Football ResultsSunday, 14th May 2017
Angola: Division 1
FT
Academica do Lobito
2 - 1
Progresso Lunda Sul
FT
Desportivo Huila
1 - 0
Inter Luanda
FT
Primeiro de Agosto
2 - 0
Aviacao
FT
Recreativo Caala
2 - 0
Kabuscorp
Argentina: Primera Division
FT
Boca Juniors
1 - 3
River Plate
FT
Colon Santa Fe
1 - 1
Union Santa Fe
FT
Independiente
2 - 0
Racing Club
FT
Newells Old Boys
1 - 3
Rosario Central
FT
Patronato
2 - 2
Sarmiento Junin
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
San Telmo
2 - 2
Comunicaciones
Armenia: Premier League
FT
Shirak
1 - 0
Banants Yerevan
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Tuggeranong United
1 - 4
Belconnen United
Australia: NPL New South Wales
FT
Apia Leichhardt Tigers
1 - 0
Blacktown City
FT
Hakoah Sydney City
0 - 0
Sydney Olympic
FT
Sydney United 58
2 - 1
Manly United
FT
Wollongong Wolves
2 - 0
Rockdale City Suns
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Edgeworth Eagles
1 - 0
Valentine Phoenix
FT
Hamilton Olympic
1 - 1
Weston Workers Bears
FT
Maitland
1 - 2
Lambton Jaffas
FT
Weston Workers Bears
3 - 0
Charlestown City
Australia: NPL Queensland
FT
Olympic FC
1 - 1
Northern Fury
Australia: NPL Victoria
FT
Heidelberg United
2 - 1
Bulleen Lions
FT
St Albans Saints
0 - 0
Melbourne Knights
Austria: Bundesliga
FT
SCR Altach
1 - 2
Sturm Graz
Austria: Regional League East
FT
Admira Wacker II
1 - 0
Neusiedl am See
FT
St Polten II
3 - 2
Wiener Sportklub
Austria: Regional League West
FT
Worgl
3 - 0
Grodig
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Minsk
1 - 0
Dinamo Brest
FT
Slutsk
1 - 0
BATE Borisov
FT
Vitebsk
3 - 0
Minsk
Belgium: Division 1A Championship Play Off
FT
Club Brugge
1 - 1
Anderlecht
FT
Gent
1 - 1
Charleroi
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Mouscron-Peruwelz
0 - 2
Genk
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Bolivar
3 - 1
The Strongest
FT
Jorge Wilstermann
3 - 1
Blooming
FT
San Jose
4 - 1
Petrolero
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Krupa
1 - 1
Zeljeznicar Sarajevo
Brazil: Serie A
FT
Avai
0 - 0
Vitoria
FT
Bahia
6 - 2
Atletico Paranaense
FT
Cruzeiro
1 - 0
Sao Paulo
FT
Fluminense
3 - 2
Santos
FT
Gremio
2 - 0
Botafogo
FT
Palmeiras
4 - 0
Vasco da Gama
FT
Ponte Preta
4 - 0
Sport Recife
Brazil: Serie B
FT
Paysandu
2 - 0
Oeste
Brazil: Serie C Group A
FT
Botafogo PB
0 - 0
Cuiaba
FT
CSA
3 - 0
ASA
FT
Remo
1 - 0
Fortaleza
Brazil: Serie C Group B
FT
Ypiranga PE
2 - 2
Joinville
Bulgaria: Second PFL
FT
CSKA Sofia II
2 - 1
Botev Galabovo
FT
Sozopol
1 - 1
Etar Veliko Tarnovo
FT
Vitosha Bistritsa
2 - 1
Botev Vratsa
Bulgaria: 3rd AFL Northwest 3 AFL
FT
Akademik Svishtov
3 - 0
Miziya 2005
FT
Bdin Vidin
2 - 0
Kariana Erden
FT
Botev Kozloduy
2 - 0
Pavlikeni
FT
Juventus Malchika
2 - 2
Vihar Slavyanovo
FT
Litex Lovech
6 - 1
Tryavna
FT
Partizan Cherven Bryag
1 - 1
Sevlievo
FT
Yantra Gabrovo
8 - 2
Kom Berkovitsa
Bulgaria: 3rd AFL Northeast 3 AFL
FT
Kaliakra
1 - 2
Suvorovo
FT
Lokomotiv Ruse
2 - 0
Botev Novi Pazar
