Football ResultsSaturday, 18th February 2017
Algeria: Ligue 1
FT
ES Setif
1 - 0
USM Bel Abbes
Algeria: Ligue 2
FT
Blida
1 - 1
RC Arbaa
Angola: Division 1
FT
Desportivo JGM
1 - 1
Academica do Lobito
FT
Inter Luanda
2 - 0
Santa Rita de Cassia
FT
Progresso Lunda Sul
0 - 0
Sagrada Esperanca
Australia: A League
FT
Perth Glory
2 - 2
Brisbane Roar
FT
Wellington Phoenix
1 - 5
Melbourne City
FT
Western Sydney
1 - 0
Sydney FC
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide United II
0 - 3
Adelaide Olympic
FT
Croydon Kings
0 - 5
West Adelaide
FT
NE Metrostars
0 - 0
West Torrens Birkalla
FT
Para Hills Knights
1 - 3
Adelaide Comets
Australia: NPL Victoria
FT
Heidelberg United
0 - 1
Avondale
FT
North Geelong
1 - 2
Bentleigh Greens
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
1 - 2
Perth Glory (Youth)
FT
Cockburn City
3 - 0
Subiaco
FT
Perth SC
3 - 1
Mandurah City
Austria: Bundesliga
FT
Mattersburg
2 - 1
Wolfsberger AC
FT
Rapid Vienna
0 - 0
Admira Wacker
FT
SCR Altach
1 - 2
St Polten
FT
Sturm Graz
0 - 4
Austria Vienna
Azerbaijan: Premier League
FT
Inter Baku
1 - 1
Zira
FT
Neftchi Baku
0 - 0
Kapaz
Belgium: Division 1A
FT
Eupen
1 - 0
Kortrijk
FT
Mechelen
3 - 0
Lokeren
FT
Mouscron-Peruwelz
1 - 2
Waasland-Beveren
FT
Zulte Waregem
4 - 1
St Truiden
Belgium: Division 1B Closing Tournament
FT
Cercle Brugge
1 - 0
Leuven
FT
Roeselare
1 - 2
Antwerp
Belgium: Super League Women
FT
Tienen (W)
2 - 3
Heist (W)
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Guabira
5 - 1
Universitario de Sucre
FT
Oriente Petrolero
3 - 1
Real Potosi
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Guanabara Stage 2
FT
Campos
1 - 1
Cabofriense
FT
Fluminense
3 - 0
Volta Redonda
FT
Nova Iguacu
3 - 1
Macae
FT
Resende
0 - 1
Bangu
FT
Tigres Brasil
0 - 2
Bonsucesso
FT
Vasco da Gama
1 - 0
Portuguesa RJ
Brazil: State Football Leagues Paranaense
FT
J. Malucelli
1 - 0
Prudentopolis
Brazil: State Football Leagues Paulista
FT
Gremio Osasco Audax
0 - 1
Corinthians
FT
Novorizontino
1 - 0
Ituano
FT
Ponte Preta
0 - 0
Red Bull Brasil
FT
Santos
0 - 1
Ferroviaria
FT
Sao Bento
0 - 0
Botafogo SP
FT
Sao Paulo
2 - 2
Mirassol
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
Tricordiano
0 - 0
Tupi
FT
URT
1 - 1
Cruzeiro
Brazil: State Football Leagues Pernambucano Stage 2
FT
Santa Cruz
1 - 1
Sport Recife
Bulgaria: First PFL
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
0 - 1
Botev Plovdiv
FT
Neftochimic Burgas
2 - 0
Montana
FT
Pirin Blagoevgrad
1 - 0
Levski Sofia
CAF: Champions League Preliminary Round
FT
3 - 2
CNaPS Sport (MAD)
FT
APR FC (RWA)
0 - 1
Zanaco (ZAM)
FT
ASFAN
3 - 1
Tanda (CIV)
FT
Al Merreikh (SUD)
4 - 1
CD Ela Nguema (EQG)
FT
Atlabara (SSD)
1 - 4
Cotonsport (CMR)
FT
Bidvest Wits (RSA)
3 - 1
Saint-Louisienne (REU)
FT
FUS Rabat
3 - 0
Johansen (SLE)
FT
Young Africans (TAN)
1 - 1
Ngaya Club de MDE (COM)
