Football ResultsSunday, 7th May 2017
Algeria: Ligue 1
FT
Hussein Dey
3 - 2
JS Saoura
FT
USM El Harrach
1 - 1
USM Alger
Angola: Division 1
FT
Aviacao
1 - 2
Recreativo Caala
FT
Petro Atletico
5 - 1
Sagrada Esperanca
FT
Primeiro de Maio
3 - 2
Santa Rita de Cassia
FT
Recreativo Do Libolo
1 - 1
Desportivo Huila
Argentina: Primera Division
FT
Aldosivi
0 - 3
Huracan
FT
Colon Santa Fe
2 - 2
Atletico Tucuman
FT
Defensa y Justicia
0 - 0
Godoy Cruz
FT
Newells Old Boys
2 - 4
Independiente
FT
San Lorenzo
2 - 1
Rosario Central
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
UAI Urquiza
1 - 1
Colegiales
FT
Villa San Carlos
1 - 1
Talleres Remedios
Australia: Play Off Final
PEN
Sydney FC
4 - 2
Melbourne Victory
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Canberra FC
1 - 2
Tuggeranong United
FT
Gungahlin United
3 - 1
Cooma
Australia: NPL New South Wales
FT
Rockdale City Suns
0 - 4
Blacktown City
FT
Sydney Olympic
0 - 2
Sydney United 58
FT
Wollongong Wolves
0 - 3
Bonnyrigg White Eagles
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Broadmeadow Magic
0 - 7
Maitland
FT
Charlestown City
2 - 2
Adamstown Rosebud
FT
Weston Workers Bears
1 - 2
Edgeworth Eagles
FT
Weston Workers Bears
3 - 3
Newcastle Jets (Youth)
Australia: NPL Tasmania
FT
South Hobart
3 - 2
Hobart Zebras
Australia: NPL Victoria
FT
Port Melbourne
3 - 2
St Albans Saints
Austria: Bundesliga
FT
SCR Altach
1 - 1
Austria Vienna
Austria: Regional League Central
FT
Sturm Graz II
1 - 0
Kalsdorf
Austria: Regional League West
FT
Hard
1 - 0
SCR Altach II
FT
SAK 1914
2 - 3
Wacker Innsbruck II
Belarus: Division 1
FT
Dnepr Mogilev
0 - 3
Neman Grodno
FT
Krumkachy
0 - 2
Shakhter Soligorsk
FT
Naftan
0 - 1
Torpedo Zhodino
Belgium: Division 1A Championship Play Off
FT
Anderlecht
2 - 0
Zulte Waregem
FT
Oostende
4 - 3
Gent
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Genk
2 - 1
Eupen
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Blooming
3 - 2
Guabira
FT
Real Potosi
2 - 1
Bolivar
FT
San Jose
3 - 3
Universitario de Sucre
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Radnik Bijeljina
2 - 2
Krupa
Brazil: Carioca Final Play Offs
FT
Flamengo
2 - 1
Fluminense
Brazil: Baiano Final Phase
FT
Vitoria
0 - 0
Bahia
Brazil: Paranaense Final Phase
FT
Coritiba
0 - 0
Atletico Paranaense
Brazil: Paulista Final Phase
FT
Corinthians
1 - 1
Ponte Preta
Brazil: Mineiro Final Phase
FT
Atletico Mineiro
2 - 1
Cruzeiro
Brazil: Gaucho Final Phase
PEN
Novo Hamburgo
3 - 1
Internacional
Brazil: Pernambucano Final Phase
FT
Sport Recife
1 - 1
Salgueiro
Bulgaria: First PFL
FT
CSKA Sofia
2 - 0
Dunav Ruse
FT
Cherno More Varna
0 - 1
Levski Sofia
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northwest 3 AFL
FT
Kariana Erden
4 - 1
Akademik Svishtov
FT
Kom Berkovitsa
1 - 3
Botev Kozloduy
FT
Levski 2007
4 - 0
Partizan Cherven Bryag
FT
Pavlikeni
7 - 2
Juventus Malchika
FT
Sevlievo
2 - 1
Bdin Vidin
FT
Tryavna
3 - 0
Yantra Gabrovo
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Vereya Stara Zagora II
0 - 3
Minyor Radnevo
Cameroon: Division 1
FT
Aigle Royal
1 - 1
New Star
FT
Apejes
1 - 1
Eding Sport
FT
Colombe
0 - 0
Racing de Bafoussam
FT
Cotonsport
4 - 1
UMS de Loum
FT
Dragon de Yaounde
3 - 2
Lion Blesse
FT
Les Astres
3 - 2
Cotonsport
FT
New Star
1 - 1
Union Douala
FT
