Football ResultsSaturday, 18th November 2017
AFC: Champions League Final
FT
Al Hilal Saudi (KSA)
1 - 1
Urawa Red Diamonds (JPN)
Algeria:
FT
Biskra
0 - 0
Hussein Dey
FT
CR Belouizdad
1 - 1
Blida
FT
ES Setif
2 - 1
Paradou
Argentina:
FT
Defensores de Belgrano
3 - 0
San Miguel
FT
Sacachispas
1 - 1
Almirante Brown
Argentina:
FT
Agropecuario
2 - 0
Racing Club
FT
Nueva Chicago
0 - 2
Sarmiento Junin
Argentina:
FT
Banfield
0 - 0
Temperley
FT
Defensa y Justicia
3 - 0
Lanus
FT
Newells Old Boys
0 - 1
Belgrano Cordoba
FT
San Martin de San Juan
1 - 3
San Lorenzo
Armenia:
FT
Gandzasar
2 - 2
Shirak
Australia:
FT
Sydney FC
2 - 1
Newcastle Jets
Australia:
FT
Sydney FC (W)
3 - 2
Melbourne City (W)
Austria:
FT
Karabakh
1 - 2
Amstetten
FT
Parndorf
1 - 2
Neusiedl am See
Austria:
FT
Austria Vienna
2 - 3
Admira Wacker
FT
LASK Linz
1 - 2
Rapid Vienna
FT
Mattersburg
1 - 0
SCR Altach
FT
St Polten
0 - 0
Wolfsberger AC
Azerbaijan:
FT
Inter Baku
0 - 1
Zira
FT
Kapaz
2 - 3
Sabail
Belarus: Division 1
FT
BATE Borisov
3 - 1
Neman Grodno
FT
Dinamo Brest
1 - 1
Gorodeya
FT
Dinamo Minsk
1 - 0
Krumkachy
FT
Isloch Minsk
1 - 0
Dnepr Mogilev
FT
Minsk
0 - 2
Gomel
FT
Shakhter Soligorsk
1 - 2
Torpedo Zhodino
FT
Slavia Mozyr
1 - 2
Naftan
FT
Slutsk
2 - 3
Vitebsk
Belgium:
FT
Eupen
0 - 1
Antwerp
FT
Kortrijk
3 - 2
St Truiden
FT
Mouscron-Peruwelz
1 - 2
Anderlecht
FT
Standard Liege
0 - 0
Oostende
Belgium:
FT
Beershot Wilrijk
1 - 2
Leuven
FT
Roeselare
2 - 1
Westerlo
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Nacional Potosi
2 - 0
Petrolero
FT
Sport Boys Warnes
1 - 3
Bolivar
Bolivia: Nacional B NB 2017 Play Off Semi-Final
FT
Royal Pari Sion
1 - 0
CA Bermejo
Bosnia and Herzegovina:
FT
Krupa
1 - 0
Zrinjski
FT
Radnik Bijeljina
3 - 1
Celik Zenica
FT
Sarajevo
4 - 2
Mladost Doboj Kakanj
FT
Sloboda Tuzla
4 - 0
Vitez
Brazil: Serie B
FT
ABC
2 - 0
Oeste
FT
BOA
2 - 1
Brasil de Pelotas
FT
CRB
0 - 1
Parana
FT
Criciuma
1 - 1
Ceara
FT
Goias
0 - 2
Internacional
FT
Londrina
0 - 0
America Mineiro
FT
Nautico Recife
1 - 2
Vila Nova
FT
Paysandu
4 - 2
Santa Cruz
Bulgaria:
FT
CSKA Sofia
1 - 1
Botev Plovdiv
FT
Lokomotiv Plovdiv
0 - 3
Ludogorets
FT
Pirin Blagoevgrad
0 - 1
Beroe
Bulgaria:
FT
Levski 2007
1 - 3
Kariana Erden
Bulgaria:
FT
Botev Novi Pazar
2 - 1
Spartak Varna
FT
Hitrino
0 - 0
Suvorovo
FT
Septemvri Tervel
0 - 4
Dobrudzha
FT
Svetkavitsa
4 - 0
Benkovski Byala
Bulgaria:
FT
Bansko
6 - 2
Balkan Botevgrad
FT
Botev Ihtiman
1 - 2
Belasitsa Petrich
FT
Marek
3 - 0
Minyor Pernik
FT
Pirin Gotse Delchev
0 - 2
Pirin Razlog
FT
Rilski Sportist
5 - 1
Germanea
FT
Septemvri Simitli
1 - 1
Chavdar Etropole
FT
Slivnishki Geroy
1 - 3
Hebar Pazardzhik
FT
Svoboda Peshtera
3 - 1
Vihren
Bulgaria:
FT
Asenovets 2005
3 - 1
Eurocollege
FT
Borislav Parvomay
1 - 2
Arda Kardzhali
FT
Minyor Radnevo
2 - 1
Atletik Kuklen
FT
Svilengrad 1921
2 - 1
Dimitrovgrad
FT
Uragan Boyadzhik
1 - 2
Karnobat
FT
Vereya Stara Zagora II
4 - 3
Rakovski 2011
FT
Zagorets Nova Zagora
5 - 1
Sokol Markovo
Bulgaria:
FT
Chernomorets Balchik
