Football ResultsSaturday, 18th March 2017
Albania: Superliga
FT
Korabi Peshkopi
0 - 2
Partizani Tirana
FT
Laci
1 - 0
Flamurtari Vlore
Algeria: Ligue 1
FT
CR Belouizdad
1 - 0
RC Relizane
FT
CS Constantine
1 - 1
Olympique Medea
FT
Tadjenant
0 - 0
USM Bel Abbes
Algeria: Ligue 2
FT
Blida
2 - 0
ASM Oran
Argentina: Primera Division
FT
Huracan
2 - 0
Defensa y Justicia
FT
Independiente
0 - 0
San Martin de San Juan
FT
Newells Old Boys
3 - 0
Velez Sarsfield
FT
Quilmes
0 - 1
Rosario Central
FT
Tigre
0 - 1
Gimnasia LP
FT
Union Santa Fe
0 - 2
Colon Santa Fe
Argentina: Primera B Nacional
FT
Independiente Rivadavia
0 - 4
Brown de Adrogue
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Barracas Central
3 - 2
San Telmo
FT
Deportivo Espanol
1 - 1
Deportivo Riestra
FT
Excursionistas
1 - 1
Tristan Suarez
FT
Talleres Remedios
0 - 1
Atlanta
Armenia: Premier League
FT
Shirak
1 - 2
Gandzasar
Australia: A League
FT
Melbourne City
4 - 0
Newcastle Jets
Australia: NPL Clausura
FT
Blacktown City
2 - 1
Sutherland Sharks
Australia: NPL Fotbolti.net Tournament
FT
Broadmeadow Magic
2 - 0
Weston Workers Bears
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane City
1 - 2
Brisbane Strikers
FT
Gold Coast City
2 - 0
SWQ Thunder
FT
Northern Fury
8 - 0
Sunshine Coast
FT
Western Pride
2 - 1
Redlands United
Australia: NPL South Australia
FT
Croydon Kings
0 - 1
Adelaide Comets
FT
Cumberland United
2 - 1
Campbelltown City
FT
NE Metrostars
1 - 1
Adelaide City
FT
Para Hills Knights
2 - 1
Adelaide United II
FT
West Adelaide
2 - 2
Cumberland United
FT
West Torrens Birkalla
0 - 0
Adelaide Olympic
Australia: NPL Tasmania
FT
Devonport City
3 - 1
Launceston City
FT
Kingborough Lions
1 - 5
Olympia
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
2 - 3
Cockburn City
FT
Balcatta
1 - 3
ECU Joondalup
FT
Floreat Athena
1 - 0
ECU Joondalup
FT
Inglewood United
2 - 2
Perth SC
FT
Perth SC
2 - 1
Perth Glory (Youth)
FT
Sorrento
4 - 4
Bayswater City
FT
Stirling Lions
1 - 3
Subiaco
Austria: Bundesliga
FT
Admira Wacker
1 - 0
Sturm Graz
FT
Rapid Vienna
1 - 1
Mattersburg
FT
Ried
2 - 0
SCR Altach
FT
Wolfsberger AC
1 - 0
St Polten
Austria: Regional League East
FT
Ritzing
2 - 0
Ebreichsdorf
FT
Stadlau
0 - 0
Austria Salzburg (AM)
Austria: Regional League West
FT
Hohenems
1 - 0
Hard
FT
Kufstein
4 - 0
SCR Altach (AM)
FT
Pinzgau
4 - 2
Austria Salzburg
FT
Schwaz
0 - 1
Dornbirn 1913
FT
USK Anif
5 - 1
Worgl
FT
Wacker Innsbruck (AM)
0 - 2
Grodig
Azerbaijan: Premier League
FT
Kapaz
1 - 0
Sumqayit
FT
Neftchi Baku
2 - 1
Inter Baku
Bahrain: Premier League
FT
Al Hadd
2 - 0
East Riffa Club
Belarus: FA Cup Quarter Final
FT
Brest
0 - 0
Dinamo Minsk
FT
Shakhter Soligorsk
2 - 1
Gomelzheldortrans
Belgium: FA Cup Final
PEN
Oostende
2 - 4
Zulte Waregem
Belgium: Super League Women
FT
Anderlecht (W)
2 - 0
Genk (W)
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Oriente Petrolero
3 - 1
Guabira
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
Club Always Ready
2 - 1
CA Bermejo
FT
Fancesa
0 - 1
Aurora
FT
Real America
2 - 1
Ciclon
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Celik Zenica
2 - 2
Mladost Doboj Kakanj
FT
Siroki Brijeg
0 - 0
Olimpik
FT
Sloboda Tuzla
3 - 0
Sarajevo
FT
Vitez
0 - 0
Krupa
FT
Zeljeznicar Sarajevo
2 - 0
Radnik Bijeljina
FT
Zrinjski
0 - 2
Metalleghe BSI
Brazil: Brasileiro Women
FT
Foz Cataratas (W)
0 - 1
Ferroviaria (W)
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Rio
FT
Bangu
0 - 0
Boavista Sport Club
FT
Resende
0 - 1
Flamengo
Brazil: State Football Leagues Baiano
FT
Bahia
3 - 0
Galicia
Brazil: State Football Leagues Atlantic Cup
FT
Atletico Paranaense
4 - 0
Cascavel
FT
Foz Do Iguacu
0 - 1
Londrina
Brazil: State Football Leagues Clausura
FT
Gremio Osasco Audax
