Football ResultsSunday, 20th August 2017
Argentina: FA Cup Round of 32
FT
Deportivo Moron
1 - 0
San Lorenzo
Armenia:
FT
Ararat Yerevan
0 - 0
Pyunik Yerevan
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Cooma
6 - 3
Woden Valley
FT
Gungahlin United
1 - 0
Canberra FC
Australia: NPL NSW Play-Off QLF
FT
Blacktown City
2 - 4
Rockdale City Suns
Australia: NPL NNSW Play-Off Semi Final
FT
Lambton Jaffas
2 - 1
Hamilton Olympic
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Roar (Youth)
2 - 2
Redlands United
FT
Olympic FC
1 - 2
Brisbane Strikers
Australia: NPL Victoria
FT
Bentleigh Greens
0 - 0
Oakleigh Cannons
FT
Bulleen Lions
3 - 5
Heidelberg United
FT
Green Gully
1 - 2
Pascoe Vale
FT
Hume City
2 - 1
North Geelong
FT
Melbourne Knights
3 - 1
St Albans Saints
FT
Port Melbourne
0 - 1
Avondale
FT
South Melbourne
2 - 3
Kingston City
Australia: NPL Western Australia
FT
Bayswater City
1 - 0
Mandurah City
Austria:
FT
Admira Wacker II
1 - 3
Amstetten
FT
Rapid Vienna II
2 - 0
First Vienna 1894
Austria:
FT
LASK Linz
0 - 0
SCR Altach
FT
Mattersburg
1 - 3
Austria Vienna
FT
Red Bull Salzburg
5 - 1
St Polten
Azerbaijan:
FT
Kapaz
0 - 3
Zira
FT
Qabala
1 - 0
Sumqayit
Belarus: Division 1
FT
BATE Borisov
2 - 3
Krumkachy
FT
Dinamo Brest
2 - 2
Shakhter Soligorsk
FT
Minsk
2 - 2
Slavia Mozyr
FT
Neman Grodno
0 - 1
Dinamo Minsk
Belgium:
FT
Anderlecht
2 - 3
St Truiden
FT
Kortrijk
1 - 2
Club Brugge
FT
Mouscron-Peruwelz
3 - 2
Gent
Belgium:
FT
Beershot Wilrijk
1 - 0
Tubize
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Blooming
2 - 2
Guabira
FT
Real Potosi
2 - 3
Bolivar
FT
San Jose
1 - 2
Oriente Petrolero
Bosnia and Herzegovina:
FT
Borac Banja Luka
1 - 0
Vitez
FT
Radnik Bijeljina
3 - 1
GOSK Gabela
FT
Siroki Brijeg
3 - 1
Mladost Doboj Kakanj
FT
Sloboda Tuzla
0 - 2
Zrinjski
Brazil: Serie A
FT
Avai
1 - 1
Sao Paulo
FT
Bahia
3 - 0
Vasco da Gama
FT
Coritiba
0 - 0
Santos
FT
Cruzeiro
2 - 0
Sport Recife
FT
Gremio
0 - 0
Atletico Paranaense
FT
Palmeiras
0 - 2
Chapecoense
FT
Ponte Preta
2 - 1
Botafogo
Brazil: Serie C Group A
FT
ASA
0 - 1
Moto Club
FT
Cuiaba
1 - 0
Salgueiro
FT
Remo
2 - 1
Botafogo PB
Brazil: Serie C Group B
FT
Ypiranga PE
3 - 3
Volta Redonda
Bulgaria:
FT
Dunav Ruse
0 - 5
Ludogorets
FT
Slavia Sofia
1 - 2
Etar Veliko Tarnovo
Bulgaria:
FT
Akademik Svishtov
2 - 1
Partizan Cherven Bryag
FT
Bdin Vidin
3 - 1
Yantra Polski Trambesh
FT
Botev Kozloduy
2 - 1
Sevlievo
FT
Levski 2007
2 - 1
Miziya 2005
FT
Pavlikeni
