Football ResultsSaturday, 8th April 2017
Albania: Superliga
FT
Partizani Tirana
2 - 0
Luftetari Gjirokaster
Angola: Division 1
FT
Petro Atletico
0 - 0
Primeiro de Agosto
FT
Sagrada Esperanca
1 - 0
Desportivo Huila
FT
Santa Rita de Cassia
0 - 2
Academica do Lobito
Argentina: Primera Division
FT
Arsenal Sarandi
0 - 1
Newells Old Boys
FT
Atletico de Rafaela
1 - 1
Huracan
FT
Colon Santa Fe
1 - 0
Godoy Cruz
FT
Rosario Central
2 - 1
Atletico Tucuman
FT
San Lorenzo
1 - 0
Sarmiento Junin
FT
Talleres Cordoba
3 - 1
Lanus
Argentina: Primera B Nacional
FT
Chacarita Juniors
1 - 0
San Martin Tucuman
FT
Instituto Cordoba
2 - 1
Crucero del Norte
FT
Los Andes
3 - 1
Atletico Parana
FT
Nueva Chicago
0 - 1
Douglas Haig
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Excursionistas
0 - 0
Acassuso
FT
Platense
0 - 0
Defensores de Belgrano
Armenia: Premier League
FT
Gandzasar
2 - 1
Ararat Yerevan
Australia: A League
FT
Perth Glory
3 - 1
Brisbane Roar
FT
Wellington Phoenix
1 - 1
Sydney FC
FT
Western Sydney
0 - 0
Melbourne Victory
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Canberra FC
0 - 5
Belconnen United
FT
Monaro Panthers
0 - 5
Cooma
FT
Woden Valley
0 - 2
Gungahlin United
Australia: NPL New South Wales
FT
Sutherland Sharks
0 - 4
Hakoah Sydney City
FT
Sydney FC (Youth)
0 - 1
Blacktown City
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Edgeworth Eagles
0 - 0
Maitland
FT
Hamilton Olympic
4 - 1
Newcastle Jets (Youth)
FT
Valentine Phoenix
2 - 0
Adamstown Rosebud
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Strikers
3 - 0
SWQ Thunder
FT
Moreton Bay United
2 - 2
Redlands United
FT
Northern Fury
0 - 2
Gold Coast City
FT
Western Pride
1 - 1
FNQ Heat
Australia: NPL South Australia
FT
Croydon Kings
0 - 0
Campbelltown City
FT
Cumberland United
1 - 2
Adelaide Comets
FT
NE Metrostars
3 - 2
Para Hills Knights
FT
West Torrens Birkalla
0 - 5
Adelaide City
Australia: NPL Tasmania
FT
Clarence United
1 - 5
Olympia
FT
Hobart Zebras
4 - 0
Launceston City
Australia: NPL Victoria
FT
Green Gully
2 - 1
Oakleigh Cannons
FT
Hume City
1 - 0
Avondale
FT
Pascoe Vale
2 - 2
Port Melbourne
Australia: NPL Western Australia
FT
ECU Joondalup
4 - 1
Subiaco
FT
Floreat Athena
2 - 2
Balcatta
FT
Joondalup United
0 - 4
Bayswater City
FT
Mandurah City
0 - 1
Cockburn City
FT
Perth SC
1 - 2
Inglewood United
FT
Stirling Lions
4 - 0
Armadale
Austria: Bundesliga
FT
Admira Wacker
0 - 2
Mattersburg
FT
Austria Vienna
1 - 2
St Polten
FT
Ried
3 - 0
Rapid Vienna
FT
Wolfsberger AC
0 - 0
SCR Altach
Austria: Erste Liga
FT
KSV Superfund
0 - 1
FAC Team Fur Wien
Austria: Regional League East
FT
Stadlau
0 - 1
Traiskirchen
Austria: Regional League Central
FT
Lafnitz
2 - 0
Weiz
FT
Pasching/LASK Juniors
1 - 3
Sturm Graz II
Austria: Regional League West
FT
Dornbirn 1913
1 - 1
Hard
FT
Grodig
0 - 1
Hohenems
FT
St Johann
7 - 0
Eugendorf
Bahrain: Premier League
FT
Malkiya
3 - 0
East Riffa Club
Belarus: Division 1
FT
Isloch Minsk
0 - 1
Neman Grodno
FT
Slavia Mozyr
1 - 0
Gorodeya
FT
Vitebsk
0 - 4
Dnepr Mogilev
Belgium: Play Off Relegation
FT
Tubize
0 - 0
Lommel United
Belgium: Division 1A Championship Play Off
FT
Club Brugge
1 - 1
Charleroi
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Lokeren
0 - 0
Kortrijk
FT
Mouscron-Peruwelz
0 - 2
Eupen
FT
Roeselare
0 - 1
Genk
FT
Standard Liege
2 - 2
St Truiden
FT
Waasland-Beveren
1 - 4
Union St Gilloise
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Blooming
3 - 1
Real Potosi
FT
Sport Boys Warnes
0 - 1
The Strongest
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
Ramiro Castillo
1 - 2
Universitario Beni
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Mladost Doboj Kakanj
2 - 2
Olimpik
FT
Radnik Bijeljina
0 - 1
Sloboda Tuzla
FT
Vitez
1 - 1
Siroki Brijeg
FT
Zeljeznicar Sarajevo
1 - 0
Krupa
Brazil: Carioca Taca Rio Play Off Semi Final
