Football ResultsSaturday, 7th October 2017
Argentina:
FT
Acassuso
0 - 1
UAI Urquiza
FT
Barracas Central
1 - 2
Colegiales
FT
Defensores de Belgrano
1 - 2
Comunicaciones
FT
Estudiantes BA
1 - 0
Deportivo Espanol
FT
Platense
4 - 0
Fenix
Argentina:
FT
Aldosivi
1 - 3
Almagro
FT
All Boys
1 - 1
San Martin Tucuman
FT
Boca Unidos
1 - 1
Deportivo Riestra
FT
Brown de Adrogue
3 - 1
Agropecuario
FT
Ferro Carril Oeste
0 - 1
Juventud Unida
FT
Independiente Rivadavia
2 - 0
Instituto Cordoba
FT
Quilmes
1 - 0
Los Andes
Argentina: FA Cup Round of 16
FT
River Plate
3 - 0
Defensa y Justicia
Australia:
FT
Central Coast Mariners
1 - 5
Newcastle Jets
FT
Melbourne Victory
0 - 1
Sydney FC
Austria:
FT
Union Gurten
0 - 0
Stadl-Paura
Austria:
FT
Alberschwende
0 - 2
USK Anif
FT
Dornbirn 1913
0 - 1
Pinzgau
FT
Grodig
3 - 0
SCR Altach II
FT
Hard
4 - 4
St Johann
Austria:
FT
First Vienna 1894
1 - 1
Ebreichsdorf
FT
Karabakh
2 - 1
Admira Wacker II
FT
Mannsdorf
1 - 2
Austria Salzburg II
FT
Traiskirchen
1 - 1
Wiener Sportklub
Belgium:
FT
Heist (W)
0 - 4
Gent (W)
Belgium:
FT
Beershot Wilrijk
0 - 3
Cercle Brugge
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Ramiro Castillo
3 - 0
Deportivo Escara
FT
Tiquipaya
1 - 1
Escuela Enrique Happ
FT
Universitario de Vinto
1 - 0
Club Always Ready
Brazil: Serie A
FT
Cruzeiro
2 - 1
Ponte Preta
Brazil: Serie B
FT
Criciuma
2 - 1
Londrina
FT
Goias
2 - 0
Nautico Recife
FT
Luverdense
3 - 0
Figueirense
FT
Oeste
3 - 0
Guarani Campinas
FT
Santa Cruz
0 - 1
America Mineiro
Brazil: Serie C Play-Off Semi-Final
PEN
CSA
4 - 2
Sao Bento
FT
Sampaio Correa
2 - 2
Fortaleza
Bulgaria:
FT
Hitrino
1 - 0
Kubrat
FT
Kaliakra
2 - 2
Lokomotiv Ruse
Bulgaria:
FT
Arda Kardzhali
7 - 0
Dimitrovgrad
FT
Karnobat
1 - 0
Gigant Saedinenie
FT
Rakovski 2011
3 - 0
Rozova Dolina
FT
Svilengrad 1921
3 - 3
Minyor Radnevo
FT
Uragan Boyadzhik
1 - 2
Atletik Kuklen
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Coquimbo Unido
1 - 1
Rangers de Talca
FT
Deportes Valdivia
0 - 1
Magallanes
FT
Iberia
0 - 1
Barnechea
FT
Santiago Morning
0 - 0
Deportivo La Serena
China: Super League Women
FT
Changchun Dazhong (W)
3 - 0
Tianjin Huisen (W)
FT
Dalian Aerbin (W)
2 - 3
Jiangsu Suning (W)
FT
Hebei Yuandong (W)
1 - 1
Shandong JFSS (W)
FT
Shanghai Shenhua (W)
2 - 1
Beijing Zao Tai (W)
Croatia:
FT
Dugopolje
1 - 1
Varazdin
FT
Gorica
1 - 0
Kustosija
FT
Hrvatski Dragovoljac
0 - 0
Dinamo Zagreb II
FT
Lucko
2 - 0
Sesvete
FT
Novigrad
1 - 2
Sibenik
FT
Solin
1 - 0
