Football ResultsSaturday, 16th September 2017
Albania:
FT
Flamurtari Vlore
3 - 1
Lushnja
Algeria:
FT
ES Setif
1 - 0
Biskra
FT
MC Oran
0 - 0
Hussein Dey
Angola: Division 1
FT
Inter Luanda
3 - 0
Desportivo JGM
FT
Petro Atletico
4 - 2
Academica do Lobito
FT
Progresso Lunda Sul
1 - 1
Kabuscorp
FT
Sagrada Esperanca
1 - 1
Onze Bravos
FT
Santa Rita de Cassia
0 - 1
Desportivo Huila
Argentina:
FT
Acassuso
1 - 0
Sacachispas
FT
Atlanta
1 - 0
Almirante Brown
FT
Colegiales
2 - 0
San Miguel
FT
Comunicaciones
0 - 1
Tristan Suarez
FT
Villa San Carlos
4 - 2
Barracas Central
Argentina:
FT
Almagro
0 - 1
Brown de Adrogue
FT
Estudiantes SL
2 - 0
All Boys
FT
Gimnasia Jujuy
0 - 2
Atletico de Rafaela
FT
Los Andes
0 - 0
Deportivo Moron
FT
San Martin Tucuman
1 - 0
Ferro Carril Oeste
FT
Santamarina
1 - 2
Aldosivi
FT
Villa Dalmine
2 - 0
Boca Unidos
Argentina:
FT
Argentinos Juniors
1 - 2
Belgrano Cordoba
FT
Colon Santa Fe
0 - 0
Estudiantes LP
FT
Defensa y Justicia
1 - 3
Union Santa Fe
FT
Independiente
0 - 1
Lanus
FT
Newells Old Boys
2 - 0
Olimpo Bahia Blanca
FT
San Lorenzo
1 - 0
Arsenal Sarandi
Armenia:
FT
Alashkert
1 - 0
Shirak
Australia: NPL Play-Off Quarter Final
FT
Adelaide City
0 - 1
Apia Leichhardt Tigers
FT
Canberra Olympic
1 - 4
Edgeworth Eagles
Austria:
FT
Stadl-Paura
0 - 2
Allerheiligen
FT
Union Gurten
1 - 1
Vorwarts Steyr
Austria:
FT
Hohenems
1 - 0
Wacker Innsbruck II
FT
Schwaz
3 - 2
Pinzgau
FT
St Johann
1 - 3
Seekirchen
FT
USK Anif
7 - 0
Hard
FT
Wals Grunau
1 - 3
Alberschwende
Austria:
FT
Stadlau
0 - 1
Neusiedl am See
Austria:
FT
Admira Wacker
2 - 1
Sturm Graz
FT
SCR Altach
2 - 2
Rapid Vienna
FT
Wolfsberger AC
0 - 0
LASK Linz
Azerbaijan:
FT
Inter Baku
1 - 1
Sumqayit
FT
Neftchi Baku
1 - 2
Zira
Bahrain:
FT
Al Najma Club
6 - 0
Riffa
FT
East Riffa Club
1 - 1
Al Ahli Club Manama
FT
Muharraq Club
2 - 0
Malkiya
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Minsk
1 - 0
Minsk
FT
Dnepr Mogilev
2 - 2
Gorodeya
FT
Krumkachy
0 - 3
Torpedo Zhodino
FT
Vitebsk
1 - 0
Gomel
Belgium:
FT
Charleroi
2 - 2
Waasland-Beveren
FT
Kortrijk
2 - 2
Anderlecht
FT
Lokeren
1 - 1
Antwerp
FT
St Truiden
2 - 1
Genk
Belgium:
FT
Beershot Wilrijk
2 - 2
Westerlo
FT
Tubize
2 - 0
Lierse
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Guabira
4 - 0
Nacional Potosi
FT
Real Potosi
2 - 0
Blooming
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Deportivo Kala
0 - 0
Universitario de Vinto
FT
Ramiro Castillo
1 - 0
Tiquipaya
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Club Destroyers
3 - 0
Vaca Diez
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Atletico Sucre
2 - 2
CA Bermejo
FT
Quebracho Villa Montes
3 - 0
Flamengo de Sucre
Bosnia and Herzegovina:
FT
GOSK Gabela
0 - 2
Zrinjski
FT
Mladost Doboj Kakanj
1 - 1
Sloboda Tuzla
FT
Sarajevo
2 - 0
Siroki Brijeg
FT
Vitez
2 - 0
Celik Zenica
Brazil: Serie A
FT
Botafogo
2 - 0
Santos
Brazil: Serie B
FT
Brasil de Pelotas
2 - 0
CRB
FT
Ceara
1 - 1
America Mineiro
FT
Internacional
3 - 0
Figueirense
FT
Oeste
1 - 0
Nautico Recife
FT
Parana
2 - 1
Londrina
FT
Paysandu
2 - 0
ABC
FT
Vila Nova
2 - 1
Luverdense
Brazil: Serie C Play-Off Quarter Final
FT
Fortaleza
2 - 0
Tupi
FT
Volta Redonda
0 - 1
Sampaio Correa
Bulgaria:
FT
Cherno More Varna
0 - 1
CSKA Sofia
FT
Vereya Stara Zagora
2 - 1
Dunav Ruse
Bulgaria:
FT
Sevlievo
0 - 0
Kariana Erden
Bulgaria:
FT
Dobrudzha
1 - 0
Svetkavitsa
Bulgaria:
FT
Belasitsa Petrich
1 - 0
Slivnishki Geroy
FT
Botev Ihtiman
1 - 4
Chavdar Etropole
FT
CSKA Sofia
2 - 0
Septemvri Simitli
FT
Elin Pelin
2 - 0
Balkan Botevgrad
FT
Germanea
0 - 1
Hebar Pazardzhik
FT
Pirin Razlog
1 - 0
Minyor Pernik
FT
Rilski Sportist
1 - 1
Pirin Gotse Delchev
FT
Svoboda Peshtera
1 - 0
Marek
FT
Vihren
2 - 0
Bansko
Bulgaria:
FT
Atletik Kuklen
0 - 3
Arda Kardzhali
FT
Gigant Saedinenie
0 - 0
Dimitrovgrad
FT
Minyor Radnevo
1 - 0
Uragan Boyadzhik
FT
Rozova Dolina
7 - 1
Eurocollege
FT
Svilengrad 1921
2 - 1
Vereya Stara Zagora II
FT
Zagorets Nova Zagora
3 - 1
Rakovski 2011
Bulgaria:
FT
Chernomorets Balchik
2 - 2
Lokomotiv Sofia
FT
Litex Lovech
1 - 0
Oborishte
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
1 - 3
Botev Vratsa
FT
Pomorie
0 - 2
Montana
FT
Tsarsko Selo
3 - 2
Ludogorets II
CAF: Champions League Quarter Final
FT
Al Ahly Cairo (EGY)
2 - 2
Esperance ST (TUN)
FT
Ferroviario Beira (MOZ)
1 - 1
USM Alger (ALG)
CAF: Confederation Cup Quarter Final
FT
Al-Hilal Al-Ubayyid (SUD)
1 - 2
TP Mazembe (COD)
FT
FUS Rabat (MAR)
1 - 0
CS Sfaxien (TUN)
FT
MC Alger (ALG)
1 - 0
Club Africain (TUN)
China: Super League
FT
Guangzhou R&F
2 - 1
Beijing Guoan
FT
Liaoning Whowin
1 - 2
Hebei China Fortune
FT
Shandong Luneng
1 - 1
Yanbian Funde
FT
Shanghai SIPG
6 - 1
Shanghai Shenhua
FT
Tianjin Quanjian
2 - 1
Chongqing Lifan
China: League One
FT
Beijin BG
3 - 0
Lijiang Jiayunhao
FT
Dalian Transcendence
1 - 0
Zhejiang Yiteng
FT
Meizhou Hakka
1 - 0
Boading Yingli Yitong
FT
Wuhan Zall
2 - 1
Nei Mongol Zhongyou
China: Super League Women
FT
Beijing Zao Tai (W)
0 - 0
Tianjin Huisen (W)
FT
Changchun Dazhong (W)
0 - 2
Dalian Aerbin (W)
FT
Hebei Yuandong (W)
0 - 2
Shanghai Shenhua (W)
FT
Shandong JFSS (W)
2 - 0
Jiangsu Suning (W)
Chinese Taipei: Inter City League
FT
NSTC
0 - 0
Tatung
FT
Tainan City
3 - 1
Royal Blues
FT
Taipower
0 - 2
Ming Chuan University
Colombia: Primera A Clausura
FT
Alianza Petrolera
1 - 2
Envigado
FT
Deportes Tolima
2 - 1
Patriotas
FT
Jaguares
1 - 0
Once Caldas
FT
Junior
2 - 0
Tigres
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Fortaleza
3 - 3
Llaneros
FT
Leones
2 - 0
Atletico FC
Croatia:
FT
Inter Zapresic
1 - 3
Dinamo Zagreb
FT
Slaven Belupo
1 - 1
NK Osijek
Croatia:
FT
Dugopolje
2 - 0
Kustosija
FT
Lucko
0 - 2
Gorica
FT
Novigrad
0 - 3
Hajduk Split II
FT
Sibenik
1 - 0
Sesvete
FT
Varazdin
2 - 0
Dinamo Zagreb II
Cyprus:
FT
Ethnikos Achnas
1 - 2
Olympiakos Nicosia
FT
Kition Larnaca
1 - 0
AEL Limassol
FT
Pafos
2 - 1
Omonia Nicosia
Cyprus:
FT
Anagennisi Derynias
0 - 0
Thoi Lakatamias
FT
Asil Lisis
1 - 0
Othellos Athienou
FT
Digenis Oroklinis
1 - 1
EN Paralimniou
FT
Karmiotissa Polemidion
4 - 0
Xylotympou 2006
FT
Omonia Aradippou
5 - 2
Chalkanoras Idaliou
FT
Zakakiou
0 - 0
Ayias Napas
Cyprus:
FT
Ahironas Liopetriou
2 - 2
Pegia 2014
FT
Digenis Akritas Morphou
0 - 0
Apea Akrotiriu
FT
Eny Digenis Ipsonas
3 - 0
Ormidias
FT
Ethnikos Latsion
0 - 1
APEP Pitsilias
FT
Finikas Agia Marina
1 - 1
ENAD
FT
MEAP Nisou
4 - 0
Elpida Astromeriti
FT
Olympias Limpion
0 - 2
Livadiakos/Salamina
Czech Republic:
FT
Pardubice
0 - 1
Znojmo
FT
Pribram
1 - 3
Olympia Hradec
FT
Taborsko
2 - 1
Usti Nad Labem
FT
Trinec
3 - 3
Opava
FT
Varnsdorf
1 - 1
Hradec Kralove
Czech Republic:
FT
Brno
1 - 2
Slovan Liberec
FT
Karvina
3 - 5
Sigma Olomouc
FT
Slovacko
0 - 1
Mlada Boleslav
Denmark:
FT
2 - 1
Kjellerup
FT
Jammerbugt
4 - 1
Aarhus Fremad
FT
Sydvest 05
6 - 1
Odder IGF
Denmark:
FT
AB Copenhagen
1 - 1
Naestved
FT
B93 Copenhagen
0 - 0
Skovshoved
FT
Bronshoj
0 - 3
Frem
FT
Hillerod Fodbold
0 - 1
Hvidovre
Denmark:
FT
HIK Hellerup
2 - 0
Dalum
FT
Kolding IF
1 - 0
Naesby
FT
Middelfart
4 - 3
Greve
Denmark:
FT
Sonderjyske
2 - 2
AC Horsens
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Universidad Catolica
0 - 0
Guayquil City
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CDS Santa Rita
1 - 1
Tecnico Universitario
FT
Imbabura
0 - 0
Deportivo Colon
FT
LDU Loja
0 - 1
America de Quito
FT
Mushuc Runa
1 - 3
CD Olmedo
Egypt:
FT
Al Nasr Cairo
2 - 3
Al Ittihad Alexandria
FT