FT
Vasco da Gama
0 - 0
Flamengo
Brazil: Paulista Final Phase Quarter Final
FT
Palmeiras
3 - 0
Novorizontino
FT
Sao Paulo
5 - 0
Linense
Brazil: Gaucho Final Phase Quarter Final
FT
Gremio
5 - 0
Veranopolis
FT
Novo Hamburgo
1 - 0
Sao Jose RS
Bulgaria: First PFL
FT
Beroe
2 - 3
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
FT
CSKA Sofia
3 - 1
Cherno More Varna
Bulgaria: Second PFL
FT
Oborishte
2 - 0
Sozopol
FT
Pomorie
1 - 0
Botev Galabovo
FT
Spartak Pleven
0 - 0
Vitosha Bistritsa
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northwest 3 AFL
FT
Kariana Erden
7 - 0
Juventus Malchika
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northeast 3 AFL
FT
Chernomorets Balchik
4 - 0
Dorostol
FT
Spartak Varna
0 - 3
Dobrudzha
FT
Svetkavitsa
0 - 0
Kubrat
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southwest 3 AFL
FT
Balkan Botevgrad
0 - 1
Rilski Sportist
FT
Belasitsa Petrich
2 - 0
Pirin Gotse Delchev
FT
Chepinets Velingrad
0 - 2
Hebar Pazardzhik
FT
Germanea
2 - 0
Chavdar Etropole
FT
Marek
2 - 1
Botev Ihtiman
FT
Slivnishki Geroy
0 - 2
Vihren
FT
Strumska Slava
0 - 0
Minyor Pernik
FT
Svoboda Peshtera
1 - 3
Pirin Razlog
FT
Velbazhd
0 - 1
Septemvri Simitli
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Arda Kardzhali
2 - 0
Dimitrovgrad
FT
Atletik Kuklen
0 - 1
Borislav Parvomay
FT
Elhovo
2 - 2
Rakovski 2011
FT
Gigant Saedinenie
2 - 2
Vereya Stara Zagora II
FT
Karnobat
6 - 0
Eurocollege
FT
Rozova Dolina
0 - 3
Zagorets Nova Zagora
FT
Svilengrad 1921
1 - 0
Maritsa Plovdiv
CAF: Confederation Cup Play Off Round
FT
Bidvest Wits (RSA)
0 - 0
Smouha (EGY)
FT
CNaPS Sport (MAD)
1 - 1
Recreativo Do Libolo (ANG)
FT
KCCA (UGA)
1 - 0
Al Masry (EGY)
FT
Mounana (GAB)
2 - 1
ASEC Mimosas (CIV)
FT
Young Africans (TAN)
1 - 0
MC Alger (ALG)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Everton de Vina
0 - 0
Iquique
FT
Huachipato
0 - 0
Antofagasta
FT
Universidad de Chile
2 - 2
Colo Colo
FT
Universidad de Concepcion
4 - 0
Cobresal
Chile: Primera B
FT
Deportivo La Serena
1 - 0
Nublense
FT
Iberia
3 - 5
Rangers de Talca
FT
Magallanes
1 - 0
Santiago Morning
China: Super League
FT
Guangzhou Evergrande
2 - 2
Guangzhou R&F
FT
Guizhou Zhicheng
0 - 0
Tianjin Teda
FT
Hebei China Fortune
4 - 2
Shanghai Shenhua
China: League One
FT
Beijin BG
0 - 0
Shijiazhuang Yongchang
FT
Beijin Renhe
1 - 0
Boading Yingli Yitong
FT
Dalian Transcendence
1 - 0
Hangzhou Greentown
FT
Lijiang Jiayunhao
2 - 2
Nei Mongol Zhongyou
FT
Meizhou Hakka
0 - 1
Shenzhen
FT
Shanghai Shenxin
2 - 1
Xinjiang Tianshan
FT
Zhejiang Yiteng
2 - 1
Wuhan Zall
Chinese Taipei: Inter City League
FT
Fu Jen University
1 - 2
NSTC
FT
Royal Blues
1 - 5
Taipower
FT
Tatung
1 - 4
NTUS
Colombia: Primera A Apertura
FT
Deportivo Cali
3 - 0
Rionegro
FT
Envigado
0 - 0
Alianza Petrolera
FT
Millonarios
0 - 1
Atletico Nacional Medellin
FT
Tigres
1 - 0
Junior
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Atletico FC
1 - 1
Union Magdalena
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Alajuelense
1 - 0
Carmelita
Croatia: Prva HNL
FT
Hajduk Split
1 - 1
Slaven Belupo
FT
Rijeka
1 - 1
Dinamo Zagreb
Croatia: Druga HNL
FT
Imotski
1 - 1
Solin
FT
Lucko
1 - 1
Rudes
FT
NK Zagreb
0 - 2
Gorica
FT
Sesvete
0 - 1
Dugopolje
Cyprus: Division 1
FT
Anorthosis Famagusta
3 - 1
Apollon Limassol
FT
Doxa Katokopias
3 - 3
Ethnikos Achnas
FT
Karmiotissa Polemidion
2 - 0
Nea Salamis
Cyprus: Division 3
FT
AEN Georgiou Vrysoullon
1 - 2
Chalkanoras Idaliou
FT
APEP Pitsilias
3 - 1
Digenis Akritas Morphou
FT
Ahironas Liopetriou
2 - 2
Livadiakos/Salamina
FT
Eny Digenis Ipsonas
1 - 4
Digenis Oroklinis
FT
Olympias Limpion
3 - 2
Elpida Xylofagou
FT
Ormidias
2 - 0
MEAP Nisou
FT
Pegia 2014
0 - 0
Ethnikos Latsion
FT
Xylotympou 2006
2 - 1
Iraklis Gerolakkou
Czech Republic: Division 1
FT
Bohemians 1905
1 - 0
