Football ResultsSunday, 19th November 2017
Albania:
FT
Lushnja
0 - 1
Flamurtari Vlore
FT
Skenderbeu Korce
1 - 1
Kamza
FT
Teuta Durres
1 - 0
Vllaznia
Argentina:
FT
Villa San Carlos
1 - 0
San Telmo
Argentina:
FT
Almagro
2 - 1
Boca Unidos
FT
Brown de Adrogue
0 - 0
Independiente Rivadavia
FT
Estudiantes SL
0 - 0
Gimnasia Jujuy
FT
Flandria
2 - 0
All Boys
FT
Guillermo Brown
1 - 1
Aldosivi
FT
San Martin Tucuman
1 - 1
Quilmes
Argentina:
FT
Boca Juniors
1 - 2
Racing Club
FT
Independiente
1 - 0
River Plate
FT
Tigre
2 - 0
Estudiantes LP
FT
Union Santa Fe
0 - 0
Chacarita Juniors
Armenia:
FT
Ararat Yerevan
0 - 1
Pyunik Yerevan
Australia:
FT
Perth Glory
0 - 2
Melbourne Victory
Australia:
FT
Newcastle Jets (W)
1 - 2
Canberra United (W)
FT
Perth Glory (W)
3 - 1
Melbourne Victory (W)
Austria:
FT
Admira Wacker II
1 - 2
Austria Salzburg II
FT
Horn
1 - 0
Stadlau
Austria:
FT
Red Bull Salzburg
5 - 0
Sturm Graz
Azerbaijan:
FT
Neftchi Baku
2 - 3
Qabala
Bahrain:
FT
Al Ahli Club Manama
0 - 0
Al Shabab Manama
FT
Malkiya
2 - 1
Al Ittihad
Belgium:
FT
Club Brugge
3 - 0
Waasland-Beveren
FT
Lokeren
0 - 3
Gent
FT
Zulte Waregem
0 - 1
Genk
Belgium:
FT
Union St Gilloise
1 - 1
Tubize
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Blooming
4 - 0
Universitario de Sucre
FT
San Jose
2 - 0
Guabira
FT
The Strongest
5 - 0
Oriente Petrolero
Bolivia: Nacional B NB 2017 Play Off Semi-Final
FT
Quebracho Villa Montes
3 - 1
Deportivo Kala
Bosnia and Herzegovina:
FT
Borac Banja Luka
0 - 1
Zeljeznicar Sarajevo
FT
Siroki Brijeg
3 - 0
GOSK Gabela
Brazil: Serie A
FT
Atletico Goianiense
1 - 1
Chapecoense
FT
Atletico Mineiro
3 - 0
Coritiba
FT
Atletico Paranaense
3 - 1
Vasco da Gama
FT
Flamengo
3 - 0
Corinthians
FT
Santos
1 - 0
Gremio
FT
Sao Paulo
0 - 0
Botafogo
FT
Sport Recife
1 - 0
Bahia
FT
Vitoria
1 - 1
Cruzeiro
Bulgaria:
FT
Dunav Ruse
0 - 1
Cherno More Varna
FT
Vitosha Bistritsa
0 - 0
Levski Sofia
Bulgaria:
FT
Akademik Svishtov
3 - 1
Botev Lukovit
FT
Partizan Cherven Bryag
1 - 1
Bdin Vidin
FT
Pavlikeni
1 - 2
Sevlievo
FT
Spartak Pleven
2 - 2
Yantra Gabrovo
FT
Tryavna
1 - 1
Botev Kozloduy
FT
Yantra Gabrovo
1 - 4
Vihar Slavyanovo
FT
Yantra Polski Trambesh
0 - 1
Miziya 2005
Bulgaria:
FT
Kubrat
0 - 1
Lokomotiv Ruse
Bulgaria:
FT
CSKA Sofia
6 - 0
Elin Pelin
Bulgaria:
FT
Levski Karlovo
1 - 0
Rozova Dolina
FT
Tundja 2006 Yagoda
1 - 1
Gigant Saedinenie