Wadi Degla
2 - 1
ENPPI
El Salvador:
FT
Dragon
2 - 1
Pasaquina
FT
Santa Tecla
5 - 0
Firpo
England:
FT
Barrow
1 - 1
Torquay United
FT
Bromley
1 - 0
Solihull Motors
FT
Dagenham & Redbridge
3 - 1
Halifax Town
FT
Dover Athletic
4 - 0
Chester City
FT
Eastleigh
2 - 2
Fylde
FT
Ebbsfleet United
0 - 0
Tranmere Rovers
FT
Gateshead
0 - 1
Aldershot Town
FT
Leyton Orient
1 - 2
Hartlepool United
FT
Macclesfield Town
1 - 4
Maidstone United
FT
Maidenhead
2 - 1
Boreham Wood
FT
Woking
2 - 0
Sutton United
FT
Wrexham
1 - 1
Guiseley
England:
FT
Barnsley
0 - 3
Aston Villa
FT
Birmingham City
1 - 3
Preston North End
FT
Brentford
1 - 1
Reading
FT
Bristol City
4 - 1
Derby County
FT
Burton Albion
2 - 1
Fulham
FT
Cardiff City
1 - 1
Sheffield Wednesday
FT
Hull City
1 - 1
Sunderland
FT
Ipswich Town
2 - 0
Bolton Wanderers
FT
Middlesbrough
3 - 2
Queens Park Rangers
FT
Millwall
1 - 0
Leeds United
FT
Nottingham Forest
1 - 2
Wolverhampton Wanderers
FT
Sheffield United
0 - 1
Norwich City
England:
FT
Blackburn Rovers
0 - 1
AFC Wimbledon
FT
Blackpool
3 - 1
Oxford United
FT
Bradford City
1 - 0
Rotherham United
FT
Bury
0 - 0
Plymouth Argyle
FT
Gillingham
1 - 0
Charlton Athletic
FT
Milton Keynes Dons
3 - 2
Rochdale
FT
Oldham Athletic
1 - 2
Shrewsbury Town
FT
Portsmouth
4 - 1
Fleetwood Town
FT
Southend United
2 - 2
Northampton Town
FT
Walsall
1 - 1
Peterborough United
FT
Wigan Athletic
3 - 0
Bristol Rovers
England:
FT
Tiverton
3 - 2
Basingstoke
England:
FT
Merstham
3 - 3
Brightlingsea Regent
England:
FT
Coalville Town
2 - 1
Witton Albion
FT
Farsley Celtic
3 - 1
Halesowen Town
FT
Matlock Town
2 - 2
Marine
FT
Whitby Town
2 - 2
Sutton Coldfield
FT
Workington
1 - 0
Hednesford Town
England:
FT
Cambridge United
2 - 1
Coventry City
FT
Carlisle United
1 - 1
Barnet
FT
Cheltenham Town
3 - 1
Colchester United
FT
Chesterfield
1 - 2
Accrington Stanley
FT
Crawley Town
0 - 1
Notts County
FT
Exeter City
3 - 0
Crewe Alexandra
FT
Grimsby Town
2 - 1
Yeovil Town
FT
Lincoln City
0 - 1
Mansfield Town
FT
Morecambe
2 - 1
Newport County
FT
Port Vale
1 - 1
Forest Green
FT
Swindon Town
3 - 2
Stevenage
FT
Wycombe Wanderers
1 - 2
Luton Town
England:
FT
Crystal Palace
0 - 1
Southampton
FT
Huddersfield Town
1 - 1
Leicester City
FT
Liverpool
1 - 1
Burnley
FT
Newcastle United
2 - 1
Stoke City
FT
Tottenham Hotspur
0 - 0
Swansea City
FT
Watford
0 - 6
Manchester City
FT
West Bromwich Albion
0 - 0
West Ham United
England:
FT
Manchester City (U23)
2 - 2
Sunderland (U23)
Estonia: Meistriliiga
FT
Paide LM
1 - 2
Flora Tallinn
FT
Sillamae Kalev
0 - 0
Kalju Nomme
FT
Trans Narva
3 - 1
Tammeka Tartu
FT
Tulevik Viljandi
1 - 1
FCI Tallinn
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
0 - 2
Rakvere Tarvas
FT
Maardu Linnameeskond
5 - 1
Santos Tartu
FIFA: Womens World Cup France 2019 UEFA Qualifying Group Stage
FT
Germany (W)
6 - 0
Slovenia (W)
FYR Macedonia:
FT
Renova
1 - 0
Pelister
FYR Macedonia:
FT
Belasica
1 - 0
Sasa
FT
Borec Veles
1 - 1
Bregalnica Stip
FT
Horizont Turnovo
2 - 5
Tikves
FT
Osogovo
2 - 1
Plackovica
FT
Pobeda Valandovo
1 - 2
Kozhuf Miravci
FYR Macedonia:
FT
Makedonija GP
1 - 1
Labunishta
FT
Novaci
1 - 1
Lokomotiva Skopje
FT
Struga
1 - 1
Gostivar
FT
Teteks
1 - 2
Gorno Lisice
FT
Vellazerimi 77
1 - 0
Zajazi Zajas
Faroe Islands: Premier League
FT
07 Vestur
5 - 0
Skala
FT
Fuglafjordur
1 - 5
B36 Torshavn
FT
KI Klaksvik
6 - 0
EB/Streymur
FT
TB/FCS/ROYN
0 - 0
NSI Runavik
FT
Torshavn
1 - 2
Vikingur Gota
Finland: Veikkausliiga
FT
Ilves Tampere
1 - 4
HJK Helsinki
FT
RoPS
0 - 3
SJK
FT
VPS
1 - 3
KuPS Kuopio
Finland: Ykkonen
FT
AC Oulu
2 - 1
GrIFK
FT
Ekranas IF
3 - 1
OPS
FT
Jaro
1 - 2
Honka
FT
KPV
1 - 2
Gnistan
Finland: Kakkonen Group A
FT
JaPS
3 - 0
MIPK
FT
Keski-Uusimaa
1 - 2
Pepo
FT
Kiffen