1 - 5
Vihar Slavyanovo
FT
Spartak Pleven
1 - 3
Kariana Erden
FT
Tryavna
0 - 1
Yantra Gabrovo
FT
Yantra Gabrovo
1 - 1
Botev Lukovit
Bulgaria:
FT
Benkovski Byala
1 - 3
Septemvri Tervel
FT
Spartak Varna
1 - 1
Kubrat
Bulgaria:
FT
Vereya Stara Zagora II
2 - 1
Atletik Kuklen
Bulgaria:
FT
Maritsa Plovdiv
1 - 3
Lokomotiv Sofia
FT
Montana
4 - 0
Neftochimic Burgas
Cameroon: Division 1
FT
Canon Yaounde
1 - 1
Aigle Royal
FT
Dragon de Yaounde
0 - 3
Eding Sport
FT
Les Astres
0 - 0
Bamboutos
FT
Lion Blesse
0 - 0
Cotonsport
FT
UMS de Loum
0 - 1
Colombe
FT
Union Douala
1 - 1
New Star
FT
Unisport Bafang
1 - 0
Racing de Bafoussam
FT
Young Sports Academy
1 - 1
Apejes
Chile: Primera Division
FT
Everton de Vina
1 - 1
O'Higgins
FT
Iquique
0 - 1
Curico Unido
FT
Universidad de Chile
3 - 2
Huachipato
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Cobreloa
4 - 3
Santiago Morning
FT
Cobresal
2 - 1
Deportes Valdivia
FT
Deportivo La Serena
3 - 0
San Marcos de Arica
FT
Iberia
1 - 2
Union San Felipe
FT
Union La Calera
1 - 0
Rangers de Talca
China: Super League
FT
Changchun Yatai
1 - 1
Tianjin Quanjian
FT
Guangzhou R&F
1 - 1
Shandong Luneng
FT
Henan Jianye
0 - 0
Chongqing Lifan
China: League One
FT
Beijin BG
2 - 1
Nei Mongol Zhongyou
FT
Dalian Yifang
2 - 2
Shijiazhuang Yongchang
FT
Wuhan Zall
3 - 1
Xinjiang Tianshan
Colombia: Primera A Clausura
FT
America de Cali
0 - 0
Millonarios
FT
Atletico Nacional Medellin
4 - 0
Alianza Petrolera
FT
Deportivo Pasto
1 - 0
Independiente Medellin
FT
Jaguares
2 - 0
Envigado
FT
Junior
3 - 0
Once Caldas
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Bogota FC
0 - 0
Chico
FT
Popayan
2 - 3
Llaneros
FT
Real Santander
1 - 1
Leones
Costa Rica:
FT
Belen Siglo
1 - 1
Alajuelense
FT
CS Herediano
2 - 1
Municipal Grecia
FT
Carmelita
1 - 1
Cartagines
FT
Deportivo Saprissa
1 - 0
Universidad de Costa Rica
FT
Perez Zeledon
2 - 0
Limon
FT
Santos de Guapiles
4 - 2
Municipal Liberia
Croatia:
FT
Dinamo Zagreb
2 - 0
Slaven Belupo
FT
NK Osijek
3 - 0
Inter Zapresic
FT
Rudes
0 - 4
Hajduk Split
Croatia:
FT
Hajduk Split II
2 - 0
Kustosija
Cyprus:
FT
Nea Salamis
1 - 1
Anorthosis Famagusta
Czech Republic:
FT
Ceske Budejovice
4 - 1
Hradec Kralove
FT
Viktoria Zizkov
5 - 0
Vitkovice
FT
Vlasim
4 - 1
Varnsdorf
Czech Republic:
FT
Jablonec
2 - 2
Dukla Praha
FT
Sigma Olomouc
3 - 0
Brno
FT
Vysocina Jihlava
1 - 2
Viktoria Plzen
Denmark:
FT
Ringkobing
4 - 2
Denmark:
FT
Avarta
3 - 1
Middelfart
Denmark:
FT
Aarhus
