Football ResultsWednesday, 22nd March 2017
Argentina: Primera Division
FT
Lanus
1 - 3
River Plate
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Atlanta
1 - 0
Deportivo Moron
FT
San Telmo
1 - 0
Fenix
Australia: NPL New South Wales
FT
Rockdale City Suns
2 - 1
Sydney United 58
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Rio
FT
Boavista Sport Club
1 - 0
Volta Redonda
FT
Nova Iguacu
0 - 0
Portuguesa RJ
FT
Vasco da Gama
1 - 0
Madureira
Brazil: State Football Leagues Paranaense
FT
Cascavel
2 - 1
Rio Branco
FT
Cianorte
2 - 1
Toledo
FT
J. Malucelli
1 - 1
Atletico Paranaense
FT
Prudentopolis
0 - 2
Foz Do Iguacu
Brazil: State Football Leagues Paulista
FT
Ituano
5 - 1
Linense
FT
Palmeiras
2 - 0
Mirassol
FT
Sao Bento
0 - 2
Santos
FT
Sao Bernardo
0 - 0
Ferroviaria
Brazil: State Football Leagues Gaucho
FT
Cruzeiro RS
2 - 1
Juventude
FT
Veranopolis
0 - 0
Passo Fundo
FT
Ypiranga RS
1 - 1
Internacional
Bulgaria: 3rd AFL Southwest 3 AFL
FT
Belasitsa Petrich
1 - 1
Svoboda Peshtera
FT
Botev Ihtiman
0 - 3
Chepinets Velingrad
FT
Chavdar Etropole
1 - 3
Strumska Slava
FT
Germanea
1 - 2
Marek
FT
Hebar Pazardzhik
3 - 0
Slivnishki Geroy
FT
Minyor Pernik
2 - 0
Balkan Botevgrad
FT
Pirin Gotse Delchev
2 - 2
Rilski Sportist
FT
Pirin Razlog
2 - 0
Velbazhd
FT
Septemvri Simitli
2 - 0
Vihren
CAF: Africa Cup Of Nations Preliminary Qualifying Round
FT
Djibouti
2 - 0
South Sudan
FT
Sao Tome E Principe
0 - 1
Madagascar
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Quindio
1 - 1
Fortaleza
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Pasaquina
1 - 1
Aguila
FT
UES
2 - 2
Chalatenango
England: National League South
FT
Whitehawk
1 - 3
Hampton & Richmond
England: Isthmian Premier League
FT
Dulwich Hamlet
3 - 0
Havant & Waterlooville
Friendly: Club
FT
Feyenoord
2 - 0
Dordrecht
FT
Lokeren
3 - 1
Twente
Friendly: International
FT
Cambodia
2 - 3
India
FT
Cyprus
3 - 1
Kazakhstan
FT
Czech Republic
3 - 0
Lithuania
FT
Georgia (U21)
3 - 1
Iceland (U21)
FT
Germany
1 - 0
England
FT
Greece (U21)
2 - 1
Hungary (U21)
FT
Philippines
0 - 0
Malaysia
FT
Scotland
1 - 1
Canada
FT
Vietnam
1 - 1
Chinese Taipei
FT
Yemen
0 - 1
Palestine
Germany: 3. Liga
FT
Sonnenhof Grossaspach
2 - 0
SF Lotte
Germany: Regional League North
FT
SW Rehden
1 - 0
Luneburger Hansa
Germany: Regional League Northeast
FT
Auerbach
0 - 1
Carl Zeiss Jena
FT
Berliner AK 07
2 - 2
Schonberg 95
FT
Budissa Bautzen
3 - 4
Union Furstenwalde
FT
Neustrelitz
2 - 2
ZFC Meuselwitz
FT
Oberlausitz Neugersdorf
0 - 1
Wacker Nordhausen
Germany: Regional League West
FT
Fortuna Dusseldorf II
1 - 2
Koln II
Greece: Football League
FT
Anagennisi Karditsa
2 - 1
Aiginiakos
FT
Aris Thessalonikis
4 - 0
Panelefsiniakos
FT
Chania
0 - 2
OFI Crete
FT
Kallithea
1 - 1
Acharnaikos
FT
Panegialios
1 - 1
Panserraikos
FT
Sparti
0 - 0
Kissamikos
FT
Trikala
1 - 0
Lamia
Russia: Football National League
FT
Tyumen
3 - 0
Spartak Nalchik
UEFA: U19 Championship Elite Round
FT
Austria (U19)
3 - 0
Scotland (U19)
FT
Bosnia & Herzegovina (U19)
2 - 0
France (U19)
FT
England (U19)
3 - 0
Norway (U19)
FT
Hungary (U19)
1 - 2
Czech Republic (U19)
FT
Israel (U19)
1 - 1
Bulgaria (U19)
FT
Spain (U19)
5 - 0
Belarus (U19)
UEFA: U17 Championship Elite Round
FT
Montenegro (U17)
0 - 1
Serbia (U17)
FT
Switzerland (U17)
0 - 1
Scotland (U17)
UEFA: Champions League Women Quarter Final
FT
Rosengard (W)
0 - 1
Barcelona (W)
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Deportivo Anzoategui
2 - 0
Zamora
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Real Frontera
3 - 2
Titanes