0 - 1
Sao Bento
FT
Linense
0 - 0
Botafogo SP
FT
Mirassol
2 - 3
Santo Andre
FT
Ponte Preta
1 - 2
Novorizontino
FT
Sao Paulo
1 - 1
Ituano
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
Tricordiano
1 - 2
Atletico Mineiro
FT
Tupi
1 - 0
Democrata GV
Brazil: State Football Leagues Gaucho
FT
Internacional
1 - 0
Sao Paulo RS
FT
Juventude
0 - 1
Caxias
FT
Ypiranga RS
2 - 1
Novo Hamburgo
Brazil: State Football Leagues Pernambucano Stage 2
FT
Salgueiro
2 - 0
Nautico Recife
FT
Santa Cruz
5 - 1
Central PE
Bulgaria: First PFL
FT
Lokomotiv Plovdiv
1 - 1
CSKA Sofia
FT
Ludogorets
2 - 2
Dunav Ruse
FT
Vereya Stara Zagora
2 - 0
Pirin Blagoevgrad
Bulgaria: Second PFL
FT
Levski Karlovo
1 - 4
Vitosha Bistritsa
FT
Nesebar
2 - 1
Tsarsko Selo
FT
Spartak Pleven
3 - 1
Botev Galabovo
Bulgaria: 3rd Amateur Football League FA Cup
FT
Dorostol
3 - 0
Spartak Varna
FT
Hitrino
0 - 1
Dobrudzha
FT
Septemvri Tervel
1 - 0
Svetkavitsa
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southwest 3 AFL
FT
Balkan Botevgrad
0 - 1
Pirin Razlog
FT
Marek
0 - 0
Pirin Gotse Delchev
FT
Slivnishki Geroy
5 - 1
Minyor Pernik
FT
Strumska Slava
2 - 2
Belasitsa Petrich
FT
Svoboda Peshtera
3 - 1
Germanea
FT
Velbazhd
1 - 0
Botev Ihtiman
FT
Vihren
1 - 1
Hebar Pazardzhik
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Arda Kardzhali
2 - 3
Maritsa Plovdiv
FT
Atletik Kuklen
4 - 1
Lyubimets 2007
FT
Dimitrovgrad
1 - 1
Borislav Parvomay
FT
Elhovo
0 - 2
Asenovets 2005
FT
Gigant Saedinenie
5 - 1
Rakovski 2011
FT
Karnobat
2 - 2
Minyor Radnevo
FT
Rozova Dolina
4 - 0
Eurocollege
FT
Svilengrad 1921
1 - 1
Uragan Boyadzhik
FT
Zagorets Nova Zagora
1 - 0
Vereya Stara Zagora II
CAF: Champions League 1st Round
FT
Al Merreikh (SUD)
4 - 0
Rivers United (NGA)
FT
CNaPS Sport (MAD)
1 - 1
Cotonsport (CMR)
FT
FUS Rabat (MAR)
3 - 1
Al Ahly Tripoli (LBY)
FT
KCCA (UGA)
1 - 1
Mamelodi Sundowns (RSA)
PEN
Mounana (GAB)
4 - 5
Wydad Casablanca (MAR)
FT
Rail du Kadiogo (RKC)
1 - 0
USM Alger (ALG)
FT
Zanaco (ZAM)
0 - 0
Young Africans (TAN)
CAF: Confederation Cup 1st Round
FT
Al Masry (EGY)
3 - 0
Djoliba (MLI)
FT
Gagnoa (CIV)
1 - 0
Maghreb Fes (MAR)
FT
Ittihad Tanger (MAR)
3 - 0
Kaloum (GUI)
FT
JS Kabylie (ALG)
1 - 0
Etoile du Congo (CGO)
FT
Le Messager Ngozi (BDI)
2 - 2
ZESCO United (ZAM)
FT
Ngezi Platinum (ZIM)
0 - 0
Recreativo Do Libolo (ANG)
FT
Platinum Stars (RSA)
3 - 1
Vipers (UGA)
FT
Rayon Sport (RWA)
3 - 0
Onze Createurs (MLI)
FT
Ulinzi Stars (KEN)
3 - 0
Smouha (EGY)
FT
Young Sports Academy (CMR)
1 - 1
CS Sfaxien (TUN)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Antofagasta
1 - 1
Santiago Wanderers
FT
Colo Colo
0 - 0
Huachipato
FT
Everton de Vina
2 - 0
Universidad de Concepcion
Chile: Primera B
FT
Iberia
3 - 2
Magallanes
FT
Union La Calera
0 - 2
Deportes Valdivia
FT
Union San Felipe
2 - 0
Deportes Copiapo
China: League One
FT
Hangzhou Greentown
0 - 0
Xinjiang Tianshan
FT
Lijiang Jiayunhao
1 - 3
Shenzhen
FT
Shanghai Shenxin
5 - 0
Nei Mongol Zhongyou
FT
Shijiazhuang Yongchang
0 - 2
Wuhan Zall
Colombia: Primera A Apertura
FT
Bucaramanga
2 - 0
Alianza Petrolera
FT
Deportivo Pasto
2 - 2
Cortulua
FT
Junior
3 - 0
Once Caldas
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Valledupar
0 - 0
Atletico FC
Croatia: Prva HNL
FT
NK Osijek
2 - 0
Cibalia
FT
RNK Split
0 - 0
Inter Zapresic
Croatia: Druga HNL
FT
Imotski
2 - 1
Dugopolje
FT
NK Zagreb
0 - 2
Dinamo Zagreb II
FT
Novigrad
1 - 2
Hrvatski Dragovoljac
FT
Sesvete
2 - 1
Lucko
FT
Solin
1 - 1
Sibenik
Cyprus: Division 1
FT
Apollon Limassol
3 - 2
Kition Larnaca
FT
Omonia Nicosia
2 - 0
Anorthosis Famagusta
Cyprus: Division 2
FT
Asil Lisis
1 - 2
Alki Oroklinis
FT
EN Paralimniou
2 - 2
Pafos
FT
Olympiakos Nicosia
3 - 2
EN Pareklisias
FT
Omonia Aradippou
2 - 0
