Football ResultsSunday, 17th September 2017
Albania:
FT
Laci
0 - 1
Luftetari Gjirokaster
FT
Vllaznia
0 - 1
Teuta Durres
Angola: Division 1
FT
Primeiro de Maio
1 - 0
Aviacao
FT
Progresso Associacao
0 - 0
Primeiro de Agosto
FT
Recreativo Do Libolo
1 - 0
Recreativo Caala
Argentina:
FT
Deportivo Espanol
0 - 1
Platense
FT
Fenix
0 - 0
Defensores de Belgrano
Argentina:
FT
Instituto Cordoba
1 - 0
Guillermo Brown
FT
Juventud Unida
1 - 0
Flandria
FT
Nueva Chicago
1 - 1
Independiente Rivadavia
Argentina:
FT
Atletico Tucuman
1 - 1
Chacarita Juniors
FT
Banfield
1 - 0
Racing Club
FT
Boca Juniors
4 - 1
Godoy Cruz
FT
San Martin de San Juan
1 - 3
River Plate
FT
Talleres Cordoba
0 - 0
Velez Sarsfield
Armenia:
FT
Ararat Yerevan
0 - 2
Gandzasar
Australia: NPL Play-Off Quarter Final
AET
Bayswater City
1 - 3
Heidelberg United
FT
South Hobart
2 - 4
Brisbane Strikers
Austria:
FT
SCR Altach II
2 - 0
Dornbirn 1913
Austria:
FT
Admira Wacker II
2 - 2
First Vienna 1894
Austria:
FT
Austria Vienna
5 - 1
St Polten
FT
Mattersburg
1 - 2
Red Bull Salzburg
Azerbaijan:
FT
Qarabag
2 - 0
Kapaz
FT
Sabail
1 - 3
Qabala
Belarus: Division 1
FT
Naftan
3 - 2
Neman Grodno
FT
Slavia Mozyr
0 - 3
Shakhter Soligorsk
FT
Slutsk
1 - 0
Dinamo Brest
Belgium:
FT
Eupen
1 - 1
Standard Liege
FT
Oostende
0 - 2
Gent
FT
Zulte Waregem
2 - 1
Mouscron-Peruwelz
Belgium:
FT
Roeselare
2 - 1
Cercle Brugge
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Bolivar
2 - 1
San Jose
FT
Oriente Petrolero
2 - 2
Petrolero
FT
Sport Boys Warnes
1 - 0
Jorge Wilstermann
FT
Universitario de Sucre
2 - 0
The Strongest
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Escuela Enrique Happ
3 - 1
Club Always Ready
Bolivia: Nacional B Group B
FT
San Lorenzo del Beni
3 - 1
Royal Pari Sion
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Wilstermann Cooper.
1 - 1
Ciclon
Bosnia and Herzegovina:
FT
Borac Banja Luka
1 - 0
Radnik Bijeljina
FT
Zeljeznicar Sarajevo
4 - 1
Krupa
Brazil: Serie A
FT
Atletico Paranaense
3 - 1
Fluminense
FT
Avai
1 - 1
Atletico Mineiro
FT
Corinthians
1 - 0
Vasco da Gama
FT
Cruzeiro
1 - 0
Bahia
FT
Flamengo
2 - 0
Sport Recife
FT
Gremio
0 - 1
Chapecoense
FT
Ponte Preta
1 - 3
Atletico Goianiense
FT
Vitoria
1 - 2
Sao Paulo
Brazil: Serie C Play-Off Quarter Final
FT
Confianca SE
0 - 2
Sao Bento
Bulgaria:
FT
Lokomotiv Plovdiv
1 - 2
Slavia Sofia
FT
Vitosha Bistritsa
0 - 0
Pirin Blagoevgrad
Bulgaria:
FT
Bdin Vidin
2 - 1
Levski 2007