Vysocina Jihlava
FT
Karvina
1 - 2
Slavia Praha
FT
Slovacko
1 - 0
Pribram
FT
Teplice
3 - 1
Slovan Liberec
Czech Republic: Division 2
FT
Ceske Budejovice
2 - 5
Sigma Olomouc
FT
Pardubice
2 - 1
Usti Nad Labem
FT
Prostejov
0 - 2
Banik Ostrava
FT
Taborsko
1 - 1
Sokolov
FT
Trinec
4 - 0
Varnsdorf
FT
Vitkovice
3 - 0
Znojmo
FT
Vlasim
1 - 2
Opava
Denmark: Superligaen
FT
Aalborg
0 - 1
Viborg
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
Bronshoj
2 - 3
Greve
FT
Dalum
3 - 2
Aarhus Fremad
FT
Hvidovre
1 - 2
Marienlyst
FT
Kjellerup
1 - 2
Avarta
FT
Kolding IF
1 - 1
Brabrand
FT
Thisted
1 - 0
B93 Copenhagen
Denmark: 2. Division Play Off Relegation Group
FT
Fredensborg
0 - 1
Middelfart
FT
Frem
3 - 1
Jammerbugt
FT
Naesby
1 - 3
VSK Arhus
FT
Sydvest 05
2 - 2
Odder IGF
FT
Vejgaard B
3 - 1
HIK Hellerup
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Independiente del Valle
0 - 2
Barcelona
FT
River Ecuador
3 - 0
Macara
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
CD Olmedo
1 - 0
CDS Santa Rita
FT
Deportivo Colon
3 - 2
Tecnico Universitario
FT
Gualaceo
0 - 1
LDU Loja
FT
Imbabura
1 - 1
America de Quito
FT
Manta
1 - 1
Aucas
FT
Mushuc Runa
2 - 1
LDU Portoviejo
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Pasaquina
1 - 0
Dragon
FT
Santa Tecla
0 - 0
Aguila
England: Premier League
FT
Bournemouth
1 - 3
Chelsea
FT
Manchester City
3 - 1
Hull City
FT
Middlesbrough
0 - 0
Burnley
FT
Stoke City
1 - 2
Liverpool
FT
Tottenham Hotspur
4 - 0
Watford
FT
West Bromwich Albion
0 - 1
Southampton
FT
West Ham United
1 - 0
Swansea City
England: Championship
FT
Birmingham City
1 - 2
Derby County
FT
Blackburn Rovers
0 - 2
Barnsley
FT
Bristol City
3 - 1
Wolverhampton Wanderers
FT
Burton Albion
1 - 1
Aston Villa
FT
Cardiff City
2 - 1
Brentford
FT
Fulham
3 - 1
Ipswich Town
FT
Leeds United
3 - 0
Preston North End
FT
Norwich City
7 - 1
Reading
FT
Nottingham Forest
2 - 0
Huddersfield Town
FT
Sheffield Wednesday
2 - 1
Newcastle United
FT
Wigan Athletic
3 - 2
Rotherham United
England: League One
FT
AFC Wimbledon
0 - 1
Bristol Rovers
FT
Bury
0 - 2
Bradford City
FT
Charlton Athletic
2 - 1
Southend United
FT
Chesterfield
1 - 0
Port Vale
FT
Coventry City
1 - 0
Peterborough United
FT
Gillingham
1 - 1
Millwall
FT
Northampton Town
1 - 2
Sheffield United
FT
Oldham Athletic
2 - 0
Fleetwood Town
FT
Scunthorpe United
1 - 0
Bolton Wanderers
FT
Shrewsbury Town
1 - 0
Rochdale
FT
Swindon Town
1 - 1
Milton Keynes Dons
FT
Walsall
1 - 1
Oxford United
England: League Two
FT
Accrington Stanley
3 - 2
Crewe Alexandra
FT
Barnet
0 - 1
Luton Town
FT
Blackpool
1 - 3
Grimsby Town
FT
Cambridge United
3 - 0
Leyton Orient
FT
Carlisle United
1 - 2
Notts County
FT
Colchester United
4 - 0
Stevenage
FT
Crawley Town
1 - 2
Plymouth Argyle
FT
Doncaster Rovers
1 - 0
Mansfield Town
FT
Exeter City
0 - 1
Newport County
FT
Morecambe
1 - 1
Hartlepool United
FT
Portsmouth
3 - 1
Yeovil Town
FT
Wycombe Wanderers
3 - 3
Cheltenham Town
England: National League
FT
Aldershot Town
1 - 1
Torquay United
FT
Barrow
2 - 2
Woking
FT
Braintree
1 - 2
Dover Athletic
FT
Bromley
4 - 3
Wrexham
FT
Chester City
0 - 2
York City
FT
Eastleigh
0 - 1
Lincoln City
FT
Gateshead
1 - 2
Maidstone United
FT
Guiseley
0 - 1
Forest Green
FT
Macclesfield Town
1 - 4
Dagenham & Redbridge
FT
North Ferriby United
2 - 4
Boreham Wood
FT
Sutton United
2 - 2
Southport
FT
Tranmere Rovers
9 - 0
Solihull Motors
England: National League North
FT
Altrincham
1 - 3
Brackley Town
FT
Boston United
3 - 0
Telford United
FT
Bradford Park Avenue
0 - 0
United Of Manchester
FT
Darlington 1883
3 - 2
Tamworth
FT
Gainsborough
0 - 1
Stockport County
FT
Gloucester City
1 - 2
Kidderminster Harriers
FT
Halifax Town
1 - 0
Alfreton Town
FT
Harrogate Town
3 - 3
Salford City
FT
Nuneaton
1 - 1
Chorley
FT
Stalybridge Celtic
2 - 1
Fylde
FT
Worcester
1 - 1
