Football ResultsSunday, 13th August 2017
Armenia:
FT
Shirak
1 - 0
Banants Yerevan
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Canberra FC
1 - 1
Centre of Excellence
FT
Canberra Olympic
4 - 0
Tuggeranong United
Australia: NPL New South Wales
FT
Apia Leichhardt Tigers
1 - 1
Rockdale City Suns
FT
Hakoah Sydney City
0 - 1
Manly United
FT
Parramatta
0 - 2
Bonnyrigg White Eagles
FT
Sutherland Sharks
1 - 2
Sydney Olympic
FT
Sydney United 58
2 - 2
Blacktown City
FT
Wollongong Wolves
6 - 1
Sydney FC (Youth)
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Edgeworth Eagles
2 - 2
Weston Workers Bears
FT
Maitland
1 - 2
Adamstown Rosebud
FT
Weston Workers Bears
0 - 3
Valentine Phoenix
Australia: NPL Queensland
FT
Sunshine Coast
0 - 2
FNQ Heat
Australia: NPL Tasmania
FT
Northern Rangers
5 - 2
Kingborough Lions
FT
South Hobart
2 - 2
Hobart Zebras
Australia: NPL Victoria
FT
Heidelberg United
4 - 0
Kingston City
FT
South Melbourne
2 - 0
Bentleigh Greens
FT
St Albans Saints
1 - 0
Port Melbourne
Austria:
FT
Wolfsberger AC II
2 - 2
Stadl-Paura
Austria:
FT
Admira Wacker
3 - 1
Rapid Vienna
Azerbaijan:
FT
Sumqayit
2 - 1
Kapaz
FT
Zira
2 - 1
Sabail
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Minsk
1 - 0
Torpedo Zhodino
FT
Shakhter Soligorsk
3 - 0
Minsk
FT
Slavia Mozyr
1 - 1
Gomel
Belgium:
FT
Antwerp
3 - 5
Genk
FT
Charleroi
2 - 0
Anderlecht
FT
St Truiden
1 - 0
Standard Liege
Belgium:
FT
Lierse
2 - 2
Beershot Wilrijk
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Bolivar
1 - 1
Jorge Wilstermann
FT
Nacional Potosi
1 - 2
The Strongest
FT
Oriente Petrolero
0 - 0
Blooming
FT
Universitario de Sucre
2 - 1
Real Potosi
Bosnia and Herzegovina:
FT
Celik Zenica
3 - 0
Radnik Bijeljina
FT
GOSK Gabela
2 - 1
Siroki Brijeg
FT
Mladost Doboj Kakanj
1 - 1
Sarajevo
Brazil: Serie A
FT
Atletico Mineiro
2 - 0
Flamengo
FT
Atletico Paranaense
4 - 1
Bahia
FT
Botafogo
1 - 0
Gremio
FT
Sao Paulo
3 - 2
Cruzeiro
FT
Sport Recife
0 - 0
Ponte Preta
FT
Vasco da Gama
1 - 1
Palmeiras
Brazil: Serie C Group A
FT
Botafogo PB
3 - 2
Moto Club
FT
Fortaleza
1 - 1
Cuiaba
Brazil: Serie C Group B
FT
Botafogo SP
0 - 2
Sao Bento
FT
Joinville
2 - 0
Tombense
Bulgaria:
FT
Beroe
1 - 1
Botev Plovdiv
FT
Levski Sofia
2 - 0
Dunav Ruse
Bulgaria:
FT
Botev Kozloduy
0 - 1
Bdin Vidin
FT
Botev Lukovit
2 - 1
Levski 2007
FT
Kariana Erden
5 - 1
Yantra Gabrovo
FT
Miziya 2005
1 - 1
Akademik Svishtov
FT
Partizan Cherven Bryag
2 - 1
Yantra Polski Trambesh
FT
Sevlievo
3 - 1
Tryavna
FT
Vihar Slavyanovo
1 - 2
Spartak Pleven
FT
Yantra Gabrovo
7 - 0
Pavlikeni
Bulgaria:
FT
Kubrat
2 - 0
Benkovski Byala
FT
Lokomotiv Ruse
3 - 1
Spartak Varna
Bulgaria:
