Football ResultsMonday, 8th May 2017
AFC: Champions League Group Stage
FT
Al Ahli Jeddah (KSA)
2 - 0
Zob Ahan (IRN)
FT
Al Ain (UAE)
3 - 0
Bunyodkor (UZB)
FT
Al Rayyan (QAT)
3 - 4
Al Hilal Saudi (KSA)
FT
Persepolis (IRN)
4 - 2
Al Wahda Abu Dhabi (UAE)
Argentina: Primera Division
FT
Banfield
2 - 0
Sarmiento Junin
Australia: NPL Victoria
FT
Bulleen Lions
1 - 2
Avondale
FT
Kingston City
1 - 2
Heidelberg United
Austria: Erste Liga
FT
Wacker Innsbruck
2 - 3
LASK Linz
Bulgaria: Second PFL
FT
Botev Vratsa
3 - 2
CSKA Sofia II
FT
Etar Veliko Tarnovo
1 - 0
Vitosha Bistritsa
Colombia: Primera A Apertura
FT
Independiente Medellin
1 - 1
La Equidad
FT
Tigres
1 - 1
Alianza Petrolera
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Leones
2 - 0
Cucuta
Cyprus: Division 1
FT
AEL Limassol
2 - 0
Anorthosis Famagusta
Denmark: Superligaen
FT
AC Horsens
2 - 1
Randers
FT
Esbjerg
1 - 1
Odense
Egypt: Division 1
FT
Al Ahly Cairo
4 - 0
Al Nasr Taa'den
FT
Al Ittihad Alexandria
1 - 0
El Sharqiya
FT
El Dakhleya
1 - 0
ENPPI
FT
Wadi Degla
0 - 1
Al Masry
England: Premier League
FT
Chelsea
3 - 0
Middlesbrough
England: Premier League 2 Division 1
FT
Arsenal (U23)
2 - 2
Manchester United (U23)
FT
Everton (U23)
1 - 2
Liverpool (U23)
FT
Reading (U23)
3 - 2
Sunderland (U23)
England: Play Offs Semi Final
FT
Newcastle United (U23)
2 - 0
Fulham (U23)
FT
Wolverhampton Wanderers (U23)
1 - 2
West Ham United (U23)
Finland: Ykkonen
FT
Gnistan
0 - 2
Honka
Finland: Kakkonen Group A
FT
KTP
0 - 0
MP
France: Ligue 2
FT
Ajaccio
1 - 0
GFC Ajaccio
FT
Lens
1 - 1
Strasbourg
France: Division 1 Women
FT
Lyon (W)
9 - 0
Soyaux (W)
Germany: 2. Bundesliga
FT
Eintracht Braunschweig
3 - 1
Union Berlin
Germany: Regional League North
FT
Hannover 96 II
1 - 0
Wolfsburg II
Germany: Regional League Bavaria
FT
Greuther Furth II
1 - 2
Schweinfurt
Ghana: Division 1
FT
Hearts of Oak
2 - 1
WAFA
FT
Medeama
3 - 1
Elmina Sharks
Iceland: Urvalsdeild
FT
FH Hafnarfjordur
2 - 2
KA Akureyri
FT
Fjolnir
1 - 0
Breidablik
FT
IA Akranes
2 - 4
Valur Reykjavik
FT
Vikingur Reykjavik
1 - 2
Grindavik
India: FA Cup Group Stage
FT
Bengaluru
3 - 2
Shillong Lajong
FT
Mohun Bagan
4 - 0
Shivajians
Indonesia: Liga 1
FT
Madura United
1 - 1
Perseru Serui
FT
Pusamania Borneo
1 - 0
Semen Padang
Israel: Division 1
FT
Hapoel Beer Sheva
1 - 1
Maccabi Petah Tikva
Israel: Division 2
FT
Beitar Tel Aviv
5 - 0
Hapoel Akko
FT
Hapoel Petah Tikva
1 - 1
Maccabi Netanya
FT
Hapoel Ramat Gan
1 - 5
Hapoel Bnei Lod
Italy: Serie B
FT
Pisa
1 - 4
Cittadella
Latvia: Virsliga
FT
Riga
2 - 1
Babite
FT
Rigas Futbola Skola
0 - 1
Jelgava
Moldova: Division 1
FT
Ungheni
0 - 2
Milsami Orhei
