Football ResultsFriday, 10th March 2017
Albania: Superliga
FT
Tirana
2 - 2
Skenderbeu Korce
Algeria: Ligue 1
FT
CA Batna
0 - 2
ES Setif
FT
Olympique Medea
1 - 1
Tadjenant
FT
RC Relizane
3 - 0
CS Constantine
Algeria: Ligue 2
FT
ASM Oran
1 - 0
Paradou
FT
Amal Bou Saada
1 - 0
El Eulma
FT
Biskra
1 - 0
RC Arbaa
FT
Bordj Bou Arreridj
3 - 1
JSM Bejaia
FT
GC Mascara
1 - 1
MC Saida
FT
Khroub
1 - 1
Ain Fakroun
FT
WA Boufarik
1 - 1
Blida
Argentina: Primera Division
FT
Velez Sarsfield
3 - 2
Estudiantes LP
Argentina: Primera B Nacional
FT
Brown de Adrogue
1 - 1
Boca Unidos
FT
Chacarita Juniors
2 - 3
Nueva Chicago
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
San Telmo
1 - 0
UAI Urquiza
Armenia: Premier League
FT
Pyunik Yerevan
3 - 0
Ararat Yerevan
Australia: A League
FT
Sydney FC
1 - 0
Central Coast Mariners
Australia: National Premier Leagues Fotbolti.net Tournament
FT
Edgeworth Eagles
1 - 1
Broadmeadow Magic
Australia: National Premier Leagues South Australia
FT
Adelaide Blue Eagles
1 - 3
West Torrens Birkalla
FT
Adelaide Comets
1 - 2
NE Metrostars
Australia: National Premier Leagues Tasmania
FT
Olympia
0 - 3
South Hobart
Australia: National Premier Leagues Inter Island Cup
FT
Bentleigh Greens
2 - 2
Pascoe Vale
Australia: National Premier Leagues Western Australia
FT
ECU Joondalup
4 - 3
Subiaco
Austria: Erste Liga
FT
BW Linz
0 - 0
Austria Lustenau
FT
FAC Team Fur Wien
0 - 2
Horn
FT
KSV Superfund
2 - 1
Wattens
FT
Wacker Innsbruck
0 - 2
Liefering
FT
Wiener Neustadt
0 - 2
LASK Linz
Austria: Regional League East
FT
Amstetten
2 - 1
Austria Salzburg (AM)
FT
Ebreichsdorf
2 - 1
Traiskirchen
FT
First Vienna 1894
5 - 0
Parndorf
Austria: Regional League Central
FT
Allerheiligen
2 - 3
Austria Klagenfurt
FT
Gleisdorf 09
0 - 2
Deutschlandsberger
Bahrain: Premier League
FT
Al Hala
0 - 0
Malkiya
FT
Manama Club
1 - 0
Bahrain Club
Brazil: FA Cup 3rd Round
FT
Luverdense
0 - 2
Corinthians
Brazil: State Football Leagues Clausura
FT
Sao Bento
0 - 1
Linense
Bulgaria: First PFL
FT
Dunav Ruse
1 - 1
Lokomotiv Plovdiv
CAF: Champions League 1st Round
FT
Mamelodi Sundowns (RSA)
2 - 1
KCCA (UGA)
CAF: Confederation Cup 1st Round
FT
MC Alger (ALG)
2 - 0
FC Renaissance (COD)
FT
Smouha (EGY)
4 - 0
Ulinzi Stars (KEN)
FT
ZESCO United (ZAM)
2 - 0
Le Messager Ngozi (BDI)
CONMEBOL: Copa Libertadores Group Stage
FT
Lanus (ARG)
0 - 1
Nacional de Football (URU)
FT
Sporting Cristal (PER)
1 - 1
Santos (BRA)
FT
The Strongest (BOL)
2 - 0
Santa Fe (COL)
CONMEBOL: South American U17 Championship Spain
FT
Chile (U17)
1 - 0
Colombia (U17)
FT
Paraguay (U17)
2 - 2
Ecuador (U17)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Deportes Temuco
0 - 2
Everton de Vina
China: Super League
FT