FT
Botev Kozloduy
3 - 0
Botev Lukovit
FT
Pavlikeni
0 - 3
Partizan Cherven Bryag
FT
Spartak Pleven
1 - 0
Yantra Polski Trambesh
FT
Tryavna
4 - 0
Miziya 2005
FT
Yantra Gabrovo
1 - 5
Akademik Svishtov
FT
Yantra Gabrovo
2 - 1
Vihar Slavyanovo
Bulgaria:
FT
Benkovski Byala
1 - 2
Kaliakra
FT
Kubrat
2 - 1
Septemvri Tervel
FT
Lokomotiv Ruse
2 - 1
Botev Novi Pazar
FT
Spartak Varna
1 - 3
Hitrino
Bulgaria:
FT
Levski Karlovo
4 - 3
Borislav Parvomay
FT
Sokol Markovo
1 - 0
Karnobat
FT
Tundja 2006 Yagoda
1 - 3
Asenovets 2005
CAF: Champions League Quarter Final
FT
Al Ahly Tripoli (LBY)
0 - 0
Etoile du Sahel (TUN)
FT
Mamelodi Sundowns (RSA)
1 - 0
Wydad Casablanca (MAR)
Cameroon: Division 1
FT
Colombe
0 - 1
Eding Sport
FT
Dragon de Yaounde
4 - 1
Bamboutos
China: Super League
FT
Guizhou Zhicheng
2 - 1
Henan Jianye
FT
Jiangsu Suning
2 - 2
Guangzhou Evergrande
China: League One
FT
Dalian Yifang
0 - 1
Hangzhou Greentown
FT
Qingdao Huanghai
1 - 0
Shanghai Shenxin
FT
Shijiazhuang Yongchang
3 - 0
Beijin Renhe
FT
Xinjiang Tianshan
1 - 0
Shenzhen
Colombia: Primera A Clausura
FT
America de Cali
3 - 1
Huila
FT
Atletico Nacional Medellin
3 - 2
Millonarios
FT
Rionegro
0 - 1
Deportivo Cali
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Chico
1 - 1
Barranquilla
FT
Orsomarso
1 - 2
Valledupar
FT
Popayan
1 - 1
Bogota FC
FT
Union Magdalena
2 - 1
Real Santander
Costa Rica:
FT
CS Herediano
2 - 1
Perez Zeledon
FT
Cartagines
2 - 2
Alajuelense
FT
Deportivo Saprissa
1 - 0
Belen Siglo
FT
Limon
2 - 2
Carmelita
FT
Municipal Liberia
1 - 4
Municipal Grecia
FT
Universidad de Costa Rica
0 - 2
Santos de Guapiles
Croatia:
FT
Hajduk Split
0 - 2
Rijeka
FT
Rudes
1 - 0
Istra 1961
Cyprus:
FT
Alki Oroklinis
3 - 3
Aris Limassol
FT
Doxa Katokopias
4 - 1
Nea Salamis
Cyprus:
FT
Onisilos
0 - 1
Akritas Chlorakas
Czech Republic:
FT
Ceske Budejovice
1 - 1
Frydek-Mistek
FT
Viktoria Zizkov
1 - 2
Sokolov
Czech Republic:
FT
Jablonec
5 - 0
Vysocina Jihlava
FT
Slavia Praha
2 - 0
Sparta Praha
Denmark:
FT
Ringkobing
1 - 1
Lyseng
Denmark:
FT
Avarta
1 - 2
Marienlyst
Denmark:
FT
Brondby
0 - 0
Aalborg
FT
FC Helsingor
0 - 4
FC Copenhagen
FT
Midtjylland
5 - 1
Hobro
Denmark:
FT
Brabrand
0 - 2
Esbjerg
FT
HB Koge
3 - 0
Viborg
FT
Nykobing
1 - 2
Thisted
FT
Roskilde
0 - 1
Fremad Amager
FT
Skive
3 - 3
Vendsyssel
FT
Vejle
2 - 0
Fredericia
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Clan Juvenil
2 - 2
Deportivo Cuenca
FT
Delfin
2 - 0