1 - 0
Tsarsko Selo
FT
Lokomotiv Sofia
1 - 1
Botev Galabovo
FT
Neftochimic Burgas
0 - 2
Sozopol
FT
Nesebar
4 - 2
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
FT
Oborishte
1 - 1
Strumska Slava
Chinese Taipei: Inter City League ICL Play Off 3rd Place
FT
NTUS
0 - 2
Fu Jen University
Chinese Taipei: Inter City League ICL Play Off Final
FT
Taipower
1 - 1
Tatung
Colombia: Primera A Clausura
FT
Alianza Petrolera
0 - 0
Santa Fe
FT
America de Cali
1 - 0
Bucaramanga
FT
Atletico Nacional Medellin
0 - 0
Independiente Medellin
FT
Envigado
0 - 0
Patriotas
FT
Huila
1 - 0
Tigres
FT
Jaguares
2 - 0
Rionegro
FT
Millonarios
5 - 1
Deportivo Cali
FT
Once Caldas
2 - 1
Cortulua
Congo DR:
FT
Ocean Pacifique
0 - 1
Groupe Bazano
Congo DR:
FT
Renaissance
2 - 0
Molunge
Costa Rica:
FT
Universidad de Costa Rica
0 - 1
Alajuelense
Croatia:
FT
NK Osijek
1 - 1
Cibalia
FT
Rijeka
0 - 0
Inter Zapresic
Croatia:
FT
Dinamo Zagreb II
1 - 2
Varazdin
FT
Gorica
1 - 1
Lucko
FT
Hajduk Split II
5 - 1
Novigrad
FT
Kustosija
2 - 1
Dugopolje
FT
Sesvete
2 - 2
Sibenik
FT
Solin
4 - 1
Hrvatski Dragovoljac
Cyprus:
FT
Alki Oroklinis
1 - 4
Apollon Limassol
FT
Ethnikos Achnas
0 - 3
Kition Larnaca
FT
Olympiakos Nicosia
0 - 0
Aris Limassol
Cyprus:
FT
Ayias Napas
1 - 0
Othellos Athienou
FT
Karmiotissa Polemidion
1 - 1
Thoi Lakatamias
FT
Omonia Aradippou
1 - 1
Digenis Oroklinis
Cyprus:
FT
Ahironas Liopetriou
2 - 1
Ethnikos Latsion
FT
Elpida Astromeriti
2 - 2
Livadiakos/Salamina
FT
Eny Digenis Ipsonas
2 - 0
APEP Pitsilias
FT
Finikas Agia Marina
0 - 1
Onisilos
FT
MEAP Nisou
2 - 1
Apea Akrotiriu
FT
Olympias Limpion
3 - 1
Digenis Akritas Morphou
FT
Ormidias
0 - 0
Akritas Chlorakas
FT
Pegia 2014
3 - 2
ENAD
Czech Republic:
FT
Taborsko
1 - 2
Varnsdorf
FT
Trinec
1 - 1
Ceske Budejovice
Czech Republic:
FT
Brno
1 - 0
Teplice
FT
Sigma Olomouc
2 - 0
Zlin
FT
Slavia Praha
5 - 0
Dukla Praha
FT
Slovacko
1 - 4
Viktoria Plzen
FT
Slovan Liberec
2 - 1
Banik Ostrava
Denmark:
FT
KoldingQ (W)
2 - 0
Vejle (W)
FT
Odense (W)
2 - 3
VSK Aarhus (W)
FT
Varde (W)
2 - 3
Brondby (W)
Denmark:
FT
Aarhus
3 - 1
Silkeborg
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Clan Juvenil
3 - 3
Delfin
FT
Deportivo Cuenca
1 - 2
El Nacional
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Deportivo Colon
0 - 2
LDU Loja
FT
Imbabura
1 - 0
CDS Santa Rita
FT
Manta
2 - 0
LDU Portoviejo
Egypt:
FT
Al Masry
1 - 0
Al Mokawloon
England:
FT
Bromley
1 - 1
Chester City
FT
Dagenham & Redbridge
3 - 2
Guiseley
FT
Eastleigh
0 - 2
Barrow
FT
Fylde
2 - 0
Torquay United
FT
Gateshead
1 - 0
Tranmere Rovers
FT
Hartlepool United
0 - 2
Aldershot Town
FT
Leyton Orient
1 - 1
Dover Athletic
FT
Macclesfield Town
0 - 0
Boreham Wood
FT
Maidstone United
1 - 1
Solihull Motors
FT
Sutton United
3 - 2
Halifax Town
FT
Woking
1 - 1
Maidenhead
FT
Wrexham
2 - 0
Ebbsfleet United
England:
FT
Bradford Park Avenue
2 - 0
Brackley Town
FT
Darlington 1883
0 - 1
Tamworth
FT
Gainsborough
1 - 0
United Of Manchester
FT
Harrogate Town
3 - 1
Boston United
FT
Leamington