CAF: Confederation Cup Group Stage
FT
Club Africain (TUN)
3 - 1
Rivers United (NGA)
FT
Platinum Stars (RSA)
1 - 1
MC Alger (ALG)
FT
Recreativo Do Libolo (ANG)
1 - 0
Al-Hilal Al-Ubayyid (SUD)
FT
TP Mazembe (COD)
2 - 0
Mounana (GAB)
Cameroon: Division 1
FT
Apejes
2 - 1
Aigle Royal
FT
Canon Yaounde
0 - 1
Colombe
FT
Eding Sport
4 - 0
New Star
FT
Lion Blesse
0 - 0
Racing de Bafoussam
FT
New Star
1 - 0
Les Astres
FT
UMS de Loum
0 - 0
Cotonsport
FT
Union Douala
2 - 1
Bamboutos
FT
Young Sports Academy
1 - 1
Dragon de Yaounde
Chile: Primera Division Clausura
FT
Colo Colo
1 - 1
Antofagasta
FT
Deportes Temuco
1 - 0
Palestino
FT
O'Higgins
0 - 3
Universidad de Chile
China: Super League
FT
Changchun Yatai
0 - 1
Guangzhou Evergrande
FT
Jiangsu Suning
2 - 1
Shandong Luneng
FT
Tianjin Teda
0 - 1
Shanghai SIPG
China: League One
FT
Xinjiang Tianshan
2 - 2
Shijiazhuang Yongchang
Colombia: Primera A Apertura
FT
Bucaramanga
1 - 0
La Equidad
FT
Deportivo Pasto
1 - 0
Deportes Tolima
FT
Independiente Medellin
2 - 2
America de Cali
FT
Rionegro
1 - 0
Junior
FT
Tigres
1 - 2
Millonarios
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Popayan
1 - 0
Union Magdalena
Costa Rica: Clausura Play Off Cuadrangular
FT
CS Herediano
5 - 0
Limon
FT
Deportivo Saprissa
1 - 2
Santos de Guapiles
Croatia: Druga HNL
FT
Dugopolje
1 - 1
Imotski
FT
Gorica
5 - 0
Novigrad
FT
Hrvatski Dragovoljac
0 - 1
Dinamo Zagreb II
FT
NK Zagreb
0 - 1
Lucko
FT
Sibenik
2 - 1
Sesvete
FT
Solin
0 - 1
Rudes
Cyprus: Division 1
FT
Apollon Limassol
1 - 1
Anorthosis Famagusta
FT
Ethnikos Achnas
0 - 4
Doxa Katokopias
FT
Nea Salamis
1 - 0
Karmiotissa Polemidion
Czech Republic: Division 1
FT
Teplice
1 - 0
Bohemians 1905
Czech Republic: Division 2
FT
Ceske Budejovice
1 - 1
Taborsko
FT
Frydek-Mistek
0 - 3
Znojmo
Denmark: Superligaen
FT
FC Copenhagen
1 - 0
Brondby
Denmark: Superligaen Relegation Play Offs 1st Round
FT
Esbjerg
0 - 0
Aarhus
Denmark: 1. Division
FT
AB Copenhagen
2 - 2
Nykobing
FT
FC Helsingor
0 - 1
Vendsyssel
FT
Fredericia
2 - 1
Hobro
FT
HB Koge
3 - 0
Naestved
FT
Roskilde
0 - 0
Fremad Amager
FT
Skive
0 - 1
Vejle
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
Thisted
2 - 1
Avarta
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Barcelona
2 - 1
Independiente del Valle
FT
Deportivo Cuenca
2 - 0
LDU Quito
FT
El Nacional
0 - 0
Delfin
FT
Fuerza Amarilla
3 - 1
Universidad Catolica
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
Gualaceo
2 - 1
CD Olmedo
FT
LDU Portoviejo
1 - 0
America de Quito
El Salvador: Clausura Play Off Semi Final
FT
Aguila
2 - 3
Santa Tecla
FT
Alianza
2 - 0
Isidro Metapan
England: Premier League
FT
Crystal Palace
4 - 0
Hull City
FT
Tottenham Hotspur
2 - 1
Manchester United
FT
West Ham United
0 - 4
Liverpool
England: Championship Promotion Play Offs Semi Final
FT
Huddersfield Town
0 - 0
Sheffield Wednesday
England: League Two Promotion Play Offs Semi Final
FT
Blackpool
3 - 2
Luton Town
FT
Carlisle United
3 - 3
Exeter City