Bulgaria:
FT
Maritsa Plovdiv
3 - 3
Ludogorets II
FT
Montana
0 - 1
Botev Vratsa
FT
Pomorie
1 - 1
Litex Lovech
CAF: Confederation Cup Final
FT
TP Mazembe (COD)
2 - 1
Supersport United (RSA)
China: FA Cup Final
FT
Shanghai Shenhua
1 - 0
Shanghai SIPG
Colombia: Primera A Clausura
FT
Junior
1 - 0
Deportivo Pasto
Colombia: Primera B PB Clausura Play Off Semi-Final
FT
Leones
2 - 1
Cucuta
FT
Llaneros
2 - 0
Real Cartagena
Costa Rica:
FT
CS Herediano
2 - 2
Santos de Guapiles
FT
Cartagines
2 - 0
Perez Zeledon
FT
Limon
2 - 1
Guadalupe FC
FT
Municipal Grecia
1 - 1
Carmelita
FT
Municipal Liberia
1 - 5
Deportivo Saprissa
Croatia:
FT
Dinamo Zagreb
2 - 0
Lokomotiva Zagreb
FT
Istra 1961
1 - 3
Hajduk Split
Cyprus:
FT
AEL Limassol
3 - 1
Nea Salamis
FT
Ermis
1 - 2
Anorthosis Famagusta
Cyprus:
FT
Ethnikos Assias
0 - 3
Asil Lisis
FT
Xylotympou 2006
3 - 2
Chalkanoras Idaliou
Czech Republic:
FT
Sokolov
1 - 0
Vitkovice
FT
Viktoria Zizkov
0 - 1
Vlasim
Czech Republic:
FT
Karvina
2 - 1
Jablonec
FT
Mlada Boleslav
1 - 2
Bohemians 1905
Denmark:
FT
Fortuna Hjorring (W)
7 - 0
BSF (W)
Denmark:
FT
AC Horsens
0 - 0
Odense
FT
Brondby
4 - 2
Nordsjaelland
FT
Lyngby
1 - 3
Randers
FT
Sonderjyske
3 - 0
FC Copenhagen
Denmark:
FT
Esbjerg
4 - 0
Brabrand
FT
Fredericia
3 - 2
Skive
FT
Fremad Amager
1 - 0
Vejle
FT
Nykobing
2 - 2
HB Koge
FT
Thisted
1 - 1
Roskilde
FT
Viborg
2 - 0
Vendsyssel
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Emelec
2 - 1
Independiente del Valle
FT
Guayquil City
1 - 0
LDU Quito
FT
Macara
1 - 0
Fuerza Amarilla
FT
Universidad Catolica
1 - 2
Barcelona
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CD Olmedo
1 - 0
America de Quito
FT
Gualaceo
0 - 0
Mushuc Runa
FT
Tecnico Universitario
0 - 1
Aucas
El Salvador:
FT
Aguila
2 - 1
Municipal Limeno
FT
Chalatenango
1 - 0
Isidro Metapan
FT
FAS
1 - 1
Alianza
FT
Firpo
2 - 2
Santa Tecla
FT
Pasaquina
1 - 2
Dragon
FT
Sonsonate
3 - 2
Audaz
England:
FT
Leeds United
2 - 1
Middlesbrough
England:
FT
Leatherhead
4 - 0
Wingate & Finchley
England:
FT
Watford
2 - 0
West Ham United
FYR Macedonia:
FT
Akademija Pandev
1 - 1
Rabotnicki
FT
Pobeda
0 - 2
Sileks
FT
Shkendija
4 - 0
Skopje
FT
Shkupi 1927
4 - 1
Renova
FT
Vardar Skopje
1 - 0
Pelister
FYR Macedonia:
FT
Vellazerimi 77
1 - 1
Labunishta
France:
FT
Bordeaux
1 - 1
Marseille
FT
Caen
1 - 1
Nice
FT
Lyon
0 - 0
Montpellier
France:
FT
