Football ResultsSaturday, 11th February 2017
Albania: Superliga
FT
Skenderbeu Korce
1 - 0
Laci
FT
Tirana
1 - 2
Kukesi
FT
Vllaznia
3 - 2
Flamurtari Vlore
Algeria: Ligue 1
FT
RC Relizane
3 - 1
Tadjenant
FT
USM El Harrach
1 - 1
CA Batna
Algeria: Ligue 2
FT
Blida
1 - 0
MC Saida
Angola: Division 1
FT
Onze Bravos
1 - 0
Progresso Lunda Sul
FT
Petro Atletico
2 - 1
Progresso Associacao
FT
Sagrada Esperanca
1 - 0
Inter Luanda
Australia: A League
FT
Melbourne City
2 - 2
Brisbane Roar
Australia: NPL Victoria
FT
Avondale
1 - 0
St Albans Saints
FT
Heidelberg United
1 - 0
Port Melbourne
FT
Hume City
2 - 2
Melbourne Knights
Austria: Bundesliga
FT
Admira Wacker
1 - 1
SCR Altach
FT
Mattersburg
1 - 0
Sturm Graz
FT
Red Bull Salzburg
2 - 0
St Polten
FT
Wolfsberger AC
1 - 0
Ried
Bahrain: Kings Cup Semi Final
FT
Riffa
0 - 1
Muharraq Club
Belgium: Division 1A
FT
Charleroi
2 - 1
Westerlo
FT
Gent
0 - 1
Eupen
FT
Kortrijk
0 - 2
Mechelen
FT
Mouscron-Peruwelz
1 - 2
Oostende
Belgium: Division 1B Closing Tournament
FT
Antwerp
0 - 2
Lierse
FT
Leuven
2 - 1
Lommel United
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Oriente Petrolero
0 - 2
Petrolero
FT
Universitario de Sucre
1 - 0
San Jose
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Guanabara Stage 2
FT
Bonsucesso
1 - 0
Campos
FT
Macae
0 - 2
Boavista Sport Club
FT
Madureira
0 - 0
Nova Iguacu
FT
Tigres Brasil
0 - 4
Cabofriense
Brazil: State Football Leagues Baiano
FT
Atlantico EC
1 - 0
Jacobina
FT
Galicia
0 - 3
Vitoria da Conquista
Brazil: State Football Leagues Paranaense
FT
Coritiba
2 - 1
Foz Do Iguacu
Brazil: State Football Leagues Paulista
FT
Botafogo SP
2 - 1
Novorizontino
FT
Corinthians
0 - 2
Santo Andre
FT
Ferroviaria
1 - 3
Mirassol
FT
Linense
2 - 0
Gremio Osasco Audax
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
Tombense
0 - 0
Tricordiano
FT
Tupi
0 - 4
Cruzeiro
Brazil: State Football Leagues Gaucho
FT
Internacional
1 - 1
Caxias
CAF: Champions League Preliminary Round
FT
CNaPS Sport (MAD)
1 - 2
FT
Cote D'Or (SEY)
0 - 2
Saint George (ETH)
FT
Johansen (SLE)
1 - 1
FUS Rabat
FT
Lioli (LES)
0 - 0
Caps United
FT
Mounana (GAB)
2 - 0
Vital'O (BDI)
FT
Nzoia Sugar (KEN)
1 - 1
Port-Louis 2000 (MTN)
FT
Rail du Kadiogo (RKC)
3 - 0
Diables Noirs (CGO)
FT
Real Bamako
0 - 0
Rivers United (NGA)
FT
Royal Leopards (SWA)
0 - 1
Vita Club (COD)
FT
Saint-Louisienne (REU)
2 - 1
Bidvest Wits (RSA)
FT
Tanda (CIV)
3 - 0
ASFAN
FT
US Goree (SEN)
0 - 0
Horoya (GUI)
FT
Zanaco (ZAM)
0 - 0
APR FC (RWA)
FT
Zimamoto (ZAN)
2 - 1
Ferroviario Beira (MOZ)
CAF: Confederation Cup Preliminary Round
FT
AS Douanes (NIG)
1 - 2
Ittihad Tanger (MAR)
FT
Etoile du Congo (CGO)
2 - 0
Racing Micomeseng (EQG)
FT
Maghreb Fes (MAR)
3 - 0
