Football ResultsSaturday, 11th March 2017
Albania: Superliga
FT
Kukesi
4 - 0
Korabi Peshkopi
FT
Partizani Tirana
2 - 1
Flamurtari Vlore
Algeria: Ligue 1
FT
Hussein Dey
1 - 0
MC Oran
FT
USM Bel Abbes
0 - 0
CR Belouizdad
FT
USM El Harrach
0 - 0
JS Saoura
Algeria: Ligue 2
FT
ASO Chlef
0 - 0
JSM Skikda
Angola: Division 1
FT
Onze Bravos
0 - 1
Recreativo Caala
FT
Sagrada Esperanca
6 - 0
Desportivo JGM
Argentina: Primera Division
FT
Banfield
0 - 2
Boca Juniors
FT
Defensa y Justicia
1 - 0
Newells Old Boys
FT
Patronato
4 - 2
Arsenal Sarandi
FT
San Lorenzo
2 - 1
Belgrano Cordoba
FT
San Martin de San Juan
0 - 1
Huracan
Argentina: Primera B Nacional
FT
All Boys
1 - 1
Almagro
FT
Atletico Parana
1 - 1
Independiente Rivadavia
FT
Crucero del Norte
2 - 1
Los Andes
FT
Douglas Haig
2 - 3
Flandria
FT
Estudiantes SL
0 - 2
Juventud Unida
FT
Guillermo Brown
0 - 0
Central Cordoba
FT
Instituto Cordoba
2 - 1
Argentinos Juniors
FT
San Martin Tucuman
3 - 0
Gimnasia Jujuy
FT
Villa Dalmine
2 - 2
Santamarina
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Atlanta
1 - 1
Colegiales
FT
Comunicaciones
2 - 1
Acassuso
FT
Defensores de Belgrano
1 - 0
Deportivo Espanol
FT
Estudiantes BA
3 - 2
Talleres Remedios
Armenia: Premier League
FT
Gandzasar
1 - 0
Banants Yerevan
Australia: A League
FT
Melbourne Victory
4 - 1
Perth Glory
Australia: NPL Clausura
FT
Bonnyrigg White Eagles
0 - 2
Sydney Olympic
FT
Parramatta
1 - 3
Wollongong Wolves
FT
Sutherland Sharks
2 - 3
Manly United
FT
Sydney FC (Youth)
1 - 2
Rockdale City Suns
Australia: NPL Fotbolti.net Tournament
FT
Charlestown City
1 - 2
Valentine Phoenix
FT
Newcastle Jets (Youth)
4 - 4
Adamstown Rosebud
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane City
3 - 0
Northern Fury
FT
FNQ Heat
2 - 1
Brisbane Strikers
FT
Moreton Bay United
2 - 0
Brisbane Roar (Youth)
FT
Redlands United
1 - 0
SWQ Thunder
FT
Western Pride
0 - 1
Olympic FC
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide City
3 - 1
Cumberland United
FT
Adelaide Olympic
1 - 1
Croydon Kings
FT
Campbelltown City
3 - 1
Adelaide United II
FT
Para Hills Knights
1 - 3
West Adelaide
Australia: NPL Tasmania
FT
Devonport City
2 - 2
Hobart Zebras
FT
Launceston City
1 - 1
Kingborough Lions
Australia: NPL Inter Island Cup
FT
Avondale
1 - 1
Green Gully
FT
North Geelong
1 - 3
Port Melbourne
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
1 - 5
Sorrento
FT
Bayswater City
2 - 1
Perth SC
FT
ECU Joondalup
3 - 2
Inglewood United
FT
Floreat Athena
2 - 1
Cockburn City
FT
Perth Glory (Youth)
0 - 4
Balcatta
FT
Stirling Lions
3 - 2
Perth SC
Austria: Bundesliga
FT
Admira Wacker
1 - 1
Red Bull Salzburg
FT
Austria Vienna
3 - 0
Wolfsberger AC
FT
SCR Altach
3 - 0
Mattersburg
FT
St Polten
1 - 0
Ried
Austria: Regional League East
FT
Neusiedl am See
3 - 3
Wiener Sportklub
Austria: Regional League Central
FT
ATSV Wolfsberg
0 - 1
Union St Florian
FT
Lafnitz
0 - 0
Sturm Graz (AM)
FT
Pasching/LASK Juniors
1 - 2
Kalsdorf
FT
Pottinger Grieskirchen
1 - 1
Hartberg
FT
Union Gurten
3 - 1
Vorwarts Steyr
FT
Weiz
3 - 3
Stadl-Paura
Bahrain: Premier League
FT
Al Najma Club
0 - 2
Al Ahli Club Manama
FT
East Riffa Club
2 - 3
Riffa
Belarus: Super Cup
FT
Torpedo Zhodino
1 - 3
BATE Borisov
Belgium: Play Off FA Cup
FT
Roeselare
1 - 2
Antwerp
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Nacional Potosi
0 - 0
Jorge Wilstermann
FT
San Jose
3 - 1
Sport Boys Warnes
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
Ramiro Castillo
0 - 0
Club Always Ready
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Krupa
0 - 0
Celik Zenica
FT
Metalleghe BSI
0 - 1
Zeljeznicar Sarajevo
FT
Mladost Doboj Kakanj
0 - 1
Zrinjski
FT
Olimpik
0 - 0
Vitez
FT
Radnik Bijeljina
2 - 1
Sloboda Tuzla
FT
