Football ResultsSaturday, 19th August 2017
Argentina: FA Cup Round 64
FT
Racing Club
2 - 1
Racing Club
Armenia:
FT
Gandzasar
0 - 1
Shirak
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Canberra Olympic
6 - 1
Canberra FC
FT
Centre of Excellence
2 - 0
Belconnen United
FT
Monaro Panthers
2 - 0
Tuggeranong United
Australia: NPL NSW Play-Off QLF
FT
Manly United
2 - 1
Sydney Olympic
Australia: NPL NNSW Play-Off Semi Final
FT
Broadmeadow Magic
0 - 1
Edgeworth Eagles
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane City
4 - 1
Sunshine Coast
FT
FNQ Heat
2 - 3
SWQ Thunder
FT
Moreton Bay United
3 - 0
Gold Coast City
FT
Western Pride
8 - 0
Northern Fury
Australia: NPL SA Play-Off Semi Final W1
AET
Adelaide Comets
3 - 2
Para Hills Knights
FT
Croydon Kings
2 - 1
West Adelaide
FT
NE Metrostars
0 - 1
Adelaide City
Australia: NPL Tasmania
FT
Hobart Zebras
5 - 0
Northern Rangers
FT
Kingborough Lions
0 - 2
Devonport City
FT
Olympia
3 - 3
Clarence United
FT
South Hobart
7 - 0
Launceston City
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
1 - 2
Subiaco
FT
ECU Joondalup
1 - 1
Perth Glory (Youth)
FT
Inglewood United
2 - 1
Balcatta
FT
Joondalup United
1 - 3
Floreat Athena
FT
Perth SC
4 - 3
Cockburn City
FT
Stirling Lions
2 - 1
Sorrento
Austria:
FT
Lafnitz
3 - 3
Allerheiligen
FT
Stadl-Paura
0 - 0
Gleisdorf 09
FT
Union Gurten
1 - 1
Union Vocklamarkt
Austria:
FT
Hohenems
2 - 0
Dornbirn 1913
FT
Kitzbuhel
0 - 0
Schwaz
FT
Kufstein
7 - 1
Hard
FT
SCR Altach II
1 - 7
USK Anif
FT
Seekirchen
5 - 0
Worgl
FT
St Johann
0 - 3
Grodig
FT
Wacker Innsbruck II
1 - 1
Alberschwende
FT
Wals Grunau
4 - 0
Pinzgau
Austria:
FT
Karabakh
1 - 1
Mannsdorf
Austria:
FT
Rapid Vienna
1 - 2
Sturm Graz
FT
Wolfsberger AC
2 - 0
Admira Wacker
Azerbaijan:
FT
Qarabag
1 - 0
Inter Baku
FT
Sabail
1 - 0
Neftchi Baku
Belarus: Division 1
FT
Gorodeya
1 - 1
Slutsk
FT
Torpedo Zhodino
2 - 0
Vitebsk
Belgium:
FT
Eupen
2 - 1
Oostende
FT
Genk
0 - 1
Charleroi
FT
Mechelen
1 - 2
Antwerp
FT
Waasland-Beveren
2 - 3
Lokeren
Belgium:
FT
Leuven
7 - 1
Cercle Brugge
FT
Union St Gilloise
3 - 0
Westerlo
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Jorge Wilstermann
2 - 1
Nacional Potosi
FT
Sport Boys Warnes
1 - 1
Universitario de Sucre
FT
The Strongest
1 - 1
Petrolero
Bosnia and Herzegovina:
FT
Krupa
1 - 0
Celik Zenica
FT
Sarajevo
0 - 1
Zeljeznicar Sarajevo
Brazil: Serie A
FT
Corinthians
0 - 1
Vitoria
FT
Flamengo
2 - 0
Atletico Goianiense
Brazil: Serie B
FT
ABC
0 - 3
Internacional
FT
BOA
4 - 1
Ceara
FT
CRB
2 - 2
Luverdense
FT
Goias
1 - 1
America Mineiro
FT
Guarani Campinas
2 - 0
Santa Cruz
FT
Paysandu
0 - 0
Parana
Brazil: Serie C Group A
FT
Confianca SE
2 - 0
CSA
FT
Sampaio Correa
2 - 0
Fortaleza
Brazil: Serie C Group B
FT
Bragantino
1 - 1
Tombense
FT
Macae
3 - 2
Botafogo SP
FT
Sao Bento
2 - 0
Joinville
FT
Tupi
1 - 0
Mogi Mirim
Bulgaria:
FT
CSKA Sofia
6 - 1
Vitosha Bistritsa
FT
Vereya Stara Zagora
1 - 0
Lokomotiv Plovdiv
Bulgaria:
FT
Dobrudzha
4 - 1
Lokomotiv Ruse
FT
Kaliakra
1 - 0
Svetkavitsa
FT
Suvorovo
2 - 1
Botev Novi Pazar
Bulgaria:
FT
Belasitsa Petrich
2 - 1
Rilski Sportist
FT
Botev Ihtiman
0 - 2
Hebar Pazardzhik
FT
Chavdar Etropole
0 - 2
Bansko
FT
Elin Pelin