Hajduk Split II
Cyprus:
FT
Akritas Chlorakas
3 - 1
APEP Pitsilias
FT
ENAD
2 - 2
Ethnikos Latsion
FT
Elpida Astromeriti
1 - 3
Apea Akrotiriu
FT
Eny Digenis Ipsonas
2 - 0
Ahironas Liopetriou
FT
Livadiakos/Salamina
0 - 2
Digenis Akritas Morphou
FT
MEAP Nisou
3 - 1
Olympias Limpion
FT
Ormidias
1 - 0
Finikas Agia Marina
FT
Pegia 2014
1 - 1
Onisilos
Denmark:
FT
Aarhus Fremad
5 - 0
Lyseng
FT
Jammerbugt
3 - 0
Kjellerup
FT
Odder IGF
4 - 2
FT
Sydvest 05
3 - 1
Ringkobing
Denmark:
FT
B93 Copenhagen
1 - 0
Bronshoj
FT
Skovshoved
3 - 0
Hillerod Fodbold
Denmark:
FT
Greve
2 - 2
Dalum
FT
Kolding IF
2 - 1
Middelfart
FT
Marienlyst
5 - 0
HIK Hellerup
Denmark:
FT
BSF (W)
3 - 2
VSK Aarhus (W)
FT
KoldingQ (W)
7 - 0
Varde (W)
FT
Vejle (W)
1 - 4
Brondby (W)
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
El Nacional
1 - 0
Macara
FT
Fuerza Amarilla
1 - 1
LDU Quito
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
America de Quito
1 - 0
LDU Loja
FT
Deportivo Colon
0 - 1
Imbabura
FT
Manta
3 - 0
Gualaceo
FT
Tecnico Universitario
0 - 0
CDS Santa Rita
El Salvador:
FT
Santa Tecla
2 - 2
Dragon
England:
FT
Barrow
2 - 2
Leyton Orient
FT
Boreham Wood
1 - 1
Halifax Town
FT
Gateshead
1 - 2
Bromley
FT
Macclesfield Town
1 - 0
Ebbsfleet United
FT
Maidenhead
3 - 3
Aldershot Town
FT
Maidstone United
1 - 1
Guiseley
FT
Solihull Motors
1 - 2
Hartlepool United
FT
Sutton United
2 - 1
Fylde
FT
Torquay United
0 - 2
Dover Athletic
FT
Tranmere Rovers
0 - 0
Chester City
FT
Woking
1 - 0
Dagenham & Redbridge
FT
Wrexham
2 - 1
Eastleigh
England:
FT
Alfreton Town
0 - 2
Chorley
FT
Blyth Spartans
6 - 3
Nuneaton
FT
Bradford Park Avenue
1 - 1
Kidderminster Harriers
FT
Curzon Ashton
1 - 2
Harrogate Town
FT
Darlington 1883
1 - 1
Stockport County
FT
North Ferriby United
3 - 3
United Of Manchester
FT
Salford City
2 - 3
Leamington
FT
Southport
1 - 2
Spennymoor Town
FT
Tamworth
1 - 2
Gainsborough
FT
Telford United
2 - 1
Boston United
FT
York City
2 - 1
Brackley Town
England:
FT
Chelmsford City
5 - 2
Eastbourne Borough
FT
Concord Rangers
1 - 1
Havant & Waterlooville
FT
Dartford
3 - 1
Bognor Regis
FT
Gloucester City
1 - 3
Braintree
FT
Hemel Hempstead Town
1 - 1
Weston Super Mare
FT
Hungerford Town
2 - 2
East Thurrock United
FT
Oxford City
2 - 3
Poole Town
FT
St Albans
2 - 0
Bath City
FT
Truro City
1 - 1
Hampton & Richmond
FT
Wealdstone
2 - 1
Whitehawk
FT
Welling United
4 - 0
Chippenham
England:
FT
Doncaster Rovers
4 - 1
Southend United
FT
Milton Keynes Dons
1 - 4
