Football ResultsSunday, 12th February 2017
Albania: Superliga
FT
Luftetari Gjirokaster
2 - 0
Korabi Peshkopi
Angola: Division 1
FT
Academica do Lobito
0 - 3
Kabuscorp
FT
Desportivo Huila
0 - 0
Aviacao
FT
Primeiro de Maio
1 - 2
Recreativo Caala
Australia: A League
FT
Western Sydney
0 - 2
Central Coast Mariners
Australia: Play Off Women Grand Final
FT
Perth Glory (W)
0 - 2
Melbourne City (W)
Austria: Bundesliga
FT
Austria Vienna
1 - 1
Rapid Vienna
Azerbaijan: Premier League
FT
Kapaz
0 - 1
Qarabag
FT
Zira
2 - 2
Qabala
Belgium: Division 1A
FT
Anderlecht
4 - 2
Zulte Waregem
FT
Lokeren
1 - 0
Club Brugge
FT
Waasland-Beveren
0 - 1
Standard Liege
Belgium: Division 1B Closing Tournament
FT
Tubize
3 - 1
Roeselare
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Bolivar
4 - 0
Real Potosi
FT
Guabira
2 - 0
Blooming
FT
Jorge Wilstermann
3 - 1
Sport Boys Warnes
FT
The Strongest
3 - 2
Nacional Potosi
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Guanabara Stage 2
FT
Botafogo
1 - 2
Flamengo
FT
Fluminense
4 - 0
Bangu
FT
Portuguesa RJ
0 - 2
Resende
FT
Volta Redonda
1 - 0
Vasco da Gama
Brazil: State Football Leagues Baiano
FT
Fluminense de Feira
2 - 0
Jacuipense
Brazil: State Football Leagues Paranaense
FT
Cianorte
2 - 1
Cascavel
FT
Londrina
3 - 0
PSTC Procopense
FT
Parana
1 - 0
J. Malucelli
FT
Prudentopolis
2 - 1
Atletico Paranaense
FT
Rio Branco
2 - 1
Toledo
Brazil: State Football Leagues Paulista
FT
Ituano
1 - 0
Palmeiras
FT
Red Bull Brasil
2 - 3
Santos
FT
Sao Bernardo
2 - 1
Sao Bento
FT
Sao Paulo
5 - 2
Ponte Preta
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
Atletico Mineiro
3 - 0
Uberlandia
FT
Caldense
2 - 2
America Mineiro
FT
URT
4 - 1
Democrata GV
FT
Villa Nova MG
2 - 0
America TO
Brazil: State Football Leagues Gaucho
FT
Cruzeiro RS
1 - 1
Sao Paulo RS
FT
Gremio
1 - 0
Passo Fundo
FT
Juventude
1 - 0
Ypiranga RS
Brazil: State Football Leagues Pernambucano Relegation Group
FT
America PE
0 - 1
Afogados
FT
Atletico PE
1 - 2
Serra Talhada
FT
Vitoria PE
3 - 1
Flamengo Arcoverde
Bulgaria: First PFL
FT
Montana
0 - 4
Ludogorets
CAF: Champions League Preliminary Round
FT
AC Leopards (CGO)
1 - 0
UMS de Loum (CMR)
FT
All Stars (GHA)
1 - 3
Al Ahly Tripoli (LBY)
FT
BYC (LBR)
1 - 0
Stade Malien (MLI)
FT
CD Ela Nguema (EQG)
0 - 0
Al Merreikh (SUD)
FT
Cotonsport (CMR)
2 - 0
Atlabara (SSD)
FT
Ngaya Club de MDE (COM)
1 - 5
Young Africans (TAN)
FT
Ports Authority (GAM)
1 - 0
Sewe Sports (CIV)
CAF: Confederation Cup Preliminary Round
FT
ASSM Elgeco Plus (MAD)
0 - 0
Supersport United (RSA)
FT
Apejes (CMR)
1 - 0
ASC Niarry Tally (SEN)
FT
Bechem United (GHA)
2 - 1
MC Alger (ALG)
FT
Defence Force (ETH)
1 - 0
Young Sports Academy (CMR)
FT
Ifeanyi Ubah (NGA)
1 - 0
Al Masry (EGY)
FT
KVZ SC (ZAN)
2 - 1
Le Messager Ngozi (BDI)