Independiente del Valle
FT
Macara
3 - 2
El Nacional
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Gualaceo
1 - 0
Manta
FT
LDU Portoviejo
0 - 0
Aucas
Egypt:
FT
Ismaily
1 - 1
Al Mokawloon
FT
Smouha
2 - 0
Tanta
FT
Zamalek
3 - 0
El Dakhleya
El Salvador:
FT
Alianza
1 - 1
FAS
FT
Audaz
3 - 2
Sonsonate
FT
Isidro Metapan
1 - 0
Chalatenango
FT
Municipal Limeno
1 - 3
Aguila
England:
FT
Norwich City (U23)
1 - 1
Blackburn Rovers (U23)
England:
FT
Doncaster Rovers
0 - 1
Scunthorpe United
England:
FT
Worthing
2 - 2
Staines Town
England:
FT
Chelsea
0 - 0
Arsenal
FT
Manchester United
4 - 0
Everton
Estonia: Esiliiga
FT
Flora Tallinn II
0 - 2
Kuressaare
FT
Tallinna Kalev
6 - 0
FCI Tallinn II
FT
Tartu Welco
2 - 0
Levadia Tallinn II
FIFA: Womens World Cup France 2019 UEFA Qualifying Group Stage
FT
Kazakhstan (W)
0 - 1
Wales (W)
FYR Macedonia:
FT
Pobeda
2 - 2
Akademija Pandev
FT
Rabotnicki
2 - 6
Shkendija
FT
Sileks
0 - 1
Shkupi 1927
FT
Skopje
1 - 1
Vardar Skopje
Finland: Veikkausliiga
FT
Mariehamn
3 - 2
PS Kemi
Finland: Kakkonen Group A
FT
Kultsu
0 - 2
KTP
FT
Legirus Inter
0 - 1
Klubi-04
FT
MP
2 - 3
Lahti Akatemia
Finland: Kakkonen Group C
FT
Hercules
6 - 1
VIFK
FT
Narpes Kraft
0 - 2
GBK
FT
PK-37
2 - 1
JBK
France:
FT
Amiens
0 - 2
Marseille
FT
Angers
0 - 1
Metz
FT
Paris St Germain
2 - 0
Lyon
FT
Rennes
0 - 1
Nice
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Chikhura Sachkhere
2 - 1
Kolkheti Poti
FT
Dinamo Tbilisi
1 - 4
Saburtalo
FT
Shukura
0 - 1
Dila Gori
Germany:
FT
Altglienicke
2 - 2
Lokomotive Leipzig
FT
Auerbach
1 - 1
ZFC Meuselwitz
FT
Energie Cottbus
3 - 1
BFC Dynamo
FT
Oberlausitz Neugersdorf
3 - 1
Hertha Berlin II
FT
Wacker Nordhausen
4 - 1
Union Furstenwalde
Germany:
FT
Alemannia Aachen
3 - 3
Fortuna Dusseldorf II
FT
Borussia Monchengladbach II
1 - 1
Koln II
FT
Viktoria Koln
0 - 1
Borussia Dortmund II
Germany:
FT
Altona 93
0 - 3
Eintracht Norderstedt
FT
Havelse
1 - 1
Drochtersen/Assel
FT
Luneburger Hansa
1 - 2
Jeddeloh
FT
Oldenburg
0 - 0
06 Hildesheim
FT
St Pauli II
1 - 0
Eutin 08
Germany:
FT
Freiburg II
1 - 1
1899 Hoffenheim II
Germany:
FT
Bochum
1 - 2
Heidenheim
FT
Darmstadt 98
4 - 3
Arminia Bielefeld
FT
Greuther Furth
3 - 1
Fortuna Dusseldorf
FT
Jahn Regensburg
0 - 2
Dynamo Dresden
Germany:
FT
1899 Hoffenheim
1 - 1
Hertha Berlin
FT
Bayer Leverkusen
4 - 0
Freiburg
FT
Borussia Dortmund
5 - 0
Koln
Greece:
FT
Lamia
0 - 1
AEK Athens
FT
Larisa
0 - 0
Atromitos Athinon