Bradford City
FT
Northampton Town
0 - 6
Bristol Rovers
FT
Oxford United
3 - 0
AFC Wimbledon
FT
Plymouth Argyle
1 - 2
Fleetwood Town
FT
Rochdale
0 - 1
Rotherham United
FT
Scunthorpe United
1 - 2
Wigan Athletic
FT
Walsall
1 - 1
Shrewsbury Town
England:
FT
Basingstoke
3 - 1
Banbury United
FT
Chesham United
1 - 2
Royston Town
FT
Dunstable
1 - 0
Farnborough
FT
Frome
2 - 2
St Neots
FT
Gosport Borough
1 - 3
Bishops Stortford
FT
Hereford United
4 - 1
Dorchester Town
FT
Hitchin
4 - 0
Stratford
FT
Kettering
5 - 0
Merthyr Tydfil
FT
Kings Langley
1 - 2
Redditch
FT
Slough Town
2 - 1
Biggleswade Town
FT
St Ives
1 - 2
Tiverton
FT
Weymouth
3 - 1
Kings Lynn
England:
FT
Billericay
4 - 3
Hendon
FT
Burgess Hill Town
0 - 5
Lowestoft Town
FT
Dulwich Hamlet
2 - 0
Needham Market
FT
Enfield Town
2 - 1
Margate
FT
Harrow Borough
2 - 0
Kingstonian
FT
Leatherhead
2 - 1
Harlow Town
FT
Leiston
2 - 2
Staines Town
FT
Merstham
1 - 2
Dorking Wanderers
FT
Metropolitan Police
3 - 1
Folkestone
FT
Thurrock
3 - 3
Brightlingsea Regent
FT
Tonbridge Angels
1 - 0
Wingate & Finchley
FT
Tooting & Mitcham
4 - 3
Worthing
England:
FT
Altrincham
4 - 0
Rushall Olympic
FT
Barwell
1 - 0
Shaw Lane
FT
Buxton
2 - 1
Marine
FT
Farsley Celtic
2 - 0
Nantwich Town
FT
Grantham Town
1 - 2
Stafford Rangers
FT
Hednesford Town
1 - 0
Witton Albion
FT
Mickleover Sports
2 - 5
Ashton United
FT
Stalybridge Celtic
4 - 1
Matlock Town
FT
Stourbridge
1 - 2
Halesowen Town
FT
Sutton Coldfield
0 - 2
Lancaster City
FT
Warrington Town
2 - 1
Whitby Town
FT
Workington
1 - 0
Coalville Town
England:
FT
Accrington Stanley
0 - 2
Luton Town
FT
Barnet
0 - 0
Coventry City
FT
Cambridge United
1 - 3
Wycombe Wanderers
FT
Carlisle United
0 - 1
Exeter City
FT
Cheltenham Town
2 - 1
Swindon Town
FT
Colchester United
2 - 0
Mansfield Town
FT
Crewe Alexandra
1 - 0
Stevenage
FT
Lincoln City
2 - 1
Chesterfield
FT
Morecambe
0 - 1
Crawley Town
FT
Newport County
2 - 0
Yeovil Town
FT
Notts County
1 - 1
Forest Green
FT
Port Vale
1 - 2
Grimsby Town
England:
FT
Chelsea (W)
1 - 0
Liverpool (W)
FT
Everton (W)
2 - 3
Manchester City (W)
FIFA: World Cup Russia 2018 3rd Round
FT
Cameroon
2 - 0
Algeria
FT
Cape Verde
0 - 2
Senegal
FT
Guinea
1 - 4
Tunisia
FT
Libya
1 - 2
Congo DR
FT
Morocco
3 - 0
Gabon
FT
Nigeria
1 - 0
Zambia
FT
South Africa
3 - 1
Burkina Faso
FT
Uganda
0 - 0
Ghana
FIFA: World Cup Russia 2018 5th Round
FT
Costa Rica
1 - 1
Honduras
FT
Mexico
3 - 1
Trinidad & Tobago
FIFA: World Cup Russia 2018 UEFA Qualifiers 1st Round