Sarajevo
2 - 0
Siroki Brijeg
Brazil: Brasileiro Women
FT
Vitoria Tabocas (W)
0 - 3
Flamengo (W)
Brazil: State Football Leagues CL 2 Play Off
FT
Bonsucesso
0 - 0
Tigres Brasil
FT
Cabofriense
4 - 1
Campos
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Rio
FT
Flamengo
5 - 1
Portuguesa RJ
FT
Nova Iguacu
2 - 1
Bangu
Brazil: State Football Leagues Atlantic Cup
FT
Coritiba
0 - 0
J. Malucelli
Brazil: State Football Leagues Clausura
FT
Gremio Osasco Audax
1 - 2
Red Bull Brasil
FT
Novorizontino
2 - 0
Ferroviaria
FT
Palmeiras
3 - 0
Sao Paulo
FT
Santo Andre
1 - 1
Botafogo SP
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
Tombense
1 - 2
Caldense
Brazil: State Football Leagues Gaucho
FT
Caxias
0 - 1
Veranopolis
FT
Cruzeiro RS
1 - 0
Novo Hamburgo
FT
Sao Paulo RS
2 - 1
Ypiranga RS
Bulgaria: First PFL
FT
CSKA Sofia
2 - 1
Montana
FT
Cherno More Varna
1 - 1
Botev Plovdiv
Bulgaria: Second PFL
FT
Botev Vratsa
1 - 1
Spartak Pleven
FT
Etar Veliko Tarnovo
2 - 1
Septemvri Sofia
FT
Lokomotiv Sofia
3 - 0
Pomorie
FT
Sozopol
3 - 3
Nesebar
FT
Vitosha Bistritsa
4 - 1
Bansko
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northwest 3 AFL
FT
Litex Lovech
8 - 2
Yantra Gabrovo
Bulgaria: 3rd Amateur Football League FA Cup
FT
Chernomorets Balchik
1 - 0
Hitrino
FT
Dobrudzha
7 - 0
Kubrat
FT
Spartak Varna
0 - 3
Septemvri Tervel
FT
Svetkavitsa
1 - 1
Lokomotiv Ruse
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southwest 3 AFL
FT
Belasitsa Petrich
5 - 2
Chepinets Velingrad
FT
Botev Ihtiman
2 - 3
Balkan Botevgrad
FT
Germanea
0 - 1
Strumska Slava
FT
Hebar Pazardzhik
3 - 0
Rilski Sportist
FT
Marek
3 - 1
Svoboda Peshtera
FT
Minyor Pernik
3 - 2
Vihren
FT
Pirin Gotse Delchev
0 - 1
Septemvri Simitli
FT
Pirin Razlog
2 - 1
Slivnishki Geroy
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Asenovets 2005
6 - 0
Vereya Stara Zagora II
FT
Borislav Parvomay
1 - 1
Zagorets Nova Zagora
FT
Elhovo
2 - 4
Karnobat
FT
Eurocollege
4 - 0
Arda Kardzhali
FT
Lyubimets 2007
4 - 4
Gigant Saedinenie
FT
Maritsa Plovdiv
2 - 0
Dimitrovgrad
FT
Minyor Radnevo
1 - 1
Svilengrad 1921
FT
Rakovski 2011
1 - 6
Rozova Dolina
FT
Uragan Boyadzhik
1 - 0
Atletik Kuklen
CAF: Champions League 1st Round
FT
Al Ahly Cairo (EGY)
1 - 0
Bidvest Wits (RSA)
FT
Esperance ST (TUN)
3 - 1
Horoya (GUI)
FT
USM Alger (ALG)
2 - 0
Rail du Kadiogo (RKC)
FT
Wydad Casablanca (MAR)
1 - 0
Mounana (GAB)
FT
Young Africans (TAN)
1 - 1
Zanaco (ZAM)
CAF: Confederation Cup 1st Round
FT
CS Sfaxien (TUN)
5 - 0
Young Sports Academy (CMR)
FT
Etoile du Congo (CGO)
0 - 0
JS Kabylie (ALG)
FT
Kaloum (GUI)
1 - 0
Ittihad Tanger (MAR)
FT
Onze Createurs (MLI)
1 - 0
Rayon Sport (RWA)
FT
Recreativo Do Libolo (ANG)
2 - 1
Ngezi Platinum (ZIM)
FT
Sanga Balende (COD)
1 - 0
Al-Hilal Al-Ubayyid (SUD)
FT
Vipers (UGA)
1 - 0
Platinum Stars (RSA)
CONMEBOL: South American U17 Championship Spain
FT
Brazil (U17)
4 - 0
Venezuela (U17)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Palestino
0 - 2
Iquique
FT
Santiago Wanderers
0 - 2
Colo Colo
FT
Universidad Catolica
4 - 1
Antofagasta
FT
Universidad de Concepcion
3 - 0
San Luis
Chile: Primera B
FT
Deportes Copiapo
0 - 0
San Marcos de Arica
FT
Deportes Puerto Montt
1 - 0
Union La Calera
FT
Deportes Valdivia
2 - 0
Rangers de Talca
FT
Deportivo La Serena
2 - 1
Iberia
FT
Santiago Morning
1 - 0
Union San Felipe
China: Super League
FT
Chongqing Lifan
1 - 1
Hebei China Fortune
FT
Guizhou Zhicheng
1 - 1
Beijing Guoan
FT
Shanghai Shenhua
1 - 1
Tianjin Quanjian
China: League One
FT
Beijin Renhe
2 - 2
Shanghai Shenxin
FT
Meizhou Hakka
0 - 2
Dalian Yifang
FT
Qingdao Huanghai
2 - 1
Beijin BG
FT
Shijiazhuang Yongchang
2 - 1
Lijiang Jiayunhao
FT
Wuhan Zall
1 - 1
Wuhan Zall
FT
Zhejiang Yiteng
1 - 0