CARA Brazzaville (CGO)
FT
Orapa United (BOT)
0 - 1
Mbabane Swallows (SWZ)
FT
Platinum Stars (RSA)
1 - 0
Desportiva do Songo (MOZ)
FT
Vipers (UGA)
0 - 0
Volcan Club (COM)
FT
Wau Salaam (SSD)
0 - 4
Rayon Sport (RWA)
CONMEBOL: South American U20 Championship Final Stage
FT
Argentina (U20)
2 - 0
Venezuela (U20)
FT
Colombia (U20)
0 - 0
Brazil (U20)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Huachipato
3 - 2
Palestino
FT
O'Higgins
2 - 0
Union Espanola
FT
Universidad de Chile
1 - 0
Deportes Temuco
Chile: Primera B
FT
Curico Unido
5 - 2
Cobreloa
FT
Deportes Puerto Montt
1 - 0
Santiago Morning
FT
Rangers de Talca
2 - 1
Nublense
FT
Union La Calera
1 - 1
San Marcos de Arica
Colombia: Primera A Apertura
FT
Alianza Petrolera
2 - 1
Deportes Tolima
FT
Huila
2 - 1
Independiente Medellin
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Barranquilla
0 - 1
Real Santander
FT
Leones
0 - 1
Valledupar
FT
Orsomarso
1 - 0
Atletico FC
FT
Union Magdalena
3 - 2
Real Cartagena
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Alajuelense
1 - 1
San Carlos
Cyprus: Division 1
FT
Ermis
1 - 2
Aris Limassol
FT
Karmiotissa Polemidion
0 - 1
APOEL
FT
Omonia Nicosia
2 - 0
Zakakiou
Cyprus: Division 2
FT
Akritas Chlorakas
1 - 2
EN Pareklisias
FT
Alki Oroklinis
2 - 1
Pafos
FT
Asil Lisis
0 - 0
Omonia Aradippou
FT
Ayias Napas
6 - 0
ENAD
FT
Ethnikos Assias
1 - 1
EN Paralimniou
FT
PAEEK
1 - 2
Olympiakos Nicosia
FT
Thoi Lakatamias
0 - 1
Othellos Athienou
Cyprus: Division 3
FT
AEN Georgiou Vrysoullon
2 - 1
Eny Digenis Ipsonas
FT
APEP Pitsilias
1 - 0
Ormidias
FT
Chalkanoras Idaliou
1 - 4
Digenis Akritas Morphou
FT
Ethnikos Latsion
1 - 0
Livadiakos/Salamina
FT
MEAP Nisou
2 - 1
Elpida Xylofagou
FT
Pegia 2014
4 - 1
Olympias Limpion
FT
Xylotympou 2006
1 - 0
Ahironas Liopetriou
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
El Nacional
1 - 1
Universidad Catolica
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Dragon
2 - 2
Pasaquina
England: Premier League
FT
Arsenal
2 - 0
Hull City
FT
Liverpool
2 - 0
Tottenham Hotspur
FT
Manchester United
2 - 0
Watford
FT
Middlesbrough
0 - 0
Everton
FT
Stoke City
1 - 0
Crystal Palace
FT
Sunderland
0 - 4
Southampton
FT
West Ham United
2 - 2
West Bromwich Albion
England: Championship
FT
Aston Villa
0 - 1
Ipswich Town
FT
Brighton Hove Albion
4 - 1
Burton Albion
FT
Derby County
3 - 3
Bristol City
FT
Fulham
3 - 2
Wigan Athletic
FT
Leeds United
0 - 2
Cardiff City
FT
Norwich City
5 - 1
Nottingham Forest
FT
Preston North End
4 - 2
Brentford
FT
Queens Park Rangers
1 - 2
Huddersfield Town
FT
Reading
0 - 0
Barnsley
FT
Rotherham United
1 - 1
Blackburn Rovers
FT
Wolverhampton Wanderers
0 - 1
Newcastle United
England: League One
FT