FT
Panathinaikos
1 - 0
Apollon Smirnis
FT
Platanias
0 - 0
Kerkyra
Guatemala:
FT
Antigua GFC
0 - 0
Comunicaciones
FT
CSD Municipal
2 - 1
Malacateco
FT
Deportivo Marquense
1 - 1
Coban Imperial
FT
Guastatoya
3 - 0
Xelaju
FT
Siquinala
2 - 0
Suchitepequez
Honduras:
FT
CD Marathon
3 - 2
CD Olimpia
FT
CD Motagua
2 - 1
Real Espana
FT
CD Real Sociedad
1 - 0
Platense
FT
Juticalpa
3 - 1
CD Honduras
Hong Kong:
FT
BC Rangers
0 - 3
Wofoo Tai Po
FT
Sun Pegasus
1 - 1
Kitchee
Hong Kong:
FT
Dreams Metro Gallery
0 - 2
Double Flower
FT
Eastern District
1 - 3
Citizen
FT
Hoi King
3 - 1
Tai Chung
FT
Mutual
6 - 1
Wanchai
FT
Shatin
2 - 1
Wong Tai Sin
FT
Sun Hei
2 - 1
Kwun Tong
FT
Tung Sing
3 - 4
South China FC
FT
Wing Yee
3 - 4
HKFC
Hungary:
FT
Bekescsaba 1912
3 - 1
Siofok
FT
Budafoki LC
1 - 2
Gyori Eto
FT
Budaorsi
1 - 0
MTE 1904
FT
Cegledi
1 - 0
Csakvar
FT
Dorogi
2 - 1
MTK Budapest
FT
Gyirmot
0 - 1
Kazincbarcika
FT
Nyiregyhaza
2 - 0
Soproni VSE
FT
Soroksar
3 - 0
Szeged 2011
FT
Szolnoki Mav
2 - 0
Zalaegerszegi
FT
Vac
2 - 3
Kisvarda
Iceland: Urvalsdeild
FT
FH Hafnarfjordur
2 - 1
IBV
FT
Grindavik
4 - 3
Breidablik
FT
IA Akranes
2 - 2
Stjarnan
FT
KR Reykjavik
0 - 0
KA Akureyri
FT
Valur Reykjavik
4 - 1
Fjolnir
Indonesia: Liga 1
FT
Gresik United
2 - 1
Barito Putera
FT
Persipura Jayapura
4 - 2
Persiba Balikpapan
FT
Sriwijaya
3 - 4
PSM Makassar
Iran:
FT
Persepolis
0 - 1
Paykan
Israel:
FT
Bnei Sakhnin
0 - 0
Ashdod
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
0 - 1
Hapoel Beer Sheva
Italy:
FT
Carrarese
3 - 0
Olbia
FT
Gavorrano
0 - 2
Robur Siena
FT
Lucchese
1 - 1
Monza
FT
Piacenza
2 - 1
Arezzo
FT
Pisa
2 - 1
Viterbese Castrense
FT
Pistoiese
1 - 1
Pro Piacenza
Italy:
FT
Albinoleffe
3 - 1
Santarcangelo
FT
Bassano Virtus
2 - 2
Pordenone
FT
Feralpisalo
2 - 1
Fano Alma Juventus
FT
Fermana
1 - 0
Mestre
FT
Gubbio
0 - 2
Sambenedettese
FT
Teramo
3 - 2
Ravenna
FT
Triestina
1 - 1
Sudtirol
Italy:
FT
Virtus Francavilla
0 - 3
Catania
Italy:
FT
Chievo
1 - 1
Atalanta
FT
Genoa
2 - 3
Lazio
FT
Milan
2 - 1
Udinese
FT
Napoli
6 - 0
Benevento
FT
Sassuolo
1 - 3
Juventus
FT
Spal
0 - 2
Cagliari
FT
Torino
2 - 2
Sampdoria
Japan: J1 League
FT
Jubilo Iwata
1 - 1
Urawa Red Diamonds
Japan: J2 League
FT
Zweigen Kanazawa
3 - 1
Nagoya Grampus
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
2 - 0
Kataller Toyama
FT
FC Tokyo (U23)
1 - 0
Nagano Parceiro
FT
Fukushima United
2 - 0
Gainare Tottori
FT
YSCC
2 - 1
Blaublitz Akita