England: National League Play Off Final
FT
Tranmere Rovers
1 - 3
Forest Green
Estonia: Esiliiga
FT
FCI Tallinn II
1 - 2
Maardu Linnameeskond
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Bregalnica Stip
1 - 2
Pobeda
FT
Makedonija GP
2 - 3
Shkendija
FT
Rabotnicki
2 - 2
Vardar Skopje
FT
Renova
1 - 0
Sileks
Faroe Islands: Premier League
FT
EB/Streymur
1 - 0
Torshavn
FT
Fuglafjordur
1 - 1
Vikingur Gota
FT
NSI Runavik
4 - 0
07 Vestur
FT
Skala
2 - 2
B36 Torshavn
FT
TB/FCS/ROYN
1 - 2
KI Klaksvik
Finland: Kakkonen Group A
FT
Klubi-04
1 - 1
KTP
FT
MP
2 - 1
Kiffen
FT
Pepo
1 - 1
JaPS
Finland: Kakkonen Group B
FT
FC Espoo
2 - 1
Jazz
FT
TPV
1 - 0
Peimari United
Finland: Kakkonen Group C
FT
Narpes Kraft
3 - 1
Hercules
Finland: Naisten Liga
FT
HJK Helsinki (W)
1 - 2
Pallokissat (W)
France: Ligue 1
FT
Bastia
2 - 0
Lorient
FT
Bordeaux
1 - 1
Marseille
FT
Caen
0 - 1
Rennes
FT
Dijon
2 - 0
Nancy
FT
Metz
1 - 1
Toulouse
FT
Monaco
4 - 0
Lille
FT
Montpellier
1 - 3
Lyon
FT
Nantes
4 - 1
Guingamp
FT
Nice
0 - 2
Angers
FT
St Etienne
0 - 5
Paris St Germain
France: Division 1 Women
FT
ASPTT Albi (W)
1 - 3
Rodez Aveyron (W)
FT
Bordeaux (W)
1 - 1
Juvisy (W)
FT
Guingamp (W)
6 - 2
Metz (W)
FT
Marseille (W)
3 - 1
St Etienne (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
1 - 1
Dinamo Tbilisi
FT
Lokomotivi Tbilisi
1 - 2
Saburtalo
FT
Samtredia
2 - 0
Dinamo Batumi
FT
Shukura
1 - 4
Chikhura Sachkhere
Germany: 2. Bundesliga
FT
1860 Munich
1 - 2
Bochum
FT
Arminia Bielefeld
6 - 0
Eintracht Braunschweig
FT
Erzgebirge Aue
1 - 0
Kaiserslautern
FT
Hannover 96
1 - 0
Stuttgart
FT
Karlsruher
3 - 4
Dynamo Dresden
FT
Nurnberg
2 - 3
Fortuna Dusseldorf
FT
St Pauli
1 - 1
Greuther Furth
FT
Union Berlin
0 - 1
Heidenheim
FT
Wurzburger Kickers
0 - 1
Sandhausen
Germany: Regional League North
FT
Drochtersen/Assel
1 - 2
Eintracht Braunschweig II
FT
Eintracht Norderstedt
3 - 1
Hamburg II
FT
Germania Egestorf/Langreder
5 - 1
06 Hildesheim
FT
Luneburger Hansa
3 - 0
Eichede
FT
Meppen
0 - 0
Hannover 96 II
FT
Oldenburg
3 - 1
Havelse
Germany: Regional League Northeast
FT
63 Luckenwalde
1 - 4
Babelsberg 03
FT
Auerbach
1 - 2
ZFC Meuselwitz
FT
Berliner AK 07
0 - 1
Lokomotive Leipzig
FT
Budissa Bautzen
0 - 4
BFC Dynamo
FT
Energie Cottbus
2 - 0
Wacker Nordhausen
FT
Hertha Berlin II
1 - 1
Oberlausitz Neugersdorf
FT
Neustrelitz
1 - 3
Leipzig II
FT
Union Furstenwalde
5 - 3
Schonberg 95
Germany: Bundesliga Women
FT
Borussia Monchengladbach (W)
1 - 3
Duisburg (W)
FT
Eintracht Frankfurt (W)
1 - 3
1899 Hoffenheim (W)
FT
Freiburg (W)
2 - 0
Wolfsburg (W)
FT
SGS Essen (W)
7 - 1
Bayer Leverkusen (W)
FT
Turbine Potsdam (W)
0 - 4
Bayern Munich (W)
FT
USV Jena (W)
0 - 3
SC Sand (W)
Ghana: Division 1
FT
Aduana Stars
1 - 2
Medeama
FT
Asante Kotoko
0 - 0
Tema Youth
FT
Ashanti Gold
1 - 0
All Stars
FT
Bechem United
1 - 1
Aduana Stars
FT
Berekum Chelsea
0 - 0
Great Olympics
FT
Elmina Sharks
1 - 0
Ebusua Dwarfs
FT
Liberty Pro
0 - 3
Hearts of Oak
Greece: Super League Play Off Round
