Football ResultsSunday, 12th November 2017
Argentina:
FT
Comunicaciones
3 - 0
Villa San Carlos
FT
San Miguel
0 - 2
Talleres Remedios
FT
San Telmo
0 - 0
UAI Urquiza
Argentina:
FT
All Boys
4 - 0
Agropecuario
FT
Boca Unidos
1 - 2
San Martin Tucuman
FT
Ferro Carril Oeste
2 - 2
Brown de Adrogue
FT
Gimnasia Jujuy
0 - 0
Deportivo Riestra
FT
Racing Club
0 - 0
Juventud Unida
FT
Villa Dalmine
2 - 1
Estudiantes SL
Argentina: FA Cup Semi Final
FT
River Plate
3 - 0
Deportivo Moron
Australia:
FT
Melbourne City
1 - 1
Western Sydney
FT
Wellington Phoenix
5 - 2
Perth Glory
Australia:
FT
Canberra United (W)
3 - 2
Sydney FC (W)
FT
Melbourne City (W)
5 - 2
Newcastle Jets (W)
Austria:
FT
Horn
5 - 1
Austria Salzburg II
Belarus:
AET
BATE Borisov
2 - 1
Torpedo Zhodino
Belgium:
FT
Cercle Brugge
4 - 0
Beershot Wilrijk
FT
Leuven
1 - 1
Roeselare
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Bolivar
1 - 0
Real Potosi
FT
Guabira
0 - 0
Blooming
FT
Nacional Potosi
2 - 0
Jorge Wilstermann
FT
Oriente Petrolero
1 - 2
San Jose
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Flamengo de Sucre
1 - 11
Ciclon
FT
Quebracho Villa Montes
1 - 1
CA Bermejo
Brazil: Serie A
FT
Atletico Goianiense
2 - 0
Sport Recife
FT
Bahia
2 - 2
Atletico Mineiro
FT
Coritiba
1 - 1
Ponte Preta
FT
Cruzeiro
3 - 1
Fluminense
FT
Gremio
1 - 1
Vitoria
FT
Palmeiras
2 - 0
Flamengo
FT
Vasco da Gama
1 - 1
Sao Paulo
Bulgaria:
FT
Bdin Vidin
3 - 1
Tryavna
FT
Botev Kozloduy
3 - 0
Pavlikeni
FT
Botev Lukovit
1 - 0
Yantra Polski Trambesh
FT
Kariana Erden
2 - 0
Akademik Svishtov
FT
Miziya 2005
0 - 1
Partizan Cherven Bryag
FT
Sevlievo
0 - 1
Spartak Pleven
FT
Vihar Slavyanovo
1 - 1
Levski 2007
FT
Yantra Gabrovo
2 - 0
Yantra Gabrovo
Bulgaria:
FT
Benkovski Byala
0 - 2
Botev Novi Pazar
FT
Spartak Varna
1 - 5
Septemvri Tervel
FT
Suvorovo
1 - 0
Svetkavitsa
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Deportivo La Serena
1 - 2
Deportes Valdivia
FT
Iberia
1 - 1
San Marcos de Arica
FT
Union San Felipe
1 - 0
Nublense
Colombia: Primera A Clausura
FT
Bucaramanga
2 - 2
Rionegro
FT
Cortulua
0 - 0
Alianza Petrolera
FT
Huila
0 - 0
Millonarios
FT
Patriotas
1 - 0
Junior
Colombia: Primera B PB Cl Play Off Quarter-Final
FT
Barranquilla
2 - 1
Cucuta
Congo DR:
FT
Ocean Pacifique
0 - 1
Tshinkunku
FT
Sanga Balende
1 - 1
AC Dibumba
FT
St Eloi Lupopo
2 - 1
Lubumbashi Sport
Congo DR:
FT
RCK
0 - 1
AS Dragons
FT
Renaissance
1 - 0
FC MK
Congo DR:
FT
Dauphin Noirs
3 - 1
Makiso
