Football ResultsWednesday, 8th February 2017
AFC: Champions League Qualifying Play Off 3rd Round
FT
Shanghai Shenhua (CHN)
0 - 2
Brisbane Roar (AUS)
Azerbaijan: Premier League
FT
Qabala
2 - 0
Azal Baku
FT
Qarabag
2 - 0
Zira
Brazil: State Football Leagues Baiano
FT
Bahia
6 - 0
Bahia de Feira
FT
Flamengo BA
0 - 1
Juazeirense
Brazil: State Football Leagues Clausura
FT
Red Bull Brasil
1 - 1
Santo Andre
Brazil: State Football Leagues Pernambucano Stage 2
FT
Nautico Recife
0 - 2
Salgueiro
Brazil: State Football Leagues Pernambucano Relegation Group
FT
Afogados
5 - 1
Atletico PE
FT
Flamengo Arcoverde
0 - 1
America PE
FT
Serra Talhada
0 - 0
Vitoria PE
CONMEBOL: Copa Libertadores 2nd Stage
FT
Colo Colo (CHI)
1 - 1
Botafogo (BRA)
FT
El Nacional (ECU)
0 - 1
Atletico Tucuman (ARG)
FT
Junior (COL)
3 - 0
Carabobo (VEN)
PEN
Millonarios (COL)
2 - 4
Atletico Paranaense (BRA)
FT
Union Espanola (CHI)
2 - 0
Cerro (URU)
CONMEBOL: South American U20 Championship Final Stage
FT
Ecuador (U20)
3 - 0
Colombia (U20)
FT
Uruguay (U20)
0 - 3
Venezuela (U20)
Colombia: Primera A Apertura
FT
Deportes Tolima
2 - 1
America de Cali
FT
Deportivo Cali
4 - 0
Huila
FT
Tigres
1 - 0
Cortulua
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Limon
5 - 1
Perez Zeledon
FT
Universidad de Costa Rica
0 - 0
Santos de Guapiles
Cyprus: FA Cup Round of 16
FT
Anagennisi Derynias
0 - 3
Doxa Katokopias
FT
Zakakiou
0 - 2
Apollon Limassol
Egypt: FA Cup Round of 16
FT
Al Ittihad Alexandria
0 - 3
ENPPI
FT
Misr El Makasa
3 - 0
Petrojet
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Pasaquina
2 - 1
Chalatenango
FT
UES
2 - 3
Isidro Metapan
England: Isthmian Premier League
FT
Grays Athletic
2 - 5
Harrow Borough
England: FA Cup 4th Round
AET
Leicester City
3 - 1
Derby County
England: FA Trophy 3rd Round
FT
Chelmsford City
1 - 4
Tranmere Rovers
France: Ligue 1
FT
Angers
0 - 0
Rennes
FT
Lorient
1 - 1
Toulouse
FT
Lyon
4 - 0
Nancy
FT
Marseille
2 - 0
Guingamp
FT
Metz
2 - 1
Dijon
FT
Nice
1 - 0
St Etienne
Friendly: Club
PEN
AIK
3 - 4
Midtjylland
FT
Anzhi
1 - 2
Dukla Praha
FT
Botev Plovdiv
5 - 1
Oborishte
FT
Cobh Ramblers
1 - 3
Cork City
FT
DC United
3 - 2
Jonkopings Sodra
FT
Dacia Chisinau
2 - 2
Viborg
FT
Dinamo Zagreb
4 - 1
Sileks
FT
Drogheda United
1 - 1
Limerick
FT
Dugopolje
0 - 2
Hajduk Split
FT
Halmstad
1 - 1
Ostersunds
FT
Jerv
2 - 1
Vindbjart
FT
KSV Superfund
1 - 0
Rudar Velenje
FT
Krasnodar
2 - 2
Haugesund
FT
La Hoya Lorca
0 - 1
Seongnam Ilhwa
FT
Las Palmas B
0 - 1
Brann
FT
Levski Sofia
1 - 1
Partizan
FT
Lokomotiv Plovdiv
1 - 2
Vardar Skopje
FT
Ludogorets
2 - 2
Maribor
FT
Malmo
3 - 1
Sirius
FT
Neftochimic Burgas
1 - 1
Pelister
FT
Nesebar
4 - 1
Cherno More Varna
FT
Odense
0 - 2
Viktoria Plzen
FT
Odra Opole
3 - 3
Opava
FT
Puskas Academy
1 - 1
Hebei China Fortune
FT
Shelbourne
1 - 0
Derry City
FT