FT
PAOK
0 - 1
AEK Athens
FT
Panionios
1 - 1
Panathinaikos
Greece: Football League
FT
Acharnaikos
3 - 0
Panthrakikos
FT
Agrotikos Asteras
3 - 0
Anagennisi Karditsa
FT
Aiginiakos
1 - 1
Panegialios
FT
Kissamikos
1 - 0
Kallithea
FT
Lamia
0 - 0
Apollon Smirnis
FT
Panelefsiniakos
1 - 0
Trikala
FT
Panserraikos
3 - 0
Sparti
Greece: Football League 2 Group 1
FT
AEP Iraklis
0 - 3
Apollon Paralimniou
FT
Almopos Aridaia
2 - 0
Eordaikos 2007
FT
Kardia
2 - 0
Lagkada APE
FT
Kavala
3 - 0
Nestos Chrisoupolis
FT
Makedonikos Foufas
2 - 3
Kampaniakos
FT
Naousa
0 - 2
Doxa Dramas
FT
Orfeas Xanthi
3 - 3
Doxa Proskiniton
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Achilleas Neokesaria
2 - 0
Mavri Aeti Eleftherochori
FT
Amrakia Kostakion
1 - 0
Asteras Petriti
FT
Apollon Larissa
2 - 0
Tilikratis
FT
Ethnikos Filippiadas
2 - 1
Karaiskakis
FT
Niki Volou
0 - 1
Diagoras Sevastis
FT
Pierikos
0 - 2
Thesprotos
FT
Pydna Kitrous
1 - 0
Enosi Apolloniou/Istiaias
FT
Rigas Fereos
0 - 0
Olympiakos Volou
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Chalkis
1 - 1
Panachaiki 2005
FT
Doza Megalopolis
2 - 1
Panargiakos
FT
Fostiras
1 - 1
Pao Loutrakiou
FT
Pamvouprasiakos
3 - 1
Ermionida
FT
Pilou Ao Tsikitiras
1 - 2
Achaiki
FT
Thiva
3 - 1
Panarkadikos
FT
Zevgolatio
2 - 0
Eolikos
Greece: Football League 2 Group 4
FT
AEEK Inka
3 - 2
Triglia Rafinas
FT
Ermis Zonianon
1 - 3
Ergotelis
FT
Ethnikos Piraeus
2 - 0
Atsalenios
FT
Ilisiakos
0 - 2
Ionikos
FT
Proodeftiki
1 - 1
Panthiraikos
FT
Rodos
0 - 2
Agios Ierotheos
FT
Thiella Rafinas
3 - 0
Kifisia
Honduras: Clausura Play Off Semi Final
FT
CD Motagua
2 - 2
Real Espana
FT
CD Olimpia
2 - 2
CD Honduras
Hong Kong: Division 1
FT
Kwai Tsing
1 - 1
Dreams Metro Gallery
FT
Kwun Tong
0 - 1
Sun Hei
FT
Shatin
1 - 0
Wanchai
FT
Tung Sing
9 - 2
Eastern District
FT
Wing Yee
4 - 1
Tai Chung
FT
Wong Tai Sin
4 - 2
Double Flower
FT
Yau Tsim Mong
1 - 0
Citizen
Hong Kong: FA Cup Final
FT
Kitchee
2 - 1
South China FC
Hungary: Division 2
FT
Bekescsaba 1912
3 - 0
Siofok
FT
Cigand SE
2 - 4
Zalaegerszegi
FT
Csakvar
1 - 0
Vac
FT
Kisvarda
2 - 1
Dorogi
FT
Kozarmisleny
0 - 6
Budaorsi
FT
Puskas Academy
0 - 0
Szeged 2011
FT
Soproni VSE
2 - 1
Nyiregyhaza
FT
Soroksar
1 - 1
Balmazujvaros
FT
Szeol
1 - 1
MTE 1904
FT
Szolnoki Mav
1 - 1
Cegledi
Iceland: Urvalsdeild
FT
Breidablik
1 - 3
Stjarnan
FT
Grindavik
1 - 3
Vikingur Olafsvik
FT
IBV
1 - 0
Vikingur Reykjavik
FT
KA Akureyri
2 - 0
Fjolnir
FT
KR Reykjavik
2 - 1
IA Akranes
India: FA Cup Semi Final
FT
Aizawl
0 - 1
Bengaluru
FT
Mohun Bagan
2 - 0
East Bengal
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
1 - 1
Madura United
FT
Bali United Pusam
3 - 0
Pusamania Borneo
FT
Persija Jakarta
1 - 1
Mitra Kukar
Israel: Division 1
FT
Maccabi Petah Tikva
2 - 1
Maccabi Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Bologna
3 - 1
Pescara
FT
Cagliari
3 - 2
Empoli
FT
Crotone
1 - 0
Udinese
FT
Internazionale
1 - 2
Sassuolo
FT
Palermo
1 - 0
Genoa
FT
Roma
3 - 1
Juventus
FT
Sampdoria