Guingamp (W)
1 - 0
Lille (W)
FT
Lyon (W)
5 - 0
Fleury Merogis (W)
FT
Montpellier (W)
4 - 1
Bordeaux (W)
FT
Paris FC (W)
2 - 1
Soyaux (W)
Friendly:
FT
Fiji
0 - 2
Estonia
Germany:
FT
Auerbach
2 - 0
63 Luckenwalde
FT
BFC Dynamo
3 - 1
Lokomotive Leipzig
FT
Berliner AK 07
0 - 4
Hertha Berlin II
FT
Budissa Bautzen
0 - 0
Wacker Nordhausen
FT
Chemie Leipzig
0 - 1
Oberlausitz Neugersdorf
FT
Neustrelitz
1 - 0
Altglienicke
Germany:
FT
Bonner
1 - 4
Wuppertaler
Germany:
FT
Havelse
1 - 0
SW Rehden
Germany:
FT
Kickers Offenbach
1 - 1
1899 Hoffenheim II
FT
Koblenz
0 - 0
Rochling Volklingen
Germany:
FT
Duisburg
3 - 0
Erzgebirge Aue
FT
Ingolstadt 04
1 - 0
Fortuna Dusseldorf
FT
St Pauli
2 - 2
Jahn Regensburg
Germany:
FT
Schalke 04
2 - 0
Hamburg
FT
Werder Bremen
4 - 0
Hannover 96
Germany:
FT
1899 Hoffenheim (W)
1 - 0
Duisburg (W)
FT
Bayern Munich (W)
4 - 1
Werder Bremen (W)
FT
Freiburg (W)
0 - 3
Eintracht Frankfurt (W)
FT
Koln (W)
0 - 8
Turbine Potsdam (W)
FT
SC Sand (W)
1 - 0
USV Jena (W)
FT
SGS Essen (W)
0 - 4
Wolfsburg (W)
Greece:
FT
Agrotikos Asteras
0 - 1
Pierikos
FT
Edessaikos
1 - 1
Kilkisiakos
FT
Kampaniakos
0 - 2
Aris Paleohoriou
FT
Kardia
2 - 1
Filippos Alexandrias
FT
Makedonikos
2 - 0
Lagkadas
FT
Megas Alexandros Trikalon
0 - 1
Almopos Aridaia
FT
Naousa
1 - 2
AEP Iraklis
Greece:
FT
AO Sellanon
3 - 0
Digenis Neohoriou
FT
Achilleas Farsalon
3 - 0
Velouhi
FT
Olympiakos Volou
0 - 2
Volos NPS
FT
Opountios Martinou
1 - 1
Amvrisseas
FT
Rigas Fereos
0 - 0
Asteras Iteas
FT
Thiva
0 - 1
Almyros
Greece:
FT
Aetos Orfanou
1 - 0
Kavala
FT
Apollon Paralimniou
1 - 0
Megas Alexandros Karperis
FT
Didymotiho
1 - 1
Megas Alexndros Xiropotamou
FT
Doxa Proskiniton
0 - 2
Elpis Skoutareos
FT
Nestos Chrisoupolis
3 - 0
Doxa Neou Sidirohoriou
Greece:
FT
Asteras Parapotamou
0 - 1
Kastoria
FT
Ermis Amynteou
2 - 1
Lfekimni
FT
Karagiannion
4 - 2
Tilikratis
FT
Mpoukas Amfilohias
1 - 2
Thesprotos
FT
Pankefkadios
1 - 2
Ethnikos Filippiadas
Greece:
FT
PAS Giannina
1 - 1
Panetolikos
FT
Panathinaikos
1 - 1
AEK Athens
FT
Platanias
0 - 3
Asteras Tripolis
FT
Xanthi
2 - 0
Panionios
Greece:
FT
Acharnaikos
0 - 3
Veria
FT
Aiginiakos
1 - 1
Panegialios
FT
Apollon 1926
2 - 0
Anagennisi Karditsa
FT
Apollon Larissa
3 - 0
Panserraikos
FT
Ergotelis
2 - 3
Aris Thessalonikis
FT
Kallithea
0 - 1
Doxa Dramas
FT
Karaiskakis
2 - 1
Sparti
FT
Panachaiki 2005
0 - 0