2 - 0
Brondby
FT
Hobro
3 - 0
Lyngby
FT
Odense
0 - 2
Midtjylland
Denmark:
FT
Esbjerg
1 - 2
Thisted
FT
Fredericia
1 - 2
Roskilde
FT
Fremad Amager
0 - 6
Viborg
FT
HB Koge
3 - 1
Nykobing
FT
Skive
2 - 2
Vejle
FT
Vendsyssel
3 - 0
Brabrand
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Barcelona
0 - 0
Guayquil City
FT
Delfin
2 - 1
Emelec
FT
El Nacional
4 - 2
LDU Quito
FT
Fuerza Amarilla
2 - 0
Universidad Catolica
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
America de Quito
2 - 0
Manta
FT
Aucas
2 - 1
Deportivo Colon
El Salvador:
FT
Alianza
5 - 3
Isidro Metapan
FT
Audaz
2 - 1
Santa Tecla
FT
Chalatenango
2 - 1
Firpo
FT
Municipal Limeno
3 - 0
Dragon
FT
Sonsonate
0 - 1
Pasaquina
England:
FT
Huddersfield Town
1 - 0
Newcastle United
FT
Tottenham Hotspur
1 - 2
Chelsea
England:
FT
Liverpool (U23)
3 - 0
Sunderland (U23)
Estonia: Esiliiga
FT
Levadia Tallinn II
4 - 0
Tartu Welco
FT
Rakvere Tarvas
5 - 1
Elva
FT
Santos Tartu
1 - 3
Maardu Linnameeskond
FYR Macedonia:
FT
Akademija Pandev
2 - 0
Skopje
FT
Pelister
1 - 1
Rabotnicki
FT
Vardar Skopje
4 - 0
Pobeda
Faroe Islands: Premier League
FT
NSI Runavik
3 - 2
EB/Streymur
FT
Skala
1 - 2
KI Klaksvik
FT
TB/FCS/ROYN
1 - 0
Fuglafjordur
FT
Torshavn
3 - 0
07 Vestur
FT
Vikingur Gota
4 - 2
B36 Torshavn
Finland: Veikkausliiga
FT
JJK
0 - 4
HJK Helsinki
FT
KuPS Kuopio
2 - 1
Mariehamn
FT
VPS
1 - 1
Ilves Tampere
Finland: Ykkonen
FT
GrIFK
0 - 3
KPV
Finland: Kakkonen Group A
FT
Lahti Akatemia
1 - 2
Sudet
FT
MP
1 - 2
Kultsu
FT
Pepo
1 - 1
Klubi-04
Finland: Kakkonen Group C
FT
AC Kajaani
3 - 1
JBK
FT
Narpes Kraft
3 - 2
OTP
France:
FT
Lille
0 - 2
Caen
FT
Marseille
1 - 1
Angers
FT
Paris St Germain
6 - 2
Toulouse
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dinamo Tbilisi
5 - 0
Chikhura Sachkhere
FT
Kolkheti Poti
1 - 2
Lokomotivi Tbilisi
Germany:
FT
Auerbach
0 - 4
Energie Cottbus
FT
BFC Dynamo
1 - 2
Altglienicke
FT
Berliner AK 07
3 - 3
Viktoria Berlin
FT
Budissa Bautzen
1 - 0
Chemie Leipzig
FT
Hertha Berlin II
1 - 0
Wacker Nordhausen
FT
ZFC Meuselwitz
4 - 2
Neustrelitz
Germany:
FT
Rot-Weiss Essen
3 - 0
Koln II
Germany:
FT
Hamburg II
2 - 1
Jeddeloh
FT
Hannover 96 II
1 - 1
Germania Egestorf/Langreder
FT
Havelse
1 - 3
Eintracht Norderstedt
FT
Luneburger Hansa
1 - 3
Weiche Flensburg
FT
St Pauli II
5 - 0
06 Hildesheim
Germany:
FT
Kickers Offenbach
1 - 0
Hessen Kassel
FT
Waldhof Mannheim
0 - 1
Freiburg II
Germany:
FT
Holstein Kiel
3 - 1
Greuther Furth
FT
Ingolstadt 04
