Football ResultsThursday, 9th November 2017
Algeria:
FT
Hussein Dey
1 - 0
MC Alger
FT
Paradou
1 - 0
Biskra
Argentina:
FT
San Miguel
1 - 0
Atlanta
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Vaca Diez
0 - 6
Club Destroyers
Brazil: Serie A
FT
Atletico Mineiro
3 - 2
Atletico Goianiense
FT
Fluminense
2 - 2
Coritiba
FT
Sao Paulo
2 - 2
Chapecoense
Colombia: FA Cup Final
FT
Junior
2 - 0
Independiente Medellin
Costa Rica:
FT
Santos de Guapiles
4 - 0
Cartagines
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Barcelona
0 - 0
Emelec
FIFA: World Cup Russia 2018 UEFA Qualifiers Round 2 Play Offs
FT
Croatia
4 - 1
Greece
FT
Northern Ireland
0 - 1
Switzerland
Friendly:
FT
Armenia
4 - 1
Belarus
FT
Cambodia
1 - 2
Myanmar
FT
Finland
3 - 0
Estonia
FT
Hong Kong
0 - 2
Bahrain
FT
Iran
2 - 1
Panama
FT
Luxembourg
2 - 1
Hungary
FT
Nicaragua
0 - 3
Dominican Republic
FT
Pescara
2 - 1
Italy (U21)
FT
Romania
2 - 0
Turkey
FT
Scotland
0 - 1
Netherlands
FT
Singapore
0 - 1
Lebanon
Friendly:
FT
Austria Lustenau
2 - 0
Wil 1900
FT
Bayer Leverkusen
3 - 3
Duisburg
FT
Chievo
6 - 0
Mantova
FT
Mainz 05
3 - 5
F91 Dudelange
FT
Mattersburg
5 - 2
Trencin
FT
Thoi Lakatamias
2 - 5
APOEL
FT
Union Berlin
1 - 1
AC Horsens
FT
Werder Bremen
2 - 2
Heerenveen
Honduras:
FT
Platense
4 - 2
CD Real Sociedad
FT
Vida
1 - 1
Lobos UPNFM
Italy:
FT
Alessandria
4 - 0
Olbia
FT
Carrarese
2 - 3
Pisa
Kazakhstan: Premier League Relegation Play Off
FT
Akzhayik
2 - 1
Makhtaaral
Mexico:
FT
Pachuca
4 - 0
Club Tijuana
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Rubio Nu
2 - 4
Libertad
Peru: Segunda Division
FT
Los Caimanes
0 - 2
Serrato Pacasmayo
UEFA:
FT
Lillestrom (W)
0 - 5
Manchester City (W)
FT
Stjarnan (W)
1 - 2
Slavia Praha (W)
UEFA: U21 Championship Qualifying Round
FT
Azerbaijan (U21)
0 - 7
Germany (U21)
FT
Belgium (U21)
3 - 2
Cyprus (U21)
FT
France (U21)
3 - 0
Bulgaria (U21)
FT
Kosovo (U21)
0 - 4
Israel (U21)
FT
Slovenia (U21)
2 - 0
Montenegro (U21)
FT
Spain (U21)
1 - 0
Iceland (U21)
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Fenix
0 - 2
Liverpool Montevideo
FT
Nacional de Football
5 - 0
Boston River
FT
Rampla Juniors
1 - 1
El Tanque Sisley
Uzbekistan: PFL
FT
Kokand 1912
2 - 5
Bunyodkor
FT
Nasaf Qarshi
3 - 0
Shurtan Guzar
FT
Pakhtakor Tashkent
2 - 0
Olmaliq
Vietnam: FA Cup Final
FT
Becamex Binh Duong
1 - 2
Song Lam Nghe An