Kissamikos
Greece:
FT
Achaiki
2 - 1
Leonidio
FT
Pallixouriakos
1 - 1
Kalamata
FT
Panarkadikos
1 - 2
Asteras Vlahioti
FT
Paniliakos Pyrgou
1 - 0
Asteras Amaliadas
FT
Pao Vardas
1 - 0
Diagoras Vrahneikon
FT
Pylos
0 - 0
Zakynthiakos
Greece:
FT
Ionikos Nikeas
0 - 2
Diagoras Rodou
FT
Pao Loutrakiou
0 - 0
Panaspropyrgiakos Doxa
FT
Proodeftiki
3 - 2
Ialysos
FT
Zevgolatio
0 - 1
Pelopas Kiatou
Greece:
FT
Aittitos Spaton
2 - 0
Ermionida
FT
Chalkis
1 - 0
Tamynaikos
FT
Diagoras Agias Parasekvi
1 - 0
Thiella Rafinas
FT
Ermis Kiveriou
1 - 1
Panargiakos
FT
Triglia Rafinas
3 - 1
Eolikos
Greece:
FT
Atsalenios
0 - 0
Paleohora
FT
Ierapetra
2 - 2
Ilisiakos
FT
Irodotos
1 - 0
Fostiras
FT
Kifsia
2 - 3
Egaleo
FT
Mylopotamou
1 - 1
Ermis Zonianon
Guatemala:
FT
Coban Imperial
2 - 0
Deportivo Marquense
FT
Comunicaciones
2 - 1
Antigua GFC
FT
Malacateco
1 - 1
CSD Municipal
FT
Sanarate
0 - 2
Deportivo Petapa
FT
Suchitepequez
2 - 0
Siquinala
Honduras:
FT
CD Olimpia
0 - 1
CD Marathon
FT
Real Espana
3 - 2
CD Motagua
Hong Kong:
FT
Hong Kong Sapling
1 - 0
BC Rangers
FT
I-Sky Yuen Long
0 - 3
Kitchee
Hong Kong:
FT
Citizen
0 - 1
Hoi King
FT
Double Flower
1 - 1
Shatin
FT
Kwun Tong
2 - 1
Mutual
FT
Tai Chung
2 - 2
Sun Hei
FT
Wing Yee
0 - 2
Eastern District
FT
Wong Tai Sin
2 - 0
Tung Sing
Hungary:
FT
Bekescsaba 1912
3 - 1
Dorogi
FT
Budafoki LC
1 - 0
Gyirmot
FT
Cegledi
2 - 0
Soroksar
FT
Csakvar
2 - 1
Kazincbarcika
FT
Gyori Eto
1 - 2
MTE 1904
FT
Kisvarda
1 - 0
MTK Budapest
FT
Siofok
0 - 0
Szeged 2011
FT
Szolnoki Mav
0 - 1
Budaorsi
FT
Vac
1 - 1
Nyiregyhaza
FT
Zalaegerszegi
0 - 0
Soproni VSE
India:
FT
Bengaluru
2 - 0
Mumbai City
FT
Chennaiyin
2 - 3
Goa
Italy:
FT
Salernitana
1 - 1
Cremonese
Italy:
FT
Valpolizella (W)
1 - 3
Brescia (W)
Italy:
FT
Alessandria
1 - 3
Viterbese Castrense
FT
Arezzo
2 - 0
Cuneo
FT
Gavorrano
2 - 0
Carrarese
FT
Giana Ermino
5 - 0
Prato
FT
Livorno
2 - 1
Olbia
FT
Pistoiese
2 - 1
Piacenza
FT
Pontedera
0 - 0
Monza
Italy:
FT
Fano Alma Juventus
0 - 1
Sudtirol
FT
Feralpisalo
1 - 2
Albinoleffe
FT
Gubbio
0 - 0
Fermana
FT
Reggiana
3 - 0
Ravenna
FT
Renate
0 - 0
Teramo
FT
Sambenedettese
0 - 0
Bassano Virtus
FT
Vicenza
0 - 2
Mestre
Italy:
FT
Catanzaro
2 - 1
Cosenza
Italy:
FT
Benevento
1 - 2
Sassuolo
FT
Crotone
0 - 1
Genoa
FT
Internazionale
2 - 0
Atalanta
FT
Sampdoria
3 - 2
Juventus
FT
Spal
1 - 1
Fiorentina
FT
Torino
1 - 1
Chievo
FT
