Football ResultsSaturday, 13th May 2017
Algeria: Ligue 1
FT
CR Belouizdad
3 - 2
Hussein Dey
FT
ES Setif
0 - 0
USM El Harrach
FT
JS Saoura
2 - 1
CA Batna
FT
RC Relizane
1 - 0
Olympique Medea
FT
Tadjenant
1 - 0
JS Kabylie
Algeria: Ligue 2
FT
Bordj Bou Arreridj
0 - 2
RC Arbaa
FT
JSM Bejaia
2 - 1
Blida
FT
JSM Skikda
3 - 1
Paradou
FT
Khroub
2 - 5
Biskra
Angola: Division 1
FT
Desportivo JGM
1 - 2
Primeiro de Maio
FT
Sagrada Esperanca
1 - 2
Progresso Associacao
Argentina: Primera Division
FT
Atletico de Rafaela
1 - 0
Atletico Tucuman
FT
Banfield
1 - 0
Lanus
FT
Estudiantes LP
1 - 0
Gimnasia LP
FT
Huracan
0 - 1
San Lorenzo
FT
Olimpo Bahia Blanca
2 - 0
Aldosivi
FT
San Martin de San Juan
1 - 2
Godoy Cruz
FT
Talleres Cordoba
1 - 1
Belgrano Cordoba
Argentina: Primera B Nacional
FT
Santamarina
0 - 0
Flandria
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Almirante Brown
0 - 4
Atlanta
FT
Defensores de Belgrano
0 - 1
Estudiantes BA
FT
UAI Urquiza
0 - 1
Deportivo Moron
Armenia: Premier League
FT
Alashkert
3 - 3
Pyunik Yerevan
FT
Ararat Yerevan
1 - 2
Gandzasar
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Centre of Excellence
4 - 2
Gungahlin United
FT
Cooma
7 - 0
Canberra FC
FT
Monaro Panthers
0 - 2
Canberra FC
FT
Woden Valley
2 - 8
Canberra Olympic
Australia: NPL New South Wales
FT
Bonnyrigg White Eagles
3 - 3
Sydney FC (Youth)
FT
Sutherland Sharks
3 - 1
Parramatta
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Newcastle Jets (Youth)
1 - 5
Broadmeadow Magic
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane City
3 - 2
Redlands United
FT
Brisbane Roar (Youth)
0 - 5
Brisbane Strikers
FT
FNQ Heat
3 - 0
Sunshine Coast
FT
Moreton Bay United
4 - 0
SWQ Thunder
FT
Western Pride
1 - 2
Gold Coast City
Australia: NPL Tasmania
FT
Devonport City
7 - 1
Northern Rangers
FT
Kingborough Lions
0 - 5
South Hobart
FT
Launceston City
0 - 5
Hobart Zebras
Australia: NPL Victoria
FT
Avondale
1 - 1
Port Melbourne
FT
North Geelong
1 - 1
Hume City
Australia: NPL Western Australia
FT
Cockburn City
2 - 3
Perth Glory (Youth)
FT
ECU Joondalup
2 - 3
Perth SC
FT
Inglewood United
3 - 0
Floreat Athena
FT
Joondalup United
4 - 1
Armadale
FT
Mandurah City
1 - 0
Balcatta
FT
Stirling Lions
2 - 3
Bayswater City
FT
Subiaco
0 - 2
Sorrento
Austria: Bundesliga
FT
Admira Wacker
3 - 2
Wolfsberger AC
FT
Austria Vienna
3 - 0
Ried
FT
Red Bull Salzburg
1 - 0
Rapid Vienna
FT
St Polten
1 - 0
Mattersburg
Austria: Regional League East
FT
Rapid Vienna II
3 - 1
Stadlau
Austria: Regional League Central
FT
Lafnitz
2 - 1
Allerheiligen
FT
Stadl-Paura
6 - 0
Austria Klagenfurt
FT
Union Gurten
2 - 0
ATSV Wolfsberg
FT
Vorwarts Steyr
1 - 1
Sturm Graz II
Austria: Regional League West
FT
Austria Salzburg
0 - 1
St Johann
FT
Pinzgau
3 - 1
Eugendorf
FT
SCR Altach II
0 - 0
Dornbirn 1913
FT
USK Anif
4 - 1
Hohenems
FT
Wacker Innsbruck II
1 - 0
Schwaz
Bahrain: Premier League
FT
Muharraq Club
1 - 4
East Riffa Club
FT
Riffa
2 - 0
Malkiya
Belgium: Division 1A Championship Play Off
FT
Zulte Waregem
3 - 1
Oostende
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Eupen
3 - 2
Kortrijk
FT
Roeselare
2 - 3
Lokeren
FT
Union St Gilloise
1 - 4
St Truiden
FT
Waasland-Beveren
3 - 2
Lierse