FT
Andorra
0 - 2
Portugal
FT
Belarus
1 - 3
Netherlands
FT
Bosnia & Herzegovina
3 - 4
Belgium
FT
Bulgaria
0 - 1
France
FT
Cyprus
1 - 2
Greece
FT
Faroe Islands
0 - 0
Latvia
FT
Gibraltar
0 - 6
Estonia
FT
Sweden
8 - 0
Luxembourg
FT
Switzerland
5 - 2
Hungary
FIFA: U17 World Cup India 2017 Group Stage
FT
Brazil (U17)
2 - 1
Spain (U17)
FT
Germany (U17)
2 - 1
Costa Rica (U17)
FT
Iran (U17)
3 - 1
Guinea (U17)
FT
North Korea (U17)
0 - 1
Niger (U17)
FYR Macedonia:
FT
Borec Veles
0 - 0
Belasica
FT
Bregalnica Stip
4 - 1
Plackovica
FT
Kozhuf Miravci
1 - 1
Tikves
FT
Pobeda Valandovo
3 - 0
Osogovo
FYR Macedonia:
FT
Labunishta
3 - 0
Gorno Lisice
FT
Makedonija GP
3 - 0
Struga
FT
Teteks
2 - 1
Lokomotiva Skopje
FT
Zajazi Zajas
1 - 3
Gostivar
Finland: Kakkonen Promotion P.off Sf
FT
KTP
1 - 3
AC Kajaani
Finland: Naisten Liga
FT
HJK Helsinki (W)
2 - 1
TPS (W)
FT
Ilves Tampere (W)
7 - 0
Pallokissat (W)
FT
JyPK (W)
6 - 2
Aland United (W)
FT
ONS (W)
3 - 0
GBK (W)
FT
PK-35 (W)
0 - 1
Honka (W)
Friendly:
FT
Russia
4 - 2
South Korea
FT
Saudi Arabia
5 - 2
Jamaica
Friendly:
FT
Domzale
1 - 1
Udinese
FT
Dunajska Streda
2 - 1
Videoton
FT
Dynamo Kyiv
1 - 2
Olimpik Donetsk
FT
Erzgebirge Aue
3 - 1
Dukla Praha
FT
Genclerbirligi
0 - 1
Kardemir Karabukspor
FT
Panionios
1 - 0
Olympiakos Nicosia
FT
Pogon Szczecin
3 - 0
Chrobry Glogow
FT
Ruch Chorzow
0 - 2
Podbeskidzie
FT
San Martin de San Juan
1 - 0
Boca Juniors
FT
Shakhtar Donetsk
3 - 2
Illichivets Mariupol
FT
Wisla Krakow
1 - 0
Termalica Nieciecza
Germany:
FT
Borussia Monchengladbach II
0 - 4
Wattenscheid 09
FT
Erndtebruck
0 - 4
Wuppertaler
FT
Rodinghausen
3 - 2
Rot-Weiss Essen
Germany:
FT
Hamburg II
3 - 0
Havelse
FT
Jeddeloh
2 - 1
Altona 93
FT
Wolfsburg II
2 - 1
Oldenburg
Germany:
FT
Garching
0 - 1
Greuther Furth II
FT
Illertissen
2 - 1
Eichstatt
FT
Ingolstadt 04 II
5 - 1
Unterfohring
FT
Nurnberg II
2 - 0
Memmingen
FT
Schalding-Heining
2 - 1
Augsburg II
FT
Seligenporten
1 - 1
Schweinfurt
FT
Wacker Burghausen
3 - 1
Bayreuth
Germany:
FT
Astoria Walldorf
3 - 1
Schott Mainz
FT
Eintract Stadtallendorf
4 - 2
Stuttgart II
FT
Mainz 05 II
2 - 2
Ulm 1846
Greece:
FT
Paniliakos Pyrgou
0 - 0
Kalamata
Guatemala:
FT
Deportivo Petapa
2 - 0
Deportivo Marquense
Hong Kong:
FT
Citizen
4 - 2
Tung Sing
FT
HKFC
1 - 0
Sun Hei
Indonesia: Liga 1
FT
Gresik United
2 - 4
Mitra Kukar
FT
PS TNI
2 - 1
Perseru Serui
FT
Sriwijaya
1 - 0
Persija Jakarta
Israel:
FT
Maccabi Petah Tikva
1 - 2
Hapoel Beer Sheva
Italy:
FT
Cesena