CAF: Confederation Cup Preliminary Round
FT
ASC Niarry Tally (SEN)
2 - 1
Apejes (CMR)
FT
CARA Brazzaville (CGO)
2 - 0
Maghreb Fes (MAR)
FT
Desportiva do Songo (MOZ)
0 - 1
Platinum Stars (RSA)
FT
Gagnoa (CIV)
3 - 0
SONABEL (BFA)
FT
Le Messager Ngozi (BDI)
3 - 0
KVZ SC (ZAN)
FT
MC Alger (ALG)
4 - 1
Bechem United (GHA)
FT
Mbabane Swallows (SWZ)
3 - 2
Orapa United (BOT)
FT
Ngezi Platinum (ZIM)
1 - 0
Pamplemousses
FT
St Michel United (SEY)
0 - 1
Al-Hilal Al-Ubayyid (SUD)
PEN
Ulinzi Stars (KEN)
5 - 4
Al Hilal Benghazi (LBY)
FT
Volcan Club (COM)
1 - 1
Vipers (UGA)
FT
Young Sports Academy (CMR)
2 - 0
Defence Force (ETH)
CAF: Super Cup
FT
Mamelodi Sundowns (RSA)
1 - 0
TP Mazembe (COD)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Colo Colo
2 - 1
O'Higgins
FT
Palestino
0 - 2
Audax Italiano
FT
Santiago Wanderers
3 - 0
Universidad Catolica
Chile: Primera B
FT
Deportivo La Serena
1 - 0
Rangers de Talca
FT
Iberia
1 - 1
Union La Calera
FT
Nublense
0 - 0
Coquimbo Unido
Colombia: Primera A Apertura
FT
Deportivo Cali
2 - 0
Cortulua
FT
Deportivo Pasto
0 - 0
Jaguares
FT
Patriotas
3 - 0
Tigres
FT
Santa Fe
1 - 0
Huila
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Bogota FC
1 - 2
Chico
FT
Orsomarso
1 - 2
Union Magdalena
FT
Real Santander
2 - 0
Llaneros
FT
Valledupar
1 - 0
Fortaleza
Croatia: Prva HNL
FT
Cibalia
1 - 1
Inter Zapresic
FT
Dinamo Zagreb
1 - 0
Slaven Belupo
Cyprus: Division 1
FT
Aris Limassol
4 - 0
Anagennisi Derynias
FT
Nea Salamis
1 - 3
Doxa Katokopias
FT
Zakakiou
0 - 4
Ermis
Cyprus: Division 2
FT
Asil Lisis
2 - 1
Ayias Napas
FT
EN Paralimniou
0 - 2
Alki Oroklinis
FT
EN Pareklisias
2 - 2
ENAD
FT
Olympiakos Nicosia
3 - 0
Ethnikos Assias
FT
Omonia Aradippou
0 - 1
Thoi Lakatamias
FT
Othellos Athienou
2 - 0
PAEEK
Cyprus: Division 3
FT
Ahironas Liopetriou
0 - 1
Pegia 2014
FT
Digenis Oroklinis
1 - 0
Chalkanoras Idaliou
FT
Livadiakos/Salamina
2 - 1
Iraklis Gerolakkou
FT
MEAP Nisou
1 - 1
APEP Pitsilias
FT
Olympias Limpion
1 - 0
Ormidias
Czech Republic: Division 1
FT
Slavia Praha
2 - 0
Vysocina Jihlava
FT
Slovacko
0 - 0
Jablonec
FT
Teplice
1 - 1
Brno
FT
Viktoria Plzen
1 - 0
Pribram
Denmark: Superligaen
FT
Silkeborg
1 - 0
AC Horsens
Egypt: Division 1
FT
Al Ittihad Alexandria
0 - 1
Wadi Degla
FT
El Entag El Harby
1 - 1
Ismaily
FT
El Sharqiya
0 - 1
ENPPI
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Pasaquina
0 - 1
Municipal Limeno
FT
Santa Tecla
4 - 2
Chalatenango
England: Championship
FT
Barnsley
0 - 2
Brighton Hove Albion
FT
Birmingham City
1 - 4
Queens Park Rangers
FT
Burton Albion
2 - 1
Norwich City
FT
Cardiff City
5 - 0
Rotherham United
FT
Ipswich Town
1 - 1
Leeds United
FT
Nottingham Forest
1 - 2
Sheffield Wednesday
FT
Wigan Athletic
0 - 0
Preston North End
England: League One
FT
Bradford City
2 - 2
Bolton Wanderers
FT
Chesterfield
1 - 2
Bury
FT
Coventry City
2 - 1