0 - 2
Sudet
Finland: Kakkonen Group B
FT
EsPa
0 - 1
KaPa
FT
MuSa
0 - 1
BK-46
FT
Peimari United
1 - 1
Jazz
Finland: Kakkonen Group C
FT
Kajha
1 - 0
TP-47 Tornio
FT
KuFu 98
1 - 2
OTP
FT
Villiketut
0 - 7
AC Kajaani
Finland: Naisten Liga
FT
JyPK (W)
2 - 0
GBK (W)
France:
FT
Sochaux
2 - 4
Reims
France:
FT
Dijon
0 - 1
St Etienne
FT
Guingamp
1 - 0
Lille
FT
Monaco
3 - 0
Strasbourg
FT
Nantes
1 - 0
Caen
FT
Troyes
0 - 1
Montpellier
France:
FT
Red Star 93
1 - 1
Laval
Friendly:
FT
USA (W)
3 - 1
New Zealand (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dinamo Batumi
0 - 5
Torpedo Kutaisi
FT
Samtredia
2 - 1
Lokomotivi Tbilisi
Germany:
FT
Chemie Leipzig
2 - 1
63 Luckenwalde
FT
Viktoria Berlin
3 - 4
Babelsberg 03
Germany:
FT
Rot-Weiss Oberhausen
3 - 0
Erndtebruck
FT
Verl
0 - 0
Uerdingen 05
FT
Wegberg-Beeck
3 - 0
Wiedenbruck 2000
Germany:
FT
Eintracht Braunschweig II
0 - 2
Weiche Flensburg
FT
Hamburg II
2 - 0
Lubeck
FT
Hannover 96 II
0 - 0
Wolfsburg II
FT
SW Rehden
0 - 3
Germania Egestorf/Langreder
Germany:
FT
Bayreuth
0 - 5
Bayern Munich II
FT
Illertissen
0 - 2
Garching
FT
Schalding-Heining
4 - 2
Unterfohring
FT
Seligenporten
1 - 4
Ingolstadt 04 II
Germany:
FT
Elversberg
1 - 1
Ulm 1846
FT
FSV Frankfurt
1 - 0
Stuttgart II
FT
Koblenz
1 - 0
Eintract Stadtallendorf
FT
Mainz 05 II
2 - 0
Kickers Offenbach
FT
Rochling Volklingen
0 - 0
Steinbach
FT
Stuttgarter Kickers
3 - 3
Schott Mainz
Germany:
FT
Duisburg
1 - 6
Nurnberg
FT
Sandhausen
1 - 0
Kaiserslautern
FT
St Pauli
0 - 4
Ingolstadt 04
Germany:
FT
Bayern Munich
4 - 0
Mainz 05
FT
Eintracht Frankfurt
1 - 2
Augsburg
FT
Leipzig
2 - 2
Borussia Monchengladbach
FT
Stuttgart
1 - 0
Wolfsburg
FT
Werder Bremen
1 - 2
Schalke 04
Germany:
FT
Aalen
2 - 3
Wurzburger Kickers
FT
Carl Zeiss Jena
2 - 2
Meppen
FT
Fortuna Koln
1 - 1
Hallescher
FT
Hansa Rostock
0 - 0
Werder Bremen II
FT
Karlsruher
1 - 0
SF Lotte
FT
Paderborn 07
2 - 1
Preussen Munster
FT
Unterhaching
1 - 4
Sonnenhof Grossaspach
Greece:
FT
Levadiakos
1 - 0
Xanthi
FT
Olympiakos Piraeus
1 - 1
Asteras Tripolis
FT
PAOK
1 - 0
Panetolikos
Guatemala:
FT
Deportivo Petapa
1 - 1
Sanarate
Hong Kong:
FT
I-Sky Yuen Long
1 - 3
Hong Kong Sapling
FT
Southern
3 - 1
Guangzhou R&F (U19)
Hungary:
FT
Balmazujvaros
0 - 1
Debrecen
FT
Budapest Honved
1 - 3
Ferencvaros
FT
Diosgyori
2 - 4
PAKS
FT
Puskas Academy
1 - 0
Mezokovesd-Zsory
FT
Szombathelyi Haladas
1 - 0
Ujpest
FT
Vasas
3 - 1
Videoton
Iceland: 1. Deild
FT
Grotta
1 - 4
Kopavogur
FT
Haukar
0 - 6
Fylkir
FT
IR
2 - 0
Leiknir Faskrudsfjordor
FT
Keflavik
1 - 0
Fram Reykjavik
FT
Thor Akureyri
3 - 3
Leiknir Reykjavik
FT
Throttur Reykjavik
4 - 0
Selfoss
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
2 - 0
Persela Lamongan
Israel:
FT
Beitar Jerusalem
3 - 3
Hapoel Haifa
FT
Hapoel Ashkelon
2 - 1
Hapoel Akko
FT
Ironi Kiryat Shmona
3 - 1
Maccabi Petah Tikva
FT
Maccabi Haifa
4 - 2
Hapoel Raanana
Italy:
FT
Brescia
0 - 0
Pro Vercelli
FT
Cremonese
1 - 1
Carpi
FT
Empoli
3 - 0
Ascoli
FT
Foggia
1 - 1
Palermo
FT
Frosinone
3 - 2
Bari
FT
Novara
1 - 0
Cittadella
FT
Perugia
3 - 0
Parma
FT
Salernitana
2 - 2
Pescara
FT
Virtus Entella
3 - 1
Ternana
Italy:
FT
Arzachena
2 - 1
Pontedera
Italy:
FT
Modena
0 - 3
Renate
Italy:
FT
Akragas
2 - 0
Paganese
FT
Bisceglie
0 - 2
Catanzaro
FT
Cosenza
1 - 1
Fidelis Andria
FT
Fondi
1 - 3
Siracusa
FT
Juve Stabia
1 - 3
Trapani
FT
Lecce
1 - 0
Rende
FT
Reggina
1 - 1
Matera
FT
Sicula Leonzio
0 - 3
Monopoli
Italy:
FT
Crotone
0 - 2
Internazionale
FT
Fiorentina
2 - 1
Bologna
FT
Roma
3 - 0
Verona
Japan: J1 League
FT
Albirex Niigata
2 - 4
Kashima Antlers
FT
FC Tokyo
1 - 0
Vegalta Sendai
FT
Omiya Ardija
2 - 2
Gamba Osaka
FT
Sagan Tosu
2 - 1
Ventforet Kofu
FT
Sanfrecce Hiroshima
1 - 0
Cerezo Osaka
