 - 3
Mladost Podgorica
FT
HJK Helsinki
3 - 0
Connahs Quay
FT
Inter Baku
2 - 0
Mladost Lucani
FT
Jagiellonia
4 - 0
Dinamo Batumi
FT
Jelgava
0 - 1
Ferencvaros
FT
Liepaja
2 - 0
Crusaders
FT
Lincoln Red Imps
1 - 1
Kition Larnaca
FT
Milsami Orhei
1 - 1
Fola Esch
FT
ND Gorica
2 - 2
Shirak
FT
NK Osijek
4 - 0
UE Santa Coloma
FT
NSI Runavik
0 - 2
Dinamo Minsk
FT
Olimpija Ljubljana
0 - 1
VPS
FT
Ordabasy
0 - 0
Siroki Brijeg
FT
Pelister
0 - 3
Lech Poznan
FT
Prishtina
0 - 1
Norrkoping
FT
Rabotnicki
6 - 0
Tre Penne
FT
Ruzomberok
2 - 0
Vojvodina
FT
SCR Altach
1 - 1
Chikhura Sachkhere
FT
SJK
0 - 2
KR Reykjavik
FT
Sant Julia
0 - 5
Skenderbeu Korce
PEN
Sarajevo
5 - 6
Zaria Balti
FT
Shamrock Rovers
1 - 0
Stjarnan
FT
Slovan Bratislava
5 - 0
Pyunik Yerevan
FT
Suduva Marijampole
2 - 1
Shakhter Soligorsk
FT
Sutjeska
0 - 0
Levski Sofia
FT
Tirana
0 - 3
Maccabi Tel Aviv
FT
Torpedo Kutaisi
0 - 3
Trencin
FT
Trakai
1 - 0
St Johnstone
FT
Vaduz
3 - 0
Bala Town
FT
Valur Reykjavik
1 - 0
Ventspils
FT
Vasas
0 - 3
Beitar Jerusalem
FT
Zeta
2 - 2
Zeljeznicar Sarajevo
UEFA: U19 Championship Group Stage
FT
England (U19)
1 - 0
Netherlands (U19)
FT
Germany (U19)
3 - 0
Bulgaria (U19)
USA: MLS
FT
Houston Dynamo
3 - 1
Montreal Impact
FT
Portland Timbers
2 - 2
Chicago Fire
FT
Vancouver Whitecaps
3 - 2
New York City