1 - 2
Septemvri Simitli
FT
Germanea
1 - 4
Marek
FT
Minyor Pernik
2 - 1
Balkan Botevgrad
FT
Pirin Razlog
0 - 1
Slivnishki Geroy
FT
Svoboda Peshtera
1 - 3
CSKA Sofia
FT
Vihren
5 - 0
Pirin Gotse Delchev
Bulgaria:
FT
Arda Kardzhali
6 - 0
Tundja 2006 Yagoda
FT
Dimitrovgrad
2 - 0
Minyor Radnevo
FT
Eurocollege
2 - 1
Levski Karlovo
FT
Gigant Saedinenie
0 - 3
Zagorets Nova Zagora
FT
Karnobat
2 - 1
Svilengrad 1921
FT
Rakovski 2011
3 - 1
Asenovets 2005
FT
Rozova Dolina
1 - 0
Sokol Markovo
FT
Uragan Boyadzhik
3 - 2
Borislav Parvomay
Bulgaria:
FT
Botev Galabovo
3 - 0
Litex Lovech
FT
Oborishte
2 - 0
Chernomorets Balchik
FT
Sozopol
1 - 3
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
FT
Tsarsko Selo
3 - 2
Strumska Slava
Canada: Canadian Soccer League
FT
York Region Shooters
5 - 0
Royal Toronto
Chile: Primera Division
FT
Antofagasta
2 - 1
Palestino
FT
Colo Colo
1 - 2
Universidad de Concepcion
FT
Santiago Wanderers
1 - 1
Universidad Catolica
FT
Union Espanola
1 - 0
San Luis
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Barnechea
1 - 3
Deportes Copiapo
FT
Coquimbo Unido
1 - 0
Nublense
FT
Magallanes
1 - 2
Deportes Puerto Montt
China: Super League
FT
Guizhou Zhicheng
2 - 1
Shanghai SIPG
FT
Hebei China Fortune
2 - 0
Beijing Guoan
FT
Liaoning Whowin
1 - 1
Tianjin Teda
FT
Shanghai Shenhua
0 - 3
Guangzhou Evergrande
FT
Yanbian Funde
0 - 4
Jiangsu Suning
China: League One
FT
Boading Yingli Yitong
4 - 2
Shanghai Shenxin
FT
Lijiang Jiayunhao
2 - 1
Dalian Transcendence
FT
Meizhou Hakka
1 - 2
Hangzhou Greentown
FT
Qingdao Huanghai
3 - 1
Shenzhen
FT
Zhejiang Yiteng
1 - 4
Beijin Renhe
Colombia: Primera A Clausura
FT
Bucaramanga
2 - 0
Patriotas
FT
Rionegro
2 - 1
Tigres
FT
Santa Fe
2 - 0
Deportivo Cali
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Cucuta
2 - 2
Fortaleza
FT
Valledupar
1 - 2
Barranquilla
Croatia:
FT
Rijeka
2 - 1
Lokomotiva Zagreb
Croatia:
FT
Lucko
1 - 0
Sibenik
FT
Novigrad
1 - 1
Varazdin
FT
Solin
4 - 2
Sesvete
Cyprus:
FT
AEL Limassol
1 - 0
Aris Limassol
FT
Ethnikos Achnas
0 - 1
Alki Oroklinis
Czech Republic:
FT
Opava
0 - 0
Sokolov
FT
Pardubice
3 - 1
Usti Nad Labem
FT
Taborsko
0 - 2
Pribram
FT
Trinec
2 - 0
Olympia Hradec
Czech Republic:
FT
Banik Ostrava
3 - 3
Teplice
FT
Bohemians 1905
0 - 0
Slavia Praha
FT
Mlada Boleslav
0 - 3
Slovan Liberec
FT
Zlin
1 - 0
Karvina
Denmark:
FT
Aarhus Fremad
1 - 1
Sydvest 05
FT
Kjellerup
1 - 2
Lyseng
FT
Odder IGF
0 - 2
Jammerbugt
Denmark:
FT
AB Copenhagen
2 - 0
Hillerod Fodbold
FT
Bronshoj
0 - 2
Skovshoved
FT
Frem
0 - 1
Naestved
Denmark:
FT
Dalum
6 - 0
Greve
FT
HIK Hellerup
4 - 3
Naesby
Denmark:
FT
BSF (W)
1 - 0
Vejle (W)
FT
Fortuna Hjorring (W)
2 - 1
KoldingQ (W)
FT
VSK Aarhus (W)
0 - 3
Brondby (W)
Denmark:
FT
FC Copenhagen
3 - 2
Sonderjyske
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Independiente del Valle
2 - 3
Deportivo Cuenca
FT
Macara
7 - 1
Clan Juvenil
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
LDU Loja
0 - 1
Imbabura
FT
LDU Portoviejo
1 - 0
Gualaceo
FT
Tecnico Universitario
1 - 2
CD Olmedo
El Salvador:
FT
Aguila
1 - 1
FAS
England:
FT
Boreham Wood
2 - 1
Aldershot Town
FT
Bromley
2 - 0
Hartlepool United
FT
Chester City
2 - 3
Sutton United
FT