AFC Wimbledon
1 - 1
Charlton Athletic
FT
Bolton Wanderers
4 - 1
Walsall
FT
Bristol Rovers
1 - 1
Bradford City
FT
Bury
1 - 0
Swindon Town
FT
Fleetwood Town
0 - 0
Rochdale
FT
Gillingham
1 - 1
Port Vale
FT
Millwall
1 - 0
Southend United
FT
Northampton Town
3 - 1
Chesterfield
FT
Oldham Athletic
3 - 2
Coventry City
FT
Oxford United
1 - 0
Milton Keynes Dons
FT
Peterborough United
0 - 1
Sheffield United
FT
Scunthorpe United
0 - 1
Shrewsbury Town
England: League Two
FT
Carlisle United
1 - 4
Blackpool
FT
Colchester United
2 - 1
Barnet
FT
Crewe Alexandra
5 - 0
Grimsby Town
FT
Luton Town
2 - 1
Crawley Town
FT
Mansfield Town
4 - 0
Hartlepool United
FT
Morecambe
2 - 0
Cambridge United
FT
Notts County
2 - 1
Cheltenham Town
FT
Plymouth Argyle
3 - 0
Exeter City
FT
Portsmouth
2 - 0
Accrington Stanley
FT
Stevenage
3 - 0
Wycombe Wanderers
FT
Yeovil Town
1 - 1
Leyton Orient
England: National League
FT
Aldershot Town
2 - 2
Barrow
FT
Braintree
1 - 0
North Ferriby United
FT
Chester City
1 - 2
Gateshead
FT
Dover Athletic
1 - 1
Wrexham
FT
Forest Green
2 - 0
Boreham Wood
FT
Guiseley
1 - 1
Eastleigh
FT
Lincoln City
3 - 2
Woking
FT
Solihull Motors
3 - 0
Sutton United
FT
Southport
1 - 4
Dagenham & Redbridge
FT
Torquay United
1 - 1
Macclesfield Town
FT
Tranmere Rovers
2 - 2
Bromley
FT
York City
1 - 1
Maidstone United
England: National League North
FT
Alfreton Town
1 - 1
Stockport County
FT
Bradford Park Avenue
5 - 1
Gainsborough
FT
Fylde
1 - 1
Telford United
FT
Gloucester City
3 - 2
Salford City
FT
Halifax Town
2 - 0
Nuneaton
FT
Harrogate Town
3 - 0
Worcester
FT
Kidderminster Harriers
3 - 2
Curzon Ashton
FT
Tamworth
2 - 1
Brackley Town
FT
United Of Manchester
3 - 3
Chorley
England: National League South
FT
Bath City
4 - 0
Truro City
FT
Chelmsford City
1 - 1
St Albans
FT
Concord Rangers
3 - 1
Eastbourne Borough
FT
Gosport Borough
0 - 4
Dartford
FT
Hampton & Richmond
1 - 0
Margate
FT
Hemel Hempstead Town
2 - 1
Maidenhead
FT
Hungerford Town
2 - 0
Bishops Stortford
FT
Poole Town
2 - 0
Weston Super Mare
FT
Wealdstone
1 - 1
Oxford City
FT
Welling United
2 - 0
East Thurrock United
FT
Whitehawk
0 - 3
Ebbsfleet United
England: Northern Premier League
FT
Barwell
4 - 1
Ashton United
FT
Blyth Spartans
5 - 1
Hednesford Town
FT
Coalville Town
0 - 0
Stafford Rangers
FT
Corby
1 - 0
Mickleover Sports
FT
Grantham Town
2 - 1
Stourbridge
FT
Marine
1 - 4
Whitby Town
FT
Rushall Olympic
2 - 3
Matlock Town
FT
Skelmersdale United
1 - 2
Halesowen Town
FT
Sutton Coldfield
1 - 1
Nantwich Town
FT
Workington
3 - 1
Warrington Town
England: Southern Premier League
FT
Biggleswade Town
2 - 1
Banbury United
FT
Cambridge City
3 - 4
Slough Town
FT
Chippenham
1 - 0
Kettering
FT
Cirencester Town
1 - 1