Xinjiang Tianshan
Colombia: Primera A Apertura
FT
Alianza Petrolera
1 - 5
Atletico Nacional Medellin
FT
Cortulua
2 - 2
Deportes Tolima
FT
Huila
0 - 2
La Equidad
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Barranquilla
2 - 0
Popayan
FT
Leones
3 - 2
Quindio
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Alajuelense
2 - 0
Perez Zeledon
Croatia: Prva HNL
FT
Dinamo Zagreb
4 - 0
RNK Split
FT
Hajduk Split
1 - 1
Rijeka
Croatia: Druga HNL
FT
Dugopolje
0 - 1
Novigrad
FT
Lucko
1 - 0
Imotski
FT
Sibenik
1 - 1
NK Zagreb
Cyprus: Division 1
FT
AEL Limassol
1 - 1
Apollon Limassol
FT
Nea Salamis
0 - 3
Aris Limassol
Cyprus: Division 2
FT
Akritas Chlorakas
3 - 5
Othellos Athienou
FT
Ayias Napas
2 - 3
Pafos
FT
EN Pareklisias
2 - 4
EN Paralimniou
FT
ENAD
3 - 3
Olympiakos Nicosia
FT
Ethnikos Assias
1 - 0
Asil Lisis
FT
PAEEK
2 - 2
Thoi Lakatamias
Cyprus: Division 3
FT
AEN Georgiou Vrysoullon
0 - 3
Elpida Xylofagou
FT
Iraklis Gerolakkou
0 - 0
Ethnikos Latsion
FT
Olympias Limpion
2 - 0
Eny Digenis Ipsonas
FT
Ormidias
0 - 2
Digenis Akritas Morphou
FT
Pegia 2014
3 - 1
Digenis Oroklinis
FT
Xylotympou 2006
1 - 0
Livadiakos/Salamina
Czech Republic: Division 1
FT
Brno
0 - 0
Bohemians 1905
FT
Dukla Praha
1 - 0
Jablonec
FT
Pribram
1 - 0
Hradec Kralove
FT
Viktoria Plzen
1 - 0
Slovan Liberec
FT
Vysocina Jihlava
2 - 4
Karvina
FT
Zlin
1 - 1
Slovacko
Czech Republic: Division 2
FT
Frydek-Mistek
2 - 1
Banik Ostrava
FT
Sokolov
0 - 1
Pardubice
FT
Trinec
2 - 0
Taborsko
FT
Vitkovice
1 - 0
Viktoria Zizkov
Denmark: Superligaen
FT
Lyngby
1 - 0
Viborg
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Barcelona
2 - 0
River Ecuador
FT
Deportivo Cuenca
2 - 0
Clan Juvenil
FT
Independiente del Valle
1 - 1
Delfin
FT
Universidad Catolica
3 - 0
LDU Quito
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
Deportivo Colon
1 - 0
CDS Santa Rita
FT
Imbabura
0 - 1
Gualaceo
FT
Manta
1 - 0
Mushuc Runa
FT
Tecnico Universitario
3 - 0
America de Quito
England: Premier League
FT
Bournemouth
3 - 2
West Ham United
FT
Everton
3 - 0
West Bromwich Albion
FT
Hull City
2 - 1
Swansea City
England: Championship
FT
Aston Villa
2 - 0
Sheffield Wednesday
FT
Barnsley
1 - 1
Ipswich Town
FT
Brentford
0 - 1
Huddersfield Town
FT
Burton Albion
1 - 0
Nottingham Forest
FT
Cardiff City
1 - 1
Birmingham City
FT
Leeds United
0 - 0
Queens Park Rangers
FT
Newcastle United
1 - 3
Fulham
FT
Norwich City
2 - 2
Blackburn Rovers
FT
Preston North End
3 - 0
Reading
FT
Wigan Athletic
0 - 1
Bristol City
FT
Wolverhampton Wanderers
1 - 0
Rotherham United
England: League One
FT
AFC Wimbledon
0 - 1
Northampton Town
FT
Bristol Rovers
2 - 0
Southend United
FT
Charlton Athletic
1 - 1
Walsall
FT
Chesterfield
1 - 1
Shrewsbury Town
FT
Coventry City
0 - 2
Bradford City
FT
Fleetwood Town
2 - 4
Bolton Wanderers
FT
Gillingham
3 - 2
Scunthorpe United
FT
Milton Keynes Dons
2 - 2
Rochdale
FT
Oldham Athletic
0 - 0
Bury
FT
Peterborough United
1 - 2
Oxford United
FT
Port Vale
3 - 2
Swindon Town
England: League Two
FT
Barnet
2 - 2
Crawley Town
FT
Carlisle United
0 - 3
Cambridge United
FT
Colchester United
0 - 4
Portsmouth
FT
Crewe Alexandra
1 - 2
Newport County
FT
Doncaster Rovers
2 - 0
Cheltenham Town
FT
Exeter City
0 - 2
Accrington Stanley
FT
Leyton Orient
0 - 3
Grimsby Town
FT
Luton Town
0 - 2
Stevenage
FT
Mansfield Town
0 - 2
Plymouth Argyle
FT
Morecambe
1 - 3
Yeovil Town
FT
Notts County
2 - 1
Hartlepool United
FT
Wycombe Wanderers
0 - 0
Blackpool
England: National League
FT
Bromley
3 - 0
North Ferriby United
FT
Dagenham & Redbridge
2 - 1
Forest Green
FT
Eastleigh
2 - 0
Barrow
FT
Guiseley
1 - 0
Aldershot Town
FT
Solihull Motors
3 - 3
Braintree
FT
Southport
1 - 2
Torquay United
FT
Sutton United
2 - 2
York City
FT
Woking