Dover Athletic
1 - 1
Barrow
FT
Eastleigh
2 - 0
Tranmere Rovers
FT
Fylde
2 - 2
Dagenham & Redbridge
FT
Gateshead
3 - 0
Macclesfield Town
FT
Guiseley
3 - 2
Torquay United
FT
Maidenhead
1 - 1
Ebbsfleet United
FT
Maidstone United
2 - 1
Wrexham
FT
Solihull Motors
0 - 1
Halifax Town
FT
Woking
0 - 2
Leyton Orient
England:
FT
Alfreton Town
0 - 1
Southport
FT
Blyth Spartans
0 - 1
North Ferriby United
FT
Boston United
2 - 0
Chorley
FT
Brackley Town
2 - 0
Spennymoor Town
FT
Bradford Park Avenue
3 - 0
United Of Manchester
FT
Darlington 1883
0 - 1
Telford United
FT
Gainsborough
4 - 5
Harrogate Town
FT
Leamington
2 - 3
Stockport County
FT
Salford City
3 - 0
Kidderminster Harriers
FT
Tamworth
4 - 1
Curzon Ashton
FT
York City
4 - 3
Nuneaton
England:
FT
Bognor Regis
1 - 1
Weston Super Mare
FT
Braintree
2 - 1
Hampton & Richmond
FT
Chippenham
2 - 2
East Thurrock United
FT
Concord Rangers
1 - 0
Whitehawk
FT
Dartford
7 - 1
Oxford City
FT
Gloucester City
1 - 0
Hemel Hempstead Town
FT
Havant & Waterlooville
1 - 2
Bath City
FT
Poole Town
0 - 1
St Albans
FT
Truro City
0 - 1
Eastbourne Borough
FT
Wealdstone
0 - 2
Chelmsford City
FT
Welling United
3 - 2
Hungerford Town
England:
FT
Aston Villa
4 - 2
Norwich City
FT
Bolton Wanderers
1 - 2
Derby County
FT
Bristol City
0 - 0
Millwall
FT
Fulham
0 - 1
Sheffield Wednesday
FT
Ipswich Town
2 - 0
Brentford
FT
Nottingham Forest
2 - 1
Middlesbrough
FT
Preston North End
1 - 0
Reading
FT
Queens Park Rangers
2 - 1
Hull City
FT
Sheffield United
1 - 0
Barnsley
FT
Sunderland
0 - 2
Leeds United
FT
Wolverhampton Wanderers
1 - 2
Cardiff City
England:
FT
Bradford City
0 - 1
Blackburn Rovers
FT
Bury
2 - 3
Bristol Rovers
FT
Charlton Athletic
4 - 1
Northampton Town
FT
Doncaster Rovers
3 - 3
Blackpool
FT
Fleetwood Town
2 - 0
AFC Wimbledon
FT
Milton Keynes Dons
1 - 0
Gillingham
FT
Oldham Athletic
0 - 2
Wigan Athletic
FT
Peterborough United
2 - 1
Rotherham United
FT
Portsmouth
1 - 1
Walsall
FT
Scunthorpe United
1 - 0
Oxford United
FT
Shrewsbury Town
3 - 2
Rochdale
FT
Southend United
1 - 1
Plymouth Argyle
England:
FT
Bishops Stortford
2 - 3
Weymouth
FT
Chesham United
1 - 1
Tiverton
FT
Dorchester Town
0 - 2
Kings Lynn
FT
Dunstable
0 - 6
Merthyr Tydfil
FT
Farnborough
1 - 3
Redditch
FT
Frome
2 - 3
Biggleswade Town
FT
Gosport Borough
2 - 3
Royston Town
FT
Hereford United
0 - 1
Slough Town
FT
Hitchin
0 - 3
Banbury United
FT
Kettering
3 - 0
Basingstoke
FT
St Ives
1 - 1
Kings Langley
FT
Stratford
1 - 1
St Neots
England:
FT
Burgess Hill Town
0 - 1
Folkestone
FT
Dulwich Hamlet
1 - 3
Billericay
FT
Enfield Town
4 - 4
Metropolitan Police
FT
Hendon
0 - 0
Harlow Town
FT
Leatherhead
0 - 2
Harrow Borough
FT
Lowestoft Town
1 - 0
Worthing
FT
Margate
2 - 2
Leiston
FT
Merstham
2 - 2
Tooting & Mitcham
FT
Needham Market
0 - 1
Wingate & Finchley
FT
Staines Town
5 - 0
Kingstonian
FT
Thurrock
2 - 1
Dorking Wanderers
FT
Tonbridge Angels
0 - 0
Brightlingsea Regent
England:
FT
Ashton United
2 - 1
Grantham Town
FT
Coalville Town
0 - 3
Warrington Town
FT
Halesowen Town
1 - 2
Farsley Celtic
FT
Lancaster City
1 - 1
Mickleover Sports
FT
Marine
0 - 1
Barwell
FT
Matlock Town
1 - 0
Altrincham
FT
Nantwich Town
2 - 0
Workington
FT
Rushall Olympic