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Nacional Potosi
5 - 2
Sport Boys Warnes
FT
Universitario de Sucre
1 - 0
Guabira
Bolivia: Play Off Semi Final
FT
Club Destroyers
1 - 0
Real America
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Celik Zenica
0 - 0
Metalleghe BSI
FT
Olimpik
3 - 3
Mladost Doboj Kakanj
FT
Sloboda Tuzla
2 - 0
Radnik Bijeljina
FT
Zrinjski
3 - 2
Sarajevo
Brazil: Serie A
FT
Corinthians
1 - 1
Chapecoense
FT
Flamengo
1 - 1
Atletico Mineiro
Brazil: Serie B
FT
ABC
0 - 0
Parana
FT
BOA
0 - 1
Vila Nova
FT
Criciuma
1 - 2
Santa Cruz
FT
Goias
0 - 1
Figueirense
FT
Londrina
0 - 3
Internacional
FT
Nautico Recife
0 - 0
America Mineiro
Brazil: Serie C Group A
FT
Moto Club
1 - 2
Sampaio Correa
Brazil: Serie C Group B
FT
Bragantino
2 - 2
Botafogo SP
FT
Mogi Mirim
0 - 0
Sao Bento
FT
Tombense
1 - 1
Tupi
FT
Volta Redonda
3 - 1
Macae
Brazil: Brasileiro Women
FT
Kindermann (W)
3 - 0
Vitoria Tabocas (W)
Bulgaria: First PFL
FT
Cherno More Varna
0 - 1
CSKA Sofia
Bulgaria: Second PFL
FT
Bansko
0 - 1
Septemvri Sofia
FT
Levski Karlovo
2 - 3
Spartak Pleven
FT
Ludogorets II
1 - 1
Oborishte
FT
Nesebar
0 - 1
Pomorie
FT
Tsarsko Selo
3 - 0
Lokomotiv Sofia
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northeast 3 AFL
FT
Dobrudzha
0 - 0
Chernomorets Balchik
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southwest 3 AFL
FT
Belasitsa Petrich
1 - 2
Septemvri Simitli
FT
Botev Ihtiman
1 - 5
Minyor Pernik
FT
Chavdar Etropole
2 - 1
Hebar Pazardzhik
FT
Chepinets Velingrad
1 - 4
Velbazhd
FT
Germanea
2 - 0
Rilski Sportist
FT
Marek
2 - 1
Vihren
FT
Pirin Razlog
1 - 0
Pirin Gotse Delchev
FT
Strumska Slava
1 - 1
Balkan Botevgrad
FT
Svoboda Peshtera
2 - 1
Slivnishki Geroy
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Asenovets 2005
3 - 1
Atletik Kuklen
FT
Borislav Parvomay
2 - 0
Rakovski 2011
FT
Dimitrovgrad
0 - 1
Minyor Radnevo
FT
Gigant Saedinenie
1 - 0
Svilengrad 1921
FT
Maritsa Plovdiv
2 - 4
Eurocollege
FT
Rozova Dolina
1 - 1
Karnobat
FT
Vereya Stara Zagora II
4 - 0
Lyubimets 2007
FT
Zagorets Nova Zagora
5 - 0
Uragan Boyadzhik
CAF: Champions League Group Stage
FT
Al Ahly Cairo (EGY)
0 - 0
Zanaco (ZAM)
FT
Mamelodi Sundowns (RSA)
0 - 0
Saint George (ETH)
CAF: Confederation Cup Group Stage
FT
CS Sfaxien (TUN)
1 - 0
Mbabane Swallows (SWZ)
FT
FUS Rabat (MAR)
3 - 0
KCCA (UGA)
FT
ZESCO United (ZAM)
1 - 0
Smouha (EGY)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Audax Italiano
0 - 3
Universidad de Concepcion
FT
San Luis
3 - 2
Union Espanola
FT
Santiago Wanderers
1 - 1
Cobresal
FT
Universidad Catolica
2 - 0
Iquique
China: Super League
FT
Guizhou Zhicheng
2 - 1
Tianjin Quanjian
FT
Henan Jianye
0 - 0
Shanghai Shenhua
FT
Liaoning Whowin
2 - 1
Chongqing Lifan
FT
Yanbian Funde
1 - 2
Beijing Guoan
China: League One
FT
Dalian Transcendence
1 - 1
Meizhou Hakka
FT
Lijiang Jiayunhao
2 - 1
Boading Yingli Yitong
FT
Nei Mongol Zhongyou
2 - 0
Qingdao Huanghai
FT
Shanghai Shenxin
1 - 2
Beijin BG
FT
Shenzhen
0 - 1
Wuhan Zall
FT
Zhejiang Yiteng
2 - 0
Hangzhou Greentown
Chinese Taipei: Inter City League
FT
Fu Jen University
4 - 1
Tainan City
FT
Ming Chuan University
0 - 3
NSTC
FT
Royal Blues
1 - 2
NTUS
FT
Taipower
1 - 0