1 - 1
Chievo
FT
Torino
0 - 5
Napoli
Italy: Serie B
FT
Bari
0 - 1
Ascoli
Italy: Promotion Play Offs 1st Round
FT
Cosenza
2 - 0
Paganese
FT
Giana Ermino
2 - 2
Viterbese Castrense
FT
Juve Stabia
0 - 0
Catania
FT
Livorno
2 - 1
Renate
FT
Padova
1 - 3
Albinoleffe
FT
Piacenza
2 - 1
Como
FT
Pordenone
2 - 0
Bassano Virtus
FT
Reggiana
2 - 2
Feralpisalo
FT
Siracusa
0 - 2
Casertana
FT
Virtus Francavilla
0 - 0
Fondi
Japan: J1 League
FT
Albirex Niigata
1 - 6
Urawa Red Diamonds
FT
Cerezo Osaka
5 - 2
Sanfrecce Hiroshima
FT
Consadole Sapporo
0 - 2
Gamba Osaka
FT
FC Tokyo
1 - 2
Kashiwa Reysol
FT
Jubilo Iwata
0 - 2
Kawasaki Frontale
FT
Kashima Antlers
1 - 2
Vissel Kobe
FT
Omiya Ardija
2 - 1
Vegalta Sendai
FT
Shimizu S Pulse
1 - 1
Sagan Tosu
FT
Yokohama F Marinos
1 - 0
Ventforet Kofu
Japan: J3 League
FT
Fukushima United
0 - 2
Blaublitz Akita
FT
Gamba Osaka (U23)
1 - 2
YSCC
FT
Giravanz Kitakyushu
2 - 0
Gainare Tottori
FT
Sagamihara
1 - 1
Grulla Morioka
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Briobecca Urayasu
2 - 1
Yokogawa Musashino
FT
FC Osaka
3 - 1
Vanraure Hachinohe
FT
Honda FC
2 - 0
Honda Lock
FT
Imabari
0 - 0
Honda Lock
FT
Nara Club
1 - 0
Tochigi Uva
FT
Reinmeer Aomori
0 - 0
Maruyasu Okazaki
Japan: L1 League Women
FT
Elfen Sayama (W)
0 - 1
Sony Sendai (W)
FT
Iga Kunoichi (W)
2 - 2
INAC Kobe Leonessa (W)
FT
NTV Beleza (W)
3 - 0
JEF United Chiba (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Aktobe
1 - 3
Tobol Kostanay
FT
Astana
2 - 0
Irtysh Pavlodar
FT
Atyrau
2 - 2
Ordabasy
FT
Okzhetpes
2 - 3
Kairat Almaty
FT
Shakhter Karagandy
1 - 0
Akzhayik
FT
Taraz
2 - 1
FC Kaysar
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
1 - 1
Zoo Kericho
FT
Nzoia Sugar
0 - 1
Gor Mahia
FT
Nzoia Sugar
2 - 1
Sony Sugar
FT
Posta Rangers
0 - 0
Nakumatt
FT
Thika United
0 - 0
Homeboyz
Kosovo: Superliga
FT
Drenica
3 - 1
Besa
FT
Drita
2 - 0
Hajvalia
FT
Ferizaj
0 - 0
Gjilani
FT
Feronikeli
1 - 2
Prishtina
FT
Liria
3 - 1
Trepca
FT
Trepca 89
8 - 1
Llapi
Luxembourg: National Division
FT
F91 Dudelange
5 - 2
Fola Esch
FT
Jeunesse Esch
2 - 2
Jeunesse Canach
FT
Mondorf-Les-Bains
0 - 3
Differdange 03
FT
Progres Niederkorn
4 - 1
RM Hamm Benfica
FT
UN Kaerjeng 97
4 - 3
Rumelange
FT
UNA Strassen
3 - 1
Union Titus Petange
FT
Victoria Rosport
4 - 3
Racing Union Luxembourg
Mexico: Clausura Play Off Quarter Final
FT
Guadalajara Chivas
1 - 0
Atlas
FT
Monterrey
0 - 2
UANL Tigres
FT
Toluca
1 - 3
Santos Laguna
Montenegro: Druga CFL
FT
Berane
2 - 0
Igalo
FT
Cetinje
2 - 2
Radnicki Berane
FT
Jezero
2 - 0
Bratstvo Cijevna
FT
Mornar
2 - 0
Celik Niksic
FT
Otrant Olympic
1 - 0
Ibar
Morocco: Botola Pro
FT
Hassania Agadir
2 - 1
Moghreb Tetouan
FT
Ittihad Tanger
0 - 0
Renaissance Berkane
FT
KAC Kenitra
1 - 2
Difaa El Jadida
FT
Kasba Tadla
2 - 1
FAR Rabat
FT
Kawkab Marrakech
2 - 1
Chabab Atlas Khenifra
FT
Raja Casablanca
2 - 1
Chabab Rif Hoceima
Netherlands: Eredivisie
FT
ADO Den Haag
4 - 1
Excelsior
FT
AZ Alkmaar
2 - 3
Utrecht
FT
Feyenoord
3 - 1
Heracles
