Football ResultsSunday, 16th April 2017
Albania: Superliga
FT
Luftetari Gjirokaster
1 - 2
Flamurtari Vlore
FT
Vllaznia
1 - 1
Partizani Tirana
Angola: Division 1
FT
Aviacao
2 - 1
Primeiro de Maio
FT
Primeiro de Agosto
4 - 0
Progresso Associacao
Argentina: Primera Division
FT
Atletico Tucuman
1 - 0
San Lorenzo
FT
Boca Juniors
1 - 1
Patronato
FT
Godoy Cruz
3 - 1
Banfield
FT
Quilmes
0 - 1
Colon Santa Fe
FT
Tigre
0 - 2
River Plate
FT
Union Santa Fe
0 - 2
Defensa y Justicia
Argentina: Primera B Nacional
FT
Guillermo Brown
0 - 0
Juventud Unida
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Tristan Suarez
1 - 0
Fenix
Armenia: Premier League
FT
Pyunik Yerevan
1 - 2
Gandzasar
Australia: A League
FT
Brisbane Roar
4 - 3
Wellington Phoenix
FT
Perth Glory
5 - 4
Melbourne City
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Adamstown Rosebud
1 - 2
Weston Workers Bears
Austria: Bundesliga
FT
Mattersburg
0 - 3
Austria Vienna
Austria: Regional League East
FT
Rapid Vienna II
3 - 3
Ebreichsdorf
FT
St Polten II
1 - 0
Neusiedl am See
Azerbaijan: Premier League
FT
Inter Baku
0 - 3
Qarabag
FT
Kapaz
2 - 0
Qabala
Belgium: Division 1A Championship Play Off
FT
Oostende
0 - 1
Anderlecht
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Kortrijk
0 - 3
Genk
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Oriente Petrolero
1 - 1
Bolivar
FT
Petrolero
2 - 0
Jorge Wilstermann
FT
San Jose
2 - 1
Nacional Potosi
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
Aurora
2 - 1
Ciclon
FT
Club Always Ready
0 - 1
Ramiro Castillo
FT
Universitario Beni
3 - 1
CA Bermejo
Brazil: Carioca Taca Rio Play Off Final
FT
Vasco da Gama
2 - 0
Botafogo
Brazil: Baiano Final Phase Semi Final
FT
Fluminense de Feira
0 - 3
Bahia
FT
Vitoria da Conquista
1 - 1
Vitoria
Brazil: Paranaense Final Phase Semi Final
FT
Atletico Paranaense
2 - 1
Londrina
FT
Cianorte
1 - 0
Coritiba
Brazil: Paulista Final Phase Semi Final
FT
Ponte Preta
3 - 0
Palmeiras
FT
Sao Paulo
0 - 2
Corinthians
Brazil: Mineiro Final Phase Semi Final
FT
America Mineiro
1 - 1
Cruzeiro
FT
URT
1 - 1
Atletico Mineiro
Brazil: Gaucho Final Phase Semi Final
FT
Gremio
1 - 1
Novo Hamburgo
Brazil: Pernambucano Final Phase Semi Final
FT
Sport Recife
3 - 2
Nautico Recife
CAF: Confederation Cup Play Off Round
FT
ASEC Mimosas (CIV)
0 - 0
Mounana (GAB)
FT
Al-Hilal Al-Ubayyid (SUD)
3 - 0
Ports Authority (GAM)
FT
JS Kabylie (ALG)
0 - 0
TP Mazembe (COD)
FT
Rivers United (NGA)
2 - 0
Rayon Sport (RWA)
FT
Supersport United (RSA)
5 - 0
BYC (LBR)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Antofagasta
0 - 1
Universidad de Chile
FT
Audax Italiano
5 - 2
Universidad Catolica
FT
Santiago Wanderers
1 - 2
Deportes Temuco
Chile: Primera B
FT
Rangers de Talca
2 - 0
Curico Unido
FT
Santiago Morning
2 - 0
Deportes Copiapo
China: Super League
FT
Tianjin Teda
0 - 3
Guangzhou Evergrande
FT
Yanbian Funde
1 - 1
Hebei China Fortune