Jiangsu Suning
0 - 0
Tianjin Teda
FT
Shandong Luneng
2 - 1
Guangzhou R&F
FT
Shanghai SIPG
2 - 0
Yanbian Funde
Colombia: Primera A Apertura
FT
Independiente Medellin
4 - 1
Deportivo Pasto
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Carmelita
0 - 0
Belen Siglo
Croatia: Prva HNL
FT
Inter Zapresic
0 - 0
Lokomotiva Zagreb
Croatia: Druga HNL
FT
Hrvatski Dragovoljac
1 - 3
Solin
Czech Republic: Division 2
FT
Usti Nad Labem
0 - 1
Opava
FT
Znojmo
1 - 1
Ceske Budejovice
Denmark: Superligaen
FT
Nordsjaelland
5 - 1
Silkeborg
FT
Randers
1 - 1
Aarhus
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Fuerza Amarilla
0 - 1
Emelec
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
FAS
0 - 2
Santa Tecla
England: Championship
FT
Brighton Hove Albion
3 - 0
Derby County
Estonia: Meistriliiga Euro 2016
FT
Kalju Nomme
1 - 1
Flora Tallinn
France: Ligue 1
FT
Marseille
3 - 0
Angers
FT
Nice
2 - 2
Caen
France: Ligue 2
FT
Amiens
2 - 1
Bourg-en-Bresse 01
FT
GFC Ajaccio
3 - 1
Troyes
FT
Laval
0 - 0
Auxerre
FT
Le Havre
0 - 1
Clermont Foot
FT
Nimes
2 - 0
Red Star 93
FT
Niort
2 - 1
Valenciennes
FT
Reims
3 - 0
Ajaccio
FT
Tours
3 - 1
Orleans
France: Championnat National
FT
Avranches
4 - 1
Epinal
FT
Bastia CA
0 - 1
Lyon Duchere
FT
Belfort
0 - 1
Les Herbiers
FT
Beziers
3 - 1
Concarneau
FT
Consolat Marseille
3 - 2
Dunkerque
FT
Creteil
3 - 1
Pau
FT
Paris FC
2 - 0
Chambly Thelle
Friendly: Club
FT
Asker
3 - 3
Skeid
FT
Brann
1 - 2
Viking
FT
Halmstad
2 - 0
Falkenbergs
FT
Haugesund
2 - 3
Ranheim
FT
Odd Ballklubb
3 - 2
Jerv
FT
Stabaek
1 - 0
Sandefjord
FT
Start
5 - 1
Sandnes Ulf
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Shukura
1 - 1
Torpedo Kutaisi
Germany: Bundesliga
FT
Bayer Leverkusen
1 - 1
Werder Bremen
Germany: 2. Bundesliga
FT
Erzgebirge Aue
1 - 0
Karlsruher
FT
St Pauli
1 - 2
Union Berlin
FT
Stuttgart
1 - 1
Bochum
Germany: 3. Liga
FT
Magdeburg
1 - 0
Preussen Munster
FT
Osnabruck
2 - 1
Holstein Kiel
Germany: Regional League North
FT
Drochtersen/Assel
0 - 2
Meppen
FT
Lubeck
2 - 2
Luneburger Hansa
Germany: Regional League Northeast
FT
63 Luckenwalde
2 - 3
ZFC Meuselwitz
FT
Lokomotive Leipzig
0 - 1
Schonberg 95
FT
Neustrelitz
0 - 1
Union Furstenwalde
Germany: Regional League Bavaria
FT
Ingolstadt 04 II
0 - 2
Augsburg II
FT
Seligenporten
0 - 1
Illertissen
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Marathon
2 - 0
CD Olimpia
FT
CD Real Sociedad
1 - 0
Juticalpa
FT
Vida
1 - 2
CD Honduras
Hong Kong: Sapling Cup Semi Final
AET
Sun Pegasus
2 - 1
Eastern Salon
Iran: Pro League
FT
Foolad FC
0 - 0
Tractor Sazi
FT
Gostaresh
0 - 0
Saba Qom
FT
Mashhad
1 - 1
Sepahan
FT
Paykan
0 - 2
Padideh
Iraq: Premier League
FT
Al Bahri
4 - 2
Al Hussein
FT
Al Hedood
0 - 3
Baghdad FC
