Football ResultsSunday, 10th December 2017
Albania:
FT
Kamza
0 - 1
Luftetari Gjirokaster
FT
Laci
1 - 0
Skenderbeu Korce
FT
Partizani Tirana
2 - 1
Teuta Durres
Argentina:
FT
Fenix
0 - 1
Estudiantes BA
Argentina:
FT
Atletico de Rafaela
4 - 1
Flandria
FT
Boca Unidos
1 - 4
Agropecuario
FT
Deportivo Moron
1 - 0
Guillermo Brown
FT
Gimnasia Jujuy
0 - 0
San Martin Tucuman
FT
Los Andes
0 - 0
Nueva Chicago
FT
Villa Dalmine
0 - 0
Almagro
Argentina:
FT
Arsenal Sarandi
1 - 2
Independiente
FT
Colon Santa Fe
0 - 2
Talleres Cordoba
FT
Racing Club
3 - 1
Gimnasia LP
FT
Rosario Central
1 - 0
Newells Old Boys
Australia:
FT
Melbourne City
1 - 0
Central Coast Mariners
Australia:
FT
Brisbane Roar (W)
0 - 3
Newcastle Jets (W)
FT
Melbourne City (W)
2 - 1
Canberra United (W)
Austria:
FT
SCR Altach
1 - 0
Austria Vienna
FT
Wolfsberger AC
0 - 0
Red Bull Salzburg
Azerbaijan:
FT
Inter Baku
2 - 0
Kapaz
FT
Zira
1 - 0
Neftchi Baku
Belgium:
FT
Anderlecht
1 - 3
Charleroi
FT
Club Brugge
3 - 1
Lokeren
FT
St Truiden
1 - 1
Zulte Waregem
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Guabira
1 - 0
Oriente Petrolero
FT
Jorge Wilstermann
0 - 0
Blooming
FT
Nacional Potosi
1 - 1
Bolivar
FT
San Jose
1 - 2
Sport Boys Warnes
FT
The Strongest
6 - 0
Real Potosi
Bosnia and Herzegovina:
FT
Borac Banja Luka
2 - 1
Siroki Brijeg
FT
Mladost Doboj Kakanj
1 - 1
Krupa
FT
Vitez
0 - 3
Sarajevo
FT
Zeljeznicar Sarajevo
3 - 2
Radnik Bijeljina
Bulgaria:
FT
CSKA Sofia
6 - 0
Beroe
FT
Dunav Ruse
2 - 2
Lokomotiv Plovdiv
FT
Vereya Stara Zagora
1 - 1
Vitosha Bistritsa
Central American Games: Managua 2017 Group Stage
FT
Nicaragua (U21)
0 - 0
Honduras (U21)
Chile: Primera Division
FT
Antofagasta
2 - 4
Universidad Catolica
FT
Curico Unido
1 - 0
O'Higgins
FT
Palestino
0 - 0
Santiago Wanderers
FT
San Luis
1 - 1
Audax Italiano
Colombia: Primera A Clausura Play Off Semi-Final
FT
Santa Fe
1 - 1
Deportes Tolima
Congo DR:
FT
AC Dibumba
2 - 1
Ocean Pacifique
FT
Sanga Balende
0 - 0
TP Mazembe
Congo DR:
FT
Renaissance
0 - 1
Motema Pembe
Congo DR:
FT
Motema Pembe
1 - 0
Dauphin Noirs
Costa Rica:
FT
CS Herediano
2 - 0
Santos de Guapiles
FT
Perez Zeledon
3 - 2
Deportivo Saprissa
Croatia:
FT
Lokomotiva Zagreb
0 - 2
Hajduk Split
FT
Rijeka
2 - 0
Slaven Belupo
Cyprus:
FT
Nea Salamis
2 - 0
Aris Limassol
FT
Olympiakos Nicosia
1 - 2
Kition Larnaca
Denmark:
FT
Aalborg
1 - 1
FC Copenhagen
FT
Brondby
2 - 2
Aarhus
FT
Nordsjaelland
3 - 2
Hobro
FT
Odense
1 - 2
Silkeborg