FT
Balkan Botevgrad
0 - 2
Hebar Pazardzhik
Bulgaria:
FT
Levski Karlovo
4 - 0
Dimitrovgrad
FT
Svilengrad 1921
0 - 4
Arda Kardzhali
FT
Tundja 2006 Yagoda
2 - 4
Eurocollege
Bulgaria:
FT
Nesebar
3 - 1
Ludogorets II
Cameroon: Division 1
FT
Aigle Royal
3 - 1
Cotonsport
FT
Bamboutos
1 - 1
Unisport Bafang
FT
Colombe
1 - 0
Apejes
FT
Dragon de Yaounde
0 - 3
Les Astres
FT
Lion Blesse
0 - 3
New Star
FT
New Star
1 - 1
Cotonsport
FT
Racing de Bafoussam
1 - 0
Canon Yaounde
FT
UMS de Loum
0 - 1
Young Sports Academy
FT
Union Douala
1 - 3
Eding Sport
Canada: Canadian Soccer League
FT
Scarborough
4 - 1
Waterloo
Chile: Primera Division
FT
Audax Italiano
1 - 3
Iquique
FT
San Luis
2 - 0
Universidad de Chile
FT
Universidad de Concepcion
0 - 0
Antofagasta
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Deportes Copiapo
2 - 1
Cobresal
FT
Deportes Valdivia
0 - 0
Cobreloa
FT
Nublense
1 - 0
Rangers de Talca
FT
San Marcos de Arica
2 - 1
Coquimbo Unido
FT
Santiago Morning
1 - 1
Barnechea
FT
Union San Felipe
1 - 1
Magallanes
China: Super League
FT
Beijing Guoan
4 - 0
Liaoning Whowin
FT
Changchun Yatai
1 - 1
Yanbian Funde
FT
Guangzhou Evergrande
2 - 1
Henan Jianye
FT
Guizhou Zhicheng
2 - 0
Guangzhou R&F
FT
Shanghai SIPG
3 - 2
Chongqing Lifan
China: League One
FT
Dalian Transcendence
1 - 1
Xinjiang Tianshan
FT
Hangzhou Greentown
1 - 0
Boading Yingli Yitong
Colombia: Primera A Clausura
FT
America de Cali
2 - 1
Alianza Petrolera
FT
Independiente Medellin
3 - 2
Patriotas
FT
Jaguares
0 - 1
Atletico Nacional Medellin
FT
La Equidad
0 - 1
Millonarios
FT
Santa Fe
0 - 1
Tigres
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Orsomarso
0 - 0
Cucuta
FT
Popayan
0 - 0
Atletico FC
FT
Union Magdalena
1 - 1
Barranquilla
Costa Rica:
FT
Alajuelense
0 - 1
CS Herediano
FT
Cartagines
0 - 0
Santos de Guapiles
FT
Limon
3 - 1
Deportivo Saprissa
FT
Municipal Liberia
4 - 1
Guadalupe FC
FT
Perez Zeledon
3 - 1
Carmelita
FT
Universidad de Costa Rica
1 - 2
Municipal Grecia
Croatia:
FT
Cibalia
3 - 0
Rudes
Czech Republic:
FT
Sokolov
3 - 3
Taborsko
FT
Varnsdorf
2 - 3
Ceske Budejovice
Czech Republic:
FT
Dukla Praha
1 - 0
Zlin
FT
Karvina
1 - 1
Mlada Boleslav
FT
Slovan Liberec
1 - 1
Sparta Praha
FT
Teplice
1 - 1
Jablonec
Denmark:
FT
Avarta
2 - 1
Dalum
Denmark:
FT
Aarhus
0 - 0
Odense
FT
Midtjylland
4 - 3
Nordsjaelland
FT
Randers
0 - 0
Brondby
Denmark:
FT
Brabrand
1 - 0
Fremad Amager
FT
Esbjerg
1 - 2
Vejle
FT
HB Koge
0 - 0
Vendsyssel
FT
Nykobing
4 - 2
Viborg
FT
Roskilde
3 - 1
Skive
FT
Thisted
1 - 3
Fredericia
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Clan Juvenil
0 - 2
Barcelona
FT
Deportivo Cuenca
1 - 1
Delfin
FT
LDU Quito