Udinese
0 - 1
Cagliari
Japan: J2 League
FT
Fagiano Okayama Next
1 - 1
Avispa Fukuoka
FT
JEF United Chiba
2 - 1
Yokohama FC
FT
Kamatamare Sanuki
0 - 2
Nagoya Grampus
FT
Matsumoto Yamaga
0 - 1
Kyoto Sanga
FT
Montedio Yamagata
4 - 1
Gifu
FT
Oita Trinita
2 - 1
Roasso Kumamoto
FT
Renofa Yamaguchi
1 - 1
Ehime
FT
Shonan Bellmare
1 - 1
Machida Zelvia
FT
Thespakusatsu Gunma
1 - 4
V-Varen Nagasaki
FT
Tokyo Verdy
2 - 1
Tokushima Vortis
FT
Zweigen Kanazawa
2 - 1
Mito Hollyhock
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
1 - 0
Ryukyu
FT
Blaublitz Akita
2 - 1
Fukushima United
FT
Cerezo Osaka (U23)
0 - 0
Fujieda MYFC
FT
Gamba Osaka (U23)
0 - 0
Kagoshima United
FT
Kataller Toyama
1 - 2
Nagano Parceiro
FT
Sagamihara
0 - 0
FC Tokyo (U23)
FT
Tochigi SC
1 - 1
Gainare Tottori
FT
YSCC
1 - 2
Grulla Morioka
Jordan:
FT
Al Ahli Amman
0 - 1
Al Faisaly Amman
FT
Al Aqaba
0 - 2
Al Wehdat
FT
Ramtha
0 - 0
That Ras
Lebanon:
FT
Al Islah
0 - 1
SAFA
FT
Al Nejmeh
1 - 2
Salam Zgharta
FT
Nabi Sheet
1 - 1
Al Ansar
Lithuania: Division 1
FT
Lietava Jonava
2 - 2
Atlantas
FT
Suduva Marijampole
3 - 0
Zalgiris Vilnius
FT
Utenis Utena
1 - 3
Trakai
Luxembourg:
FT
Esch
1 - 6
F91 Dudelange
FT
Fola Esch
2 - 1
RM Hamm Benfica
FT
Hostert
2 - 1
Differdange 03
FT
Progres Niederkorn
5 - 0
Victoria Rosport
FT
Racing Union Luxembourg
3 - 2
Rodange 91
FT
UNA Strassen
0 - 3
Jeunesse Esch
FT
Union Titus Petange
1 - 1
Mondorf-Les-Bains
Malta:
FT
Floriana
1 - 0
Sliema Wanderers
FT
Hamrun Spartans
0 - 0
Valletta
Mexico:
FT
Celaya
2 - 1
Correcaminos UAT
FT
Juarez
1 - 0
Venados
FT
Zacatepec 1948
0 - 0
Alebrijes de Oaxaca
Mexico:
FT
Leon
0 - 2
Guadalajara Chivas
FT
Monterrey
2 - 0
UANL Tigres
FT
Necaxa
1 - 2
Monarcas
FT
Toluca
3 - 1
Club Tijuana
Montenegro:
FT
Berane
0 - 1
Lovcen
FT
Cetinje
0 - 1
Bokelj
FT
Ibar
1 - 0
Jezero
FT
Igalo
3 - 1
Celik Niksic
FT
Mladost Ljeskopolje
2 - 1
Otrant Olympic
FT
Mornar
1 - 0
Jedinstvo Bijelo Polje
Morocco:
FT
Chabab Atlas Khenifra
0 - 0
Kawkab Marrakech
FT
Hassania Agadir
2 - 2
FAR Rabat
FT
Rapide Oued Zem
1 - 0
Olympique Khouribga
FT
Wydad Casablanca
0 - 0
Racing de Casablanca
Morocco:
FT
AS Sale
1 - 1
Sidi Kacem
FT
JSM Laayoune
1 - 2
Olympique Dcheira
FT
Jeunesse Ben Guerir
0 - 2
Raja Beni Mellal
FT
Mouloudia Oujda
3 - 2
Maghreb Fes
FT
Rachad Bernoussi
1 - 2
Ittihad Khemisset
FT
Wydad Fes
1 - 1
Youssoufia Berrechid