Tatung
Colombia: Primera A Apertura
FT
Cortulua
1 - 3
Envigado
FT
Once Caldas
2 - 1
Huila
FT
Patriotas
0 - 1
Atletico Nacional Medellin
FT
Santa Fe
0 - 2
Jaguares
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Atletico FC
1 - 1
Llaneros
FT
Bogota FC
1 - 2
Leones
FT
Cucuta
1 - 0
Fortaleza
FT
Pereira
2 - 1
Barranquilla
FT
Real Cartagena
0 - 0
Orsomarso
FT
Real Santander
1 - 1
Chico
FT
Valledupar
0 - 1
Quindio
Croatia: Prva HNL
FT
Lokomotiva Zagreb
2 - 0
Inter Zapresic
FT
NK Osijek
3 - 0
Slaven Belupo
FT
Rijeka
2 - 0
Hajduk Split
Cyprus: Division 1
FT
Aris Limassol
2 - 0
Ermis
FT
Kition Larnaca
1 - 1
AEL Limassol
FT
Omonia Nicosia
1 - 3
APOEL
Czech Republic: Division 1
FT
Hradec Kralove
2 - 1
Slovacko
FT
Pribram
2 - 3
Brno
FT
Slavia Praha
2 - 2
Dukla Praha
FT
Slovan Liberec
1 - 1
Jablonec
FT
Zlin
0 - 3
Vysocina Jihlava
Czech Republic: Division 2
FT
Banik Ostrava
3 - 0
Sokolov
FT
Opava
4 - 2
Varnsdorf
FT
Pardubice
2 - 0
Trinec
FT
Prostejov
2 - 0
Viktoria Zizkov
FT
Usti Nad Labem
2 - 2
Sigma Olomouc
FT
Vlasim
4 - 1
Vitkovice
Denmark: European Play Offs Quarter Finals
FT
Odense
3 - 1
Silkeborg
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
Aarhus Fremad
0 - 2
Dalum
FT
B93 Copenhagen
2 - 1
Brabrand
FT
Kjellerup
5 - 1
Greve
FT
Kolding IF
1 - 2
Bronshoj
FT
Marienlyst
3 - 2
Hvidovre
Denmark: 2. Division Play Off Relegation Group
FT
Fredensborg
2 - 2
VSK Arhus
FT
Frem
2 - 2
Svendborg
FT
Jammerbugt
3 - 0
HIK Hellerup
FT
Middelfart
3 - 0
Holbaek
FT
Naesby
1 - 1
Vejgaard B
FT
Odder IGF
0 - 2
Sydvest 05
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Macara
2 - 1
Guayquil City
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
CDS Santa Rita
1 - 0
Aucas
FT
Imbabura
1 - 0
Manta
FT
LDU Loja
2 - 4
Tecnico Universitario
Egypt: FA Cup Quarter Final
PEN
Al Masry
5 - 4
ENPPI
England: Premier League
FT
Bournemouth
2 - 1
Burnley
FT
Manchester City
2 - 1
Leicester City
FT
Middlesbrough
1 - 2
Southampton
FT
Stoke City
1 - 4
Arsenal
FT
Sunderland
0 - 2
Swansea City
England: Championship Promotion Play Offs Semi Final
FT
Fulham
1 - 1
Reading
England: National League North Play Off Final
AET
Halifax Town
2 - 1
Chorley
England: National League South Play Off Final
FT
Ebbsfleet United
2 - 1
Chelmsford City
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Tallinn
3 - 0
Sillamae Kalev
FT
Parnu Linnameeskond
2 - 0
Tulevik Viljandi
FT
Trans Narva
0 - 2
Flora Tallinn
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
0 - 4
Rakvere Tarvas
FT
Kuressaare
3 - 2
Santos Tartu
FT
Tallinna Kalev
3 - 0
Tartu Welco
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Pelister
1 - 0
Shkupi 1927
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Akademija Pandev
2 - 0
Gorno Lisice
FT
Metalurg Skopje
0 - 1
Tikves
FT
Skopje
2 - 1
Novaci
FT
Vardar Negotino
1 - 1
Teteks
FT
Vellazerimi 77
3 - 1
Horizont Turnovo
Finland: Ykkonen
FT
Honka
1 - 1
KPV
FT
Jaro
0 - 0
GrIFK
FT
OPS
1 - 1
Gnistan
FT
TPS
0 - 1
AC Oulu
Finland: Kakkonen Group A
FT
Keski-Uusimaa
0 - 1
Legirus Inter
FT
Lahti Akatemia
0 - 1
Kultsu
FT
Sudet
1 - 2
MIPK
Finland: Kakkonen Group B
FT
BK-46
3 - 4
Tampere United
FT
KaPa
1 - 1
Viikingit
FT
MuSa
0 - 1
Salpa
Finland: Kakkonen Group C