3 - 1
Independiente del Valle
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CD Olmedo
0 - 1
Aucas
FT
Gualaceo
1 - 0
CDS Santa Rita
El Salvador:
FT
Aguila
1 - 1
Firpo
FT
Alianza
1 - 1
Santa Tecla
FT
Audaz
1 - 0
FAS
FT
Isidro Metapan
1 - 1
Dragon
FT
Municipal Limeno
2 - 0
Pasaquina
FT
Sonsonate
0 - 0
Chalatenango
England:
FT
Norwich City
1 - 3
Sunderland
England:
FT
Wigan Athletic
4 - 1
Bury
England:
FT
Stourbridge
1 - 1
Matlock Town
England:
FT
Manchester United
4 - 0
West Ham United
FT
Newcastle United
0 - 2
Tottenham Hotspur
FYR Macedonia:
FT
Pobeda
1 - 2
Pelister
FT
Shkupi 1927
1 - 1
Akademija Pandev
FT
Sileks
1 - 0
Skopje
Finland: Veikkausliiga
FT
JJK
2 - 1
PS Kemi
Finland: Kakkonen Group A
FT
Klubi-04
5 - 1
Lahti Akatemia
FT
Kultsu
2 - 4
Keski-Uusimaa
FT
MIPK
2 - 3
Pepo
Finland: Kakkonen Group C
FT
Kajha
0 - 0
Narpes Kraft
France:
FT
Dijon
1 - 4
Monaco
FT
Guingamp
0 - 3
Paris St Germain
FT
Strasbourg
3 - 0
Lille
Friendly:
FT
Asteras Tripolis
2 - 0
Levadiakos
FT
Celta Vigo
4 - 1
Roma
FT
Fiorentina
0 - 0
Parma
FT
Kavala
0 - 1
PAOK
FT
Nea Salamis
3 - 4
Omonia Nicosia
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Chikhura Sachkhere
2 - 1
Dinamo Batumi
FT
Shukura
3 - 2
Kolkheti Poti
Germany:
FT
1860 Munich
1 - 2
Ingolstadt 04
FT
Bonner
2 - 6
Hannover 96
FT
Eintracht Norderstedt
0 - 1
Wolfsburg
PEN
Energie Cottbus
3 - 4
Stuttgart
FT
Magdeburg
2 - 0
Augsburg
FT
Morlautern
0 - 5
Greuther Furth
FT
Nottingen
2 - 5
Bochum
FT
Osnabruck
3 - 1
Hamburg
FT
SPFR Dorfmerkingen
0 - 5
Leipzig
AET
Saarbrucken
1 - 2
Union Berlin
FT
Schweinfurt
2 - 1
Sandhausen
FT
Wehen
2 - 0
Erzgebirge Aue
Germany:
FT
06 Hildesheim
0 - 2
Hamburg II
FT
Altona 93
1 - 2
Oldenburg
FT
Eintracht Braunschweig II
1 - 1
Hannover 96 II
FT
Lubeck
2 - 0
SW Rehden
Guatemala:
FT
Antigua GFC
2 - 0
Xelaju
FT
Coban Imperial
1 - 0
Malacateco
FT
Deportivo Marquense
1 - 0
Siquinala
FT
Deportivo Petapa
1 - 0
Guastatoya
FT
Sanarate
2 - 0
Suchitepequez
Honduras:
FT
CD Olimpia
0 - 0
Vida
FT
CD Real Sociedad
0 - 1
CD Honduras
FT
Juticalpa
2 - 2
CD Motagua
Hungary:
FT
Bekescsaba 1912
0 - 0
MTK Budapest
FT
Budafoki LC
1 - 1
Soroksar
FT
Budaorsi
2 - 2
Dorogi
FT
Cegledi
2 - 0
Soproni VSE
FT
Csakvar
1 - 1
MTE 1904
FT
Gyirmot
0 - 3
Nyiregyhaza
FT
Kisvarda
1 - 0
Zalaegerszegi
FT
Siofok
0 - 2
Gyori Eto
FT
Szolnoki Mav
0 - 0
Kazincbarcika
FT
Vac
1 - 0
Szeged 2011
Iceland: 1. Deild
FT
Fram Reykjavik
3 - 2
Leiknir Faskrudsfjordor
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
Fylkir (W)
0 - 1
FH Hafnarfjordur (W)
Indonesia: Liga 1
FT
Bali United Pusam
5 - 2
Madura United
FT
Perseru Serui
1 - 1
Bhayangkara Surabaya
FT
Pusamania Borneo
