Football ResultsWednesday, 13th December 2017
Albania:
FT
Flamurtari Vlore
5 - 2
KS Turbina
FT
Kukesi
5 - 1
Erzeni
FT
Laci
0 - 1
Lushnja
FT
Partizani Tirana
3 - 0
Podgradeci
FT
Skenderbeu Korce
3 - 1
Beselidhja Lezhe
FT
Teuta Durres
4 - 0
Kamza
FT
Vllaznia
1 - 0
Tirana
Argentina:
FT
Platense
3 - 1
Colegiales
Belgium:
PEN
Genk
4 - 2
Waasland-Beveren
Bulgaria:
FT
Etar Veliko Tarnovo
1 - 3
Slavia Sofia
CONMEBOL: Copa Sudamericana Final
FT
Flamengo (BRA)
1 - 1
Independiente (ARG)
Central American Games: Managua 2017 Petit Final
FT
Nicaragua (U21)
0 - 1
El Salvador (U21)
Chile: Primera Division Runners-up Play Off
FT
Universidad de Concepcion
1 - 0
Union Espanola
Croatia:
FT
Inter Zapresic
1 - 2
Rijeka
Cyprus:
PEN
Alki Oroklinis
5 - 6
EN Paralimniou
FT
Digenis Oroklinis
0 - 3
Pafos
PEN
Ethnikos Achnas
6 - 7
Othellos Athienou
Egypt:
FT
Al Masry
1 - 1
El Dakhleya
FT
ENPPI
2 - 0
El Entag El Harby
FT
El Geish
2 - 1
El Raja Marsa Matruh
England:
FT
Crewe Alexandra
0 - 1
Blackburn Rovers
England:
FT
Liverpool
0 - 0
West Bromwich Albion
FT
Manchester United
1 - 0
Bournemouth
FT
Newcastle United
0 - 1
Everton
FT
Southampton
1 - 4
Leicester City
FT
Swansea City
0 - 4
Manchester City
FT
Tottenham Hotspur
2 - 0
Brighton Hove Albion
FT
West Ham United
0 - 0
Arsenal
FIFA: FIFA Club World Cup Semi Final
FT
Al Jazira
1 - 2
Real Madrid
FYR Macedonia:
FT
Vardar Skopje
1 - 0
Rabotnicki
France:
FT
Amiens
2 - 1
Tours
PEN
Lille
2 - 3
Nice
FT
Montpellier
4 - 1
Lyon
PEN
Rennes
4 - 3
Marseille
FT
Strasbourg
2 - 4
Paris St Germain
Germany:
FT
Lokomotive Leipzig
3 - 1
Berliner AK 07
Germany:
FT
1899 Hoffenheim
1 - 0
Stuttgart
FT
Bayer Leverkusen
1 - 0
Werder Bremen
FT
Bayern Munich
1 - 0
Koln
FT
Hertha Berlin
3 - 1
Hannover 96
FT
Schalke 04
3 - 2
Augsburg
Greece:
FT
Agrotikos Asteras
1 - 1
Naousa
FT
Edessaikos
0 - 0
AEP Iraklis
FT
Filippos Alexandrias
2 - 3
Lagkadas
FT
Kardia
1 - 1
Almopos Aridaia
FT
Karitsas
0 - 0
Kampaniakos
FT
Kilkisiakos
0 - 1
Pierikos
FT
Makedonikos
1 - 1
Megas Alexandros Trikalon
India:
FT
Aizawl
1 - 0
Churchill Brothers
Iraq:
FT
Al Bahri
1 - 1
Al Najaf
FT
Al Quwa Al Jawiya
1 - 0
Baghdad FC
FT
Naft Maysan
2 - 0
Alsinaat Alkahrabaiya
Italy:
FT
Fiorentina
3 - 2
Sampdoria
FT
Milan
3 - 0
Verona
Italy:
PEN
Alessandria
5 - 4