4 - 0
Spennymoor Town
FT
Nuneaton
1 - 1
Curzon Ashton
FT
Salford City
4 - 0
North Ferriby United
FT
Southport
0 - 3
Blyth Spartans
FT
Stockport County
1 - 1
Chorley
FT
Telford United
1 - 2
Alfreton Town
FT
York City
1 - 1
Kidderminster Harriers
England:
FT
Braintree
0 - 1
Weston Super Mare
FT
Concord Rangers
4 - 2
Chippenham
FT
Dartford
4 - 1
Gloucester City
FT
East Thurrock United
0 - 1
Havant & Waterlooville
FT
Eastbourne Borough
2 - 3
Bath City
FT
Hampton & Richmond
1 - 0
Poole Town
FT
Hemel Hempstead Town
2 - 2
Welling United
FT
Hungerford Town
0 - 1
Truro City
FT
Oxford City
3 - 2
Wealdstone
FT
St Albans
1 - 2
Bognor Regis
FT
Whitehawk
0 - 2
Chelmsford City
England:
FT
Stoke City (U23)
2 - 3
Brighton Hove Albion (U23)
England:
FT
Birmingham City
1 - 0
Nottingham Forest
FT
Cardiff City
2 - 0
Brentford
FT
Fulham
1 - 1
Derby County
FT
Hull City
2 - 2
Ipswich Town
FT
Norwich City
1 - 1
Barnsley
FT
Queens Park Rangers
1 - 2
Aston Villa
FT
Reading
0 - 2
Wolverhampton Wanderers
FT
Sheffield Wednesday
0 - 0
Bristol City
FT
Sunderland
2 - 2
Millwall
England:
FT
Bristol Rovers
1 - 3
AFC Wimbledon
FT
Bury
0 - 3
Blackburn Rovers
FT
Charlton Athletic
2 - 2
Milton Keynes Dons
FT
Fleetwood Town
0 - 0
Doncaster Rovers
FT
Northampton Town
0 - 3
Scunthorpe United
FT
Oldham Athletic
3 - 1
Rochdale
FT
Peterborough United
0 - 1
Blackpool
FT
Plymouth Argyle
0 - 4
Oxford United
FT
Portsmouth
1 - 0
Southend United
FT
Rotherham United
1 - 2
Shrewsbury Town
FT
Walsall
0 - 1
Gillingham
FT
Wigan Athletic
1 - 2
Bradford City
England:
FT
Banbury United
1 - 1
St Neots
FT
Basingstoke
1 - 2
Kings Lynn
FT
Biggleswade Town
2 - 0
Kings Langley
FT
Bishops Stortford
2 - 2
Farnborough
FT
Chesham United
13 - 1
Merthyr Tydfil
FT
Dorchester Town
4 - 1
Kettering
FT
Gosport Borough
1 - 0
Dunstable
FT
Hereford United
5 - 0
Hitchin
FT
Royston Town
2 - 1
Redditch
FT
Slough Town
3 - 0
Weymouth
FT
St Ives
2 - 2
Frome
FT
Tiverton
2 - 1
Stratford
England:
FT
Brightlingsea Regent
1 - 2
Folkestone
FT
Enfield Town
3 - 1
Thurrock
FT
Harlow Town
2 - 4
Billericay
FT
Harrow Borough
3 - 4
Dorking Wanderers
FT
Hendon
2 - 2
Burgess Hill Town
FT
Lowestoft Town
0 - 2
Margate
FT
Merstham
1 - 5
Staines Town
FT
Metropolitan Police
1 - 4
Dulwich Hamlet
FT
Tonbridge Angels
5 - 4
Needham Market
FT
Tooting & Mitcham
3 - 2
Kingstonian
FT
Worthing
1 - 1
Leiston
England:
FT
Ashton United
1 - 1
Barwell
FT
Buxton
0 - 3
Grantham Town
FT
Halesowen Town
1 - 1
Marine
FT
Hednesford Town
2 - 1
Stalybridge Celtic
FT
Lancaster City
4 - 2
Coalville Town
FT
Mickleover Sports
1 - 3
Warrington Town
FT
Nantwich Town
1 - 0
Whitby Town
FT
Shaw Lane
3 - 1
Stourbridge
FT
Stafford Rangers
0 - 2
Farsley Celtic
FT
Sutton Coldfield
0 - 4
Altrincham
FT
Witton Albion
3 - 3
Matlock Town
FT
Workington
4 - 1
Rushall Olympic
England:
FT
Accrington Stanley
1 - 1
Newport County
FT
Chesterfield
1 - 0
Exeter City
FT
Colchester United
0 - 0
Morecambe
FT
Forest Green
3 - 2
Crewe Alexandra
FT
Grimsby Town
0 - 1
Carlisle United