Netherlands: Promotion/Relegation 1st Round
FT
Helmond Sport
4 - 2
Almere City
FT
Waalwijk
1 - 5
Emmen
Northern Ireland: Europa League Play Off Semi Final
FT
Ballymena United
5 - 2
Dungannon Swifts
FT
Cliftonville
3 - 5
Glenavon
Norway: Eliteserien
FT
Lillestrom
0 - 1
Odd Ballklubb
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Baerum
1 - 2
Valerenga II
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Libertad
1 - 1
Rubio Nu
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Academia Cantolao
2 - 0
Sporting Cristal
Poland: Ekstraklasa
FT
Cracovia Krakow
2 - 0
Arka Gdynia
Portugal: Primeira Liga
FT
Estoril
2 - 1
Chaves
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Galway United
0 - 0
Derry City
Romania: Liga I
FT
Astra Giurgiu
0 - 1
Steaua Bucuresti
FT
CSMS Iasi
3 - 0
Pandurii Targu Jiu
Russia: Football Premier League
FT
Anzhi
0 - 0
Lokomotiv Moscow
FT
Ural
1 - 3
Krylya Sovetov
Russia: PFL Center
FT
Chertanovo Moscow
3 - 0
Orel
FT
Dinamo Bryansk
0 - 3
Zenit Penza
FT
Vityaz Podolsk
4 - 4
Arsenal Tula II
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
Lada Togliatti
1 - 2
Zenit-Izhevsk
Serbia: Prva Liga
FT
OFK Beograd
1 - 3
Sloboda Uzice
South Korea: WK League
FT
Busan Sangmu (W)
2 - 5
Suwon (W)
FT
Hwacheon KSPO (W)
2 - 1
Gyeongju HNP (W)
FT
Icheon Daekyo (W)
0 - 2
Red Angels (W)
FT
Seoul Amazones (W)
3 - 2
Daejon Sportstoto (W)
Spain: Primera Division
FT
Leganes
4 - 0
Betis
Sweden: Allsvenskan
FT
Elfsborg
1 - 2
Malmo
FT
Norrkoping
0 - 0
GIF Sundsvall
Sweden: Superettan
FT
Atvidabergs
1 - 2
Helsingborg
FT
Gefle
2 - 4
Falkenbergs
Sweden: Division 1 South
FT
Landskrona BoIS
3 - 0
Rosengard
FT
Utsiktens
3 - 1
Qviding FIF
Sweden: Damallsvenskan
FT
Eskilstuna United (W)
2 - 1
KIF Orebro DFF (W)
Switzerland: Challenge League
FT
FC Zurich
5 - 1
Le Mont Lausanne
Turkey: Super Lig
FT
Akhisar Belediye
6 - 0
Gaziantepspor
FT
Kardemir Karabukspor
1 - 0
Osmanlispor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adana Demirspor
1 - 2
Yeni Malatyaspor
FT
Altinordu
0 - 0
Elazigspor
FT
Balikesirspor
1 - 2
Manisaspor
Turkey: Promotion Play Off Quarter Final
FT
Amedspor
0 - 0
Sivas Belediyespor
FT
Erzurumspor
2 - 1
Kocaeli Birlikspor
FT
Gumushanespor
3 - 3
Menemen Belediye
PEN
Kastamonuspor
3 - 2
Hatayspor
Ukraine: First League
FT
Bukovina Chernivtsi
0 - 2
Illichivets Mariupol
FT
Cherkaskyi Dnipro
1 - 0
Naftovyk-Ukrnafta
FT
Desna Chernihiv
2 - 0
Hirnyk-Sport
FT
Helios Kharkiv
2 - 0
Mykolaiv
FT
Kolos Kovalivka
1 - 1
Arsenal Kyiv
FT
Skala Stryi
0 - 4
Sumy
FT
Ternopil
0 - 1
Poltava
FT
Veres
1 - 1
Obolon-Brovar Kyiv
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Zamora
2 - 2
Trujillanos