FT
Motema Pembe
0 - 1
Mont Bleu
FT
Muungano
0 - 1
FT
Virunga
1 - 0
Etoile de Kivu
Costa Rica:
FT
Alajuelense
3 - 3
Cartagines
FT
Guadalupe FC
1 - 2
Deportivo Saprissa
FT
Municipal Grecia
4 - 0
Municipal Liberia
FT
Perez Zeledon
0 - 1
CS Herediano
FT
Santos de Guapiles
0 - 0
Universidad de Costa Rica
Denmark:
FT
Brabrand
1 - 1
Nykobing
FT
Fremad Amager
1 - 3
Fredericia
FT
Roskilde
0 - 4
Esbjerg
FT
Skive
1 - 3
Viborg
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Delfin
0 - 0
Deportivo Cuenca
FT
Independiente del Valle
1 - 3
LDU Quito
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Aucas
2 - 1
CD Olmedo
El Salvador:
FT
Aguila
2 - 3
Isidro Metapan
FT
Alianza
5 - 2
Pasaquina
FT
Chalatenango
4 - 2
Dragon
FT
Firpo
0 - 1
FAS
FT
Municipal Limeno
4 - 0
Audaz
FT
Sonsonate
1 - 1
Santa Tecla
England:
FT
AFC Wimbledon
2 - 2
Peterborough United
England:
FT
Arsenal (W)
3 - 0
Sunderland (W)
FT
Manchester City (W)
4 - 0
Bristol Academy (W)
FT
Reading (W)
2 - 2
Chelsea (W)
FIFA: World Cup Russia 2018 UEFA Qualifiers Round 2 Play Offs
FT
Greece
0 - 0
Croatia
FT
Switzerland
0 - 0
Northern Ireland
FIFA: World Cup Russia 2018 3rd Round
FT
Congo
1 - 1
Uganda
FT
Ghana
1 - 1
Egypt
Friendly:
FT
Malta
0 - 3
Estonia
Friendly:
FT
Levski Sofia
3 - 0
Lokomotiv Sofia
Germany:
FT
Bonner
0 - 4
Borussia Dortmund II
FT
Rot-Weiss Essen
2 - 0
Fortuna Dusseldorf II
Germany:
FT
Altona 93
1 - 5
St Pauli II
FT
Eintracht Norderstedt
2 - 0
Wolfsburg II
FT
Germania Egestorf/Langreder
1 - 4
Drochtersen/Assel
Germany:
FT
FSV Frankfurt
2 - 4
Stuttgarter Kickers
Germany:
FT
Duisburg (W)
0 - 1
Koln (W)
FT
SC Sand (W)
2 - 2
Freiburg (W)
FT
Turbine Potsdam (W)
2 - 2
Bayern Munich (W)
FT
USV Jena (W)
0 - 3
1899 Hoffenheim (W)
FT
Werder Bremen (W)
0 - 0
SGS Essen (W)
FT
Wolfsburg (W)
1 - 0
Eintracht Frankfurt (W)
Greece:
FT
AEP Iraklis
1 - 0
Makedonikos
FT
Almopos Aridaia
4 - 0
Agrotikos Asteras
FT
Aris Paleohoriou
5 - 1
Megas Alexandros Trikalon
FT
Filippos Alexandrias
2 - 1
Kilkisiakos
FT
Kampaniakos
0 - 1
Naousa
FT
Lagkadas
2 - 0
Kardia
FT
Pierikos
2 - 1
Karitsas
Greece:
FT
Almyros
2 - 0
Achilleas Farsalon
FT
Asteras Iteas
1 - 0
Opountios Martinou
FT
Digenis Neohoriou
0 - 0
Rigas Fereos
FT
Niki Volou
1 - 1
Olympiakos Volou
FT
Velouhi
1 - 2
AO Sellanon
Greece:
FT
Doxa Neou Sidirohoriou
0 - 1
Aetos Orfanou
FT
Elpis Skoutareos
0 - 2
Didymotiho
FT
Kavala
2 - 1
Doxa Proskiniton
FT
Megas Alexandros Karperis
1 - 1
Aris Avatou
FT
