Football ResultsFriday, 10th November 2017
Argentina: FA Cup Semi Final
PEN
Atletico Tucuman
3 - 1
Rosario Central
Australia:
FT
Central Coast Mariners
2 - 0
Sydney FC
Australia:
FT
Adelaide United (W)
3 - 1
Perth Glory (W)
FT
Western Sydney (W)
0 - 1
Brisbane Roar (W)
Austria:
FT
Allerheiligen
5 - 0
Union Vocklamarkt
FT
Deutschlandsberger
1 - 1
Lafnitz
FT
LASK Linz (Jnrs)
3 - 2
Wolfsberger AC II
FT
Sturm Graz II
1 - 1
Kalsdorf
Austria:
FT
Schwaz
1 - 1
Kufstein
Austria:
FT
First Vienna 1894
2 - 2
Bruck/Leitha
FT
Parndorf
3 - 1
Stadlau
FT
Schwechat
4 - 2
Wiener Sportklub
FT
Traiskirchen
3 - 2
St Polten II
Belgium:
FT
Standard Liege (W)
1 - 0
Leuven (W)
Brazil: Serie B
FT
ABC
3 - 1
Criciuma
FT
Juventude
0 - 0
Oeste
FT
Parana
2 - 0
Luverdense
Croatia:
FT
Hrvatski Dragovoljac
1 - 0
Gorica
Czech Republic:
AET
Viktoria Plzen
2 - 3
Slovacko
Czech Republic:
FT
Vitkovice
1 - 2
Opava
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
America de Quito
2 - 0
Deportivo Colon
England:
FT
Newport County
1 - 1
Port Vale
FIFA: World Cup Russia 2018 UEFA Qualifiers Round 2 Play Offs
FT
Sweden
1 - 0
Italy
FIFA: World Cup Russia 2018 3rd Round
FT
Algeria
1 - 1
Nigeria
FIFA: World Cup Russia 2018 Inter Confederation Play Offs
FT
Honduras
0 - 0
Australia
Friendly:
FT
Belarus (U21)
0 - 0
Lithuania (U21)
FT
Belgium
3 - 3
Mexico
FT
Canada (W)
1 - 1
USA (W)
FT
China
0 - 2
Serbia
FT
England
0 - 0
Germany
FT
France
2 - 0
Wales
FT
Georgia
1 - 0
Cyprus
FT
Japan
1 - 3
Brazil
FT
Poland
0 - 0
Uruguay
FT
Portugal
3 - 0
Saudi Arabia
FT
South Korea
2 - 1
Colombia
FT
UAE
0 - 1
Haiti
FT
Ukraine
2 - 1
Slovakia
Friendly:
FT
Austria Vienna
3 - 2
Dinamo Brest
FT
Eintracht Frankfurt
5 - 3
Sandhausen
FT
Luzern
0 - 3
Chiasso
FT
Neman Grodno
2 - 0
Jagiellonia
FT
Ried
1 - 3
Taborsko
FT
Rot-Weiss Erfurt
1 - 2
Dynamo Dresden
FT
SCR Altach
3 - 1
Vaduz
FT
St Pauli
3 - 1
Odense
FT
Sturm Graz
2 - 1
Hartberg
FT
Tsarsko Selo
3 - 2
Pirin Blagoevgrad
FT
Vitosha Bistritsa
1 - 0
Strumska Slava
Germany:
FT
Borussia Monchengladbach II
0 - 1
Viktoria Koln
FT
Uerdingen 05
2 - 1
Wiedenbruck 2000
FT
Verl
3 - 3
Rodinghausen
FT
Wegberg-Beeck
2 - 3
Erndtebruck
Germany:
FT
Lubeck
1 - 0
Luneburger Hansa
Germany:
FT
Buchbach
0 - 3
Schalding-Heining
FT
Memmingen
0 - 1
Illertissen
Germany:
FT
Eintract Stadtallendorf
3 - 1
Hessen Kassel
Honduras:
FT
CD Honduras
1 - 2
Juticalpa
Indonesia: Liga 1
FT
Persiba Balikpapan
3 - 2
Mitra Kukar
International Tournaments:
FT
Liverpool (U23)