FT
Go Ahead Eagles
1 - 3
Sparta Rotterdam
FT
Heerenveen
0 - 2
NEC Nijmegen
FT
PSV Eindhoven
4 - 1
PEC Zwolle
FT
Twente
3 - 5
Groningen
FT
Vitesse Arnhem
3 - 0
Roda
FT
Willem II
1 - 3
Ajax
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Asker
2 - 2
Baerum
FT
Brumunddal
1 - 3
Follo
FT
Finnsnes
0 - 0
Skeid
FT
Grorud
0 - 2
Raufoss
FT
KFUM Oslo
1 - 2
Nybergsund Il Trysil
FT
Kjelsas
0 - 0
Ham-Kam
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Bryne
0 - 0
Notodden
FT
Egersund
0 - 1
Byasen
FT
Fana
1 - 2
Hodd
FT
Nardo
2 - 0
Honefoss
FT
Odd Ballklubb II
1 - 5
Nest-Sotra
Panama: Clausura Play Off Semi Final
FT
Atletico Veraguense
1 - 1
Tauro
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro Porteno
1 - 0
General Diaz
FT
Deportivo Capiata
1 - 5
Olimpia Asuncion
Paraguay: Segunda Division
FT
Deportivo Caaguazu
0 - 1
Caacupe FBC
FT
Deportivo Liberacion
0 - 2
Fulgencio Yegros
FT
Deportivo Santani
1 - 2
3 de Febrero
FT
Fernando de la Mora
2 - 1
Club River Plate
FT
Martin Ledesma
2 - 2
Resistencia
FT
Ovetense
3 - 2
Olimpia de Ita
FT
Sportivo Iteno
1 - 1
Guairena
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Real Garcilaso
7 - 0
Juan Aurich
FT
Sport Huancayo
2 - 0
Deportivo Municipal
FT
Sport Rosario
1 - 1
Academia Cantolao
FT
Sporting Cristal
2 - 0
FBC Melgar
FT
UTC
1 - 1
Alianza Lima
FT
Universitario
3 - 0
Comerciantes Unidos
Peru: Segunda Division
FT
Cienciano
2 - 0
Defensor La Bocana
FT
Serrato Pacasmayo
0 - 4
Deportivo Hualgayoc
FT
Sport Ancash
1 - 1
Sport Victoria
FT
Sport Boys
4 - 0
Alfredo Salinas
FT
Union Huaral
3 - 2
Carlos Mannucci
Philippines: Philippines Football League
FT
Davao Aguilas
2 - 3
JP Voltes
Poland: Ekstraklasa
FT
Lech Poznan
2 - 0
Pogon Szczecin
FT
Lechia Gdansk
0 - 0
Korona Kielce
FT
Legia Warszawa
6 - 0
Termalica Nieciecza
Portugal: Primeira Liga
FT
Braga
4 - 0
Nacional
FT
Chaves
2 - 2
Rio Ave
FT
Maritimo
1 - 1
Estoril
FT
Porto
4 - 1
Pacos Ferreira
Portugal: Segunda Liga
FT
Benfica B
1 - 4
Braga B
FT
Fafe
2 - 1
Varzim
FT
Famalicao
2 - 1
Academico de Viseu
FT
Penafiel
0 - 0
Leixoes
FT
Portimonense
3 - 2
Olhanense
FT
Sporting CP B
1 - 2
Academica
FT
Sporting Covilha
1 - 1
Santa Clara
FT
Uniao Madeira
5 - 1
Gil Vicente
FT
Vizela
1 - 1
Freamunde
Qatar: Emir Cup Semi Final
FT
Al Sadd
2 - 0
El Jaish
Romania: Liga I
FT
ACS Poli Timisoara
1 - 1
CSMS Iasi
Romania: Liga II
FT
Clinceni
0 - 6
UTA Arad
Russia: Football Premier League
FT
FC UFA
2 - 1
Anzhi
FT
Rostov
4 - 2
Rubin Kazan
FT
Tom Tomsk
1 - 2
Akhmat Grozny
Russia: Football National League
FT
Baltika
1 - 0
Sokol Saratov
FT
Dinamo Moscow
1 - 0
Shinnik Yaroslavl
FT
Enisey
1 - 0
Tyumen
FT
Luch-Energiya
0 - 0
Sibir
FT
Neftekhimik
1 - 1
Tambov
FT
Spartak Moscow (2)
4 - 0
Khimki
FT
Spartak Nalchik
1 - 3
Mordovia Saransk
FT
Tosno
3 - 1
Khabarovsk
FT
Volgar Astrakhan
2 - 1
Kuban
FT
Zenit St Petersburg II
1 - 1
Fakel Voronezh
Russia: PFL West
FT
CRFSO Smolensk
3 - 2
Dinamo St Petersburg
FT
Kolomna
0 - 2
Dolgoprudny
FT