Curzon Ashton
England: National League South
FT
Chelmsford City
3 - 0
Poole Town
FT
Concord Rangers
0 - 5
Bath City
FT
Dartford
4 - 3
Eastbourne Borough
FT
Maidenhead
2 - 1
East Thurrock United
FT
Oxford City
0 - 5
Hampton & Richmond
FT
St Albans
1 - 1
Margate
FT
Truro City
1 - 1
Ebbsfleet United
FT
Wealdstone
1 - 1
Hemel Hempstead Town
FT
Welling United
4 - 0
Gosport Borough
FT
Weston Super Mare
5 - 0
Bishops Stortford
FT
Whitehawk
1 - 2
Hungerford Town
England: Northern Premier League
FT
Barwell
0 - 2
Workington
FT
Blyth Spartans
3 - 0
Halesowen Town
FT
Buxton
2 - 1
Coalville
FT
Corby
0 - 2
Whitby Town
FT
Grantham Town
2 - 1
Rushall Olympic
FT
Hednesford Town
0 - 2
Matlock Town
FT
Ilkeston Town
1 - 2
Stourbridge
FT
Marine
1 - 3
Mickleover Sports
FT
Nantwich Town
3 - 2
Ashton United
FT
Skelmersdale United
3 - 1
Frickley Athletic
FT
Sutton Coldfield
1 - 0
Spennymoor Town
FT
Warrington Town
1 - 2
Stafford Rangers
England: Southern Premier League
FT
Chesham United
1 - 2
Biggleswade Town
FT
Cinderford Town
1 - 2
Banbury United
FT
Cirencester Town
0 - 3
Cambridge City
FT
Dorchester Town
1 - 1
Kings Lynn
FT
Frome
1 - 0
Dunstable
FT
Hitchin
1 - 3
Chippenham
FT
Kettering
3 - 0
Slough Town
FT
Leamington
0 - 0
Kings Langley
FT
Redditch
2 - 2
Basingstoke
FT
St Ives
1 - 2
Weymouth
FT
St Neots
2 - 3
Merthyr Tydfil
England: Isthmian Premier League
FT
Billericay
2 - 4
Enfield Town
FT
Dulwich Hamlet
3 - 1
Lowestoft Town
FT
Folkestone
1 - 2
Hendon
FT
Harlow Town
5 - 0
Grays Athletic
FT
Harrow Borough
0 - 2
Burgess Hill Town
FT
Havant & Waterlooville
2 - 0
Tonbridge Angels
FT
Leiston
1 - 0
Leatherhead
FT
Merstham
0 - 2
Wingate & Finchley
FT
Metropolitan Police
2 - 1
Needham Market
FT
Staines Town
1 - 1
Canvey Island
FT
Sudbury
0 - 4
Bognor Regis
FT
Worthing
0 - 0
Kingstonian
Estonia: Meistriliiga
FT
Flora Tallinn
2 - 0
Sillamae Kalev
FT
Levadia Tallinn
3 - 1
Trans Narva
FT
Paide LM
3 - 2
Parnu Linnameeskond
Estonia: Esiliiga
FT
Kuressaare
0 - 1
Tallinna Kalev
FIFA: 2019 Womens World Cup Qualification Preliminary Round
FT
Georgia (W)
2 - 1
Estonia (W)
FT
Greece (W)
6 - 0
Kosovo (W)
FT
Israel (W)
7 - 0
Andorra (W)
FT
Kazakhstan (W)
2 - 2
Latvia (W)
FT
Lithuania (W)
0 - 2
Moldova (W)
FT
Malta (W)
0 - 0
Albania (W)
FT
Montenegro (W)
1 - 2
Faroe Islands (W)
FT
Turkey (W)
9 - 1
Luxembourg (W)
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Horizont Turnovo
3 - 1
Metalurg Skopje
FT
Teteks
1 - 0
Gorno Lisice
FT
Tikves
2 - 1
Novaci
FT
Vardar Negotino
1 - 1
Skopje
FT
Vellazerimi 77
1 - 1
Akademija Pandev
Faroe Islands: Premier League
FT
B36 Torshavn
2 - 2
NSI Runavik
Finland: Veikkausliiga
FT
Ilves Tampere
1 - 1
Lahti
FT
Mariehamn
5 - 2
JJK
FT
PS Kemi
0 - 0
HIFK
FT
VPS
1 - 3
SJK
France: Ligue 1
FT
Angers
0 - 1
Monaco
FT
Bordeaux
3 - 0
Metz
FT
Caen
0 - 2
Montpellier
FT
Dijon
1 - 2
Bastia
FT
Lyon
1 - 4
Lorient
FT
Nancy
3 - 0
Rennes
France: Ligue 2
FT
Red Star 93
0 - 3
GFC Ajaccio
FT
Reims
1 - 1
Strasbourg
France: Championnat National
FT
Avranches
0 - 1
Quevilly
FT
Chambly Thelle
3 - 3
Concarneau
FT
Dunkerque
1 - 1
Chateauroux
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
1 - 1
Kolkheti Poti
FT
Shukura
0 - 5
Lokomotivi Tbilisi
Germany: Bundesliga
FT
Bayern Munich
4 - 1
Borussia Dortmund
FT
Freiburg
1 - 0
Mainz 05
FT
Hamburg
2 - 1
1899 Hoffenheim
FT
Koln
2 - 3
Borussia Monchengladbach
FT
Leipzig
1 - 0
Bayer Leverkusen
FT
Schalke 04
4 - 1
Wolfsburg
Germany: 2. Bundesliga
FT
Heidenheim
0 - 0
Bochum
FT
Kaiserslautern
2 - 0
Greuther Furth
Germany: 3. Liga
FT
Duisburg
2 - 1
Sonnenhof Grossaspach
FT
Fortuna Koln
3 - 0
SF Lotte
FT
Osnabruck
1 - 2
Hallescher
FT
Paderborn 07
3 - 0
FSV Frankfurt
FT
Wehen
0 - 0
Rot-Weiss Erfurt
FT
Werder Bremen II
0 - 0
Chemnitzer
FT
Zwickau
2 - 1
Aalen
Germany: Regional League North
FT
Meppen
3 - 0
Eintracht Norderstedt