China: League One
FT
Xinjiang Tianshan
1 - 0
Dalian Yifang
Colombia: Primera A Apertura
FT
Alianza Petrolera
0 - 1
Huila
FT
America de Cali
4 - 2
Once Caldas
FT
Deportivo Pasto
2 - 1
Millonarios
FT
La Equidad
0 - 0
Tigres
FT
Rionegro
0 - 1
Independiente Medellin
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Fortaleza
2 - 1
Barranquilla
FT
Leones
1 - 2
Llaneros
FT
Orsomarso
1 - 1
Chico
FT
Popayan
1 - 1
Cucuta
FT
Union Magdalena
1 - 3
Pereira
FT
Valledupar
5 - 0
Bogota FC
Congo DR: Play Off Championship
FT
Vita Club
4 - 0
Muungano
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Alajuelense
3 - 1
Universidad de Costa Rica
FT
Belen Siglo
3 - 1
Limon
FT
CS Herediano
2 - 1
Carmelita
FT
Municipal Liberia
0 - 0
Deportivo Saprissa
FT
Perez Zeledon
4 - 1
San Carlos
FT
Santos de Guapiles
1 - 0
Cartagines
Czech Republic: Division 1
FT
Slovan Liberec
3 - 1
Dukla Praha
FT
Viktoria Plzen
2 - 0
Slovacko
Czech Republic: Division 2
FT
Banik Ostrava
1 - 1
Pardubice
Denmark: Superligaen
FT
Lyngby
2 - 2
Midtjylland
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
El Nacional
2 - 2
River Ecuador
FT
Emelec
1 - 0
Barcelona
FT
Fuerza Amarilla
1 - 2
Independiente del Valle
FT
Macara
1 - 0
LDU Quito
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
Deportivo Colon
1 - 1
LDU Portoviejo
FT
Gualaceo
1 - 0
Aucas
FT
Manta
1 - 2
CD Olmedo
Egypt: Division 1
FT
Al Mokawloon
2 - 1
Al Nasr Taa'den
FT
Aswan
0 - 2
Al Ahly Cairo
FT
El Dakhleya
3 - 0
El Entag El Harby
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Chalatenango
2 - 1
Santa Tecla
FT
Isidro Metapan
0 - 1
Firpo
FT
Municipal Limeno
3 - 0
Pasaquina
FT
Sonsonate
2 - 4
Alianza
England: Premier League
FT
Manchester United
2 - 0
Chelsea
FT
West Bromwich Albion
0 - 1
Liverpool
Estonia: Esiliiga
FT
Maardu Linnameeskond
5 - 1
Kuressaare
FT
Tartu Welco
0 - 3
Flora Tallinn II
France: Ligue 1
FT
Marseille
4 - 0
St Etienne
FT
Nantes
0 - 1
Bordeaux
Germany: Bundesliga
FT
Darmstadt 98
2 - 1
Schalke 04
FT
Werder Bremen
2 - 1
Hamburg
Germany: 2. Bundesliga
FT
1860 Munich
1 - 1
Sandhausen
FT
Bochum
1 - 0
Greuther Furth
FT
Dynamo Dresden
1 - 1
Fortuna Dusseldorf
FT
Karlsruher
0 - 1
Heidenheim
FT
St Pauli
1 - 0
Wurzburger Kickers
FT
Union Berlin
3 - 1
Kaiserslautern
Germany: 3. Liga
FT
FSV Frankfurt
1 - 1
Osnabruck
Germany: Regional League North
FT
Oldenburg
2 - 0
St Pauli II
Germany: Regional League Northeast
FT
Oberlausitz Neugersdorf
2 - 0
Budissa Bautzen
Germany: Regional League Southwest
FT
1899 Hoffenheim II
1 - 0
Ulm 1846
FT
Kaiserslautern II
0 - 2
Wormatia Worms
Ghana: Division 1
FT
Aduana Stars
3 - 0
Tema Youth
FT
All Stars
1 - 0
Asante Kotoko
FT
Ebusua Dwarfs
1 - 0
Berekum Chelsea
FT
Hearts of Oak
1 - 1
Elmina Sharks
FT
Inter Allies
1 - 0
Ashanti Gold
FT
Liberty Pro
0 - 0
Great Olympics
FT
WAFA
2 - 0
Aduana Stars
Hong Kong: Division 1
FT
Shatin
3 - 1
Tai Chung
Hong Kong: FA Cup Quarter Final
FT