FT
Al Karkh
1 - 1
Naft Al Wasat
FT
Al Minaa
2 - 0
Samawa
FT
Al Najaf
0 - 0
Naft Maysan
FT
Al Shorta
0 - 0
Al Naft
Israel: Division 2
FT
Hapoel Akko
2 - 0
Maccabi Hertzliya
FT
Hapoel Katamon
1 - 0
Ironi Ramat HaSharon
FT
Hapoel Petah Tikva
2 - 2
Hapoel Bnei Lod
FT
Hapoel Rishon LeZion
1 - 1
Beitar Tel Aviv
FT
Ironi Nesher
0 - 2
Maccabi Shaarayim
Italy: Serie A
FT
Juventus
2 - 1
Milan
Japan: FA Cup
FT
Kashima Antlers
1 - 0
Yokohama F Marinos
FT
Kawasaki Frontale
2 - 1
Kashiwa Reysol
FT
Urawa Red Diamonds
4 - 1
Ventforet Kofu
Jordan: Pro League
FT
Al Jazeera Amman
1 - 1
Al Hussein
Kuwait: Premier League
FT
Al Arabi Kuwait City
4 - 1
Al Shabab Al Ahmadi
FT
Al Sahel
0 - 2
Al Fahaheel
FT
Al Tadhamon
2 - 0
Al Nasr
FT
Kazma
3 - 0
Burgan
Latvia: Virsliga
FT
Jelgava
1 - 0
Babite
Malaysia: FA Cup Round of 16
FT
PKNP
5 - 4
Kuantan FA
Morocco: Botola Pro
FT
Kawkab Marrakech
1 - 1
KAC Kenitra
Netherlands: Eredivisie
FT
Vitesse Arnhem
5 - 0
Sparta Rotterdam
Netherlands: Eerste Divisie
FT
Cambuur
0 - 1
Den Bosch
FT
De Graafschap
3 - 2
Jong Ajax
FT
Dordrecht
0 - 1
MVV Maastricht
FT
Emmen
2 - 0
Eindhoven
FT
Jong PSV Eindhoven
0 - 1
Almere City
FT
Jong Utrecht
0 - 1
Achilles 29
FT
NAC Breda
1 - 0
Telstar
FT
VVV Venlo
4 - 1
Fortuna Sittard
FT
Volendam
1 - 0
Helmond Sport
FT
Waalwijk
3 - 0
Oss
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ards
2 - 0
Ballinamallard United
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Rubio Nu
2 - 3
General Diaz
Poland: Ekstraklasa
FT
Arka Gdynia
1 - 4
Lech Poznan
FT
Slask Wroclaw
3 - 4
Piast Gliwice
Poland: I Liga
FT
Katowice
2 - 2
Stomil Olsztyn
FT
Miedz Legnica
2 - 1
Bytovia Bytow
FT
Znicz Pruszkow
3 - 3
Chojniczanka Chojnice
Poland: II Liga
FT
Row 1964 Rybnik
2 - 0
Olimpia Zambrow
Portugal: Primeira Liga
FT
Arouca
0 - 4
Porto
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Bohemians
3 - 2
Bray Wanderers
FT
Drogheda United
1 - 4
Cork City
FT
Dundalk
1 - 0
Limerick
FT
Finn Harps
1 - 1
Galway United
FT
Shamrock Rovers
0 - 1
Derry City
FT
Sligo Rovers
1 - 1
St Patricks Athletic
Republic of Ireland: Division 1 International Toulon Youth Festival
FT
Athlone Town
0 - 3
Longford Town
FT
Cabinteely
2 - 0
Wexford Youths
FT
UCD
0 - 2
Waterford United
Romania: Liga I
FT
Botosani
1 - 2
ACS Poli Timisoara
Romania: Liga II
FT
Mioveni
0 - 2
UTA Arad
Romania: Liga III Serie 1
FT
Kosarom Pascani
0 - 3
Stiinta Miroslava
Romania: Liga III Serie 2
FT
Gloria Popesti Leordeni
2 - 3
Dinamo Bucuresti II
FT
Inainte Modelu
1 - 4
Delta Tulcea
Romania: Liga III Suruga Bank Championship
FT
Filiasi
1 - 3
SCM Pitesti
FT
Sirineasa
1 - 3
Mioveni II
FT
Voluntari II
1 - 1
Atletic Bradu
Romania: Liga III Serie 4
FT
Cetate Deva
2 - 0