Spartak Kostroma
4 - 0
Volga Tver
FT
Strogino Moscow
1 - 3
Dinamo Moscow II
Russia: PFL Center
FT
Arsenal Tula II
1 - 0
Dinamo Bryansk
FT
Kaluga
1 - 1
Metallurg Lipetsk
FT
Ryazan
1 - 0
Saturn Ramenskoye
FT
Torpedo Moscow
2 - 0
Energomash Belgorod
FT
Zenit Penza
0 - 2
Avangard Kursk
Russia: PFL South
FT
Biolog-Novokubansk
1 - 1
Krasnodar II
FT
Chernomorets Novorossiysk
1 - 1
Chayka
FT
Kuban II
1 - 3
Druzhba Maykop
FT
Mashuk KMV
0 - 2
Dinamo Stavropol
FT
Rotor Volgograd
3 - 0
Angusht
FT
SKA Rostov
0 - 1
Armavir
FT
Sochi
2 - 0
Afips
FT
Spartak Vladikavkaz
1 - 0
Legion
Russia: PFL East
FT
Dinamo Barnaul
1 - 3
Chita
FT
Irtysh Omsk
0 - 2
Zenit Irkutsk
Serbia: Prva Liga
FT
Radnicki Pirot
1 - 0
Celarevo
Slovakia: Division 1
FT
Dunajska Streda
2 - 2
Sport Podbrezova
Slovenia: Prva Liga
FT
Aluminij
3 - 1
Maribor
South Africa: National 1st Division
FT
Black Leopards
0 - 3
Mthatha Bucks
FT
Cape Town All Stars
4 - 2
Milano United
FT
FC Cape Town
1 - 0
Amazulu
FT
Jomo Cosmos
3 - 0
University Of Pretoria
FT
Mbombela United
3 - 0
Magesi FC
FT
Royal Kings
1 - 2
Thanda Royal Zulu
FT
Stellenbosch
1 - 0
Santos FC
FT
Witbank Spurs
1 - 3
Royal Eagles
South Korea: K League
FT
Jeonnam Dragons
1 - 3
Suwon Bluewings
FT
Pohang Steelers
2 - 1
Jeju United
FT
Sangju Sangmu
2 - 2
Seoul
FT
Ulsan Hyundai
0 - 0
Jeonbuk Motors
South Korea: K League Challenge
FT
Bucheon 1995
1 - 0
Daejeon Citizen
FT
Busan I Park
1 - 1
Ansan Mugunghwa
Spain: Primera Division
FT
Alaves
3 - 1
Celta Vigo
FT
Athletic Club
1 - 1
Leganes
FT
Betis
1 - 1
Atletico Madrid
FT
Eibar
0 - 1
Sporting Gijon
FT
Las Palmas
1 - 4
Barcelona
FT
Real Madrid
4 - 1
Sevilla
FT
Real Sociedad
2 - 2
Malaga
FT
Villarreal
0 - 0
Deportivo La Coruna
Spain: Segunda Division
FT
Lugo
0 - 0
UCAM Murcia
Spain: Segunda B Group 1
FT
Arandina
1 - 4
Racing de Ferrol
FT
Boiro
5 - 1
Burgos
FT
CD Izarra
0 - 3
Racing Santander
FT
Caudal Deportivo
2 - 1
Pontevedra
FT
Coruxo
2 - 0
CD Lealtad
FT
Cultural Leonesa
1 - 0
Osasuna B
FT
Guijuelo
1 - 3
Celta Vigo B
FT
Mutilvera
2 - 1
Palencia
FT
Ponferradina
0 - 0
Tudelano
FT
Somozas
0 - 3
Valladolid B
Spain: Segunda B Group 2
FT
Albacete
0 - 0
Real Madrid Castilla
FT
Arenas Club
4 - 3
Leioa
FT
Athletic Club B
3 - 0
CD Toledo
FT
Barakaldo
1 - 1
Rayo Majadahonda
FT
Mensajero
2 - 1
Real Sociedad B
FT
Navalcarnero
2 - 0
Real Union
FT
San Sebastian de los Reyes
2 - 1
Amorebieta
FT
Sestao River
0 - 2
Fuenlabrada
FT
UD Logrones
5 - 1
Gernika
FT
Zamudio
1 - 3
Socuellamos
Spain: Segunda B Group 3
FT
Atletico Baleares
1 - 0
Alcoyano
FT
Barcelona B
3 - 0
Ebro
FT
CD Eldense
0 - 0
Lleida Esportiu
FT
Cornella
2 - 2
Hercules
FT
Levante B
4 - 1
Badalona
FT
Mallorca B
0 - 1
Villarreal B
FT
Sabadell
3 - 2
Espanyol B
FT
Valencia Mestalla
3 - 1
L'Hospitalet
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Sanluqueno
2 - 0
Villanovense
FT
Cartagena
0 - 0
Recreativo Huelva
FT
Marbella
1 - 1
Real Linense
FT
Melilla
1 - 2
Atletico Mancha
FT
Merida
3 - 0
La Roda
FT
Murcia
3 - 0