FT
SW Rehden
0 - 2
Weiche Flensburg
FT
Wolfsburg II
4 - 2
Oldenburg
Germany: Regional League West
FT
Alemannia Aachen
4 - 1
Rodinghausen
FT
Borussia Dortmund II
1 - 1
Rot-Weiss Essen
FT
Koln II
2 - 0
Viktoria Koln
FT
Rot-Weiss Oberhausen
3 - 1
Wiedenbruck 2000
FT
SF Siegen
1 - 0
Wuppertaler
FT
Sprockhovel
1 - 3
Borussia Monchengladbach II
FT
Verl
0 - 2
Rot-Weiss Ahlen
FT
Wattenscheid 09
3 - 0
Bonner
Germany: Regional League Southwest
FT
Astoria Walldorf
3 - 3
Waldhof Mannheim
FT
Koblenz
2 - 1
Steinbach
FT
Wormatia Worms
0 - 0
Elversberg
Germany: Regional League Bavaria
FT
1860 Munich II
1 - 1
Schweinfurt
FT
1860 Rosenheim
3 - 0
Schalding-Heining
FT
Garching
0 - 0
Augsburg II
FT
Ingolstadt 04 II
1 - 0
Illertissen
FT
Unterhaching
1 - 1
Seligenporten
Ghana: Division 1
FT
Ashanti Gold
0 - 1
Hearts of Oak
Greece: Football League
FT
OFI Crete
4 - 0
Agrotikos Asteras
Greece: Football League 2 Group 4
FT
Ialysos
3 - 0
Atsalenios
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
Antigua GFC
0 - 0
Comunicaciones
FT
Deportivo Carcha
1 - 0
Deportivo Marquense
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Marathon
0 - 2
CD Honduras
Hong Kong: Premier League
FT
BC Rangers
3 - 3
Eastern Salon
FT
Guangzhou R&F (U19)
0 - 0
Hong Kong Sapling
FT
South China FC
1 - 4
Wofoo Tai Po
Hungary: Division 1
FT
Debrecen
2 - 1
Gyirmot
FT
Ferencvaros
1 - 1
Diosgyori
FT
MTK Budapest
2 - 0
Mezokovesd-Zsory
FT
Szombathelyi Haladas
0 - 1
Budapest Honved
FT
Ujpest
1 - 1
PAKS
FT
Videoton
1 - 2
Vasas
India: I League
FT
Minerva Punjab
0 - 2
Chennai City
FT
Mumbai FC
0 - 0
Churchill Brothers
FT
Shivajians
2 - 3
Shillong Lajong
Iraq: Premier League
FT
Al Karkh
1 - 2
Al Shorta
FT
Al Najaf
0 - 0
Zakho
FT
Baghdad FC
1 - 0
Al Zawraa
FT
Naft Al Wasat
2 - 1
Al Kahraba
FT
Naft Maysan
1 - 0
Al Hussein
Israel: Division 1
FT
Beitar Jerusalem
3 - 0
Bnei Sakhnin
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
1 - 0
Hapoel Kfar-Saba
FT
Hapoel Haifa
3 - 3
Hapoel Tel Aviv
FT
Hapoel Raanana
0 - 2
Hapoel Ashkelon
Italy: Serie A
FT
Atalanta
1 - 1
Sassuolo
FT
Empoli
1 - 1
Pescara
FT
Juventus
2 - 0
Chievo
Italy: Serie B
FT
Ascoli
1 - 1
Frosinone
FT
Avellino
1 - 0
Carpi
FT
Cittadella
1 - 0
Benevento
FT
Latina
0 - 1
Vicenza
FT
Pisa
0 - 1
Cesena
FT
Pro Vercelli
1 - 0
Virtus Entella
FT
Spezia
1 - 0
Bari
FT
Ternana
1 - 0
Salernitana
FT
Trapani
3 - 0
Perugia
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Alessandria
2 - 2
Prato
FT
Arezzo
3 - 3
Giana Ermino
FT
Carrarese
1 - 1
Viterbese Castrense
FT
Como
2 - 0
Tuttocuoio
FT
Cremonese
1 - 0
Lupa Roma
FT
Piacenza
4 - 0
Pro Piacenza
FT
Pistoiese
1 - 1
Lucchese
FT
Pontedera
0 - 0
Livorno
FT
Racing Roma
2 - 1
Olbia
FT
Robur Siena
0 - 1
Renate
Japan: J1 League
FT
Consadole Sapporo
2 - 1
FC Tokyo
FT
Kashima Antlers
0 - 1
Cerezo Osaka
FT
Kashiwa Reysol
0 - 2
Shimizu S Pulse
FT
Kawasaki Frontale
1 - 1
Ventforet Kofu
FT
Omiya Ardija
0 - 2
Vissel Kobe
FT
Sagan Tosu
3 - 0
Albirex Niigata
FT
Yokohama F Marinos
2 - 1
Jubilo Iwata
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
1 - 3
Machida Zelvia
FT
Fagiano Okayama Next
0 - 1
Zweigen Kanazawa
FT
Gifu
2 - 1
Mito Hollyhock
FT
JEF United Chiba
1 - 1
Thespakusatsu Gunma
FT
Matsumoto Yamaga
3 - 0
V-Varen Nagasaki
FT
Nagoya Grampus
2 - 1
Kamatamare Sanuki
FT
Renofa Yamaguchi
1 - 1
Tokushima Vortis
FT
Yokohama FC
2 - 0
Kyoto Sanga
Jordan: Pro League
FT
Al Faisaly Amman
2 - 1
Al Wehdat
FT
Al Jazeera Amman
0 - 0
Sahab SC
FT
Mansheyat Bani Hasan
2 - 0
Al Hussein
Kazakhstan: Premier League
FT
Aktobe
1 - 1
Akzhayik
FT
Atyrau
0 - 1
Astana
FT
FC Kaysar
0 - 0
Tobol Kostanay
FT
Okzhetpes
0 - 2
Irtysh Pavlodar
FT
Shakhter Karagandy
1 - 4
Kairat Almaty
FT
Taraz
2 - 1
Ordabasy
Kenya: Division 1
FT
Gor Mahia
1 - 0
Homeboyz
FT
Muhoroni Youth
0 - 0
Mathare United
FT
Nakumatt
0 - 0