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
Honda FC
1 - 1
Verspah Oita
FT
Mio Biwako Shiga
1 - 1
Honda Lock
FT
Vanraure Hachinohe
1 - 1
Nara Club
Japan: L1 League Women
FT
JEF United Chiba (W)
0 - 1
NTV Beleza (W)
FT
Sony Sendai (W)
0 - 1
Elfen Sayama (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Shakhter Karagandy
2 - 1
Okzhetpes
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
0 - 0
Homeboyz
FT
Chemelil Sugar
2 - 0
Nakumatt
FT
Nakumatt
3 - 0
Zoo Kericho
FT
Nzoia Sugar
1 - 0
Mathare United
FT
Nzoia Sugar
3 - 1
Muhoroni Youth
FT
Posta Rangers
0 - 0
Ulinzi Stars
FT
Thika United
0 - 0
Gor Mahia
FT
Western Stima
1 - 2
Sony Sugar
Kosovo:
FT
Drita
3 - 0
Drenica
FT
Trepca 89
1 - 2
Gjilani
FT
Vellaznimi
0 - 0
Feronikeli
Latvia: Virsliga
FT
FS Metta/Lu
2 - 2
Ventspils
Lebanon:
FT
Al Islah
0 - 1
Shabab Al Arabi
FT
Nabi Sheet
3 - 2
Tadamon Sour
FT
Tripoli
1 - 5
Al Ansar
Luxembourg:
FT
Fola Esch
3 - 2
Union Titus Petange
FT
Hostert
1 - 2
UNA Strassen
FT
Racing Union Luxembourg
2 - 1
Esch
FT
Rodange 91
0 - 1
Mondorf-Les-Bains
FT
Victoria Rosport
0 - 4
F91 Dudelange
Malta:
FT
Mosta
3 - 1
Tarxien Rainbows
FT
Sliema Wanderers
0 - 1
Valletta
Mexico:
FT
Alebrijes de Oaxaca
1 - 2
Juarez
FT
Celaya
1 - 0
Venados
FT
Dorados
0 - 2
Atlante
FT
Potros UAEM
1 - 1
Murcielagos
Mexico:
FT
Guadalajara Chivas
1 - 1
UNAM Pumas
FT
Leon
3 - 1
Pachuca
FT
Monterrey
2 - 1
Atlas
FT
Necaxa
1 - 1
Puebla
FT
Toluca
3 - 2
Club Queretaro
FT
Veracruz
0 - 1
Lobos BUAP
Moldova: Division 1 2017
FT
Zaria Balti
0 - 2
Sheriff Tiraspol
Montenegro:
FT
Celik Niksic
1 - 2
Ibar
FT
Cetinje
0 - 5
Mornar
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
1 - 4
Mladost Ljeskopolje
FT
Jezero
0 - 2
Berane
FT
Otrant Olympic
0 - 1
Lovcen
Morocco:
FT
Hassania Agadir
3 - 0
Renaissance Berkane
FT
Ittihad Tanger
1 - 1
Racing de Casablanca
FT
Kawkab Marrakech
2 - 1
Olympique Khouribga
FT
Olympique Safi
2 - 1
Chabab Rif Hoceima
Morocco:
FT
AS Sale
0 - 0
JSM Laayoune
FT
Olympique Dcheira
0 - 1
Youssoufia Berrechid
FT
Rachad Bernoussi
1 - 0
KAC Kenitra
FT
USM Oujda
0 - 1
Maghreb Fes
Netherlands:
FT
ADO Den Haag
1 - 1
Ajax
FT
PSV Eindhoven
1 - 0
Feyenoord
FT
Twente
4 - 0
Utrecht
FT
Vitesse Arnhem
1 - 1
VVV Venlo
Norway: Eliteserien
FT
Lillestrom
0 - 0
Kristiansund BK
FT
Rosenborg
3 - 0
Valerenga
FT
Sandefjord
0 - 1
Brann
FT
Sogndal
0 - 1
Haugesund
FT
Tromso
5 - 0
Sarpsborg 08
FT
Viking
2 - 3
Molde