Gillingham
FT
Milton Keynes Dons
0 - 1
Fleetwood Town
FT
Port Vale
1 - 1
Bristol Rovers
FT
Rochdale
3 - 3
Charlton Athletic
FT
Sheffield United
1 - 1
Scunthorpe United
FT
Shrewsbury Town
2 - 1
AFC Wimbledon
FT
Southend United
2 - 2
Northampton Town
FT
Swindon Town
0 - 0
Oldham Athletic
FT
Walsall
2 - 0
Peterborough United
England: League Two
FT
Accrington Stanley
2 - 1
Colchester United
FT
Barnet
1 - 1
Portsmouth
FT
Blackpool
2 - 2
Crewe Alexandra
FT
Cambridge United
3 - 2
Newport County
FT
Cheltenham Town
2 - 0
Yeovil Town
FT
Crawley Town
1 - 3
Morecambe
FT
Doncaster Rovers
1 - 1
Luton Town
FT
Exeter City
1 - 1
Stevenage
FT
Grimsby Town
3 - 0
Mansfield Town
FT
Hartlepool United
1 - 1
Plymouth Argyle
FT
Leyton Orient
2 - 3
Notts County
FT
Wycombe Wanderers
1 - 2
Carlisle United
England: National League
FT
Barrow
0 - 0
Torquay United
FT
Boreham Wood
1 - 1
York City
FT
Bromley
0 - 1
Solihull Motors
FT
Dagenham & Redbridge
1 - 2
Guiseley
FT
Eastleigh
0 - 2
Tranmere Rovers
FT
Gateshead
3 - 1
Forest Green
FT
Macclesfield Town
2 - 0
Braintree
FT
Maidstone United
4 - 2
Chester City
FT
North Ferriby United
1 - 2
Dover Athletic
FT
Woking
0 - 0
Southport
FT
Wrexham
0 - 2
Aldershot Town
England: National League North
FT
Altrincham
0 - 0
Harrogate Town
FT
Boston United
1 - 2
Darlington 1883
FT
Brackley Town
1 - 3
Fylde
FT
Chorley
2 - 1
Kidderminster Harriers
FT
Curzon Ashton
5 - 0
Alfreton Town
FT
Gainsborough
1 - 1
Gloucester City
FT
Nuneaton
1 - 2
Bradford Park Avenue
FT
Salford City
1 - 0
Stalybridge Celtic
FT
Stockport County
2 - 1
United Of Manchester
FT
Telford United
1 - 0
Tamworth
FT
Worcester
1 - 2
Halifax Town
England: National League South
FT
Bishops Stortford
1 - 4
Poole Town
FT
Dartford
0 - 1
Chelmsford City
FT
East Thurrock United
2 - 1
Hampton & Richmond
FT
Eastbourne Borough
2 - 0
Gosport Borough
FT
Ebbsfleet United
1 - 0
Hungerford Town
FT
Maidenhead
2 - 1
Whitehawk
FT
Margate
0 - 1
Wealdstone
FT
Oxford City
1 - 0
Hemel Hempstead Town
FT
St Albans
1 - 4
Bath City
FT
Truro City
1 - 2
Concord Rangers
FT
Weston Super Mare
2 - 2
Welling United
England: Northern Premier League
FT
Coalville
1 - 3
Ashton United
FT
Frickley Athletic
1 - 0
Rushall Olympic
FT
Hednesford Town
5 - 0
Skelmersdale United
FT
Ilkeston Town
1 - 0
Sutton Coldfield
FT
Matlock Town
2 - 1
Marine
FT
Mickleover Sports
2 - 1
Grantham Town
FT
Nantwich Town
1 - 1
Corby
FT
Spennymoor Town
1 - 1
Buxton
FT
Stafford Rangers
3 - 2
Workington
FT
Stourbridge
1 - 2
Blyth Spartans
FT
Warrington Town
1 - 0
Halesowen Town
FT
Whitby Town
1 - 2
Barwell
England: Southern Premier League
FT
Banbury United
1 - 1
Weymouth
FT
Basingstoke
2 - 1
Biggleswade Town
FT
Chesham United
0 - 1
Leamington
FT
Cinderford Town
5 - 2
St Neots
FT
Dorchester Town
2 - 0
Dunstable
FT
Hayes & Yeading
0 - 1
Kings Lynn
FT
Hitchin
2 - 2
Frome
FT
Kettering