FT
Lincoln City
1 - 2
Coventry City
FT
Luton Town
7 - 0
Cambridge United
FT
Mansfield Town
1 - 0
Stevenage
FT
Notts County
3 - 1
Cheltenham Town
FT
Port Vale
1 - 0
Barnet
FT
Wycombe Wanderers
4 - 0
Crawley Town
FT
Yeovil Town
1 - 2
Swindon Town
England:
FT
Arsenal
2 - 0
Tottenham Hotspur
FT
Bournemouth
4 - 0
Huddersfield Town
FT
Burnley
2 - 0
Swansea City
FT
Crystal Palace
2 - 2
Everton
FT
Leicester City
0 - 2
Manchester City
FT
Liverpool
3 - 0
Southampton
FT
Manchester United
4 - 1
Newcastle United
FT
West Bromwich Albion
0 - 4
Chelsea
England:
FT
Liverpool (U23)
4 - 0
Everton (U23)
FT
Manchester United (U23)
1 - 1
Manchester City (U23)
FT
Tottenham Hotspur (U23)
2 - 3
Chelsea (U23)
FYR Macedonia:
FT
Borec Veles
2 - 0
Kozhuf Miravci
FT
Bregalnica Stip
2 - 0
Sasa
FT
Osogovo
0 - 0
Belasica
FT
Pobeda Valandovo
1 - 3
Tikves
FYR Macedonia:
FT
Makedonija GP
3 - 0
Gorno Lisice
FT
Struga
3 - 1
Novaci
FT
Teteks
0 - 1
Gostivar
FT
Zajazi Zajas
2 - 0
Lokomotiva Skopje
France:
FT
Lorient
4 - 2
Stade Brestois 29
France:
FT
Dijon
3 - 1
Troyes
FT
Guingamp
1 - 1
Angers
FT
Paris St Germain
4 - 1
Nantes
FT
Strasbourg
2 - 1
Rennes
FT
Toulouse
0 - 0
Metz
France:
FT
Avranches
0 - 0
Chambly Thelle
FT
Grenoble
1 - 1
Laval
France:
FT
Marseille (W)
2 - 5
Paris St Germain (W)
FT
Rodez Aveyron (W)
0 - 0
ASPTT Albi (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Chikhura Sachkhere
1 - 3
Torpedo Kutaisi
FT
Dila Gori
2 - 1
Lokomotivi Tbilisi
FT
Dinamo Batumi
1 - 2
Saburtalo
FT
Samtredia
5 - 0
Kolkheti Poti
FT
Shukura
0 - 1
Dinamo Tbilisi
Germany:
FT
Energie Cottbus
1 - 0
Viktoria Berlin
FT
Germania Halberstadt
1 - 4
Babelsberg 03
Germany:
FT
Borussia Monchengladbach II
1 - 2
Alemannia Aachen
FT
Koln II
1 - 0
Uerdingen 05
FT
Verl
1 - 1
Viktoria Koln
FT
Wattenscheid 09
3 - 0
Erndtebruck
FT
Wegberg-Beeck
0 - 3
Fortuna Dusseldorf II
FT
Westfalia Rhynern
0 - 1
Rot-Weiss Oberhausen
Germany:
FT
Eutin 08
1 - 1
Eintracht Norderstedt
FT
Germania Egestorf/Langreder
0 - 2
Wolfsburg II
FT
Hamburg II
1 - 1
Weiche Flensburg
FT
Hannover 96 II
0 - 0
Altona 93
Germany:
FT
Eichstatt
0 - 1
Nurnberg II
FT
Greuther Furth II
0 - 3
Bayern Munich II
FT
Illertissen
0 - 0
Wacker Burghausen
FT
Ingolstadt 04 II
6 - 0
Bayreuth
FT
Schalding-Heining
3 - 0
1860 Rosenheim
FT
Schweinfurt
1 - 2
Pipinsried
FT
Seligenporten
0 - 0
Memmingen
FT
Unterfohring
0 - 2
Augsburg II
Germany:
FT
Eintract Stadtallendorf
0 - 9
Elversberg
FT
Saarbrucken
2 - 1
Ulm 1846
FT
Stuttgart II
0 - 1
Steinbach
FT
Waldhof Mannheim
1 - 0
Hessen Kassel
FT
Wormatia Worms
1 - 0
Stuttgarter Kickers
Germany:
FT
Bochum
1 - 1
Greuther Furth
FT
Heidenheim
4 - 3
Union Berlin
FT
Nurnberg
2 - 2
Holstein Kiel
Germany:
FT
1899 Hoffenheim
1 - 1
Eintracht Frankfurt
FT
Bayer Leverkusen
2 - 2
Leipzig
FT
Bayern Munich
3 - 0
Augsburg
FT
Hertha Berlin
2 - 4
Borussia Monchengladbach
FT
Mainz 05
1 - 0
Koln
FT
Wolfsburg
3 - 1
Freiburg
Germany:
FT
Carl Zeiss Jena
2 - 1
Werder Bremen II
FT
Chemnitzer
0 - 3
Wurzburger Kickers
FT