Akritas Chlorakas
FT
Othellos Athienou
3 - 2
ENAD
FT
PAEEK
1 - 1
Ayias Napas
FT
Thoi Lakatamias
8 - 1
Ethnikos Assias
Cyprus: Division 3
FT
Digenis Oroklinis
2 - 2
Ormidias
FT
Ethnikos Latsion
1 - 2
Chalkanoras Idaliou
FT
Livadiakos/Salamina
2 - 1
Pegia 2014
FT
MEAP Nisou
2 - 1
AEN Georgiou Vrysoullon
Czech Republic: Division 1
FT
Slovacko
2 - 1
Mlada Boleslav
FT
Slovan Liberec
1 - 1
Slavia Praha
FT
Teplice
3 - 0
Pribram
Czech Republic: Division 2
FT
Opava
0 - 1
Banik Ostrava
FT
Pardubice
0 - 1
Znojmo
FT
Prostejov
1 - 2
Frydek-Mistek
FT
Vitkovice
0 - 0
Trinec
FT
Vlasim
1 - 1
Usti Nad Labem
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
Hvidovre
0 - 0
Aarhus Fremad
FT
Kjellerup
2 - 0
Bronshoj
FT
Kolding IF
3 - 1
Avarta
FT
Marienlyst
2 - 2
Brabrand
Denmark: 2. Division Play Off Relegation Group
FT
Frem
1 - 1
Sydvest 05
FT
HIK Hellerup
1 - 1
Jammerbugt
FT
Odder IGF
1 - 0
Fredensborg
FT
Svendborg
0 - 4
Skovbakken
FT
Vejgaard B
2 - 2
Naesby
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Clan Juvenil
3 - 4
El Nacional
FT
Universidad Catolica
1 - 3
Independiente del Valle
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
CDS Santa Rita
1 - 1
Imbabura
FT
LDU Loja
0 - 0
Deportivo Colon
FT
Mushuc Runa
2 - 2
Gualaceo
Egypt: Division 1
FT
Al Nasr Taa'den
1 - 5
Ismaily
FT
El Entag El Harby
1 - 5
Wadi Degla
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Dragon
2 - 1
Isidro Metapan
FT
Pasaquina
3 - 0
Firpo
FT
Santa Tecla
0 - 0
UES
England: Premier League
FT
Bournemouth
2 - 0
Swansea City
FT
Crystal Palace
1 - 0
Watford
FT
Everton
4 - 0
Hull City
FT
Stoke City
1 - 2
Chelsea
FT
Sunderland
0 - 0
Burnley
FT
West Bromwich Albion
3 - 1
Arsenal
FT
West Ham United
2 - 3
Leicester City
England: Championship
FT
Birmingham City
0 - 0
Newcastle United
FT
Blackburn Rovers
2 - 2
Preston North End
FT
Burton Albion
3 - 5
Brentford
FT
Cardiff City
3 - 1
Ipswich Town
FT
Fulham
1 - 3
Wolverhampton Wanderers
FT
Leeds United
2 - 0
Brighton Hove Albion
FT
Norwich City
2 - 0
Barnsley
FT
Nottingham Forest
2 - 2
Derby County
FT
Queens Park Rangers
5 - 1
Rotherham United
FT
Wigan Athletic
0 - 2
Aston Villa
England: League One
FT
Bolton Wanderers
2 - 1
Northampton Town
FT
Bradford City
2 - 1
Swindon Town
FT
Bristol Rovers
2 - 1
Chesterfield
FT
Fleetwood Town
0 - 0
AFC Wimbledon
FT
Millwall
0 - 0
Bury
FT
Milton Keynes Dons
1 - 0
Coventry City
FT
Oxford United
2 - 1
Scunthorpe United
FT
Peterborough United
1 - 1
Oldham Athletic
FT
Rochdale
4 - 1
Gillingham
FT
Sheffield United
2 - 1
Charlton Athletic
FT
Southend United
3 - 2
Walsall
England: League Two
FT
Cheltenham Town
0 - 1
Cambridge United
FT
Crewe Alexandra
2 - 0
Colchester United
FT
Grimsby Town
1 - 1
Crawley Town
FT
Hartlepool United
0 - 2
Wycombe Wanderers
FT
Leyton Orient
1 - 4
Doncaster Rovers
FT
Luton Town
1 - 1
Exeter City
FT
Mansfield Town
2 - 0
Carlisle United
FT
Newport County
1 - 3
Blackpool
FT
Plymouth Argyle
1 - 0
Morecambe
FT
Stevenage
3 - 0
Portsmouth
FT
Yeovil Town
1 - 1
Accrington Stanley
England: National League
FT
Aldershot Town
2 - 0
Sutton United
FT
Barrow
2 - 1
Dagenham & Redbridge
FT
Boreham Wood
0 - 0
Guiseley
FT
Braintree
2 - 0
Southport
FT
Chester City
0 - 1
Eastleigh
FT
Dover Athletic
1 - 0
Bromley
FT
Forest Green
3 - 0
Wrexham
FT
Gateshead
2 - 1
Woking
FT
North Ferriby United
1 - 4
Solihull Motors
England: National League North
FT
Alfreton Town
2 - 1
United Of Manchester
FT
Altrincham
0 - 0
Stalybridge Celtic
FT
Curzon Ashton
2 - 1
Nuneaton
FT
Darlington 1883
1 - 0
Brackley Town
FT
Fylde
2 - 2
Kidderminster Harriers
FT
Halifax Town
0 - 1
Gloucester City
FT
Harrogate Town
2 - 1
Chorley
FT
Salford City
1 - 1
Stockport County
FT
Tamworth
1 - 0
Gainsborough
FT
Telford United