1 - 0
Kings Langley
FT
Redditch
1 - 2
Cambridge City
FT
Slough Town
1 - 0
Merthyr Tydfil
FT
St Ives
1 - 1
Cirencester Town
FT
Stratford
0 - 1
Chippenham
England: Isthmian Premier League
FT
Burgess Hill Town
1 - 4
Metropolitan Police
FT
Canvey Island
1 - 3
Folkestone
FT
Dulwich Hamlet
2 - 0
Needham Market
FT
Grays Athletic
1 - 0
Billericay
FT
Harrow Borough
3 - 1
Leiston
FT
Havant & Waterlooville
3 - 2
Hendon
FT
Kingstonian
0 - 3
Tonbridge Angels
FT
Lowestoft Town
1 - 0
Leatherhead
FT
Merstham
1 - 0
Harlow Town
FT
Staines Town
4 - 0
Sudbury
FT
Wingate & Finchley
0 - 2
Bognor Regis
FT
Worthing
1 - 3
Enfield Town
England: Premier League 2 Division 1
FT
Chelsea (U23)
3 - 4
Manchester City (U23)
England: FA Cup 5th Round
FT
Burnley
0 - 1
Lincoln City
FT
Huddersfield Town
0 - 0
Manchester City
FT
Middlesbrough
3 - 2
Oxford United
FT
Millwall
1 - 0
Leicester City
FT
Wolverhampton Wanderers
0 - 2
Chelsea
Finland: FA Cup Group Stage
FT
Ekranas IF
0 - 1
Mariehamn
FT
FC Inter Turku
5 - 0
P-IIrot
FT
GrIFK
0 - 3
HJK Helsinki
FT
HIFK
3 - 0
KTP
FT
HauPa
3 - 5
AC Oulu
FT
Honka
2 - 0
Gnistan
FT
JJK
0 - 1
Ilves Tampere
FT
Jazz
0 - 6
SJK
FT
KPV
4 - 2
RoPS
FT
Legirus Inter
2 - 1
TPS
France: Ligue 1
FT
Angers
1 - 0
Nancy
FT
Caen
0 - 1
Lille
FT
Lorient
0 - 1
Nice
FT
Marseille
2 - 0
Rennes
FT
Metz
1 - 1
Nantes
France: Ligue 2
FT
Stade Brestois 29
2 - 0
Le Havre
France: Championnat National
FT
Consolat Marseille
1 - 0
Concarneau
Friendly: Club
FT
Aarhus Fremad
1 - 5
Skive
FT
Amkar
1 - 0
Aktobe
FT
Arsenal Tula
0 - 0
Pakhtakor Tashkent
FT
Boca Juniors
1 - 1
Tigre
FT
Bryne
2 - 0
Vard Haugesund
FT
Colon Santa Fe
1 - 1
Newells Old Boys
FT
FC Nitra
1 - 3
Opava
FT
Gimnasia LP
0 - 1
Los Andes
FT
Haugesund
3 - 2
Nest-Sotra
FT
Jagodina
2 - 0
OFK Beograd
FT
Katowice
2 - 0
Volyn Lutsk
FT
Lokomotiv Moscow
1 - 1
Beijing Guoan
FT
Lokomotiv Moscow
1 - 0
Hebei China Fortune
FT
MKS Kluczbork
3 - 0
Odra Opole
FT
Maribor
1 - 1
Rudar Velenje
FT
Mjondalen
0 - 4
Start
FT
Montreal Impact
4 - 2
DC United
FT
Naftan
1 - 0
Pskov 747
FT
Norrby
2 - 2
Qviding FIF
FT
Nybergsund Il Trysil
1 - 4
Notodden
FT
Olimpia Grudziadz
1 - 0
Gorodeya
FT
Olimpo Bahia Blanca
1 - 4
Belgrano Cordoba
FT
Pardubice
1 - 0
Olympia Hradec
FT
Podbeskidzie
4 - 1
Trinec
FT
Pogon Siedlce
0 - 0
Wisla Pulawy
FT
Raufoss
0 - 2
Elverum
FT
Rosario Central
1 - 2
Velez Sarsfield
PEN
San Martin de San Juan
1 - 4
River Plate
FT
Sandnes Ulf
1 - 1
Arendal
FT
Slutsk
2 - 0
Torpedo Moscow
FT
Strommen
3 - 2
Skeid
FT
Ullensacker/Kisa
2 - 3
Fredrikstad
FT
Valerenga
2 - 1
Stabaek
FT
Znicz Pruszkow
0 - 0
Belchatow
Friendly: International
FT
Singapore (W)
0 - 4
Malaysia (W)
Germany: Bundesliga
FT
1899 Hoffenheim
2 - 0
Darmstadt 98
FT
Borussia Dortmund
3 - 0
Wolfsburg
FT
Eintracht Frankfurt
0 - 2
Ingolstadt 04
FT
Hamburg
2 - 2
Freiburg
FT
Hertha Berlin
1 - 1
Bayern Munich