Unisport Bafang
1 - 0
Canon Yaounde
FT
Young Sports Academy
1 - 0
Bamboutos
Chile: Primera Division Clausura
FT
Everton de Vina
2 - 3
Colo Colo
FT
Huachipato
2 - 1
Universidad Catolica
FT
Iquique
2 - 4
Antofagasta
China: Super League
FT
Beijing Guoan
1 - 4
Hebei China Fortune
FT
Shandong Luneng
3 - 0
Guangzhou R&F
FT
Tianjin Teda
1 - 1
Liaoning Whowin
China: League One
FT
Dalian Yifang
2 - 1
Shenzhen
FT
Xinjiang Tianshan
1 - 0
Lijiang Jiayunhao
Chinese Taipei: Inter City League
FT
Tainan City
3 - 6
Royal Blues
Colombia: Primera A Apertura
FT
Bucaramanga
2 - 1
Deportes Tolima
FT
Deportivo Pasto
2 - 2
Rionegro
FT
Once Caldas
2 - 1
Millonarios
FT
Santa Fe
1 - 0
Junior
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Barranquilla
3 - 1
Atletico FC
FT
Chico
1 - 1
Pereira
FT
Fortaleza
0 - 0
Real Santander
FT
Orsomarso
1 - 0
Llaneros
FT
Real Cartagena
2 - 1
Popayan
FT
Union Magdalena
2 - 3
Valledupar
Congo DR: Play Off Championship
FT
Vita Club
1 - 0
TP Mazembe
Costa Rica: Clausura Play Off Cuadrangular
FT
Deportivo Saprissa
4 - 1
Limon
FT
Santos de Guapiles
1 - 2
CS Herediano
Croatia: Prva HNL
FT
Cibalia
1 - 0
RNK Split
FT
Slaven Belupo
2 - 0
Istra 1961
Cyprus: Division 1
FT
APOEL
0 - 0
Kition Larnaca
FT
Apollon Limassol
3 - 0
Omonia Nicosia
FT
Karmiotissa Polemidion
1 - 2
Doxa Katokopias
Czech Republic: Division 1
FT
Brno
2 - 0
Zlin
FT
Hradec Kralove
0 - 2
Teplice
FT
Mlada Boleslav
3 - 1
Vysocina Jihlava
FT
Sparta Praha
1 - 0
Slovan Liberec
Denmark: Superligaen
FT
Aalborg
0 - 1
Silkeborg
FT
Aarhus
1 - 0
Viborg
FT
Lyngby
2 - 0
Sonderjyske
FT
Midtjylland
4 - 2
Brondby
Denmark: 1. Division
FT
Fremad Amager
2 - 0
HB Koge
FT
Naestved
2 - 0
Fredericia
FT
Nykobing
3 - 1
FC Helsingor
FT
Roskilde
0 - 0
Vendsyssel
FT
Skive
0 - 1
Hobro
FT
Vejle
2 - 2
AB Copenhagen
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
Avarta
1 - 0
Kolding IF
FT
Brabrand
4 - 0
Greve
Denmark: 2. Division Play Off Relegation Group
FT
Holbaek
2 - 1
Odder IGF
Denmark: Elitedivisionen Play Offs Championship Round
FT
Fortuna Hjorring (W)
1 - 1
Brondby (W)
Denmark: Elitedivisionen Play Out Relegation Round
FT
Varde (W)
2 - 0
Odense (W)
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Delfin
1 - 0
Clan Juvenil
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
Aucas
3 - 1
CDS Santa Rita
Egypt: Division 1
FT
Al Mokawloon
1 - 2
Zamalek
FT
Aswan
2 - 0
Smouha
FT
Tanta
0 - 1
Ismaily
El Salvador: Clausura Play Off Quarter Final
FT
Aguila
2 - 2
Municipal Limeno
FT
Alianza
3 - 0
Pasaquina
FT
Isidro Metapan
1 - 0
Firpo
England: Premier League
FT
Arsenal
2 - 0
Manchester United
FT
Liverpool
0 - 0
Southampton
England: Championship
FT
Aston Villa
1 - 1
Brighton Hove Albion
FT
Brentford
1 - 3
Blackburn Rovers
FT
Bristol City
0 - 1
Birmingham City
FT
Burton Albion
2 - 4
Reading
FT
Huddersfield Town
0 - 3
Cardiff City
FT
Newcastle United
3 - 0
Barnsley
FT
Norwich City
4 - 0
Queens Park Rangers
FT
Nottingham Forest
3 - 0
Ipswich Town
FT
Rotherham United
1 - 1
Derby County
FT
Sheffield Wednesday
1 - 2
Fulham
FT
Wigan Athletic
1 - 1
Leeds United
FT
Wolverhampton Wanderers
1 - 0
Preston North End
England: League One Play Off Semi Final
FT
Fleetwood Town
0 - 0
Bradford City
FT
Scunthorpe United
2 - 3
Millwall
England: National League Play Off Semi Final
FT