2 - 4
Jahn Regensburg
FT
Nurnberg
2 - 2
Union Berlin
Germany:
FT
Borussia Monchengladbach
1 - 0
Koln
FT
Freiburg
0 - 0
Eintracht Frankfurt
Germany:
FT
SF Lotte
4 - 0
Carl Zeiss Jena
FT
Wurzburger Kickers
0 - 3
Hansa Rostock
Greece:
FT
Aiginiakos
1 - 0
Veria
Greece:
FT
AEK Athens
2 - 0
Panetolikos
FT
Kerkyra
0 - 1
Panionios
FT
Levadiakos
0 - 0
PAOK
FT
Platanias
1 - 1
Panathinaikos
Guatemala:
FT
CSD Municipal
1 - 0
Deportivo Marquense
FT
Guastatoya
0 - 0
Antigua GFC
FT
Malacateco
2 - 0
Comunicaciones
FT
Siquinala
1 - 4
Deportivo Petapa
FT
Suchitepequez
2 - 2
Coban Imperial
FT
Xelaju
4 - 1
Sanarate
Iceland: Urvalsdeild
FT
IA Akranes
0 - 1
IBV
FT
Vikingur Olafsvik
0 - 3
Breidablik
FT
Vikingur Reykjavik
0 - 1
KA Akureyri
Indonesia: Liga 1
FT
Bhayangkara Surabaya
2 - 1
Sriwijaya
FT
Persib Bandung
6 - 0
Gresik United
Israel:
FT
Hapoel Akko
1 - 2
Bnei Sakhnin
FT
Maccabi Tel Aviv
0 - 3
Beitar Jerusalem
Italy:
FT
Carrarese
2 - 2
Cuneo
FT
Fano Alma Juventus
0 - 0
Ravenna
FT
Fondi
3 - 1
Fermana
FT
Gavorrano
0 - 1
Prato
FT
Monopoli
1 - 0
Fidelis Andria
FT
Pistoiese
0 - 1
Pontedera
FT
Reggina
1 - 0
Catanzaro
FT
Sicula Leonzio
3 - 1
Akragas
FT
Sudtirol
1 - 0
Triestina
Italy:
FT
Atalanta
0 - 1
Roma
FT
Bologna
1 - 1
Torino
FT
Crotone
0 - 3
Milan
FT
Internazionale
3 - 0
Fiorentina
FT
Lazio
0 - 0
Spal
FT
Sampdoria
2 - 1
Benevento
FT
Sassuolo
0 - 0
Genoa
FT
Udinese
1 - 2
Chievo
Japan: J1 League
FT
Vissel Kobe
0 - 0
Yokohama F Marinos
Japan: J2 League
FT
Ehime
1 - 1
Machida Zelvia
FT
Fagiano Okayama Next
0 - 0
Matsumoto Yamaga
FT
Gifu
0 - 1
Kamatamare Sanuki
FT
Kyoto Sanga
2 - 2
Oita Trinita
FT
Montedio Yamagata
2 - 2
JEF United Chiba
FT
Nagoya Grampus
3 - 1
Avispa Fukuoka
FT
Shonan Bellmare
0 - 0
Roasso Kumamoto
FT
Thespakusatsu Gunma
1 - 1
Zweigen Kanazawa
FT
Tokushima Vortis
5 - 0
Renofa Yamaguchi
FT
Tokyo Verdy
2 - 1
V-Varen Nagasaki
FT
Yokohama FC
1 - 0
Mito Hollyhock
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
1 - 1
Gainare Tottori
FT
Grulla Morioka
0 - 2
Gamba Osaka (U23)
FT
Sagamihara
1 - 3
Cerezo Osaka (U23)
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
Honda Lock
0 - 3
Ryutsu Keizai
FT
Imabari
1 - 1
Briobecca Urayasu
FT
Mio Biwako Shiga
0 - 0
Vanraure Hachinohe
FT
Nara Club
2 - 3
Reinmeer Aomori
FT
Tochigi Uva
0 - 4
Honda FC
FT
Yokogawa Musashino
1 - 1
Verspah Oita
Japan: L1 League Women
FT
Elfen Sayama (W)
2 - 1
Iga Kunoichi (W)
FT
INAC Kobe Leonessa (W)
1 - 1