1 - 3
Bradford Park Avenue
FT
Worcester
0 - 2
Boston United
England: National League South
FT
Dartford
5 - 3
Truro City
FT
East Thurrock United
2 - 1
Oxford City
FT
Eastbourne Borough
1 - 2
Bath City
FT
Ebbsfleet United
2 - 1
Weston Super Mare
FT
Gosport Borough
4 - 0
St Albans
FT
Hemel Hempstead Town
3 - 2
Margate
FT
Hungerford Town
2 - 1
Concord Rangers
FT
Maidenhead
3 - 0
Welling United
FT
Poole Town
3 - 3
Hampton & Richmond
FT
Wealdstone
1 - 1
Chelmsford City
FT
Whitehawk
1 - 0
Bishops Stortford
England: Northern Premier League
FT
Ashton United
1 - 0
Matlock Town
FT
Barwell
3 - 0
Corby
FT
Blyth Spartans
4 - 0
Skelmersdale United
FT
Coalville
2 - 2
Hednesford Town
FT
Frickley Athletic
0 - 1
Halesowen Town
FT
Grantham Town
3 - 0
Marine
FT
Ilkeston Town
2 - 3
Nantwich Town
FT
Mickleover Sports
0 - 5
Spennymoor Town
FT
Rushall Olympic
1 - 0
Buxton
FT
Stafford Rangers
0 - 0
Whitby Town
FT
Sutton Coldfield
0 - 1
Warrington Town
FT
Workington
3 - 1
Stourbridge
England: Southern Premier League
FT
Biggleswade Town
6 - 0
Hayes & Yeading
FT
Chesham United
0 - 4
Banbury United
FT
Chippenham
3 - 1
Merthyr Tydfil
FT
Cirencester Town
2 - 1
St Neots
FT
Frome
3 - 3
Kettering
FT
Kings Langley
1 - 3
Stratford
FT
Kings Lynn
2 - 1
Basingstoke
FT
Leamington
5 - 0
Dunstable
FT
Redditch
1 - 2
Hitchin
FT
Slough Town
4 - 1
Cinderford Town
FT
St Ives
1 - 0
Dorchester Town
FT
Weymouth
2 - 0
Cambridge City
England: Isthmian Premier League
FT
Bognor Regis
7 - 1
Folkestone
FT
Burgess Hill Town
3 - 3
Staines Town
FT
Enfield Town
2 - 1
Leatherhead
FT
Grays Athletic
0 - 2
Havant & Waterlooville
FT
Harlow Town
1 - 2
Leiston
FT
Hendon
2 - 1
Needham Market
FT
Kingstonian
0 - 3
Billericay
FT
Merstham
0 - 3
Canvey Island
FT
Sudbury
1 - 3
Harrow Borough
FT
Tonbridge Angels
0 - 0
Dulwich Hamlet
FT
Wingate & Finchley
2 - 3
Metropolitan Police
FT
Worthing
0 - 1
Lowestoft Town
England: FA Trophy Semi Final
AET
Lincoln City
1 - 1
York City
FT
Tranmere Rovers
0 - 1
Macclesfield Town
England: Premier League Cup Round of 16
FT
Brighton Hove Albion (U23)
3 - 1
Huddersfield Town (U23)
AET
Newcastle United (U23)
3 - 2
West Ham United (U23)
FT
Swansea City (U23)
2 - 0
Blackburn Rovers (U23)
Estonia: Meistriliiga Euro 2016
FT
FCI Tallinn
5 - 0
Tulevik Viljandi
FT
Flora Tallinn
2 - 0
Parnu Linnameeskond
FT
Kalju Nomme
2 - 1
Sillamae Kalev
FT
Levadia Tallinn
7 - 0
Paide LM
Estonia: Esiliiga
FT
Tartu Welco
1 - 3
Kuressaare
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Bregalnica Stip
1 - 3
Shkendija
FT
Makedonija GP
0 - 5
Vardar Skopje
FT
Pobeda
1 - 1
Shkupi 1927
FT
Rabotnicki
2 - 0
Sileks
FT
Renova
2 - 1
Pelister
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Skopje
3 - 2
Akademija Pandev
Finland: FA Cup Quarter Final
FT
Ilves Tampere
4 - 2
KPV
FT
Jaro
0 - 1
Honka
FT
SJK
3 - 2
FC Inter Turku
Finland: Naisten Liga
FT
GBK (W)
1 - 5
TPS (W)
FT
HJK Helsinki (W)
2 - 0
JYPK (W)
FT
Honka (W)
1 - 0
Aland United (W)
FT
ONS (W)
0 - 2
Ilves Tampere (W)
FT
Pallokissat (W)
1 - 4
PK-35 (W)
France: Ligue 1
FT
Angers
3 - 0
Guingamp
FT
Bordeaux
5 - 1
Montpellier
FT
Nancy
2 - 3
Lorient
FT
Nantes
1 - 1
Nice
FT
Toulouse
0 - 0
Rennes
France: Ligue 2
FT
Reims
0 - 2
Lens
France: Championnat National
FT
Concarneau
3 - 0
Boulogne
France: Division 1 Women
FT
ASPTT Albi (W)
0 - 5
Lyon (W)
FT
Marseille (W)
2 - 0
Paris St Germain (W)
Friendly: Club
FT
AFC Eskilstuna
3 - 2
Gefle
FT
Djurgarden
3 - 1
Tromso
FT
Forward
1 - 2
Degerfors
FT
GIF Sundsvall
0 - 0
Jonkopings Sodra
FT
Halmstad
3 - 1
Trelleborgs
FT
IFK Goteborg
1 - 1
Kalmar
FT
Kristiansund BK
1 - 1
Levanger
FT
Lillestrom
2 - 1
Mjondalen
FT
Molde
1 - 1
Malmo
FT
Orgryte
1 - 2
Osters
FT
Stromsgodset
5 - 0
Sogndal
FT
Valerenga
4 - 0
Sandefjord
