Football ResultsThursday, 13th April 2017
Australia: NPL Queensland
FT
Olympic FC
2 - 2
Moreton Bay United
Austria: Regional League Central
FT
Pottinger Grieskirchen
1 - 2
Lafnitz
FT
Stadl-Paura
5 - 3
Allerheiligen
FT
Vorwarts Steyr
1 - 0
Pasching/LASK Juniors
FT
Weiz
1 - 1
Gleisdorf 09
Bahrain: Premier League
FT
Al Hadd
0 - 5
Riffa
FT
Muharraq Club
2 - 0
Al Najma Club
Brazil: FA Cup 4th Round
FT
Internacional
1 - 1
Corinthians
FT
Sport Recife
2 - 1
Joinville
FT
Vitoria
0 - 2
Parana
Brazil: Brasileiro Women
FT
Iranduba (W)
1 - 0
Corinthians (W)
Bulgaria: First PFL
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
1 - 1
Neftochimic Burgas
FT
Lokomotiv Plovdiv
1 - 2
CSKA Sofia
Bulgaria: Second PFL
FT
Ludogorets II
4 - 1
Bansko
CONMEBOL: Copa Libertadores Group Stage
FT
Atletico Mineiro (BRA)
5 - 2
Sport Boys Warnes (BOL)
FT
Emelec (ECU)
1 - 0
Independiente Medellin (COL)
FT
Flamengo (BRA)
2 - 1
Atletico Paranaense (BRA)
FT
Palmeiras (BRA)
3 - 2
Penarol (URU)
FT
Universidad Catolica (CHI)
1 - 1
San Lorenzo (ARG)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Cobresal
1 - 2
San Luis
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Carmelita
1 - 2
Santos de Guapiles
FT
Cartagines
1 - 0
Belen Siglo
FT
Deportivo Saprissa
2 - 1
Perez Zeledon
FT
Limon
0 - 4
CS Herediano
FT
San Carlos
0 - 1
Alajuelense
FT
Universidad de Costa Rica
1 - 1
Municipal Liberia
Cyprus: Division 1
FT
Apollon Limassol
1 - 0
APOEL
FT
Nea Salamis
0 - 0
Doxa Katokopias
Denmark: 1. Division
FT
Fredericia
2 - 0
Skive
FT
Fremad Amager
1 - 2
Vendsyssel
FT
HB Koge
0 - 2
FC Helsingor
FT
Hobro
2 - 0
AB Copenhagen
FT
Naestved
1 - 2
Roskilde
FT
Vejle
2 - 2
Nykobing
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
Aarhus Fremad
1 - 0
Greve
FT
Avarta
2 - 0
Dalum
FT
B93 Copenhagen
0 - 1
Kolding IF
FT
Brabrand
2 - 2
Hvidovre
FT
Bronshoj
0 - 2
Thisted
FT
Marienlyst
2 - 0
Kjellerup
Denmark: 2. Division Play Off Relegation Group
FT
Frem
1 - 0
Vejgaard B
FT
HIK Hellerup
0 - 2
Naesby
FT
Jammerbugt
2 - 1
Sydvest 05
FT
Middelfart
3 - 1
Odder IGF
FT
Svendborg
2 - 2
Fredensborg
FT
VSK Arhus
1 - 0
Holbaek
Denmark: FA Cup Quarter Final
AET
Randers
2 - 4
Brondby
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
Aucas
4 - 0
Imbabura
FT
LDU Loja
1 - 1
Mushuc Runa
FT
LDU Portoviejo
0 - 0
CDS Santa Rita
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Aguila
3 - 2
UES
FT
Chalatenango
1 - 3
Alianza
FT
Dragon
1 - 1
FAS
England: Championship
FT
Wigan Athletic
3 - 2
Barnsley
England: League One
FT
Bury
0 - 1
Rochdale
England: Isthmian Premier League
FT