Albirex Niigata (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Irtysh Pavlodar
0 - 0
FC Kaysar
FT
Kairat Almaty
3 - 1
Shakhter Karagandy
FT
Ordabasy
2 - 0
Atyrau
FT
Tobol Kostanay
1 - 1
Taraz
Kosovo:
FT
Gjilani
2 - 1
Besa
FT
Prishtina
0 - 1
Drita
FT
Vellaznimi
1 - 0
Liria
Lebanon:
PEN
Al Ahed
5 - 6
Al Nejmeh
Luxembourg:
FT
Esch
0 - 2
Rodange 91
FT
F91 Dudelange
2 - 0
Jeunesse Esch
FT
Fola Esch
3 - 3
Racing Union Luxembourg
FT
Union Titus Petange
2 - 1
Victoria Rosport
Mexico:
FT
Alebrijes de Oaxaca
0 - 0
Dorados
FT
Juarez
2 - 1
Mineros de Zacatecas
FT
Tampico Madero
1 - 0
Potros UAEM
Mexico:
FT
Guadalajara Chivas
0 - 1
Puebla
FT
Leon
1 - 2
Monterrey
FT
Toluca
0 - 0
Necaxa
FT
UANL Tigres
2 - 0
UNAM Pumas
FT
Veracruz
1 - 1
Club Queretaro
Moldova: Division 1 2017
FT
Dacia Chisinau
2 - 1
Zimbru Chisinau
FT
Sheriff Tiraspol
5 - 0
Spicul Chiscareni
FT
Zaria Balti
2 - 2
Petrocub
Montenegro:
FT
Zeta
1 - 2
Sutjeska
Montenegro:
FT
Berane
1 - 0
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Bokelj
2 - 0
Celik Niksic
FT
Cetinje
0 - 2
Otrant Olympic
FT
Igalo
1 - 1
Lovcen
FT
Mladost Ljeskopolje
1 - 2
Ibar
FT
Mornar
0 - 0
Jezero
Netherlands:
FT
Ajax
3 - 1
Groningen
FT
Excelsior
0 - 1
Feyenoord
FT
NAC Breda
1 - 4
PSV Eindhoven
FT
Sparta Rotterdam
1 - 1
PEC Zwolle
FT
Utrecht
2 - 0
Willem II
Norway: Eliteserien
FT
Odd Ballklubb
1 - 0
Sandefjord
FT
Rosenborg
0 - 1
Haugesund
FT
Sogndal
2 - 0
Kristiansund BK
FT
Stabaek
3 - 2
Molde
FT
Tromso
3 - 2
Aalesund
FT
Viking
2 - 4
Brann
Norway: 1. Division
FT
Arendal
1 - 1
Fredrikstad
FT
Asane
0 - 3
Ullensacker/Kisa
FT
Elverum
2 - 3
Jerv
FT
Mjondalen
3 - 0
Strommen
FT
Sandnes Ulf
3 - 0
Floro
FT
Start
2 - 2
Tromsdalen
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Finnsnes
0 - 3
Raufoss
FT
Nybergsund Il Trysil
1 - 0
Alta
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Bryne
1 - 1
Nest-Sotra
FT
Honefoss
2 - 0
Byasen
FT
Nardo
1 - 1
Fana
Norway: Toppserien
FT
Grand Bodo
1 - 2
Stabaek (W)
FT
Medkila (W)
0 - 2
Trondheims-Orn (W)
Panama:
FT
Arabe Unido
1 - 1
Plaza Amador
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Olimpia Asuncion
2 - 0
Club Guarani
FT
Sol de America
1 - 2
Rubio Nu
Paraguay: Segunda Division
FT
3 de Febrero
1 - 2
Deportivo Santani
FT
Resistencia
2 - 1
Martin Ledesma
Peru: Primera Division Clausura
FT
Real Garcilaso
4 - 1
Alianza Lima
FT
Sport Huancayo
2 - 1
Sporting Cristal
FT
Universitario
3 - 2
Union Comercio
Peru: Segunda Division
FT