Southern
3 - 1
Hong Kong Sapling
Hungary: Division 2
FT
Cigand SE
0 - 5
Bekescsaba 1912
FT
Csakvar
1 - 1
Soproni VSE
FT
Dorogi
2 - 0
Balmazujvaros
FT
MTE 1904
1 - 2
Szolnoki Mav
FT
Nyiregyhaza
1 - 1
Budaorsi
FT
Siofok
3 - 2
Soroksar
FT
Szeged 2011
0 - 0
Cegledi
FT
Szeol
0 - 0
Kozarmisleny
FT
Vac
3 - 3
Kisvarda
FT
Zalaegerszegi
0 - 1
Puskas Academy
India: I League
FT
East Bengal
0 - 1
Shivajians
FT
Mumbai FC
0 - 0
Chennai City
Indonesia: Liga 1
FT
Madura United
2 - 0
Bali United Pusam
FT
PSM Makassar
3 - 1
Persela Lamongan
FT
Persiba Balikpapan
0 - 2
Persija Jakarta
Japan: J1 League
FT
Cerezo Osaka
2 - 2
Gamba Osaka
FT
Consadole Sapporo
1 - 1
Kawasaki Frontale
FT
FC Tokyo
0 - 1
Urawa Red Diamonds
FT
Jubilo Iwata
2 - 1
Sagan Tosu
FT
Sanfrecce Hiroshima
0 - 1
Yokohama F Marinos
FT
Shimizu S Pulse
1 - 1
Omiya Ardija
FT
Vegalta Sendai
1 - 4
Kashima Antlers
FT
Ventforet Kofu
0 - 2
Albirex Niigata
FT
Vissel Kobe
1 - 2
Kashiwa Reysol
Japan: J2 League
FT
Kamatamare Sanuki
1 - 1
Fagiano Okayama Next
FT
Roasso Kumamoto
2 - 0
Matsumoto Yamaga
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
3 - 1
Gainare Tottori
FT
Fukushima United
1 - 1
Sagamihara
FT
Grulla Morioka
1 - 0
Fujieda MYFC
FT
Kagoshima United
2 - 1
Giravanz Kitakyushu
FT
Kataller Toyama
0 - 0
Ryukyu
FT
Tochigi SC
2 - 1
Azul Claro Numazu
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Briobecca Urayasu
0 - 2
Imabari
FT
FC Osaka
3 - 1
Maruyasu Okazaki
FT
Honda FC
6 - 0
Tochigi Uva
FT
Reinmeer Aomori
2 - 1
Nara Club
FT
Ryutsu Keizai
1 - 0
Honda Lock
FT
Vanraure Hachinohe
1 - 0
Mio Biwako Shiga
Japan: L1 League Women
FT
JEF United Chiba (W)
2 - 1
Iga Kunoichi (W)
FT
Nojima Stella (W)
1 - 1
Elfen Sayama (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
FC Kaysar
1 - 1
Irtysh Pavlodar
FT
Kairat Almaty
3 - 0
Ordabasy
FT
Okzhetpes
0 - 3
Astana
FT
Shakhter Karagandy
1 - 1
Tobol Kostanay
FT
Taraz
0 - 0
Akzhayik
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
1 - 0
Muhoroni Youth
FT
Homeboyz
1 - 2
Nzoia Sugar
FT
Nakumatt
3 - 0
Thika United
FT
Western Stima
0 - 0
Chemelil Sugar
FT
Zoo Kericho
0 - 3
Sofapaka
Kosovo: Superliga
FT
Besa
1 - 0
Liria
FT
Drita
0 - 2
Trepca 89
FT
Ferizaj
1 - 1
Drenica
Kuwait: Premier League
FT
Al Arabi Kuwait City
0 - 2
Khaitan
FT
Al Tadhamon
0 - 1
Al Kuwait
FT
Burgan
0 - 6
Yarmouk
Latvia: Virsliga
FT
Riga
2 - 2
FS Metta/Lu
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Atlas
1 - 1
Santos Laguna
FT
Club America
1 - 0
Club Queretaro
FT
Monarcas
1 - 2
Leon
FT
Pachuca
0 - 0
Guadalajara Chivas
FT
Puebla
2 - 1
Cruz Azul
FT
Toluca
1 - 1
Monterrey
FT
UANL Tigres
4 - 0
UNAM Pumas
FT
Veracruz
0 - 1
Necaxa
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Dorados
1 - 2
Correcaminos UAT
FT
Juarez
3 - 0
Celaya
FT
Loros Universidad
2 - 0
Atlante
FT
Tampico Madero
0 - 0
Murcielagos
Montenegro: Prva CFL
FT
Decic
1 - 0
Sutjeska
Montenegro: Druga CFL