Nestos Chrisoupolis
2 - 0
Apollon Paralimniou
FT
Orfeas Xanthi
1 - 0
Megas Alexndros Xiropotamou
Greece:
FT
Doxa Kranoulas
0 - 3
Mpoukas Amfilohias
FT
Ethnikos Filippiadas
0 - 2
Asteras Parapotamou
FT
Kastoria
3 - 1
Skoufas Kompotiou
FT
Lfekimni
1 - 3
Tilikratis
FT
Makedonikos Foufas
2 - 0
Ermis Amynteou
FT
Thesprotos
1 - 1
Karagiannion
Greece:
FT
Anagennisi Karditsa
1 - 0
Panegialios
FT
Aris Thessalonikis
2 - 0
Kallithea
FT
Kissamikos
4 - 1
Acharnaikos
FT
OFI Crete
6 - 0
Aiginiakos
FT
Panachaiki 2005
2 - 1
Ergotelis
FT
Panserraikos
3 - 3
Apollon 1926
FT
Sparti
2 - 0
Apollon Larissa
FT
Veria
0 - 2
Karaiskakis
Greece:
FT
Asteras Amaliadas
2 - 2
Achaiki
FT
Asteras Vlahioti
2 - 0
Pallixouriakos
FT
Diagoras Vrahneikon
2 - 1
Paniliakos Pyrgou
FT
Kalamata
2 - 0
Zakynthiakos
FT
Leonidio
0 - 2
Pylos
FT
Pao Vardas
1 - 0
Panarkadikos
Greece:
FT
Diagoras Rodou
2 - 0
Zevgolatio
FT
Ethnikos Piraeus
2 - 0
Pao Loutrakiou
FT
Keratsini
0 - 1
Proodeftiki
FT
Panaspropyrgiakos Doxa
1 - 1
Ialysos
FT
Pelopas Kiatou
1 - 2
Rodos
Greece:
FT
Eolikos
0 - 2
Aittitos Spaton
FT
Panargiakos
0 - 0
Triglia Rafinas
FT
Panthiraikos
2 - 2
Chalkis
FT
Tamynaikos
0 - 3
Ermionida
FT
Thiella Rafinas
2 - 2
Ermis Kiveriou
Greece:
FT
Agios Ierotheos
1 - 2
Atsalenios
FT
Egaleo
1 - 2
Irodotos
FT
Ermis Zonianon
2 - 1
Kifsia
FT
Paleohora
0 - 0
Fostiras
Guatemala:
FT
CSD Municipal
2 - 0
Siquinala
FT
Coban Imperial
1 - 1
Antigua GFC
FT
Malacateco
2 - 2
Guastatoya
FT
Suchitepequez
1 - 3
Deportivo Petapa
FT
Xelaju
2 - 1
Deportivo Marquense
Honduras:
FT
CD Honduras
0 - 2
Real Espana
FT
CD Motagua
5 - 1
Platense
FT
CD Real Sociedad
2 - 1
CD Olimpia
FT
Juticalpa
4 - 1
Vida
Hong Kong:
FT
Dreams Metro Gallery
1 - 0
Wong Tai Sin
FT
Hoi King
2 - 1
Kwun Tong
FT
Shatin
3 - 2
South China FC
FT
Sun Hei
7 - 0
Wanchai
Hungary:
FT
Budafoki LC
2 - 1
Szolnoki Mav
FT
Budaorsi
0 - 2
Vac
FT
Dorogi
0 - 0
Cegledi
FT
Gyirmot
2 - 1
MTE 1904
FT
Kazincbarcika
0 - 2
Siofok
FT
MTK Budapest
2 - 0
Zalaegerszegi
FT
Nyiregyhaza
4 - 1
Bekescsaba 1912
FT
Soproni VSE
1 - 2
Gyori Eto
FT
Soroksar
0 - 0
Csakvar
FT
Szeged 2011
0 - 2
Kisvarda
Indonesia: Liga 1
FT
Bali United Pusam
3 - 0
Gresik United
FT
Bhayangkara Surabaya
1 - 2
Persija Jakarta
FT
PSM Makassar
6 - 1
Madura United
FT
Persib Bandung
0 - 2
Perseru Serui
FT
Persipura Jayapura
2 - 2
Sriwijaya
FT
Semen Padang
2 - 0
PS TNI
Italy:
FT
Ascoli
0 - 2
Foggia
FT
Bari
1 - 0
Pescara
FT
Carpi
1 - 1
Brescia
FT
Cesena
3 - 3