Sony Sugar
Kosovo: Superliga
FT
Feronikeli
0 - 0
Drita
FT
Prishtina
2 - 1
Trepca
Kuwait: Premier League
FT
Al Jahra
3 - 5
Al Qadsia
FT
Al Nasr
2 - 1
Al Shabab Al Ahmadi
FT
Burgan
1 - 5
Al Salmiyah
FT
Kazma
3 - 1
Al Fahaheel
Latvia: FA Cup Quarter Final
FT
Spartaks
1 - 0
Jelgava
FT
Ventspils
3 - 0
Liepaja
Lebanon: Premier League
FT
Al Ahed
2 - 0
SAFA
FT
Al Akhaa Al Ahli
4 - 1
Al Egtmaaey Trablos
FT
Shabab Al Sahel
0 - 1
Tadamon Sour
FT
Tripoli
2 - 0
Racing Beirut
Malaysia: Super League
FT
Kedah
1 - 1
PKNS
FT
Kelantan
1 - 2
Pahang
FT
Perak
2 - 2
PBDKT T-Team
FT
Selangor
2 - 1
Sarawak
Malta: Premier League
FT
Birkirkara
3 - 1
Balzan
FT
Gzira United
1 - 1
Valletta
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Club Queretaro
1 - 4
Atlas
FT
Club Tijuana
0 - 0
Club America
FT
Cruz Azul
1 - 1
Monarcas
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Atlante
0 - 0
Cimarrones
FT
Correcaminos UAT
4 - 3
Alebrijes de Oaxaca
FT
Mineros de Zacatecas
3 - 1
Potros UAEM
FT
Murcielagos
1 - 3
Dorados
FT
Tapachula
1 - 0
Lobos BUAP
FT
Venados
0 - 2
Juarez
FT
Zacatepec 1948
4 - 3
Loros Universidad
Moldova: Division 1
FT
Speranta
0 - 1
Ungheni
Montenegro: Prva CFL
FT
Bokelj
0 - 1
Lovcen
FT
Grbalj
0 - 1
Decic
FT
Iskra Danilovgrad
1 - 0
Buducnost Podgorica
FT
Petrovac
3 - 1
Zeta
FT
Rudar Pljevlja
0 - 1
Mladost Podgorica
FT
Sutjeska
4 - 0
Jedinstvo Bijelo Polje
Montenegro: Druga CFL
FT
Radnicki Berane
2 - 6
Kom
Morocco: Botola Pro
FT
Moghreb Tetouan
0 - 2
Difaa El Jadida
FT
Renaissance Berkane
0 - 2
FAR Rabat
FT
Wydad Casablanca
1 - 0
KAC Kenitra
Netherlands: Eredivisie
FT
ADO Den Haag
4 - 3
Groningen
FT
Go Ahead Eagles
1 - 4
Heracles
FT
NEC Nijmegen
1 - 5
Ajax
FT
Vitesse Arnhem
4 - 2
Heerenveen
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ards
4 - 1
Dungannon Swifts
FT
Ballinamallard United
3 - 0
Glentoran
FT
Coleraine
2 - 0
Cliftonville
FT
Glenavon
3 - 0
Ballymena United
FT
Linfield
1 - 0
Crusaders
FT
Portadown
2 - 1
Carrick Rangers
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ballyclare Comrades
1 - 0
Loughgall
FT
Dergview
2 - 0
Warrenpoint Town
FT
Harland & Wolff Welders
2 - 0
Annagh United
FT
Institute
1 - 1
PSNI
FT
Knockbreda
4 - 0
Larne
FT
Lurgan Celtic
0 - 2
Armagh City
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate League
FT
Banbridge Town
2 - 1
Sport & Leisure Swifts
FT
Donegal Celtic
0 - 0
Dundela
FT
Lisburn Distillery
3 - 3
Tobermore United
FT
Newington Youth Club
0 - 3
Moyola Park
FT
Newry City
4 - 0
Limavady United
FT
Queens University
2 - 0
Bangor FC
Norway: Eliteserien
FT
Rosenborg
2 - 1
Molde
Palestine: Premier League
FT
Ahli Al Khalil
1 - 0
Markaz Balata
FT
Hilal Al Quds
2 - 1
Thaqafi Tulkarm
FT
Shabab Alsamu
4 - 2
Shabab Al Khadr
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Chorrillo
1 - 3
Alianza
FT
Sporting San Miguelito
1 - 1
Atletico Veraguense
FT
Tauro
0 - 0
Santa Gema
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Club Guarani
1 - 3
Club Nacional
FT
Sportivo Trinidense
0 - 2
Cerro Porteno
Paraguay: Segunda Division
FT
Fernando de la Mora
0 - 1
Deportivo Liberacion
FT
General Caballero
1 - 2
Deportivo Santani
FT
Sportivo Iteno
4 - 1
Deportivo Caaguazu
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Sporting Cristal
1 - 0
Sport Rosario
Poland: Ekstraklasa
FT
Gornik Leczna
2 - 3
Wisla Plock
FT
Pogon Szczecin
5 - 1
Arka Gdynia
FT
Termalica Nieciecza
2 - 3
Wisla Krakow
Poland: I Liga
FT
Gornik Zabrze
2 - 1
Olimpia Grudziadz
FT
MKS Kluczbork
0 - 4
Zaglebie Sosnowiec
FT
Podbeskidzie
2 - 0
Znicz Pruszkow
FT
Sandecja Nowy Sacz
3 - 1
Bytovia Bytow
FT
Wisla Pulawy
0 - 3
Katowice
Poland: II Liga
FT
Belchatow
1 - 0
Warta Poznan
FT
Blekitni Stargard
2 - 2
Stal Stalowa Wola
FT
Gryf Wejherowo
1 - 4
Olimpia Elblag
FT
Legionovia Legionowo
0 - 0
Polonia Warszawa
FT
Puszcza Niepolomice
