Football ResultsWednesday, 12th April 2017
AFC: Champions League Group Stage
FT
Brisbane Roar (AUS)
2 - 1
Kashima Antlers (JPN)
FT
Kawasaki Frontale (JPN)
0 - 0
Guangzhou Evergrande (CHN)
FT
Muangthong United (THA)
1 - 0
Ulsan Hyundai (KOR)
FT
Suwon Bluewings (KOR)
5 - 0
Eastern Salon (HKG)
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Barracas Central
2 - 2
Tristan Suarez
FT
Deportivo Moron
1 - 0
Colegiales
Armenia: FA Cup Semi Final
FT
Gandzasar
0 - 1
Shirak
Bosnia and Herzegovina: FA Cup Semi Final
FT
Sarajevo
1 - 1
Mladost Doboj Kakanj
FT
Siroki Brijeg
1 - 0
Zeljeznicar Sarajevo
Brazil: Brasileiro Women
FT
Ferroviaria (W)
1 - 1
Santos (W)
FT
Flamengo (W)
5 - 2
Foz Cataratas (W)
FT
Ponte Preta (W)
0 - 2
Rio Preto (W)
FT
Sao Francisco (W)
0 - 1
Gremio Osasco Audax (W)
FT
Vitoria Tabocas (W)
1 - 3
Sport Recife (W)
Brazil: Paranaense Final Phase Quarter Final
FT
Coritiba
4 - 0
Cascavel
FT
Londrina
3 - 0
Rio Branco
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northeast 3 AFL
FT
Dobrudzha
1 - 0
Svetkavitsa
FT
Kaliakra
3 - 0
Spartak Varna
FT
Kubrat
0 - 0
Suvorovo
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southwest 3 AFL
FT
Chepinets Velingrad
3 - 0
Chavdar Etropole
CONMEBOL: Copa Libertadores Group Stage
FT
Club Guarani (PAR)
3 - 1
Zamora (VEN)
FT
Estudiantes LP (ARG)
0 - 2
Barcelona (ECU)
FT
Gremio (BRA)
3 - 2
Iquique (CHI)
Cameroon: Division 1
FT
Apejes
1 - 1
Colombe
FT
Canon Yaounde
1 - 1
Racing de Bafoussam
FT
Cotonsport
2 - 1
New Star
FT
Eding Sport
2 - 2
Union Douala
FT
New Star
0 - 0
Lion Blesse
FT
Unisport Bafang
1 - 2
Bamboutos
FT
Young Sports Academy
1 - 0
UMS de Loum
Chinese Taipei: Inter City League
FT
Fu Jen University
1 - 1
Ming Chuan University
FT
Royal Blues
0 - 2
Tatung
Croatia: Druga HNL
FT
Dugopolje
2 - 2
Hrvatski Dragovoljac
FT
Gorica
2 - 2
Imotski
FT
Novigrad
2 - 0
Sesvete
FT
Rudes
1 - 0
Dinamo Zagreb II
FT
Sibenik
2 - 0
NK Zagreb
FT
Solin
2 - 0
Lucko
Cyprus: Division 1
FT
Aris Limassol
3 - 2
Karmiotissa Polemidion
FT
Ethnikos Achnas
1 - 1
Ermis
FT
Kition Larnaca
1 - 0
Anorthosis Famagusta
FT
Omonia Nicosia
2 - 1
AEL Limassol
Czech Republic: FA Cup Quarter Final
FT
Slavia Praha
5 - 2
Karvina
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
America de Quito
0 - 2
Gualaceo
FT
CD Olmedo
2 - 0
Deportivo Colon
FT
Tecnico Universitario
3 - 2
Manta
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Santa Tecla
5 - 2
Firpo
Estonia: FA Cup Quarter Final
PEN
Kalju Nomme
3 - 5
FCI Tallinn
FT
Narva United
3 - 1
Kuressaare
Finland: Veikkausliiga
FT
FC Inter Turku
6 - 2
RoPS
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Lokomotivi Tbilisi
3 - 3
Dila Gori
Germany: Regional League Northeast
FT
Oberlausitz Neugersdorf
1 - 0
Babelsberg 03
FT
Viktoria Berlin
0 - 2
Berliner AK 07
Greece: Football League
FT
Acharnaikos
0 - 2
Apollon Smirnis
FT
Agrotikos Asteras
0 - 1
Lamia
FT
Anagennisi Karditsa
0 - 2
Trikala
FT
Kallithea
3 - 0
Panthrakikos
FT
Kissamikos
4 - 1
Kalloni AEL
FT
Panserraikos
0 - 1
OFI Crete
FT
Sparti
3 - 1
Chania