0 - 0
Boreham Wood
FT
Wrexham
0 - 2
Gateshead
England: National League North
FT
Boston United
0 - 1
Altrincham
FT
Brackley Town
0 - 1
Salford City
FT
Bradford Park Avenue
1 - 3
Halifax Town
FT
Chorley
2 - 1
Telford United
FT
Gainsborough
1 - 2
Fylde
FT
Gloucester City
1 - 1
Harrogate Town
FT
Kidderminster Harriers
3 - 0
Alfreton Town
FT
Nuneaton
1 - 1
Worcester
FT
Stalybridge Celtic
0 - 1
Darlington 1883
FT
Stockport County
3 - 1
Curzon Ashton
FT
United Of Manchester
1 - 0
Tamworth
England: National League South
FT
Bath City
6 - 0
Hemel Hempstead Town
FT
Bishops Stortford
0 - 4
East Thurrock United
FT
Chelmsford City
5 - 1
Eastbourne Borough
FT
Concord Rangers
1 - 1
Dartford
FT
Hampton & Richmond
2 - 0
Hungerford Town
FT
Margate
2 - 0
Gosport Borough
FT
Oxford City
1 - 0
Whitehawk
FT
St Albans
0 - 3
Ebbsfleet United
FT
Truro City
1 - 2
Wealdstone
FT
Welling United
2 - 1
Poole Town
FT
Weston Super Mare
1 - 3
Maidenhead
England: Northern Premier League
FT
Buxton
2 - 2
Blyth Spartans
FT
Corby
5 - 1
Sutton Coldfield
FT
Grantham Town
1 - 1
Ilkeston Town
FT
Halesowen Town
1 - 2
Spennymoor Town
FT
Hednesford Town
0 - 2
Workington
FT
Marine
3 - 1
Ashton United
FT
Matlock Town
3 - 0
Stafford Rangers
FT
Nantwich Town
3 - 0
Coalville
FT
Skelmersdale United
0 - 5
Barwell
FT
Stourbridge
0 - 0
Mickleover Sports
FT
Warrington Town
2 - 1
Frickley Athletic
FT
Whitby Town
1 - 1
Rushall Olympic
England: Southern Premier League
FT
Banbury United
2 - 1
Cirencester Town
FT
Basingstoke
0 - 2
Leamington
FT
Cambridge City
0 - 3
Frome
FT
Cinderford Town
1 - 2
Kings Lynn
FT
Dorchester Town
1 - 0
Kings Langley
FT
Dunstable
0 - 2
Biggleswade Town
FT
Hitchin
2 - 3
Slough Town
FT
Kettering
1 - 1
St Ives
FT
Merthyr Tydfil
2 - 2
Weymouth
FT
St Neots
1 - 0
Redditch
FT
Stratford
1 - 1
Chesham United
England: Isthmian Premier League
FT
Billericay
4 - 0
Burgess Hill Town
FT
Canvey Island
3 - 1
Grays Athletic
FT
Dulwich Hamlet
5 - 0
Merstham
FT
Folkestone
1 - 0
Wingate & Finchley
FT
Harrow Borough
2 - 2
Worthing
FT
Havant & Waterlooville
6 - 0
Sudbury
FT
Leatherhead
3 - 2
Hendon
FT
Leiston
1 - 1
Bognor Regis
FT
Lowestoft Town
1 - 0
Kingstonian
FT
Metropolitan Police
0 - 2
Harlow Town
FT
Needham Market
1 - 3
Enfield Town
FT
Staines Town
1 - 1
Tonbridge Angels
England: Premier League 2 Division 2
FT
Stoke City (U23)
1 - 1
Norwich City (U23)
England: FA Cup Quarter Final
FT
Arsenal
5 - 0
Lincoln City
FT
Middlesbrough
0 - 2
Manchester City
England: FA Trophy Semi Final
FT
Macclesfield Town
1 - 1
Tranmere Rovers
Estonia: Meistriliiga Euro 2016
FT
Levadia Tallinn
5 - 0
Sillamae Kalev
FT
Parnu Linnameeskond
1 - 1
Tammeka Tartu
FT
Trans Narva
1 - 2
FCI Tallinn
FT
Tulevik Viljandi
2 - 3
Paide LM
Estonia: Esiliiga
FT
Rakvere Tarvas
0 - 6
Flora Tallinn II
FT
Tallinna Kalev
0 - 1
Maardu Linnameeskond
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Akademija Pandev
2 - 0
Metalurg Skopje
FT
Skopje
2 - 1
Novaci
FT
Vardar Negotino
0 - 0
Teteks
Finland: FA Cup Play Off Round
FT
FC Inter Turku
2 - 0
VPS
France: Ligue 1
FT
Guingamp
5 - 0
Bastia
FT
Monaco
2 - 1
Bordeaux
FT
Montpellier
2 - 3
Nantes
FT
Nancy
1 - 2
Lille
FT
Rennes
1 - 1
Dijon
France: Ligue 2
FT
Strasbourg
4 - 1
Stade Brestois 29
France: Championnat National
FT
Boulogne
2 - 2
Quevilly
FT
Sedan
2 - 1
Chateauroux
Friendly: Club
FT
Aalesund
1 - 1
Kristiansund BK
FT
Gefle
1 - 1
Vasalunds
FT
Kongsvinger
2 - 2
Mjondalen
FT
Malmo
1 - 0
Jonkopings Sodra
FT
Orgryte
3 - 0
Kalmar
FT
Tromsdalen
0 - 3
Elverum
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
0 - 1
Dinamo Batumi
FT
Kolkheti Poti
3 - 0
Saburtalo
FT
Lokomotivi Tbilisi
1 - 0
Dinamo Tbilisi
FT
Samtredia
0 - 1
Chikhura Sachkhere
Germany: Bundesliga
FT