1 - 0
Stalybridge Celtic
FT
Shaw Lane
3 - 1
Hednesford Town
FT
Stafford Rangers
1 - 4
Buxton
FT
Whitby Town
1 - 3
Stourbridge
FT
Witton Albion
1 - 0
Sutton Coldfield
England:
FT
Accrington Stanley
2 - 1
Mansfield Town
FT
Carlisle United
3 - 0
Cheltenham Town
FT
Chesterfield
2 - 0
Port Vale
FT
Coventry City
0 - 1
Newport County
FT
Crawley Town
0 - 1
Cambridge United
FT
Crewe Alexandra
1 - 0
Barnet
FT
Exeter City
1 - 0
Lincoln City
FT
Forest Green
4 - 3
Yeovil Town
FT
Luton Town
3 - 0
Colchester United
FT
Morecambe
0 - 1
Swindon Town
FT
Stevenage
3 - 1
Grimsby Town
FT
Wycombe Wanderers
2 - 4
Notts County
England:
FT
Bournemouth
0 - 2
Watford
FT
Burnley
0 - 1
West Bromwich Albion
FT
Leicester City
2 - 0
Brighton Hove Albion
FT
Liverpool
1 - 0
Crystal Palace
FT
Southampton
3 - 2
West Ham United
FT
Stoke City
1 - 0
Arsenal
FT
Swansea City
0 - 4
Manchester United
Estonia: Meistriliiga
FT
Levadia Tallinn
3 - 0
Parnu Linnameeskond
FT
Tammeka Tartu
0 - 2
Trans Narva
Estonia: Esiliiga
FT
FCI Tallinn II
0 - 5
Tallinna Kalev
FT
Kuressaare
0 - 2
Flora Tallinn II
FYR Macedonia:
FT
Renova
0 - 3
Sileks
Finland: Veikkausliiga
FT
HIFK
1 - 0
RoPS
FT
PS Kemi
1 - 5
FC Inter Turku
FT
SJK
1 - 0
Lahti
Finland: Ykkonen
FT
AC Oulu
1 - 2
Gnistan
FT
Honka
2 - 2
Haka
Finland: Kakkonen Group A
FT
Keski-Uusimaa
3 - 2
MIPK
FT
Legirus Inter
2 - 1
KTP
Finland: Kakkonen Group B
FT
BK-46
1 - 0
FC Espoo
FT
MuSa
1 - 2
Tampere United
FT
TPV
0 - 0
KaPa
Finland: Kakkonen Group C
FT
GBK
4 - 0
VIFK
FT
Villiketut
0 - 2
Kajha
France:
FT
Lens
2 - 4
Stade Brestois 29
France:
FT
Lyon
3 - 3
Bordeaux
FT
Montpellier
1 - 1
Strasbourg
FT
Nice
2 - 0
Guingamp
FT
Rennes
2 - 2
Dijon
FT
St Etienne
3 - 0
Amiens
FT
Troyes
0 - 1
Nantes
France:
FT
Red Star 93
2 - 0
Consolat Marseille
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Saburtalo
1 - 1
Samtredia
FT
Torpedo Kutaisi
2 - 1
Dila Gori
Germany:
FT
Lokomotive Leipzig
4 - 2
63 Luckenwalde
Germany:
FT
Bonner
4 - 1
Wiedenbruck 2000
FT
Borussia Monchengladbach II
1 - 0
Fortuna Dusseldorf II
FT
Rodinghausen
3 - 3
Rot-Weiss Oberhausen
FT
Verl
1 - 1
Erndtebruck
FT
Viktoria Koln
4 - 2
Alemannia Aachen
FT
Westfalia Rhynern
3 - 4
Borussia Dortmund II
Germany:
FT
Eutin 08
2 - 3
Drochtersen/Assel
FT
SW Rehden
2 - 3
Altona 93
FT
Wolfsburg II
0 - 1
Lubeck
Germany:
FT
Bayern Munich II
0 - 1
Pipinsried
FT
Bayreuth
3 - 1
Schweinfurt
FT
Nurnberg II
4 - 2
Augsburg II
FT
Wacker Burghausen
2 - 1
Greuther Furth II
Germany:
FT
Eintract Stadtallendorf
3 - 3
Stuttgarter Kickers
FT
Saarbrucken
3 - 0
Rochling Volklingen
FT
Schott Mainz
1 - 1
Ulm 1846
Germany:
FT
Dynamo Dresden
0 - 4
Sandhausen
FT
Fortuna Dusseldorf
2 - 0
Kaiserslautern
FT
Heidenheim
1 - 2
Duisburg
Germany:
FT
1899 Hoffenheim
1 - 0
Werder Bremen
FT
Hamburg
1 - 0
Augsburg
FT
Hertha Berlin
2 - 0
Stuttgart
FT
Mainz 05
0 - 1
Hannover 96
FT
Schalke 04
2 - 0
Leipzig
FT
Wolfsburg
0 - 3
Borussia Dortmund
Germany:
FT
Chemnitzer
0 - 0
Osnabruck
FT
Hallescher
1 - 2
Unterhaching
FT
Preussen Munster
0 - 1
Magdeburg
FT
Rot-Weiss Erfurt
0 - 1
Paderborn 07
FT
Sonnenhof Grossaspach
0 - 0
Aalen
FT
Werder Bremen II
0 - 0
Wehen
Greece:
FT
Asteras Tripolis
1 - 2
PAS Giannina
FT