FT
Viking
3 - 3
Sandnes Ulf
Friendly: International
FT
Iran
0 - 1
Iraq
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dinamo Tbilisi
1 - 2
Dila Gori
FT
Saburtalo
2 - 1
Lokomotivi Tbilisi
Germany: Bundesliga
FT
1899 Hoffenheim
1 - 0
Bayer Leverkusen
FT
Augsburg
1 - 1
Freiburg
FT
Eintracht Frankfurt
0 - 0
Hamburg
FT
Koln
4 - 2
Hertha Berlin
FT
Werder Bremen
3 - 0
Leipzig
FT
Wolfsburg
1 - 0
Darmstadt 98
Germany: 2. Bundesliga
FT
Greuther Furth
1 - 0
Stuttgart
FT
St Pauli
0 - 0
Hannover 96
Germany: 3. Liga
FT
Aalen
2 - 0
FSV Frankfurt
FT
Duisburg
3 - 2
Rot-Weiss Erfurt
FT
Fortuna Koln
2 - 0
Sonnenhof Grossaspach
FT
Mainz 05 II
0 - 3
Holstein Kiel
FT
Osnabruck
3 - 0
Chemnitzer
FT
Paderborn 07
0 - 2
Jahn Regensburg
Germany: Regional League North
FT
Hamburg II
4 - 1
Germania Egestorf/Langreder
FT
Hannover 96 II
1 - 1
SW Rehden
FT
Meppen
2 - 2
Wolfsburg II
Germany: Regional League Northeast
FT
Carl Zeiss Jena
2 - 2
Hertha Berlin II
FT
Viktoria Berlin
3 - 3
Lokomotive Leipzig
Germany: Regional League West
FT
Borussia Monchengladbach II
1 - 2
Rodinghausen
FT
Fortuna Dusseldorf II
2 - 3
Verl
FT
Rot-Weiss Essen
2 - 2
Rot-Weiss Ahlen
FT
Sprockhovel
2 - 0
SF Siegen
FT
Wiedenbruck 2000
2 - 3
Koln II
Germany: Regional League Southwest
FT
Eintracht Trier
2 - 2
Wormatia Worms
FT
Nottingen
1 - 2
Saarbrucken
FT
Stuttgarter Kickers
3 - 1
Stuttgart II
FT
Watzenborn-Steinberg
1 - 1
Pirmasens
Germany: Regional League Bavaria
FT
1860 Munich II
1 - 0
Augsburg II
FT
Bayreuth
1 - 0
Schalding-Heining
FT
Garching
1 - 1
Greuther Furth II
FT
Ingolstadt 04 II
0 - 2
Schweinfurt
FT
Memmingen
2 - 1
Bayern Hof
FT
Unterhaching
0 - 0
Nurnberg II
FT
Wacker Burghausen
3 - 3
Seligenporten
Greece: Super League
FT
Atromitos Athinon
0 - 1
AEK Athens
FT
Larisa
1 - 0
Panetolikos
FT
Veria
4 - 0
Kerkyra
Greece: Football League
FT
Apollon Smirnis
2 - 0
Anagennisi Karditsa
FT
OFI Crete
0 - 1
Trikala
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
Antigua GFC
2 - 3
Mictlan
Hong Kong: Premier League
FT
Eastern Salon
4 - 3
South China FC
FT
Southern
2 - 0
Wofoo Tai Po
Hong Kong: Division 1
FT
Wanchai
1 - 2
Sun Hei
Israel: Division 1
FT
Hapoel Haifa
1 - 4
Hapoel Ashkelon
FT
Ironi Kiryat Shmona
2 - 3
Hapoel Tel Aviv
FT
Maccabi Petah Tikva
0 - 1
Beitar Jerusalem
FT
Maccabi Tel Aviv
3 - 0
Bnei Sakhnin
Italy: Serie A
FT
Milan
1 - 0
Genoa
FT
Torino
2 - 2
Internazionale
Italy: Serie B
FT
Ascoli
2 - 1
Cittadella
FT
Avellino
1 - 1
Novara
FT
Brescia
1 - 1
Spezia
FT
Carpi
1 - 4
Spal
FT
Frosinone
3 - 1
Vicenza
FT
Pisa
1 - 1
Latina
FT
Pro Vercelli
1 - 1
Verona
FT
Trapani
4 - 0
Bari
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Livorno
1 - 0
Viterbese Castrense
FT
Lucchese
1 - 0
Pro Piacenza
FT
Lupa Roma
0 - 1
Prato
FT
Olbia
1 - 1
Como
FT
Piacenza
1 - 0
Carrarese
FT
Pistoiese
3 - 1
Cremonese
FT
Racing Roma
1 - 1
Giana Ermino
FT
Renate
1 - 0
Arezzo
FT
Robur Siena
2 - 0
Alessandria
FT
Tuttocuoio
0 - 0
Pontedera
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Fondi
1 - 2
Casertana
Italy: Serie A Women
FT
AGSM Verona (W)
4 - 2
Chieti (W)
FT
Como 2000 (W)
0 - 4
Mozzanica (W)
FT
Fiorentina (W)
6 - 0
Luserna (W)
FT
Jesina (W)
1 - 2
Zaccaria (W)
FT
Res Roma (W)
1 - 1
Cuneo (W)
FT
Tavagnacco (W)
1 - 3
Brescia (W)
Japan: FA Cup
FT
Cerezo Osaka
1 - 0
Sagan Tosu
FT
Consadole Sapporo
2 - 1
Sanfrecce Hiroshima
FT
FC Tokyo
3 - 0
Kawasaki Frontale
FT
Kashiwa Reysol
0 - 1
Vegalta Sendai
FT
Shimizu S Pulse
2 - 3
Kashima Antlers
FT
Ventforet Kofu
1 - 0
Omiya Ardija
FT
Vissel Kobe
1 - 0
Jubilo Iwata
FT
Yokohama F Marinos
1 - 1
Albirex Niigata
Japan: J2 League
FT
Nagoya Grampus
2 - 1
Mito Hollyhock
FT
Oita Trinita
0 - 1
Tokushima Vortis
FT
V-Varen Nagasaki
2 - 1
Zweigen Kanazawa