FT
GBK
0 - 5
KuFu 98
FT
VIFK
2 - 0
TP-47 Tornio
FT
Villiketut
1 - 1
PK-37
Finland: Naisten Liga
FT
Aland United (W)
1 - 1
JyPK (W)
FT
Ilves Tampere (W)
9 - 0
GBK (W)
FT
ONS (W)
0 - 3
Honka (W)
FT
PK-35 (W)
1 - 1
TPS (W)
France: Division 1 Women
FT
Lyon (W)
3 - 0
Paris St Germain (W)
FT
Montpellier (W)
10 - 0
Soyaux (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Kolkheti Poti
0 - 3
Torpedo Kutaisi
Germany: Bundesliga
FT
Augsburg
1 - 1
Borussia Dortmund
FT
Bayer Leverkusen
2 - 2
Koln
FT
Darmstadt 98
0 - 2
Hertha Berlin
FT
Freiburg
1 - 1
Ingolstadt 04
FT
Leipzig
4 - 5
Bayern Munich
FT
Mainz 05
4 - 2
Eintracht Frankfurt
FT
Schalke 04
1 - 1
Hamburg
FT
Werder Bremen
3 - 5
1899 Hoffenheim
FT
Wolfsburg
1 - 1
Borussia Monchengladbach
Germany: 3. Liga
FT
Aalen
2 - 2
Magdeburg
FT
FSV Frankfurt
0 - 4
Werder Bremen II
FT
Fortuna Koln
0 - 3
Duisburg
FT
Hallescher
0 - 3
Wehen
FT
Hansa Rostock
1 - 2
Rot-Weiss Erfurt
FT
Jahn Regensburg
3 - 2
Chemnitzer
FT
Paderborn 07
1 - 0
Preussen Munster
FT
SF Lotte
3 - 3
Mainz 05 II
FT
Sonnenhof Grossaspach
0 - 1
Holstein Kiel
FT
Zwickau
1 - 0
Osnabruck
Germany: Regional League North
FT
Lubeck
2 - 0
Weiche Flensburg
FT
St Pauli II
2 - 2
SW Rehden
FT
Wolfsburg II
2 - 2
Lupo-Martini Wolfsburg
Germany: Regional League Northeast
FT
Carl Zeiss Jena
0 - 2
Viktoria Berlin
Germany: Regional League West
FT
Alemannia Aachen
3 - 2
Schalke 04 II
FT
Borussia Dortmund II
2 - 1
Borussia Monchengladbach II
FT
Fortuna Dusseldorf II
2 - 1
Sprockhovel
FT
Rodinghausen
2 - 2
Wattenscheid 09
FT
Rot-Weiss Ahlen
1 - 0
SF Siegen
FT
Rot-Weiss Essen
3 - 2
Rot-Weiss Oberhausen
FT
Verl
1 - 1
Koln II
FT
Viktoria Koln
4 - 0
Wiedenbruck 2000
FT
Wuppertaler
0 - 0
Bonner
Germany: Regional League Southwest
FT
08 Homburg
0 - 1
Pirmasens
FT
Elversberg
4 - 0
Nottingen
FT
Hessen Kassel
1 - 1
Astoria Walldorf
FT
Kaiserslautern II
1 - 2
Watzenborn-Steinberg
FT
Kickers Offenbach
1 - 0
1899 Hoffenheim II
FT
Koblenz
2 - 5
Stuttgart II
FT
Steinbach
1 - 2
Saarbrucken
FT
Stuttgarter Kickers
2 - 1
Eintracht Trier
FT
Ulm 1846
1 - 1
Wormatia Worms
Germany: Regional League Bavaria
FT
Buchbach
0 - 1
1860 Munich II
FT
Illertissen
2 - 0
Memmingen
FT
Ingolstadt 04 II
7 - 2
Bayern Hof
FT
Schalding-Heining
4 - 4
Augsburg II
FT
Seligenporten
0 - 0
Garching
FT
Unterhaching
5 - 1
Bayreuth
FT
Wacker Burghausen
0 - 1
1860 Rosenheim
Greece: Football League
FT
OFI Crete
1 - 1
Aris Thessalonikis
Guatemala: Clausura Play Off Quarter Final
FT
Guastatoya
2 - 0
Xelaju
Hungary: Division 1
FT
Budapest Honved
2 - 1
MTK Budapest
FT
Diosgyori
2 - 2
Mezokovesd-Zsory
FT
Ferencvaros
0 - 0
Debrecen
FT
PAKS
3 - 0
Gyirmot
FT
Szombathelyi Haladas
2 - 2
Vasas
FT
Ujpest
0 - 3
Videoton
Iceland: 1. Deild
FT
Keflavik
3 - 0
Leiknir Faskrudsfjordor
FT
Thor Akureyri
1 - 4
Selfoss
Indonesia: Liga 1
FT
Perseru Serui
0 - 0
Persela Lamongan
FT
Semen Padang
0 - 0
Persib Bandung
FT
Sriwijaya
3 - 2
Barito Putera
Israel: Division 1
FT
Bnei Sakhnin
1 - 0
Maccabi Haifa
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
2 - 1
Ashdod
FT
Hapoel Ashkelon
2 - 1
Ironi Kiryat Shmona
FT
Hapoel Kfar-Saba
1 - 0
Hapoel Haifa
FT
Hapoel Raanana
1 - 1