Egypt:
FT
Misr El Makasa
3 - 2
Al Ahly Cairo
England:
FT
Norwich City (U23)
1 - 0
Middlesbrough (U23)
England:
FT
Liverpool
1 - 1
Everton
FT
Manchester United
1 - 2
Manchester City
FT
Southampton
1 - 1
Arsenal
England:
FT
Manchester City (U23)
0 - 1
Arsenal (U23)
FT
Sunderland (U23)
1 - 4
Liverpool (U23)
England:
FT
Everton (W)
5 - 1
Sunderland (W)
FYR Macedonia:
FT
Vardar Skopje
3 - 1
Akademija Pandev
France:
FT
Epinal
2 - 1
Blanc Mesnil
France:
FT
Amiens
1 - 2
Lyon
FT
Marseille
3 - 0
St Etienne
FT
Nantes
1 - 2
Nice
France:
FT
Bordeaux (W)
0 - 0
Soyaux (W)
FT
Guingamp (W)
1 - 2
Fleury Merogis (W)
FT
Paris FC (W)
1 - 0
ASPTT Albi (W)
FT
Rodez Aveyron (W)
4 - 2
Marseille (W)
Germany:
FT
Auerbach
1 - 1
Altglienicke
FT
BFC Dynamo
5 - 0
63 Luckenwalde
FT
Berliner AK 07
3 - 0
Union Furstenwalde
FT
Germania Halberstadt
0 - 0
Wacker Nordhausen
FT
ZFC Meuselwitz
0 - 2
Viktoria Berlin
Germany:
FT
Freiburg II
2 - 0
Waldhof Mannheim
Germany:
FT
Kaiserslautern
1 - 1
Ingolstadt 04
FT
Sandhausen
3 - 1
Arminia Bielefeld
FT
St Pauli
2 - 2
Duisburg
Germany:
FT
Augsburg
1 - 1
Hertha Berlin
FT
Hannover 96
2 - 0
1899 Hoffenheim
FT
Koln
3 - 4
Freiburg
Germany:
FT
Hansa Rostock
3 - 1
Chemnitzer
FT
Zwickau
1 - 1
Hallescher
Germany:
FT
Freiburg (W)
5 - 0
USV Jena (W)
FT
Turbine Potsdam (W)
2 - 0
1899 Hoffenheim (W)
FT
Werder Bremen (W)
7 - 0
Koln (W)
Greece:
FT
Almopos Aridaia
0 - 3
Kilkisiakos
FT
Megas Alexandros Trikalon
1 - 0
Kardia
FT
Naousa
1 - 0
Karitsas
Greece:
FT
AO Sellanon
4 - 2
Opountios Martinou
FT
Amvrisseas
0 - 2
Almyros
FT
Asteras Iteas
2 - 1
Thiva
FT
Digenis Neohoriou
1 - 1
Niki Volou
FT
Rigas Fereos
0 - 0
Achilleas Farsalon
Greece:
FT
Aetos Orfanou
3 - 2
Doxa Proskiniton
FT
Didymotiho
0 - 0
Aris Avatou
FT
Doxa Neou Sidirohoriou
1 - 1
Orfeas Xanthi
FT
Megas Alexandros Karperis
1 - 3
Kavala
FT
Nestos Chrisoupolis
0 - 1
Elpis Skoutareos
Greece:
FT
Doxa Kranoulas
0 - 0
Makedonikos Foufas
FT
Lfekimni
3 - 0
Kastoria
FT
Mpoukas Amfilohias
2 - 1
Asteras Parapotamou
FT
Skoufas Kompotiou
2 - 1
Karagiannion
FT
Thesprotos
3 - 1
Pankefkadios
FT
Tilikratis
3 - 0
Ethnikos Filippiadas
Greece:
FT
Apollon Smirnis
1 - 3
Asteras Tripolis
FT
Atromitos Athinon
1 - 0
Levadiakos
FT
PAOK
4 - 0
Panathinaikos
FT
PAS Giannina
1 - 1
Lamia
Greece:
FT
Aiginiakos
2 - 0
Karaiskakis
FT
Anagennisi Karditsa
3 - 0
Acharnaikos
FT
Apollon Pontou Kalamaria
1 - 0
Kallithea
FT
Doxa Dramas
1 - 2
Aris Thessalonikis
FT
Kissamikos
