Football ResultsWednesday, 10th May 2017
AFC: Champions League Group Stage
FT
Brisbane Roar (AUS)
2 - 3
Ulsan Hyundai (KOR)
FT
Kashima Antlers (JPN)
2 - 1
Muangthong United (THA)
FT
Seoul (KOR)
1 - 0
Urawa Red Diamonds (JPN)
FT
Western Sydney (AUS)
3 - 2
Shanghai SIPG (CHN)
Albania: Superliga
FT
Kukesi
1 - 0
Flamurtari Vlore
FT
Teuta Durres
0 - 1
Skenderbeu Korce
FT
Tirana
2 - 0
Korabi Peshkopi
FT
Vllaznia
2 - 2
Luftetari Gjirokaster
Argentina: Primera B Nacional
FT
Estudiantes SL
2 - 1
Douglas Haig
FT
Gimnasia Jujuy
1 - 0
Almagro
FT
Los Andes
1 - 1
Central Cordoba
FT
Nueva Chicago
1 - 1
Ferro Carril Oeste
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Acassuso
2 - 2
Fenix
FT
Atlanta
1 - 1
San Telmo
FT
Colegiales
3 - 1
Barracas Central
FT
Deportivo Moron
0 - 0
Villa San Carlos
FT
Talleres Remedios
4 - 2
UAI Urquiza
Argentina: FA Cup Round 64
PEN
Quilmes
1 - 4
Quilmes
Austria: Regional League West
FT
Hohenems
1 - 1
SCR Altach II
Belarus: Division 1
FT
BATE Borisov
2 - 0
Isloch Minsk
FT
Dinamo Brest
0 - 0
Slutsk
FT
Gomel
0 - 1
Vitebsk
FT
Minsk
0 - 2
Dinamo Minsk
Bosnia and Herzegovina: FA Cup Final
FT
Sarajevo
0 - 1
Siroki Brijeg
Brazil: FA Cup Round of 16
FT
Flamengo
0 - 0
Atletico Goianiense
Brazil: Brasileiro Women
FT
Ferroviaria (W)
0 - 1
Ponte Preta (W)
Bulgaria: First PFL
FT
Botev Plovdiv
3 - 1
Slavia Sofia
FT
Montana
2 - 3
Vereya Stara Zagora
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southwest 3 AFL
FT
Balkan Botevgrad
4 - 1
Chepinets Velingrad
FT
Hebar Pazardzhik
3 - 1
Belasitsa Petrich
FT
Minyor Pernik
1 - 0
Chavdar Etropole
FT
Pirin Gotse Delchev
1 - 2
Velbazhd
FT
Pirin Razlog
3 - 1
Botev Ihtiman
FT
Rilski Sportist
2 - 4
Marek
FT
Septemvri Simitli
2 - 1
Germanea
FT
Slivnishki Geroy
3 - 2
Strumska Slava
FT
Vihren
3 - 1
Svoboda Peshtera
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Atletik Kuklen
6 - 0
Gigant Saedinenie
FT
Elhovo
0 - 1
Dimitrovgrad
FT
Eurocollege
2 - 3
Asenovets 2005
FT
Karnobat
4 - 0
Arda Kardzhali
FT
Lyubimets 2007
0 - 0
Borislav Parvomay
FT
Minyor Radnevo
0 - 2
Zagorets Nova Zagora
FT
Rakovski 2011
0 - 4
Maritsa Plovdiv
FT
Svilengrad 1921
1 - 1
Rozova Dolina
FT
Uragan Boyadzhik
2 - 5
Vereya Stara Zagora II
CONMEBOL: Copa Libertadores Group Stage
FT
River Plate (ARG)
1 - 1
Emelec (ECU)
CONMEBOL: Copa Sudamericana Stage 1
PEN
Atletico Venezuela (VEN)
6 - 7
Palestino (CHI)
PEN
Club Nacional (PAR)
3 - 2
Cruzeiro (BRA)
FT
Gimnasia LP (ARG)
1 - 1
Ponte Preta (BRA)
FT
Sportivo Luqueno (PAR)
2 - 1
Deportivo Cali (COL)
Colombia: Primera A Apertura
FT
Alianza Petrolera
1 - 0
Patriotas
FT
Envigado
0 - 0
Once Caldas
FT
Jaguares
0 - 1
Independiente Medellin
FT
La Equidad
0 - 0
Santa Fe
FT
Millonarios
2 - 1
Cortulua
Costa Rica: Clausura Play Off Cuadrangular
FT
Limon
1 - 0
Santos de Guapiles
Czech Republic: Division 2
FT
Ceske Budejovice
0 - 0
Pardubice
FT
Sigma Olomouc