Kings Lynn
FT
Frome
2 - 2
St Ives
FT
Hayes & Yeading
2 - 1
Redditch
FT
Kings Langley
0 - 1
Cinderford Town
FT
Leamington
5 - 0
Dorchester Town
FT
Merthyr Tydfil
1 - 0
Chesham United
FT
St Neots
2 - 1
Basingstoke
FT
Weymouth
0 - 2
Hitchin
England: Isthmian Premier League
FT
Billericay
2 - 1
Harrow Borough
FT
Bognor Regis
1 - 1
Dulwich Hamlet
FT
Enfield Town
2 - 3
Merstham
FT
Folkestone
2 - 4
Worthing
FT
Harlow Town
0 - 2
Havant & Waterlooville
FT
Hendon
0 - 0
Lowestoft Town
FT
Leatherhead
1 - 2
Burgess Hill Town
FT
Leiston
0 - 1
Staines Town
FT
Metropolitan Police
0 - 4
Canvey Island
FT
Needham Market
1 - 0
Wingate & Finchley
FT
Sudbury
1 - 1
Kingstonian
FT
Tonbridge Angels
4 - 1
Grays Athletic
Finland: FA Cup Group Stage
FT
GrIFK
0 - 2
Honka
FT
HIFK
0 - 2
Gnistan
FT
Jazz
3 - 2
SJK Akatemia
FT
KPV
2 - 1
HauPa
FT
Mariehamn
4 - 0
P-IIrot
FT
PS Kemi
2 - 1
AC Oulu
FT
RoPS
9 - 0
OPS
FT
SJK
6 - 1
MuSa
FT
VPS
1 - 0
Jaro
France: Ligue 1
FT
Dijon
2 - 0
Caen
FT
Guingamp
2 - 1
Lyon
FT
Lille
1 - 2
Angers
FT
Monaco
5 - 0
Metz
FT
Nancy
0 - 3
Montpellier
FT
Toulouse
4 - 1
Bastia
France: Ligue 2
FT
Reims
0 - 1
Sochaux
France: Championnat National
FT
Lyon Duchere
1 - 1
Quevilly
Friendly: Club
FT
AFC Eskilstuna
0 - 2
GIF Sundsvall
FT
Aldosivi
3 - 1
Boca Juniors
FT
Baerum
4 - 1
Lyn
FT
Botev Plovdiv
1 - 3
Vereya Stara Zagora
FT
CSKA Sofia
8 - 1
Shkendija
FT
Cherno More Varna
4 - 1
Chernomorets Balchik
FT
Debrecen
0 - 0
Bekescsaba 1912
FT
Defensa y Justicia
1 - 0
Lanus
FT
Degerfors
0 - 0
Husqvarna
FT
Dunajska Streda
0 - 0
Zlin
FT
FC Copenhagen
0 - 2
Rosenborg
FT
Gefle
1 - 0
Brommapojkarna
FT
Hammarby
0 - 2
Norrkoping
FT
Honefoss
1 - 5
Fram Larvik
FT
IFK Goteborg
2 - 1
AIK
FT
Jerv
1 - 2
Flekkeroy
FT
LASK Linz
1 - 1
Seongnam Ilhwa
FT
LKS Lodz
2 - 1
Belchatow
FT
Luka Koper
2 - 4
Rudar Velenje
FT
MTK Budapest
0 - 1
Vac
FT
Mjondalen
2 - 1
Arendal
FT
NK Osijek
1 - 2
Puskas Academy
FT
Newells Old Boys
0 - 0
Colon Santa Fe
FT
Norrby
1 - 1
Falkenbergs
FT
Osters
2 - 4
Trelleborgs
FT
Ostersunds
4 - 0
Sirius
FT
Polonia Warszawa
3 - 1
Pogon Siedlce
FT
Randers
1 - 1
Olimpija Ljubljana
FT
Ruzomberok
1 - 1
FC Nitra
FT
Sandnes Ulf
3 - 1
Bryne
FT
Slovan Liberec
2 - 2
Vysocina Jihlava
FT
Sokolov
3 - 0
Bayern Hof
FT
Sparta Praha
1 - 1
MSK Zilina
FT
Spartak Trnava
2 - 2
Banik Ostrava
FT
Strommen
1 - 2
Elverum
FT
Taborsko
0 - 2
Mlada Boleslav
FT
Teplice
5 - 0
Ceske Budejovice
FT
Tobol Kostanay
0 - 5
Dinamo Moscow
FT
Trencin
2 - 0
Trinec
FT
Ural
0 - 2
Partizan
FT
Videoton
1 - 0
Szombathelyi Haladas
FT
Viking
1 - 1
Start
FT
Viktoria Zizkov
1 - 3
Pribram
FT
Vlasim
0 - 0
Jablonec
Germany: Bundesliga
FT
Bayer Leverkusen
3 - 0
Eintracht Frankfurt
FT
Darmstadt 98
2 - 1
Borussia Dortmund