Fortuna Koln
1 - 2
Magdeburg
FT
Karlsruher
1 - 0
Zwickau
FT
SF Lotte
2 - 2
Meppen
FT
Sonnenhof Grossaspach
1 - 0
Rot-Weiss Erfurt
FT
Unterhaching
0 - 3
Paderborn 07
Greece:
FT
Aris Avatou
1 - 0
Orfeas Xanthi
Greece:
FT
Skoufas Kompotiou
0 - 0
Doxa Kranoulas
Greece:
FT
Lamia
1 - 1
Kerkyra
FT
Larisa
1 - 0
Apollon Smirnis
FT
Olympiakos Piraeus
2 - 1
Levadiakos
Greece:
FT
Trikala
0 - 0
OFI Crete
Greece:
FT
Rodos
1 - 0
Keratsini
Hong Kong:
FT
Guangzhou R&F (U19)
1 - 0
Lee Man
Hong Kong:
FT
South China FC
0 - 0
HKFC
FT
Wanchai
2 - 4
Dreams Metro Gallery
Hungary:
FT
Balmazujvaros
2 - 1
Szombathelyi Haladas
FT
Debrecen
2 - 5
Videoton
FT
Mezokovesd-Zsory
3 - 3
Vasas
FT
PAKS
0 - 2
Ferencvaros
FT
Puskas Academy
1 - 0
Diosgyori
FT
Ujpest
2 - 1
Budapest Honved
India:
FT
Northeast United
0 - 0
Jamshedpur
Israel:
FT
Hapoel Beer Sheva
3 - 1
Hapoel Akko
Italy:
FT
Brescia
1 - 1
Spezia
FT
Empoli
5 - 3
Cesena
FT
Foggia
1 - 1
Ternana
FT
Novara
1 - 2
Bari
FT
Parma
4 - 0
Ascoli
FT
Perugia
5 - 0
Carpi
FT
Pescara
3 - 1
Pro Vercelli
FT
Virtus Entella
0 - 0
Unione Venezia
Italy:
FT
Juventus (W)
2 - 0
Sassuolo (W)
FT
Mozzanica (W)
4 - 0
Bari Pink (W)
FT
Ravenna (W)
0 - 0
Fiorentina (W)
FT
Res Roma (W)
3 - 0
AGSM Verona (W)
FT
Tavagnacco (W)
4 - 1
Empoli (W)
Italy:
FT
Arzachena
1 - 2
Lucchese
Italy:
FT
Akragas
1 - 5
Fidelis Andria
FT
Bisceglie
2 - 1
Monopoli
FT
Juve Stabia
0 - 1
Catania
FT
Lecce
3 - 2
Reggina
FT
Paganese
2 - 2
Fondi
FT
Rende
2 - 0
Matera
FT
Sicula Leonzio
1 - 1
Casertana
FT
Trapani
3 - 1
Virtus Francavilla
Italy:
FT
Napoli
2 - 1
Milan
FT
Roma
2 - 1
Lazio
Japan: J1 League
FT
Albirex Niigata
1 - 0
Ventforet Kofu
FT
Kashiwa Reysol
1 - 0
Jubilo Iwata
FT
Kawasaki Frontale
1 - 0
Gamba Osaka
FT
Sagan Tosu
2 - 1
FC Tokyo
FT
Shimizu S Pulse
0 - 2
Consadole Sapporo
FT
Vegalta Sendai
3 - 0
Omiya Ardija
FT
Vissel Kobe
1 - 2
Sanfrecce Hiroshima
FT
Yokohama F Marinos
1 - 4
Cerezo Osaka
Jordan:
FT
Al Jazeera Amman
1 - 0
Al Yarmouk
FT
Mansheyat Bani Hasan
0 - 1
Shabab Al Ordon
Kenya: Division 1
FT
Chemelil Sugar
0 - 1
Western Stima
FT
Gor Mahia
2 - 2
Sony Sugar
FT
Muhoroni Youth
1 - 4
AFC Leopards
FT
Nakumatt
1 - 2
Kariobangi Sharks
FT
Nzoia Sugar
1 - 1
Homeboyz
FT
Posta Rangers
2 - 2
Mathare United
FT
Sofapaka
2 - 1
Zoo Kericho
FT
Thika United
1 - 0
Nakumatt
FT
Ulinzi Stars
4 - 0
Nzoia Sugar
Kosovo:
FT
Drita
4 - 3
Liria
FT
Llapi
1 - 1
Feronikeli
FT
Trepca 89
2 - 0
Vllaznia Pozheran
Lebanon:
FT
Al Ahed
0 - 0
Tripoli
FT
Tadamon Sour
0 - 0
Al Akhaa Al Ahli
Malta:
FT
Balzan
1 - 0
Tarxien Rainbows
FT
Hibernians
1 - 0
Birkirkara
FT
Mosta
2 - 1
Senglea Athletic
FT
St Andrews
1 - 1
Lija Athletic
Mexico:
FT
Atlas
1 - 1
Pachuca
FT
Club Queretaro
1 - 1
UNAM Pumas
FT
Cruz Azul
1 - 0
Veracruz
FT
Puebla
0 - 1
Lobos BUAP
Moldova: Division 1 2017
FT
Dacia Chisinau
0 - 2
Petrocub
FT
Milsami Orhei
0 - 2
Sheriff Tiraspol
FT
Speranta
0 - 0
Sfintul Gheorghe
FT
Zaria Balti
6 - 0
Dinamo-Auto Tiraspol
FT
Zimbru Chisinau
1 - 1
Spicul Chiscareni
Montenegro:
FT
Buducnost Podgorica