Norway: 1. Division
FT
Arendal
0 - 1
Mjondalen
FT
Fredrikstad
2 - 1
Start
FT
Jerv
2 - 0
Sandnes Ulf
FT
Levanger
2 - 1
Kongsvinger
FT
Ranheim
2 - 2
Elverum
FT
Strommen
2 - 2
Asane
FT
Ullensacker/Kisa
3 - 0
Floro
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Bryne
5 - 0
Byasen
FT
Hodd
2 - 2
Notodden
FT
Nardo
1 - 1
Nest-Sotra
Oman:
FT
Al Mudhaibi
0 - 2
Al Nasr Salalah
FT
Al Oruba
2 - 0
Mirbat
FT
Dhofar
1 - 2
Al Shabab Seeb
FT
Fanja
1 - 2
Al-Salam
FT
Oman Club
2 - 3
Al Suwaiq
FT
Saham
4 - 2
Al Nahda Club
FT
Sohar
1 - 1
Muscat Club
Panama:
FT
Arabe Unido
0 - 0
San Francisco
FT
Chorrillo
1 - 1
Plaza Amador
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Olimpia Asuncion
2 - 2
Independiente FBC
Paraguay: Segunda Division
FT
3 de Febrero
1 - 1
General Caballero
FT
Club River Plate
2 - 3
Fulgencio Yegros
FT
Deportivo Caaguazu
0 - 0
Ovetense
FT
Deportivo Liberacion
1 - 0
Sportivo Iteno
FT
Deportivo Santani
1 - 0
22 de Setiembre
FT
Fernando de la Mora
1 - 1
Guairena
FT
Martin Ledesma
5 - 2
Olimpia de Ita
FT
Resistencia
3 - 1
Caacupe FBC
Peru: Primera Division Clausura
FT
Academia Cantolao
1 - 1
Sport Huancayo
FT
Ayacucho
1 - 2
Alianza Lima
FT
Union Comercio
2 - 2
Deportivo Municipal
FT
Universitario
2 - 0
Juan Aurich
Peru: Segunda Division
FT
Alfredo Salinas
1 - 1
Sport Loreto
FT
Defensor La Bocana
3 - 2
Sport Ancash
FT
Deportivo Hualgayoc
5 - 0
Union Huaral
FT
Sport Victoria
0 - 1
Sport Boys
Philippines: Philippines Football League
FT
Davao Aguilas
0 - 1
Kaya
Poland:
FT
Stal Mielec
3 - 2
Katowice
FT
Tychy
2 - 1
Olimpia Grudziadz
Poland:
FT
LKS Lodz
1 - 1
Belchatow
Poland:
FT
Legia Warszawa
1 - 0
Cracovia Krakow
FT
Sandecja Nowy Sacz
1 - 0
Termalica Nieciecza
Portugal:
FT
Academico de Viseu
2 - 1
Guimaraes B
FT
Cova de Piedade
2 - 0
Benfica B
FT
Gil Vicente
1 - 2
Santa Clara
FT
Real
3 - 1
Penafiel
FT
Sporting Covilha
1 - 1
Famalicao
FT
Uniao Madeira
0 - 2
Leixoes
FT
Varzim
0 - 0
Arouca
Portugal:
FT
Belenenses
2 - 1
Estoril
FT
Braga
2 - 1
Guimaraes
FT
Rio Ave
1 - 2
Porto
Romania:
FT
Concordia
0 - 1
CFR Cluj
FT
Steaua Bucuresti
4 - 0
Gaz Metan Medias
Russia:
FT
Khabarovsk
2 - 2
Akhmat Grozny
FT
Rubin Kazan
0 - 1
Ural
FT
Tosno
2 - 2
Spartak Moscow
Russia:
FT
Anzhi-Junior Zelenodolsk
3 - 0
Lada Togliatti
FT
KAMAZ Naberezhnye Chelny
0 - 1
Mordovia Saransk
FT
Krylya Sovetov II
2 - 1
Ural 2 II
FT
Neftekhimik
0 - 0
Volga Ulyanovsk
FT
Syzran 2003
1 - 0
Orenburg II
FT
Zenit-Izhevsk