FT
Ingolstadt 04
0 - 2
Bayern Munich
FT
Leipzig
0 - 3
Hamburg
FT
Schalke 04
2 - 0
Hertha Berlin
FT
Werder Bremen
0 - 1
Borussia Monchengladbach
Germany: 2. Bundesliga
FT
1860 Munich
2 - 1
Karlsruher
FT
Wurzburger Kickers
0 - 2
Heidenheim
Germany: 3. Liga
FT
FSV Frankfurt
0 - 3
Chemnitzer
FT
Fortuna Koln
0 - 0
Wehen
FT
Hallescher
1 - 1
Jahn Regensburg
FT
Paderborn 07
1 - 1
Magdeburg
FT
Sonnenhof Grossaspach
1 - 1
Hansa Rostock
FT
Zwickau
2 - 1
Werder Bremen II
Germany: Regional League North
FT
Hannover 96 II
1 - 2
Eichede
Germany: Regional League Northeast
FT
Carl Zeiss Jena
4 - 0
Budissa Bautzen
FT
Energie Cottbus
1 - 0
Schonberg 95
Germany: Regional League West
FT
Verl
2 - 0
Sprockhovel
Germany: Regional League Southwest
FT
Waldhof Mannheim
3 - 2
Stuttgarter Kickers
Greece: Super League
FT
Asteras Tripolis
0 - 1
Atromitos Athinon
FT
Olympiakos Piraeus
2 - 0
Larisa
FT
Veria
0 - 1
Panionios
Greece: Football League
FT
Agrotikos Asteras
4 - 0
Kissamikos
FT
Chania
1 - 0
Trikala
FT
Sparti
1 - 0
OFI Crete
Greece: Football League 2 Group 4
FT
Ermis Zonianon
0 - 3
AEEK Inka
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
Vida
1 - 1
Juticalpa
Hong Kong: Division 1
FT
Shatin
3 - 2
Tung Sing
Hong Kong: Sapling Cup Quarter Final
AET
BC Rangers
2 - 4
Southern
FT
South China FC
1 - 4
Wofoo Tai Po
Hungary: FA Cup Round of 16
FT
Csakvar
2 - 1
Soproni VSE
FT
Dorogi
1 - 2
Vasas
FT
Erdi VSE
2 - 1
Budafoki LC
FT
Ferencvaros
2 - 1
Budapest Honved
FT
Mezokovesd-Zsory
0 - 0
Gyirmot
FT
Zalaegerszegi
1 - 4
Ujpest
India: I League
FT
Bengaluru
1 - 1
Minerva Punjab
FT
Chennai City
2 - 1
Mumbai FC
FT
Shillong Lajong
1 - 2
Shivajians
Indonesia: Piala Presiden Group Stage
FT
Arema
1 - 1
Persija Jakarta
FT
Bhayangkara Surabaya
2 - 1
PS TNI
International Tournaments: Balchik Cup Group Stage
FT
Vitosha Bistritsa
7 - 0
Botev Novi Pazar
International Tournaments: Pomorie Cup
FT
Nesebar
1 - 1
Karnobat
FT
Pomorie
0 - 1
Sozopol
Iran: Pro League
FT
Tractor Sazi
4 - 1
Zob Ahan
Iraq: Premier League
FT
Zakho
0 - 0
Naft Maysan
Israel: Division 1
FT
Hapoel Beer Sheva
2 - 1
Hapoel Ashkelon
FT
Hapoel Raanana
0 - 4
Beitar Jerusalem
FT
Ironi Kiryat Shmona
0 - 1
Bnei Yehuda Tel Aviv
FT
Maccabi Haifa
0 - 3
Hapoel Haifa
Italy: Serie A
FT
Fiorentina
3 - 0
Udinese
Italy: Serie B
FT
Ascoli
2 - 2
Trapani
FT
Avellino
2 - 0
Verona
FT
Benevento
2 - 1
Latina
FT
Brescia
1 - 1
Pisa
FT
Cesena
1 - 1
Bari
FT
Frosinone
1 - 0
Carpi
FT
Novara
1 - 1
Cittadella
FT
Pro Vercelli
0 - 2
Spezia
FT
Virtus Entella
0 - 3
Spal
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Lupa Roma
0 - 2
Racing Roma
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Sudtirol
1 - 1
Reggiana