Olympiakos Piraeus
4 - 1
Larisa
FT
Xanthi
0 - 0
Lamia
Hungary:
FT
Mezokovesd-Zsory
1 - 2
Budapest Honved
FT
Puskas Academy
2 - 1
Balmazujvaros
FT
Ujpest
1 - 1
Diosgyori
Hungary:
FT
Dorogi
3 - 0
Nyiregyhaza
FT
Gyori Eto
2 - 1
Csakvar
FT
Kazincbarcika
2 - 1
Budafoki LC
FT
Kisvarda
3 - 0
Gyirmot
FT
MTE 1904
0 - 1
Cegledi
FT
MTK Budapest
3 - 0
Vac
FT
Soproni VSE
0 - 0
Bekescsaba 1912
FT
Soroksar
2 - 1
Budaorsi
FT
Szeged 2011
2 - 0
Szolnoki Mav
FT
Zalaegerszegi
5 - 2
Siofok
Iceland: 1. Deild
FT
Fylkir
4 - 1
Leiknir Faskrudsfjordor
Israel:
FT
Ashdod
1 - 2
Maccabi Petah Tikva
FT
Hapoel Beer Sheva
1 - 1
Maccabi Netanya
FT
Hapoel Haifa
3 - 1
Hapoel Ashkelon
FT
Hapoel Raanana
0 - 0
Ironi Kiryat Shmona
Italy:
FT
Juventus
3 - 0
Cagliari
FT
Verona
1 - 3
Napoli
Japan: J1 League
FT
Albirex Niigata
1 - 2
Vegalta Sendai
FT
Gamba Osaka
0 - 1
Kashiwa Reysol
FT
Jubilo Iwata
1 - 1
Cerezo Osaka
FT
Kashima Antlers
2 - 0
Shimizu S Pulse
FT
Kawasaki Frontale
2 - 1
Consadole Sapporo
FT
Sagan Tosu
3 - 0
Omiya Ardija
FT
Sanfrecce Hiroshima
1 - 0
Ventforet Kofu
FT
Urawa Red Diamonds
2 - 1
FC Tokyo
Japan: J3 League
FT
Giravanz Kitakyushu
0 - 1
Fujieda MYFC
FT
Kagoshima United
2 - 1
Nagano Parceiro
FT
Kataller Toyama
1 - 2
FC Tokyo (U23)
FT
Ryukyu
2 - 1
Fukushima United
FT
YSCC
0 - 2
Tochigi SC
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
Honda Lock
2 - 3
Sony Sendai
FT
Maruyasu Okazaki
1 - 6
FC Osaka
Japan: L1 League Women
FT
Nagano Parceiro (W)
0 - 1
JEF United Chiba (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Akzhayik
2 - 2
Aktobe
Kenya: Division 1
FT
Chemelil Sugar
1 - 1
Posta Rangers
FT
Mathare United
6 - 0
Zoo Kericho
FT
Muhoroni Youth
1 - 2
Gor Mahia
FT
Sofapaka
5 - 2
Nakumatt
FT
Thika United
1 - 0
Nzoia Sugar
Kosovo:
FT
Feronikeli
1 - 0
Vllaznia Pozheran
FT
Llapi
1 - 0
Drenica
Lebanon:
FT
Tadamon Sour
1 - 3
Racing Beirut
Luxembourg:
FT
Mondorf-Les-Bains
0 - 0
Hostert
FT
UNA Strassen
0 - 6
Progres Niederkorn
Malta:
FT
Balzan
2 - 0
Naxxar Lions
FT
Sliema Wanderers
2 - 2
Senglea Athletic
FT
Valletta
1 - 0
Mosta
Mexico:
FT
Atlante
0 - 1
Correcaminos UAT
FT
Cimarrones
3 - 1
Atletico San Luis
FT
Murcielagos
1 - 0
Celaya
FT
Tapachula
2 - 1
Zacatepec 1948
FT
Venados
0 - 0
Universidad Guadalajara
Mexico:
FT
Club Tijuana
2 - 0
Santos Laguna
FT
Cruz Azul
2 - 1
Atlas
FT
Lobos BUAP
2 - 3
Club America
FT
Monarcas
1 - 2
Pachuca
Moldova: Division 1 2017
FT
Milsami Orhei
1 - 0
Sfintul Gheorghe
FT
Speranta
1 - 1
Dinamo-Auto Tiraspol
Montenegro:
FT
Grbalj
1 - 2
Buducnost Podgorica
FT
Mladost Podgorica
2 - 2
Kom
FT
Petrovac
0 - 1
Iskra Danilovgrad
FT
Rudar Pljevlja
4 - 0
Decic
Netherlands:
FT
AZ Alkmaar
2 - 0
ADO Den Haag
FT
Heerenveen
1 - 1
Heracles
FT
Twente
1 - 2
VVV Venlo
Northern Ireland:
FT
Ballinamallard United
1 - 1
Cliftonville
FT
Ballymena United
1 - 6
Glenavon
FT
Crusaders
1 - 2
Coleraine
FT
Dungannon Swifts
0 - 4
Linfield
FT
Glentoran
1 - 1
Carrick Rangers
FT
Warrenpoint Town
1 - 0
Ards
Northern Ireland:
FT
Harland & Wolff Welders
6 - 1
Larne
FT
Institute
1 - 1
Lurgan Celtic
FT
Knockbreda
1 - 2
Ballyclare Comrades
FT
Loughgall
2 - 0
Dergview
FT
Newry City
1 - 2
PSNI
FT
Portadown
2 - 1
Limavady United
Northern Ireland:
FT