Albinoleffe
Malta:
FT
Hibernians
0 - 1
Floriana
Netherlands:
FT
ADO Den Haag
3 - 2
Roda
FT
Feyenoord
1 - 1
Heerenveen
FT
Groningen
3 - 3
PSV Eindhoven
FT
VVV Venlo
0 - 1
Utrecht
FT
Vitesse Arnhem
2 - 2
Willem II
Northern Ireland:
FT
Newington Youth Club
0 - 1
Donegal Celtic
Poland:
FT
Cracovia Krakow
1 - 4
Wisla Krakow
FT
Lechia Gdansk
1 - 3
Pogon Szczecin
FT
Wisla Plock
2 - 2
Sandecja Nowy Sacz
FT
Zaglebie Lubin
0 - 0
Lech Poznan
Portugal:
PEN
Moreirense
6 - 5
Santa Clara
FT
Praiense
0 - 1
Farense
AET
Rio Ave
3 - 2
Benfica
FT
Sporting CP
4 - 0
Vilaverdense
FT
Uniao Madeira
1 - 5
Aves
Qatar:
FT
Al Mesaimeer
0 - 0
Muaither
FT
Al Wakrah
0 - 1
Al Shahaniya
Saudi Arabia:
FT
Al Hazm
3 - 0
Al Watani
FT
Al Nahda
3 - 2
Al Kawkab
FT
Al Qaisoma
4 - 3
Dhamk
FT
Hajer
1 - 1
Jeddah Club
Scotland:
FT
Celtic
3 - 1
Hamilton Academical
FT
Hibernian
1 - 2
Rangers
FT
Partick
3 - 2
Motherwell
FT
St Johnstone
0 - 3
Aberdeen
Serbia:
FT
Backa
1 - 0
Zemun
FT
Borac Cacak
1 - 2
Mladost Lucani
FT
Cukaricki
3 - 0
Rad
FT
Javor Ivanjica
0 - 1
Napredak
FT
Macva
1 - 1
Vozdovac
FT
Partizan
1 - 1
Crvena Zvezda
FT
Radnik Surdulica
0 - 2
Radnicki Nis
FT
Spartak Subotica
1 - 1
Vojvodina
South Africa:
FT
Free State Stars
1 - 0
Supersport United
FT
Mamelodi Sundowns
1 - 0
Maritzburg United
Turkey:
FT
Adana Demirspor
1 - 4
Fenerbahce
FT
Akhisar Belediye
1 - 1
Ankara Demirspor
FT
Alanyaspor
2 - 2
Giresunspor
FT
Bucaspor Izmir
1 - 0
Sivasspor
FT
Genclerbirligi
2 - 1
Kars 36
FT
Yeni Malatyaspor
1 - 1
Osmanlispor
Uruguay: Primera Division PD Relegation Play Off
FT
Sud America
1 - 0
El Tanque Sisley
Uruguay: Segunda Division SD Play Off Final
FT
Villa Teresa
2 - 2
Progreso
Venezuela: Primera Division Pd Championship P.off
FT
Monagas
0 - 1
Deportivo Lara
Venezuela: Segunda Division SD Hexagonal Play Off
FT
Angostura
1 - 3
Gran Valencia
FT
Atletico el Vigia
4 - 1
Estudiantes Caracas
FT
Llaneros
1 - 0
UCV
FT
ULA FC
1 - 1
Puerto Cabello
FT
Union Atletico Falcon
2 - 1
Lala
FT
Urena
1 - 0
Petrolero de Anzoategui
Venezuela: Segunda Division SD Relegation Play Off Groups
FT
Atletico Venezuela B
0 - 0
Margarita
FT
Caracas B
1 - 0
Petare
FT
Real Frontera
1 - 2
Atletico Guanare
FT
Tucanes
1 - 4
Diamantes de Guayana
FT
Yaracuyanos
2 - 0
Yaracuyanos
FT
Zamora B
3 - 0
Titanes