Hapoel Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Atalanta
1 - 1
Milan
FT
Fiorentina
3 - 2
Lazio
Italy: Serie B
FT
Benevento
2 - 1
Frosinone
FT
Cittadella
2 - 0
Vicenza
FT
Latina
2 - 2
Perugia
FT
Novara
2 - 0
Virtus Entella
FT
Pro Vercelli
2 - 2
Brescia
FT
Salernitana
2 - 0
Avellino
FT
Spezia
0 - 0
Pisa
FT
Ternana
2 - 1
Spal
FT
Trapani
1 - 2
Cesena
FT
Verona
1 - 1
Carpi
Italy: Promotion Play Offs 1st Round
FT
Arezzo
1 - 2
Lucchese
FT
Gubbio
2 - 3
Sambenedettese
Italy: Lega Pro Super Cup
FT
Cremonese
1 - 2
Unione Venezia
Italy: Serie A Women
FT
Brescia (W)
4 - 0
Luserna (W)
FT
Cuneo (W)
0 - 2
AGSM Verona (W)
FT
Jesina (W)
1 - 1
Chieti (W)
FT
Res Roma (W)
0 - 1
Fiorentina (W)
FT
Tavagnacco (W)
5 - 2
Como 2000 (W)
FT
Zaccaria (W)
1 - 7
Mozzanica (W)
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
1 - 0
Fagiano Okayama Next
FT
JEF United Chiba
5 - 0
V-Varen Nagasaki
FT
Kamatamare Sanuki
0 - 0
Tokyo Verdy
FT
Matsumoto Yamaga
1 - 1
Machida Zelvia
FT
Mito Hollyhock
0 - 0
Yokohama FC
FT
Oita Trinita
4 - 1
Nagoya Grampus
FT
Renofa Yamaguchi
1 - 1
Kyoto Sanga
FT
Roasso Kumamoto
0 - 1
Shonan Bellmare
FT
Thespakusatsu Gunma
0 - 3
Ehime
FT
Tokushima Vortis
1 - 1
Gifu
FT
Zweigen Kanazawa
1 - 1
Montedio Yamagata
Japan: J3 League
FT
Cerezo Osaka (U23)
1 - 1
Kataller Toyama
FT
FC Tokyo (U23)
0 - 1
Tochigi SC
FT
Nagano Parceiro
2 - 1
Kagoshima United
FT
Ryukyu
2 - 2
Azul Claro Numazu
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Ryutsu Keizai
1 - 4
Sony Sendai
FT
Verspah Oita
1 - 1
Mio Biwako Shiga
Japan: L1 League Women
FT
Albirex Niigata (W)
0 - 2
Nagano Parceiro (W)
FT
Nojima Stella (W)
0 - 1
Urawa Red Diamonds (W)
Jordan: FA Cup Semi Final
FT
Al Jazeera Amman
1 - 0
Ramtha
Kenya: Division 1
FT
Chemelil Sugar
0 - 1
Sofapaka
FT
Kariobangi Sharks
1 - 0
Nakumatt
FT
Ulinzi Stars
2 - 1
Muhoroni Youth
FT
Western Stima
3 - 2
Mathare United
Latvia: Virsliga
FT
FS Metta/Lu
1 - 1
Ventspils
FT
Riga
0 - 2
Liepaja
Malaysia: FA Cup Semi Final
FT
Negeri Sembilan
1 - 2
Pahang
FT
Terengganu
0 - 3
Kedah
Malta: FA Trophy Semi Final
FT
Tarxien Rainbows
0 - 3
Sliema Wanderers
FT
Victoria Wanderers
1 - 3
Floriana
Mexico: Final Ascenso MX Championship Final
FT
Lobos BUAP
1 - 0
Dorados
Montenegro: Prva CFL
FT
Decic
1 - 0
Lovcen
FT
Grbalj
2 - 3
Iskra Danilovgrad
FT
Mladost Podgorica
6 - 2
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Petrovac
3 - 1
Rudar Pljevlja
FT
Sutjeska
1 - 1
Bokelj
FT
Zeta
1 - 0
Buducnost Podgorica
Morocco: Elite 2
FT
Maghreb Fes
1 - 0
Ittihad Khemisset
FT
Mouloudia Oujda
0 - 0
Rachad Bernoussi
FT
Racing de Casablanca
2 - 2
JSM Laayoune
FT
Raja Beni Mellal
0 - 2
Rapide Oued Zem
FT
Sidi Kacem
0 - 1
Wydad Fes
FT
Union Ait Melloul
1 - 1
US Temara
FT
Wydad Temara
0 - 0
Olympique Dcheira
FT
Youssoufia Berrechid
1 - 2
AS Sale
Norway: Eliteserien
FT
Brann
4 - 1
Molde
FT
Kristiansund BK
1 - 1
Lillestrom
FT
Odd Ballklubb
2 - 0
Stromsgodset
FT
Sandefjord
2 - 0
Haugesund
FT
Sarpsborg 08
1 - 1
Tromso
FT
Sogndal
4 - 0
Viking
FT
Stabaek
0 - 0
Rosenborg
Norway: 1. Division
FT
Arendal
0 - 3
Levanger
FT
Floro
1 - 4
Start
FT
Jerv
2 - 2
Kongsvinger
FT
Mjondalen
2 - 2
Elverum
FT
Ranheim
1 - 0
Fredrikstad
FT
Sandnes Ulf
3 - 0
Bodo/Glimt
FT
Strommen