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Casertana
1 - 2
Vibonese
FT
Juve Stabia
1 - 1
Fondi
FT
Lecce
2 - 1
Siracusa
FT
Melfi
1 - 2
Fidelis Andria
FT
Messina
2 - 1
Catanzaro
FT
Monopoli
0 - 2
Paganese
FT
Taranto
2 - 0
Foggia
Italy: Serie A Women
FT
AGSM Verona (W)
0 - 5
Fiorentina (W)
FT
Brescia (W)
3 - 0
Res Roma (W)
FT
Chieti (W)
1 - 2
Cuneo (W)
FT
Luserna (W)
1 - 2
Como 2000 (W)
FT
Mozzanica (W)
2 - 0
Jesina (W)
FT
Zaccaria (W)
2 - 2
Tavagnacco (W)
Japan: J League New Year Cup Group Stage
FT
Jubilo Iwata
1 - 1
Kagoshima United
FT
Roasso Kumamoto
0 - 3
Giravanz Kitakyushu
Jordan: Pro League
FT
Al Baqa'a
0 - 0
Al Wehdat
FT
Al Hussein
1 - 1
Al Sareeh
Latvia: Winter Cup Group Stage
FT
FCI Tallinn
1 - 1
Liepaja
Lebanon: Premier League
FT
Al Ansar
2 - 1
Tadamon Sour
FT
Salam Zgharta
1 - 3
Al Akhaa Al Ahli
Luxembourg: National Division
FT
Progres Niederkorn
1 - 2
Differdange 03
Malaysia: Super League
FT
Felda United
1 - 2
Kelantan
FT
Johor Darul Takzim
0 - 0
Selangor
FT
Kedah
4 - 1
Pahang
FT
Melaka United
1 - 2
PBDKT T-Team
FT
PKNS
3 - 0
Perak
FT
Penang
0 - 1
Sarawak
Malta: Premier League
FT
Birkirkara
1 - 2
Floriana
FT
Gzira United
3 - 2
St Andrews
FT
Hibernians
1 - 0
Tarxien Rainbows
FT
Pembroke Athleta
5 - 0
Mosta
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Club Queretaro
2 - 1
Leon
FT
Club Tijuana
1 - 2
Necaxa
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Alebrijes de Oaxaca
3 - 0
Tampico Madero
FT
Atlante
2 - 2
Tapachula
FT
Cimarrones
3 - 0
Potros UAEM
FT
Venados
0 - 0
Mineros de Zacatecas
FT
Zacatepec 1948
1 - 1
Universidad Guadalajara
Morocco: Botola Pro
FT
Hassania Agadir
0 - 1
Difaa El Jadida
FT
Olympique Safi
1 - 1
FAR Rabat
Morocco: Elite 2
FT
Racing de Casablanca
4 - 2
Rachad Bernoussi
FT
Youssoufia Berrechid
0 - 0
Rapide Oued Zem
Netherlands: Eredivisie
FT
Feyenoord
2 - 0
Groningen
FT
Go Ahead Eagles
3 - 1
ADO Den Haag
FT
Heracles
2 - 2
Roda
FT
Vitesse Arnhem
0 - 2
Willem II
New Zealand: Premiership
FT
Southern United
0 - 1
Eastern Suburbs
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballinamallard United
1 - 0
Cliftonville
FT
Carrick Rangers
0 - 2
Linfield
FT
Coleraine
2 - 1
Dungannon Swifts
FT
Crusaders
2 - 1
Ballymena United
FT
Glentoran
0 - 0
Glenavon
FT
Portadown
0 - 3
Ards
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Annagh United
0 - 8
Dergview
FT
Armagh City
3 - 1
Ballyclare Comrades
FT
Institute
3 - 1
Knockbreda
FT
Larne
0 - 1
Warrenpoint Town
FT
Loughgall
3 - 0
PSNI
FT
Lurgan Celtic
2 - 3
Harland & Wolff Welders
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate League
FT
Lisburn Distillery
2 - 3
Sport & Leisure Swifts
FT
Newry City
2 - 0
Queens University
FT
Tobermore United