Lowestoft Town
1 - 5
Merstham
Estonia: Esiliiga
FT
FCI Tallinn II
2 - 0
Levadia Tallinn II
Faroe Islands: FA Cup Quarter Final
FT
B36 Torshavn
1 - 0
Vikingur Gota
FT
Fuglafjordur
0 - 2
KI Klaksvik
AET
NSI Runavik
3 - 2
TB/FCS/ROYN
FT
Torshavn
2 - 1
EB/Streymur
Finland: Naisten Liga
FT
GBK (W)
2 - 3
ONS (W)
FT
Pallokissat (W)
2 - 1
JyPK (W)
FT
TPS (W)
3 - 1
Ilves Tampere (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dinamo Tbilisi
5 - 0
Shukura
FT
Kolkheti Poti
1 - 2
Samtredia
FT
Saburtalo
2 - 0
Dinamo Batumi
FT
Torpedo Kutaisi
2 - 1
Chikhura Sachkhere
Germany: Regional League North
FT
06 Hildesheim
2 - 3
Meppen
FT
Lupo-Martini Wolfsburg
0 - 1
Hamburg II
FT
St Pauli II
1 - 0
Drochtersen/Assel
FT
Weiche Flensburg
1 - 1
Eintracht Norderstedt
Germany: Regional League Northeast
FT
63 Luckenwalde
3 - 2
Union Furstenwalde
FT
Energie Cottbus
6 - 1
Neustrelitz
FT
Leipzig II
1 - 1
ZFC Meuselwitz
FT
Lokomotive Leipzig
1 - 3
Auerbach
FT
Wacker Nordhausen
2 - 4
Carl Zeiss Jena
Germany: Regional League West
FT
Bonner
2 - 5
Rot-Weiss Oberhausen
FT
Borussia Monchengladbach II
2 - 2
Verl
FT
Rodinghausen
1 - 1
Borussia Dortmund II
FT
Rot-Weiss Essen
1 - 0
Schalke 04 II
FT
Viktoria Koln
5 - 0
SF Siegen
FT
Wiedenbruck 2000
2 - 0
Sprockhovel
FT
Wuppertaler
1 - 2
Wattenscheid 09
Germany: Regional League Southwest
FT
08 Homburg
1 - 2
Stuttgart II
FT
Eintracht Trier
1 - 0
Watzenborn-Steinberg
Germany: Regional League Bavaria
FT
Augsburg II
3 - 1
Memmingen
FT
Bayern Hof
0 - 1
Buchbach
FT
Bayern Munich II
2 - 2
Greuther Furth II
FT
Illertissen
3 - 0
Bayreuth
FT
Nurnberg II
0 - 1
1860 Munich II
FT
Schalding-Heining
5 - 2
Garching
FT
Schweinfurt
1 - 1
1860 Rosenheim
FT
Seligenporten
2 - 2
Ingolstadt 04 II
Ghana: Division 1
FT
Aduana Stars
0 - 0
All Stars
Greece: Football League
FT
Aiginiakos
0 - 0
Panelefsiniakos
FT
Panegialios
0 - 1
Aris Thessalonikis
Greece: FA Cup Semi Final
FT
Olympiakos Piraeus
1 - 2
AEK Athens
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
Coban Imperial
1 - 1
Antigua GFC
FT
Comunicaciones
2 - 1
Suchitepequez
FT
Deportivo Marquense
2 - 0
Malacateco
FT
Xelaju
2 - 3
Mictlan
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Honduras
2 - 1
CD Social Sol
FT
Juticalpa
1 - 1
Vida
FT
Platense
1 - 1
CD Real Sociedad
Hong Kong: FA Cup Quarter Final
FT
Sun Pegasus
0 - 1
Kitchee
Iceland: League Cup Semi Final
PEN
KA Akureyri
2 - 4
Grindavik
FT
KR Reykjavik
2 - 1
FH Hafnarfjordur
Iraq: Premier League
FT
Al Hussein
1 - 1
Al Karkh
FT
Al Kahraba
1 - 2
Al Najaf
FT
Al Quwa Al Jawiya
2 - 0
Baghdad FC
FT
Al Zawraa
