Football ResultsWednesday, 14th February 2018
AFC:
FT
Guangzhou Evergrande
1 - 1
Buriram United
FT
Jeju United
0 - 1
Cerezo Osaka
FT
Kashima Antlers
1 - 1
Shanghai Shenhua
FT
Sydney FC
0 - 2
Suwon Bluewings
Albania:
FT
Kukesi
1 - 0
Tirana
FT
Luftetari Gjirokaster
0 - 1
Laci
FT
Partizani Tirana
2 - 1
Flamurtari Vlore
FT
Skenderbeu Korce
3 - 0
Teuta Durres
Angola:
FT
Petro Atletico
3 - 0
4 de Abril do Cuando Cubango
Brazil:
FT
Botafogo SP
1 - 1
Ponte Preta
FT
Bragantino
0 - 0
Mirassol
FT
Corinthians
0 - 1
Sao Bento
FT
Ferroviaria
2 - 1
Santo Andre
FT
Santos
2 - 0
Sao Caetano
Brazil:
FT
Vitoria da Conquista
2 - 1
Jacuipense
Brazil:
FT
Sao Jose RS
0 - 0
Avenida
FT
Sao Luiz
2 - 0
Sao Paulo RS
FT
Veranopolis
0 - 0
Caxias
Brazil:
FT
Atletico Paranaense
0 - 0
Foz Do Iguacu
FT
Cascavel
2 - 1
Londrina
FT
Maringa
1 - 0
Uniao PR
FT
Prudentopolis
1 - 1
Cianorte
FT
Rio Branco
2 - 0
Parana
FT
Toledo
0 - 2
Coritiba
Brazil:
FT
Afogados
0 - 1
Santa Cruz
CONMEBOL:
FT
Banfield
2 - 2
Nacional de Football
FT
Santiago Wanderers
1 - 2
Santa Fe
FT
Vasco da Gama
4 - 0
Jorge Wilstermann
CONMEBOL:
FT
Zamora
0 - 2
Colon Santa Fe
Colombia:
FT
Deportes Tolima
3 - 1
Alianza Petrolera
FT
Deportivo Cali
4 - 0
Chico
FT
Leones
0 - 0
Jaguares
Congo DR:
FT
Molunge
0 - 2
Motema Pembe
FT
RCK
0 - 0
Vita Club
Congo DR:
FT
Dauphin Noirs
0 - 0
Motema Pembe
Costa Rica:
FT
Guadalupe FC
0 - 0
Perez Zeledon
FT
Limon
3 - 2
Deportivo Saprissa
FT
Universidad de Costa Rica
1 - 2
Municipal Grecia
Cyprus:
FT
Aris Limassol
1 - 2
Kition Larnaca
FT
Olympiakos Nicosia
3 - 3
Nea Salamis
FT
Omonia Nicosia
2 - 3
Doxa Katokopias
FT
Othellos Athienou
1 - 0
Apollon Limassol
Egypt:
FT
Al Ittihad Alexandria
2 - 1
El Dakhleya
FT
Zamalek
1 - 0
Wadi Degla
FYR Macedonia:
FT
Pobeda
1 - 1
Pelister
FT
Rabotnicki
0 - 0
Renova
FT
Shkendija
1 - 1
Vardar Skopje
FT
Shkupi 1927
5 - 2
Akademija Pandev
Friendly:
FT
Aluminij
1 - 2
Rudar Velenje
FT
Atletico San Luis
3 - 0
New York City
FT
Debrecen
0 - 2
Sheriff Tiraspol
FT
Dinamo Moscow
1 - 0
Zeta
FT
Molde
1 - 0
Kristianstads
FT
Spartak Hulin
1 - 3
Frydek-Mistek
FT
Ujpest
2 - 1
Gyirmot
FT
Widzew Lodz
5 - 2
KSZO Ostrowiec
Germany:
FT
Osnabruck
0 - 0
Karlsruher
Guatemala:
FT
Antigua GFC
3 - 2
CSD Municipal
FT
Guastatoya
1 - 2
Suchitepequez
FT
Malacateco
3 - 3
Sanarate
FT
Siquinala
0 - 0
Deportivo Petapa
Honduras:
FT
CD Marathon
2 - 2
Vida
FT
CD Real Sociedad
2 - 0
Real Espana
India:
FT
Neroca
1 - 0
Churchill Brothers
India:
FT
Northeast United