Forest Green
2 - 0
Dagenham & Redbridge
England: National League North Play Off Semi Final
PEN
Halifax Town
3 - 0
Salford City
FT
Kidderminster Harriers
0 - 2
Chorley
England: National League South Play Off Semi Final
FT
Dartford
1 - 2
Chelmsford City
FT
Ebbsfleet United
2 - 1
Hampton & Richmond
England: Womens Super League
FT
Birmingham City (W)
0 - 2
Liverpool (W)
FT
Reading (W)
2 - 3
Manchester City (W)
FT
Yeovil Town (W)
1 - 5
Arsenal (W)
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
0 - 1
FCI Tallinn II
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Pelister
3 - 0
Renova
FT
Shkendija
3 - 0
Bregalnica Stip
FT
Shkupi 1927
1 - 2
Pobeda
FT
Sileks
0 - 2
Rabotnicki
FT
Vardar Skopje
6 - 0
Makedonija GP
Finland: Kakkonen Group B
FT
Tampere United
1 - 3
FC Espoo
FT
Viikingit
3 - 2
MuSa
Finland: Kakkonen Group C
FT
OTP
0 - 0
VIFK
FT
PK-37
2 - 1
Narpes Kraft
FT
TP-47 Tornio
4 - 1
Villiketut
Finland: Naisten Liga
FT
GBK (W)
0 - 1
HJK Helsinki (W)
FT
JyPK (W)
2 - 1
PK-35 (W)
France: Ligue 1
FT
Lyon
3 - 2
Nantes
FT
Marseille
2 - 1
Nice
FT
Rennes
1 - 0
Montpellier
France: Division 1 Women
FT
Marseille (W)
0 - 1
Bordeaux (W)
FT
Montpellier (W)
6 - 0
Metz (W)
FT
Paris St Germain (W)
4 - 0
ASPTT Albi (W)
Germany: Bundesliga
FT
Freiburg
2 - 0
Schalke 04
FT
Hamburg
0 - 0
Mainz 05
Germany: 2. Bundesliga
FT
Bochum
1 - 1
Arminia Bielefeld
FT
Greuther Furth
0 - 1
Karlsruher
FT
Stuttgart
3 - 0
Erzgebirge Aue
Germany: 3. Liga
FT
Chemnitzer
0 - 3
Preussen Munster
Germany: Regional League North
FT
Eichede
1 - 5
Meppen
FT
Eintracht Braunschweig II
2 - 1
Lubeck
FT
Havelse
0 - 1
06 Hildesheim
FT
Lupo-Martini Wolfsburg
0 - 3
Drochtersen/Assel
FT
Oldenburg
1 - 1
Eintracht Norderstedt
Germany: Regional League Northeast
FT
63 Luckenwalde
0 - 3
Energie Cottbus
FT
BFC Dynamo
0 - 0
Auerbach
FT
Oberlausitz Neugersdorf
2 - 0
Berliner AK 07
FT
Schonberg 95
2 - 1
Carl Zeiss Jena
FT
Viktoria Berlin
2 - 1
Budissa Bautzen
FT
Wacker Nordhausen
2 - 2
Hertha Berlin II
FT
ZFC Meuselwitz
0 - 2
Babelsberg 03
Germany: Regional League West
FT
Borussia Dortmund II
0 - 0
Alemannia Aachen
Germany: Regional League Southwest
FT
Nottingen
3 - 2
Waldhof Mannheim
FT
Stuttgart II
0 - 0
Ulm 1846
Germany: Bundesliga Women
FT
1899 Hoffenheim (W)
1 - 0
Duisburg (W)
FT
Borussia Monchengladbach (W)
2 - 1
Bayer Leverkusen (W)
FT
Eintracht Frankfurt (W)
4 - 2
Bayern Munich (W)
FT
SC Sand (W)
2 - 3
Freiburg (W)
FT
SGS Essen (W)
1 - 4
USV Jena (W)
FT
Turbine Potsdam (W)
1 - 3
Wolfsburg (W)
Ghana: Division 1
FT
Aduana Stars
1 - 0
Berekum Chelsea
FT
All Stars
0 - 1
Bechem United
FT
Ebusua Dwarfs
4 - 1
Ashanti Gold
FT
Inter Allies
3 - 0
Aduana Stars
FT
Liberty Pro
2 - 1
Tema Youth
Greece: Football League
FT
Anagennisi Karditsa
1 - 1
Panegialios
FT
Apollon Smirnis
3 - 0
Panelefsiniakos
FT
Aris Thessalonikis
2 - 0
Acharnaikos
FT
Chania
1 - 1
Kissamikos
FT
Kallithea
0 - 1
Aiginiakos
FT
Sparti
1 - 2
Agrotikos Asteras
FT
Trikala
5 - 0
Kalloni AEL
Greece: Football League 2 Group 1
FT
Apollon Paralimniou
2 - 0
Almopos Aridaia
FT
Doxa Proskiniton
2 - 2
Lagkada APE
FT
Kampaniakos
0 - 3
Orfeas Xanthi
FT
Naousa
0 - 1
Kavala
FT
Nestos Chrisoupolis
1 - 0
Makedonikos Foufas
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Asteras Petriti
2 - 4
Pydna Kitrous
FT
Diagoras Sevastis