0 - 2
Sparti
FT
Panegialios
1 - 0
Ergotelis
FT
Panserraikos
1 - 0
Veria
FT
Trikala
3 - 1
Apollon Larissa
Greece:
FT
Asteras Vlahioti
2 - 0
Asteras Amaliadas
FT
Diagoras Vrahneikon
0 - 2
Kalamata
FT
Panarkadikos
1 - 0
Zakynthiakos
FT
Paniliakos Pyrgou
1 - 0
Achaiki
FT
Pao Vardas
1 - 0
Leonidio
FT
Pylos
3 - 0
Pallixouriakos
Greece:
FT
Diagoras Rodou
0 - 0
Panaspropyrgiakos Doxa
FT
Ethnikos Piraeus
1 - 0
Pelopas Kiatou
FT
Ionikos Nikeas
2 - 0
Keratsini
FT
Proodeftiki
0 - 0
Pao Loutrakiou
FT
Zevgolatio
0 - 1
Rodos
Greece:
FT
Aittitos Spaton
1 - 1
Chalkis
FT
Diagoras Agias Parasekvi
0 - 1
Eolikos
FT
Ermis Kiveriou
3 - 2
Triglia Rafinas
FT
Panthiraikos
1 - 2
Panargiakos
FT
Thiella Rafinas
0 - 1
Tamynaikos
Greece:
FT
Agios Ierotheos
2 - 0
Ermis Zonianon
FT
Ierapetra
2 - 1
Egaleo
FT
Ilisiakos
1 - 0
Paleohora
FT
Irodotos
0 - 0
Atsalenios
FT
Mylopotamou
1 - 0
Kifsia
Hong Kong:
FT
BC Rangers
0 - 6
Kitchee
FT
Lee Man
3 - 1
Southern
FT
Wofoo Tai Po
2 - 2
I-Sky Yuen Long
Hong Kong:
FT
Double Flower
3 - 1
Kwun Tong
FT
Dreams Metro Gallery
0 - 2
Hoi King
FT
HKFC
8 - 0
Wanchai
FT
Shatin
1 - 0
Eastern District
FT
Sun Hei
0 - 1
Mutual
FT
Tung Sing
0 - 4
Wing Yee
FT
Wong Tai Sin
1 - 0
Tai Chung
Hungary:
FT
Bekescsaba 1912
3 - 1
Szeged 2011
FT
Budafoki LC
0 - 0
Dorogi
FT
Budaorsi
2 - 2
Nyiregyhaza
FT
Cegledi
0 - 1
MTK Budapest
FT
Csakvar
1 - 1
Soproni VSE
FT
Kisvarda
1 - 3
Gyori Eto
FT
Siofok
2 - 2
MTE 1904
FT
Szolnoki Mav
1 - 3
Soroksar
FT
Vac
1 - 0
Kazincbarcika
FT
Zalaegerszegi
2 - 4
Gyirmot
India:
FT
Mohun Bagan
5 - 0
Churchill Brothers
India:
FT
Jamshedpur
0 - 1
Pune City
FT
Mumbai City
1 - 0
Chennaiyin
Iran:
FT
AS Bargh Shiraz
2 - 2
Khoneh Be Khoneh
FT
Baderan Tehran
2 - 0
Machine Sazi Tabriz
FT
Mes Kerman
2 - 1
Iranjavan Bushehr
FT
Nassaji Mazandaran
2 - 1
Rah Ahan
FT
Oxin Alborz
2 - 0
Aluminium Arak
FT
Saba Qom
0 - 1
Fajr Sepasi
FT
Shahdari Manshahr
1 - 0
Gol Gohar
Iraq:
FT
Al Hussein
2 - 2
Naft Al Janoob
FT
Talaba
0 - 4
Al Kahraba
Israel:
FT
Bnei Sakhnin
1 - 3
Hapoel Beer Sheva
FT
Ironi Kiryat Shmona
4 - 0
Hapoel Akko
Italy:
FT
Bari
0 - 3
Palermo
Italy:
FT
Alessandria
3 - 1
Pistoiese
FT
Arzachena
0 - 1
Pro Piacenza
FT
Carrarese
2 - 3
Livorno
FT
Gavorrano
3 - 0
Giana Ermino
FT
Monza
1 - 0
Cuneo
FT
Pisa
2 - 3
Arezzo
FT
Prato
0 - 1
Pontedera
FT
Viterbese Castrense
1 - 0
Olbia
Italy:
FT
Casertana
0 - 1
Bisceglie
FT
Catania
1 - 1
Matera
FT
Cosenza
4 - 1
Virtus Francavilla
FT
Fidelis Andria