1 - 1
Tromsdalen
FT
Ullensacker/Kisa
2 - 3
Asane
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Valerenga II
0 - 3
Alta
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Fram Larvik
3 - 2
Vidar
FT
Vard Haugesund
2 - 1
Vindbjart
Norway: Toppserien
FT
Arna-Bjornar (W)
2 - 0
Trondheims-Orn (W)
FT
Klepp (W)
1 - 1
Roa (W)
FT
Lillestrom (W)
3 - 1
Medkila (W)
FT
Valerenga (W)
1 - 0
Sandvikens (W)
Panama: Clausura Play Off Semi Final
FT
Arabe Unido
1 - 1
Plaza Amador
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Club Guarani
4 - 2
Sportivo Luqueno
FT
Club Nacional
0 - 1
Libertad
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Alianza Atletico
1 - 2
Union Comercio
FT
Universidad San Martin
2 - 0
Ayacucho
Peru: Segunda Division
FT
Cesar Vallejo
2 - 0
Deportivo Coopsol
Philippines: Philippines Football League
FT
Meralco Manila
2 - 1
Davao Aguilas
Poland: Ekstraklasa
FT
Jagiellonia
2 - 0
Wisla Krakow
FT
Slask Wroclaw
6 - 0
Ruch Chorzow
FT
Wisla Plock
1 - 1
Cracovia Krakow
Poland: I Liga
FT
Chojniczanka Chojnice
1 - 1
MKS Kluczbork
FT
Podbeskidzie
2 - 2
Tychy
FT
Stomil Olsztyn
2 - 4
Gornik Zabrze
FT
Wigry Suwalki
3 - 2
Bytovia Bytow
FT
Wisla Pulawy
0 - 0
Stal Mielec
Poland: II Liga
FT
Belchatow
3 - 0
Siarka Tarnobrzeg
FT
Gryf Wejherowo
1 - 1
Row 1964 Rybnik
FT
Odra Opole
3 - 2
Blekitni Stargard
FT
Olimpia Elblag
1 - 3
Puszcza Niepolomice
FT
Rakow Czestochowa
0 - 0
Kotwica Kolobrzeg
FT
Stal Stalowa Wola
1 - 1
Legionovia Legionowo
FT
Warta Poznan
1 - 1
Radomiak Radom
Portugal: Primeira Liga
FT
Arouca
1 - 2
Tondela
FT
Benfica
5 - 0
Guimaraes
FT
Feirense
2 - 1
Sporting CP
Portugal: Segunda Liga
FT
Cova de Piedade
1 - 3
Aves
Qatar: Emir Cup Semi Final
FT
Al Rayyan
3 - 1
Lekhwiya
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Limerick
1 - 1
Derry City
Republic of Ireland: Division 1
FT
Longford Town
0 - 1
UCD
Romania: Liga I
FT
Dinamo Bucuresti
1 - 1
Astra Giurgiu
FT
Steaua Bucuresti
3 - 0
CSU Craiova
FT
Viitorul Constanta
1 - 0
CFR Cluj
Romania: Liga II
FT
Afumati
6 - 0
Rapid Suceava
FT
Dunarea Calarasi
2 - 1
Balotesti
FT
Luceafarul Oradea
4 - 1
Dacia Unirea Braila
FT
Sepsi OSK
3 - 0
Ramnicu Valcea
FT
Unirea Tarlungeni
0 - 3
Politehnica Timisoara
Romania: Liga III Serie 1
FT
Avantul Valea Marului
1 - 1
Stiinta Miroslava
FT
Cetate Rasnov
3 - 0
Bacau
FT
Csikszereda Miercurea Ciuc
1 - 1
Harman
FT
Metalosport Galati
4 - 0
Atletico Vaslui
FT
Odorheiu Secuiesc
2 - 1
Kosarom Pascani
FT
Sportul Chiscani
2 - 4
Petrotub Roman
Romania: Liga III Serie 2
FT
Arsenal Malu
0 - 3
Dinamo Bucuresti II
FT
Axiopolis Cernavoda
4 - 0
Gloria Popesti Leordeni
FT
Oltenita
4 - 2
Inainte Modelu
FT
Tunari
2 - 1
Metaloglobus
FT
Unirea 2004 Slobozia
3 - 3
Delta Tulcea
Romania: Liga III Serie 3
FT
Alexandria
2 - 0
Urban Titu
FT
Aninoasa
2 - 3
Universitatea Craiova II
FT
Flacara Moreni
2 - 1
Voluntari II
FT
Podari
0 - 3
Atletic Bradu
FT
Sporting Rosiori
2 - 0
Sirineasa
Romania: Liga III Serie 4
FT
Performanta Ighiu
1 - 0
Pandurii Targu Jiu II
FT
Ripensia Timisoara
3 - 0
Industria Galda
FT
Scolar Resita
2 - 0
Becicherecu Mic
FT
UTA Batrana Doamna II
0 - 2
Unirea Alba Iulia
Romania: Liga III Serie 5
FT
FC Bistrita
0 - 3
Metalurgistul Cugir