2 - 1
Apollon Larissa
FT
Enosi Apolloniou/Istiaias
1 - 0
Tilikratis
FT
Karaiskakis
2 - 0
Niki Volou
FT
Rigas Fereos
1 - 3
Pierikos
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Asteras Amaliadas
0 - 0
Pilou Ao Tsikitiras
FT
Chalkis
2 - 0
Pamvouprasiakos
FT
Ermionida
1 - 1
Doza Megalopolis
FT
Panachaiki 2005
1 - 0
Fostiras
FT
Panargiakos
1 - 0
Zevgolatio
FT
Pao Loutrakiou
2 - 0
Thiva
Greece: Football League 2 Group 4
FT
Agios Ierotheos
1 - 0
Proodeftiki
FT
Atsalenios
1 - 2
AEEK Inka
FT
Ethnikos Piraeus
1 - 2
Rodos
FT
Ialysos
2 - 1
Ermis Zonianon
FT
Kifisia
1 - 3
Ergotelis
FT
Panthiraikos
1 - 1
Thiella Rafinas
FT
Triglia Rafinas
1 - 1
Ilisiakos
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
Coban Imperial
1 - 0
Deportivo Carcha
FT
Comunicaciones
0 - 0
Malacateco
FT
Deportivo Marquense
0 - 0
CSD Municipal
FT
Deportivo Petapa
3 - 0
Mictlan
FT
Guastatoya
2 - 2
Suchitepequez
FT
Xelaju
6 - 1
Antigua GFC
Honduras: Clausura Play Off 2nd Round
FT
CD Honduras
1 - 0
CD Marathon
FT
Real Espana
4 - 1
CD Real Sociedad
Hong Kong: Division 1
FT
Kwun Tong
1 - 1
Kwai Tsing
FT
Tung Sing
2 - 6
Wing Yee
FT
Wong Tai Sin
2 - 1
Yau Tsim Mong
Hungary: Division 2
FT
Balmazujvaros
3 - 1
Budaorsi
FT
Cegledi
2 - 3
Soroksar
FT
Csakvar
1 - 2
Kozarmisleny
FT
Dorogi
0 - 1
Puskas Academy
FT
MTE 1904
0 - 0
Bekescsaba 1912
FT
Nyiregyhaza
2 - 0
Kisvarda
FT
Siofok
1 - 1
Soproni VSE
FT
Szeged 2011
0 - 0
Szolnoki Mav
FT
Vac
2 - 0
Cigand SE
FT
Zalaegerszegi
1 - 0
Szeol
Iceland: Urvalsdeild
FT
Stjarnan
5 - 0
IBV
FT
Vikingur Olafsvik
1 - 2
KR Reykjavik
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
Fylkir (W)
1 - 4
Thor / Ka (W)
India: FA Cup Group Stage
FT
Aizawl
3 - 2
Chennai City
FT
East Bengal
1 - 1
Churchill Brothers
Indonesia: Liga 1
FT
Bhayangkara Surabaya
2 - 1
Gresik United
FT
Persib Bandung
1 - 0
Persipura Jayapura
Israel: Division 1
FT
Maccabi Haifa
0 - 2
Maccabi Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Chievo
1 - 1
Palermo
FT
Empoli
3 - 1
Bologna
FT
Genoa
1 - 0
Internazionale
FT
Lazio
7 - 3
Sampdoria
FT
Milan
1 - 4
Roma
FT
Pescara
0 - 1
Crotone
FT
Sassuolo
2 - 2
Fiorentina
FT
Udinese
1 - 1
Atalanta
Italy: Serie B
FT
Spal
0 - 0
Pro Vercelli
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Albinoleffe
3 - 1
Santarcangelo
FT
Fano Alma Juventus
2 - 1
Bassano Virtus
FT
Feralpisalo
0 - 1
Teramo
FT
Forli
0 - 1
Ancona
FT
Gubbio
3 - 2
Modena
FT
Maceratese
2 - 0
Unione Venezia
FT
Mantova
3 - 1
Sudtirol
FT
Padova
2 - 0
Lumezzane
FT
Parma
1 - 0
Reggiana
FT
Sambenedettese
2 - 1
Pordenone
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Casertana
0 - 0
Catania
FT
Cosenza
2 - 2
Foggia
FT
Fondi
2 - 1
Catanzaro
FT
Juve Stabia
1 - 0
Taranto
FT
Lecce
1 - 1
Fidelis Andria
FT
Melfi
0 - 3
Matera
FT
Monopoli
0 - 0
Akragas
FT
Reggina
4 - 3
Paganese
FT
Siracusa
0 - 1
Virtus Francavilla
FT
Vibonese
0 - 0
Messina
Japan: J1 League
FT
Sagan Tosu
1 - 0
Yokohama F Marinos
FT
Vegalta Sendai
0 - 2
FC Tokyo
FT
Ventforet Kofu
0 - 0
Jubilo Iwata
Japan: J2 League
FT
Ehime
2 - 1
Renofa Yamaguchi
FT
Fagiano Okayama Next
3 - 2
Tokushima Vortis
FT
Gifu
1 - 2
Oita Trinita
FT
Kyoto Sanga
1 - 0
Kamatamare Sanuki
FT
Machida Zelvia
0 - 0
Shonan Bellmare
FT
Matsumoto Yamaga
0 - 1
Avispa Fukuoka
FT
Montedio Yamagata
0 - 0
Nagoya Grampus
FT