1 - 0
Spezia
FT
Salernitana
0 - 0
Ascoli
Italy:
FT
Brescia (W)
2 - 1
Sassuolo (W)
FT
Fiorentina (W)
2 - 1
Bari Pink (W)
FT
Juventus (W)
4 - 0
Res Roma (W)
FT
Ravenna (W)
2 - 3
AGSM Verona (W)
FT
Tavagnacco (W)
5 - 2
Mozzanica (W)
FT
Valpolizella (W)
2 - 0
Empoli (W)
Italy:
FT
Gavorrano
1 - 4
Arzachena
Italy:
FT
Akragas
2 - 2
Bisceglie
FT
Fidelis Andria
0 - 0
Paganese
FT
Juve Stabia
2 - 3
Lecce
FT
Matera
1 - 0
Fondi
FT
Rende
2 - 1
Catanzaro
FT
Trapani
3 - 0
Reggina
FT
Virtus Francavilla
2 - 1
Sicula Leonzio
Japan: J2 League
FT
JEF United Chiba
3 - 1
Fagiano Okayama Next
FT
Machida Zelvia
1 - 1
V-Varen Nagasaki
FT
Matsumoto Yamaga
1 - 0
Roasso Kumamoto
FT
Renofa Yamaguchi
1 - 3
Nagoya Grampus
FT
Shonan Bellmare
3 - 0
Mito Hollyhock
FT
Tokushima Vortis
4 - 1
Thespakusatsu Gunma
FT
Tokyo Verdy
3 - 1
Montedio Yamagata
FT
Yokohama FC
1 - 3
Avispa Fukuoka
FT
Zweigen Kanazawa
4 - 1
Ehime
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
1 - 2
FC Tokyo (U23)
FT
Cerezo Osaka (U23)
3 - 2
Gamba Osaka (U23)
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
Honda Lock
2 - 1
FC Osaka
FT
Maruyasu Okazaki
2 - 2
Honda FC
FT
Mio Biwako Shiga
2 - 2
Ryutsu Keizai
FT
Nara Club
2 - 2
Briobecca Urayasu
Japan: L1 League Women
FT
Elfen Sayama (W)
0 - 4
NTV Beleza (W)
FT
Iga Kunoichi (W)
0 - 2
Albirex Niigata (W)
FT
Nojima Stella (W)
1 - 3
INAC Kobe Leonessa (W)
FT
Sony Sendai (W)
1 - 0
JEF United Chiba (W)
FT
Urawa Red Diamonds (W)
0 - 0
Nagano Parceiro (W)
Kenya: Division 1
FT
Kariobangi Sharks
0 - 0
AFC Leopards
FT
Nakumatt
3 - 4
Muhoroni Youth
FT
Sony Sugar
1 - 1
Ulinzi Stars
FT
Western Stima
2 - 1
Nakumatt
FT
Zoo Kericho
1 - 0
Homeboyz
Mexico:
FT
Murcielagos
1 - 1
Mineros de Zacatecas
FT
Venados
3 - 1
Juarez
FT
Zacatepec 1948
2 - 1
Correcaminos UAT
Northern Ireland:
FT
Ards
0 - 1
Glentoran
FT
Cliftonville
2 - 0
Warrenpoint Town
FT
Dungannon Swifts
2 - 1
Ballymena United
Northern Ireland:
FT
Knockbreda
0 - 1
Institute
FT
Larne
2 - 1
PSNI
FT
Limavady United
1 - 3
Newry City
FT
Loughgall
1 - 2
Harland & Wolff Welders
FT
Lurgan Celtic
1 - 3
Dergview
FT
Portadown
1 - 2
Ballyclare Comrades
Northern Ireland:
FT
Annagh United
3 - 1
Lisburn Distillery
FT
Banbridge Town
2 - 1
Armagh City
FT
Moyola Park
5 - 0
Donegal Celtic
FT
Newington Youth Club
1 - 4
Dundela
FT
Queens University
3 - 1
Tobermore United
FT
Sport & Leisure Swifts
2 - 2
Portstewart
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Baerum
2 - 1
Raufoss
FT
Brumunddal