FT
Shimizu S Pulse
0 - 3
Kawasaki Frontale
FT
Vissel Kobe
2 - 0
Consadole Sapporo
FT
Yokohama F Marinos
1 - 1
Kashiwa Reysol
Japan: J2 League
FT
JEF United Chiba
2 - 1
Mito Hollyhock
FT
Machida Zelvia
0 - 0
Montedio Yamagata
FT
Matsumoto Yamaga
3 - 0
Thespakusatsu Gunma
FT
Oita Trinita
1 - 2
V-Varen Nagasaki
FT
Renofa Yamaguchi
0 - 1
Gifu
FT
Shonan Bellmare
1 - 0
Kamatamare Sanuki
FT
Tokushima Vortis
3 - 3
Fagiano Okayama Next
FT
Yokohama FC
1 - 1
Tokyo Verdy
Japan: J3 League
FT
Fujieda MYFC
0 - 2
Grulla Morioka
FT
Ryukyu
0 - 1
Kagoshima United
FT
Tochigi SC
2 - 0
Gamba Osaka (U23)
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
Honda Lock
1 - 2
Tochigi Uva
FT
Maruyasu Okazaki
1 - 0
Briobecca Urayasu
FT
Ryutsu Keizai
2 - 2
Reinmeer Aomori
FT
Sony Sendai
2 - 2
Yokogawa Musashino
Japan: L1 League Women
FT
Nagano Parceiro (W)
0 - 1
Albirex Niigata (W)
FT
Urawa Red Diamonds (W)
4 - 1
Nojima Stella (W)
Jordan:
FT
Al Aqaba
1 - 1
Ramtha
FT
Al Jazeera Amman
2 - 2
Al Faisaly Amman
Kazakhstan: Premier League
FT
Atyrau
2 - 2
Aktobe
FT
Irtysh Pavlodar
0 - 1
Akzhayik
FT
Taraz
1 - 5
Kairat Almaty
FT
Tobol Kostanay
0 - 0
Ordabasy
Kenya: Division 1
FT
Kariobangi Sharks
0 - 0
Sofapaka
Kosovo:
FT
Falmurtari
0 - 0
Liria
FT
Llapi
2 - 0
Besa
FT
Prishtina
2 - 1
Vllaznia Pozheran
Latvia: Virsliga
FT
Riga
2 - 1
Liepaja
FT
Rigas Futbola Skola
1 - 0
Spartaks
Lebanon:
FT
Al Akhaa Al Ahli
1 - 1
Racing Beirut
FT
SAFA
1 - 0
Salam Zgharta
Lithuania: Division 1
FT
Trakai
2 - 3
Suduva Marijampole
Luxembourg:
FT
Progres Niederkorn
1 - 0
Differdange 03
Malaysia: League Cup Quarter Final
FT
Pahang
3 - 1
Perak
Malta:
FT
Gzira United
3 - 2
Hibernians
FT
Hamrun Spartans
0 - 0
Balzan
FT
Naxxar Lions
1 - 1
Lija Athletic
FT
Senglea Athletic
1 - 0
Birkirkara
Mexico:
FT
Atletico San Luis
1 - 0
Zacatepec 1948
FT
Correcaminos UAT
3 - 3
Tapachula
FT
Universidad Guadalajara
1 - 0
Tampico Madero
Mexico:
FT
Club Tijuana
1 - 1
Club America
FT
Cruz Azul
2 - 1
Santos Laguna
FT
Monarcas
3 - 3
UANL Tigres
Moldova: Division 1 2017
FT
Speranta
1 - 3
Milsami Orhei
FT
Zimbru Chisinau
1 - 0
Dinamo-Auto Tiraspol
Montenegro:
FT
Buducnost Podgorica
0 - 0
Petrovac
FT
Iskra Danilovgrad
0 - 0
Grbalj
FT
Kom
2 - 1
Decic
FT
Sutjeska
3 - 0
Rudar Pljevlja
FT
Zeta
3 - 0
Mladost Podgorica
Morocco:
FT
Chabab Atlas Khenifra
2 - 0
Moghreb Tetouan
FT
Raja Casablanca
2 - 0
FAR Rabat
Morocco:
FT
Ittihad Khemisset
0 - 1
Raja Beni Mellal
FT
Kasba Tadla
1 - 1
Jeunesse Ben Guerir
FT
Sidi Kacem
2 - 1
Wydad Temara
FT
Wydad Fes
1 - 0
Mouloudia Oujda
Netherlands:
FT
Excelsior
1 - 2
Heerenveen
FT
NAC Breda
2 - 1
Groningen
FT
PEC Zwolle
2 - 1
Heracles
FT
Roda
1 - 3
Willem II
Northern Ireland:
FT
Ballymena United
1 - 3
Glentoran
FT
Coleraine
3 - 0
Carrick Rangers
FT
Crusaders
0 - 0
Ards
FT
Dungannon Swifts
2 - 1
Warrenpoint Town
FT
Glenavon
3 - 1
Cliftonville
FT
Linfield
4 - 0
Ballinamallard United
Northern Ireland:
FT
Ballyclare Comrades
0 - 3
PSNI
FT
Dergview
3 - 1
Portadown
FT
Harland & Wolff Welders
0 - 0
Newry City
FT
Knockbreda
4 - 2
Lurgan Celtic
FT
Larne
0 - 1
Institute
FT
Loughgall
2 - 1
Limavady United
Northern Ireland:
FT
Armagh City
0 - 2
Queens University
FT
Donegal Celtic
1 - 2
Newington Youth Club
FT
Lisburn Distillery
2 - 5
Banbridge Town
FT
Portstewart
1 - 5
Moyola Park
Norway: Eliteserien
FT
Stabaek
0 - 2
Stromsgodset
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Brumunddal
1 - 2
Nybergsund Il Trysil
FT
Finnsnes
0 - 3
Alta
FT
Grorud
0 - 3
Baerum
FT
Ham-Kam
2 - 1
Skeid
FT
KFUM Oslo
0 - 1
Raufoss
FT
Kjelsas
3 - 1
Follo
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Fana
2 - 5
Vidar
FT
Fram Larvik
2 - 0
Honefoss
FT
Odd Ballklubb II
3 - 0
Vindbjart
FT
Vard Haugesund