Roasso Kumamoto
1 - 2
Thespakusatsu Gunma
FT
Tokyo Verdy
1 - 1
Yokohama FC
FT
V-Varen Nagasaki
0 - 0
Mito Hollyhock
FT
Zweigen Kanazawa
2 - 1
JEF United Chiba
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
3 - 0
Fujieda MYFC
FT
Grulla Morioka
0 - 0
Nagano Parceiro
FT
Kataller Toyama
2 - 0
Fukushima United
FT
Sagamihara
2 - 2
Azul Claro Numazu
FT
Tochigi SC
0 - 0
Giravanz Kitakyushu
FT
YSCC
1 - 2
Gainare Tottori
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Honda Lock
0 - 3
Ryutsu Keizai
FT
Honda Lock
0 - 1
Reinmeer Aomori
FT
Maruyasu Okazaki
1 - 1
Verspah Oita
FT
Mio Biwako Shiga
1 - 6
Honda FC
FT
Sony Sendai
1 - 0
FC Osaka
FT
Tochigi Uva
0 - 0
Imabari
FT
Vanraure Hachinohe
5 - 0
Briobecca Urayasu
FT
Yokogawa Musashino
2 - 0
Nara Club
Japan: L1 League Women
FT
INAC Kobe Leonessa (W)
1 - 2
Sony Sendai (W)
FT
JEF United Chiba (W)
1 - 0
Albirex Niigata (W)
FT
NTV Beleza (W)
0 - 0
Nojima Stella (W)
FT
Nagano Parceiro (W)
2 - 0
Iga Kunoichi (W)
FT
Urawa Red Diamonds (W)
7 - 0
Elfen Sayama (W)
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
0 - 3
Gor Mahia
FT
Chemelil Sugar
0 - 0
Muhoroni Youth
FT
Thika United
2 - 3
Ulinzi Stars
FT
Western Stima
0 - 2
Zoo Kericho
Kosovo: Superliga
FT
Ferizaj
2 - 1
Trepca
FT
Liria
1 - 0
Drita
FT
Prishtina
1 - 2
Llapi
Latvia: Virsliga
FT
FS Metta/Lu
1 - 3
Liepaja
FT
Spartaks
0 - 0
Ventspils
Lebanon: FA Cup Final
FT
SAFA
0 - 1
Al Ansar
Luxembourg: National Division
FT
Differdange 03
6 - 2
UN Kaerjeng 97
FT
Jeunesse Canach
1 - 3
UNA Strassen
FT
Jeunesse Esch
0 - 3
F91 Dudelange
FT
RM Hamm Benfica
2 - 1
Victoria Rosport
FT
Rumelange
1 - 3
Fola Esch
FT
Union Titus Petange
0 - 3
Progres Niederkorn
Malaysia: Super League
FT
Penang
1 - 2
Felda United
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Atlas
0 - 1
Chiapas
FT
Club America
2 - 3
Pachuca
FT
Club Tijuana
1 - 0
Veracruz
FT
Leon
1 - 2
Cruz Azul
FT
Monterrey
1 - 2
Monarcas
FT
Necaxa
0 - 0
Guadalajara Chivas
FT
Santos Laguna
2 - 2
Toluca
FT
UNAM Pumas
0 - 1
Puebla
Mexico: CL 2 Play Off Final
FT
Juarez
1 - 2
Lobos BUAP
Moldova: Division 1
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
0 - 0
Sheriff Tiraspol
FT
Petrocub
1 - 1
Zimbru Chisinau
FT
Saxan
1 - 1
Zaria Balti
FT
Speranta
0 - 1
Dacia Chisinau
Montenegro: Druga CFL
FT
Bratstvo Cijevna
0 - 1
Mornar
FT
Celik Niksic
1 - 2
Berane
FT
Ibar
1 - 2
Jezero
FT
Igalo
1 - 1
Cetinje
FT
Kom
0 - 2
Otrant Olympic
Morocco: Botola Pro
FT
Chabab Atlas Khenifra
2 - 2
Difaa El Jadida
FT
Chabab Rif Hoceima
2 - 1
Kasba Tadla
FT
FAR Rabat
2 - 1
KAC Kenitra
FT
Kawkab Marrakech
1 - 0
FUS Rabat
FT
Moghreb Tetouan
0 - 1
Ittihad Tanger
FT
Olympique Khouribga
4 - 0
Olympique Safi
FT
Renaissance Berkane
1 - 1
Raja Casablanca
FT
Wydad Casablanca
2 - 0
Hassania Agadir
Morocco: Elite 2
FT
Ittihad Khemisset
3 - 2
Racing de Casablanca
FT
JSM Laayoune
0 - 0
Wydad Temara
FT
Olympique Dcheira
2 - 1
Raja Beni Mellal
FT
Rachad Bernoussi
2 - 0
Sidi Kacem
FT
Rapide Oued Zem
3 - 0
Union Ait Melloul
FT
US Temara
2 - 3
Mouloudia Oujda
FT
Wydad Fes
0 - 1
AS Sale
FT
Youssoufia Berrechid
0 - 1
Maghreb Fes
Netherlands: Eredivisie
FT
Ajax
4 - 0
Go Ahead Eagles
FT
Excelsior
3 - 0
Feyenoord
FT
Groningen
1 - 1
PSV Eindhoven
FT
Heracles
4 - 0
ADO Den Haag
FT
NEC Nijmegen
2 - 1
AZ Alkmaar
FT
PEC Zwolle