Netherlands:
FT
ADO Den Haag
4 - 1
Heracles
FT
Groningen
4 - 2
Vitesse Arnhem
FT
PEC Zwolle
0 - 1
PSV Eindhoven
FT
Roda
0 - 1
AZ Alkmaar
FT
Utrecht
3 - 1
Excelsior
Netherlands:
FT
PSV Eindhoven (W)
1 - 2
Ajax (W)
New Zealand:
FT
Auckland City
4 - 0
Wellington Phoenix II
FT
Canterbury United
3 - 2
Eastern Suburbs
FT
Wanderers SC
1 - 3
Team Wellington
New Zealand:
FT
Northern Football Fed (W)
5 - 1
Capital Football Fed (W)
FT
WAIBOP (W)
3 - 0
Central Football Fed (W)
Norway: Eliteserien
FT
Kristiansund BK
3 - 2
Sandefjord
FT
Lillestrom
0 - 1
Molde
FT
Rosenborg
2 - 0
Viking
FT
Sarpsborg 08
1 - 0
Aalesund
FT
Stabaek
1 - 1
Sogndal
FT
Stromsgodset
2 - 1
Brann
FT
Tromso
2 - 0
Haugesund
FT
Valerenga
2 - 0
Odd Ballklubb
Norway: 1. Division D1 Promotion Play Off Final
FT
Mjondalen
1 - 2
Ranheim
Norway: Toppserien TS Relegation Play Off
FT
Grand Bodo
3 - 0
Uraedd (W)
Panama:
FT
Arabe Unido
0 - 1
Plaza Amador
FT
Chorrillo
0 - 0
Tauro
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Olimpia Asuncion
2 - 0
Sportivo Trinidense
FT
Sportivo Luqueno
0 - 2
Club Guarani
Peru: Primera Division Clausura
FT
Alianza Atletico
0 - 2
Ayacucho
FT
Juan Aurich
2 - 0
Alianza Lima
FT
Union Comercio
1 - 0
UTC
FT
Universitario
2 - 2
Sporting Cristal
Peru: Segunda Division
FT
Alfredo Salinas
2 - 2
Cienciano
FT
Carlos Mannucci
0 - 0
Cultural Santa Rosa
FT
Deportivo Hualgayoc
1 - 0
Cesar Vallejo
FT
Union Huaral
3 - 0
Serrato Pacasmayo
Philippines: Philippines Football League
FT
Global FC
1 - 2
Meralco Manila
Poland:
FT
Gornik Leczna
0 - 3
Odra Opole
FT
Miedz Legnica
1 - 1
Rakow Czestochowa
Poland:
FT
Belchatow
3 - 2
Blekitni Stargard
FT
Gryf Wejherowo
0 - 1
Stal Stalowa Wola
FT
Legionovia Legionowo
0 - 3
Olimpia Elblag
Poland:
FT
Legia Warszawa
1 - 0
Gornik Zabrze
FT
Slask Wroclaw
1 - 2
Arka Gdynia
Portugal:
FT
Academica
1 - 0
Nacional
PEN
Caldas
3 - 1
Arouca
FT
Farense
2 - 1
Leixoes
FT
Guimaraes
2 - 1
Feirense
FT
Ideal
1 - 4
Cova de Piedade
FT
Moreirense
5 - 2
Felgueiras
AET
Praiense
3 - 2
Vilafranquense
FT
Santa Clara
2 - 0
Chaves
AET
UD Oliveirense
2 - 3
Maritimo
FT
Unaio de Leiria
0 - 3
Aves
FT
Uniao Madeira
4 - 2
Freamunde
PEN
Vizela
2 - 4
Vilaverdense
Qatar:
FT
Al Arabi
2 - 4
Al Rayyan
FT
Al Duhail
8 - 2
Al Kharaitiyat
FT
Al Sadd
4 - 1
Umm Salal
Romania:
FT
Concordia
1 - 2
Astra Giurgiu
FT
Dinamo Bucuresti
0 - 2
CFR Cluj