0 - 1
Delhi Dynamos
Indonesia:
FT
Bali United Pusam
1 - 0
Sriwijaya
International Tournaments:
FT
New England Revolution
2 - 2
Dallas
FT
Portland Timbers
1 - 1
Houston Dynamo
International Tournaments:
FT
Ararat Moscow
0 - 2
Tyumen
FT
Krasnodar II
3 - 3
Shinnik Yaroslavl
FT
Lokomotiv Moscow II
0 - 2
Rotor Volgograd
FT
Ural
3 - 0
Spartak Moscow (2)
Iran:
FT
Shahdari Manshahr
1 - 0
Oxin Alborz
Iraq:
FT
Al Bahri
1 - 2
Karbala
FT
Al Najaf
1 - 2
Naft Al Janoob
Italy:
FT
Alessandria
1 - 0
Renate
FT
Lecce
0 - 2
Cosenza
PEN
Viterbese Castrense
4 - 3
Paganese
Italy:
FT
Sudtirol
1 - 0
Pordenone
Kosovo:
AET
Ballkani
0 - 1
Gjilani
FT
Drenica
7 - 1
Arberia
FT
Istogu
0 - 1
Drita
FT
Prishtina
4 - 0
Kosova Prishtine
FT
Trepca 89
0 - 2
Llapi
FT
Vellaznimi
3 - 1
Rahoveci
PEN
Vushtrria
6 - 5
Liria
Kuwait:
FT
Al Kuwait
2 - 3
Al Jahra
FT
Kazma
0 - 0
Al Arabi Kuwait City
Mexico:
FT
Cimarrones
0 - 1
Mineros de Zacatecas
FT
Murcielagos
2 - 1
Potros UAEM
FT
Tapachula
1 - 1
Correcaminos UAT
FT
Venados
0 - 0
Celaya
Mexico:
FT
Atlas
1 - 1
Necaxa
FT
Club America
4 - 1
Monarcas
FT
Lobos BUAP
0 - 0
UANL Tigres
Morocco:
FT
Chabab Atlas Khenifra
3 - 3
Difaa El Jadida
FT
FUS Rabat
2 - 4
Wydad Casablanca
FT
Ittihad Tanger
2 - 1
Renaissance Berkane
FT
Raja Casablanca
4 - 3
Olympique Khouribga
Saudi Arabia:
FT
Al Mojzel
6 - 1
Al Nahda
FT
Al Taee
0 - 1
Al Kawkab
FT
Jeddah Club
2 - 1
Al Najoom
FT
Najran
0 - 2
Al Hazm
South Africa:
FT
Platinum Stars
0 - 1
Baroka
FT
Richards Bay
5 - 0
Bloem Young Tigers
FT
Stellenbosch
1 - 0
Highlands Park
AET
Super Eagles
1 - 2
Free State Stars
Spain:
FT
Union Adarve
1 - 1
Valladolid B
Spain:
FT
Osasuna B
0 - 1
Barakaldo
Spain:
FT
Ontinyent
3 - 0
Formentera
Turkey:
FT
Afjet Ayfonspor
2 - 0
Bodrumspor
FT
Amedspor
0 - 1
Menemen Belediye
FT
Hatayspor
3 - 0
Mersin Idman Yurdu
FT
Inegolspor
3 - 0
Eyupspor
FT
Kastamonuspor
1 - 0
Tuzlaspor
FT
Keciorengucu
2 - 2
Sivas Belediyespor
FT
Sancaktepe Belediye
0 - 0
Etimesgut Belediyespor
FT
Sariyer
3 - 1
Kocaeli Birlikspor
FT
Tokatspor
1 - 0
Bucaspor Izmir
Turkey:
FT
Altay
3 - 2
Nigde Belediyespor
FT
Gumushanespor
1 - 0
Sakaryaspor
FT
Hacettepe
3 - 0
Bandirmaspor
FT
Kahramanmarasspor
2 - 2
Fethiyespor
FT
Nazilli Belediyespor
2 - 0
Fatih Karagumruk
FT
Pendikspor
2 - 1
Silivrispor
FT
Polatli Bugsasspor
2 - 1
Karsiyaka
FT
Sanliurfaspor
0 - 2
Anadolu Selcukluspor
FT
Zonguldak Komurspor
0 - 1
Kirklarelispor
UEFA:
FT
Porto
0 - 5
Liverpool
FT
Real Madrid
3 - 1
Paris St Germain