3 - 1
Banbridge Town
Palestine: Premier League
FT
Ahli Al Khalil
2 - 1
Taraji Wadi Al Nes
FT
Markaz Balata
2 - 1
Shabab Al Khalil
FT
Shabab Al Khadr
2 - 0
Shabab Yatta
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Atletico Nacional Medellin
0 - 1
San Francisco
FT
Chorrillo
1 - 0
Arabe Unido
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Club Guarani
2 - 1
Sol de America
FT
Rubio Nu
1 - 1
Sportivo Trinidense
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Ayacucho
1 - 3
FBC Melgar
FT
Comerciantes Unidos
2 - 4
Real Garcilaso
Poland: Ekstraklasa
FT
Arka Gdynia
0 - 1
Legia Warszawa
FT
Wisla Krakow
2 - 0
Korona Kielce
Portugal: Primeira Liga
FT
Estoril
2 - 1
Pacos Ferreira
FT
Guimaraes
0 - 2
Porto
FT
Tondela
0 - 1
Feirense
FT
Vitoria Setubal
0 - 0
Chaves
Portugal: Segunda Liga
FT
Benfica B
4 - 2
Aves
FT
Cova de Piedade
1 - 1
Penafiel
FT
Fafe
1 - 2
Olhanense
FT
Famalicao
2 - 0
Braga B
FT
Porto B
0 - 1
Freamunde
FT
Uniao Madeira
2 - 1
Academica
FT
Varzim
1 - 0
Leixoes
Qatar: Stars League
FT
Al Sadd
3 - 1
Al Wakrah
FT
Al Shahaniya
1 - 2
El Jaish
Qatar: Q League
FT
Al Khor II
0 - 3
Al Rayyan II
FT
Al Mesaimeer
2 - 1
Lekhwiya II
FT
Muaither II
2 - 0
Umm Salal II
FT
Qatar SC
7 - 0
Al Ahli Doha II
Romania: Liga I
FT
Botosani
1 - 0
CSU Craiova
FT
Gaz Metan Medias
1 - 2
CFR Cluj
Russia: FNL Cup Group Stage
FT
Enisey
2 - 0
Spartak Nalchik
FT
Shinnik Yaroslavl
1 - 0
Chertanovo Moscow
FT
Tambov
2 - 1
Kuban
FT
Zenit St Petersburg II
1 - 3
Ural
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Ettifaq
2 - 2
Al Fateh
FT
Al Taawon
1 - 2
Al Ittihad Jeddah
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Adalah
1 - 0
Al Hazm
FT
Al Orobah
0 - 1
Al Feiha
Saudi Arabia: Division 2 Group A
FT
Abha
1 - 0
Al Taraji
FT
Al Draih
0 - 1
Al Washm
FT
Al Mojzel
1 - 1
Al Muzahmiyya
FT
Al Rabeea
4 - 0
Al Safa
FT
Al Suqoor
4 - 1
Hetten
Scotland: Premiership
FT
Dundee
1 - 1
Kilmarnock
Scotland: Championship
FT
Falkirk
3 - 0
Dundee United
Scotland: League One
FT
Livingston
0 - 0
Stranraer
FT
Peterhead
1 - 1
Albion Rovers
FT
Stenhousemuir
0 - 2
Queens Park
Scotland: League Two
FT
Annan Athletic
1 - 0
Edinburgh City
FT
Forfar Athletic
1 - 1
Elgin City
FT
Montrose
1 - 3
Arbroath
FT
Stirling Albion
2 - 2
Berwick
Scotland: FA Cup 5th Round
FT
Ayr United
1 - 1
Clyde
FT
Celtic
6 - 0
Inverness CT
FT
Dunfermline
1 - 1
Hamilton Academical
FT
East Fife
2 - 3
St Mirren
FT
Ross County
0 - 1
Aberdeen
FT
St Johnstone
0 - 1
Partick
South Africa: Premier Soccer League
FT
Ajax Cape Town
0 - 2
Cape Town City
FT
Golden Arrows
2 - 1
Bloem Celtic
FT
Mamelodi Sundowns
6 - 0
Orlando Pirates
FT
Maritzburg United
1 - 2
Kaizer Chiefs
South Africa: National 1st Division
FT