2 - 1
Newcastle United (U23)
International Tournaments: Korantina Homes Cup
FT
AEL Limassol
2 - 3
FC UFA
Mexico:
FT
Monterrey
1 - 1
Santos Laguna
Morocco:
FT
Rapide Oued Zem
1 - 1
Wydad Casablanca
Netherlands:
FT
ADO Den Haag (W)
0 - 1
Twente (W)
FT
Excelsior (W)
1 - 4
VV Alkmaar (W)
FT
PEC Zwolle (W)
3 - 1
PSV Eindhoven (W)
New Zealand:
FT
Capital Football Fed (W)
1 - 3
Canterbury United (W)
Northern Ireland:
FT
Ballymena United
2 - 1
Linfield
Northern Ireland:
FT
Loughgall
0 - 4
Newry City
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Sportivo Trinidense
0 - 0
Deportivo Capiata
Romania:
FT
Kosarom Pascani
5 - 3
Avantul Valea Marului
Romania:
FT
Olimpia Ramnicu Sarat
0 - 1
Steaua Bucuresti II
Romania:
FT
Performanta Ighiu
1 - 1
Ecomax Cluj II II
FT
Sanatatea Cluj
1 - 0
Unirea Alba Iulia
Romania:
FT
Alexandria
4 - 0
Mioveni II
FT
Concordia II
5 - 1
Gloria Popesti Leordeni
FT
Flacara Moreni
0 - 0
Viitorul Domnesti
FT
Tunari
0 - 0
Sporting Rosiori
Romania:
FT
Cetate Deva
5 - 0
CNP Timisoara
FT
Filiasi
3 - 0
Hermannstadt II
Russia:
FT
Znamya Truda
0 - 6
Torpedo Vladimir
Saudi Arabia:
FT
Abha
1 - 1
Hetten
FT
Al Adalah
1 - 0
Al Jabalain
FT
Al Draih
2 - 1
Al Jabil
FT
Al Khlood
0 - 2
Al Ansar
Saudi Arabia:
FT
Al Ain Atawlah
1 - 1
Al Jeel
FT
Al Sharq
4 - 0
Al Washm
FT
Al Suqoor
3 - 1
Al Hjazz
FT
Al Taqdom
2 - 0
Al Wajj
FT
Al Thuqbah
1 - 3
Al Muzahmiyya
Serbia:
FT
Temnic 1924
0 - 2
Indjija
Spain:
FT
Cordoba
0 - 1
Osasuna
Syria:
FT
Al Majd
1 - 1
Al Shorta Damascus
FT
Herafyee Halab
0 - 1
Al Wahda Damascus
FT
Hutteen
2 - 4
Al Wathba
FT
Nawair
0 - 1
Tishreen
UAE:
FT
Al Nasr Dubai
0 - 3
Al Jazira
FT
Emirates Club
0 - 0
Dibba Al Fujairah
FT
Hatta
0 - 0
Ajman
UEFA:
FT
Slovakia (U19)
0 - 0
Kazakhstan (U19)
FT
Turkey (U19)
2 - 1
Wales (U19)
UEFA: U21 Championship Qualifying Round
FT
Albania (U21)
1 - 1
Northern Ireland (U21)
FT
Armenia (U21)
1 - 2
Russia (U21)
FT
Austria (U21)
1 - 3
Serbia (U21)
FT
Faroe Islands (U21)
2 - 2
Poland (U21)
FT
Georgia (U21)
2 - 2
Finland (U21)
FT
Hungary (U21)
2 - 2
Sweden (U21)
FT
Malta (U21)
0 - 1
Turkey (U21)
FT
Netherlands (U21)
8 - 0
Andorra (U21)
FT
Romania (U21)
1 - 1
Portugal (U21)
FT
Scotland (U21)
1 - 1
Latvia (U21)
FT
Ukraine (U21)
0 - 2
England (U21)
FT
Wales (U21)
0 - 4
Bosnia & Herzegovina (U21)
Ukraine:
FT
Cherkaskyi Dnipro
0 - 2
Ingulets Petrove
FT
Zhemchuzhyna Odesa
4 - 3
Volyn Lutsk
Vietnam: V League 1
FT
QNK Quang Nam
2 - 1
Than Quang Ninh
Wales:
FT
Bala Town
1 - 1
Connahs Quay