Alfredo Salinas
5 - 1
Sport Ancash
FT
Carlos Mannucci
5 - 2
Serrato Pacasmayo
FT
Defensor La Bocana
2 - 2
Deportivo Coopsol
FT
Deportivo Hualgayoc
1 - 1
Cultural Santa Rosa
FT
Sport Loreto
2 - 1
Sport Boys
FT
Sport Victoria
2 - 1
Cienciano
Philippines: Philippines Football League
FT
Meralco Manila
1 - 0
Davao Aguilas
Poland:
FT
Termalica Nieciecza
1 - 3
Lech Poznan
FT
Wisla Plock
0 - 1
Legia Warszawa
Portugal:
FT
Real
1 - 2
Sporting CP B
Portugal:
FT
Aves
0 - 2
Braga
FT
Maritimo
1 - 0
Boavista
FT
Porto
3 - 0
Moreirense
FT
Vitoria Setubal
1 - 1
Chaves
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Derry City
0 - 4
Dundalk
Romania:
FT
CFR Cluj
2 - 0
Voluntari
FT
Viitorul Constanta
0 - 2
CSU Craiova
Russia:
FT
Amkar
0 - 1
Zenit St Petersburg
FT
Dinamo Moscow
1 - 1
FC UFA
FT
Rostov
0 - 0
Krasnodar
Russia:
FT
Spartak Moscow (2)
2 - 2
Rotor Volgograd
Serbia:
FT
Radnik Surdulica
0 - 1
Zemun
Serbia:
FT
Indjija
3 - 1
Bezanija
Slovakia:
FT
Dunajska Streda
4 - 2
MSK Zilina
Slovenia:
FT
Ankaran Hrvatini
1 - 3
Olimpija Ljubljana
FT
Domzale
2 - 2
Aluminij
South Africa:
FT
Bloem Celtic
1 - 1
Kaizer Chiefs
FT
Platinum Stars
0 - 2
Maritzburg United
South Africa:
FT
Milano United
0 - 1
Cape Town All Stars
FT
Richards Bay
1 - 1
Royal Kings
South Korea: K League
FT
Daegu
2 - 2
Sangju Sangmu
FT
Incheon United
2 - 0
Pohang Steelers
South Korea: K League Challenge
FT
Daejeon Citizen
0 - 1
Seoul E-Land
FT
Suwon City
0 - 1
Ansan Mugunghwa
Southeast Asian Games: Kuala Lumpur 2017 Group Stage
FT
Philippines
0 - 4
Vietnam
FT
Thailand
3 - 0
Cambodia
FT
Timor-Leste
0 - 1
Indonesia
Spain:
FT
Gimnastic
0 - 1
Almeria
FT
Granada
0 - 0
Albacete
FT
Oviedo
2 - 3
Rayo Vallecano
Spain:
FT
Atletico Madrid B
3 - 1
Gimnastica Segoviana
FT
CD Toledo
2 - 2
Talavera
FT
Celta Vigo B
2 - 1
Pontevedra
FT
Fuenlabrada
1 - 2
Deportivo Fabril
FT
Rapido de Bouzas
1 - 0
Guijuelo
FT
San Sebastian de los Reyes
2 - 0
Ponferradina
Spain:
FT
Badajoz
1 - 1
Real Linense
FT
Betis B
4 - 1
Lorca
FT
Jumilla
0 - 0
Ejido
FT
Las Palmas B
1 - 1
Melilla
FT
Murcia
0 - 1
Ecija
Spain:
FT
Athletic Club B
1 - 2
UD Logrones
FT
Barakaldo
3 - 0
Osasuna B
FT
Burgos
1 - 0
Caudal Deportivo
FT
CD Izarra
0 - 3
Real Sociedad B
FT
Pena Sport
0 - 1
Real Union
FT
Racing Santander
1 - 0
Arenas Club
FT
Sporting Gijon B
1 - 0
Gernika
Spain:
FT
Badalona
1 - 1
Lleida Esportiu
FT
Deportivo Aragon
0 - 2
Valencia Mestalla
FT
Ontinyent
0 - 0
Cornella
FT
Pena Deportiva
0 - 1