FT
Pamplemousses
1 - 1
Ngezi Platinum (ZIM)
FT
RSLAF (SLE)
2 - 0
Wikki Tourists (NGA)
FT
SONABEL (BFA)
0 - 0
Gagnoa (CIV)
CONMEBOL: South American U20 Championship Final Stage
FT
Ecuador (U20)
1 - 2
Uruguay (U20)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Colo Colo
4 - 0
Audax Italiano
FT
Everton de Vina
2 - 1
Universidad Catolica
FT
Universidad de Concepcion
1 - 0
Santiago Wanderers
Chile: Primera B
FT
Coquimbo Unido
1 - 1
Magallanes
Colombia: Primera A Apertura
FT
America de Cali
3 - 1
Junior
FT
Envigado
0 - 1
Santa Fe
FT
Jaguares
0 - 2
La Equidad
FT
Millonarios
3 - 0
Bucaramanga
FT
Once Caldas
0 - 2
Deportivo Cali
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Fortaleza
2 - 2
Bogota FC
FT
Llaneros
1 - 2
Pereira
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Belen Siglo
1 - 1
Cartagines
FT
CS Herediano
0 - 1
Limon
FT
Municipal Liberia
1 - 0
Universidad de Costa Rica
FT
Perez Zeledon
0 - 0
Deportivo Saprissa
FT
Santos de Guapiles
0 - 1
Carmelita
Cyprus: Division 1
FT
AEL Limassol
1 - 1
Kition Larnaca
FT
Anagennisi Derynias
0 - 1
Nea Salamis
FT
Ethnikos Achnas
2 - 2
Apollon Limassol
Cyprus: Division 3
FT
Iraklis Gerolakkou
1 - 1
Digenis Oroklinis
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Clan Juvenil
0 - 2
Macara
FT
Delfin
1 - 0
Barcelona
FT
Deportivo Cuenca
1 - 0
Fuerza Amarilla
FT
Emelec
2 - 0
LDU Quito
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Aguila
1 - 1
Santa Tecla
FT
Chalatenango
2 - 2
FAS
FT
Isidro Metapan
3 - 1
Alianza
FT
Municipal Limeno
0 - 3
Firpo
FT
Sonsonate
0 - 1
UES
England: Premier League
FT
Burnley
1 - 1
Chelsea
FT
Swansea City
2 - 0
Leicester City
England: Premier League Cup Group Stage
FT
Huddersfield Town (U23)
2 - 6
Liverpool (U23)
FT
Manchester City (U23)
3 - 0
Colchester United (U23)
France: Ligue 1
FT
Nantes
3 - 2
Marseille
FT
Rennes
2 - 2
Nice
FT
St Etienne
4 - 0
Lorient
France: Division 1 Women
FT
Bordeaux (W)
1 - 2
Montpellier (W)
FT
Guingamp (W)
1 - 0
Rodez (W)
FT
Lyon (W)
5 - 2
Juvisy (W)
FT
Marseille (W)
3 - 1
ASPTT Albi (W)
FT
Metz (W)
1 - 1
Soyaux (W)
FT
Paris St Germain (W)
4 - 0
St Etienne (W)
Friendly: Club
FT
Aarhus
2 - 1
Esbjerg
FT
Assyriska
2 - 2
Hammarby
FT
Djurgarden
0 - 3
Valerenga
FT
Karvina
2 - 2
Opava
FT
Nordsjaelland
4 - 3
Elfsborg
Germany: Bundesliga
FT
Freiburg
2 - 1
Koln
FT
Wolfsburg
2 - 1
1899 Hoffenheim
Germany: 2. Bundesliga
FT
St Pauli
2 - 0
Dynamo Dresden
FT
Stuttgart
2 - 1
Sandhausen
FT
Union Berlin
3 - 1
Arminia Bielefeld
Germany: 3. Liga
FT
Duisburg
3 - 2
Preussen Munster
Germany: Regional League North
FT
Wolfsburg II
0 - 2
Germania Egestorf/Langreder
Germany: Bundesliga Women
FT
USV Jena (W)
1 - 2
Wolfsburg (W)
Ghana: Division 1
FT
Aduana Stars
1 - 0
Ashanti Gold
FT
Asante Kotoko