Politehnica Timisoara II
FT
Lugoj
2 - 0
Millenium Giarmata
FT
Unirea Alba Iulia
1 - 2
Nuova Mama Mia
Romania: Liga III Serie 5
FT
FC Bistrita
0 - 6
ASC Recea
FT
Gaz Metan Medias II
2 - 1
Zalau
Russia: Football Premier League
FT
Arsenal Tula
2 - 0
Ural
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Taee
1 - 0
Hajer
FT
Dhamk
1 - 1
Al Wajj
FT
Ohod
2 - 0
Al Adalah
Saudi Arabia: Crown Prince Cup Final
FT
Al Nasr Riyadh
0 - 1
Al Ittihad Jeddah
Scotland: Championship
FT
Dundee United
0 - 1
Hibernian
Serbia: Prva Liga
FT
OFK Beograd
0 - 1
BSK Borca
Singapore: S League
FT
Warriors
1 - 1
Geylang International
Spain: Primera Division
FT
Espanyol
4 - 3
Las Palmas
Spain: Segunda Division
FT
Elche
0 - 0
Alcorcon
Syria: Premier League
FT
Al Hurriya
0 - 2
Nawair
FT
Al Karamah
0 - 1
Al Ittihad Aleppo
FT
Al Shorta Damascus
3 - 2
Jableh
FT
Hutteen
1 - 1
Al Majd
FT
Taliya
1 - 0
Al Muhafaza
Tunisia: Ligue 1 Relegation Group
FT
CA Bizertin
0 - 0
Zarzis
FT
Gabes
0 - 0
JS Kairouanaise
FT
Tataouine
1 - 0
CS Hammam-Lif
Turkey: Super Lig
FT
Alanyaspor
2 - 3
Fenerbahce
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Goztepe
0 - 1
Umraniyespor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Amedspor
1 - 0
Fethiyespor
FT
Anadolu Selcukluspor
1 - 1
Keciorengucu
FT
Hacettepe
2 - 0
Bucaspor Izmir
FT
Istanbulspor
2 - 0
Zonguldak Komurspor
FT
Kahramanmarasspor
1 - 0
Fatih Karagumruk
FT
Nazilli Belediyespor
2 - 2
Anadolu Uskudar 1908
FT
Pendikspor
1 - 1
Ofspor
FT
Sivas Belediyespor
1 - 1
Kocaeli Birlikspor
FT
Tepecikspor
1 - 2
Erzurumspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Etimesgut Belediyespor
1 - 0
Tuzlaspor
FT
Eyupspor
0 - 1
Ankaragucu
FT
Gumushanespor
3 - 1
Kirklarelispor
FT
Inegolspor
0 - 0
Karsiyaka
FT
Menemen Belediye
2 - 2
Kastamonuspor
FT
Nigde Belediyespor
0 - 1
Hatayspor
FT
Sariyer
5 - 1
Erciyesspor
FT
Tokatspor
2 - 0
Aydinspor 1923
UAE: Pro League
FT
Al Shabab Dubai
0 - 4
FT
Al Wasl
1 - 1
Emirates Club
FT
Hatta
2 - 2
Dibba Al Fujairah
UEFA: U17 Championship Elite Round
FT
Greece (U17)
0 - 4
Portugal (U17)
FT
Spain (U17)
3 - 1
Poland (U17)
Uganda: Premier League
FT
JMC Hippos
0 - 1
Sadolin Paints
FT
Lweza
0 - 0
Proline
FT
Police FC
0 - 1
BUL
FT
URA
2 - 0
Soana
Uzbekistan: PFL
FT
Mash Al Mubarek
1 - 0
Metallurg Bekabad
FT
Obod Tashkent
1 - 1
Kokand 1912
FT
Qizilqum Zarafshon
2 - 1
Navbahor Namangan
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Aragua
5 - 0
Zulia
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Estudiantes Caracas
1 - 2
Angostura
Vietnam: V League 1
FT
Becamex Binh Duong
0 - 1
QNK Quang Nam
Wales: Premier League
FT
Aberystwyth Town
0 - 4
Newtown AFC
FT
Airbus UK Broughton
0 - 0
Cefn Druids
FT
Llandudno
1 - 1
Rhyl