FT
Mainz 05
0 - 2
Werder Bremen
Germany: 2. Bundesliga
FT
Bochum
2 - 1
Wurzburger Kickers
FT
Greuther Furth
1 - 0
Fortuna Dusseldorf
Germany: 3. Liga
FT
Chemnitzer
0 - 1
Aalen
FT
Holstein Kiel
5 - 1
Fortuna Koln
FT
Jahn Regensburg
2 - 1
FSV Frankfurt
FT
Magdeburg
3 - 0
Osnabruck
FT
Preussen Munster
3 - 0
Sonnenhof Grossaspach
FT
Rot-Weiss Erfurt
0 - 3
SF Lotte
FT
Wehen
3 - 0
Zwickau
FT
Werder Bremen II
1 - 0
Paderborn 07
Germany: Regional League North
FT
Meppen
4 - 1
Germania Egestorf/Langreder
FT
Wolfsburg II
2 - 0
St Pauli II
Germany: Regional League West
FT
Borussia Monchengladbach II
0 - 0
Fortuna Dusseldorf II
FT
Rot-Weiss Ahlen
1 - 1
Bonner
FT
Viktoria Koln
2 - 1
Rot-Weiss Essen
FT
Wuppertaler
4 - 1
Rodinghausen
Germany: Regional League Southwest
FT
Elversberg
2 - 2
08 Homburg
FT
Nottingen
1 - 3
Kickers Offenbach
FT
Pirmasens
1 - 3
Wormatia Worms
FT
Saarbrucken
3 - 0
Astoria Walldorf
FT
Stuttgarter Kickers
1 - 1
Hessen Kassel
FT
Waldhof Mannheim
2 - 1
Steinbach
FT
Watzenborn-Steinberg
0 - 1
Stuttgart II
Germany: Bundesliga Women
FT
Freiburg (W)
2 - 3
Bayern Munich (W)
Ghana: Division 1
FT
Ashanti Gold
3 - 1
Great Olympics
Greece: Super League
FT
Asteras Tripolis
0 - 5
Panathinaikos
FT
Atromitos Athinon
2 - 1
Xanthi
FT
PAS Giannina
1 - 0
Kerkyra
Greece: Football League
FT
Chania
1 - 4
Apollon Smirnis
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Marathon
2 - 0
CD Social Sol
Hong Kong: Premier League
FT
Kitchee
1 - 0
Wofoo Tai Po
FT
Southern
6 - 0
Hong Kong Sapling
Hong Kong: Division 1
FT
Citizen
0 - 5
Wing Yee
FT
Tai Chung
0 - 1
Eastern District
Hungary: Division 1
FT
Debrecen
0 - 0
Ferencvaros
FT
Gyirmot
0 - 0
PAKS
FT
MTK Budapest
1 - 2
Budapest Honved
FT
Mezokovesd-Zsory
3 - 0
Diosgyori
FT
Videoton
5 - 1
Ujpest
India: I League
FT
Mohun Bagan
3 - 1
Shivajians
FT
Mumbai FC
0 - 0
Bengaluru
Indonesia: Piala Presiden Group Stage
FT
Barito Putera
2 - 1
Bali United Pusam
FT
Pusamania Borneo
1 - 0
Sriwijaya
International Tournaments: Desert Diamond Cup Group Stage
FT
New England Revolution
1 - 3
Colorado Rapids
FT
New York Red Bulls
0 - 3
Sporting Kansas City
International Tournaments: Carolina Challenge Cup
FT
Atlanta United
1 - 2
Columbus Crew
International Tournaments: Pomorie Cup
FT
Pomorie
1 - 0
Nesebar
FT
Sozopol
2 - 0
Karnobat
Iran: Pro League
FT
Machine Sazi Tabriz
0 - 2
Naft Tehran
Israel: Division 1
FT
Ashdod
1 - 1
Bnei Sakhnin
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
0 - 2
Hapoel Raanana
FT
Hapoel Kfar-Saba
0 - 2
Maccabi Haifa
FT
Maccabi Tel Aviv
3 - 0
Ironi Kiryat Shmona
Italy: Serie A
FT
Atalanta
1 - 0
Crotone
FT
Empoli
1 - 2
Lazio
Italy: Serie B
FT
Bari
3 - 1
Ternana
FT
Carpi
2 - 1
Brescia
FT
Cittadella
1 - 3
Avellino
FT
Perugia
0 - 0
Virtus Entella
FT
Pro Vercelli
0 - 1
Benevento
FT
Salernitana
1 - 1
Cesena
FT
Spezia
2 - 2
Trapani
FT