4 - 1
Decic
FT
Iskra Danilovgrad
0 - 1
Mladost Podgorica
FT
Kom
1 - 0
Rudar Pljevlja
FT
Sutjeska
1 - 0
Grbalj
FT
Zeta
0 - 0
Petrovac
Morocco:
PEN
Difaa El Jadida
1 - 3
Raja Casablanca
Netherlands:
FT
Feyenoord
1 - 1
VVV Venlo
FT
NAC Breda
0 - 8
Ajax
FT
Twente
0 - 4
Heerenveen
FT
Willem II
2 - 2
Sparta Rotterdam
New Zealand:
FT
Southern United
2 - 1
Hawkes Bay United
FT
Tasman United
0 - 0
Waitakere United
New Zealand:
FT
Canterbury United (W)
1 - 0
Auckland Football Fed (W)
Northern Ireland:
FT
Ards
0 - 1
Cliftonville
FT
Ballinamallard United
0 - 3
Glenavon
FT
Ballymena United
2 - 1
Dungannon Swifts
FT
Crusaders
7 - 1
Carrick Rangers
FT
Linfield
2 - 1
Coleraine
FT
Warrenpoint Town
2 - 3
Glentoran
Northern Ireland:
FT
Dergview
0 - 1
PSNI
FT
Larne
3 - 1
Knockbreda
FT
Limavady United
3 - 1
Loughgall
FT
Lurgan Celtic
0 - 1
Institute
FT
Newry City
4 - 1
Ballyclare Comrades
FT
Portadown
0 - 0
Harland & Wolff Welders
Norway: 1. Division D1 Relegation Play Off
FT
Notodden
5 - 3
Fredrikstad
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Deportivo Capiata
0 - 1
Independiente FBC
FT
Rubio Nu
0 - 3
Cerro Porteno
Peru: Primera Division Clausura
FT
Academia Cantolao
1 - 1
Sport Rosario
FT
Deportivo Municipal
0 - 0
Real Garcilaso
Peru: Segunda Division
FT
Los Caimanes
3 - 1
Defensor La Bocana
Philippines: Philippines Football League
FT
Davao Aguilas
1 - 1
Ceres
FT
Kaya
1 - 3
Davao Aguilas
Poland:
FT
Chojniczanka Chojnice
1 - 1
Puszcza Niepolomice
FT
Olimpia Grudziadz
0 - 1
Zaglebie Sosnowiec
FT
Pogon Siedlce
1 - 1
Katowice
FT
Tychy
0 - 3
Wigry Suwalki
Poland:
FT
Garbarnia Krakow
1 - 1
Radomiak Radom
FT
Gawrdia Koszalin
2 - 2
Znicz Pruszkow
FT
MKS Kluczbork
0 - 1
Jastrzebie
FT
Row 1964 Rybnik
2 - 2
LKS Lodz
FT
Rozwoj Katowice
2 - 0
Warta Poznan
FT
Siarka Tarnobrzeg
1 - 0
Wisla Pulawy
Poland:
FT
Lechia Gdansk
3 - 0
Wisla Plock
FT
Piast Gliwice
1 - 0
Cracovia Krakow
FT
Sandecja Nowy Sacz
0 - 0
Lech Poznan
Portugal:
FT
Penafiel
0 - 0
Gil Vicente
Portugal:
FT
Benfica
2 - 0
Vitoria Setubal
FT
Rio Ave
1 - 0
Braga
Qatar:
FT
Al Gharafa
2 - 3
Al Sailiya
FT
Al Markhiya
0 - 1
Al Ahli Doha
FT
Qatar SC
1 - 2
Al Khor
Romania:
FT
Avantul Valea Marului
9 - 0
Metalosport Galati
FT
Cetate Rasnov
2 - 0
Focsani
FT
Csikszereda Miercurea Ciuc
1 - 0
Bucovina Radauti
FT
Sporting Liesti
1 - 0
Odorheiu Secuiesc
FT
Targu Secuiesc
3 - 0
Kosarom Pascani
Romania:
FT
Inainte Modelu
7 - 2
Delta Tulcea
FT
Metalul Buzau
1 - 1
Axiopolis Cernavoda
FT
Oltenita
1 - 1
Olimpia Ramnicu Sarat
FT
Unirea 2004 Slobozia
9 - 1
Victoria Traian
Romania:
FT
ASC Recea
3 - 0
Viitorul Ghimbav
FT
Avantul Reghin
1 - 0
Unirea Tasnad
FT
Iernut
0 - 3
Performanta Ighiu
Romania:
FT
Aninoasa
1 - 1
Tunari
FT
Gloria Popesti Leordeni
1 - 2
Petrolul Ploiesti
FT
Sporting Rosiori
0 - 1
Flacara Moreni
Romania:
FT
Ghiroda
0 - 0
Filiasi
FT
Gloria Cermei
2 - 1
International Balesti
FT
Scolar Resita
2 - 0
Universitatea Craiova II
Romania:
FT
CSU Craiova
3 - 1
Juventus Bucuresti
FT
Sepsi OSK