1 - 0
Chelyabinsk
Russia:
FT
Sakhalin
3 - 1
Irtysh Omsk
FT
Smena
3 - 1
Dinamo Barnaul
Russia:
FT
Chayka
1 - 1
Afips
FT
Kuban II
1 - 3
Armavir
Russia:
FT
Dinamo St Petersburg II
2 - 2
Dolgoprudny
Saudi Arabia:
FT
Al Ahli Jeddah
1 - 1
Al Nasr Riyadh
Serbia:
FT
Backa
2 - 3
Cukaricki
FT
Borac Cacak
3 - 1
Rad
FT
Javor Ivanjica
0 - 1
Zemun
FT
Macva
4 - 0
Radnik Surdulica
FT
Partizan
3 - 1
Radnicki Nis
FT
Spartak Subotica
3 - 3
Mladost Lucani
FT
Vozdovac
0 - 2
Crvena Zvezda
Singapore: S League
FT
Balestier Khalsa
0 - 1
Tampines Rovers
Slovakia:
FT
Vion Zlate Moravce
2 - 3
Dunajska Streda
Slovenia:
FT
ND Gorica
0 - 3
Maribor
South Africa:
FT
Golden Arrows
4 - 1
Amazulu
South Africa:
FT
Cape Town All Stars
1 - 3
Mbombela United
FT
Jomo Cosmos
1 - 0
Richards Bay
South Korea: K League
FT
Incheon United
1 - 0
Seoul
FT
Jeju United
2 - 1
Ulsan Hyundai
FT
Pohang Steelers
0 - 4
Jeonbuk Motors
South Korea: K League Challenge
FT
Anyang
1 - 3
Ansan Mugunghwa
FT
Suwon City
0 - 2
Ansan Greeners
Spain:
FT
Alcorcon
1 - 1
Barcelona B
FT
Cordoba
2 - 0
Tenerife
FT
Cultural Leonesa
3 - 2
Huesca
FT
Gimnastic
3 - 1
Albacete
FT
Oviedo
1 - 0
Cadiz
Spain:
FT
CD Toledo
6 - 1
Gimnastica Segoviana
FT
Coruxo
1 - 0
Ponferradina
FT
Racing de Ferrol
0 - 1
Navalcarnero
FT
Rapido de Bouzas
1 - 1
Atletico Madrid B
FT
Rayo Majadahonda
0 - 1
Deportivo Fabril
FT
San Sebastian de los Reyes
0 - 2
Guijuelo
FT
Valladolid B
0 - 3
Celta Vigo B
Spain:
FT
Badajoz
0 - 2
Melilla
FT
Betis B
2 - 0
Ejido
FT
Extremadura
1 - 0
San Fernando
FT
Jumilla
1 - 1
Merida
FT
Lorca
1 - 1
Recreativo Huelva
FT
Real Linense
0 - 1
Ecija
Spain:
FT
Barakaldo
2 - 0
Real Union
FT
Burgos
1 - 0
UD Logrones
FT
CD Izarra
0 - 1
Mirandes
FT
CD Lealtad
2 - 2
Osasuna B
FT
CD Vitoria
2 - 2
Arenas Club
FT
Caudal Deportivo
0 - 2
Tudelano
FT
Leioa
0 - 1
Racing Santander
FT
Pena Sport
1 - 6
Sporting Gijon B
Spain:
FT
Alcoyano
1 - 1
Villarreal B
FT
Atletico Baleares
1 - 1
Lleida Esportiu
FT
Deportivo Aragon
1 - 1
Sabadell
FT
Llagostera
0 - 1
Formentera
FT
Ontinyent
0 - 1
Mallorca
FT
Pena Deportiva
0 - 1
Elche
Spain:
FT
Alaves
0 - 3
Villarreal
FT
Girona
0 - 1
Sevilla
FT
Las Palmas
1 - 0
Athletic Club
FT
Real Sociedad
1 - 3
Real Madrid
Sweden: Allsvenskan
FT
AIK
4 - 1
Halmstad
FT
Malmo
4 - 0
Hammarby
FT
Sirius
0 - 5
Ostersunds
Sweden: Superettan
FT
Falkenbergs
1 - 1
Orgryte
FT
Norrby
1 - 0
Brommapojkarna
FT
Varnamo
2 - 1
Degerfors