Vicenza
1 - 1
Ascoli
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Racing Roma
3 - 2
Como
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Unione Venezia
1 - 0
Pordenone
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Catania
0 - 0
Taranto
FT
Catanzaro
1 - 0
Akragas
FT
Fidelis Andria
0 - 2
Casertana
FT
Foggia
3 - 1
Matera
FT
Fondi
1 - 0
Monopoli
FT
Paganese
2 - 0
Messina
FT
Reggina
1 - 2
Lecce
FT
Siracusa
3 - 1
Melfi
FT
Vibonese
0 - 1
Juve Stabia
FT
Virtus Francavilla
1 - 0
Cosenza
Italy: Serie A Women
FT
Como 2000 (W)
1 - 1
AGSM Verona (W)
FT
Cuneo (W)
1 - 4
Brescia (W)
FT
Fiorentina (W)
6 - 0
Chieti (W)
FT
Jesina (W)
2 - 2
Luserna (W)
FT
Res Roma (W)
0 - 0
Zaccaria (W)
FT
Tavagnacco (W)
2 - 1
Mozzanica (W)
Japan: Super Cup
FT
Kashima Antlers
3 - 2
Urawa Red Diamonds
Jordan: Pro League
FT
Al Sareeh
0 - 0
Al Baqa'a
Kosovo: FA Cup Round of 16
FT
Drenica
3 - 0
KEK-u
FT
Ferizaj
1 - 0
Gjilani
PEN
Feronikeli
2 - 4
Llapi
FT
Hajvalia
0 - 4
Trepca 89
Lebanon: Premier League
FT
Racing Beirut
2 - 1
Al Ansar
FT
Salam Zgharta
2 - 1
Tripoli
Malaysia: Super League
FT
Kelantan
0 - 1
Kedah
FT
PBDKT T-Team
2 - 2
PKNS
FT
Pahang
6 - 1
Penang
FT
Perak
2 - 1
Johor Darul Takzim
FT
Sarawak
0 - 1
Melaka United
Malaysia: Premier League
FT
Kuala Lumpur
0 - 2
PDRM
Malta: FA Trophy Quarter Final
PEN
Senglea Athletic
2 - 3
Sliema Wanderers
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Cruz Azul
0 - 1
Atlas
FT
Veracruz
0 - 3
UANL Tigres
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Coras de Tepic
0 - 1
Cimarrones
FT
Lobos BUAP
3 - 1
Alebrijes de Oaxaca
FT
Mineros de Zacatecas
0 - 0
Celaya
FT
Murcielagos
1 - 2
Zacatepec 1948
FT
Potros UAEM
3 - 1
Loros Universidad
Morocco: Botola Pro
FT
Moghreb Tetouan
0 - 1
Wydad Casablanca
FT
Renaissance Berkane
2 - 0
Olympique Khouribga
Morocco: Elite 2
FT
Rapide Oued Zem
1 - 1
Ittihad Khemisset
FT
Sidi Kacem
1 - 1
Wydad Temara
FT
US Temara
0 - 1
Youssoufia Berrechid
FT
Wydad Fes
1 - 0
Racing de Casablanca
Netherlands: Eredivisie
FT
Heracles
4 - 0
Excelsior
FT
PSV Eindhoven
3 - 1
NEC Nijmegen
FT
Twente
1 - 0
Heerenveen
FT
Utrecht
3 - 1
PEC Zwolle
Netherlands: Eredivisie Women
FT
ADO Den Haag (W)
2 - 2
Heerenveen (W)
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Armagh City
0 - 0
Annagh United
FT
Institute
2 - 1
Dergview
FT
Larne
2 - 3
Harland & Wolff Welders
FT
Lurgan Celtic
3 - 1
Knockbreda
FT
PSNI
1 - 0
Loughgall
FT
Warrenpoint Town
4 - 0
Ballyclare Comrades
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate League
FT
Banbridge Town
0 - 3
Limavady United
FT
Bangor FC
1 - 0
Tobermore United
FT
Lisburn Distillery
0 - 2
Moyola Park
FT
Queens University
2 - 1
Donegal Celtic
FT
Sport & Leisure Swifts
0 - 2
Dundela
Northern Ireland: League Cup Final
FT
Ballymena United
2 - 0
Carrick Rangers
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Arabe Unido
