Football ResultsWednesday, 13th September 2017
AFC: Champions League Quarter Final
FT
Urawa Red Diamonds (JPN)
4 - 1
Kawasaki Frontale (JPN)
Afghanistan:
FT
Simorgh Alborz
1 - 0
De Abasin Sape
Albania:
FT
Apolonia Fier
1 - 1
Lushnja
FT
Besa
1 - 2
Tirana
FT
Burrelli
2 - 1
Erzeni
FT
Dinamo Tirana
0 - 2
Flamurtari Vlore
FT
Egnatia
1 - 0
Kukesi
FT
Elbasani
0 - 3
Luftetari Gjirokaster
FT
Iliria Fushe Kruje
0 - 2
Kamza
FT
KS Turbina
3 - 2
Korabi Peshkopi
FT
Kastrioti Kruje
0 - 0
Vllaznia
FT
Naftetari
2 - 6
Partizani Tirana
FT
Shenkolli
0 - 2
Beselidhja Lezhe
FT
Skumbini
0 - 2
Podgradeci
FT
Sopoti Librazhd
0 - 12
Laci
FT
Terbuni Puke
1 - 0
Teuta Durres
FT
Tomori Berat
0 - 1
Bylis
Argentina:
FT
Almirante Brown
0 - 1
Colegiales
FT
Defensores de Belgrano
2 - 1
Acassuso
FT
Deportivo Espanol
0 - 2
Atlanta
FT
San Miguel
1 - 1
San Telmo
FT
Talleres Remedios
0 - 2
Fenix
FT
Tristan Suarez
2 - 0
Villa San Carlos
Argentina: FA Cup Round of 32
FT
Guillermo Brown
0 - 1
Boca Juniors
Armenia:
FT
Shirak
1 - 1
Ararat Yerevan
Australia: FFA Cup Quarter Final
FT
Heidelberg United
0 - 3
Adelaide United
FT
Sydney FC
2 - 0
Melbourne City
Austria:
FT
Kitzbuhel
1 - 2
Worgl
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Sport Boys Warnes
3 - 2
Nacional Potosi
Brazil: Serie B
FT
Criciuma
1 - 2
Juventude
CONMEBOL: Copa Libertadores Quarter Final
FT
San Lorenzo (ARG)
2 - 0
Lanus (ARG)
CONMEBOL: Copa Sudamericana Round of 16
FT
Cerro Porteno (PAR)
0 - 0
Junior (COL)
FT
Chapecoense (BRA)
0 - 0
Flamengo (BRA)
FT
Independiente (ARG)
2 - 0
Atletico Tucuman (ARG)
FT
Sport Recife (BRA)
3 - 1
Ponte Preta (BRA)
Cameroon: Division 1
FT
Aigle Royal
1 - 1
Apejes
FT
Bamboutos
2 - 2
Union Douala
FT
Cotonsport
1 - 1
UMS de Loum
Chile:
FT
Curico Unido
1 - 1
Antofagasta
FT
Union San Felipe
1 - 3
Huachipato
Chinese Taipei: Inter City League
FT
Fu Jen University
2 - 1
Ming Chuan University
FT
Royal Blues
1 - 3
Tatung
FT
Taipower
3 - 0
NTUS
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Chico
0 - 0
Orsomarso
FT
Pereira
2 - 1
Union Magdalena
Denmark:
FT
Skive
2 - 2
Fredericia
FT
Viborg
2 - 0
Vejle
El Salvador:
FT
Aguila
1 - 0
Audaz
FT
Pasaquina
0 - 1
FAS
England:
FT
Darlington 1883
3 - 0
United Of Manchester
England:
FT
Fulham
2 - 1
Hull City
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
1 - 1