FT
Bratstvo Cijevna
0 - 0
Igalo
FT
Ibar
2 - 0
Radnicki Berane
FT
Jezero
2 - 2
Mornar
FT
Kom
2 - 0
Cetinje
FT
Otrant Olympic
1 - 0
Berane
Morocco: Botola Pro
FT
Difaa El Jadida
0 - 0
Renaissance Berkane
FT
FAR Rabat
4 - 1
Chabab Rif Hoceima
FT
Kasba Tadla
0 - 2
Wydad Casablanca
Morocco: Elite 2
FT
AS Sale
5 - 3
Racing de Casablanca
FT
Mouloudia Oujda
2 - 0
JSM Laayoune
FT
Rachad Bernoussi
1 - 0
US Temara
FT
Sidi Kacem
0 - 1
Olympique Dcheira
FT
Wydad Fes
1 - 1
Rapide Oued Zem
Netherlands: Eredivisie
FT
Ajax
5 - 1
Heerenveen
FT
Feyenoord
2 - 0
Utrecht
FT
Groningen
5 - 1
PEC Zwolle
FT
Willem II
2 - 0
Go Ahead Eagles
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Club Guarani
2 - 1
Libertad
FT
Olimpia Asuncion
1 - 1
Sportivo Trinidense
Paraguay: Segunda Division
FT
Deportivo Caaguazu
1 - 0
Fernando de la Mora
FT
Deportivo Liberacion
0 - 3
3 de Febrero
FT
Deportivo Santani
2 - 2
Sportivo Iteno
FT
Guairena
3 - 0
General Caballero
FT
Ovetense
4 - 0
Caacupe FBC
FT
Sportivo Iteno
1 - 0
Resistencia
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Juan Aurich
0 - 1
Deportivo Municipal
FT
Real Garcilaso
0 - 0
Comerciantes Unidos
FT
Universitario
3 - 0
Alianza Lima
Romania: Liga I
FT
Dinamo Bucuresti
2 - 1
Viitorul Constanta
FT
Gaz Metan Medias
3 - 1
Pandurii Targu Jiu
Russia: Football Premier League
FT
Arsenal Tula
0 - 3
Lokomotiv Moscow
FT
Gazovik Orenburg
2 - 1
Terek Grozni
FT
Spartak Moscow
2 - 1
Zenit St Petersburg
FT
Ural
1 - 0
Tom Tomsk
Russia: PFL West
FT
CRFSO Smolensk
0 - 3
Tekstilshtik Ivanovo
FT
Dolgoprudny
1 - 1
Dynamo St Petersburg
FT
Kolomna
1 - 1
Domodedovo Moscow
FT
Spartak Kostroma
0 - 0
Torpedo Vladimir
FT
Strogino Moscow
2 - 1
Znamya Truda
FT
Volga Tver
0 - 6
Dinamo Moscow II
Russia: PFL Center
FT
Arsenal Tula II
1 - 4
Ryazan
FT
Avangard Kursk
2 - 0
Chertanovo Moscow
FT
Metallurg Lipetsk
1 - 0
Dinamo Bryansk
FT
Saturn Ramenskoye
2 - 1
Vityaz Podolsk
FT
Zenit Penza
4 - 2
Energomash Belgorod
Russia: PFL South
FT
Angusht
0 - 0
Legion
FT
Chernomorets Novorossiysk
1 - 2
Druzhba Maykop
FT
Kuban II
0 - 1
Afips
FT
Mashuk KMV
3 - 3
Armavir
FT
Rotor Volgograd
3 - 0
Krasnodar II
FT
Spartak Vladikavkaz
1 - 2
Sochi
Scotland: Premiership
FT
Ross County
2 - 2
Celtic
Slovakia: Division 1
FT
Ruzomberok
2 - 1
Slovan Bratislava
FT
Spartak Trnava
4 - 0
Tatran Presov
South Africa: Premier Soccer League
FT
Free State Stars
0 - 1
Mamelodi Sundowns
South Africa: National 1st Division
FT
Amazulu
3 - 0
Magesi FC
FT
Jomo Cosmos
1 - 1
Thanda Royal Zulu
South Korea: K League
FT
Jeju United
1 - 2
Gangwon FC
FT
Jeonbuk Motors
4 - 1
Sangju Sangmu
FT
Suwon Bluewings
0 - 0
Gwangju
FT
Ulsan Hyundai
1 - 1
Seoul
South Korea: K League Challenge
FT
Anyang
2 - 0
Seoul E-Land
FT
Seongnam Ilhwa
1 - 2
Gyeongnam
Spain: Primera Division
FT
Betis
2 - 0
Eibar
FT
Granada
0 - 3
Celta Vigo
FT
Leganes
0 - 1
Espanyol
FT
Valencia
0 - 0
Sevilla
Spain: Segunda Division