2 - 1
Heerenveen
FT
Roda
1 - 0
Willem II
FT
Sparta Rotterdam
1 - 0
Twente
FT
Utrecht
1 - 0
Vitesse Arnhem
Norway: Eliteserien
FT
Haugesund
0 - 0
Sogndal
FT
Rosenborg
2 - 1
Brann
FT
Stromsgodset
1 - 1
Sarpsborg 08
FT
Tromso
1 - 1
Kristiansund BK
FT
Valerenga
1 - 1
Stabaek
FT
Viking
0 - 2
Sandefjord
Norway: 1. Division
FT
Asane
2 - 2
Mjondalen
FT
Elverum
1 - 1
Ranheim
FT
Fredrikstad
1 - 2
Floro
FT
Levanger
0 - 1
Strommen
FT
Start
3 - 1
Ullensacker/Kisa
FT
Tromsdalen
2 - 3
Bodo/Glimt
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Alta
2 - 1
Nybergsund Il Trysil
FT
Raufoss
1 - 3
Finnsnes
FT
Skeid
2 - 0
Brumunddal
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Hodd
1 - 0
Odd Ballklubb II
FT
Nest-Sotra
0 - 0
Bryne
FT
Notodden
4 - 1
Fram Larvik
Norway: Toppserien
FT
Avaldsnes (W)
2 - 1
Stabaek (W)
FT
Lillestrom (W)
9 - 1
Grand Bodo
FT
Medkila (W)
0 - 5
Klepp (W)
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Alianza
1 - 2
San Francisco
FT
Atletico Nacional Medellin
0 - 4
Plaza Amador
FT
Chorrillo
1 - 0
Sporting San Miguelito
FT
Santa Gema
0 - 1
Arabe Unido
FT
Tauro
2 - 1
Atletico Veraguense
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
General Diaz
1 - 1
Deportivo Capiata
Paraguay: Segunda Division
FT
Fulgencio Yegros
1 - 0
22 de Setiembre
FT
Guairena
2 - 1
Ovetense
FT
Olimpia de Ita
0 - 1
Deportivo Santani
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Alianza Lima
2 - 0
Real Garcilaso
FT
Ayacucho
1 - 2
Alianza Atletico
FT
Deportivo Municipal
1 - 2
Universitario
FT
FBC Melgar
0 - 0
Sport Rosario
FT
Union Comercio
2 - 1
Universidad San Martin
Peru: Segunda Division
FT
Alfredo Salinas
0 - 1
Serrato Pacasmayo
FT
Carlos Mannucci
1 - 1
Sport Boys
FT
Defensor La Bocana
0 - 4
Cesar Vallejo
FT
Deportivo Hualgayoc
2 - 0
Sport Ancash
FT
Sport Loreto
2 - 3
Union Huaral
FT
Sport Victoria
2 - 0
Cultural Santa Rosa
Philippines: Philippines Football League
FT
Davao Aguilas
1 - 1
Davao Aguilas
FT
JP Voltes
1 - 2
Global FC
Poland: Ekstraklasa
FT
Pogon Szczecin
0 - 2
Legia Warszawa
FT
Termalica Nieciecza
0 - 3
Lech Poznan
Portugal: Primeira Liga
FT
Guimaraes
1 - 0
Arouca
FT
Rio Ave
0 - 1
Benfica
FT
Sporting CP
1 - 3
Belenenses
FT
Tondela
2 - 1
Vitoria Setubal
Portugal: Segunda Liga
FT
Academico de Viseu
1 - 2
Uniao Madeira
FT
Aves
2 - 1
Penafiel
FT
Braga B
2 - 3
Porto B
FT
Freamunde
1 - 2
Portimonense
FT
Gil Vicente
1 - 3
Fafe
FT
Leixoes
1 - 3
Sporting Covilha
FT
Santa Clara
3 - 0
Olhanense
FT
Varzim
1 - 0
Famalicao
FT
Vizela
2 - 3
Cova de Piedade
Romania: Liga I
FT
Botosani
0 - 0
Gaz Metan Medias
FT
CSU Craiova
0 - 1
Viitorul Constanta
Romania: Liga II
FT
Chindia Targoviste
1 - 1
Sepsi OSK
Russia: Football Premier League
FT
Gazovik Orenburg
1 - 0
Krasnodar
FT
Rubin Kazan
2 - 1
FC UFA
FT
Zenit St Petersburg
0 - 1
Terek Grozni
Russia: PFL West
FT
Dinamo Moscow II
2 - 1
CRFSO Smolensk
FT
Dolgoprudny
1 - 1
Spartak Kostroma
FT
Dynamo St Petersburg
1 - 0
Kolomna
FT
Torpedo Vladimir
0 - 0
Strogino Moscow
FT
Volga Tver
2 - 0
Pskov 747
Russia: PFL Center
FT
Avangard Kursk
0 - 0
Ryazan
FT
Energomash Belgorod
2 - 1
Kaluga
FT
Metallurg Lipetsk
0 - 1
Chertanovo Moscow
FT
Saturn Ramenskoye
1 - 1
Torpedo Moscow
Russia: PFL South
FT
Angusht
0 - 0
Spartak Vladikavkaz
FT
Armavir
1 - 0
Chernomorets Novorossiysk
FT