1 - 0
KFUM Oslo
FT
Follo
5 - 2
Skeid
FT
Nybergsund Il Trysil
4 - 2
Kjelsas
FT
Valerenga II
2 - 0
Grorud
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Egersund
2 - 2
Odd Ballklubb II
FT
Fram Larvik
2 - 1
Nardo
FT
Honefoss
5 - 0
Fana
FT
Vidar
1 - 3
Notodden
Norway: Toppserien
FT
Stabaek (W)
0 - 1
Valerenga (W)
Panama:
FT
Alianza
0 - 0
Independiente
FT
Arabe Unido
1 - 1
Chorrillo
FT
Atletico Veraguense
2 - 2
San Francisco
FT
Tauro
2 - 0
Santa Gema
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro Porteno
2 - 1
General Diaz
Peru: Primera Division Clausura
FT
Alianza Atletico
1 - 1
Deportivo Municipal
Poland:
FT
Chojniczanka Chojnice
0 - 0
Gornik Leczna
FT
Odra Opole
1 - 0
Bytovia Bytow
FT
Wigry Suwalki
2 - 0
Stal Mielec
Poland:
FT
Blekitni Stargard
1 - 2
Rozwoj Katowice
FT
Jastrzebie
1 - 2
Garbarnia Krakow
FT
LKS Lodz
1 - 0
Wisla Pulawy
FT
MKS Kluczbork
2 - 2
Row 1964 Rybnik
FT
Olimpia Elblag
1 - 0
Warta Poznan
FT
Stal Stalowa Wola
1 - 2
Siarka Tarnobrzeg
FT
Znicz Pruszkow
3 - 1
Radomiak Radom
Portugal:
FT
Nacional
0 - 4
Real
FT
Penafiel
0 - 0
Academica
FT
UD Oliveirense
2 - 1
Academico de Viseu
Portugal:
FT
Guimaraes
1 - 1
Feirense
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Bray Wanderers
3 - 3
Galway United
FT
Drogheda United
0 - 2
Shamrock Rovers
FT
Finn Harps
0 - 2
Dundalk
FT
Sligo Rovers
1 - 0
Bohemians
FT
St Patricks Athletic
2 - 2
Limerick
Republic of Ireland: Division 1
FT
Athlone Town
0 - 4
UCD
FT
Cobh Ramblers
2 - 1
Waterford United
FT
Longford Town
1 - 0
Wexford Youths
FT
Shelbourne
3 - 1
Cabinteely
Romania:
FT
Avantul Valea Marului
1 - 4
Otelul Galati
FT
Bucovina Radauti
6 - 0
Metalosport Galati
FT
Cetate Rasnov
3 - 2
Sporting Liesti
FT
Sanatatea Darabani
2 - 4
Focsani
FT
Targu Secuiesc
2 - 0
Harman
Romania:
FT
Metalul Buzau
2 - 0
Agricola Borcea
FT
Oltenita
1 - 1
Sportul Chiscani
FT
Progresul Spartac
7 - 0
Farul Constanta
Romania:
FT
ASC Recea
1 - 2
Industria Galda
FT
Minerul J Matasari
1 - 2
Unirea Tasnad
FT
Viitorul Ghimbav
1 - 3
Performanta Ighiu
Romania:
FT
Gloria Popesti Leordeni
5 - 0
Viitorul Domnesti
FT
Vointa Saelele
2 - 0
Flacara Moreni
Romania:
FT
Ghiroda
4 - 2
International Balesti
FT
Scolar Resita
1 - 1
National Sebis
FT
Soimii Pancota
1 - 1
Sirineasa
Romania:
FT
Afumati
2 - 2
Rapid Suceava
FT
Balotesti
2 - 2
Luceafarul Oradea
FT
Chindia Targoviste
1 - 0
Sportul Snagov
FT
Clinceni
2 - 1
Dacia Unirea Braila
FT
Dunarea Calarasi
6 - 0
Stiinta Miroslava
FT