3 - 5
Tauro
FT
San Francisco
0 - 0
Chorrillo
FT
Santa Gema
2 - 2
Alianza
FT
Sporting San Miguelito
1 - 2
Plaza Amador
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Libertad
2 - 1
Cerro Porteno
FT
Sol de America
1 - 1
Deportivo Capiata
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Academia Cantolao
1 - 3
Ayacucho
FT
Juan Aurich
1 - 1
Comerciantes Unidos
FT
Real Garcilaso
2 - 0
Sport Huancayo
FT
Sport Rosario
1 - 0
Alianza Atletico
Poland: Ekstraklasa
FT
Korona Kielce
4 - 2
Wisla Plock
FT
Piast Gliwice
0 - 3
Lech Poznan
FT
Slask Wroclaw
1 - 0
Wisla Krakow
Portugal: Primeira Liga
FT
Chaves
2 - 0
Arouca
FT
Feirense
0 - 1
Boavista
FT
Moreirense
1 - 1
Estoril
FT
Sporting CP
1 - 0
Rio Ave
Romania: Liga I
FT
CSU Craiova
1 - 2
Steaua Bucuresti
FT
Voluntari
1 - 0
Gaz Metan Medias
Russia: FNL Cup Group Stage
FT
Dynamo St Petersburg
1 - 1
Khabarovsk
FT
Fakel Voronezh
0 - 0
Spartak Moscow (2)
FT
Krasnodar II
2 - 5
Volgar Astrakhan
FT
Tyumen
0 - 1
Mordovia Saransk
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Qadisiyah
1 - 1
Al Baten
FT
Al Shabab Riyadh
0 - 2
Al Ittihad Jeddah
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Feiha
2 - 2
Al Nahda
FT
Al Hazm
2 - 2
Al Qaisoma
FT
Al Najoom
0 - 0
Al Adalah
FT
Al Watani
1 - 2
Najran
Saudi Arabia: Division 2 Group B
FT
Al Badaya
0 - 0
Al Riyadh
FT
Al Jabalain
3 - 0
Al Ain Atawlah
FT
Al Kawkab
2 - 1
Al Najma
FT
Al Thuqbah
3 - 1
Al Sharq
FT
Sdoos
0 - 1
Al Ansar
Scotland: Premiership
FT
Celtic
2 - 0
Motherwell
FT
Heart of Midlothian
1 - 1
Inverness CT
FT
Partick
2 - 0
Hamilton Academical
FT
Ross County
1 - 2
St Johnstone
Scotland: Championship
FT
Dumbarton
2 - 2
Ayr United
FT
Morton
2 - 2
Falkirk
FT
Raith Rovers
1 - 1
Hibernian
Scotland: League One
FT
Airdrieonians
0 - 4
Livingston
FT
Albion Rovers
1 - 1
Stenhousemuir
FT
East Fife
3 - 2
Brechin
FT
Queens Park
0 - 2
Alloa Athletic
FT
Stranraer
3 - 3
Peterhead
Scotland: League Two
FT
Arbroath
1 - 1
Stirling Albion
FT
Berwick
3 - 2
Forfar Athletic
FT
Cowdenbeath
0 - 1
Annan Athletic
FT
Edinburgh City
1 - 1
Montrose
FT
Elgin City
4 - 1
Clyde
Scotland: Challenge Cup Semi Final
FT
Queen of the South
2 - 3
Dundee United
Serbia: Superliga
FT
Borac Cacak
1 - 0
Backa
FT
Crvena Zvezda
2 - 0
Novi Pazar
FT
Cukaricki
2 - 1
Javor Ivanjica
FT
Napredak
0 - 0
Vozdovac
Slovakia: Division 1
FT
Senica
2 - 0
MSK Zilina
FT
Sport Podbrezova
0 - 0
Dunajska Streda
South Africa: Premier Soccer League
FT
Cape Town City
2 - 2
Orlando Pirates
FT
Golden Arrows
0 - 1
Free State Stars
FT
Kaizer Chiefs
1 - 0
Highlands Park
FT
Polokwane City
1 - 1
Ajax Cape Town
South Africa: National 1st Division
FT
Mbombela United
1 - 2
Black Leopards
FT
Royal Eagles
3 - 2
Mthatha Bucks
FT
Stellenbosch
2 - 1
FC Cape Town
FT
Witbank Spurs
0 - 1
Cape Town All Stars
Spain: Primera Division
FT