2 - 1
Kotwica Kolobrzeg
FT
Rozwoj Katowice
1 - 0
Olimpia Zambrow
FT
Siarka Tarnobrzeg
2 - 0
Polonia Bytom
Portugal: Primeira Liga
FT
Pacos Ferreira
1 - 1
Arouca
FT
Porto
3 - 0
Belenenses
FT
Sporting CP
4 - 0
Boavista
Portugal: Segunda Liga
FT
Sporting Covilha
2 - 0
Benfica B
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Sligo Rovers
2 - 0
Bohemians
Republic of Ireland: Division 1
FT
UCD
4 - 1
Athlone Town
Romania: Liga I
FT
CSMS Iasi
2 - 1
Botosani
FT
Voluntari
2 - 1
Targu Mures
Romania: Liga II
FT
Afumati
0 - 0
UTA Arad
FT
Dacia Unirea Braila
4 - 1
Rapid Suceava
FT
Juventus Bucuresti
1 - 0
Dunarea Calarasi
FT
Luceafarul Oradea
4 - 1
Politehnica Timisoara
FT
Metalul Resita
3 - 0
Ramnicu Valcea
FT
Sepsi OSK
3 - 0
Unirea Tarlungeni
Romania: Liga III Serie 1
FT
Cetate Rasnov
1 - 0
Csikszereda Miercurea Ciuc
FT
Metalosport Galati
0 - 0
Avantul Valea Marului
FT
Sporting Liesti
0 - 2
Harman
FT
Sportul Chiscani
0 - 1
Odorheiu Secuiesc
Romania: Liga III Serie 2
FT
Axiopolis Cernavoda
3 - 3
Viitorul Constanta II
FT
Delta Tulcea
3 - 1
Petrolistul Boldesti
FT
Dinamo Bucuresti II
2 - 0
Viitorul Domnesti
FT
Gloria Popesti Leordeni
2 - 3
Astra Giurgiu II
FT
Inainte Modelu
2 - 1
Tunari
FT
Oltenita
3 - 0
Arsenal Malu
FT
Unirea 2004 Slobozia
3 - 1
Metaloglobus
Romania: Liga III Serie 3
FT
Alexandria
2 - 1
Sporting Rosiori
FT
Aninoasa
2 - 0
Sirineasa
FT
Podari
0 - 0
Filiasi
FT
Steaua Bucuresti II
2 - 1
Flacara Moreni
Romania: Liga III Serie 4
FT
Gloria Cermei
0 - 1
Performanta Ighiu
FT
Industria Galda
2 - 0
Politehnica Timisoara II
FT
Scolar Resita
4 - 0
Millenium Giarmata
FT
UTA Batrana Doamna II
1 - 4
Ripensia Timisoara
Romania: Liga III Serie 5
FT
ASC Recea
1 - 1
Metalurgistul Cugir
FT
Hermannstadt
2 - 0
Viitorul Ulmeni
FT
Recolta Dorolt
4 - 0
FC Bistrita
Russia: Football Premier League
FT
Krylya Sovetov
2 - 2
Amkar
FT
Terek Grozni
3 - 1
Arsenal Tula
FT
Zenit St Petersburg
1 - 1
Anzhi
Russia: Football National League
FT
Fakel Voronezh
3 - 2
Neftekhimik
FT
Khabarovsk
2 - 3
Dinamo Moscow
FT
Khimki
2 - 2
Enisey
FT
Luch-Energiya
0 - 0
Spartak Nalchik
FT
Mordovia Saransk
1 - 0
Shinnik Yaroslavl
FT
Sibir
1 - 2
Tyumen
FT
Sokol Saratov
0 - 0
Kuban
FT
Spartak Moscow (2)
0 - 0
Volgar Astrakhan
FT
Tosno
4 - 1
Zenit St Petersburg II
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Ettifaq
3 - 1
Al Khaleej Saihat
FT
Al Wehda Club
1 - 2
Al Shabab Riyadh
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Adalah
0 - 1
Al Shoalah
FT
Al Hazm
1 - 0
Al Feiha
FT
Al Qaisoma
3 - 0
Al Taee
FT
Al Wajj
3 - 0
Al Watani
Scotland: Premiership
FT
Celtic
3 - 1
Kilmarnock
FT
Hamilton Academical
1 - 1
Ross County
FT
Heart of Midlothian
1 - 0
Dundee
FT
Inverness CT
0 - 3
St Johnstone
FT
Partick
1 - 0
Motherwell
Scotland: Championship
FT
Ayr United
0 - 2
Queen of the South
FT
Dundee United
1 - 1
Falkirk
FT
Dunfermline
1 - 0
Raith Rovers
FT
Morton
1 - 1
Hibernian
FT
St Mirren
1 - 1
Dumbarton
Scotland: League One
FT
Airdrieonians
3 - 1
Brechin
FT
Albion Rovers
3 - 0
Stranraer
FT
Livingston
2 - 1
Alloa Athletic
FT
Queens Park
2 - 0
Peterhead
FT
Stenhousemuir
3 - 1
East Fife
Scotland: League Two
FT
Berwick
0 - 1
Stirling Albion
FT
Clyde
2 - 1
Annan Athletic
FT
Edinburgh City
1 - 1
Cowdenbeath
FT
Elgin City
1 - 1
Montrose
FT
Forfar Athletic
1 - 1
Arbroath
Serbia: Superliga
FT
Partizan
2 - 1
Radnik Surdulica
Serbia: Prva Liga
FT
Jagodina
1 - 0
Sindjelic Beograd
FT
Macva
0 - 0
Odzaci
Singapore: S League
FT
Geylang International
0 - 4
Tampines Rovers
FT
Warriors
4 - 3
Garena Young Lions
Slovakia: Division 1
FT
Dunajska Streda
1 - 0
Slovan Bratislava
FT
Vion Zlate Moravce
1 - 2
Zemplin Michalovce
Slovenia: Prva Liga
FT
Krsko
1 - 2
Rudar Velenje
FT
Luka Koper
2 - 2
Maribor
FT
Radomlje
1 - 1
Domzale
South Africa: FA Cup Round of 16
FT
Chippa United
2 - 0