1 - 2
Naft Al Wasat
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Livorno
1 - 1
Tuttocuoio
FT
Lucchese
3 - 2
Robur Siena
FT
Lupa Roma
0 - 1
Arezzo
FT
Olbia
1 - 1
Carrarese
FT
Pontedera
2 - 0
Giana Ermino
FT
Prato
0 - 1
Cremonese
FT
Pro Piacenza
1 - 2
Como
FT
Racing Roma
3 - 3
Piacenza
FT
Renate
0 - 1
Pistoiese
FT
Viterbese Castrense
1 - 1
Alessandria
Jordan: Pro League
FT
Al Baqa'a
2 - 1
Mansheyat Bani Hasan
FT
Al Wehdat
1 - 0
Shabab Al Ordon
FT
That Ras
3 - 3
Al Jazeera Amman
Kuwait: Premier League
FT
Al Fahaheel
1 - 1
Al Nasr
FT
Al Qadsia
2 - 1
Kazma
FT
Al Salmiyah
1 - 2
Al Jahra
Lithuania: Division 1
FT
Suduva Marijampole
3 - 1
Zalgiris Kaunas
FT
Trakai
1 - 0
Utenis Utena
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Atlas
1 - 1
UNAM Pumas
FT
Club America
1 - 0
Necaxa
FT
Club Queretaro
0 - 1
Club Tijuana
FT
Pachuca
0 - 0
Monarcas
FT
Santos Laguna
2 - 2
Monterrey
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Alianza
1 - 0
Tauro
FT
Arabe Unido
3 - 2
Chorrillo
FT
Atletico Veraguense
0 - 1
Plaza Amador
FT
San Francisco
3 - 2
Atletico Nacional Medellin
Paraguay: Segunda Division
FT
22 de Setiembre
1 - 3
Club River Plate
Poland: I Liga
FT
Katowice
0 - 2
Miedz Legnica
Poland: II Liga
FT
Kotwica Kolobrzeg
1 - 1
Rozwoj Katowice
Romania: Liga II
FT
Chindia Targoviste
4 - 0
Brasov
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Faisaly
3 - 3
Al Ettifaq
FT
Al Shabab Riyadh
1 - 2
Al Raed
Serbia: Superliga
FT
Crvena Zvezda
2 - 0
Borac Cacak
FT
Metalac GM
1 - 2
Rad
FT
Mladost Lucani
4 - 1
Spartak Subotica
FT
Napredak
2 - 0
Backa
FT
Novi Pazar
1 - 3
Partizan
FT
Radnicki Nis
0 - 1
Javor Ivanjica
FT
Radnik Surdulica
0 - 0
Vojvodina
FT
Vozdovac
1 - 3
Cukaricki
South Africa: Premier Soccer League
FT
Mamelodi Sundowns
5 - 0
Supersport United
FT
Platinum Stars
2 - 4
Cape Town City
Spain: Segunda B Group 1
FT
Caudal Deportivo
2 - 2
Mutilvera
FT
Guijuelo
8 - 1
CD Izarra
FT
Osasuna B
2 - 1
Valladolid B
FT
Tudelano
3 - 2
CD Lealtad
Spain: Segunda B Group 2
FT
Athletic Club B
2 - 1
Gernika
FT
UD Logrones
4 - 0
Real Madrid Castilla
Spain: Segunda B Group 3
FT
Cornella
1 - 2
AE Prat
Spain: Segunda B Group 4
FT
La Roda
2 - 5
Cordoba B
Sweden: Division 1 North
FT
Vasteras
3 - 0
Assyriska
Sweden: FA Cup Final
FT
Ostersunds
4 - 1
Norrkoping
Syria: Premier League
FT
Al Ittihad Aleppo
2 - 1
Al Muhafaza
UEFA: Europa League Quarter Final
FT
Ajax
2 - 0
Schalke 04
FT
Anderlecht
1 - 1
Manchester United
FT
Celta Vigo
3 - 2
Genk
FT
Lyon
2 - 1
Besiktas
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Zulia
1 - 5
Carabobo