0 - 0
Gaz Metan Medias
Romania:
FT
Chindia Targoviste
2 - 2
Dunarea Calarasi
FT
Dacia Unirea Braila
3 - 4
UTA Batrana Doamna
FT
Luceafarul Oradea
1 - 1
Stiinta Miroslava
FT
Metaloglobus
0 - 3
Afumati
FT
Ripensia Timisoara
0 - 2
Politehnica Timisoara
FT
SCM Pitesti
2 - 1
Olimpia Satu Mare
FT
Sportul Snagov
2 - 0
Foresta Suceava
FT
Targu Mures
4 - 1
Pandurii Targu Jiu
Russia:
FT
Arsenal Tula
0 - 0
Rubin Kazan
FT
Dinamo Moscow
1 - 1
Akhmat Grozny
FT
Khabarovsk
2 - 4
CSKA Moscow
FT
Krasnodar
1 - 4
Spartak Moscow
Russia:
FT
Biolog-Novokubansk
1 - 1
Spartak Nalchik
FT
Spartak Vladikavkaz
1 - 1
Chernomorets Novorossiysk
Russia:
FT
Baltika
1 - 0
Avangard Kursk
FT
Dinamo St Petersburg
3 - 2
Luch-Energiya
FT
Enisey
2 - 1
Spartak Moscow (2)
FT
Khimki
3 - 1
Tom Tomsk
FT
Kuban
3 - 1
Tyumen
FT
Orenburg
5 - 0
Fakel Voronezh
FT
Shinnik Yaroslavl
1 - 2
Olimpiyets Nizhny Novgorod
FT
Sibir
1 - 0
Rotor Volgograd
FT
Volgar Astrakhan
0 - 1
Krylya Sovetov
Saudi Arabia:
FT
Al Ansar
2 - 3
Al Adalah
FT
Hetten
2 - 2
Al Khlood
Saudi Arabia:
FT
Al Feiha
1 - 3
Al Fateh
Scotland:
FT
Aberdeen
0 - 2
Motherwell
FT
Dundee
0 - 0
Kilmarnock
FT
Hibernian
1 - 2
St Johnstone
FT
Rangers
0 - 2
Hamilton Academical
FT
Ross County
0 - 1
Celtic
Scotland:
FT
Cowdenbeath
1 - 1
Annan Athletic
Scotland:
FT
Airdrieonians
2 - 3
Cove Rangers
FT
Arbroath
3 - 0
Berwick
FT
Banks O'Dee
2 - 6
Ayr United
FT
Buckie Thistle
2 - 3
Brechin
FT
Clyde
0 - 2
East Fife
FT
Dumbarton
1 - 0
Elgin City
FT
East Kilbride
3 - 4
Albion Rovers
FT
Formartine United
1 - 0
Forfar Athletic
FT
Livingston
2 - 0
Glenafton
FT
Lothian Thistle
1 - 7
St Mirren
FT
Montrose
0 - 0
Queen of the South
FT
Peterhead
3 - 0
Raith Rovers
FT
Queens Park
1 - 4
Dunfermline
FT
Spartans
1 - 2
Fraserburgh
FT
Stenhousemuir
1 - 2
Alloa Athletic
FT
Stranraer
0 - 1
Brora Rangers
Serbia:
FT
Crvena Zvezda
6 - 1
Rad
FT
Napredak
1 - 2
Cukaricki
FT
Vojvodina
0 - 0
Radnik Surdulica
FT
Vozdovac
2 - 0
Backa
Serbia:
FT
Backa Topola
0 - 0
Celarevo
FT
Novi Pazar
2 - 1
Dinamo Vranje
FT
Radnicki 1923
1 - 1
Bezanija
FT
Sloboda Uzice
2 - 0
Temnic 1924
FT
Teleoptik
4 - 0
Proleter Novi Sad
Singapore: S League
FT
Garena Young Lions
1 - 2
DPMM
FT
Tampines Rovers
0 - 0
Home United
Slovakia:
FT
FC Nitra
0 - 0
Senica
FT
MSK Zilina
0 - 0
Dunajska Streda
FT
Ruzomberok
3 - 0
Sport Podbrezova
FT
Tatran Presov
1 - 1
Vion Zlate Moravce
Slovenia:
FT
Ankaran Hrvatini
1 - 2
CM Celje
FT
Triglav Kranj
0 - 3
Aluminij
South Africa:
FT
Bidvest Wits
1 - 0
Kaizer Chiefs
South Africa:
FT
Black Leopards
2 - 0
Mthatha Bucks
FT
Mbombela United
3 - 0
Tshakhuma Madzivhadila
FT
Richards Bay
0 - 0
Witbank Spurs
FT
Royal Eagles
0 - 3
Royal Kings
FT
University Of Pretoria
0 - 0
Ubuntu Cape Town
FT
Uthongathi
0 - 1
Highlands Park
South Korea: K League
FT
Daegu
1 - 0
Jeonnam Dragons
FT
Gwangju
0 - 4
Pohang Steelers
FT
Incheon United
2 - 0
Sangju Sangmu
South Korea: K League Challenge KLC Promotion Play Off Final
FT
Busan I Park
3 - 0
Ansan Mugunghwa
Spain:
FT
Huesca
3 - 0
Tenerife