3 - 1
Rende
FT
Fondi
3 - 0
Akragas
FT
Monopoli
0 - 0
Trapani
FT
Paganese
1 - 1
Lecce
FT
Reggina
0 - 3
Sicula Leonzio
FT
Siracusa
0 - 0
Juve Stabia
Italy:
FT
Chievo
0 - 0
Roma
FT
Milan
2 - 1
Bologna
FT
Napoli
0 - 0
Fiorentina
FT
Sassuolo
2 - 1
Crotone
FT
Spal
2 - 2
Verona
FT
Udinese
2 - 0
Benevento
Lebanon:
FT
Racing Beirut
0 - 1
Al Nejmeh
Malta:
FT
Gzira United
2 - 1
Valletta
FT
St Andrews
2 - 3
Tarxien Rainbows
Morocco:
FT
Hassania Agadir
2 - 1
FUS Rabat
FT
Racing de Casablanca
0 - 1
Chabab Rif Hoceima
Morocco:
FT
Olympique Dcheira
1 - 2
Mouloudia Oujda
Netherlands:
FT
Ajax
3 - 0
PSV Eindhoven
FT
Roda
2 - 2
Groningen
New Zealand:
FT
Hawkes Bay United
1 - 1
Tasman United
FT
Southern United
0 - 2
Canterbury United
FT
Wanderers SC
2 - 4
Waitakere United
New Zealand:
AET
Canterbury United (W)
2 - 3
Auckland Football Fed (W)
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro Porteno
3 - 2
Sol de America
FT
Deportivo Capiata
1 - 2
Olimpia Asuncion
FT
Independiente FBC
0 - 0
Rubio Nu
FT
Libertad
0 - 2
Club Nacional
FT
Sportivo Trinidense
2 - 4
Sportivo Luqueno
Poland:
FT
Lech Poznan
1 - 0
Cracovia Krakow
FT
Pogon Szczecin
3 - 3
Zaglebie Lubin
FT
Wisla Krakow
0 - 1
Wisla Plock
Portugal:
FT
Academico de Viseu
2 - 1
Braga B
FT
Arouca
2 - 1
Leixoes
FT
Benfica B
2 - 1
Sporting CP B
FT
Nacional
1 - 1
Gil Vicente
FT
Porto B
1 - 0
Guimaraes B
FT
Sporting Covilha
2 - 0
Uniao Madeira
FT
UD Oliveirense
2 - 1
Penafiel
FT
Varzim
2 - 2
Cova de Piedade
Portugal:
FT
Belenenses
1 - 1
Pacos Ferreira
FT
Portimonense
0 - 1
Chaves
FT
Vitoria Setubal
0 - 5
Porto
Romania:
FT
Botosani
0 - 3
Steaua Bucuresti
FT
Gaz Metan Medias
0 - 0
CSU Craiova
Romania:
FT
Chindia Targoviste
1 - 0
Pandurii Targu Jiu
Russia:
FT
Amkar
1 - 3
Krasnodar
FT
Rostov
1 - 0
FC UFA
FT
Spartak Moscow
3 - 0
CSKA Moscow
Saudi Arabia:
FT
Al Fateh
0 - 0
Al Hilal Saudi
FT
Al Taawon
4 - 0
Al Ettifaq
FT
Ohod
2 - 2
Al Ahli Jeddah
Scotland:
FT
Hibernian
2 - 2
Celtic
Scotland:
FT
Airdrieonians
2 - 2
Raith Rovers
Serbia:
FT
Crvena Zvezda
3 - 0
Borac Cacak
FT
Napredak
2 - 1
Partizan
Slovakia:
FT
Ruzomberok
0 - 1
Slovan Bratislava
South Africa:
FT
Bloem Celtic
3 - 0
Free State Stars
FT
Golden Arrows
0 - 1
Mamelodi Sundowns
South Africa:
FT
Jomo Cosmos
2 - 1
Royal Eagles
FT
Ubuntu Cape Town
1 - 1
Uthongathi
Spain:
FT
Cordoba
2 - 2
Rayo Vallecano
FT
Gimnastic
2 - 1
Sevilla Atletico
FT
Lugo
3 - 1
Cultural Leonesa
FT
Oviedo
1 - 0
Osasuna
FT
Tenerife