Bayern Munich
3 - 0
Eintracht Frankfurt
FT
Darmstadt 98
2 - 1
Mainz 05
FT
Freiburg
1 - 1
1899 Hoffenheim
FT
Hertha Berlin
2 - 1
Borussia Dortmund
FT
Ingolstadt 04
2 - 2
Koln
FT
Leipzig
0 - 1
Wolfsburg
Germany: 2. Bundesliga
FT
Hannover 96
1 - 0
1860 Munich
FT
Wurzburger Kickers
0 - 2
Dynamo Dresden
Germany: 3. Liga
FT
Aalen
2 - 0
Sonnenhof Grossaspach
FT
Duisburg
0 - 1
Wehen
FT
FSV Frankfurt
0 - 1
Hallescher
FT
Fortuna Koln
2 - 2
Jahn Regensburg
FT
Mainz 05 II
0 - 1
Werder Bremen II
FT
Paderborn 07
0 - 1
Rot-Weiss Erfurt
FT
SF Lotte
2 - 0
Hansa Rostock
Germany: Regional League North
FT
Eintracht Braunschweig II
0 - 3
Lupo-Martini Wolfsburg
FT
SW Rehden
2 - 0
Eichede
FT
St Pauli II
1 - 3
Eintracht Norderstedt
FT
Wolfsburg II
1 - 1
Havelse
Germany: Regional League West
FT
Alemannia Aachen
1 - 0
Wuppertaler
FT
Borussia Dortmund II
2 - 0
Bonner
FT
Koln II
3 - 0
Sprockhovel
FT
Rodinghausen
1 - 1
Rot-Weiss Essen
FT
Rot-Weiss Ahlen
1 - 0
Fortuna Dusseldorf II
FT
SF Siegen
0 - 2
Rot-Weiss Oberhausen
FT
Schalke 04 II
1 - 2
Wiedenbruck 2000
FT
Verl
1 - 2
Viktoria Koln
FT
Wattenscheid 09
3 - 2
Borussia Monchengladbach II
Germany: Regional League Southwest
FT
Astoria Walldorf
1 - 5
Nottingen
FT
Hessen Kassel
2 - 0
Kaiserslautern II
FT
Kickers Offenbach
2 - 0
Stuttgarter Kickers
FT
Pirmasens
3 - 2
1899 Hoffenheim II
FT
Saarbrucken
4 - 1
Watzenborn-Steinberg
FT
Steinbach
2 - 0
08 Homburg
FT
Stuttgart II
3 - 2
Eintracht Trier
FT
Ulm 1846
2 - 1
Elversberg
Germany: Regional League Bavaria
FT
1860 Rosenheim
0 - 3
Memmingen
FT
Buchbach
1 - 1
Schweinfurt
FT
Unterhaching
0 - 0
Schalding-Heining
FT
Wacker Burghausen
3 - 1
Nurnberg II
Ghana: Division 1
FT
Inter Allies
1 - 2
Aduana Stars
Greece: Super League
FT
AEP Iraklis
1 - 1
Panathinaikos
FT
PAS Giannina
0 - 0
Panetolikos
FT
Panionios
1 - 0
Larisa
Greece: Football League
FT
Panegialios
0 - 0
Apollon Smirnis
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Motagua
1 - 1
Real Espana
FT
CD Social Sol
0 - 0
Platense
Hong Kong: Division 1
FT
Wanchai
6 - 2
Citizen
Hong Kong: Sapling Cup Semi Final
FT
Southern
0 - 3
Wofoo Tai Po
Hungary: Division 1
FT
Debrecen
1 - 3
PAKS
FT
Ferencvaros
3 - 1
Szombathelyi Haladas
FT
MTK Budapest
1 - 0
Vasas
FT
Mezokovesd-Zsory
1 - 1
Gyirmot
FT
Ujpest
1 - 1
Budapest Honved
FT
Videoton
2 - 0
Diosgyori
India: I League
FT
Bengaluru
0 - 0
Mohun Bagan
FT
Minerva Punjab
2 - 2
Aizawl
FT
Shivajians
5 - 0
Mumbai FC
Indonesia: Piala Presiden Petit Final
FT
Persib Bandung
1 - 0
Semen Padang
International Tournaments: Aphrodite Cup Cyprus (Women) Group Stage
FT
Estonia (W)
3 - 0
Bahrain (W)
FT
Malta (W)
0 - 1
Latvia (W)
Iraq: Premier League
FT
Naft Al Janoob
2 - 0
Zakho
Israel: Division 1
FT
Bnei Sakhnin
0 - 0
Hapoel Tel Aviv
FT
Ironi Kiryat Shmona
1 - 2
Hapoel Kfar-Saba
FT
Maccabi Haifa
2 - 0
Hapoel Raanana
FT
Maccabi Petah Tikva
0 - 1
Ashdod
Italy: Serie A
FT
Genoa
0 - 1
Sampdoria
Italy: Serie B
FT
Bari
1 - 0
Frosinone
FT
Benevento
0 - 0
Virtus Entella
FT
Cittadella
1 - 1
Perugia
FT
Latina
0 - 1
Carpi
FT
Salernitana
2 - 0
Brescia
FT
Spal
2 - 0
Cesena
FT
Spezia
2 - 1
Avellino
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Alessandria
2 - 1
Olbia
FT
Arezzo
1 - 0
Livorno
FT
Carrarese
6 - 0
Racing Roma
FT
Como
1 - 0
Pistoiese
FT
Cremonese
3 - 1
Tuttocuoio
FT
Giana Ermino
2 - 1
Lupa Roma
FT
Piacenza
3 - 0
Robur Siena
FT
Pontedera
1 - 1
Renate
FT
Prato
3 - 2
Lucchese
FT
Viterbese Castrense
0 - 2
Pro Piacenza
Italy: Serie A Women
FT
Chieti (W)
1 - 2
Res Roma (W)
FT
Cuneo (W)
2 - 1
Tavagnacco (W)
FT
Luserna (W)
1 - 1
AGSM Verona (W)
FT
Zaccaria (W)
3 - 1
Como 2000 (W)
Japan: FA Cup
FT
Albirex Niigata
0 - 2
Shimizu S Pulse
FT
Consadole Sapporo
1 - 1
Cerezo Osaka
FT
Gamba Osaka