Hermannstadt
2 - 0
Ripensia Timisoara
FT
Metaloglobus
1 - 1
SCM Pitesti
FT
Olimpia Satu Mare
0 - 2
Politehnica Timisoara
Russia:
FT
Ararat Moscow
1 - 0
Dinamo Bryansk
FT
Energomash Belgorod
3 - 2
Zenit Penza
FT
Saturn Ramenskoye
1 - 3
Ryazan
FT
Sokol Saratov
2 - 1
Kaluga
FT
Strogino Moscow
1 - 0
Rotor Volgograd II
FT
Zorky Krasnogorsk
2 - 1
Torpedo Moscow
Russia:
FT
Anzhi-Junior Zelenodolsk
0 - 1
Zenit-Izhevsk
FT
Chelyabinsk
1 - 1
Krylya Sovetov II
FT
Mordovia Saransk
3 - 0
Orenburg II
FT
Neftekhimik
2 - 0
Ural 2 II
FT
Volga Ulyanovsk
3 - 2
Nosta
Russia:
FT
Akademiya Futbola
1 - 1
Chayka
FT
Anzhi II
4 - 0
Angusht
FT
Chernomorets Novorossiysk
2 - 1
Krasnodar II
FT
Druzhba Maykop
0 - 3
SKA Rostov
FT
Mashuk KMV
1 - 0
Spartak Nalchik
Russia:
FT
Chertanovo Moscow
2 - 0
Pskov 747
FT
Kolomna
0 - 2
Murom
FT
Luki-Energiya
1 - 2
CRFSO Smolensk
FT
Spartak Kostroma
0 - 2
Lokomotiv Moscow II
FT
Veles Moscow
0 - 0
Dolgoprudny
FT
Znamya Truda
0 - 1
Dinamo St Petersburg II
Russia:
FT
Baltika
2 - 1
Volgar Astrakhan
FT
Enisey
4 - 1
Khimki
FT
Fakel Voronezh
1 - 0
Krylya Sovetov
FT
Kuban
0 - 0
Luch-Energiya
FT
Orenburg
3 - 0
Tyumen
FT
Rotor Volgograd
1 - 2
Olimpiyets Nizhny Novgorod
FT
Sibir
0 - 2
Avangard Kursk
FT
Spartak Moscow (2)
1 - 2
Shinnik Yaroslavl
FT
Tambov
1 - 1
Dinamo St Petersburg
FT
Zenit St Petersburg II
2 - 0
Tom Tomsk
Scotland:
FT
Cove Rangers
0 - 3
Crusaders FC
FT
Dundee United
1 - 0
Linfield
FT
Falkirk
2 - 0
Dunfermline
FT
Inverness CT
3 - 0
Peterhead
AET
Montrose
1 - 3
Queen of the South
FT
St Mirren
1 - 3
Raith Rovers
FT
The New Saints
4 - 0
Elgin City
Serbia:
FT
Backa Topola
0 - 0
Dinamo Vranje
FT
Novi Pazar
4 - 3
Indjija
FT
Radnicki 1923
1 - 0
Teleoptik
FT
Sindjelic Beograd
1 - 1
Sloboda Uzice
Singapore: S League
FT
DPMM
7 - 1
Garena Young Lions
South Korea: K League Challenge
FT
Anyang
0 - 0
Daejeon Citizen
FT
Suwon City
0 - 0
Seongnam Ilhwa
Spain:
FT
Almeria
0 - 3
Huesca
FT
Cadiz
0 - 2
Osasuna
FT
Reus
1 - 1
Cultural Leonesa
FT
Sporting Gijon
3 - 0
Sevilla Atletico
FT
Tenerife
2 - 0
Gimnastic
Spain:
FT
Guijuelo
0 - 0
Rayo Majadahonda
FT
Rapido de Bouzas
1 - 1
Cerceda
Spain:
FT
Arenas Club
0 - 0
Burgos
FT
Gernika
0 - 0
Amorebieta
FT
Real Sociedad B
1 - 0
CD Lealtad
Spain:
FT
Olot
2 - 0
Atletico Saguntino
Spain:
FT
Fundacion Albacete (W)
4 - 1
Betis (W)
FT
Valencia (W)
0 - 1
Atletico Madrid (W)
FT
Zaragoza (W)
0 - 1
Sevilla (W)
Sweden: Division 1 North
FT
Carlstad United
1 - 0
Sollentuna
FT
Nykoping
2 - 1