FT
La Hoya Lorca
1 - 2
Lugo
FT
Reus
1 - 1
Albacete
FT
Valladolid
3 - 1
Oviedo
Spain:
FT
Real Madrid Castilla
1 - 1
CD Toledo
Spain:
FT
Amorebieta
2 - 0
CD Vitoria
FT
CD Lealtad
1 - 1
Pena Sport
FT
Leioa
3 - 1
Barakaldo
FT
Osasuna B
1 - 2
Racing Santander
FT
Real Sociedad B
0 - 1
Gernika
Spain:
FT
Valencia Mestalla
3 - 0
Lleida Esportiu
FT
Villarreal B
0 - 0
Sabadell
Spain:
FT
Atletico Madrid
0 - 0
Real Madrid
FT
Getafe
4 - 1
Alaves
FT
Leganes
0 - 3
Barcelona
FT
Sevilla
2 - 1
Celta Vigo
Spain:
FT
Levante (W)
1 - 1
Real Sociedad (W)
FT
Sevilla (W)
1 - 3
Valencia (W)
Switzerland:
FT
Basel 1893
5 - 1
Sion
FT
St Gallen
0 - 2
Lugano
Switzerland:
FT
Rapperswil
2 - 2
Neuchatel Xamax
FT
Winterthur
2 - 0
Wil 1900
Thailand: Premier League
FT
Chonburi
1 - 2
Buriram United
FT
Muangthong United
2 - 0
Bangkok Glass
FT
Nakhon Ratchasima
1 - 1
Sukhothai
FT
Navy FC
2 - 1
Bangkok United
FT
Pattaya United
3 - 0
BEC Tero Sasana
FT
Ratchaburi
2 - 3
Port FC
FT
Super Power Samut Prakan
2 - 2
Chiangrai United
FT
Thai Honda
2 - 2
Suphanburi
FT
Ubon UMT
2 - 1
Sisaket
Turkey:
FT
Adana Demirspor
2 - 2
Gaziantep BB
FT
Erzurumspor
0 - 0
Umraniyespor
FT
Manisaspor
2 - 1
Elazigspor
Turkey:
FT
Etimesgut Belediyespor
1 - 2
Sivas Belediyespor
FT
Eyupspor
5 - 2
Mersin Idman Yurdu
FT
Inegolspor
2 - 1
Keciorengucu
FT
Kocaeli Birlikspor
0 - 1
Tokatspor
FT
Menemen Belediye
3 - 0
Tuzlaspor
FT
Sariyer
0 - 2
Hatayspor
Turkey:
FT
Gumushanespor
3 - 2
Zonguldak Komurspor
FT
Hacettepe
1 - 0
Sanliurfaspor
FT
Silivrispor
1 - 2
Anadolu Selcukluspor
Turkey:
FT
Bursaspor
0 - 0
Goztepe
FT
Istanbul Basaksehir
5 - 1
Galatasaray
FT
Konyaspor
1 - 1
Antalyaspor
UAE:
FT
Al Ain
2 - 2
Al Jazira
FT
Al Shabab Dubai
1 - 1
Dibba Al Fujairah
FT
Emirates Club
1 - 4
Al Wahda Abu Dhabi
Uganda:
FT
Masavu
1 - 0
BUL
FT
Mbarara City
2 - 1
The Saints
FT
Onduparaka
1 - 0
Jinja SSS
FT
Police FC
2 - 1
URA
FT
Proline
1 - 2
Express FC
FT
SC Villa
1 - 0
Bright Stars
FT
Soana
0 - 4
KCCA
FT
Vipers
1 - 1
Maroons
Ukraine:
FT
Helios Kharkiv
1 - 3
Cherkaskyi Dnipro
FT
Kolos Kovalivka
0 - 1
Desna Chernihiv
FT
Mykolaiv
0 - 0
Sumy
FT
Obolon-Brovar Kyiv
1 - 2
Kremen Kremenchug
FT
Poltava
3 - 0
Zhemchuzhyna Odesa
Ukraine:
FT
Karpaty Lviv
0 - 1
Illichivets Mariupol
FT
Zirka Kirovohrad
0 - 2
Dynamo Kyiv
FT
Zorya Luhansk
1 - 1
Veres
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro
2 - 2
Club River Plate
FT
El Tanque Sisley
2 - 2
Juventud
FT
Nacional de Football
1 - 0
Fenix
Uruguay: Segunda Division
FT
Atletico Torque
2 - 1
Canadian
FT
Central Espanol
0 - 3
Atenas
FT
Cerrito
0 - 0
Oriental
FT
Miramar
1 - 2
Sportivo Huracan
FT
Tacuarembo
0 - 0
Cerro Largo
FT
Villa Espanola
0 - 1
Progreso
Venezuela: Primera Division Clausura Play Off Semi-Final
FT
Monagas
1 - 0
Deportivo Lara
Venezuela: Segunda Division SD Hexagonal Play Off
FT
Angostura
1 - 1
ULA FC
FT
Estudiantes Caracas
1 - 0
Lala
FT
Petrolero de Anzoategui
2 - 1
Puerto Cabello
Wales:
FT
Carmarthen Town
0 - 3
Prestatyn Town
FT
Newtown AFC
3 - 0
Barry Town