3 - 2
Egersund
Panama:
FT
Alianza
2 - 2
Sporting San Miguelito
FT
Independiente
0 - 2
Tauro
FT
Santa Gema
0 - 1
Atletico Veraguense
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Nacional
0 - 5
Sportivo Trinidense
FT
Sol de America
0 - 2
Club Guarani
Peru: Primera Division Clausura
FT
Sport Rosario
1 - 1
Universidad San Martin
FT
Sporting Cristal
0 - 0
Real Garcilaso
Peru: Segunda Division
FT
Cesar Vallejo
2 - 1
Cienciano
FT
Deportivo Coopsol
0 - 0
Cultural Santa Rosa
Philippines: Philippines Football League
FT
Davao Aguilas
1 - 3
Ceres
FT
Global FC
0 - 0
Meralco Manila
FT
Stallion
1 - 0
JP Voltes
Poland:
FT
Bytovia Bytow
1 - 0
Puszcza Niepolomice
FT
Chrobry Glogow
2 - 3
Rakow Czestochowa
FT
Podbeskidzie
2 - 0
Pogon Siedlce
FT
Stomil Olsztyn
2 - 0
Miedz Legnica
FT
Wigry Suwalki
2 - 1
Odra Opole
FT
Zaglebie Sosnowiec
1 - 3
Chojniczanka Chojnice
Poland:
FT
Garbarnia Krakow
1 - 0
Gryf Wejherowo
FT
Legionovia Legionowo
3 - 1
Row 1964 Rybnik
FT
Olimpia Elblag
0 - 1
Znicz Pruszkow
FT
Rozwoj Katowice
0 - 0
Gawrdia Koszalin
FT
Siarka Tarnobrzeg
4 - 0
MKS Kluczbork
FT
Warta Poznan
1 - 0
Jastrzebie
FT
Wisla Pulawy
1 - 1
Stal Stalowa Wola
Poland:
FT
Gornik Zabrze
2 - 2
Slask Wroclaw
FT
Wisla Krakow
2 - 0
Piast Gliwice
FT
Wisla Plock
3 - 1
Pogon Szczecin
Portugal:
FT
Academica
4 - 2
Sporting CP B
FT
Braga B
1 - 1
UD Oliveirense
FT
Porto B
2 - 1
Nacional
Portugal:
FT
Boavista
2 - 1
Benfica
FT
Maritimo
2 - 1
Aves
FT
Sporting CP
2 - 0
Tondela
Qatar:
FT
Al Arabi
1 - 3
Al Sailiya
FT
Al Khor
2 - 4
Al Rayyan
FT
Al Markhiya
2 - 1
Al Sadd
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Finn Harps
1 - 2
Sligo Rovers
Republic of Ireland: Division 1
FT
Cobh Ramblers
0 - 3
Cabinteely
FT
Longford Town
1 - 1
UCD
Republic of Ireland: League Cup Final
FT
Shamrock Rovers
0 - 3
Dundalk
Romania:
FT
Cetate Rasnov
3 - 0
Petrotub Roman
FT
Harman
4 - 0
Sanatatea Darabani
FT
Metalosport Galati
1 - 3
Csikszereda Miercurea Ciuc
FT
Odorheiu Secuiesc
2 - 1
Focsani
FT
Otelul Galati
2 - 0
Bucovina Radauti
FT
Sporting Liesti
2 - 2
Targu Secuiesc
Romania:
FT
Agricola Borcea
1 - 3
Olimpia Ramnicu Sarat
FT
Axiopolis Cernavoda
3 - 1
Steaua Bucuresti II
FT
Oltenita
1 - 5
Inainte Modelu
FT
Unirea 2004 Slobozia
4 - 0
Delta Tulcea
FT
Victoria Traian
0 - 3
Viitorul Constanta II
Romania:
FT
Avantul Reghin
1 - 0
Unirea Alba Iulia
FT
Industria Galda
1 - 1
Iernut
FT
Performanta Ighiu
3 - 3
ASC Recea
FT
Unirea Dej
0 - 1
Sanatatea Cluj
FT
Unirea Tasnad
2 - 0
Universitatea Cluj
Romania:
FT
Aninoasa
0 - 1
Alexandria
FT
Gloria Popesti Leordeni
3 - 0
Mioveni II
FT
Sporting Rosiori
0 - 2
Vointa Saelele
Romania:
FT
Gloria Cermei
2 - 5
Ghiroda
FT
International Balesti
2 - 0
Millenium Giarmata
Romania:
FT
ACS Poli Timisoara
0 - 0
Sepsi OSK
FT
CSU Craiova
2 - 2
Dinamo Bucuresti
Romania:
FT
Dacia Unirea Braila
3 - 1
SCM Pitesti
FT
Luceafarul Oradea
1 - 1
Clinceni
FT
Pandurii Targu Jiu
1 - 1
Afumati
FT
Politehnica Timisoara
2 - 2
Balotesti
FT
Rapid Suceava
2 - 0
Mioveni
FT
Ripensia Timisoara
4 - 1
Metaloglobus
FT
Sportul Snagov
2 - 0
Olimpia Satu Mare
FT
Stiinta Miroslava
1 - 3
Hermannstadt
FT
UTA Batrana Doamna
0 - 1
Dunarea Calarasi
Russia:
FT
Anzhi
1 - 5
Krasnodar
FT
CSKA Moscow
2 - 0
Rostov
Russia:
FT
Ararat Moscow
4 - 0
Sokol Saratov
FT
Kaluga
1 - 4
Saturn Ramenskoye
FT
Khimik Nobomoskovsk
0 - 1
Zorky Krasnogorsk
FT
Rotor Volgograd II
0 - 1
Energomash Belgorod
FT
Ryazan
0 - 2
Torpedo Moscow
FT
Zenit Penza
0 - 3
Dinamo Bryansk
Russia:
FT
Akademiya Futbola
1 - 0
Chernomorets Novorossiysk
FT
Angusht
1 - 0
Krasnodar II
FT
Biolog-Novokubansk
3 - 2
Anzhi II
FT
Legion
1 - 0
Mashuk KMV
FT
Spartak Nalchik
3 - 0
SKA Rostov
FT
Spartak Vladikavkaz
1 - 0
Druzhba Maykop
