Football ResultsTuesday, 19th September 2017
Argentina:
FT
Sarmiento Junin
0 - 0
Quilmes
Argentina:
FT
Temperley
1 - 1
Rosario Central
Austria:
FT
Amstetten
0 - 1
Wacker Innsbruck
FT
Gleisdorf 09
1 - 2
Wolfsberger AC
PEN
Grodig
3 - 5
LASK Linz
PEN
Horn
3 - 4
Hartberg
FT
Neusiedl am See
0 - 1
Ried
FT
Oedt
2 - 0
Austria Lustenau
FT
Union St Florian
1 - 0
Weiz
Belgium:
FT
Antwerp
2 - 0
Lierse
FT
Kortrijk
5 - 3
Entente Durbuy
AET
St Truiden
4 - 2
Leuven
Bosnia and Herzegovina:
PEN
Rudar Prijedor
5 - 4
Tekstilac Derventa
Brazil: Serie B
FT
America Mineiro
1 - 0
Vila Nova
Bulgaria:
AET
Botev Galabovo
0 - 1
Levski Sofia
FT
Neftochimic Burgas
1 - 2
Tsarsko Selo
FT
Nesebar
1 - 4
CSKA Sofia
FT
Sevlievo
0 - 2
Beroe
FT
Sokol Markovo
1 - 4
Dunav Ruse
FT
Vihren
0 - 2
Septemvri Sofia
CONMEBOL: Copa Sudamericana Round of 16
FT
Estudiantes LP (ARG)
0 - 1
Club Nacional (PAR)
China: Super League
FT
Shanghai Shenhua
0 - 0
Shandong Luneng
Colombia: Primera A Clausura
FT
Bucaramanga
1 - 1
Independiente Medellin
Croatia:
FT
Slavonija
1 - 2
Zadar
Czech Republic:
PEN
Bohemians Praha
3 - 4
Vlasim
FT
Taborsko
3 - 4
Teplice
Denmark:
FT
VB 1968
0 - 3
Jammerbugt
Denmark:
FT
Kjellerup
0 - 6
Silkeborg
England:
FT
Aston Villa
0 - 2
Middlesbrough
AET
Bournemouth
1 - 0
Brighton Hove Albion
FT
Brentford
1 - 3
Norwich City
FT
Bristol City
2 - 0
Stoke City
PEN
Burnley
3 - 5
Leeds United
FT
Crystal Palace
1 - 0
Huddersfield Town
FT
Leicester City
2 - 0
Liverpool
FT
Reading
0 - 2
Swansea City
FT
Tottenham Hotspur
1 - 0
Barnsley
FT
West Ham United
3 - 0
Bolton Wanderers
AET
Wolverhampton Wanderers
1 - 0
Bristol Rovers
England:
FT
Accrington Stanley
3 - 2
Middlesbrough (U23)
FT
Bury
0 - 4
Rochdale
FT
Walsall
3 - 1
West Bromwich Albion (U23)
England:
FT
Wigan Athletic
1 - 0
Northampton Town
England:
FT
Altrincham
6 - 0
Farsley Celtic
FT
Barwell
2 - 1
Matlock Town
FT
Grantham Town
1 - 2
Halesowen Town
FT
Hednesford Town
1 - 0
Nantwich Town
FT
Lancaster City
4 - 1
Whitby Town
FT
Marine
3 - 4
Ashton United
FT
Mickleover Sports
1 - 2
Stourbridge
FT
Sutton Coldfield
1 - 1
Coalville Town
FT
Witton Albion
4 - 1
Stalybridge Celtic
Estonia:
FT
Flora Tallinn
2 - 0
Elva
FT
Laanemaa
1 - 7
FCI Tallinn
FIFA: Womens World Cup France 2019 UEFA Qualifying Group Stage
FT
Belarus (W)
1 - 0
Albania (W)
FT
Belgium (W)
12 - 0
Moldova (W)
FT
Croatia (W)
0 - 2
Sweden (W)
FT