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
1 - 2
Fukushima United
FT
Fujieda MYFC
2 - 1
FC Tokyo (U23)
FT
Kataller Toyama
1 - 0
Kagoshima United
FT
Ryukyu
1 - 2
Grulla Morioka
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Briobecca Urayasu
0 - 1
Reinmeer Aomori
FT
Ryutsu Keizai
1 - 1
Yokogawa Musashino
FT
Verspah Oita
0 - 0
Imabari
Kazakhstan: Premier League
FT
Aktobe
0 - 1
Ordabasy
FT
Atyrau
0 - 1
Irtysh Pavlodar
FT
Okzhetpes
1 - 0
Tobol Kostanay
FT
Shakhter Karagandy
0 - 1
FC Kaysar
Kenya: Division 1
FT
Chemelil Sugar
1 - 1
Homeboyz
FT
Gor Mahia
1 - 0
Zoo Kericho
FT
Nzoia Sugar
0 - 0
Mathare United
FT
Posta Rangers
0 - 0
Nakumatt
Kosovo: Superliga
FT
Drenica
2 - 0
Llapi
FT
Prishtina
0 - 1
Drita
Kuwait: Premier League
FT
Al Fahaheel
1 - 1
Al Tadhamon
FT
Al Nasr
3 - 0
Al Jahra
FT
Al Shabab Al Ahmadi
1 - 0
Burgan
Latvia: Virsliga
FT
Babite
0 - 0
Rigas Futbola Skola
FT
FS Metta/Lu
2 - 4
Spartaks
FT
Riga
0 - 0
Ventspils
Lebanon: FA Cup Quarter Final
FT
Salam Zgharta
1 - 3
Al Ahed
Lithuania: Division 1
FT
Utenis Utena
1 - 1
Lietava Jonava
Luxembourg: National Division
FT
Differdange 03
1 - 0
RM Hamm Benfica
FT
F91 Dudelange
4 - 0
Racing Union Luxembourg
FT
Fola Esch
2 - 2
Jeunesse Canach
FT
Mondorf-Les-Bains
0 - 3
UNA Strassen
FT
Rumelange
0 - 0
Union Titus Petange
FT
Victoria Rosport
2 - 2
Progres Niederkorn
Malta: Premier League
FT
Sliema Wanderers
1 - 1
Birkirkara
FT
Tarxien Rainbows
0 - 1
Floriana
Mexico: Liga MX Senior Shield
FT
Club Queretaro
3 - 0
Pachuca
FT
Club Tijuana
1 - 1
Santos Laguna
FT
Cruz Azul
0 - 0
UANL Tigres
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Cimarrones
1 - 0
Alebrijes de Oaxaca
FT
Coras de Tepic
3 - 2
Zacatepec 1948
FT
Lobos BUAP
3 - 4
Venados
FT
Murcielagos
1 - 1
Mineros de Zacatecas
FT
Potros UAEM
1 - 0
Atlante
Montenegro: Prva CFL
FT
Bokelj
1 - 0
Mladost Podgorica
FT
Decic
1 - 2
Iskra Danilovgrad
FT
Grbalj
1 - 1
Buducnost Podgorica
FT
Rudar Pljevlja
3 - 2
Petrovac
FT
Sutjeska
3 - 2
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Zeta
1 - 0
Lovcen
Morocco: Botola Pro
FT
Chabab Rif Hoceima
1 - 1
Renaissance Berkane
Morocco: Elite 2
FT
AS Sale
0 - 0
Wydad Temara
FT
Rachad Bernoussi
1 - 0
Olympique Dcheira
FT
Raja Beni Mellal
0 - 2
Racing de Casablanca
FT
Sidi Kacem
0 - 3
Ittihad Khemisset
FT
US Temara
0 - 4
Rapide Oued Zem
Netherlands: Eredivisie
FT
Groningen
1 - 1
Willem II
FT
NEC Nijmegen
0 - 3
Utrecht
FT
PSV Eindhoven
1 - 0
Vitesse Arnhem
FT
Sparta Rotterdam
3 - 1
Heracles
New Zealand: Premiership
FT
Tasman United
5 - 2
Southern United
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballymena United
2 - 4
Glentoran
FT
Carrick Rangers
3 - 2
Portadown
FT
Dungannon Swifts
2 - 2
Cliftonville
FT
Glenavon
1 - 2
Coleraine
FT
Linfield
5 - 1
Ards
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Dergview
1 - 2
PSNI
FT
Institute
2 - 2
Ballyclare Comrades
FT
Knockbreda
1 - 0
Armagh City
FT
Larne
2 - 0
Annagh United
FT
Lurgan Celtic
2 - 3
Harland & Wolff Welders
FT
Warrenpoint Town
1 - 0
Loughgall
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate League
FT
Bangor FC
2 - 0
Newington Youth Club
FT
Dundela
0 - 2
Queens University
FT
Limavady United
5 - 0
Lisburn Distillery
FT
Moyola Park
0 - 2
Banbridge Town
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Chorrillo
2 - 2
Atletico Nacional Medellin
FT
Santa Gema
1 - 0
San Francisco
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Olimpia Asuncion
1 - 1
Rubio Nu
FT
Sol de America
0 - 1
Libertad
Paraguay: Segunda Division
FT
General Caballero
2 - 0
Resistencia
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Academia Cantolao
1 - 1
FBC Melgar
Poland: Ekstraklasa
FT
Piast Gliwice
3 - 2
Arka Gdynia
FT
Pogon Szczecin
0 - 0