2 - 1
Liberty Pro
FT
Ebusua Dwarfs
3 - 1
BA Stars
FT
Medeama
1 - 0
WAFA
FT
Tema Youth
2 - 1
Berekum Chelsea
Greece: Super League
FT
Kerkyra
1 - 0
Levadiakos
FT
Panathinaikos
4 - 0
Panetolikos
FT
Platanias
3 - 3
PAS Giannina
FT
Xanthi
0 - 0
PAOK
Greece: Football League
FT
Aiginiakos
0 - 0
Panserraikos
FT
Anagennisi Karditsa
2 - 0
Acharnaikos
FT
Apollon Smirnis
2 - 2
Aris Thessalonikis
FT
Kallithea
0 - 0
Panelefsiniakos
FT
Panegialios
2 - 0
Kalloni AEL
FT
Panthrakikos
0 - 3
Lamia
Greece: Football League 2 Group 1
FT
Apollon Paralimniou
2 - 1
Lagkada APE
FT
Doxa Dramas
3 - 0
Orfeas Xanthi
FT
Eordaikos 2007
2 - 1
Doxa Proskiniton
FT
Kampaniakos
0 - 1
Apollon 1926
FT
Kavala
1 - 1
Makedonikos Foufas
FT
Naousa
1 - 0
Almopos Aridaia
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Apollon Larissa
3 - 1
Achilleas Neokesaria
FT
Asteras Petriti
1 - 1
Diagoras Sevastis
FT
Karaiskakis
1 - 0
Enosi Apolloniou/Istiaias
FT
Mavri Aeti Eleftherochori
4 - 1
Tilikratis
FT
Olympiakos Volou
0 - 1
Pydna Kitrous
FT
Pierikos
1 - 0
Amrakia Kostakion
FT
Rigas Fereos
1 - 0
Ethnikos Filippiadas
FT
Thesprotos
0 - 3
Niki Volou
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Chalkis
1 - 1
Thiva
FT
Pamvouprasiakos
2 - 0
Doza Megalopolis
FT
Panachaiki 2005
5 - 0
Zevgolatio
FT
Panargiakos
0 - 3
Asteras Amaliadas
FT
Panarkadikos
1 - 1
Eolikos
FT
Pao Loutrakiou
2 - 1
Achaiki
FT
Pilou Ao Tsikitiras
1 - 2
Fostiras
Greece: Football League 2 Group 4
FT
Atsalenios
3 - 0
Thiella Rafinas
FT
Ethnikos Piraeus
2 - 0
Ilisiakos
FT
Ionikos
2 - 1
Kifisia
FT
Rodos
0 - 1
Proodeftiki
FT
Triglia Rafinas
2 - 2
Ergotelis
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
Coban Imperial
1 - 0
Malacateco
FT
Comunicaciones
0 - 1
Antigua GFC
FT
Deportivo Marquense
2 - 0
Deportivo Carcha
FT
Deportivo Petapa
0 - 2
CSD Municipal
FT
Guastatoya
0 - 1
Mictlan
FT
Xelaju
3 - 0
Suchitepequez
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Motagua
2 - 0
CD Marathon
FT
CD Real Sociedad
0 - 0
Platense
FT
CD Social Sol
1 - 1
CD Honduras
FT
Real Espana
1 - 3
CD Olimpia
Hong Kong: Division 1
FT
Eastern District
3 - 1
Citizen
FT
Kwai Tsing
1 - 4
Double Flower
FT
Kwun Tong
3 - 5
Wong Tai Sin
FT
Tai Chung
1 - 0
Dreams Metro Gallery
FT
Yau Tsim Mong
0 - 6
Sun Hei
Hong Kong: Sapling Cup Quarter Final
FT
Eastern Salon
7 - 1
Guangzhou R&F (U19)
PEN
Sun Pegasus
4 - 3
Hong Kong Sapling
India: I League
FT
East Bengal
0 - 0
Mohun Bagan
Indonesia: Piala Presiden Group Stage
FT
PSM Makassar
1 - 2
Persela Lamongan
FT
Persib Bandung
3 - 1
Persiba Balikpapan
International Tournaments: Balchik Cup Group Stage
FT
Ludogorets II
1 - 3
Chernomorets Balchik
FT
Petrocub
3 - 1
Dobrudzha
International Tournaments: Rose City Invitational
FT
Real Salt Lake
1 - 1
Vancouver Whitecaps