Deportivo La Coruna
0 - 1
Alaves
FT
Real Madrid
2 - 0
Espanyol
FT
Sevilla
2 - 0
Eibar
FT
Sporting Gijon
1 - 4
Atletico Madrid
Spain: Segunda Division
FT
Gimnastic
2 - 0
Numancia
FT
Girona
1 - 0
Mallorca
FT
Levante
3 - 1
Cordoba
FT
Tenerife
1 - 0
Almeria
FT
UCAM Murcia
1 - 3
Valladolid
Spain: Segunda B Group 1
FT
Somozas
0 - 0
Boiro
Spain: Segunda B Group 2
FT
Gernika
0 - 0
Amorebieta
FT
Leioa
2 - 0
Real Union
FT
Zamudio
1 - 0
San Sebastian de los Reyes
Spain: Segunda B Group 3
FT
Atletico Saguntino
1 - 0
Lleida Esportiu
FT
Cornella
0 - 2
Barcelona B
FT
Villarreal B
4 - 0
CD Eldense
Spain: Segunda B Group 4
FT
Granada B
1 - 1
Murcia
Spain: Primera Division Women
FT
Athletic Club (W)
3 - 2
Betis (W)
FT
Atletico Madrid (W)
1 - 0
Fundacion Albacete (W)
Sweden: FA Cup Group Stage
FT
Brommapojkarna
3 - 0
Helsingborg
FT
IFK Goteborg
3 - 2
Ljungskile
FT
Kristianstad
1 - 3
Dalkurd
FT
Norrtalje
0 - 4
Hacken
FT
Nykoping
2 - 3
Hammarby
FT
Orebro
1 - 1
Atvidabergs
FT
Ostersunds
2 - 1
Varbergs BoIS
FT
Vanersborgs FK
2 - 2
Halmstad
FT
Ytterhogdals
0 - 3
Falkenbergs
Switzerland: Super League
FT
Luzern
1 - 1
Thun
FT
Young Boys
2 - 2
St Gallen
Switzerland: Challenge League
FT
Aarau
4 - 2
Le Mont Lausanne
FT
Wil 1900
0 - 4
FC Zurich
Syria: Premier League
FT
Al Fotuwa
2 - 1
Al Jazeera Hasakah
FT
Al Muhafaza
1 - 1
Nawair
Thailand: Premier League
FT
Chiangrai United
3 - 1
Sisaket
FT
Navy FC
1 - 2
Buriram United
FT
Super Power Samut Prakan
0 - 0
Bangkok Glass
FT
Thai Honda
1 - 0
Bangkok United
Turkey: Super Lig
FT
Antalyaspor
1 - 0
Kardemir Karabukspor
FT
Istanbul Basaksehir
0 - 0
Gaziantepspor
FT
Rizespor
1 - 1
Galatasaray
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Altinordu
2 - 1
Adana Demirspor
FT
Manisaspor
1 - 2
Giresunspor
FT
Sanliurfaspor
2 - 2
Goztepe
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Ankaragucu
1 - 1
Tokatspor
Uganda: Premier League
FT
Bright Stars
1 - 1
Soana
FT
SC Villa
2 - 2
Lweza
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Danubio
4 - 4
Fenix
FT
Juventud
2 - 2
Rampla Juniors
FT
Plaza Colonia
0 - 1
Nacional de Football
FT
Racing Montevideo
1 - 1
Liverpool Montevideo
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
AC Mineros
4 - 1
Trujillanos
FT
Atletico Socopo
1 - 2
Atletico Venezuela
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Estudiantes Caracas
0 - 0
Diamantes de Guayana
FT
Petrolero de Anzoategui
1 - 0
Angostura
FT
Puerto Cabello
2 - 3
Caracas B
FT
Union Atletico Falcon
0 - 1
Yaracuyanos
FT
Urena
2 - 1
Titanes
FT
Yaracuyanos
1 - 0
UCV
FT
Zamora B
2 - 2
Llaneros
Vietnam: V League 1
FT
Can Tho
4 - 2
Sai Gon
FT
Da Nang
0 - 0
Thanh Hoa
FT
QNK Quang Nam
2 - 2
Sanna Khanh Hoa
Wales: Premier League
FT
Aberystwyth Town
3 - 4
Llandudno
FT
Airbus UK Broughton
0 - 2
Rhyl
FT
Bangor City
3 - 2
Cardiff Metropolitan
FT
Carmarthen Town
0 - 1
Bala Town