Chayka
2 - 0
Rotor Volgograd
FT
Dinamo Stavropol
2 - 1
Kuban II
FT
Druzhba Maykop
2 - 0
Biolog-Novokubansk
FT
Krasnodar II
2 - 1
Afips
FT
Legion
0 - 1
Mashuk KMV
FT
Sochi
1 - 1
SKA Rostov
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
Chelyabinsk
0 - 2
Dinamo Kirov
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
1 - 0
Volga Ulyanovsk
FT
Syzran 2003
2 - 0
KAMAZ Naberezhnye Chelny
Scotland: Premiership
FT
Heart of Midlothian
1 - 2
Aberdeen
FT
Partick
1 - 2
Rangers
Serbia: Superliga
FT
Napredak
0 - 2
Radnicki Nis
FT
Radnik Surdulica
1 - 1
Novi Pazar
FT
Spartak Subotica
0 - 0
Rad
Serbia: Prva Liga
FT
BSK Borca
1 - 1
Radnicki Pirot
FT
Buducnost Dobanovci
1 - 3
Macva
FT
Celarevo
1 - 0
Proleter Novi Sad
FT
Indjija
2 - 0
Dinamo Vranje
FT
Jagodina
1 - 1
Bezanija
FT
Odzaci
0 - 1
Kolubara
FT
Sindjelic Beograd
2 - 3
Zemun
Slovakia: Division 1
FT
Trencin
3 - 4
Spartak Trnava
FT
Vion Zlate Moravce
1 - 2
Dunajska Streda
Slovenia: Prva Liga
FT
Rudar Velenje
4 - 2
Olimpija Ljubljana
South Africa: Premier Soccer League
FT
Bidvest Wits
1 - 0
Maritzburg United
FT
Orlando Pirates
0 - 2
Mamelodi Sundowns
FT
Platinum Stars
1 - 0
Highlands Park
South Africa: National 1st Division
FT
Amazulu
3 - 0
Santos FC
FT
Cape Town All Stars
1 - 0
Thanda Royal Zulu
FT
Jomo Cosmos
1 - 2
Royal Eagles
FT
University Of Pretoria
3 - 0
Milano United
South Korea: K League
FT
Gangwon FC
2 - 1
Incheon United
FT
Jeonnam Dragons
5 - 0
Gwangju
South Korea: K League Challenge
FT
Daejeon Citizen
0 - 2
Gyeongnam
FT
Suwon City
0 - 1
Seongnam Ilhwa
Spain: Primera Division
FT
Alaves
1 - 0
Athletic Club
FT
Deportivo La Coruna
1 - 2
Espanyol
FT
Malaga
3 - 0
Celta Vigo
FT
Valencia
4 - 1
Osasuna
Spain: Segunda Division
FT
Almeria
0 - 3
Valladolid
FT
Cadiz
0 - 0
Gimnastic
FT
Getafe
2 - 0
Cordoba
FT
Mirandes
0 - 1
Sevilla Atletico
FT
Reus
1 - 0
Zaragoza
FT
Tenerife
2 - 1
Lugo
Spain: Segunda B Group 1
FT
Burgos
3 - 1
Coruxo
FT
CD Lealtad
3 - 1
Somozas
FT
Celta Vigo B
2 - 1
Caudal Deportivo
FT
Osasuna B
3 - 0
Ponferradina
FT
Palencia
2 - 1
Guijuelo
FT
Racing Santander
4 - 0
Mutilvera
FT
Racing de Ferrol
0 - 1
Boiro
FT
Tudelano
2 - 1
CD Izarra
FT
Valladolid B
1 - 4
Cultural Leonesa
Spain: Segunda B Group 2
FT
Amorebieta
1 - 0
UD Logrones
FT
CD Toledo
5 - 1
Zamudio
FT
Fuenlabrada
1 - 1
Barakaldo
FT
Gernika
2 - 0
Arenas Club
FT
Leioa
1 - 1
Sestao River
FT
Rayo Majadahonda
1 - 0
Athletic Club B
FT
Real Madrid Castilla
0 - 1
Mensajero
FT
Real Sociedad B
3 - 1
Navalcarnero
FT
Real Union
1 - 1
San Sebastian de los Reyes
FT
Socuellamos
2 - 4
Albacete
Spain: Segunda B Group 3
FT
AE Prat
1 - 1
Sabadell
FT
Alcoyano
2 - 2
Levante B
FT
Ebro
0 - 0
Gava
FT
Espanyol B
0 - 2
Barcelona B
FT
Hercules
4 - 0
Mallorca B
FT
L'Hospitalet
1 - 0
Llagostera
FT
Lleida Esportiu
1 - 1
Valencia Mestalla
FT
Villarreal B
1 - 2
Atletico Baleares
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Mancha
0 - 1
La Hoya Lorca
FT
Cordoba B
2 - 2
Melilla
FT
Ejido
0 - 0
Merida
FT
Extremadura
2 - 0
Atletico Sanluqueno
FT
Jumilla
0 - 1
Marbella
FT
La Roda
0 - 4
Murcia
FT
Linares
1 - 0
Granada B
FT
Real Linense
2 - 0
Cartagena
FT
Recreativo Huelva
1 - 0
San Fernando
FT
Villanovense
1 - 0
Real Jaen
Spain: Primera Division Women
FT
Athletic Club (W)
3 - 2
Rayo Vallecano (W)
FT
Atletico Madrid (W)
3 - 0