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
3 - 2
Brage
FT
IFK Lulea
0 - 2
Syrianska Botkyrka
FT
Nykoping
1 - 1
Carlstad United
FT
Team TG
2 - 3
Assyriska
FT
Vasalunds
2 - 0
Enskede
Sweden: Division 1 South
FT
Angelholms
3 - 0
Oddevold
FT
Ljungskile
0 - 2
Husqvarna
FT
Mjallby
1 - 2
Landskrona BoIS
Switzerland:
FT
BSC Old Boys
0 - 4
Young Boys
FT
Biel Bienne
0 - 5
Grasshopper Club
FT
Chiasso
0 - 1
Basel 1893
FT
Delemont
4 - 2
Winterthur
AET
Echallens
3 - 2
Neuchatel Xamax
FT
Koniz
0 - 1
Lugano
PEN
Linth 04
3 - 4
St Gallen
FT
Wil 1900
0 - 3
Thun
Thailand: Premier League
FT
Bangkok Glass
2 - 1
Chiangrai United
FT
Navy FC
2 - 2
Pattaya United
FT
Ratchaburi
6 - 2
Super Power Samut Prakan
FT
Suphanburi
1 - 4
Muangthong United
Tunisia:
FT
Gabes
2 - 0
CO Medenine
FT
Stade Tunisien
1 - 0
Zarzis
Turkey:
FT
Denizlispor
0 - 1
Giresunspor
FT
Gaziantepspor
0 - 0
Erzurumspor
FT
Rizespor
1 - 4
Ankaragucu
Turkey:
FT
Alanyaspor
1 - 4
Fenerbahce
FT
Goztepe
3 - 2
Genclerbirligi
FT
Istanbul Basaksehir
2 - 2
Trabzonspor
FT
Osmanlispor
2 - 4
Sivasspor
USA: MLS
FT
Chicago Fire
3 - 0
DC United
FT
Colorado Rapids
1 - 1
New York City
FT
Dallas
0 - 0
Seattle Sounders
FT
Los Angeles Galaxy
0 - 4
Toronto FC
FT
New York Red Bulls
0 - 0
Philadelphia Union
FT
Real Salt Lake
2 - 1
Portland Timbers
FT
San Jose Earthquakes
1 - 0
Houston Dynamo
FT
Sporting Kansas City
3 - 1
New England Revolution
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Edmonton
2 - 0
Indy Eleven
FT
New York Cosmos
3 - 3
Jacksonville Armada
Ukraine:
FT
Chornomorets Odesa
0 - 0
Shakhtar Donetsk
FT
Olimpik Donetsk
1 - 2
Dynamo Kyiv
FT
Zorya Luhansk
0 - 0
Karpaty Lviv
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Nacional de Football
0 - 2
Penarol
Uruguay: Segunda Division
FT
Cerro Largo
1 - 0
Villa Teresa
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
AC Mineros
2 - 1
Zulia
FT
Caracas
2 - 1
Portuguesa FC
FT
Estudiantes FC
1 - 0
Deportivo Anzoategui
FT
Metropolitanos
2 - 1
Atletico Socopo
FT
Monagas
2 - 1
Atletico Venezuela
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Atletico Guanare
1 - 2
ULA FC
FT
Atletico el Vigia
4 - 3
Real Frontera
FT
Margarita
3 - 1
Atletico Venezuela B
FT
Petare
1 - 2
Gran Valencia
FT
Tucanes
0 - 1
Lala
FT
Urena
3 - 0
Titanes
Vietnam: V League 1
FT
Da Nang
0 - 1
Song Lam Nghe An
FT
Hoang Anh Gia Lai
1 - 2
Dong Tam Long An
FT
Sai Gon
0 - 0
Than Quang Ninh
FT
Thanh Hoa
2 - 3
QNK Quang Nam