Iran: Pro League
FT
Esteghlal FC
3 - 2
Persepolis
Israel: Division 1
FT
Bnei Sakhnin
1 - 0
Hapoel Kfar-Saba
FT
Hapoel Tel Aviv
2 - 0
Ashdod
Italy: Serie A
FT
Cagliari
0 - 2
Juventus
FT
Crotone
0 - 2
Roma
FT
Internazionale
2 - 0
Empoli
FT
Palermo
1 - 3
Atalanta
FT
Sampdoria
3 - 1
Bologna
FT
Sassuolo
1 - 3
Chievo
FT
Torino
5 - 3
Pescara
Italy: Serie B
FT
Ternana
0 - 1
Perugia
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Arezzo
0 - 0
Lucchese
FT
Carrarese
2 - 1
Pistoiese
FT
Como
2 - 1
Alessandria
FT
Giana Ermino
0 - 1
Tuttocuoio
FT
Livorno
3 - 1
Olbia
FT
Piacenza
3 - 0
Cremonese
FT
Pontedera
1 - 0
Pro Piacenza
FT
Renate
2 - 2
Viterbese Castrense
FT
Robur Siena
2 - 1
Prato
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Albinoleffe
0 - 1
Parma
FT
Feralpisalo
0 - 1
Mantova
FT
Lumezzane
1 - 2
Unione Venezia
FT
Modena
2 - 1
Ancona
FT
Padova
1 - 1
Gubbio
FT
Pordenone
2 - 1
Maceratese
FT
Sambenedettese
1 - 2
Forli
FT
Santarcangelo
3 - 0
Bassano Virtus
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Akragas
2 - 1
Catania
FT
Matera
2 - 3
Virtus Francavilla
Lebanon: Premier League
FT
Racing Beirut
0 - 1
Al Ahed
FT
Tripoli
0 - 2
Nabi Sheet
Luxembourg: National Division
FT
Jeunesse Canach
0 - 4
Union Titus Petange
FT
Jeunesse Esch
1 - 1
RM Hamm Benfica
FT
Mondorf-Les-Bains
1 - 3
Fola Esch
FT
UN Kaerjeng 97
1 - 1
F91 Dudelange
FT
UNA Strassen
3 - 0
Racing Union Luxembourg
FT
Victoria Rosport
4 - 2
Rumelange
Malta: Premier League
FT
Balzan
1 - 2
Sliema Wanderers
FT
Valletta
2 - 0
Hamrun Spartans
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Atlas
1 - 2
Guadalajara Chivas
FT
Chiapas
1 - 2
Monarcas
FT
Club America
0 - 0
Puebla
FT
Monterrey
2 - 0
UNAM Pumas
FT
Pachuca
1 - 0
UANL Tigres
FT
Toluca
1 - 0
Veracruz
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Correcaminos UAT
0 - 1
Murcielagos
FT
Dorados
1 - 0
Celaya
FT
Juarez
3 - 2
Coras de Tepic
FT
Loros Universidad
1 - 0
Lobos BUAP
Morocco: Botola Pro
FT
Chabab Atlas Khenifra
1 - 1
Wydad Casablanca
FT
Kawkab Marrakech
1 - 2
Renaissance Berkane
FT
Raja Casablanca
3 - 0
Kasba Tadla
Morocco: Elite 2
FT
Ittihad Khemisset
0 - 0
Olympique Dcheira
FT
Raja Beni Mellal
2 - 1
Sidi Kacem
FT
Union Ait Melloul
0 - 0
Mouloudia Oujda
FT
Wydad Temara
1 - 1
Wydad Fes
Netherlands: Eredivisie
FT
Ajax
2 - 0
Sparta Rotterdam
FT
Excelsior
1 - 1
Twente
FT
Heerenveen
1 - 2
AZ Alkmaar
FT
PSV Eindhoven
3 - 0
Utrecht
New Zealand: Premiership
FT
Auckland City
2 - 0
Wellington Phoenix II
FT
Canterbury United
2 - 1
Hawkes Bay United
FT
Tasman United
1 - 0
Wanderers SC
FT
Team Wellington
7 - 2
Waitakere United
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Plaza Amador
0 - 0
Atletico Veraguense
FT
Sporting San Miguelito
1 - 0
Santa Gema
FT
Tauro