1 - 0
PS TNI
Israel:
FT
Ironi Kiryat Shmona
0 - 1
Hapoel Haifa
FT
Maccabi Haifa
2 - 2
Hapoel Akko
FT
Maccabi Netanya
3 - 1
Bnei Yehuda Tel Aviv
Italy:
AET
Genoa
2 - 1
Cesena
FT
Verona
3 - 1
Avellino
Italy:
FT
Bisceglie
4 - 1
Monopoli
FT
Catania
3 - 2
Sicula Leonzio
FT
Cuneo
1 - 2
Monza
FT
Mestre
3 - 0
Sudtirol
FT
Modena
1 - 1
Pistoiese
FT
Prato
1 - 1
Robur Siena
FT
Santarcangelo
0 - 2
Fano Alma Juventus
Italy:
FT
Juventus
2 - 3
Lazio
Japan: J1 League
FT
Consadole Sapporo
1 - 1
Ventforet Kofu
FT
FC Tokyo
1 - 0
Vissel Kobe
FT
Gamba Osaka
0 - 2
Jubilo Iwata
FT
Kawasaki Frontale
3 - 1
Kashima Antlers
FT
Omiya Ardija
1 - 0
Albirex Niigata
FT
Shimizu S Pulse
1 - 4
Kashiwa Reysol
FT
Vegalta Sendai
1 - 0
Sanfrecce Hiroshima
FT
Yokohama F Marinos
1 - 0
Sagan Tosu
Kazakhstan: Premier League
FT
Atyrau
0 - 0
Irtysh Pavlodar
FT
Okzhetpes
0 - 1
Kairat Almaty
FT
Taraz
0 - 1
Akzhayik
Latvia: Virsliga
FT
Jelgava
1 - 2
Spartaks
FT
Riga
4 - 0
FS Metta/Lu
Lithuania: Division 1
FT
Lietava Jonava
1 - 3
Utenis Utena
FT
Stumbras
0 - 3
Atlantas
Luxembourg:
FT
Jeunesse Esch
3 - 1
Differdange 03
FT
Mondorf-Les-Bains
0 - 2
F91 Dudelange
FT
RM Hamm Benfica
3 - 1
Esch
FT
Victoria Rosport
4 - 1
UNA Strassen
Mexico:
FT
Celaya
3 - 1
Cimarrones
FT
Dorados
2 - 1
Universidad Guadalajara
FT
Potros UAEM
1 - 2
Juarez
Mexico:
FT
Monterrey
4 - 1
Guadalajara Chivas
FT
Necaxa
0 - 3
Leon
FT
Pachuca
2 - 1
UANL Tigres
FT
Santos Laguna
2 - 3
Veracruz
FT
UNAM Pumas
2 - 0
Lobos BUAP
Moldova: Division 1 2017
FT
Spicul Chiscareni
0 - 1
Dacia Chisinau
FT
Zimbru Chisinau
1 - 0
Zaria Balti
Montenegro:
FT
Celik Niksic
0 - 1
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Ibar
0 - 0
Igalo
FT
Jezero
0 - 0
Cetinje
FT
Lovcen
0 - 0
Mornar
FT
Mladost Ljeskopolje
0 - 3
Berane
FT
Otrant Olympic
0 - 0
Bokelj
Netherlands:
FT
Feyenoord
2 - 1
Twente
FT
Groningen
3 - 3
Heerenveen
FT
PEC Zwolle
4 - 2
Roda
FT
Willem II
1 - 2
Excelsior
Norway: Eliteserien
FT
Aalesund
1 - 1
Viking
FT
Brann
2 - 0
Odd Ballklubb
FT
Haugesund
2 - 2
Stabaek
FT
Kristiansund BK
2 - 2
Sarpsborg 08
FT
Stromsgodset
3 - 1
Lillestrom
Norway: 1. Division
FT
Arendal
0 - 3
Strommen
FT
Elverum
0 - 4
Bodo/Glimt
FT
Fredrikstad
0 - 0
Levanger
FT
Kongsvinger
6 - 1
Jerv
FT
Mjondalen
2 - 0
Tromsdalen
FT
Ranheim
3 - 4
Ullensacker/Kisa
FT
Sandnes Ulf
3 - 3
Asane
FT
Start
2 - 0
Floro
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Ham-Kam
3 - 0
Finnsnes
FT
Raufoss
6 - 2
Brumunddal
FT
Skeid
0 - 1
Asker
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Hodd
2 - 3
Bryne
FT
Notodden
2 - 1
Vard Haugesund
Norway: Toppserien
FT
Sandvikens (W)
1 - 1
Medkila (W)
Panama:
FT