Polokwane City
FT
Free State Stars
1 - 4
Orlando Pirates
FT
Mamelodi Sundowns
0 - 1
Golden Arrows
South Korea: K League
FT
Gangwon FC
1 - 1
Jeonbuk Motors
FT
Gwangju
1 - 1
Ulsan Hyundai
FT
Seoul
0 - 0
Jeju United
FT
Suwon Bluewings
0 - 0
Sangju Sangmu
South Korea: K League Challenge
FT
Daejeon Citizen
1 - 1
Ansan Mugunghwa
FT
Gyeongnam
2 - 1
Anyang
FT
Seongnam Ilhwa
1 - 2
Bucheon 1995
Spain: Primera Division
FT
Espanyol
1 - 0
Alaves
FT
Malaga
2 - 0
Barcelona
FT
Real Madrid
1 - 1
Atletico Madrid
FT
Sevilla
4 - 2
Deportivo La Coruna
Spain: Segunda Division
FT
Cadiz
1 - 1
Lugo
FT
Getafe
2 - 0
Levante
FT
Mallorca
0 - 0
Gimnastic
FT
Rayo Vallecano
1 - 1
Tenerife
Spain: Segunda B Group 1
FT
CD Izarra
0 - 2
Valladolid B
FT
CD Lealtad
2 - 0
Osasuna B
FT
Celta Vigo B
6 - 0
Somozas
FT
Guijuelo
4 - 1
Caudal Deportivo
FT
Mutilvera
1 - 0
Arandina
FT
Pontevedra
2 - 2
Cultural Leonesa
FT
Racing de Ferrol
2 - 1
Ponferradina
Spain: Segunda B Group 2
FT
Amorebieta
2 - 1
Athletic Club B
FT
Gernika
1 - 1
Zamudio
FT
Leioa
0 - 1
Socuellamos
FT
Real Madrid Castilla
1 - 3
Arenas Club
Spain: Segunda B Group 3
FT
L'Hospitalet
1 - 2
Cornella
FT
Valencia Mestalla
1 - 1
Llagostera
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Sanluqueno
0 - 1
Cartagena
FT
Cordoba B
1 - 0
Ejido
FT
Linares
2 - 1
La Roda
FT
Real Jaen
2 - 0
Marbella
FT
Recreativo Huelva
1 - 1
Merida
Sweden: Allsvenskan
FT
AFC Eskilstuna
2 - 2
Orebro
Sweden: Superettan
FT
Brommapojkarna
3 - 0
Orgryte
FT
Degerfors
2 - 0
Norrby
FT
GAIS
0 - 1
Dalkurd
Switzerland: Super League
FT
Grasshopper Club
3 - 1
St Gallen
FT
Thun
2 - 4
Lausanne-Sport
Switzerland: Challenge League
FT
Schaffhausen
5 - 0
Chiasso
FT
Servette
1 - 1
Neuchatel Xamax
Syria: Premier League
FT
Al Jaish Damascus
0 - 0
Hutteen
FT
Jableh
0 - 2
Al Wahda Damascus
Thailand: Premier League
FT
Ratchaburi
1 - 0
Pattaya United
FT
Sisaket
3 - 3
Nakhon Ratchasima
FT
Sukhothai
1 - 1
Navy FC
FT
Super Power Samut Prakan
1 - 4
Muangthong United
FT
Suphanburi
0 - 1
Chonburi
Turkey: Super Lig
FT
Gaziantepspor
2 - 3
Alanyaspor
FT
Genclerbirligi
1 - 1
Antalyaspor
FT
Trabzonspor
3 - 4
Besiktas
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Eskisehirspor
2 - 4
Adana Demirspor
FT
Sanliurfaspor
1 - 2
Samsunspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Karsiyaka
2 - 1
Eyupspor
USA: MLS
FT
Chicago Fire
1 - 0
Columbus Crew
FT
DC United
2 - 1
New York City
FT
Los Angeles Galaxy
2 - 0
Montreal Impact
FT
New England Revolution
2 - 0
Houston Dynamo
FT
Philadelphia Union
1 - 3
Portland Timbers
FT
Toronto FC
2 - 2
Atlanta United
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Miami FC
0 - 2
New York Cosmos
FT
Puerto Rico FC
1 - 1
Indy Eleven
Ukraine: Premier League
FT
Stal Dniprodzerzhynsk
2 - 0
Volyn Lutsk
FT
Zirka Kirovohrad
1 - 0
Vorskla Poltava
Ukraine: First League
FT
Arsenal Kyiv
0 - 0
Cherkaskyi Dnipro
FT
Avanhard Kramatorsk
0 - 1
Kolos Kovalivka
FT
Desna Chernihiv
2 - 0
Ternopil
FT
Hirnyk-Sport
0 - 0
Bukovina Chernivtsi
FT
Sumy
0 - 2
Illichivets Mariupol
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Defensor Sporting
3 - 0
El Tanque Sisley
FT
Fenix
1 - 2
Boston River
FT
Juventud
0 - 2
Penarol
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Deportivo Anzoategui
2 - 0
Estudiantes FC
FT
Deportivo La Guaira
0 - 0
Zamora
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Gran Valencia
0 - 1
Puerto Cabello
FT
Lala
1 - 1
Petrolero de Anzoategui
FT
Real Frontera
1 - 2
Urena
FT
ULA FC
3 - 0
Zamora B
FT
Union Atletico Falcon
1 - 0
Caracas B
FT
Yaracuyanos
3 - 5
Yaracuyanos
Vietnam: V League 1
FT
Hai Phong
3 - 1
Can Tho
FT
Hoang Anh Gia Lai
2 - 3
Thanh Hoa
FT
Song Lam Nghe An
1 - 1
Ho Chi Minh City
Wales: Premier League
FT
Bala Town
1 - 1
Carmarthen Town
FT
Newtown AFC
1 - 1
Cefn Druids
FT
Rhyl
2 - 1
Airbus UK Broughton