1 - 1
Alianza
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro Porteno
2 - 1
Club Nacional
FT
Deportivo Capiata
1 - 2
Libertad
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Academia Cantolao
0 - 2
Universidad San Martin
FT
Alianza Atletico
0 - 5
Sporting Cristal
FT
Alianza Lima
2 - 0
Universitario
FT
Sport Huancayo
2 - 1
UTC
FT
Union Comercio
0 - 2
Sport Rosario
Poland: Ekstraklasa
FT
Lechia Gdansk
3 - 0
Jagiellonia
FT
Wisla Plock
1 - 1
Slask Wroclaw
Portugal: Primeira Liga
FT
Boavista
1 - 1
Braga
FT
Moreirense
2 - 3
Sporting CP
FT
Nacional
1 - 1
Belenenses
Portugal: Segunda Liga
FT
Gil Vicente
2 - 1
Santa Clara
FT
Guimaraes B
0 - 0
Academico de Viseu
Qatar: Q League
FT
Al Gharafa II
1 - 5
Al Shahaniya II
FT
Al Wakrah II
0 - 5
Al Markhiya
FT
El Jaish II
1 - 2
Al Sadd II
Romania: Liga I
FT
Steaua Bucuresti
2 - 2
Voluntari
Russia: FNL Cup Group Stage
FT
Dinamo St Petersburg
0 - 1
Mordovia Saransk
FT
Fakel Voronezh
1 - 1
Volgar Astrakhan
FT
Khabarovsk
1 - 2
Tyumen
FT
Spartak Moscow (2)
2 - 1
Krasnodar II
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Raed
2 - 1
Al Baten
Scotland: FA Cup 5th Round
FT
Heart of Midlothian
0 - 0
Hibernian
FT
Rangers
2 - 1
Morton
South Africa: Premier Soccer League
FT
Highlands Park
1 - 1
Polokwane City
South Africa: National 1st Division
FT
Milano United
1 - 2
Black Leopards
FT
Royal Eagles
1 - 1
Stellenbosch
FT
Thanda Royal Zulu
2 - 1
Mbombela United
Spain: Primera Division
FT
Atletico Madrid
3 - 2
Celta Vigo
FT
Las Palmas
0 - 1
Sevilla
FT
Leganes
0 - 2
Sporting Gijon
FT
Villarreal
1 - 1
Malaga
Spain: Segunda Division
FT
Cordoba
0 - 2
Huesca
FT
Elche
1 - 1
UCAM Murcia
FT
Mallorca
2 - 1
Rayo Vallecano
FT
Mirandes
0 - 2
Oviedo
FT
Numancia
1 - 0
Reus
FT
Valladolid
0 - 0
Tenerife
Spain: Segunda B Group 1
FT
Arandina
0 - 0
Ponferradina
FT
Boiro
2 - 0
Cultural Leonesa
FT
CD Izarra
1 - 0
Pontevedra
FT
Caudal Deportivo
0 - 1
Tudelano
FT
Coruxo
2 - 1
Somozas
FT
Guijuelo
3 - 2
Osasuna B
FT
Palencia
0 - 0
Burgos
FT
Racing Santander
1 - 0
CD Lealtad
Spain: Segunda B Group 2
FT
Albacete
1 - 0
Amorebieta
FT
Mensajero
0 - 0
Rayo Majadahonda
FT
Navalcarnero
0 - 0
CD Toledo
FT
Real Madrid Castilla
2 - 1
Fuenlabrada
FT
Real Sociedad B
1 - 3
Leioa
FT
Real Union
2 - 2
Gernika
FT
San Sebastian de los Reyes
1 - 0
Socuellamos
FT
Sestao River
3 - 2
Barakaldo
FT
UD Logrones
1 - 1
Zamudio
Spain: Segunda B Group 3
FT
Badalona
0 - 2
Atletico Saguntino
FT
CD Eldense
0 - 2
Hercules
FT
Gava
3 - 1
Cornella
FT
L'Hospitalet
0 - 0
Espanyol B
FT
Levante B
1 - 0
AE Prat
FT
Llagostera
1 - 2
Alcoyano
FT
Sabadell
1 - 0
Atletico Baleares
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Sanluqueno
4 - 1
Atletico Mancha
FT
Cartagena
1 - 2
Merida
FT
Extremadura
0 - 0
Cordoba B
FT