3 - 0
FC Tokyo
FT
Omiya Ardija
1 - 2
Jubilo Iwata
FT
Sagan Tosu
1 - 0
Sanfrecce Hiroshima
FT
Vegalta Sendai
0 - 2
Vissel Kobe
Japan: J2 League
FT
JEF United Chiba
2 - 0
Nagoya Grampus
FT
Tokyo Verdy
4 - 0
Mito Hollyhock
Japan: J3 League
FT
Kagoshima United
5 - 0
Fujieda MYFC
FT
YSCC
0 - 2
Fukushima United
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Maruyasu Okazaki
1 - 1
Honda Lock
FT
Nara Club
1 - 2
Ryutsu Keizai
Jordan: Pro League
FT
Ramtha
2 - 1
Al Sareeh
FT
That Ras
0 - 0
Al Faisaly Amman
Kenya: Division 1
FT
Nakumatt
1 - 0
Nakumatt
FT
Nzoia Sugar
2 - 5
Nzoia Sugar
Kosovo: Superliga
FT
Hajvalia
1 - 2
Gjilani
FT
Llapi
0 - 0
Ferizaj
FT
Trepca
1 - 2
Prishtina
Kuwait: Premier League
FT
Al Kuwait
1 - 1
Al Salmiyah
FT
Khaitan
1 - 1
Al Qadsia
FT
Yarmouk
1 - 1
Al Sulaibikhat
Latvia: Virsliga
FT
Liepaja
0 - 1
Riga
FT
Ventspils
2 - 0
FS Metta/Lu
Lithuania: Division 1
FT
Zalgiris Kaunas
0 - 1
Atlantas
Malaysia: FA Cup Round of 16
FT
Johor Darul Takzim
4 - 0
UiTM
AET
Negeri Sembilan
4 - 1
Penang
AET
PBDKT T-Team
0 - 1
Terengganu
FT
Pahang
2 - 0
Melaka United
FT
Perak
0 - 2
Kedah
FT
Perlis
1 - 2
Sarawak
FT
Sabah
4 - 2
Sabah
Malta: Premier League
FT
Gzira United
0 - 1
Sliema Wanderers
FT
Hibernians
4 - 0
Mosta
FT
St Andrews
1 - 0
Tarxien Rainbows
FT
Valletta
4 - 0
Pembroke Athleta
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Alebrijes de Oaxaca
3 - 2
Juarez
FT
Atlante
2 - 2
Lobos BUAP
FT
Correcaminos UAT
3 - 3
Coras de Tepic
FT
Mineros de Zacatecas
2 - 0
Universidad Guadalajara
FT
Venados
0 - 0
Tampico Madero
FT
Zacatepec 1948
1 - 3
Potros UAEM
Moldova: Division 1
FT
Dacia Chisinau
3 - 0
Ungheni
FT
Sheriff Tiraspol
5 - 0
Milsami Orhei
FT
Zimbru Chisinau
0 - 0
Saxan
Montenegro: Prva CFL
FT
Buducnost Podgorica
0 - 1
Decic
FT
Iskra Danilovgrad
1 - 0
Rudar Pljevlja
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
0 - 3
Zeta
FT
Lovcen
2 - 0
Bokelj
FT
Petrovac
0 - 3
Sutjeska
Morocco: Botola Pro
FT
Chabab Atlas Khenifra
0 - 0
Renaissance Berkane
FT
Moghreb Tetouan
2 - 1
Chabab Rif Hoceima
Morocco: Elite 2
FT
Ittihad Khemisset
3 - 0
Wydad Fes
FT
JSM Laayoune
3 - 2
Rachad Bernoussi
FT
Olympique Dcheira
0 - 4
US Temara
FT
Racing de Casablanca
2 - 0
Union Ait Melloul
FT
Rapide Oued Zem
2 - 0
AS Sale
FT
Youssoufia Berrechid
2 - 1
Sidi Kacem
Netherlands: Eredivisie
FT
ADO Den Haag
1 - 0
NEC Nijmegen
FT
Excelsior
4 - 1
Heerenveen
FT
Go Ahead Eagles
1 - 3
PSV Eindhoven
FT
Heracles
2 - 1
Utrecht
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballymena United
3 - 0
Portadown
FT
Coleraine
2 - 0
Glentoran
FT
Crusaders
3 - 0
Carrick Rangers
FT
Glenavon
2 - 0
Dungannon Swifts
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Annagh United
1 - 1
Lurgan Celtic
FT
Armagh City
1 - 1
Larne
FT
Ballyclare Comrades
2 - 1
Dergview
FT
Harland & Wolff Welders
0 - 1
Knockbreda
FT
Loughgall
0 - 4
Institute
FT
PSNI
1 - 3
Warrenpoint Town
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate League
FT
Bangor FC
1 - 1
Banbridge Town
FT
Moyola Park
3 - 2
Dundela
FT
Newry City
6 - 1
Tobermore United
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Arabe Unido
2 - 1
Santa Gema
FT
Plaza Amador
1 - 0
Atletico Nacional Medellin
FT
San Francisco
2 - 1
Alianza
FT
Sporting San Miguelito
0 - 0
Chorrillo
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Club Guarani
3 - 2
Independiente FBC
FT
Club Nacional
1 - 1
Sol de America
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Ayacucho
0 - 1
Sport Rosario
FT
Deportivo Municipal
1 - 1
Real Garcilaso
Poland: Ekstraklasa
FT
Jagiellonia
4 - 1
Korona Kielce
FT
Ruch Chorzow
2 - 1
Lechia Gdansk
FT
Wisla Plock
1 - 0
Termalica Nieciecza
Poland: I Liga
FT
Podbeskidzie
2 - 1
Chrobry Glogow
FT