1 - 0
Frydek-Mistek
FT
Sokolov
1 - 0
Znojmo
FT
Taborsko
3 - 0
Prostejov
FT
Trinec
1 - 3
Opava
FT
Viktoria Zizkov
0 - 3
Vlasim
FT
Vitkovice
2 - 2
Banik Ostrava
El Salvador: Clausura Play Off Semi Final
FT
Santa Tecla
2 - 0
Aguila
England: Premier League
FT
Southampton
0 - 2
Arsenal
Estonia: FA Cup Semi Final
FT
FCI Tallinn
2 - 0
Narva United
Faroe Islands: FA Cup Semi Final
FT
B36 Torshavn
1 - 1
Torshavn
FT
KI Klaksvik
2 - 2
NSI Runavik
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Chikhura Sachkhere
1 - 2
Samtredia
FT
Dinamo Batumi
2 - 3
Dila Gori
FT
Dinamo Tbilisi
3 - 0
Lokomotivi Tbilisi
Germany: Regional League North
FT
Luneburger Hansa
1 - 0
Drochtersen/Assel
Germany: Regional League West
FT
Schalke 04 II
0 - 1
Rot-Weiss Oberhausen
Germany: Bundesliga Women
FT
1899 Hoffenheim (W)
1 - 0
SC Sand (W)
FT
Bayer Leverkusen (W)
1 - 2
Turbine Potsdam (W)
FT
Borussia Monchengladbach (W)
0 - 3
Bayern Munich (W)
FT
Duisburg (W)
1 - 2
Eintracht Frankfurt (W)
FT
USV Jena (W)
0 - 2
Freiburg (W)
FT
Wolfsburg (W)
2 - 1
SGS Essen (W)
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Mavri Aeti Eleftherochori
1 - 0
Ethnikos Filippiadas
FT
Olympiakos Volou
4 - 1
Achilleas Neokesaria
FT
Thesprotos
1 - 2
Amrakia Kostakion
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
Breidablik (W)
3 - 0
Valur Reykjavik (W)
FT
KR Reykjavik (W)
0 - 1
Grindavik (W)
India: FA Cup Group Stage
FT
Shillong Lajong
2 - 3
Mohun Bagan
FT
Shivajians
2 - 0
Bengaluru
Indonesia: Liga 1
FT
Mitra Kukar
2 - 1
Bali United Pusam
FT
PSM Makassar
1 - 0
Arema
FT
Persela Lamongan
1 - 0
Persija Jakarta
Iraq: Premier League
FT
Al Hedood
1 - 1
Al Naft
FT
Al Hussein
0 - 0
Al Kahraba
FT
Al Minaa
1 - 1
Al Quwa Al Jawiya
FT
Al Najaf
4 - 1
Karbala
FT
Al Zawraa
2 - 2
Al Shorta
FT
Naft Al Janoob
1 - 0
Baghdad FC
FT
Samawa
4 - 1
Al Karkh
FT
Zakho
2 - 1
Al Bahri
Japan: League Cup Group Stage
FT
Cerezo Osaka
1 - 0
Albirex Niigata
FT
FC Tokyo
4 - 3
Omiya Ardija
FT
Sanfrecce Hiroshima
1 - 0
Sagan Tosu
FT
Shimizu S Pulse
2 - 4
Jubilo Iwata
FT
Vegalta Sendai
1 - 1
Kashiwa Reysol
FT
Vissel Kobe
2 - 1
Ventforet Kofu
Kazakhstan: FA Cup Quarter Final
AET
Atyrau
1 - 0
Aktobe
FT
Kairat Almaty
2 - 0
Irtysh Pavlodar
FT
Okzhetpes
1 - 2
Shakhter Karagandy
FT
Zhetysu
0 - 1
Ordabasy
Kenya: Division 1
FT
Gor Mahia
2 - 0
Chemelil Sugar
FT
Homeboyz
1 - 0
Western Stima
FT
Muhoroni Youth
1 - 1
Posta Rangers
FT
Nakumatt
2 - 1
Nzoia Sugar
FT
Nakumatt
2 - 1
Thika United
FT
Sofapaka
0 - 1
Ulinzi Stars
FT
Sony Sugar
1 - 0
AFC Leopards
FT
Zoo Kericho
0 - 2
Nzoia Sugar
Kosovo: Superliga
FT
Gjilani
4 - 1
Drenica
FT
Hajvalia
0 - 1
Ferizaj
FT
Llapi
2 - 0
Feronikeli
FT
Prishtina
3 - 1
Liria
FT
Trepca
1 - 1
Drita
Kuwait: Premier League
FT
Al Arabi Kuwait City
3 - 0
Al Jahra
FT
Burgan
0 - 4
Al Tadhamon
FT
Yarmouk
2 - 4
Al Fahaheel
Lithuania: Division 1
FT
Lietava Jonava
0 - 2
Zalgiris Vilnius
FT