Jagiellonia
FT
Zaglebie Lubin
0 - 1
Ruch Chorzow
Poland: I Liga
FT
Bytovia Bytow
2 - 2
Stal Mielec
FT
Chojniczanka Chojnice
1 - 1
Podbeskidzie
FT
Chrobry Glogow
1 - 2
Wisla Pulawy
FT
MKS Kluczbork
2 - 2
Pogon Siedlce
FT
Olimpia Grudziadz
1 - 0
Tychy
FT
Stomil Olsztyn
5 - 1
Znicz Pruszkow
FT
Wigry Suwalki
0 - 1
Miedz Legnica
Poland: II Liga
FT
Blekitni Stargard
0 - 0
Radomiak Radom
FT
Odra Opole
3 - 1
Belchatow
FT
Olimpia Zambrow
1 - 2
Siarka Tarnobrzeg
FT
Polonia Warszawa
1 - 1
Warta Poznan
FT
Rakow Czestochowa
5 - 1
Legionovia Legionowo
FT
Rozwoj Katowice
0 - 1
Puszcza Niepolomice
FT
Stal Stalowa Wola
1 - 1
Olimpia Elblag
Portugal: Primeira Liga
FT
Belenenses
1 - 2
Braga
FT
Moreirense
1 - 1
Tondela
FT
Pacos Ferreira
0 - 0
Benfica
FT
Sporting CP
2 - 0
Nacional
Qatar: Q League
FT
Al Wakrah II
3 - 0
Al Rayyan II
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Derry City
4 - 0
Drogheda United
FT
Dundalk
3 - 0
St Patricks Athletic
FT
Limerick
1 - 1
Finn Harps
FT
Sligo Rovers
3 - 2
Bray Wanderers
Republic of Ireland: Division 1 International Toulon Youth Festival
FT
Cobh Ramblers
5 - 1
Athlone Town
FT
Longford Town
0 - 2
Cabinteely
Romania: Liga I
FT
Targu Mures
2 - 1
Concordia
FT
Viitorul Constanta
3 - 1
Steaua Bucuresti
Romania: Liga II
FT
Balotesti
3 - 1
Metalul Resita
FT
Chindia Targoviste
2 - 1
Rapid Suceava
FT
Dunarea Calarasi
3 - 2
Luceafarul Oradea
FT
Juventus Bucuresti
3 - 1
Sepsi OSK
FT
Politehnica Timisoara
1 - 2
Mioveni
FT
Ramnicu Valcea
0 - 3
Clinceni
FT
Unirea Tarlungeni
0 - 3
Soimii Pancota
Romania: Liga III Serie 1
FT
Bacau
0 - 3
Csikszereda Miercurea Ciuc
FT
Cetate Rasnov
3 - 1
Sportul Chiscani
FT
Sporting Liesti
1 - 0
Metalosport Galati
Romania: Liga III Serie 2
FT
Petrolistul Boldesti
1 - 2
Axiopolis Cernavoda
FT
Tunari
1 - 0
Oltenita
FT
Viitorul Constanta II
3 - 0
Arsenal Malu
FT
Viitorul Domnesti
1 - 0
Gloria Popesti Leordeni
Romania: Liga III Suruga Bank Championship
FT
Aninoasa
0 - 0
Filiasi
FT
Steaua Bucuresti II
2 - 1
Alexandria
FT
Urban Titu
1 - 1
Voluntari II
Romania: Liga III Serie 4
FT
Industria Galda
1 - 0
Unirea Alba Iulia
FT
Performanta Ighiu
0 - 0
Scolar Resita
Romania: Liga III Serie 5
FT
Hermannstadt
3 - 0
Gaz Metan Medias II
Russia: Football Premier League
FT
Lokomotiv Moscow
1 - 1
Spartak Moscow
FT
Tom Tomsk
1 - 0
Amkar
FT
Ural
1 - 0
Rubin Kazan
Russia: Football National League
FT
Zenit St Petersburg II
1 - 1
Spartak Nalchik
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Adalah
2 - 5
Al Feiha
FT
Al Hazm
1 - 1
Al Watani
FT
Al Qaisoma
2 - 2
Ohod
FT
Al Wajj
2 - 2
Al Najoom
FT
Hajer
2 - 2
Al Shoalah
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
2 - 0
Heart of Midlothian
FT
Inverness CT
1 - 1
Ross County
FT
Kilmarnock
1 - 1
Partick
FT
Motherwell
1 - 2
St Johnstone
FT
Rangers
4 - 0
Hamilton Academical
Scotland: Championship
FT
Dunfermline
0 - 1
Ayr United
FT
Falkirk
0 - 1
Morton
FT
Hibernian
2 - 2
Dumbarton
FT
Queen of the South
0 - 2
St Mirren
FT
Raith Rovers
2 - 1
Dundee United
Scotland: League One
FT
Airdrieonians
1 - 0
Stenhousemuir
FT
Albion Rovers
0 - 0
Peterhead
FT
East Fife
0 - 0
Alloa Athletic
FT
Queens Park
1 - 1
Brechin
FT
Stranraer
0 - 1
Livingston
Scotland: League Two
FT
Berwick
0 - 2
Arbroath
FT
Clyde
3 - 1
Edinburgh City
FT
Cowdenbeath
0 - 2
Montrose
FT
Elgin City
1 - 1
Forfar Athletic
FT
Stirling Albion
1 - 0
Annan Athletic
Serbia: Superliga
FT
Backa
1 - 2
Radnicki Nis
FT
Javor Ivanjica
1 - 0
Metalac GM
FT
Partizan
4 - 0
Vozdovac
FT
Rad
0 - 1
Napredak
FT
Spartak Subotica
1 - 0
Borac Cacak
Serbia: Prva Liga
FT
Celarevo
1 - 1
OFK Beograd
FT
Indjija
1 - 1
Sindjelic Beograd
FT
Kolubara
1 - 1
Dinamo Vranje
FT
Odzaci
2 - 0
Jagodina
FT
Proleter Novi Sad
0 - 2
Macva