Chorrillo
1 - 1
Arabe Unido
FT
Santa Gema
0 - 0
Tauro
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Guarani
3 - 2
Deportivo Capiata
FT
Sportivo Luqueno
1 - 1
Olimpia Asuncion
Paraguay: Segunda Division
FT
22 de Setiembre
0 - 2
Fulgencio Yegros
FT
Deportivo Caaguazu
1 - 2
Resistencia
FT
Deportivo Liberacion
2 - 0
Caacupe FBC
FT
Deportivo Santani
2 - 0
Olimpia de Ita
FT
Martin Ledesma
2 - 1
Club River Plate
FT
Ovetense
1 - 2
Guairena
Peru: Primera Division Apertura
FT
Alianza Atletico
0 - 0
UTC
FT
Comerciantes Unidos
0 - 0
Alianza Lima
FT
Union Comercio
2 - 2
Sporting Cristal
FT
Universidad San Martin
2 - 2
Real Garcilaso
Peru: Segunda Division
FT
Cesar Vallejo
2 - 1
Sport Victoria
FT
Cienciano
2 - 2
Deportivo Hualgayoc
FT
Los Caimanes
1 - 1
Deportivo Coopsol
FT
Serrato Pacasmayo
0 - 1
Sport Loreto
FT
Sport Ancash
0 - 1
Carlos Mannucci
Philippines: Philippines Football League
FT
JP Voltes
5 - 2
Global FC
Poland:
FT
Chrobry Glogow
1 - 0
Tychy
FT
Stal Mielec
1 - 0
Olimpia Grudziadz
FT
Wigry Suwalki
0 - 0
Gornik Leczna
FT
Zaglebie Sosnowiec
1 - 0
Pogon Siedlce
Poland:
FT
Olimpia Elblag
2 - 0
Gawrdia Koszalin
FT
Stal Stalowa Wola
1 - 4
Belchatow
Poland:
FT
Gornik Zabrze
1 - 1
Arka Gdynia
FT
Korona Kielce
2 - 3
Jagiellonia
Portugal:
FT
Arouca
2 - 2
Porto B
FT
Benfica B
2 - 2
Nacional
FT
Gil Vicente
1 - 2
Cova de Piedade
FT
Guimaraes B
0 - 0
UD Oliveirense
FT
Leixoes
2 - 1
Varzim
FT
Penafiel
1 - 1
Famalicao
FT
Santa Clara
2 - 1
Sporting Covilha
FT
Uniao Madeira
2 - 0
Real
Portugal:
FT
Braga
2 - 1
Portimonense
FT
Pacos Ferreira
2 - 2
Aves
FT
Tondela
0 - 1
Porto
Republic of Ireland: FA Cup 1st Round
FT
Bluebell United
3 - 0
Sheriff YC
FT
Dundalk
4 - 0
Derry City
FT
Evergreen
0 - 4
Drogheda United
PEN
Killester United
6 - 7
Galway United
FT
Portmarnock
0 - 2
St Patricks Athletic
Romania:
FT
CSMS Iasi
2 - 1
Dinamo Bucuresti
FT
CSU Craiova
1 - 0
Botosani
Russia:
FT
Khabarovsk
1 - 1
Rubin Kazan
FT
Krasnodar
1 - 1
Amkar
FT
Lokomotiv Moscow
0 - 2
Tosno
FT
Zenit St Petersburg
4 - 0
Akhmat Grozny
Russia:
FT
Anzhi II
2 - 1
Armavir
Russia:
FT
Avangard Kursk
0 - 4
Enisey
FT
Fakel Voronezh
0 - 3
Spartak Moscow (2)
FT
Khimki
0 - 1
Volgar Astrakhan
FT
Krylya Sovetov
2 - 0
Dinamo St Petersburg
FT
Kuban
4 - 1
Orenburg
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
1 - 2
Tyumen
FT
Tambov
2 - 1
Rotor Volgograd
FT
Tom Tomsk
1 - 3
Shinnik Yaroslavl
FT
Zenit St Petersburg II
2 - 0
Baltika
Serbia:
FT
Crvena Zvezda
3 - 1
Backa
FT
Napredak
3 - 1
Borac Cacak
FT
Radnicki Nis
2 - 0
Rad
FT
Vojvodina
0 - 1
Partizan
FT
Zemun
2 - 0
Cukaricki
Singapore: FA Cup Quarter Final
FT
Albirex Niigata (S)
2 - 0