Slavia Praha
2 - 2
Suwon Bluewings
FT
Slovan Liberec
3 - 1
Pisek
FT
Ural
1 - 1
Cukaricki
FT
Vasas
1 - 1
Szeol
FT
Velez Sarsfield
2 - 2
Banfield
FT
Waterford United
2 - 1
Galway United
Friendly: International
FT
Malta (W)
0 - 3
Lithuania (W)
Germany: FA Cup Round of 16
PEN
Borussia Dortmund
3 - 2
Hertha Berlin
FT
Hannover 96
1 - 2
Eintracht Frankfurt
FT
SF Lotte
2 - 0
1860 Munich
FT
Sandhausen
1 - 4
Schalke 04
Greece: FA Cup Quarter Final
FT
Olympiakos Piraeus
0 - 0
Atromitos Athinon
FT
Panathinaikos
4 - 0
Asteras Tripolis
Indonesia: Piala Presiden Group Stage
FT
Madura United
0 - 1
Semen Padang
FT
Perseru Serui
0 - 1
PSCS Cilacap
International Tournaments: Balchik Cup Group Stage
FT
Chernomorets Balchik
3 - 0
Botev Novi Pazar
FT
Dobrudzha
0 - 2
Dunav Ruse
International Tournaments: Atlantic Cup 7th - 8th Place
FT
Aarhus
1 - 1
Orebro
Iraq: Premier League
FT
Talaba
1 - 2
Naft Al Wasat
Israel: State Cup Quarter Final
FT
Ashdod
1 - 4
Bnei Yehuda Tel Aviv
FT
Hapoel Haifa
1 - 1
Hapoel Ramat Gan
FT
Maccabi Petah Tikva
0 - 1
Maccabi Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Bologna
0 - 1
Milan
FT
Crotone
0 - 2
Juventus
Italy: Lega Pro Divisione Unica Lega Pro Group B
FT
Gubbio
1 - 0
Lumezzane
FT
Maceratese
1 - 0
Modena
Italy: Lega Pro Cup Quarter Final
AET
Como
1 - 2
Unione Venezia
PEN
Teramo
2 - 4
Ancona
FT
Tuttocuoio
0 - 1
Padova
Japan: J League New Year Cup Group Stage
FT
Giravanz Kitakyushu
0 - 1
Jubilo Iwata
FT
Kagoshima United
1 - 0
Roasso Kumamoto
Latvia: Winter Cup Group Stage
FT
Jelgava
2 - 0
FCI Tallinn
Mexico: Liga MX Senior Shield
FT
Chiapas
2 - 0
Club America
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Celaya
4 - 0
Venados
FT
Lobos BUAP
3 - 2
Cimarrones
FT
Mineros de Zacatecas
1 - 0
Atlante
FT
Murcielagos
0 - 0
Alebrijes de Oaxaca
FT
Potros UAEM
1 - 0
Juarez
FT
Tampico Madero
2 - 0
Loros Universidad
FT
Tapachula
0 - 1
Zacatepec 1948
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
San Francisco
0 - 2
Plaza Amador
South Africa: Premier Soccer League
FT
Bloem Celtic
0 - 1
Mamelodi Sundowns
FT
Platinum Stars
0 - 0
Orlando Pirates
FT
Polokwane City
1 - 1
Maritzburg United
FT
Supersport United
5 - 2
Golden Arrows
Spain: FA Cup Semi Final
FT
Alaves
1 - 0
Celta Vigo
Tunisia: Ligue 1 Group A
FT
JS Kairouanaise
2 - 0
Zarzis
FT
Tataouine
4 - 0
EO Sidi Bouzid
Tunisia: Ligue 1 Group B
FT
Club Africain
1 - 0
Esperance ST
FT
ES Metlaoui
0 - 0
Stade Gabesien
FT
Gabes
0 - 0
Avenir de la Marsa
FT
Olympique Beja
1 - 1
CS Hammam-Lif
UEFA: Youth League Play Off
FT
Altinordu (U19)
0 - 2
Atletico Madrid (U19)
PEN
Red Bull Salzburg (U19)
4 - 3
Manchester City (U19)
FT
Roma (U19)
1 - 2
Monaco (U19)
FT
Rosenborg (U19)
1 - 0
Basel 1893 (U19)
FT
Viitorul Constanta (U19)
4 - 2
FC Copenhagen (U19)
Uganda: Premier League
FT
Proline
3 - 1
Onduparaka