Granada Tenerife (W)
FT
Levante (W)
4 - 0
Santa Teresa (W)
FT
Oiartzun (W)
1 - 1
Real Sociedad (W)
FT
Sporting Huelva (W)
2 - 2
Fundacion Albacete (W)
FT
Tacuense (W)
0 - 0
Espanyol (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
IFK Goteborg
3 - 0
Kalmar
FT
Jonkopings Sodra
1 - 0
AFC Eskilstuna
FT
Orebro
0 - 4
Djurgarden
FT
Ostersunds
2 - 1
Hammarby
Sweden: Superettan
FT
Frej
2 - 2
Orgryte
FT
Varbergs BoIS
2 - 0
Norrby
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
4 - 1
Nykoping
FT
Assyriska
1 - 1
Carlstad United
FT
Brage
3 - 2
Sollentuna
FT
IFK Lulea
1 - 0
Sandvikens
FT
Team TG
4 - 2
Enskede
FT
Vasalunds
1 - 1
Syrianska Botkyrka
FT
Vasteras
1 - 1
Umea
Sweden: Division 1 South
FT
Karlskrona
4 - 1
Mjallby
FT
Oskarshamns AIK
2 - 1
Assyriska BK
Sweden: Damallsvenskan
FT
Hammarby DFF (W)
0 - 1
Pitea (W)
FT
Rosengard (W)
5 - 0
Kopparbergs/Goteb (W)
Switzerland: Super League
FT
Lausanne-Sport
0 - 1
St Gallen
FT
Lugano
2 - 2
Basel 1893
FT
Sion
0 - 1
Young Boys
Switzerland: Challenge League
FT
Schaffhausen
4 - 0
Aarau
FT
Wohlen
2 - 1
Winterthur
Syria: Premier League
FT
Al Jazeera Hasakah
1 - 0
Al Hurriya
FT
Al Wahda Damascus
0 - 0
Al Fotuwa
Thailand: Premier League
FT
Bangkok Glass
2 - 2
Sukhothai
FT
Buriram United
3 - 4
Ratchaburi
FT
Chiangrai United
1 - 1
BEC Tero Sasana
FT
Sisaket
2 - 2
Suphanburi
Tunisia: Ligue 1 Championship Group
FT
Ben Guerdane
0 - 2
Club Africain
FT
Esperance ST
1 - 0
CS Sfaxien
FT
Etoile du Sahel
4 - 1
ES Metlaoui
Turkey: Super Lig
FT
Besiktas
1 - 1
Fenerbahce
FT
Rizespor
6 - 0
Bursaspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Boluspor
0 - 2
Sanliurfaspor
FT
Gaziantep BB
2 - 1
Umraniyespor
FT
Mersin Idman Yurdu
5 - 6
Goztepe
FT
Samsunspor
1 - 0
Giresunspor
FT
Sivasspor
3 - 0
Bandirmaspor
UEFA: U17 Championship Group Stage
FT
England (U17)
4 - 0
Ukraine (U17)
FT
Germany (U17)
3 - 1
Serbia (U17)
FT
Netherlands (U17)
2 - 2
Norway (U17)
FT
Republic of Ireland (U17)
2 - 1
Bosnia & Herzegovina (U17)
USA: MLS
FT
Houston Dynamo
4 - 0
Orlando City
FT
Los Angeles Galaxy
2 - 2
Chicago Fire
FT
Minnesota United
2 - 0
Sporting Kansas City
FT
New York City
3 - 1
Atlanta United
FT
Real Salt Lake
0 - 3
Dallas
FT
San Jose Earthquakes
3 - 0
Portland Timbers
USA: National Womens Soccer League
FT
Boston Breakers (W)
0 - 1
North Carolina Courage (W)
FT
Kansas City (W)
1 - 1
Orlando Pride (W)
FT
Portland Thorns (W)
2 - 2
Seattle Reign (W)
Ukraine: Premier League
FT
Dynamo Kyiv
6 - 0
Oleksandriya
FT
Stal Dniprodzerzhynsk
2 - 1
Karpaty Lviv
FT
Zirka Kirovohrad
1 - 1
Dnipro Dnipropetrovsk
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Juventud
2 - 5
Boston River
FT
Penarol
1 - 2
Cerro
FT
Sud America
1 - 2
Montevideo Wanderers
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
AC Mineros
1 - 0
Atletico Socopo
FT
Aragua
2 - 1
Deportivo La Guaira
FT
Caracas
4 - 1
Deportivo JBL
FT
Deportivo Anzoategui
0 - 0
Portuguesa FC
FT
Estudiantes FC
2 - 1
Deportivo Lara
FT
Metropolitanos
0 - 1
Deportivo Tachira
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Atletico el Vigia
2 - 1
Atletico Guanare
FT
Diamantes de Guayana
1 - 2
Petrolero de Anzoategui
FT
Llaneros
1 - 2
Urena
FT
Margarita
2 - 0
Tucanes
Wales: Europa League Play Off Semi Final
FT
Carmarthen Town
1 - 2
Cardiff Metropolitan