Granada B
1 - 1
Melilla
FT
Jumilla
4 - 2
Recreativo Huelva
FT
Marbella
1 - 1
La Roda
FT
Murcia
1 - 0
Real Linense
FT
Real Jaen
0 - 1
Ejido
FT
San Fernando
0 - 1
La Hoya Lorca
FT
Villanovense
0 - 0
Linares
Spain: Primera Division Women
FT
Betis (W)
1 - 1
Santa Teresa (W)
FT
Fundacion Albacete (W)
0 - 4
Valencia (W)
FT
Rayo Vallecano (W)
3 - 1
Granada Tenerife (W)
FT
Sporting Huelva (W)
2 - 0
Oiartzun (W)
FT
Tacuense (W)
0 - 2
Athletic Club (W)
FT
Zaragoza (W)
1 - 1
Levante (W)
Switzerland: Super League
FT
Luzern
4 - 1
Young Boys
FT
Sion
4 - 2
Vaduz
FT
St Gallen
2 - 1
Lausanne-Sport
Switzerland: Challenge League
FT
Le Mont Lausanne
2 - 1
Chiasso
FT
Wohlen
1 - 2
Aarau
Thailand: Premier League
FT
Bangkok United
1 - 0
Navy FC
FT
Buriram United
2 - 2
Chonburi
FT
Chiangrai United
4 - 0
Super Power Samut Prakan
FT
Sukhothai
0 - 1
Nakhon Ratchasima
Turkey: Super Lig
FT
Akhisar Belediye
1 - 0
Rizespor
FT
Galatasaray
1 - 2
Kayserispor
FT
Kasimpasa
4 - 0
Istanbul Basaksehir
FT
Konyaspor
1 - 1
Antalyaspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adana Demirspor
4 - 1
Gaziantep BB
FT
Bandirmaspor
2 - 3
Altinordu
FT
Giresunspor
3 - 1
Sanliurfaspor
FT
Sivasspor
2 - 1
Samsunspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Amedspor
2 - 1
Tepecikspor
FT
Anadolu Selcukluspor
0 - 2
Istanbulspor
FT
Hacettepe
2 - 1
Anadolu Uskudar 1908
FT
Kahramanmarasspor
0 - 0
Zonguldak Komurspor
FT
Kocaeli Birlikspor
0 - 0
Fatih Karagumruk
FT
Nazilli Belediyespor
0 - 4
Erzurumspor
FT
Ofspor
0 - 2
Bucaspor Izmir
FT
Pendikspor
1 - 0
Keciorengucu
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Etimesgut Belediyespor
0 - 2
Kastamonuspor
FT
Eyupspor
3 - 3
1461 Trabzon
FT
Gumushanespor
2 - 1
Ankaragucu
FT
Inegolspor
3 - 0
Erciyesspor
FT
Karsiyaka
0 - 3
Hatayspor
FT
Kirklarelispor
0 - 1
Aydinspor 1923
FT
Nigde Belediyespor
0 - 0
Polatli Bugsasspor
FT
Sariyer
1 - 1
Menemen Belediye
FT
Tokatspor
0 - 1
Tuzlaspor
Uganda: Premier League
FT
JMC Hippos
1 - 1
SC Villa
FT
Lweza
1 - 2
Bright Stars
FT
Sadolin Paints
0 - 2
Jinja SSS
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Boston River
2 - 0
Club River Plate
FT
Montevideo Wanderers
3 - 1
Plaza Colonia
FT
Nacional de Football
2 - 1
Danubio
FT
Rampla Juniors
0 - 0
Sud America
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Atletico Venezuela
1 - 2
Deportivo Tachira
FT
Deportivo JBL
0 - 1
Deportivo Anzoategui
FT
Deportivo La Guaira
1 - 0
Estudiantes FC
FT
Monagas
3 - 4
Zulia
FT
Trujillanos
1 - 2
Atletico Socopo
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Diamantes de Guayana
0 - 0
Tucanes
FT
Llaneros
1 - 4
Atletico el Vigia
Vietnam: V League 1
FT
Hoang Anh Gia Lai
3 - 0
Can Tho
FT
Sanna Khanh Hoa
0 - 3
Than Quang Ninh
FT
Song Lam Nghe An
2 - 4
QNK Quang Nam