Football ResultsFriday, 14th July 2017
Argentina: Primera B Nacional
FT
Los Andes
1 - 3
Chacarita Juniors
Australia: NPL Queensland
FT
Redlands United
1 - 2
Moreton Bay United
Australia: NPL Victoria
FT
Bentleigh Greens
3 - 2
Port Melbourne
FT
Melbourne Knights
0 - 2
South Melbourne
FT
Oakleigh Cannons
4 - 0
North Geelong
FT
Pascoe Vale
1 - 0
Avondale
Austria:
FT
Amstetten
1 - 0
Wiener Neustadt
FT
Bad Sauerbrunn
0 - 4
Bruck/Leitha
PEN
Ebreichsdorf
3 - 4
Austria Vienna
FT
Horn
3 - 1
FAC Team Fur Wien
FT
Kalsdorf
0 - 2
Neusiedl am See
FT
Oedt
3 - 1
Stadl-Paura
AET
Parndorf
2 - 1
First Vienna 1894
AET
Seekirchen
1 - 2
Grodig
FT
St Johann
0 - 1
KSV Superfund
FT
Union Vocklamarkt
7 - 0
Worgl
AET
Vorwarts Steyr
1 - 4
Wacker Innsbruck
FT
Weiz
2 - 1
Lafnitz
Brazil: Serie A
FT
Avai
1 - 4
Coritiba
Brazil: Serie B
FT
Brasil de Pelotas
1 - 2
Figueirense
FT
Oeste
2 - 0
Parana
Bulgaria:
FT
Beroe
0 - 0
Vereya Stara Zagora
FT
Etar Veliko Tarnovo
1 - 2
Lokomotiv Plovdiv
CONCACAF: Gold Cup Group Stage
FT
Costa Rica
3 - 0
French Guiana
FT
El Salvador
2 - 0
Curacao
FT
Mexico
0 - 0
Jamaica
CONMEBOL: Copa Sudamericana Stage 2
FT
Deportivo Cali (COL)
1 - 1
Junior (COL)
Cameroon: Division 1
FT
Bamboutos
0 - 1
New Star
FT
New Star
2 - 2
Cotonsport
Chile:
FT
Barnechea
1 - 2
Audax Italiano
China: Super League
FT
Tianjin Teda
1 - 1
Jiangsu Suning
Colombia: FA Cup Round of 16
FT
Atletico Nacional Medellin
2 - 0
Huila
FT
Millonarios
2 - 0
Alianza Petrolera
Croatia:
FT
Inter Zapresic
3 - 1
Cibalia
Denmark:
FT
Aarhus
1 - 2
AC Horsens
Estonia: Meistriliiga
FT
Flora Tallinn
3 - 3
Levadia Tallinn
FT
Tammeka Tartu
1 - 4
FCI Tallinn
Finland: Kakkonen Group C
FT
OTP
1 - 4
TP-47 Tornio
Friendly:
FT
AEK Athens
3 - 1
Banik Ostrava
FT
Amiens
1 - 1
Charleroi
FT
Arosa
0 - 7
Deportivo La Coruna
FT
Bath City
0 - 2
Exeter City
FT
Bayer Leverkusen
0 - 3
Wurzburger Kickers
FT
Braga
2 - 0
Uniao Madeira
FT
Brighton Hove Albion
2 - 0
Fortuna Dusseldorf
PEN
Caen
4 - 3
Le Havre
FT
Cambuur
2 - 3
Almere City
FT
Dundee
1 - 2
Bolton Wanderers
FT
FC Nitra
1 - 2
Brno
FT
Freiburg
0 - 3
Sandhausen
FT
Heart of Midlothian
1 - 2
Newcastle United
FT
Malaga
0 - 1
Sheffield United
FT
Metz
1 - 4
Auxerre
FT
Mickleover Sports
0 - 4
Burton Albion
FT
Oostende
1 - 1
Roeselare
FT
PEC Zwolle
3 - 0
Emmen
FT
Panathinaikos
1 - 0
Genclerbirligi
FT
Real Linense
1 - 0
Betis
FT
Roma
1 - 0
Slovacko
FT
Roskilde
0 - 0
Nykobing
FT
Ruzomberok
2 - 3
Karvina
FT
Shamrock Rovers
0 - 4
Burnley
FT
Sparta Praha
1 - 0
Blackburn Rovers
FT
Standard Liege
1 - 0
Excelsior
FT
Taffs Well
0 - 1
Cardiff City
FT
Wigan Athletic
1 - 1
Liverpool
FT
Winterthur
2 - 1
Wolfsburg
Germany:
FT
Bayern Munich II
5 - 0
Ingolstadt 04 II
FT
Bayreuth
2 - 0
Illertissen
FT
Buchbach
2 - 1
1860 Rosenheim
Indonesia: Liga 1
FT
Bali United Pusam
5 - 0
Barito Putera
FT
Sriwijaya
2 - 1
PS TNI
International Tournaments: Kings Cup Semi Final
PEN
Burkina Faso
0 - 3
Belarus
FT
Thailand
3 - 0
North Korea
Kenya: Division 1
FT
Posta Rangers
2 - 1
Nzoia Sugar
FT
Western Stima
1 - 0
Nzoia Sugar
Malaysia: Premier League
FT
Kuantan FA
3 - 6
Kuala Lumpur
FT
MISC-MIFA
0 - 0
Negeri Sembilan
FT
PDRM
1 - 1
ATM
FT
PKNP
1 - 2
Johor Darul Takzim II
FT
Terengganu
4 - 0
Perlis
FT
UiTM
0 - 1
Sabah
Paraguay: Segunda Division
FT
Olimpia de Ita
2 - 1
Caacupe FBC
Peru: Primera Division Apertura
FT
Real Garcilaso
2 - 1
Alianza Atletico
FT
Universidad San Martin
4 - 1
Juan Aurich
Poland:
FT
Pogon Szczecin
1 - 2
Wisla Krakow
FT
Wisla Plock
0 - 2
Lechia Gdansk
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Finn Harps
2 - 1
Bohemians
FT
St Patricks Athletic
2 - 1
Derry City
Republic of Ireland: Division 1
FT
Athlone Town
1 - 1
Cabinteely
FT
Shelbourne
1 - 2
Wexford Youths
Romania:
FT
CSU Craiova
2 - 0
CSMS Iasi
Russia:
AET
Spartak Moscow
2 - 1
Lokomotiv Moscow
Scotland:
FT
Ayr United
1 - 0
Kilmarnock
Singapore: League Cup Group Stage
FT
Balestier Khalsa
3 - 0
Tampines Rovers
FT
DPMM
3 - 3
Geylang International
South Korea: WK League
FT
Busan Sangmu (W)
0 - 3
Gyeongju HNP (W)
FT
Hwacheon KSPO (W)
1 - 2
Icheon Daekyo (W)
FT
Red Angels (W)
1 - 1
Daejon Sportstoto (W)
FT
Seoul Amazones (W)
4 - 0
Suwon (W)
Sweden: Division 1 North
FT
Nykoping
2 - 3
Akropolis
Syria: Premier League
FT
Hutteen
0 - 6
Al Wahda Damascus
UEFA:
FT
Linfield
0 - 2
Celtic
Ukraine:
FT
Zhemchuzhyna Odesa
2 - 1
Mykolaiv