Banbridge Town
3 - 1
Annagh United
FT
Dundela
0 - 0
Armagh City
FT
Lisburn Distillery
2 - 0
Queens University
FT
Portstewart
0 - 2
Newington Youth Club
FT
Sport & Leisure Swifts
2 - 1
Donegal Celtic
FT
Tobermore United
4 - 4
Moyola Park
Norway: Eliteserien
FT
Lillestrom
2 - 1
Valerenga
Norway: 1. Division
FT
Ranheim
6 - 1
Levanger
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Asker
2 - 1
Follo
FT
Brumunddal
0 - 0
Skeid
FT
Grorud
0 - 7
Ham-Kam
FT
KFUM Oslo
2 - 0
Kjelsas
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Egersund
4 - 2
Vindbjart
FT
Fram Larvik
1 - 3
Notodden
FT
Vard Haugesund
2 - 0
Vidar
Norway: Toppserien
FT
Arna-Bjornar (W)
2 - 3
Valerenga (W)
FT
Klepp (W)
0 - 0
Sandvikens (W)
FT
Roa (W)
2 - 0
Kolbotn (W)
Panama:
FT
Alianza
0 - 0
Chorrillo
FT
Atletico Veraguense
0 - 1
Independiente
FT
Santa Gema
0 - 2
San Francisco
FT
Sporting San Miguelito
2 - 2
Tauro
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Libertad
1 - 2
General Diaz
Paraguay: Segunda Division
FT
Caacupe FBC
0 - 0
Deportivo Caaguazu
FT
Guairena
0 - 1
Sportivo Iteno
Peru: Primera Division Clausura
FT
Deportivo Municipal
3 - 0
Sport Rosario
FT
Universidad San Martin
0 - 2
FBC Melgar
Peru: Segunda Division
FT
Los Caimanes
0 - 1
Cesar Vallejo
Philippines: Philippines Football League
FT
Global FC
0 - 0
Kaya
Poland:
FT
Olimpia Grudziadz
0 - 1
Chrobry Glogow
FT
Pogon Siedlce
0 - 0
Wigry Suwalki
FT
Puszcza Niepolomice
1 - 1
Odra Opole
FT
Rakow Czestochowa
1 - 3
Katowice
FT
Tychy
1 - 0
Bytovia Bytow
Poland:
FT
Belchatow
5 - 2
Siarka Tarnobrzeg
FT
Blekitni Stargard
1 - 1
Znicz Pruszkow
FT
Gryf Wejherowo
1 - 1
LKS Lodz
FT
Legionovia Legionowo
0 - 1
Radomiak Radom
FT
Row 1964 Rybnik
4 - 2
Wisla Pulawy
FT
Rozwoj Katowice
1 - 1
Garbarnia Krakow
FT
Stal Stalowa Wola
0 - 2
Jastrzebie
Poland:
FT
Arka Gdynia
0 - 3
Pogon Szczecin
FT
Jagiellonia
1 - 1
Slask Wroclaw
FT
Piast Gliwice
2 - 0
Korona Kielce
Portugal:
FT
Academico de Viseu
3 - 0
Leixoes
FT
Braga B
0 - 2
Santa Clara
FT
Cova de Piedade
3 - 0
Arouca
FT
Famalicao
0 - 0
Benfica B
FT
Porto B
3 - 1
Penafiel
FT
Sporting Covilha
2 - 1
Guimaraes B
FT
UD Oliveirense
0 - 2
Nacional
FT
Uniao Madeira
3 - 0
Academica
FT
Varzim
1 - 1
Gil Vicente
Portugal:
FT
Benfica
5 - 0
Belenenses
FT
Guimaraes
0 - 5
Sporting CP
FT
Tondela
2 - 3
Estoril
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Limerick
1 - 0
Bohemians
Republic of Ireland: Division 1
FT
Longford Town
7 - 1
Athlone Town
Romania:
FT
Gaz Metan Medias
0 - 2
ACS Poli Timisoara
FT
Juventus Bucuresti
1 - 2
Steaua Bucuresti
Romania:
FT
Balotesti
0 - 0
Afumati
FT
Chindia Targoviste
2 - 0
Politehnica Timisoara
FT
Clinceni
0 - 3
UTA Batrana Doamna
FT
Dacia Unirea Braila
9 - 1
Rapid Suceava
FT
Hermannstadt
2 - 1
Dunarea Calarasi
FT
Metaloglobus
2 - 3
Pandurii Targu Jiu
FT
Ripensia Timisoara
2 - 0
Sportul Snagov
Russia:
FT
Rubin Kazan
6 - 0
Anzhi
FT
Spartak Moscow
3 - 4
Lokomotiv Moscow
FT
Ural
0 - 0
CSKA Moscow
Russia:
FT
Metallurg Lipetsk
2 - 0
Saturn Ramenskoye
Russia:
FT
Chita
0 - 1
Zenit Irkutsk
FT
Dinamo Barnaul
0 - 0
Smena
FT
Irtysh Omsk
1 - 2
Sakhalin
Russia:
FT
Akademiya Futbola
0 - 2
Anzhi II
FT
Armavir
1 - 0
Afips
FT
Chayka
0 - 2