Sandvikens
Sweden: Division 1 South
FT
Karlskrona
3 - 1
Oddevold
FT
Qviding FIF
0 - 3
Assyriska BK
FT
Skovde AIK
1 - 0
Landskrona BoIS
FT
Utsiktens
3 - 3
Husqvarna
Sweden: Damallsvenskan
FT
KIF Orebro DFF (W)
1 - 2
Limhamn Bunkeflo (W)
FT
Vittsjo (W)
0 - 2
Kopparbergs/Goteb (W)
Turkey:
FT
Sariyer
1 - 0
Inegolspor
Turkey:
FT
Karsiyaka
1 - 1
Pendikspor
FT
Polatli Bugsasspor
4 - 2
Hacettepe
UAE:
FT
Ajman
3 - 1
Al Dhafra
FT
Al Shabab Dubai
3 - 3
Sharjah FC
FT
Dibba Al Fujairah
2 - 1
Al Wahda Abu Dhabi
UEFA:
FT
Germany (U19)
7 - 1
Northern Ireland (U19)
FT
Italy (U19)
2 - 1
Estonia (U19)
FT
Montenegro (U19)
1 - 0
Albania (U19)
FT
Netherlands (U19)
2 - 0
Hungary (U19)
FT
Poland (U19)
3 - 0
Belarus (U19)
FT
Republic of Ireland (U19)
5 - 0
Cyprus (U19)
FT
Serbia (U19)
4 - 1
Azerbaijan (U19)
FT
Slovenia (U19)
5 - 0
Malta (U19)
FT
Sweden (U19)
3 - 0
Moldova (U19)
FT
Ukraine (U19)
2 - 1
Norway (U19)
USA: MLS
FT
New York Red Bulls
3 - 0
Vancouver Whitecaps
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Edmonton
0 - 1
Jacksonville Armada
FT
Indy Eleven
2 - 2
New York Cosmos
FT
Miami FC
0 - 3
San Francisco Deltas
FT
Puerto Rico FC
0 - 1
Carolina Railhawks
USA: National Womens Soccer League NWSL Play-Off Semi-Final
FT
Portland Thorns (W)
4 - 1
Orlando Pride (W)
Ukraine:
FT
Cherkaskyi Dnipro
0 - 1
Kolos Kovalivka
FT
Kremen Kremenchug
0 - 3
Avanhard Kramatorsk
FT
Mykolaiv
1 - 8
Desna Chernihiv
FT
Naftovyk-Ukrnafta
0 - 0
Arsenal Kyiv
FT
Obolon-Brovar Kyiv
0 - 1
Balkany Zorya
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Penarol
3 - 0
Fenix
FT
Racing Montevideo
1 - 1
Boston River
Uruguay: Segunda Division
FT
Atenas
3 - 1
Oriental
FT
Central Espanol
1 - 0
Deportivo Maldonado
FT
Cerro Largo
1 - 0
Canadian
FT
Progreso
2 - 1
Villa Teresa
FT
Rentistas
1 - 0
Atletico Torque
FT
Tacuarembo
5 - 1
Cerrito
FT
Villa Espanola
2 - 2
Miramar
Uzbekistan: FA Cup Semi Final
FT
Nasaf Qarshi
1 - 0
Lokomotiv Tashkent
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Aragua
1 - 2
Atletico Venezuela
FT
Monagas
1 - 1
Trujillanos
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Atletico Guanare
0 - 1
Urena
FT
Atletico Venezuela B
1 - 2
Angostura
FT
Atletico el Vigia
0 - 1
Zamora B
FT
Real Frontera
1 - 0
Llaneros
FT
Union Atletico Falcon
1 - 3
Puerto Cabello
FT
Yaracuyanos
1 - 0
Caracas B
Wales:
FT
Aberystwyth Town
0 - 0
Barry Town
FT
Bala Town
0 - 1
Bangor City
FT
Cefn Druids
0 - 0
Newtown AFC
FT
Prestatyn Town
3 - 2
Carmarthen Town