Romania:
FT
Clinceni
5 - 2
Balotesti
Russia:
FT
Anzhi
0 - 1
Lokomotiv Moscow
FT
FC UFA
2 - 0
Ural
FT
Rostov
0 - 0
Amkar
FT
Zenit St Petersburg
5 - 0
Tosno
Russia:
FT
Armavir
3 - 1
Anzhi II
FT
Kuban II
3 - 0
Druzhba Maykop
Russia:
FT
Tambov
3 - 1
Zenit St Petersburg II
Saudi Arabia:
FT
Al Taawon
1 - 1
Al Ahli Jeddah
Scotland:
FT
Heart of Midlothian
1 - 1
Partick
Scotland:
FT
Dundee United
3 - 0
Falkirk
Serbia:
FT
Javor Ivanjica
0 - 2
Partizan
FT
Spartak Subotica
3 - 1
Borac Cacak
FT
Zemun
1 - 0
Macva
Serbia:
FT
Sindjelic Beograd
1 - 0
Buducnost Dobanovci
Slovakia:
FT
Slovan Bratislava
1 - 0
Spartak Trnava
Slovenia:
FT
Domzale
1 - 0
Krsko
South Africa:
PEN
Polokwane City
3 - 4
Bloem Celtic
South Africa:
FT
Stellenbosch
2 - 2
Jomo Cosmos
FT
Super Eagles
1 - 0
Cape Town All Stars
South Korea: K League
FT
Gangwon FC
1 - 2
Ulsan Hyundai
FT
Jeonbuk Motors
2 - 3
Suwon Bluewings
FT
Seoul
3 - 2
Jeju United
Spain:
FT
Cultural Leonesa
1 - 1
Granada
FT
Numancia
1 - 2
Gimnastic
FT
Osasuna
2 - 3
Alcorcon
FT
Rayo Vallecano
1 - 0
Barcelona B
FT
Sevilla Atletico
1 - 1
Cordoba
FT
Sporting Gijon
0 - 3
Cadiz
Spain:
FT
Coruxo
1 - 0
Rapido de Bouzas
FT
Deportivo Fabril
3 - 0
Atletico Madrid B
FT
Guijuelo
3 - 3
Pontevedra
FT
Navalcarnero
2 - 1
Gimnastica Segoviana
FT
Ponferradina
1 - 2
Celta Vigo B
FT
Racing de Ferrol
0 - 1
Fuenlabrada
FT
Rayo Majadahonda
2 - 1
Cerceda
FT
Talavera
2 - 0
Union Adarve
FT
Valladolid B
1 - 2
San Sebastian de los Reyes
Spain:
FT
Badajoz
0 - 0
Cartagena
FT
Betis B
3 - 3
Jumilla
FT
Ecija
1 - 1
San Fernando
FT
Ejido
2 - 0
Cordoba B
FT
Extremadura
0 - 1
Murcia
FT
Lorca
3 - 2
Las Palmas B
FT
Melilla
0 - 1
Merida
FT
Real Linense
3 - 3
Granada B
FT
Recreativo Huelva
1 - 0
Marbella
FT
UCAM Murcia
0 - 0
Villanovense
Spain:
FT
Burgos
1 - 1
Athletic Club B
FT
Caudal Deportivo
1 - 1
CD Izarra
FT
Real Union
2 - 2
Arenas Club
FT
Tudelano
1 - 0
Sporting Gijon B
FT
UD Logrones
1 - 2
Mirandes
Spain:
FT
Alcoyano
0 - 2
Peralda
FT
Cornella
2 - 1
Deportivo Aragon
FT
Ebro
2 - 2
Badalona
FT
Formentera
1 - 1
Olot
FT
Hercules
1 - 2
Atletico Saguntino
FT
Llagostera
0 - 0
Pena Deportiva
FT
Mallorca
2 - 0
Elche
FT
Ontinyent
0 - 0
Atletico Baleares
Spain:
FT
Athletic Club
1 - 1
Villarreal
FT
Espanyol
0 - 2
Valencia
FT
Las Palmas
0 - 2
Levante
FT
Malaga
3 - 2
Deportivo La Coruna
Spain:
FT
Betis (W)
2 - 4
Atletico Madrid (W)