Czech Republic (W)
0 - 1
Germany (W)
FT
England (W)
6 - 0
Russia (W)
FT
Hungary (W)
1 - 6
Denmark (W)
FT
Northern Ireland (W)
0 - 2
Republic of Ireland (W)
FT
Norway (W)
6 - 1
Slovakia (W)
FT
Romania (W)
0 - 1
Italy (W)
FT
Serbia (W)
0 - 4
Austria (W)
FT
Switzerland (W)
2 - 1
Poland (W)
Finland: Ykkonen
FT
Haka
2 - 2
OPS
France:
FT
Ajaccio
3 - 0
Valenciennes
FT
Auxerre
1 - 0
Lorient
FT
Chateauroux
0 - 2
Clermont Foot
FT
Le Havre
1 - 0
Sochaux
FT
Nancy
2 - 1
Bourg-en-Bresse 01
FT
Niort
0 - 2
Stade Brestois 29
FT
Paris FC
1 - 0
Orleans
FT
Reims
5 - 0
GFC Ajaccio
FT
Tours
0 - 4
Nimes
Friendly:
FT
Australia (W)
3 - 2
Brazil (W)
FT
Portugal (W)
1 - 1
Finland (W)
FT
USA (W)
5 - 0
New Zealand (W)
Germany:
FT
Rot-Weiss Essen
4 - 1
Westfalia Rhynern
FT
Uerdingen 05
1 - 0
Rodinghausen
FT
Wiedenbruck 2000
5 - 0
Erndtebruck
Germany:
FT
Hamburg II
0 - 0
Wolfsburg II
Germany:
FT
Holstein Kiel
0 - 1
St Pauli
FT
Ingolstadt 04
2 - 2
Duisburg
FT
Kaiserslautern
0 - 2
Erzgebirge Aue
FT
Sandhausen
1 - 0
Union Berlin
Germany:
FT
Augsburg
1 - 0
Leipzig
FT
Borussia Monchengladbach
2 - 0
Stuttgart
FT
Schalke 04
0 - 3
Bayern Munich
FT
Wolfsburg
1 - 1
Werder Bremen
Germany:
FT
Hansa Rostock
1 - 1
Zwickau
FT
Magdeburg
1 - 0
Paderborn 07
FT
SF Lotte
0 - 1
Wehen
FT
Sonnenhof Grossaspach
1 - 0
Karlsruher
FT
Werder Bremen II
1 - 2
Hallescher
Greece:
FT
Aiginiakos
0 - 1
Apollon 1926
FT
Olympiakos Piraeus
2 - 1
Asteras Tripolis
FT
Panserraikos
2 - 0
Ergotelis
FT
Xanthi
2 - 0
Panetolikos
Indonesia: Liga 1
FT
Persija Jakarta
1 - 0
Perseru Serui
Italy:
FT
Ascoli
0 - 1
Frosinone
FT
Bari
1 - 0
Cremonese
FT
Carpi
1 - 3
Foggia
FT
Cittadella
4 - 0
Cesena
FT
Palermo
1 - 0
Perugia
FT
Parma
1 - 2
Empoli
FT
Pescara
2 - 2
Virtus Entella
FT
Pro Vercelli
1 - 1
Salernitana
FT
Spezia
1 - 0
Novara
Italy:
FT
Bologna
1 - 1
Internazionale
Lithuania: Division 1
FT
Trakai
0 - 0
Lietava Jonava
FT
Zalgiris Kaunas
0 - 1
Atlantas
Malaysia: Premier League
FT
Johor Darul Takzim II
1 - 1
ATM
FT
MISC-MIFA
1 - 2
Terengganu
FT
PDRM
5 - 3
Kuantan FA
FT
PKNP
3 - 1
Negeri Sembilan
FT
Sabah
5 - 1
Perlis
FT
UiTM
1 - 2
Kuala Lumpur
Moldova:
FT
Cahul-2005
1 - 5
Sfintul Gheorghe
FT
Granicerul
3 - 0
Intersport Sanatauca
FT
Olimp Compat
0 - 3
Sparta Selemet
FT
Speranta
0 - 3
Spicul Chiscareni
Montenegro:
FT
Bokelj
0 - 1
Igalo
Morocco:
FT
Chabab Raidi Salmi
1 - 1
FAR Rabat
FT
Kasba Tadla
0 - 0