Pogon Siedlce
2 - 1
Gornik Zabrze
FT
Sandecja Nowy Sacz
5 - 0
Zaglebie Sosnowiec
FT
Stal Mielec
1 - 0
Olimpia Grudziadz
FT
Tychy
4 - 2
MKS Kluczbork
FT
Wisla Pulawy
0 - 1
Wigry Suwalki
Poland: II Liga
FT
Belchatow
0 - 1
Polonia Bytom
FT
Gryf Wejherowo
2 - 1
Rakow Czestochowa
FT
Legionovia Legionowo
3 - 1
Kotwica Kolobrzeg
FT
Olimpia Elblag
2 - 1
Polonia Warszawa
FT
Puszcza Niepolomice
2 - 1
Stal Stalowa Wola
FT
Radomiak Radom
0 - 1
Rozwoj Katowice
FT
Siarka Tarnobrzeg
1 - 1
Blekitni Stargard
FT
Warta Poznan
1 - 3
Odra Opole
Portugal: Primeira Liga
FT
Chaves
0 - 0
Braga
FT
Tondela
1 - 4
Sporting CP
FT
Vitoria Setubal
1 - 2
Feirense
Portugal: Segunda Liga
FT
Academica
0 - 0
Fafe
FT
Braga B
2 - 1
Gil Vicente
FT
Freamunde
1 - 3
Varzim
FT
Olhanense
2 - 1
Cova de Piedade
FT
Penafiel
3 - 0
Vizela
FT
Portimonense
2 - 1
Famalicao
FT
Santa Clara
2 - 1
Benfica B
FT
Sporting CP B
3 - 1
Academico de Viseu
FT
Sporting Covilha
2 - 2
Guimaraes B
FT
Uniao Madeira
1 - 0
Porto B
Republic of Ireland: Division 1 International Toulon Youth Festival
FT
Cobh Ramblers
1 - 1
Shelbourne
Romania: Liga I
FT
Astra Giurgiu
0 - 0
CSU Craiova
FT
CSMS Iasi
3 - 1
Concordia
Romania: Liga II
FT
Afumati
1 - 3
Juventus Bucuresti
FT
Brasov
3 - 0
Unirea Tarlungeni
FT
Dacia Unirea Braila
1 - 1
Balotesti
FT
Luceafarul Oradea
2 - 2
Olimpia Satu Mare
FT
Metalul Resita
0 - 2
Politehnica Timisoara
FT
Ramnicu Valcea
0 - 3
Chindia Targoviste
Romania: Liga III Serie 1
FT
Cetate Rasnov
2 - 1
Olimpia Ramnicu Sarat
FT
Csikszereda Miercurea Ciuc
3 - 3
Petrotub Roman
FT
Harman
4 - 0
Atletico Vaslui
FT
Metalosport Galati
0 - 2
Aerostar Bacau
FT
Odorheiu Secuiesc
2 - 1
Bacau
FT
Sportul Chiscani
1 - 1
Sporting Liesti
Romania: Liga III Serie 2
FT
Arsenal Malu
0 - 3
Astra Giurgiu II
FT
Axiopolis Cernavoda
1 - 2
Viitorul Domnesti
FT
Oltenita
1 - 0
Petrolistul Boldesti
FT
Unirea 2004 Slobozia
0 - 0
Tunari
FT
Viitorul Constanta II
0 - 2
Metaloglobus
Romania: Liga III Suruga Bank Championship
FT
Flacara Moreni
1 - 0
Urban Titu
FT
Podari
0 - 3
Aninoasa
FT
Sporting Rosiori
2 - 2
Concordia II
FT
Steaua Bucuresti II
0 - 0
Universitatea Craiova II
Romania: Liga III Serie 4
FT
Gloria Cermei
0 - 0
Industria Galda
FT
Ripensia Timisoara
2 - 1
Performanta Ighiu
FT
Scolar Resita
3 - 1
National Sebis
Romania: Liga III Serie 5
FT
Avantul Reghin
3 - 1
Osorhei
FT
Hermannstadt
0 - 1
Targu Mures II
FT
Iernut
2 - 3
Metalurgistul Cugir
FT
Recolta Dorolt
0 - 1
Sanatatea Cluj
FT
Unirea Dej
1 - 0
Unirea Jucu
Russia: Football Premier League
FT
CSKA Moscow
4 - 0
Tom Tomsk
FT
FC UFA
1 - 0
Krylya Sovetov
FT
Rubin Kazan
0 - 0
Gazovik Orenburg
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Khaleej Saihat
2 - 1
Al Qadisiyah
FT
Al Shabab Riyadh
1 - 2
Al Faisaly
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Feiha
0 - 0
Najran
FT
Al Jeel
2 - 1
Al Orobah
FT
Al Najoom
3 - 2
Al Hazm
FT
Al Shoalah
0 - 0
Al Nahda
FT
Al Watani
1 - 0
Al Qaisoma
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
1 - 0
Motherwell
FT
Heart of Midlothian
4 - 0
Hamilton Academical
FT
Partick
1 - 1
Inverness CT
FT
Ross County
1 - 2
Kilmarnock
FT
St Johnstone
2 - 0
Dundee
Scotland: Championship
FT
Ayr United
1 - 4
Falkirk
FT
Dumbarton
4 - 0
Raith Rovers
FT
Morton
1 - 0
Queen of the South
FT
St Mirren
0 - 0
Dunfermline
Scotland: League One
FT
Albion Rovers
3 - 4
Airdrieonians
FT
Alloa Athletic
2 - 1
Stenhousemuir
FT
Livingston
0 - 1
East Fife
FT
Peterhead
0 - 1
Brechin
FT
Stranraer
1 - 1
Queens Park
Scotland: League Two
FT
Annan Athletic
1 - 0
Elgin City
FT
Arbroath
1 - 0
Clyde
FT
Berwick
1 - 3
Cowdenbeath
FT
Forfar Athletic
1 - 2
Edinburgh City
FT
Montrose
1 - 3
Stirling Albion
Serbia: Prva Liga
FT
Buducnost Dobanovci
1 - 1
Odzaci
FT