Trakai
4 - 1
Atlantas
Montenegro: Prva CFL
FT
Bokelj
0 - 0
Grbalj
FT
Buducnost Podgorica
2 - 0
Decic
FT
Iskra Danilovgrad
4 - 0
Petrovac
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
1 - 4
Rudar Pljevlja
FT
Lovcen
0 - 2
Sutjeska
FT
Mladost Podgorica
0 - 1
Zeta
Oman: Pro League
FT
Al Khaboora
4 - 2
Al Rustaq
FT
Al Nasr Salalah
1 - 2
Al Oruba
FT
Dhofar
1 - 0
Al Nahda Club
FT
Saham
5 - 3
Jaalan Club
Romania: Liga I
FT
Concordia
3 - 1
ACS Poli Timisoara
Romania: Liga III Serie 1
FT
Atletico Vaslui
1 - 5
Sportul Chiscani
FT
Bacau
3 - 2
Sporting Liesti
FT
Harman
5 - 1
Odorheiu Secuiesc
FT
Kosarom Pascani
1 - 2
Avantul Valea Marului
FT
Petrotub Roman
2 - 0
Cetate Rasnov
FT
Stiinta Miroslava
2 - 1
Metalosport Galati
Romania: Liga III Serie 3
FT
Atletic Bradu
0 - 3
Alexandria
FT
Mioveni II
3 - 0
Podari
FT
SCM Pitesti
3 - 0
Aninoasa
FT
Universitatea Craiova II
3 - 1
Flacara Moreni
FT
Urban Titu
1 - 0
Steaua Bucuresti II
FT
Voluntari II
1 - 1
Sporting Rosiori
Romania: Liga III Serie 5
FT
Avantul Reghin
1 - 0
Unirea Dej
FT
Iernut
3 - 0
FC Bistrita
FT
Metalurgistul Cugir
3 - 0
Recolta Dorolt
FT
Osorhei
1 - 2
Gaz Metan Medias II
Russia: Football National League
FT
Fakel Voronezh
1 - 2
Baltika
FT
Khabarovsk
3 - 0
Spartak Moscow (2)
FT
Khimki
2 - 2
Luch-Energiya
FT
Kuban
3 - 0
Zenit St Petersburg II
FT
Mordovia Saransk
3 - 0
Volgar Astrakhan
FT
Shinnik Yaroslavl
4 - 2
Enisey
FT
Sibir
1 - 0
Spartak Nalchik
FT
Sokol Saratov
0 - 3
Dinamo Moscow
FT
Tambov
3 - 0
Tosno
FT
Tyumen
2 - 0
Neftekhimik
Scotland: Championship Play Off Semi Final
FT
Airdrieonians
1 - 0
Alloa Athletic
FT
Brechin
1 - 1
Raith Rovers
Scotland: League One Play Off Semi Final
FT
Annan Athletic
2 - 2
Forfar Athletic
FT
Montrose
1 - 1
Peterhead
Serbia: FA Cup Semi Final
FT
Partizan
1 - 0
Vojvodina
South Africa: Premier Soccer League
FT
Bloem Celtic
0 - 0
Orlando Pirates
FT
Free State Stars
3 - 1
Bidvest Wits
FT
Mamelodi Sundowns
2 - 2
Baroka
FT
Maritzburg United
0 - 0
Platinum Stars
South Africa: National 1st Division
FT
Amazulu
5 - 1
Jomo Cosmos
FT
Magesi FC
6 - 0
Royal Kings
FT
Milano United
1 - 0
Stellenbosch
FT
Mthatha Bucks
1 - 0
Cape Town All Stars
FT
Royal Eagles
0 - 0
Mbombela United
FT
Santos FC
1 - 0
Witbank Spurs
FT
Thanda Royal Zulu
4 - 1
FC Cape Town
FT
University Of Pretoria
0 - 1
Black Leopards
Syria: Premier League
FT
Al Fotuwa
2 - 3
Al Jaish Damascus
UEFA: Champions League Semi Final
FT
Atletico Madrid
2 - 1
Real Madrid
UEFA: U17 Championship Group Stage
FT
Bosnia & Herzegovina (U17)
1 - 0
Serbia (U17)
FT
England (U17)
3 - 0
Netherlands (U17)
FT
Republic of Ireland (U17)
0 - 7
Germany (U17)
FT
Ukraine (U17)
2 - 0
Norway (U17)
USA: MLS
FT
Columbus Crew
1 - 2
Toronto FC
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Zulia
1 - 3
Deportivo La Guaira
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Angostura
0 - 1
Estudiantes Caracas