FT
Hermannstadt
2 - 2
Unirea Jucu
FT
Recolta Dorolt
2 - 0
Osorhei
FT
Unirea Dej
3 - 2
Iernut
FT
Viitorul Ulmeni
1 - 1
Avantul Reghin
Russia: Football Premier League
FT
Amkar
0 - 1
Spartak Moscow
FT
Krylya Sovetov
1 - 3
Zenit St Petersburg
FT
Lokomotiv Moscow
4 - 0
Orenburg
FT
Ural
1 - 1
Krasnodar
Russia: PFL Center
FT
Vityaz Podolsk
3 - 3
Chertanovo Moscow
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
Dinamo Kirov
0 - 1
Olimpiyets Nizhny Novgorod
FT
KAMAZ Naberezhnye Chelny
0 - 0
Lada Togliatti
FT
Nosta
1 - 1
Syzran 2003
FT
Zenit-Izhevsk
1 - 2
Chelyabinsk
Saudi Arabia: Champions Cup Semi Final
FT
Al Hilal Saudi
4 - 3
Al Taawon
Scotland: Premiership
FT
Dundee
1 - 1
Ross County
FT
Hamilton Academical
0 - 1
Motherwell
FT
Kilmarnock
2 - 1
Inverness CT
FT
Rangers
2 - 1
Heart of Midlothian
FT
St Johnstone
1 - 0
Partick
Scotland: Championship Play Off Semi Final
PEN
Alloa Athletic
4 - 3
Airdrieonians
PEN
Raith Rovers
3 - 4
Brechin
Scotland: League One Play Off Semi Final
FT
Forfar Athletic
4 - 2
Annan Athletic
FT
Peterhead
3 - 0
Montrose
Scotland: League Two Relegation Play Off
FT
East Kilbride
0 - 0
Cowdenbeath
Serbia: Superliga
FT
Crvena Zvezda
4 - 1
Mladost Lucani
FT
Cukaricki
1 - 2
Spartak Subotica
FT
Metalac GM
1 - 1
Radnik Surdulica
FT
Napredak
3 - 0
Javor Ivanjica
FT
Novi Pazar
2 - 0
Borac Cacak
FT
Partizan
2 - 1
Vozdovac
FT
Rad
0 - 1
Backa
FT
Vojvodina
0 - 0
Radnicki Nis
Serbia: Prva Liga
FT
Kolubara
3 - 0
BSK Borca
FT
Macva
1 - 0
Jagodina
FT
Odzaci
2 - 3
Indjija
FT
Proleter Novi Sad
1 - 1
Sindjelic Beograd
FT
Sloboda Uzice
4 - 0
Buducnost Dobanovci
FT
Zemun
3 - 0
OFK Beograd
Singapore: S League
FT
Garena Young Lions
0 - 0
DPMM
Slovakia: Division 1
FT
MSK Zilina
3 - 2
Senica
FT
Ruzomberok
2 - 1
Vion Zlate Moravce
FT
Spartak Trnava
1 - 0
Zemplin Michalovce
Slovenia: Prva Liga
FT
ND Gorica
2 - 1
Rudar Velenje
FT
Olimpija Ljubljana
3 - 1
Domzale
South Africa: Premier Soccer League
FT
Ajax Cape Town
2 - 0
Bloem Celtic
FT
Golden Arrows
3 - 2
Baroka
FT
Polokwane City
1 - 0
Kaizer Chiefs
South Korea: K League
FT
Gangwon FC
2 - 1
Daegu
FT
Gwangju
0 - 0
Incheon United
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Greeners
0 - 0
Suwon City
FT
Gyeongnam
3 - 0
Seoul E-Land
FT
Seongnam Ilhwa
0 - 0
Anyang
Spain: Primera Division
FT
Espanyol
0 - 1
Valencia
FT
Osasuna
2 - 1
Granada
Spain: Segunda Division
FT
Alcorcon
2 - 0
Rayo Vallecano
FT
Almeria
2 - 0
Numancia
FT
Cordoba
1 - 0
Reus
FT
Elche
0 - 1
Mirandes
FT
Gimnastic
2 - 2
Oviedo
FT
Huesca
2 - 2
Tenerife
FT
Levante
2 - 1
Girona
FT
Valladolid
2 - 1
Mallorca
Spain: Segunda B Group 3
FT
Gava
4 - 0
Atletico Saguntino
FT
Llagostera
2 - 1
AE Prat
Spain: Segunda B Group 4
FT
La Hoya Lorca
2 - 1
Ejido
FT
Real Jaen
0 - 0
Jumilla
Spain: Primera Division Women
FT
Barcelona (W)
1 - 1
Atletico Madrid (W)
FT
Espanyol (W)
2 - 0
Betis (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
AIK
1 - 0
Orebro
FT
Kalmar
0 - 1
Hacken
Sweden: Superettan
FT
Dalkurd
3 - 0
Trelleborgs
FT
Falkenbergs
2 - 1
Brommapojkarna
FT
Helsingborg
2 - 2
Frej
Sweden: Division 1 North
FT
Carlstad United
1 - 0
Akropolis
FT
Sollentuna
1 - 1
Assyriska
Sweden: Division 1 South
FT
Kristianstad