Slovakia: Division 1
FT
MSK Zilina
3 - 1
Ruzomberok
FT
Slovan Bratislava
1 - 1
Vion Zlate Moravce
FT
Tatran Presov
2 - 2
Zemplin Michalovce
Slovenia: Prva Liga
FT
CM Celje
1 - 1
Maribor
FT
ND Gorica
3 - 1
Domzale
FT
Radomlje
0 - 2
Krsko
South Africa: Premier Soccer League
FT
Baroka
2 - 2
Kaizer Chiefs
FT
Bloem Celtic
0 - 0
Cape Town City
South Africa: National 1st Division
FT
Black Leopards
2 - 1
Cape Town All Stars
FT
Milano United
0 - 2
Thanda Royal Zulu
FT
Mthatha Bucks
2 - 1
Royal Kings
FT
Royal Eagles
0 - 0
FC Cape Town
FT
University Of Pretoria
0 - 2
Mbombela United
South Korea: K League
FT
Gangwon FC
2 - 2
Pohang Steelers
FT
Incheon United
0 - 0
Jeonbuk Motors
South Korea: K League Challenge
FT
Daejeon Citizen
2 - 1
Seoul E-Land
FT
Seongnam Ilhwa
0 - 1
Suwon City
Spain: Primera Division
FT
Alaves
1 - 0
Real Sociedad
FT
Athletic Club
1 - 2
Real Madrid
FT
Betis
2 - 0
Osasuna
FT
Eibar
1 - 1
Espanyol
Spain: Segunda Division
FT
Cordoba
0 - 0
Numancia
FT
Huesca
2 - 1
Mallorca
FT
Lugo
2 - 1
Mirandes
FT
UCAM Murcia
2 - 0
Getafe
FT
Zaragoza
1 - 2
Sevilla Atletico
Spain: Segunda B Group 2
FT
Arenas Club
1 - 1
San Sebastian de los Reyes
FT
Fuenlabrada
1 - 0
Leioa
FT
Sestao River
1 - 0
Navalcarnero
FT
Zamudio
2 - 3
Real Sociedad B
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
4 - 0
Llagostera
FT
Villarreal B
2 - 1
AE Prat
Spain: Segunda B Group 4
FT
La Hoya Lorca
0 - 0
Extremadura
Spain: Primera Division Women
FT
Betis (W)
0 - 2
Atletico Madrid (W)
FT
Fundacion Albacete (W)
0 - 2
Barcelona (W)
Sweden: FA Cup Semi Final
FT
Hacken
1 - 3
Ostersunds
Switzerland: Super League
FT
Basel 1893
1 - 0
Grasshopper Club
FT
Luzern
0 - 0
Sion
Switzerland: Challenge League
FT
FC Zurich
2 - 2
Winterthur
FT
Wil 1900
1 - 3
Chiasso
Tunisia: Ligue 1 Relegation Group
FT
JS Kairouanaise
1 - 0
Zarzis
Turkey: Super Lig
FT
Adanaspor
2 - 1
Akhisar Belediye
FT
Kasimpasa
3 - 2
Osmanlispor
FT
Kayserispor
3 - 4
Gaziantepspor
FT
Trabzonspor
2 - 0
Galatasaray
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Balikesirspor
3 - 3
Mersin Idman Yurdu
FT
Boluspor
4 - 1
Giresunspor
FT
Manisaspor
0 - 2
Yeni Malatyaspor
FT
Umraniyespor
0 - 0
Bandirmaspor
USA: MLS
FT
Atlanta United
4 - 0
Chicago Fire
FT
DC United
0 - 2
Columbus Crew
FT
New York City
1 - 1
Montreal Impact
FT
Orlando City
2 - 1
Philadelphia Union
FT
Vancouver Whitecaps
0 - 2
Toronto FC
Ukraine: Premier League
FT
Stal Dniprodzerzhynsk
4 - 1
Oleksandriya
FT
Vorskla Poltava
0 - 0
Zirka Kirovohrad
Ukraine: First League
FT
Cherkaskyi Dnipro
2 - 1
Skala Stryi
FT
Helios
0 - 1
Desna Chernihiv
FT
Illichivets Mariupol
0 - 0
Arsenal Kyiv
FT
Mykolaiv
1 - 0
Ingulets Petrove
FT
Naftovyk-Ukrnafta
3 - 2
Hirnyk-Sport
FT
Obolon-Brovar Kyiv
0 - 1
Poltava
FT
Veres
2 - 3
Kolos Kovalivka
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro
2 - 0
Boston River
FT
Danubio
1 - 0
Juventud
FT
El Tanque Sisley
0 - 1
Nacional de Football
FT
Liverpool Montevideo
0 - 4
Montevideo Wanderers
Uzbekistan: PFL
FT
Buxoro
0 - 1
Obod Tashkent
FT
Kokand 1912
1 - 0
Qizilqum Zarafshon
FT
Shurtan Guzar
0 - 2
Mash Al Mubarek
FT
Sogdiana Jizzakh
3 - 2
Olmaliq
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Deportivo Anzoategui
0 - 1
Metropolitanos
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Atletico Venezuela B
1 - 2
Angostura
FT
Real Frontera
2 - 3
Llaneros
FT
Titanes
2 - 1
ULA FC
FT
Union Atletico Falcon
2 - 3
Puerto Cabello
FT
Yaracuyanos
0 - 0
Caracas B
Vietnam: V League 1
FT
Ho Chi Minh City
0 - 1
Hai Phong
FT
Sanna Khanh Hoa
0 - 0
Sai Gon
FT
Song Lam Nghe An
2 - 0
Hoang Anh Gia Lai
Wales: Premier League
FT
Airbus UK Broughton
4 - 2
Aberystwyth Town
FT
Cardiff Metropolitan
0 - 5
The New Saints
FT
Carmarthen Town
1 - 3
Connahs Quay