Salernitana
FT
Cittadella
1 - 2
Parma
FT
Cremonese
1 - 2
Palermo
FT
Ternana
1 - 1
Novara
FT
Unione Venezia
1 - 0
Perugia
Italy:
FT
Arezzo
1 - 1
Pro Piacenza
FT
Cuneo
1 - 1
Gavorrano
FT
Lucchese
2 - 1
Alessandria
FT
Monza
1 - 1
Livorno
FT
Piacenza
1 - 1
Carrarese
FT
Pisa
0 - 0
Giana Ermino
FT
Prato
2 - 2
Arzachena
FT
Robur Siena
2 - 3
Pontedera
FT
Viterbese Castrense
1 - 1
Pistoiese
Italy:
FT
Albinoleffe
2 - 0
Fano Alma Juventus
FT
Bassano Virtus
1 - 2
Feralpisalo
FT
Mestre
1 - 2
Renate
FT
Pordenone
1 - 2
Padova
FT
Ravenna
1 - 2
Sambenedettese
FT
Sudtirol
1 - 1
Reggiana
FT
Teramo
1 - 2
Gubbio
Italy:
FT
Catania
1 - 0
Catanzaro
FT
Virtus Francavilla
2 - 0
Akragas
Japan: J2 League
FT
Ehime
4 - 2
Thespakusatsu Gunma
FT
Machida Zelvia
0 - 1
Renofa Yamaguchi
FT
Mito Hollyhock
0 - 1
Montedio Yamagata
FT
Yokohama FC
1 - 1
Fagiano Okayama Next
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
0 - 3
Cerezo Osaka (U23)
FT
Gainare Tottori
3 - 4
Giravanz Kitakyushu
FT
Grulla Morioka
0 - 2
Sagamihara
FT
Nagano Parceiro
1 - 0
Azul Claro Numazu
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
FC Osaka
3 - 1
Yokogawa Musashino
FT
Honda FC
0 - 0
Imabari
FT
Honda Lock
1 - 2
Maruyasu Okazaki
FT
Mio Biwako Shiga
0 - 1
Briobecca Urayasu
FT
Reinmeer Aomori
2 - 1
Verspah Oita
FT
Ryutsu Keizai
1 - 2
Nara Club
FT
Sony Sendai
4 - 3
Honda Lock
FT
Vanraure Hachinohe
0 - 1
Tochigi Uva
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
1 - 0
Chemelil Sugar
Lithuania: Division 1
FT
Trakai
2 - 2
Atlantas
Mexico:
FT
Celaya
2 - 0
Alebrijes de Oaxaca
FT
Potros UAEM
2 - 1
Mineros de Zacatecas
Montenegro:
FT
Bokelj
1 - 4
Berane
FT
Celik Niksic
0 - 4
Mornar
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
2 - 0
Cetinje
FT
Jezero
1 - 0
Mladost Ljeskopolje
FT
Lovcen
3 - 1
Ibar
FT
Otrant Olympic
2 - 1
Igalo
Morocco:
FT
Ittihad Khemisset
2 - 2
Kasba Tadla
FT
Maghreb Fes
0 - 0
Jeunesse Ben Guerir
FT
Olympique Dcheira
1 - 1
AS Sale
FT
Raja Beni Mellal
1 - 0
KAC Kenitra
FT
USM Oujda
1 - 2
Wydad Fes
FT
Wydad Temara
0 - 0
JSM Laayoune
FT
Youssoufia Berrechid
1 - 1
Mouloudia Oujda
Netherlands:
FT
Ajax (W)
2 - 1
Heerenveen (W)
New Zealand:
FT
Auckland City
6 - 0
Wanderers SC
FT
Eastern Suburbs
1 - 2
Hawkes Bay United
FT
Team Wellington
2 - 1
Tasman United
FT
Waitakere United
1 - 2
Southern United
New Zealand:
FT
Southern United (W)
2 - 1
Northern Football Fed (W)
Norway: 1. Division D1 Relegation Play Off
FT
Fredrikstad