Greece: FA Cup Semi Final
FT
Panathinaikos
2 - 0
PAOK
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
Deportivo Petapa
1 - 0
Deportivo Carcha
FT
Guastatoya
2 - 1
CSD Municipal
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Marathon
1 - 2
CD Motagua
FT
CD Olimpia
3 - 1
Real Espana
Hungary: Division 1
FT
Gyirmot
0 - 1
Videoton
FT
MTK Budapest
0 - 0
Szombathelyi Haladas
FT
Mezokovesd-Zsory
2 - 1
Debrecen
FT
PAKS
3 - 1
Ferencvaros
Hungary: Division 2
FT
Balmazujvaros
2 - 1
Nyiregyhaza
FT
Bekescsaba 1912
1 - 0
Szeol
FT
Budaorsi
0 - 2
Siofok
FT
Cegledi
0 - 0
Dorogi
FT
Kisvarda
1 - 0
Csakvar
FT
Kozarmisleny
1 - 3
Szeged 2011
FT
Puskas Academy
4 - 1
Vac
FT
Soproni VSE
0 - 0
Cigand SE
FT
Soroksar
0 - 1
MTE 1904
FT
Szolnoki Mav
3 - 1
Zalaegerszegi
India: I League
FT
Shillong Lajong
1 - 1
Mohun Bagan
Japan: League Cup Group Stage
FT
Albirex Niigata
0 - 1
Sanfrecce Hiroshima
FT
Omiya Ardija
0 - 0
Kashiwa Reysol
FT
Shimizu S Pulse
0 - 1
Consadole Sapporo
FT
Vegalta Sendai
2 - 0
Jubilo Iwata
FT
Ventforet Kofu
0 - 0
Cerezo Osaka
FT
Yokohama F Marinos
0 - 2
Vissel Kobe
Kazakhstan: Premier League
FT
Akzhayik
1 - 1
Okzhetpes
FT
Astana
3 - 0
Aktobe
FT
Atyrau
3 - 3
Shakhter Karagandy
FT
Irtysh Pavlodar
5 - 2
Taraz
FT
Ordabasy
1 - 0
FC Kaysar
FT
Tobol Kostanay
2 - 2
Kairat Almaty
Kuwait: Premier League
FT
Al Kuwait
1 - 1
Al Arabi Kuwait City
FT
Al Sulaibikhat
0 - 1
Burgan
FT
Khaitan
1 - 1
Al Sahel
FT
Yarmouk
1 - 1
Al Tadhamon
Lithuania: Division 1
FT
Lietava Jonava
0 - 2
Atlantas
FT
Stumbras
1 - 3
Zalgiris Vilnius
Malaysia: Super League
FT
Kelantan
2 - 3
Johor Darul Takzim
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Chiapas
0 - 0
Leon
FT
UANL Tigres
3 - 0
Guadalajara Chivas
FT
Veracruz
3 - 2
Puebla
Montenegro: FA Cup Semi Final
FT
Iskra Danilovgrad
0 - 5
Sutjeska
FT
Rudar Pljevlja
1 - 1
Grbalj
Morocco: Botola Pro
FT
Difaa El Jadida
0 - 0
Wydad Casablanca
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Santa Gema
2 - 1
Sporting San Miguelito
Poland: I Liga
FT
Gornik Zabrze
1 - 2
Zaglebie Sosnowiec
Romania: Liga II
FT
Dunarea Calarasi
2 - 0
Olimpia Satu Mare
Russia: Football National League
FT
Baltika
0 - 0
Khabarovsk
FT
Dinamo Moscow
0 - 0
Khimki
FT
Enisey
3 - 2
Sibir
FT
Neftekhimik
1 - 1
Luch-Energiya
FT
Shinnik Yaroslavl
0 - 1
Kuban
FT
Sokol Saratov
2 - 1
Fakel Voronezh
FT
Spartak Nalchik
1 - 1
Spartak Moscow (2)
FT
Tyumen
2 - 1
Mordovia Saransk
FT
Volgar Astrakhan
0 - 1
Tosno
FT
Zenit St Petersburg II
3 - 3
Tambov
Russia: PFL Center
FT
Metallurg Lipetsk
3 - 0
Orel
Slovakia: FA Cup Semi Final
FT
Skalica
2 - 0
Poprad
Slovenia: FA Cup Semi Final
FT
Maribor
1 - 1
Olimpija Ljubljana
South Africa: Premier Soccer League
FT
Ajax Cape Town
1 - 0
Highlands Park
FT
Bloem Celtic
0 - 2
Kaizer Chiefs
Spain: Segunda B Group 2
FT
Barakaldo
0 - 1
Amorebieta
FT
Zamudio
0 - 1
Leioa
Turkey: Super Lig
FT
Gaziantepspor
0 - 1
Genclerbirligi
UEFA: Champions League Quarter Final
FT
Atletico Madrid
1 - 0
Leicester City
FT
Bayern Munich
1 - 2
Real Madrid
FT
Borussia Dortmund
2 - 3
Monaco