TAS de Casablanca
Netherlands:
FT
Barendrecht
1 - 3
Go Ahead Eagles
FT
Emmen
1 - 3
NEC Nijmegen
FT
GVVV
1 - 0
Dordrecht
FT
Genemuiden
1 - 3
De Treffers
FT
Helmond Sport
1 - 5
Cambuur
PEN
Kozakken Boys
4 - 3
De Graafschap
FT
MVV Maastricht
2 - 3
AZ Alkmaar
FT
Noordwijk
0 - 1
Fortuna Sittard
FT
Oss
0 - 2
Almere City
FT
Quick Boys
1 - 3
Volendam
FT
Rijnsburgse Boys
0 - 2
Heracles
FT
Sparta Nijkerk
0 - 1
Eindhoven
FT
Waalwijk
1 - 0
Sparta Rotterdam
FT
Zwaluwen 30
2 - 3
Den Bosch
Norway: 1. Division
FT
Bodo/Glimt
1 - 0
Tromsdalen
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Deportivo Capiata
1 - 0
Libertad
Poland:
PEN
Bytovia Bytow
5 - 4
Pogon Szczecin
AET
Podbeskidzie
1 - 2
Arka Gdynia
Portugal:
FT
Sporting CP
0 - 0
Maritimo
Romania:
FT
Sepsi OSK
2 - 3
CSU Craiova
FT
Voluntari
1 - 0
ACS Poli Timisoara
Saudi Arabia:
FT
Al Hazm
1 - 1
Al Orobah
FT
Al Mojzel
1 - 2
Al Qaisoma
FT
Al Watani
1 - 2
Al Nahda
FT
Dhamk
1 - 2
Al Shoalah
Scotland:
FT
Hibernian
3 - 2
Livingston
AET
Partick
1 - 3
Rangers
Singapore: S League
FT
DPMM
1 - 4
Hougang United
FT
Home United
1 - 1
Albirex Niigata (S)
Slovakia:
FT
Ruzomberok
1 - 0
MSK Zilina
FT
Slovan Bratislava
3 - 1
Zemplin Michalovce
FT
Sport Podbrezova
2 - 0
Tatran Presov
Slovenia:
FT
Jadran Dekani
0 - 7
Aluminij
FT
Radomlje
1 - 6
Olimpija Ljubljana
South Africa:
FT
Orlando Pirates
1 - 0
Cape Town City
FT
Polokwane City
2 - 3
Free State Stars
FT
Supersport United
1 - 1
Chippa United
Spain:
PEN
Sporting Gijon
1 - 3
Numancia
Spain:
FT
Barcelona
6 - 1
Eibar
FT
Valencia
5 - 0
Malaga
Sweden: Allsvenskan
FT
Elfsborg
2 - 2
Djurgarden
FT
Norrkoping
4 - 1
Hacken
Sweden: Superettan
FT
GAIS
1 - 0
Frej
Turkey:
FT
Anadolu Bagcilar
0 - 1
Anadolu Selcukluspor
PEN
Balikesirspor
5 - 6
Kars 36
FT
Bandirmaspor
0 - 1
Corum Belediyespor
AET
Bodrumspor
2 - 3
Gaziantep BB
FT
Boluspor
3 - 0
Sinopspor
FT
Diyarbakirspor
0 - 1
Istanbulspor
AET
Kemer Tekirova Spor
0 - 1
Sivas Belediyespor
FT
Kirklarelispor
1 - 3
Nigde Belediyespor
FT
Menemen Belediye
4 - 2
Darica Genclerbirligi
FT
Mersin Idman Yurdu
3 - 5
Orhangazispor
PEN
Muglaspor
2 - 3
Etimesgut Belediyespor
AET
Payasspor
1 - 3
Amedspor
PEN
Sanliurfaspor
4 - 2
Pazarspor
AET
Tokatspor
0 - 1
Kahramanmarasspor
FT
Van Buyuksehir Belediye
0 - 1
Kayserispor
Uganda:
FT
KCCA
4 - 1
Onduparaka
FT
Maroons
0 - 0
URA
FT
Mbarara City
1 - 1
Bright Stars
FT
Soana
1 - 0
Masavu