Russia:
FT
Chertanovo Moscow
3 - 1
Torpedo Vladimir
FT
Kolomna
0 - 1
Spartak Kostroma
FT
Pskov 747
2 - 0
Luki-Energiya
FT
Tekstilshtik Ivanovo
3 - 2
Veles Moscow
Russia:
FT
Avangard Kursk
0 - 0
Rotor Volgograd
FT
Dinamo St Petersburg
2 - 0
Tyumen
FT
Khimki
1 - 1
Tambov
FT
Krylya Sovetov
3 - 0
Baltika
FT
Kuban
2 - 2
Fakel Voronezh
FT
Luch-Energiya
1 - 1
Zenit St Petersburg II
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
0 - 2
Enisey
FT
Shinnik Yaroslavl
0 - 1
Sibir
FT
Tom Tomsk
1 - 2
Spartak Moscow (2)
FT
Volgar Astrakhan
2 - 0
Orenburg
Saudi Arabia:
FT
Al Feiha
1 - 1
Al Taawon
FT
Al Hilal Saudi
1 - 0
Ohod
Scotland:
FT
Aberdeen
1 - 1
Kilmarnock
FT
Celtic
4 - 0
Ross County
FT
Dundee
3 - 2
St Johnstone
FT
Hamilton Academical
1 - 2
Heart of Midlothian
FT
Hibernian
2 - 2
Motherwell
Scotland:
FT
Airdrieonians
0 - 1
East Fife
FT
Albion Rovers
0 - 4
Stranraer
FT
Ayr United
3 - 3
Alloa Athletic
FT
Forfar Athletic
0 - 5
Arbroath
FT
Queens Park
0 - 5
Raith Rovers
Scotland:
FT
Dumbarton
2 - 1
Brechin
FT
Dunfermline
3 - 0
St Mirren
FT
Falkirk
0 - 0
Dundee United
FT
Inverness CT
1 - 3
Livingston
FT
Queen of the South
1 - 2
Morton
Scotland:
FT
Annan Athletic
1 - 1
Stenhousemuir
FT
Berwick
3 - 2
Elgin City
FT
Clyde
2 - 3
Edinburgh City
FT
Cowdenbeath
0 - 4
Peterhead
FT
Montrose
1 - 3
Stirling Albion
Serbia:
FT
Vojvodina
3 - 1
Napredak
Serbia:
FT
Indjija
1 - 0
Celarevo
FT
Novi Pazar
2 - 0
Backa Topola
FT
Radnicki 1923
0 - 1
Sindjelic Beograd
FT
Radnicki Pirot
3 - 5
Dinamo Vranje
FT
Sloboda Uzice
0 - 2
Metalac GM
FT
Temnic 1924
2 - 0
Buducnost Dobanovci
Singapore: S League
FT
DPMM
0 - 1
Albirex Niigata (S)
Slovakia:
FT
FC Nitra
1 - 0
Sport Podbrezova
FT
MSK Zilina
5 - 1
Trencin
FT
Slovan Bratislava
2 - 1
Ruzomberok
FT
Tatran Presov
0 - 2
Spartak Trnava
FT
Zemplin Michalovce
2 - 1
Senica
Slovenia:
FT
Aluminij
1 - 1
Ankaran Hrvatini
FT
Olimpija Ljubljana
1 - 0
Domzale
FT
Triglav Kranj
1 - 2
Rudar Velenje
South Africa:
FT
Baroka
1 - 0
Free State Stars
FT
Kaizer Chiefs
1 - 1
Bidvest Wits
FT
Platinum Stars
0 - 0
Chippa United
South Africa:
FT
Highlands Park
1 - 2
Tshakhuma Madzivhadila
FT
Mthatha Bucks
1 - 1
Witbank Spurs
FT
Royal Kings
1 - 1
Ubuntu Cape Town
FT
Stellenbosch
2 - 1
Black Leopards
FT
Super Eagles
2 - 0
Uthongathi
FT
University Of Pretoria
2 - 1
Royal Eagles
South Korea: K League
FT
Daegu
0 - 0
Suwon Bluewings
FT
Gangwon FC
3 - 3
Jeonnam Dragons
FT
Sangju Sangmu
3 - 2
Gwangju
South Korea: K League Challenge
FT
Busan I Park
1 - 0
Bucheon 1995
FT
Daejeon Citizen
2 - 1
Gyeongnam
FT
Seongnam Ilhwa
2 - 2
Seoul E-Land
Spain:
FT
La Hoya Lorca
1 - 1
Reus
FT
Numancia
3 - 0
Sporting Gijon
FT
Osasuna
2 - 1
Almeria
FT
Sevilla Atletico
0 - 0
Rayo Vallecano
FT
Valladolid
2 - 1
Granada
Spain:
FT
Cerceda
1 - 0
Union Adarve
FT
Fuenlabrada
2 - 0
Pontevedra
FT
Real Madrid Castilla
2 - 0
Talavera
Spain:
FT
Cartagena
0 - 0
Villanovense
FT
Granada B
1 - 0
Marbella
FT
Las Palmas B
0 - 1
Cordoba B
FT
Murcia
1 - 2
UCAM Murcia
Spain:
FT
Amorebieta
2 - 3
Real Sociedad B
FT
Athletic Club B
0 - 0
Gernika
Spain:
FT
Atletico Saguntino
2 - 3
Valencia Mestalla
FT
Cornella
2 - 0
Ebro
FT
Hercules
1 - 1
Badalona
FT
Peralda
0 - 0
Olot
Spain:
FT
Atletico Madrid
1 - 0
Malaga
FT
Betis
2 - 1
Deportivo La Coruna
FT
Getafe
1 - 2
Barcelona
FT
Levante
1 - 1
Valencia
Sweden: Allsvenskan
FT
Djurgarden
4 - 1
Orebro
FT
Hacken
3 - 0
Elfsborg
FT
IFK Goteborg
1 - 1
Jonkopings Sodra
Sweden: Superettan
FT
Atvidabergs
0 - 1
Syrianska
FT
Gefle
0 - 1
Dalkurd
Sweden: Division 1 North
FT
Sandvikens
1 - 0
Umea
Sweden: Division 1 South
FT
Kristianstad
2 - 3
Oskarshamns AIK
FT
Qviding FIF
3 - 1
Karlskrona
FT
Rosengard
4 - 5
Assyriska BK
FT
Utsiktens
3 - 1
Skovde AIK