FT
Alcorcon
0 - 3
Getafe
FT
Cordoba
1 - 0
Almeria
FT
Lugo
2 - 1
Oviedo
FT
Sevilla Atletico
6 - 2
Valladolid
FT
UCAM Murcia
0 - 1
Rayo Vallecano
FT
Zaragoza
1 - 0
Mallorca
Spain: Segunda B Group 1
FT
Arandina
1 - 5
Racing Santander
FT
Boiro
0 - 0
Palencia
FT
Cultural Leonesa
3 - 1
Racing de Ferrol
FT
Ponferradina
4 - 2
Burgos
FT
Somozas
1 - 0
Pontevedra
Spain: Segunda B Group 2
FT
CD Toledo
0 - 1
Rayo Majadahonda
FT
Navalcarnero
1 - 3
Albacete
FT
San Sebastian de los Reyes
0 - 1
Mensajero
FT
Socuellamos
1 - 3
Fuenlabrada
Spain: Segunda B Group 3
FT
Atletico Baleares
1 - 1
Ebro
FT
Mallorca B
1 - 1
Espanyol B
FT
Sabadell
0 - 2
Badalona
Spain: Segunda B Group 4
FT
Cartagena
1 - 1
Extremadura
FT
Ejido
1 - 0
Atletico Mancha
FT
La Hoya Lorca
1 - 0
Recreativo Huelva
FT
Merida
1 - 0
Linares
FT
Real Jaen
0 - 0
Murcia
FT
San Fernando
0 - 1
Villanovense
Spain: Primera Division Women
FT
Barcelona (W)
3 - 0
Betis (W)
FT
Rayo Vallecano (W)
2 - 1
Sporting Huelva (W)
FT
Real Sociedad (W)
8 - 1
Tacuense (W)
FT
Santa Teresa (W)
3 - 0
Espanyol (W)
FT
Zaragoza (W)
3 - 2
Fundacion Albacete (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
Djurgarden
3 - 0
Elfsborg
FT
GIF Sundsvall
1 - 2
Hacken
FT
Halmstad
0 - 3
Malmo
FT
Orebro
2 - 1
Ostersunds
Sweden: Superettan
FT
Dalkurd
0 - 0
Varbergs BoIS
FT
Norrby
1 - 1
Trelleborgs
FT
Syrianska
2 - 1
GAIS
Sweden: Division 1 North
FT
Enskede
0 - 2
Sollentuna
Sweden: Division 1 South
FT
Assyriska BK
2 - 1
Oddevold
FT
Mjallby
2 - 1
Qviding FIF
Sweden: Damallsvenskan
FT
Kopparbergs/Goteb (W)
1 - 0
KIF Orebro DFF (W)
FT
Kristianstads (W)
0 - 1
Vittsjo (W)
FT
Linkopings (W)
3 - 0
Limhamn Bunkeflo (W)
FT
Pitea (W)
0 - 1
Djurgarden (W)
FT
Rosengard (W)
7 - 2
Kvarnsvedens (W)
Tunisia: Ligue 1 Relegation Group
FT
Avenir de la Marsa
2 - 0
Zarzis
FT
CA Bizertin
1 - 0
CS Hammam-Lif
FT
Tataouine
1 - 0
JS Kairouanaise
USA: MLS
FT
Colorado Rapids
1 - 2
Real Salt Lake
FT
Columbus Crew
2 - 1
Toronto FC
FT
Houston Dynamo
2 - 2
Minnesota United
FT
Portland Timbers
0 - 1
Sporting Kansas City
USA: National Womens Soccer League
FT
Kansas City (W)
2 - 0
Boston Breakers (W)
FT
Seattle Reign (W)
1 - 1
Sky Blue (W)
Ukraine: Premier League
FT
Chornomorets Odesa
1 - 0
Oleksandriya
FT
Volyn Lutsk
1 - 0
Zirka Kirovohrad
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Boston River
4 - 0
Rampla Juniors
FT
El Tanque Sisley
2 - 1
Sud America
FT
Liverpool Montevideo
0 - 1
Defensor Sporting
FT
Penarol
1 - 0
Danubio
Uzbekistan: PFL
FT
Neftchi Fargona
1 - 2
Bunyodkor
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
AC Mineros
4 - 4
Deportivo Anzoategui
FT
Aragua
1 - 0
Deportivo JBL
FT
Caracas
0 - 0
Atletico Socopo
FT
Estudiantes FC
1 - 4
Deportivo Tachira
FT
Metropolitanos
1 - 1
Portuguesa FC
FT
Monagas
1 - 1
Deportivo La Guaira
Vietnam: V League 1
FT
Becamex Binh Duong
2 - 2
Hai Phong
FT
Ho Chi Minh City
1 - 4
Sanna Khanh Hoa