Football ResultsWednesday, 6th September 2017
Albania:
FT
Kukesi
0 - 1
Tirana
Angola: Division 1
FT
Aviacao
1 - 2
Petro Atletico
Australia: NPL WA Play-Off Promotion Final
FT
Inglewood United
0 - 3
Perth SC
Brazil: Serie B
FT
Goias
0 - 1
Parana
Bulgaria:
FT
Levski Sofia
0 - 0
Ludogorets
Chile:
FT
Antofagasta
4 - 2
San Marcos de Arica
FT
Huachipato
3 - 2
Universidad Catolica
Denmark:
AET
Vendsyssel
1 - 0
Brabrand
FIFA: World Cup Russia 2018 5th Round
FT
Costa Rica
1 - 1
Mexico
FT
Panama
3 - 0
Trinidad & Tobago
FIFA: World Cup Russia 2018
FT
Paraguay
1 - 2
Uruguay
Finland: Kakkonen Group B
FT
KaPa
1 - 3
Salpa
Finland: Naisten Liga
FT
GBK (W)
1 - 1
ONS (W)
FT
HJK Helsinki (W)
0 - 2
PK-35 (W)
FT
Ilves Tampere (W)
3 - 5
TPS (W)
FT
Pallokissat (W)
0 - 8
Honka (W)
Friendly:
FT
Dinamo Brest
1 - 1
Atlantas
Guatemala:
FT
Antigua GFC
2 - 0
Coban Imperial
FT
Deportivo Marquense
1 - 1
Xelaju
FT
Guastatoya
3 - 1
Malacateco
FT
Siquinala
1 - 2
CSD Municipal
Hungary:
FT
PAKS
1 - 4
Videoton
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
FH Hafnarfjordur (W)
0 - 0
Grindavik (W)
FT
KR Reykjavik (W)
3 - 1
Fylkir (W)
FT
Valur Reykjavik (W)
8 - 0
Haukar (W)
Italy:
FT
Viterbese Castrense
2 - 2
Olbia
Japan: L1 League Women
FT
NTV Beleza (W)
1 - 0
Urawa Red Diamonds (W)
FT
Nojima Stella (W)
1 - 3
Sony Sendai (W)
Kenya: Division 1
FT
Homeboyz
1 - 0
Sony Sugar
Northern Ireland:
FT
Newington Youth Club
0 - 4
Armagh City
Norway: 1. Division
FT
Bodo/Glimt
0 - 0
Sandnes Ulf
Norway: Toppserien
FT
Avaldsnes (W)
4 - 1
Kolbotn (W)
FT
Lillestrom (W)
2 - 0
Arna-Bjornar (W)
Russia:
FT
Avangard Kursk
2 - 0
Fakel Voronezh
FT
Baltika
2 - 1
Luch-Energiya
FT
Khimki
0 - 1
Sibir
FT
Krylya Sovetov
1 - 0
Tambov
FT
Kuban
1 - 1
Enisey
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
1 - 3
Spartak Moscow (2)
FT
Rotor Volgograd
4 - 1
Zenit St Petersburg II
FT
Shinnik Yaroslavl
1 - 2
Dinamo St Petersburg
FT
Tom Tomsk
0 - 0
Orenburg
FT
Volgar Astrakhan
1 - 0
Tyumen
Slovenia:
AET
Krka
3 - 2
Krsko
FT
Luka Koper
1 - 4
Triglav Kranj
Spain:
AET
CD Calahorra
2 - 0
Leioa
FT
Cartagena
2 - 1
Mirandes
AET
Elche
3 - 2
Durango
FT
Fuenlabrada
2 - 0
Merida
AET
Hercules
2 - 1
Lorca
FT
Huesca
0 - 2
Valladolid
FT
La Hoya Lorca
2 - 4
Cordoba
PEN
Mallorca
3 - 4
Lleida Esportiu
FT
Marbella
1 - 2
Gimnastica Segoviana
FT
Murcia
4 - 1
Racing de Ferrol
AET
Olot
1 - 0
Alcoyano
FT
Oviedo
0 - 1
Numancia
FT
Ponferradina
1 - 0
Atletico Baleares
FT
Rayo Vallecano
0 - 3
Tenerife
FT
Reus
0 - 1
Sporting Gijon
FT
Talavera
3 - 1
Antequera
PEN
UD Logrones
8 - 7
Union Adarve
FT
Zaragoza
3 - 0
Granada
USA: MLS
FT
New York City
1 - 0
Sporting Kansas City
Venezuela: FA Cup Round of 16
FT
AC Mineros
1 - 2
Caracas
FT
Atletico Venezuela
2 - 2
Estudiantes Caracas
FT
Carabobo
1 - 0
Deportivo Lara
FT
Deportivo La Guaira
1 - 0
Aragua
FT
Estudiantes FC
1 - 1
Urena
FT
Llaneros
1 - 3
Zamora
FT
Margarita
0 - 0
Monagas
FT
Zulia
2 - 1
Trujillanos