Formentera
FT
Peralda
0 - 1
Mallorca
FT
Sabadell
0 - 0
Elche
Spain:
FT
Athletic Club
0 - 0
Getafe
FT
Barcelona
2 - 0
Betis
FT
Deportivo La Coruna
0 - 3
Real Madrid
Sweden: Allsvenskan
FT
Djurgarden
2 - 1
Halmstad
FT
IFK Goteborg
1 - 1
Hacken
FT
Ostersunds
0 - 3
AIK
FT
Sirius
0 - 1
Norrkoping
Sweden: Superettan
FT
Brommapojkarna
2 - 1
Varnamo
FT
Falkenbergs
2 - 0
Atvidabergs
FT
Helsingborg
1 - 0
GAIS
FT
Norrby
0 - 3
Dalkurd
Sweden: Division 1 North
FT
Sollentuna
3 - 2
Brage
FT
Team TG
2 - 3
Nykoping
FT
Vasteras
1 - 2
Syrianska Botkyrka
Sweden: Division 1 South
FT
Landskrona BoIS
3 - 3
Husqvarna
Switzerland:
FT
Basel 1893
1 - 1
Lugano
FT
Grasshopper Club
2 - 0
St Gallen
FT
Sion
1 - 1
Luzern
Switzerland:
FT
Aarau
0 - 2
Vaduz
Tunisia:
FT
Esperance ST
2 - 0
Ben Guerdane
FT
Etoile du Sahel
3 - 0
Gabes
FT
Monastir
0 - 0
Club Africain
FT
Stade Tunisien
1 - 1
CS Sfaxien
FT
Zarzis
1 - 0
CA Bizertin
Turkey:
FT
Altinordu
1 - 1
Ankaragucu
FT
Eskisehirspor
1 - 2
Elazigspor
FT
Gaziantep BB
0 - 1
Gaziantepspor
Turkey:
FT
Antalyaspor
2 - 2
Akhisar Belediye
FT
Fenerbahce
2 - 2
Trabzonspor
FT
Kayserispor
1 - 0
Goztepe
USA: MLS
FT
Chicago Fire
1 - 3
Toronto FC
FT
Colorado Rapids
0 - 1
DC United
FT
New York City
2 - 1
New England Revolution
FT
San Jose Earthquakes
2 - 2
Philadelphia Union
FT
Sporting Kansas City
2 - 0
Dallas
FT
Vancouver Whitecaps
2 - 1
Houston Dynamo
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Edmonton
1 - 1
Puerto Rico FC
FT
Jacksonville Armada
0 - 1
Miami FC
FT
San Francisco Deltas
1 - 1
Carolina Railhawks
USA: National Womens Soccer League
FT
Chicago Red Stars (W)
1 - 3
Kansas City (W)
FT
Portland Thorns (W)
2 - 0
Houston Dash (W)
Ukraine:
FT
Arsenal Kyiv
0 - 0
Rukh Vynnyky
Ukraine:
FT
Dynamo Kyiv
4 - 1
Stal Dniprodzerzhynsk
FT
Karpaty Lviv
0 - 0
Oleksandriya
FT
Vorskla Poltava
1 - 0
Illichivets Mariupol
FT
Zirka Kirovohrad
2 - 1
Zorya Luhansk
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
El Tanque Sisley
0 - 4
Penarol
FT
Liverpool Montevideo
0 - 4
Club River Plate
FT
Montevideo Wanderers
1 - 3
Danubio
FT
Rampla Juniors
2 - 2
Defensor Sporting
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Aragua
2 - 2
Estudiantes FC
FT
Metropolitanos
2 - 1
AC Mineros
FT
Monagas
4 - 1
Portuguesa FC
FT
Trujillanos
1 - 1
Atletico Venezuela
FT
Zamora
2 - 2
Deportivo Anzoategui
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Llaneros
4 - 2
Real Frontera
FT
Urena
4 - 0
Atletico Guanare