Maardu Linnameeskond
FT
Kuressaare
3 - 4
Tallinna Kalev
FT
Rakvere Tarvas
1 - 0
Flora Tallinn II
FT
Santos Tartu
4 - 1
Tartu Welco
FYR Macedonia:
FT
Bregalnica Stip
2 - 3
Pobeda
FT
Kozuv Gevgelija
2 - 2
Teteks
FT
Pelister
4 - 2
Borec Veles
FT
Rabotnicki
1 - 1
Shkendija
FT
Renova
3 - 2
Struga
FT
Sileks
1 - 0
Akademija Pandev
FT
Skopje
3 - 0
Gorno Lisice
Finland: Kakkonen Group A
FT
MP
4 - 0
Legirus Inter
Georgia: FA Cup Quarter Final
FT
Chikhura Sachkhere
3 - 0
Dila Gori
PEN
Metalurgi Rustavi
0 - 3
Dinamo Tbilisi
Germany:
FT
Nurnberg II
1 - 2
Bayern Munich II
Germany:
FT
Wormatia Worms
1 - 2
Kickers Offenbach
Honduras:
FT
CD Real Sociedad
1 - 2
Lobos UPNFM
Jordan:
PEN
Al Faisaly Amman
1 - 3
Al Jazeera Amman
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
0 - 1
Sony Sugar
FT
Kariobangi Sharks
3 - 0
Mathare United
FT
Nzoia Sugar
3 - 0
Nakumatt
FT
Nzoia Sugar
2 - 1
Zoo Kericho
FT
Posta Rangers
0 - 0
Muhoroni Youth
FT
Thika United
2 - 2
Nakumatt
FT
Ulinzi Stars
2 - 1
Sofapaka
FT
Western Stima
0 - 0
Homeboyz
Kosovo:
FT
Besa
2 - 0
Falmurtari
FT
Drenica
1 - 1
Prishtina
FT
Liria
2 - 0
Drita
FT
Vllaznia Pozheran
2 - 1
Trepca 89
Latvia:
PEN
Riga
3 - 1
Jelgava
Lithuania: Division 1
FT
Lietava Jonava
1 - 1
Stumbras
FT
Suduva Marijampole
5 - 1
Trakai
Mexico:
FT
Monarcas
2 - 1
Necaxa
FT
Pachuca
2 - 1
Cimarrones
FT
Potros UAEM
1 - 2
Atlas
FT
UANL Tigres
1 - 3
Zacatepec 1948
FT
Universidad Guadalajara
1 - 2
Dorados
FT
Veracruz
3 - 1
Alebrijes de Oaxaca
Montenegro:
FT
Buducnost Podgorica
2 - 0
Iskra Danilovgrad
FT
Crvena Stijena
0 - 1
Igalo
FT
Decic
1 - 2
Mornar
FT
Grbalj
2 - 1
Bokelj
FT
Lovcen
0 - 1
Berane
FT
Mladost Podgorica
4 - 0
Zeta
FT
Otrant Olympic
0 - 2
Ibar
FT
Rudar Pljevlja
0 - 0
Sutjeska
Morocco:
FT
AS Sale
0 - 2
Chabab Rif Hoceima
FT
Chabab Atlas Khenifra
0 - 1
Hassania Agadir
FT
Difaa El Jadida
0 - 0
Ittihad Tanger
FT
Rapide Oued Zem
1 - 0
Olympique Khouribga
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Bryne
2 - 3
Vidar
Oman:
FT
Al Nahda Club
3 - 2
Sohar
FT
Al Nasr Salalah
2 - 0
Oman Club
FT
Al Shabab Seeb
2 - 0
Al Mudhaibi
FT
Al Suwaiq
2 - 1
Saham
FT
Al-Salam
0 - 0
Al Oruba
FT
Mirbat
0 - 4
Dhofar
FT
Muscat Club
2 - 2
Fanja
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Olimpia Asuncion
1 - 0
General Diaz
Peru: Primera Division Clausura
FT