Jagodina
3 - 0
Kolubara
FT
Macva
2 - 1
Zemun
FT
Sindjelic Beograd
3 - 1
Celarevo
FT
Sloboda Uzice
1 - 2
Indjija
Singapore: S League
FT
Balestier Khalsa
0 - 1
Tampines Rovers
FT
Hougang United
2 - 0
Garena Young Lions
Slovakia: Division 1
FT
Dunajska Streda
2 - 2
MSK Zilina
FT
Ruzomberok
5 - 0
Tatran Presov
FT
Senica
0 - 1
Slovan Bratislava
Slovenia: Prva Liga
FT
Luka Koper
4 - 1
Radomlje
FT
Maribor
4 - 1
Aluminij
FT
Rudar Velenje
1 - 3
ND Gorica
South Africa: FA Cup Round of 32
FT
Buya Msuthu
0 - 2
Bloem Celtic
FT
FC Cape Town
0 - 2
Baroka
FT
Free State Stars
2 - 0
Highlands Park
FT
Jomo Cosmos
3 - 0
United Rovers
PEN
Kwadukuza United
4 - 3
Ajax Cape Town
FT
Stellenbosch
0 - 3
Kaizer Chiefs
South Korea: K League
FT
Daegu
2 - 2
Incheon United
FT
Gangwon FC
0 - 1
Seoul
FT
Jeju United
3 - 0
Ulsan Hyundai
FT
Suwon Bluewings
0 - 2
Jeonbuk Motors
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Mugunghwa
4 - 0
Anyang
FT
Busan I Park
3 - 1
Ansan Greeners
Spain: Primera Division
FT
Granada
0 - 1
Atletico Madrid
FT
Malaga
1 - 2
Alaves
FT
Sevilla
1 - 1
Leganes
FT
Valencia
1 - 1
Sporting Gijon
Spain: Segunda Division
FT
Cordoba
2 - 1
Zaragoza
FT
Mallorca
1 - 1
Lugo
FT
Mirandes
1 - 1
UCAM Murcia
FT
Numancia
0 - 0
Oviedo
FT
Valladolid
0 - 4
Levante
Spain: Segunda B Group 1
FT
CD Izarra
1 - 0
Burgos
FT
Mutilvera
0 - 1
Cultural Leonesa
FT
Palencia
0 - 0
Tudelano
FT
Racing de Ferrol
1 - 0
CD Lealtad
Spain: Segunda B Group 2
FT
Amorebieta
1 - 0
Rayo Majadahonda
FT
Gernika
1 - 2
Fuenlabrada
FT
Real Union
1 - 0
CD Toledo
Spain: Segunda B Group 3
FT
Llagostera
1 - 0
Gava
FT
Lleida Esportiu
2 - 1
Alcoyano
FT
Valencia Mestalla
2 - 1
Cornella
Spain: Primera Division Women
FT
Barcelona (W)
5 - 0
Espanyol (W)
FT
Oiartzun (W)
0 - 5
Athletic Club (W)
FT
Real Sociedad (W)
6 - 1
Zaragoza (W)
Sweden: FA Cup Quarter Final
FT
IFK Goteborg
1 - 2
Norrkoping
FT
Ostersunds
4 - 1
Trelleborgs
Switzerland: Super League
FT
Grasshopper Club
1 - 2
Vaduz
FT
St Gallen
1 - 1
Luzern
Switzerland: Challenge League
FT
Chiasso
0 - 0
Wohlen
FT
Schaffhausen
2 - 2
Le Mont Lausanne
Thailand: Premier League
FT
Bangkok Glass
3 - 2
Bangkok United
FT
Chiangrai United
3 - 2
Navy FC
FT
Muangthong United
2 - 0
Nakhon Ratchasima
FT
Port FC
0 - 0
Buriram United
FT
Ubon UMT
3 - 1
Thai Honda
Turkey: Super Lig
FT
Galatasaray
3 - 2
Genclerbirligi
FT
Gaziantepspor
0 - 2
Kasimpasa
FT
Kardemir Karabukspor
2 - 0
Adanaspor
FT
Osmanlispor
1 - 1
Bursaspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Denizlispor
3 - 2
Boluspor
FT
Samsunspor
0 - 0
Gaziantep BB
FT
Yeni Malatyaspor
2 - 1
Sanliurfaspor
USA: MLS
FT
Chicago Fire
2 - 0
Real Salt Lake
FT
New York Red Bulls
1 - 0
Colorado Rapids
FT
Philadelphia Union
2 - 2
Toronto FC
Ukraine: Premier League
FT
Chornomorets Odesa
0 - 1
Stal Dniprodzerzhynsk
FT
Karpaty Lviv
2 - 1
Volyn Lutsk
FT
Oleksandriya
0 - 0
Dnipro Dnipropetrovsk
FT
Olimpik Donetsk
3 - 2
Vorskla Poltava
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Fenix
2 - 2
Penarol
FT
Rampla Juniors
3 - 0
Club River Plate
FT
Sud America
2 - 2
Danubio
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Deportivo JBL
1 - 2
Deportivo Tachira
FT
Deportivo Lara
1 - 0
Atletico Socopo
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Gran Valencia
1 - 1
Yaracuyanos
FT
Lala
5 - 0
Atletico Venezuela B
FT
Petrolero de Anzoategui
1 - 1
Diamantes de Guayana
FT
Puerto Cabello
3 - 1
UCV
FT
ULA FC
1 - 1
Real Frontera
FT
Urena
2 - 0
Llaneros
FT
Yaracuyanos
1 - 2
Caracas B
FT
Zamora B
0 - 7
Titanes
Vietnam: V League 1
FT
Da Nang
3 - 3
Ho Chi Minh City
FT
Hoang Anh Gia Lai
0 - 2
Sanna Khanh Hoa
Wales: Premier League
FT
Carmarthen Town
2 - 3
Bangor City
FT
Connahs Quay
2 - 0
Cardiff Metropolitan