3 - 0
Reus
Spain:
FT
CD Toledo
1 - 2
Ponferradina
FT
Celta Vigo B
1 - 0
Navalcarnero
FT
Cerceda
2 - 3
Deportivo Fabril
FT
Fuenlabrada
7 - 0
Coruxo
FT
Rapido de Bouzas
1 - 1
Talavera
FT
San Sebastian de los Reyes
1 - 3
Rayo Majadahonda
FT
Union Adarve
0 - 0
Pontevedra
FT
Valladolid B
2 - 1
Gimnastica Segoviana
Spain:
FT
Badajoz
4 - 1
Betis B
FT
Cartagena
1 - 0
Real Linense
FT
Extremadura
3 - 0
Merida
FT
Jumilla
0 - 0
Ecija
FT
Marbella
1 - 2
UCAM Murcia
FT
Murcia
0 - 0
Lorca
FT
San Fernando
0 - 2
Melilla
Spain:
FT
Barakaldo
2 - 1
Caudal Deportivo
FT
CD Vitoria
3 - 0
CD Lealtad
FT
Mirandes
2 - 1
Arenas Club
FT
Racing Santander
0 - 0
Real Sociedad B
FT
Sporting Gijon B
2 - 1
Real Union
Spain:
FT
Atletico Baleares
1 - 2
Cornella
FT
Badalona
1 - 1
Mallorca
FT
Deportivo Aragon
2 - 1
Formentera
FT
Hercules
0 - 0
Elche
FT
Olot
2 - 1
Lleida Esportiu
FT
Ontinyent
1 - 0
Llagostera
FT
Pena Deportiva
1 - 1
Ebro
FT
Peralda
1 - 2
Villarreal B
Spain:
FT
Betis
0 - 1
Atletico Madrid
FT
Levante
1 - 2
Athletic Club
FT
Real Sociedad
0 - 2
Malaga
FT
Villarreal
0 - 2
Barcelona
Spain:
FT
Athletic Club (W)
4 - 0
Zaragoza (W)
FT
Barcelona (W)
4 - 0
Espanyol (W)
FT
Granada Tenerife (W)
2 - 3
Betis (W)
FT
Santa Teresa (W)
1 - 0
Fundacion Albacete (W)
FT
Sporting Huelva (W)
1 - 3
Real Sociedad (W)
Switzerland:
FT
FC Zurich
1 - 2
Luzern
FT
Lugano
1 - 2
Lausanne-Sport
FT
Young Boys
1 - 1
Grasshopper Club
Tunisia:
FT
Etoile du Sahel
1 - 2
CS Sfaxien
FT
Zarzis
0 - 0
Club Africain
Turkey:
FT
Denizlispor
0 - 0
Samsunspor
FT
Giresunspor
3 - 2
Rizespor
FT
Manisaspor
1 - 2
Altinordu
Turkey:
FT
Bodrumspor
1 - 2
Eyupspor
FT
Bucaspor Izmir
3 - 1
Kastamonuspor
FT
Hatayspor
1 - 0
Amedspor
FT
Menemen Belediye
3 - 0
Etimesgut Belediyespor
FT
Mersin Idman Yurdu
1 - 3
Inegolspor
FT
Tokatspor
0 - 1
Sancaktepe Belediye
FT
Tuzlaspor
2 - 0
Kocaeli Birlikspor
Turkey:
FT
Anadolu Selcukluspor
0 - 5
Polatli Bugsasspor
FT
Fethiyespor
0 - 0
Karsiyaka
FT
Kirklarelispor
1 - 2
Bandirmaspor
FT
Nazilli Belediyespor
1 - 2
Gumushanespor
FT
Nigde Belediyespor
1 - 1
Kahramanmarasspor
FT
Sakaryaspor
2 - 2
Silivrispor
FT
Sanliurfaspor
2 - 1
Zonguldak Komurspor
Turkey:
FT
Kayserispor
1 - 1
Besiktas
FT
Osmanlispor
3 - 0
Alanyaspor
FT
Sivasspor
1 - 0
Istanbul Basaksehir
Ukraine:
FT
Oleksandriya
0 - 0
Dynamo Kyiv
FT
Zorya Luhansk
2 - 1
Shakhtar Donetsk
Uruguay: Primera Division PD Champion Play Off Semi-Final
PEN
Penarol
4 - 2
Defensor Sporting