Alianza Atletico
0 - 2
Universitario
FT
Comerciantes Unidos
0 - 1
Sport Rosario
FT
Real Garcilaso
2 - 0
Ayacucho
FT
Universidad San Martin
2 - 3
Sporting Cristal
Philippines: Philippines Football League
FT
Global FC
3 - 1
Davao Aguilas
Poland:
FT
Podbeskidzie
3 - 0
Olimpia Grudziadz
FT
Stal Mielec
1 - 1
Puszcza Niepolomice
FT
Zaglebie Sosnowiec
3 - 0
Katowice
Russia:
FT
Chelyabinsk
2 - 1
Anzhi-Junior Zelenodolsk
FT
Lada Togliatti
1 - 2
Volga Ulyanovsk
FT
Mordovia Saransk
2 - 0
Nosta
FT
Orenburg II
2 - 0
Krylya Sovetov II
FT
Syzran 2003
0 - 3
Neftekhimik
FT
Ural 2 II
1 - 1
KAMAZ Naberezhnye Chelny
Saudi Arabia:
FT
Al Nahda
2 - 2
Dhamk
FT
Al Orobah
2 - 1
Al Watani
FT
Al Qaisoma
1 - 1
Al Hazm
FT
Al Shoalah
2 - 2
Al Najoom
Serbia:
FT
Cukaricki
1 - 2
Radnik Surdulica
FT
Mladost Lucani
3 - 0
Javor Ivanjica
FT
Napredak
1 - 2
Vozdovac
FT
Rad
0 - 0
Backa
FT
Radnicki Nis
1 - 0
Borac Cacak
FT
Vojvodina
1 - 0
Macva
South Africa:
FT
Bidvest Wits
1 - 3
Golden Arrows
FT
Cape Town City
0 - 2
Kaizer Chiefs
UEFA:
FT
Feyenoord (U19)
0 - 2
Manchester City (U19)
FT
Leipzig (U19)
1 - 4
Monaco (U19)
FT
Liverpool (U19)
4 - 0
Sevilla (U19)
FT
Maribor (U19)
1 - 0
Spartak Moscow (U19)
FT
Porto (U19)
5 - 1
Besiktas (U19)
FT
Real Madrid (U19)
10 - 0
APOEL (U19)
FT
Shakhtar Donetsk (U19)
1 - 2
Napoli (U19)
FT
Tottenham Hotspur (U19)
4 - 0
Borussia Dortmund (U19)
UEFA:
FT
Feyenoord
0 - 4
Manchester City
FT
Leipzig
1 - 1
Monaco
FT
Liverpool
2 - 2
Sevilla
FT
Maribor
1 - 1
Spartak Moscow
FT
Porto
1 - 3
Besiktas
FT
Real Madrid
3 - 0
APOEL
FT
Shakhtar Donetsk
2 - 1
Napoli
FT
Tottenham Hotspur
3 - 1
Borussia Dortmund
USA: MLS
FT
Atlanta United
7 - 0
New England Revolution
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Indy Eleven
1 - 0
Carolina Railhawks
Uganda:
FT
Express FC
0 - 0
Jinja SSS
FT
URA
2 - 1
The Saints
Uruguay: Segunda Division
FT
Atletico Torque
1 - 0
Villa Espanola
FT
Canadian
2 - 2
Central Espanol
FT
Cerrito
1 - 0
Miramar
FT
Oriental
3 - 1
Tacuarembo
FT
Progreso
1 - 1
Atenas
FT
Sportivo Huracan
3 - 1
Cerro Largo
FT
Villa Teresa
0 - 2
Rentistas
Venezuela: FA Cup Round of 16
PEN
Aragua
5 - 3
Deportivo La Guaira
FT
Caracas
2 - 3
AC Mineros
PEN
Deportivo Lara
3 - 4
Carabobo
FT
Estudiantes Caracas
0 - 0
Atletico Venezuela
FT
Urena
3 - 1
Estudiantes FC
FT
Zamora
2 - 1
Llaneros