0 - 0
Notodden
Norway: 1. Division D1 Promotion Play Off Semi-Final
FT
Ranheim
1 - 0
Sandnes Ulf
Norway: Toppserien TS Relegation Play Off
FT
Uraedd (W)
0 - 4
Grand Bodo
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro Porteno
3 - 1
Club Nacional
FT
Club Guarani
0 - 1
Rubio Nu
Peru: Segunda Division
FT
Cesar Vallejo
7 - 2
Alfredo Salinas
FT
Cienciano
1 - 1
Carlos Mannucci
FT
Defensor La Bocana
6 - 1
Sport Victoria
FT
Serrato Pacasmayo
1 - 3
Sport Boys
Poland:
FT
Bytovia Bytow
0 - 3
Chojniczanka Chojnice
FT
Gornik Leczna
1 - 3
Katowice
FT
Miedz Legnica
2 - 2
Puszcza Niepolomice
FT
Pogon Siedlce
0 - 3
Rakow Czestochowa
FT
Stomil Olsztyn
1 - 2
Chrobry Glogow
FT
Tychy
1 - 1
Zaglebie Sosnowiec
Poland:
FT
Gryf Wejherowo
0 - 3
Blekitni Stargard
FT
Legionovia Legionowo
0 - 2
LKS Lodz
FT
MKS Kluczbork
0 - 0
Stal Stalowa Wola
FT
Radomiak Radom
2 - 1
Belchatow
Portugal:
FT
Famalicao
3 - 0
Cova de Piedade
FT
Leixoes
3 - 2
Guimaraes B
FT
Varzim
3 - 1
Uniao Madeira
Romania:
FT
Dunarea Calarasi
2 - 1
SCM Pitesti
FT
Hermannstadt
2 - 0
Clinceni
FT
Politehnica Timisoara
2 - 0
Luceafarul Oradea
Russia:
FT
Torpedo Moscow
2 - 1
Rotor Volgograd II
Russia:
FT
Angusht
1 - 1
Biolog-Novokubansk
FT
Chernomorets Novorossiysk
1 - 3
Afips
FT
Druzhba Maykop
1 - 0
Akademiya Futbola
FT
Mashuk KMV
0 - 1
Armavir
FT
SKA Rostov
4 - 1
Dinamo Stavropol
FT
Spartak Nalchik
0 - 0
Chayka
FT
Spartak Vladikavkaz
0 - 1
Legion
Russia:
FT
Avangard Kursk
3 - 3
Tom Tomsk
FT
Baltika
6 - 0
Spartak Moscow (2)
FT
Enisey
2 - 0
Tambov
FT
Fakel Voronezh
0 - 1
Sibir
FT
Krylya Sovetov
2 - 0
Khimki
FT
Kuban
0 - 1
Dinamo St Petersburg
FT
Luch-Energiya
3 - 1
Shinnik Yaroslavl
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
2 - 1
Volgar Astrakhan
FT
Rotor Volgograd
1 - 2
Tyumen
FT
Zenit St Petersburg II
1 - 2
Orenburg
Scotland:
PEN
The New Saints
4 - 3
Queen of the South
Serbia:
FT
Bezanija
2 - 0
Novi Pazar
FT
Buducnost Dobanovci
4 - 0
Jagodina
FT
Radnicki Pirot
1 - 0
Teleoptik
Spain:
FT
Gimnastic
1 - 2
Oviedo
FT
Granada
1 - 2
Sevilla Atletico
FT
Lugo
0 - 1
Numancia
FT
Sporting Gijon
1 - 1
Valladolid
Spain:
FT
Atletico Madrid B
2 - 1
Ponferradina
FT
CD Toledo
2 - 1
Racing de Ferrol
FT
Celta Vigo B
0 - 0
Coruxo
FT
Fuenlabrada
2 - 1
San Sebastian de los Reyes
FT
Gimnastica Segoviana
2 - 0
Talavera
FT
Guijuelo
2 - 1
Valladolid B
FT
Pontevedra
1 - 1
Navalcarnero
FT
Rapido de Bouzas
1 - 0
Rayo Majadahonda
FT
Union Adarve
3 - 0