Krasnodar II
FT
Dinamo Stavropol
2 - 3
Druzhba Maykop
FT
Kuban II
1 - 2
Mashuk KMV
FT
Legion
1 - 1
Spartak Nalchik
FT
Spartak Vladikavkaz
1 - 1
Angusht
Russia:
FT
Baltika
0 - 1
Fakel Voronezh
FT
Dinamo St Petersburg
2 - 0
Tom Tomsk
FT
Enisey
2 - 1
Zenit St Petersburg II
FT
Khimki
0 - 3
Shinnik Yaroslavl
FT
Orenburg
2 - 0
Luch-Energiya
FT
Sibir
1 - 1
Olimpiyets Nizhny Novgorod
FT
Tambov
2 - 1
Kuban
FT
Tyumen
0 - 2
Krylya Sovetov
FT
Volgar Astrakhan
1 - 1
Avangard Kursk
Saudi Arabia:
FT
Al Feiha
2 - 5
Al Ittihad Jeddah
FT
Al Shabab Riyadh
4 - 1
Al Qadisiyah
Scotland:
FT
Aberdeen
2 - 1
Dundee
FT
Hibernian
1 - 3
Hamilton Academical
FT
Kilmarnock
0 - 2
Celtic
FT
Motherwell
2 - 0
Ross County
FT
Rangers
0 - 0
Heart of Midlothian
FT
St Johnstone
1 - 0
Partick
Scotland:
FT
Albion Rovers
1 - 2
Airdrieonians
FT
Alloa Athletic
1 - 0
Queens Park
FT
Arbroath
2 - 3
East Fife
FT
Raith Rovers
3 - 1
Forfar Athletic
FT
Stranraer
3 - 4
Ayr United
Scotland:
FT
Dundee United
1 - 0
Brechin
FT
Dunfermline
3 - 1
Falkirk
FT
Inverness CT
1 - 1
Morton
FT
Livingston
1 - 3
St Mirren
FT
Queen of the South
1 - 0
Dumbarton
Scotland:
FT
Berwick
1 - 5
Annan Athletic
FT
Elgin City
3 - 2
Clyde
FT
Montrose
1 - 0
Cowdenbeath
FT
Stenhousemuir
3 - 1
Peterhead
FT
Stirling Albion
2 - 0
Edinburgh City
Serbia:
FT
Backa
1 - 0
Mladost Lucani
FT
Cukaricki
0 - 0
Radnicki Nis
FT
Javor Ivanjica
0 - 1
Vojvodina
FT
Macva
1 - 2
Rad
FT
Spartak Subotica
0 - 0
Vozdovac
Serbia:
FT
Jagodina
0 - 1
Backa Topola
FT
Novi Pazar
0 - 0
Metalac GM
FT
Radnicki 1923
0 - 2
Buducnost Dobanovci
FT
Sloboda Uzice
1 - 0
Proleter Novi Sad
FT
Temnic 1924
1 - 0
Radnicki Pirot
Singapore: S League
FT
Albirex Niigata (S)
4 - 0
Tampines Rovers
Slovakia:
FT
Senica
0 - 1
FC Nitra
FT
Spartak Trnava
1 - 2
Slovan Bratislava
FT
Trencin
1 - 2
Zemplin Michalovce
FT
Vion Zlate Moravce
4 - 1
Tatran Presov
Slovenia:
FT
Maribor
3 - 2
Krsko
FT
Triglav Kranj
1 - 3
ND Gorica
South Africa:
FT
Ajax Cape Town
1 - 1
Golden Arrows
FT
Amazulu
1 - 0
Free State Stars
FT
Orlando Pirates
1 - 0
Chippa United
FT
Polokwane City
0 - 0
Baroka
FT
Supersport United
0 - 2
Mamelodi Sundowns
South Africa:
FT
Highlands Park
1 - 0
Jomo Cosmos
FT
Mbombela United
0 - 1
Black Leopards
FT
University Of Pretoria
1 - 1
Mthatha Bucks
FT
Uthongathi
1 - 1
Royal Eagles
FT
Witbank Spurs
2 - 1
Super Eagles
South Korea: K League
FT
Jeju United
3 - 1
Jeonnam Dragons
FT
Jeonbuk Motors
3 - 1
Gwangju
FT
Seoul
1 - 1
Ulsan Hyundai
FT
Suwon Bluewings
2 - 3
Gangwon FC
South Korea: K League Challenge
FT
Anyang
1 - 3
Seongnam Ilhwa
FT
Bucheon 1995
2 - 3
Gyeongnam
FT
Busan I Park
3 - 0
Ansan Greeners
Spain:
FT
Alcorcon
0 - 0
Sporting Gijon
FT
Cordoba
1 - 2
Cadiz
FT
Numancia
1 - 0
Huesca
FT
Osasuna
1 - 1
Sevilla Atletico
FT
Valladolid
1 - 2
Barcelona B
Spain:
FT
Cerceda
0 - 1
Navalcarnero
FT
Racing de Ferrol
1 - 0
Coruxo
FT
Real Madrid Castilla
1 - 2
Rayo Majadahonda
FT
Valladolid B
1 - 1
Union Adarve
Spain:
FT
Cartagena
3 - 2
Recreativo Huelva
FT
Extremadura
2 - 1
Cordoba B
FT
Marbella
2 - 0
Merida
FT
San Fernando
0 - 0
Villanovense
Spain:
FT
Amorebieta
1 - 2
CD Lealtad
FT
CD Vitoria
1 - 1
Tudelano
FT
Leioa
1 - 1
Mirandes
Spain:
FT
Atletico Baleares