7 - 1
Assyriska BK
FT
Ljungskile
1 - 2
Landskrona BoIS
FT
Qviding FIF
2 - 1
Skovde AIK
FT
Utsiktens
5 - 0
Oskarshamns AIK
Sweden: Damallsvenskan
FT
Kvarnsvedens (W)
2 - 3
Vittsjo (W)
FT
Limhamn Bunkeflo (W)
0 - 3
Eskilstuna United (W)
Switzerland: Super League
FT
Sion
2 - 0
Lugano
FT
St Gallen
2 - 0
Vaduz
Switzerland: Challenge League
FT
Aarau
4 - 0
Wil 1900
FT
Winterthur
0 - 3
FC Zurich
Thailand: Premier League
FT
Bangkok United
5 - 1
Sisaket
FT
Pattaya United
0 - 1
Ubon UMT
FT
Sukhothai
1 - 3
Buriram United
FT
Suphanburi
1 - 1
Ratchaburi
Tunisia: Ligue 1 Relegation Group
FT
Avenir de la Marsa
0 - 1
JS Kairouanaise
FT
CA Bizertin
2 - 0
Tataouine
FT
Stade Gabesien
2 - 0
CS Hammam-Lif
FT
Zarzis
1 - 0
Gabes
Turkey: Super Lig
FT
Adanaspor
1 - 1
Trabzonspor
FT
Fenerbahce
0 - 1
Antalyaspor
FT
Istanbul Basaksehir
2 - 1
Genclerbirligi
UAE: Pro League
FT
Al Ahli Club
2 - 1
Baniyas
FT
Al Ain
2 - 1
Al Ittihad Kalba
FT
Al Shabab Dubai
1 - 1
Al Wahda Abu Dhabi
FT
Dibba Al Fujairah
2 - 2
Sharjah FC
FT
Emirates Club
1 - 0
Al Nasr Dubai
FT
Hatta
0 - 1
Al Wasl
UEFA: U17 Championship Quarter Final
FT
England (U17)
1 - 0
Republic of Ireland (U17)
FT
Germany (U17)
2 - 1
Netherlands (U17)
USA: MLS
FT
Colorado Rapids
3 - 0
San Jose Earthquakes
FT
DC United
0 - 4
Philadelphia Union
FT
Houston Dynamo
2 - 1
Vancouver Whitecaps
FT
Montreal Impact
2 - 3
Columbus Crew
FT
New England Revolution
4 - 0
Real Salt Lake
FT
Orlando City
2 - 2
Sporting Kansas City
FT
Toronto FC
3 - 2
Minnesota United
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Carolina Railhawks
3 - 1
Jacksonville Armada
FT
Miami FC
3 - 2
Indy Eleven
USA: National Womens Soccer League
FT
Houston Dash (W)
1 - 3
Sky Blue (W)
FT
Kansas City (W)
0 - 0
Portland Thorns (W)
FT
Seattle Reign (W)
6 - 2
Washington Spirit (W)
Ukraine: Premier League
FT
Chornomorets Odesa
0 - 3
Shakhtar Donetsk
FT
Olimpik Donetsk
2 - 1
Dynamo Kyiv
FT
Zorya Luhansk
1 - 0
Oleksandriya
Ukraine: First League
FT
Arsenal Kyiv
0 - 3
Avanhard Kramatorsk
FT
Hirnyk-Sport
3 - 0
Skala Stryi
FT
Illichivets Mariupol
1 - 1
Veres
FT
Ingulets Petrove
1 - 2
Desna Chernihiv
FT
Mykolaiv
3 - 1
Bukovina Chernivtsi
FT
Naftovyk-Ukrnafta
1 - 1
Helios
FT
Obolon-Brovar Kyiv
2 - 0
Ternopil
FT
Sumy
1 - 0
Cherkaskyi Dnipro
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Fenix
1 - 2
Defensor Sporting
FT
Montevideo Wanderers
1 - 2
Juventud
FT
Nacional de Football
4 - 3
Sud America
Uzbekistan: PFL
FT
Dinamo Samarqand
1 - 1
Nasaf Qarshi
FT
Lokomotiv Tashkent
2 - 0
Qizilqum Zarafshon
FT
Mash Al Mubarek
0 - 0
Olmaliq
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Atletico Socopo
2 - 1
Zulia
FT
Deportivo JBL
1 - 1
Estudiantes FC
FT
Deportivo Tachira
2 - 4
AC Mineros
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Angostura
3 - 1
Atletico Venezuela B
FT
Caracas B
0 - 0
Yaracuyanos
FT
Estudiantes Caracas
2 - 0
Tucanes
FT
Gran Valencia
0 - 2
UCV
FT
Lala
2 - 1
Diamantes de Guayana
FT
Puerto Cabello
3 - 4
Union Atletico Falcon
FT
ULA FC
0 - 2
Titanes
FT
Urena
2 - 0
Atletico Guanare
FT
Yaracuyanos
1 - 0
Petare
FT
Zamora B
0 - 4
Atletico el Vigia
Wales: Europa League Play Off Final
FT
Bangor City
1 - 0
Cardiff Metropolitan