Deportivo Fabril
Spain:
FT
Cordoba B
0 - 1
Recreativo Huelva
FT
Jumilla
1 - 0
Badajoz
FT
Marbella
3 - 0
Ecija
FT
Merida
2 - 2
Ejido
FT
San Fernando
2 - 0
Real Linense
FT
UCAM Murcia
0 - 2
Extremadura
FT
Villanovense
1 - 0
Melilla
Spain:
FT
CD Izarra
2 - 1
Burgos
FT
Gernika
0 - 1
UD Logrones
FT
Mirandes
3 - 2
Tudelano
FT
Pena Sport
2 - 0
Caudal Deportivo
FT
Racing Santander
1 - 0
CD Lealtad
FT
Real Union
1 - 3
Leioa
FT
Sporting Gijon B
3 - 1
Osasuna B
Spain:
FT
Atletico Baleares
2 - 2
Atletico Saguntino
FT
Badalona
1 - 0
Cornella
FT
Deportivo Aragon
0 - 2
Alcoyano
FT
Elche
0 - 1
Formentera
FT
Lleida Esportiu
0 - 2
Mallorca
FT
Olot
0 - 0
Villarreal B
FT
Pena Deportiva
0 - 1
Ontinyent
FT
Peralda
1 - 0
Llagostera
FT
Sabadell
0 - 0
Ebro
Spain:
FT
Atletico Madrid (W)
2 - 0
Granada Tenerife (W)
FT
Barcelona (W)
7 - 0
Madrid CFF (W)
FT
Real Sociedad (W)
3 - 0
Rayo Vallecano (W)
FT
Santa Teresa (W)
0 - 0
Espanyol (W)
FT
Sporting Huelva (W)
1 - 1
Zaragoza (W)
FT
Valencia (W)
5 - 2
Betis (W)
Sweden: Damallsvenskan
FT
Djurgarden (W)
1 - 5
Pitea (W)
FT
Eskilstuna United (W)
2 - 1
Vittsjo (W)
FT
KIF Orebro DFF (W)
0 - 1
Kopparbergs/Goteb (W)
FT
Kristianstads (W)
5 - 2
Kvarnsvedens (W)
FT
Limhamn Bunkeflo (W)
0 - 1
Linkopings (W)
FT
Rosengard (W)
0 - 1
Hammarby DFF (W)
Thailand: Premier League
FT
Bangkok United
1 - 3
Buriram United
FT
Chiangrai United
0 - 1
Muangthong United
FT
Chonburi
5 - 1
BEC Tero Sasana
FT
Nakhon Ratchasima
2 - 1
Bangkok Glass
Turkey:
FT
Afjet Ayfonspor
2 - 1
Sancaktepe Belediye
FT
Amedspor
1 - 1
Bucaspor Izmir
FT
Kastamonuspor
1 - 3
Inegolspor
FT
Mersin Idman Yurdu
3 - 1
Etimesgut Belediyespor
FT
Sivas Belediyespor
1 - 0
Menemen Belediye
FT
Tokatspor
0 - 0
Eyupspor
FT
Tuzlaspor
2 - 1
Bodrumspor
Turkey:
FT
Anadolu Selcukluspor
1 - 0
Sakaryaspor
FT
Fethiyespor
1 - 2
Kirklarelispor
FT
Gumushanespor
2 - 0
Nigde Belediyespor
FT
Kahramanmarasspor
0 - 4
Hacettepe
FT
Nazilli Belediyespor
1 - 0
Karsiyaka
FT
Sanliurfaspor
2 - 1
Polatli Bugsasspor
FT
Zonguldak Komurspor
2 - 0
Pendikspor
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Boston River
0 - 0
Fenix
FT
El Tanque Sisley
0 - 2
Defensor Sporting
FT
Liverpool Montevideo
1 - 2
Rampla Juniors
FT
Montevideo Wanderers
2 - 3
Nacional de Football
Venezuela: Primera Division Cl Play Off Quarter-Final
FT
AC Mineros
2 - 1
Deportivo La Guaira
FT
Carabobo
2 - 0
Caracas
Venezuela: Segunda Division SD Hexagonal Play Off
FT
Urena
1 - 0
Angostura