Extremadura
FT
San Fernando
4 - 1
Linares
Spain: Primera Division Women
FT
Fundacion Albacete (W)
2 - 1
Tacuense (W)
FT
Granada Tenerife (W)
3 - 0
Levante (W)
FT
Rayo Vallecano (W)
7 - 1
Oiartzun (W)
FT
Real Sociedad (W)
0 - 4
Valencia (W)
FT
Sporting Huelva (W)
3 - 1
Santa Teresa (W)
FT
Zaragoza (W)
1 - 3
Athletic Club (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
GIF Sundsvall
0 - 0
Jonkopings Sodra
FT
Halmstad
1 - 2
Hammarby
FT
Malmo
2 - 1
Ostersunds
FT
Sirius
4 - 1
Elfsborg
Sweden: Superettan
FT
Osters
1 - 1
Degerfors
FT
Varnamo
0 - 0
Varbergs BoIS
Sweden: Division 1 North
FT
Enskede
1 - 3
Vasteras
FT
Nykoping
1 - 3
Vasalunds
FT
Syrianska Botkyrka
2 - 1
IFK Lulea
Sweden: Division 1 South
FT
Mjallby
3 - 1
Oddevold
FT
Rosengard
3 - 3
Husqvarna
Sweden: Damallsvenskan
FT
Djurgarden (W)
2 - 1
Kristianstads (W)
FT
Hammarby DFF (W)
1 - 0
Rosengard (W)
FT
Kopparbergs/Goteb (W)
2 - 2
Pitea (W)
Switzerland: Super League
FT
Basel 1893
3 - 3
Thun
FT
Grasshopper Club
1 - 1
Lausanne-Sport
FT
Young Boys
4 - 1
Luzern
Switzerland: Challenge League
FT
Le Mont Lausanne
1 - 2
Wohlen
FT
Neuchatel Xamax
1 - 0
Servette
Syria: Premier League
FT
Al Wathba
0 - 1
Al Jaish Damascus
Thailand: Premier League
FT
BEC Tero Sasana
1 - 2
Bangkok Glass
FT
Nakhon Ratchasima
0 - 0
Port FC
FT
Navy FC
3 - 1
Super Power Samut Prakan
FT
Thai Honda
1 - 0
Muangthong United
Turkey: Super Lig
FT
Alanyaspor
4 - 2
Kardemir Karabukspor
FT
Gaziantepspor
1 - 2
Galatasaray
FT
Osmanlispor
0 - 4
Akhisar Belediye
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adana Demirspor
1 - 1
Sivasspor
FT
Bandirmaspor
3 - 0
Mersin Idman Yurdu
FT
Elazigspor
5 - 1
Balikesirspor
FT
Eskisehirspor
2 - 2
Gaziantep BB
FT
Giresunspor
1 - 0
Denizlispor
FT
Goztepe
4 - 1
Samsunspor
FT
Manisaspor
2 - 0
Sanliurfaspor
FT
Umraniyespor
1 - 2
Altinordu
FT
Yeni Malatyaspor
1 - 1
Boluspor
USA: MLS
FT
Chicago Fire
4 - 1
Seattle Sounders
FT
New York Red Bulls
1 - 3
Los Angeles Galaxy
FT
Portland Timbers
1 - 1
Atlanta United
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Edmonton
0 - 1
San Francisco Deltas
FT
New York Cosmos
4 - 3
Puerto Rico FC
USA: National Womens Soccer League
FT
Chicago Red Stars (W)
1 - 1
Boston Breakers (W)
FT
Orlando Pride (W)
3 - 1
North Carolina Courage (W)
Ukraine: Premier League
FT
Dnipro Dnipropetrovsk
2 - 3
Karpaty Lviv
FT
Vorskla Poltava
1 - 1
Zirka Kirovohrad
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Boston River
0 - 3
Danubio
FT
Cerro
1 - 2
Rampla Juniors
FT
El Tanque Sisley
2 - 2
Club River Plate
FT
Liverpool Montevideo
1 - 0
Plaza Colonia
FT
Racing Montevideo
1 - 3
Penarol
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Atletico Venezuela
1 - 3
Deportivo Anzoategui
FT
Carabobo
0 - 0
Zamora
FT
Deportivo La Guaira
1 - 1
Portuguesa FC
FT
Monagas
4 - 1
Metropolitanos
FT
Trujillanos
0 - 1
Aragua
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Llaneros
2 - 1
Real Frontera
FT
Petrolero de Anzoategui
0 - 0
Margarita