Switzerland:
FT
Bassersdorf
0 - 3
FC Zurich
FT
Kosova Zurich
1 - 3
Rapperswil
FT
Locarno
1 - 4
Stade Nyonnais
FT
Munsingen
1 - 0
Schaffhausen
FT
Servette
0 - 1
Luzern
AET
Stade Lausanne Ouchy
2 - 1
Sion
FT
Young Fellows Juventus
1 - 3
Lausanne-Sport
Thailand: Premier League
FT
BEC Tero Sasana
2 - 1
Port FC
FT
Bangkok United
2 - 0
Nakhon Ratchasima
FT
Sisaket
1 - 5
Buriram United
FT
Sukhothai
3 - 3
Ubon UMT
Tunisia:
FT
CA Bizertin
3 - 0
Ben Guerdane
FT
Monastir
2 - 0
JS Kairouanaise
Turkey:
FT
Adanaspor
1 - 0
Manisaspor
FT
Boluspor
3 - 1
Adana Demirspor
FT
Samsunspor
1 - 4
Altinordu
Turkey:
FT
Bodrumspor
2 - 2
Sancaktepe Belediye
FT
Bucaspor Izmir
1 - 2
Hatayspor
FT
Etimesgut Belediyespor
0 - 0
Sariyer
FT
Eyupspor
3 - 2
Kocaeli Birlikspor
FT
Menemen Belediye
5 - 1
Inegolspor
FT
Mersin Idman Yurdu
0 - 6
Kastamonuspor
FT
Sivas Belediyespor
1 - 0
Afjet Ayfonspor
FT
Tokatspor
3 - 3
Keciorengucu
FT
Tuzlaspor
3 - 4
Amedspor
Turkey:
FT
Altay
1 - 1
Sanliurfaspor
FT
Anadolu Selcukluspor
1 - 0
Zonguldak Komurspor
FT
Bandirmaspor
1 - 0
Karsiyaka
FT
Fatih Karagumruk
3 - 0
Kahramanmarasspor
FT
Fethiyespor
0 - 2
Gumushanespor
FT
Kirklarelispor
2 - 1
Pendikspor
FT
Nigde Belediyespor
1 - 1
Nazilli Belediyespor
FT
Sakaryaspor
2 - 1
Hacettepe
FT
Silivrispor
0 - 2
Polatli Bugsasspor
Turkey:
FT
Akhisar Belediye
2 - 1
Kardemir Karabukspor
FT
Galatasaray
2 - 0
Kasimpasa
FT
Yeni Malatyaspor
2 - 4
Bursaspor
UAE:
FT
Al Ain
2 - 2
Al Wasl
FT
Al Shabab Dubai
4 - 1
Hatta
FT
Al Wahda Abu Dhabi
5 - 0
Dibba Al Fujairah
USA: MLS
FT
Atlanta United
3 - 3
Orlando City
FT
Montreal Impact
2 - 3
Minnesota United
FT
Vancouver Whitecaps
2 - 2
Columbus Crew
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Carolina Railhawks
0 - 0
Puerto Rico FC
Uganda:
FT
Jinja SSS
1 - 0
URA
FT
Maroons
0 - 2
Onduparaka
FT
Mbarara City
1 - 0
Express FC
FT
Police FC
1 - 1
SC Villa
FT
Proline
0 - 1
Masavu
FT
The Saints
1 - 1
KCCA
Ukraine:
FT
Avanhard Kramatorsk
2 - 1
Cherkaskyi Dnipro
FT
Balkany Zorya
1 - 1
Naftovyk-Ukrnafta
FT
Hirnyk-Sport
1 - 0
Kremen Kremenchug
FT
Kolos Kovalivka
1 - 2
Helios Kharkiv
FT
Poltava
2 - 0
Mykolaiv
FT
Rukh Vynnyky
1 - 0
Obolon-Brovar Kyiv
FT
Zhemchuzhyna Odesa
0 - 3
Arsenal Kyiv
Ukraine:
FT
Illichivets Mariupol
1 - 0
Zirka Kirovohrad
FT
Oleksandriya
4 - 1
Stal Dniprodzerzhynsk
FT
Veres
1 - 0
Vorskla Poltava
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Defensor Sporting
1 - 0
Danubio
FT
Fenix
0 - 0
Club River Plate
FT
Liverpool Montevideo
1 - 0
Cerro
FT
Montevideo Wanderers
1 - 1
Racing Montevideo
FT
Rampla Juniors
2 - 0
Plaza Colonia
Uruguay: Segunda Division
FT
Atenas
1 - 1
Sportivo Huracan
FT
Central Espanol
0 - 1
Atletico Torque
FT
Miramar
1 - 1
Deportivo Maldonado
FT
Rentistas
4 - 1
Oriental
FT
Tacuarembo
1 - 1
Canadian
FT
Villa Espanola
2 - 0
Cerrito
Uzbekistan: PFL
FT
Buxoro
0 - 0
Dinamo Samarqand
FT
Kokand 1912
2 - 4
Mash Al Mubarek
FT
Nasaf Qarshi
2 - 0
Lokomotiv Tashkent
FT
Navbahor Namangan
2 - 1
Metallurg Bekabad
FT
Pakhtakor Tashkent
3 - 0
Shurtan Guzar
FT
Sogdiana Jizzakh
1 - 1
Qizilqum Zarafshon
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Aragua
1 - 0
Deportivo Tachira
FT
Deportivo JBL
0 - 1
Trujillanos
FT
Deportivo Lara
0 - 3
Carabobo
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Estudiantes Caracas
0 - 0
Diamantes de Guayana
FT
Petrolero de Anzoategui
1 - 1
Angostura
FT
Puerto Cabello
3 - 1
Caracas B
FT
Union Atletico Falcon
4 - 1
Yaracuyanos
FT
Yaracuyanos
1 - 1
UCV
Vietnam: V League 1
FT
Becamex Binh Duong
2 - 0
Hanoi T&t
FT
Can Tho
2 - 1
Ho Chi Minh City
FT
Hai Phong
3 - 1
Sanna Khanh Hoa
Wales:
FT
Bala Town
0 - 4
Carmarthen Town
FT
Llandudno
1 - 0
Barry Town
FT
Newtown AFC
4 - 0
Aberystwyth Town