0 - 1
Villarreal B
FT
Atletico Saguntino
1 - 0
Ebro
FT
Hercules
1 - 1
Olot
FT
Llagostera
0 - 1
Alcoyano
Spain:
FT
Celta Vigo
2 - 3
Real Sociedad
FT
Girona
2 - 2
Atletico Madrid
FT
Sevilla
1 - 1
Espanyol
Sweden: Allsvenskan
FT
AFC Eskilstuna
3 - 1
Malmo
Sweden: Superettan
FT
Degerfors
1 - 0
Varbergs BoIS
FT
Syrianska
2 - 1
Osters
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
3 - 1
Assyriska
FT
Sandvikens
0 - 1
Enskede
FT
Vasalunds
0 - 1
Carlstad United
Sweden: Division 1 South
FT
Oskarshamns AIK
3 - 2
Angelholms
FT
Qviding FIF
0 - 4
Mjallby
FT
Skovde AIK
2 - 1
Rosengard
FT
Utsiktens
3 - 0
Ljungskile
Sweden: Damallsvenskan
FT
Kristianstads (W)
1 - 2
Djurgarden (W)
FT
Rosengard (W)
1 - 0
Eskilstuna United (W)
FT
Vittsjo (W)
3 - 1
Kvarnsvedens (W)
Switzerland:
FT
FC Zurich
0 - 0
Young Boys
FT
Thun
5 - 2
Lausanne-Sport
Switzerland:
FT
Chiasso
3 - 0
Wil 1900
FT
Rapperswil
3 - 2
Wohlen
Tunisia:
FT
JS Kairouanaise
0 - 2
ES Metlaoui
FT
Stade Gabesien
1 - 0
CO Medenine
Turkey:
FT
Adana Demirspor
1 - 3
Rizespor
FT
Erzurumspor
4 - 3
Balikesirspor
FT
Giresunspor
3 - 0
Adanaspor
Turkey:
FT
Bursaspor
3 - 2
Alanyaspor
FT
Kardemir Karabukspor
3 - 1
Istanbul Basaksehir
FT
Osmanlispor
1 - 3
Galatasaray
FT
Sivasspor
2 - 0
Yeni Malatyaspor
USA: MLS
FT
Montreal Impact
3 - 1
Real Salt Lake
FT
Orlando City
1 - 1
Columbus Crew
FT
Portland Timbers
2 - 0
New York Red Bulls
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
New York Cosmos
3 - 3
Indy Eleven
USA: National Womens Soccer League
FT
Boston Breakers (W)
1 - 2
Orlando Pride (W)
FT
North Carolina Courage (W)
2 - 0
Washington Spirit (W)
FT
Sky Blue (W)
5 - 4
Seattle Reign (W)
Ukraine:
FT
Avanhard Kramatorsk
0 - 0
Desna Chernihiv
FT
Balkany Zorya
1 - 0
Kolos Kovalivka
FT
Cherkaskyi Dnipro
2 - 3
Poltava
FT
Kremen Kremenchug
0 - 1
Ingulets Petrove
FT
Naftovyk-Ukrnafta
1 - 0
Volyn Lutsk
FT
Obolon-Brovar Kyiv
2 - 0
Mykolaiv
FT
Sumy
1 - 1
Helios Kharkiv
FT
Zhemchuzhyna Odesa
1 - 2
Hirnyk-Sport
Ukraine:
FT
Chornomorets Odesa
0 - 1
Veres
FT
Shakhtar Donetsk
2 - 0
Olimpik Donetsk
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Boston River
3 - 0
Plaza Colonia
FT
Fenix
2 - 3
Sud America
FT
Nacional de Football
3 - 0
Juventud
FT
Racing Montevideo
0 - 1
Cerro
Uzbekistan: PFL
FT
Mash Al Mubarek
4 - 0
Shurtan Guzar
FT
Neftchi Fargona
1 - 1
Navbahor Namangan
FT
Obod Tashkent
2 - 3
Buxoro
FT
Olmaliq
2 - 1
Sogdiana Jizzakh
FT
Qizilqum Zarafshon
3 - 1
Kokand 1912
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Carabobo
0 - 1
Deportivo Tachira
FT
Caracas
2 - 1
Zulia
FT
Deportivo JBL
1 - 1
Atletico Socopo
FT
Deportivo Lara
1 - 0
Deportivo La Guaira
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Angostura
3 - 0
Atletico Venezuela B
FT
Caracas B
1 - 0
Yaracuyanos
FT
Estudiantes Caracas
1 - 1
Tucanes
FT
Lala
0 - 2
Diamantes de Guayana
FT
Petrolero de Anzoategui
2 - 2
Margarita
FT
Puerto Cabello
0 - 0
Union Atletico Falcon
FT
ULA FC
3 - 0
Titanes
FT
Yaracuyanos
2 - 0
Petare
FT
Zamora B
1 - 3
Atletico el Vigia
Wales:
FT
Cardiff Metropolitan
3 - 1
Bangor City
FT
Connahs Quay
3 - 1
Carmarthen Town
FT
Prestatyn Town
1 - 0
Barry Town
FT
The New Saints
3 - 0
Bala Town