Magesi FC
2 - 2
Witbank Spurs
FT
Mthatha Bucks
0 - 0
Jomo Cosmos
FT
Royal Kings
0 - 1
FC Cape Town
FT
University Of Pretoria
1 - 1
Amazulu
Spain: Primera Division
FT
Alaves
0 - 6
Barcelona
FT
Athletic Club
2 - 1
Deportivo La Coruna
FT
Betis
0 - 0
Valencia
FT
Osasuna
1 - 3
Real Madrid
Spain: Segunda Division
FT
Almeria
0 - 0
Girona
FT
Getafe
3 - 2
Cadiz
FT
Gimnastic
1 - 1
Alcorcon
FT
Zaragoza
0 - 1
Levante
Spain: Segunda B Group 1
FT
Celta Vigo B
1 - 0
Racing de Ferrol
FT
Mutilvera
3 - 1
Valladolid B
Spain: Segunda B Group 2
FT
Arenas Club
0 - 0
Athletic Club B
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
2 - 1
Mallorca B
FT
Lleida Esportiu
1 - 0
Ebro
FT
Valencia Mestalla
3 - 2
Villarreal B
Spain: Primera Division Women
FT
Espanyol (W)
1 - 2
Atletico Madrid (W)
FT
Real Sociedad (W)
0 - 3
Barcelona (W)
Switzerland: Super League
FT
Lugano
3 - 0
Grasshopper Club
FT
Thun
0 - 2
Basel 1893
Switzerland: Challenge League
FT
Winterthur
1 - 4
Servette
Syria: Premier League
FT
Al Hurriya
1 - 0
Al Majd
FT
Al Jaish Damascus
3 - 1
Al Muhafaza
FT
Al Shorta Damascus
2 - 0
Taliya
Thailand: Premier League
FT
BEC Tero Sasana
2 - 0
Pattaya United
FT
Bangkok Glass
0 - 4
Muangthong United
FT
Port FC
1 - 1
Ratchaburi
FT
Sisaket
0 - 2
Ubon UMT
FT
Suphanburi
2 - 1
Thai Honda
Turkey: Super Lig
FT
Alanyaspor
3 - 0
Genclerbirligi
FT
Bursaspor
1 - 1
Fenerbahce
FT
Osmanlispor
0 - 1
Trabzonspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Eskisehirspor
1 - 5
Manisaspor
FT
Mersin Idman Yurdu
2 - 2
Boluspor
FT
Umraniyespor
2 - 1
Elazigspor
FT
Yeni Malatyaspor
3 - 1
Denizlispor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Sivas Belediyespor
2 - 1
Fethiyespor
UAE: Pro League
FT
Al Ittihad Kalba
1 - 2
Al Dhafra
FT
Al Nasr Dubai
3 - 0
Al Wahda Abu Dhabi
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Defensor Sporting
1 - 1
Cerro
FT
El Tanque Sisley
3 - 2
Racing Montevideo
FT
Fenix
1 - 1
Juventud
FT
Liverpool Montevideo
0 - 0
Penarol
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Aragua
2 - 1
Caracas
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Angostura
2 - 0
Margarita
FT
Caracas B
0 - 1
Union Atletico Falcon
FT
Estudiantes Caracas
1 - 0
Atletico Venezuela B
FT
Petrolero de Anzoategui
0 - 0
Lala
FT
Puerto Cabello
4 - 0
Gran Valencia
FT
Titanes
2 - 0
Atletico Guanare
FT
Urena
1 - 0
Real Frontera
FT
Yaracuyanos
4 - 2
Yaracuyanos
FT
Zamora B
2 - 0
ULA FC
Vietnam: V League 1
FT
Dong Tam Long An
1 - 2
Hai Phong
FT
Hanoi T&t
1 - 1
Da Nang
FT
Sai Gon
1 - 1
Becamex Binh Duong
FT
Thanh Hoa
1 - 0
Ho Chi Minh City
Wales: Premier League
FT
Carmarthen Town
1 - 0
The New Saints
FT
Cefn Druids
2 - 1
Aberystwyth Town
FT
Newtown AFC
3 - 2
Rhyl