Tampines Rovers
FT
DPMM
1 - 3
Home United
Slovakia:
FT
Slovan Bratislava
1 - 1
Dunajska Streda
Slovenia:
FT
Krsko
2 - 2
Ankaran Hrvatini
South Africa:
FT
Mamelodi Sundowns
0 - 1
Maritzburg United
South Korea: K League
FT
Gangwon FC
0 - 2
Jeju United
FT
Gwangju
0 - 1
Daegu
FT
Ulsan Hyundai
1 - 1
Pohang Steelers
South Korea: K League Challenge
FT
Daejeon Citizen
0 - 0
Busan I Park
FT
Suwon City
0 - 4
Ansan Greeners
Spain:
FT
Barcelona
1 - 3
Real Madrid
Sweden: Allsvenskan
FT
AIK
1 - 1
AFC Eskilstuna
FT
Hammarby
2 - 2
Ostersunds
FT
Jonkopings Sodra
1 - 2
Orebro
FT
Norrkoping
0 - 1
Djurgarden
Sweden: Superettan
FT
Varbergs BoIS
1 - 1
Brommapojkarna
FT
Varnamo
1 - 1
Dalkurd
Sweden: Division 1 North
FT
Nykoping
2 - 2
Umea
Switzerland:
FT
Baden
3 - 8
St Gallen
AET
Beroche-Gorgier
1 - 4
Kosova Zurich
FT
Bulle
1 - 2
Young Fellows Juventus
FT
Chippis
0 - 10
FC Zurich
FT
Echallens
2 - 1
Aarau
FT
Gambarogno-Contone
1 - 6
Winterthur
FT
Graninchen
1 - 9
Sion
FT
Kreuzlingen
3 - 4
Rapperswil
FT
Munsingen
5 - 1
Dudingen
FT
Romontois
0 - 10
Grasshopper Club
FT
Ruti
0 - 5
Schaffhausen
FT
Wettswil-Bonstetten
0 - 2
Basel 1893
PEN
Wyler
4 - 5
Locarno
Turkey:
FT
Balikesirspor
2 - 2
Adana Demirspor
FT
Boluspor
2 - 2
Giresunspor
FT
Gaziantepspor
0 - 3
Umraniyespor
FT
Samsunspor
0 - 0
Gaziantep BB
Turkey:
FT
Besiktas
2 - 0
Antalyaspor
FT
Trabzonspor
2 - 1
Konyaspor
FT
Yeni Malatyaspor
3 - 1
Osmanlispor
USA: MLS
FT
DC United
0 - 1
Real Salt Lake
FT
Dallas
0 - 0
Colorado Rapids
FT
Houston Dynamo
3 - 0
San Jose Earthquakes
FT
Los Angeles Galaxy
0 - 2
New York City
FT
New England Revolution
1 - 0
Vancouver Whitecaps
FT
Philadelphia Union
0 - 3
Montreal Impact
USA: National Womens Soccer League
FT
Chicago Red Stars (W)
2 - 3
Portland Thorns (W)
FT
Orlando Pride (W)
5 - 0
Sky Blue (W)
Ukraine:
FT
Desna Chernihiv
2 - 0
Balkany Zorya
FT
Helios Kharkiv
2 - 0
Naftovyk-Ukrnafta
FT
Hirnyk-Sport
1 - 2
Avanhard Kramatorsk
FT
Ingulets Petrove
2 - 1
Sumy
FT
Kolos Kovalivka
1 - 0
Obolon-Brovar Kyiv
FT
Rukh Vynnyky
2 - 2
Zhemchuzhyna Odesa
Ukraine:
FT
Illichivets Mariupol
3 - 0
Karpaty Lviv
FT
Olimpik Donetsk
1 - 0
Chornomorets Odesa
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Atletico Venezuela
0 - 1
Atletico Socopo
FT
Deportivo La Guaira
2 - 1
Deportivo Tachira
FT
Deportivo Lara
2 - 1
Zulia
FT
Monagas
3 - 1
Estudiantes FC
FT
Trujillanos
0 - 2
AC Mineros
FT
Zamora
0 - 1
Caracas
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Atletico el Vigia
0 - 1
Atletico Guanare
FT
Diamantes de Guayana
1 - 0
Petrolero de Anzoategui
FT
Llaneros
1 - 1
Urena
FT
Margarita
1 - 0
Tucanes
Wales:
FT
Barry Town
1 - 1
Aberystwyth Town