FT
Espanyol (W)
0 - 2
Athletic Club (W)
FT
Granada Tenerife (W)
1 - 0
Barcelona (W)
FT
Madrid CFF (W)
2 - 1
Sporting Huelva (W)
FT
Rayo Vallecano (W)
3 - 0
Santa Teresa (W)
FT
Zaragoza (W)
0 - 1
Fundacion Albacete (W)
Sweden: Allsvenskan ASV Relegation Play Off
FT
Jonkopings Sodra
1 - 1
Trelleborgs
Switzerland:
FT
Grasshopper Club
2 - 0
Thun
FT
Lausanne-Sport
3 - 1
Luzern
FT
Young Boys
2 - 1
FC Zurich
Switzerland:
FT
Chiasso
4 - 0
Wohlen
Turkey:
FT
Altinordu
3 - 3
Giresunspor
FT
Balikesirspor
2 - 3
Eskisehirspor
FT
Rizespor
3 - 0
Istanbulspor
FT
Samsunspor
0 - 0
Adanaspor
Turkey:
FT
Amedspor
0 - 1
Afjet Ayfonspor
FT
Bucaspor Izmir
1 - 1
Bodrumspor
FT
Sancaktepe Belediye
1 - 0
Kastamonuspor
Turkey:
FT
Bandirmaspor
4 - 1
Fatih Karagumruk
FT
Karsiyaka
1 - 2
Altay
FT
Nigde Belediyespor
1 - 0
Kirklarelispor
FT
Pendikspor
3 - 0
Kahramanmarasspor
FT
Polatli Bugsasspor
2 - 0
Nazilli Belediyespor
FT
Sakaryaspor
3 - 1
Fethiyespor
Turkey:
FT
Alanyaspor
1 - 0
Yeni Malatyaspor
FT
Fenerbahce
4 - 1
Sivasspor
FT
Genclerbirligi
1 - 2
Kayserispor
FT
Trabzonspor
4 - 3
Osmanlispor
Ukraine:
FT
Chornomorets Odesa
2 - 1
Olimpik Donetsk
FT
Vorskla Poltava
1 - 1
Stal Dniprodzerzhynsk
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Boston River
0 - 1
Defensor Sporting
FT
Liverpool Montevideo
2 - 4
Sud America
FT
Montevideo Wanderers
1 - 0
Rampla Juniors
FT
Penarol
3 - 0
Plaza Colonia
FT
Racing Montevideo
5 - 2
Danubio
Uruguay: Segunda Division
FT
Deportivo Maldonado
2 - 2
Villa Teresa
Uzbekistan: PFL
FT
Bunyodkor
3 - 0
Buxoro
FT
Dinamo Samarqand
1 - 5
Lokomotiv Tashkent
FT
Nasaf Qarshi
4 - 0
Pakhtakor Tashkent
FT
Neftchi Fargona
2 - 1
Mash Al Mubarek
FT
Olmaliq
2 - 1
Navbahor Namangan
FT
Qizilqum Zarafshon
2 - 1
Metallurg Bekabad
FT
Sogdiana Jizzakh
2 - 1
Kokand 1912
Venezuela: Primera Division Clausura Play Off Semi-Final
FT
Carabobo
0 - 0
AC Mineros
Venezuela: Segunda Division SD Hexagonal Play Off
FT
Atletico el Vigia
1 - 1
UCV
FT
Llaneros
4 - 0
Union Atletico Falcon
FT
Urena
0 - 0
Gran Valencia
Vietnam: V League 1
FT
Becamex Binh Duong
4 - 0
Dong Tam Long An
FT
Can Tho
1 - 2
Song Lam Nghe An
FT
Da Nang
2 - 3
Sai Gon
FT
Hai Phong
1 - 2
Hoang Anh Gia Lai
FT
Hanoi T&t
1 - 0
QNK Quang Nam
FT
Ho Chi Minh City
2 - 4
Than Quang Ninh
FT
Thanh Hoa
2 - 0
Sanna Khanh Hoa
Wales:
FT
Cardiff Metropolitan
1 - 1
Cefn Druids