Football ResultsFriday, 22nd September 2017
Afghanistan:
FT
Shaheen Asmayee
2 - 0
Mawjhai Amu
Algeria:
FT
Hussein Dey
2 - 1
JS Kabylie
FT
Paradou
1 - 0
Blida
FT
Tadjenant
0 - 1
MC Oran
Algeria:
FT
ASM Oran
1 - 0
Bordj Bou Arreridj
FT
ASO Chlef
1 - 0
Ain Fakroun
FT
Ain Mlila
1 - 0
JSM Bejaia
FT
CA Batna
2 - 3
RC Relizane
FT
El Eulma
1 - 1
RC Kouba
FT
JSM Skikda
1 - 0
WA Tlemcen
FT
MC Saida
2 - 0
GC Mascara
FT
MO Bejaia
1 - 0
Amal Bou Saada
Argentina:
FT
Barracas Central
1 - 1
Comunicaciones
FT
Talleres Remedios
2 - 1
Villa San Carlos
FT
Tristan Suarez
0 - 1
San Telmo
Argentina:
FT
Belgrano Cordoba
0 - 0
Tigre
Austria:
FT
Allerheiligen
3 - 2
Sturm Graz II
FT
Gleisdorf 09
5 - 0
Union St Florian
FT
Vorwarts Steyr
6 - 1
Stadl-Paura
FT
Weiz
2 - 0
Deutschlandsberger
Austria:
FT
Amstetten
3 - 0
Stadlau
FT
First Vienna 1894
3 - 1
Schwechat
FT
Mannsdorf
2 - 1
Wiener Sportklub
FT
Rapid Vienna II
4 - 1
Horn
FT
St Polten II
0 - 3
Austria Salzburg II
FT
Traiskirchen
1 - 0
Admira Wacker II
Austria:
FT
FAC Team Fur Wien
1 - 4
Ried
FT
KSV Superfund
1 - 1
Wattens
FT
Liefering
3 - 0
BW Linz
FT
Wacker Innsbruck
0 - 0
Hartberg
FT
Wiener Neustadt
1 - 1
Austria Lustenau
Azerbaijan:
FT
Qarabag
4 - 1
Sumqayit
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Brest
1 - 0
Dinamo Minsk
FT
Gomel
0 - 0
Dnepr Mogilev
Belgium:
FT
Antwerp
3 - 0
Kortrijk
Belgium:
FT
Anderlecht (W)
5 - 2
Gent (W)
FT
Leuven (W)
1 - 0
Standard Liege (W)
Brazil: Serie B
FT
Juventude
0 - 0
BOA
Bulgaria:
FT
CSKA Sofia
3 - 0
Dunav Ruse
Bulgaria:
FT
Arda Kardzhali
3 - 1
Rozova Dolina
FT
Asenovets 2005
1 - 0
Levski Karlovo
FT
Borislav Parvomay
2 - 1
Minyor Radnevo
FT
Eurocollege
3 - 1
Gigant Saedinenie
FT
Karnobat
3 - 2
Atletik Kuklen
FT
Rakovski 2011
1 - 1
Sokol Markovo
FT
Svilengrad 1921
2 - 1
Tundja 2006 Yagoda
FT
Uragan Boyadzhik
3 - 4
Zagorets Nova Zagora
FT
Vereya Stara Zagora II
3 - 1
Dimitrovgrad
CAF: Confederation Cup Quarter Final
PEN
CS Sfaxien (TUN)
4 - 5
FUS Rabat (MAR)
CONCACAF: CONCACAF League Semi Final
FT
CD Olimpia
1 - 1
Plaza Amador
FT
Santos de Guapiles
1 - 0
Arabe Unido
CONMEBOL: Copa Libertadores Quarter Final
PEN
Lanus (ARG)
4 - 3
San Lorenzo (ARG)
Chile: Primera Division
FT
Colo Colo
3 - 0
San Luis
China: Super League
FT
Beijing Guoan
0 - 1
Shanghai SIPG
FT
Chongqing Lifan
2 - 2
Guangzhou Evergrande
Croatia:
FT
Hajduk Split II
2 - 1
Hrvatski Dragovoljac
Cyprus:
FT
Aris Limassol
0 - 0
APOEL
Cyprus:
FT
Karmiotissa Polemidion
1 - 0
Zakakiou
Czech Republic:
FT
Usti Nad Labem
1 - 1
Varnsdorf
Denmark:
FT
Nordsjaelland
2 - 2
Sonderjyske
Egypt:
FT
Al Masry
1 - 2
Zamalek
FT
Al Mokawloon
3 - 2
Al Ittihad Alexandria
FT
Tanta
3 - 1
Wadi Degla
England:
FT
Middlesbrough (U23)
2 - 1
Stoke City (U23)
England:
FT
AFC Wimbledon
0 - 2
Milton Keynes Dons
England:
FT
Forest Green
0 - 2
Swindon Town
England:
FT
Leicester City (U23)
2 - 0
Chelsea (U23)
FT
Liverpool (U23)
4 - 2
Tottenham Hotspur (U23)
FT
Manchester United (U23)
1 - 2
Derby County (U23)
FT
Swansea City (U23)
1 - 3
Manchester City (U23)
England:
FT
Everton (W)
0 - 2
Liverpool (W)
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Tallinn
1 - 3
Trans Narva
Finland: Ykkonen
FT
AC Oulu
2 - 1
KPV
FT
GrIFK
1 - 2
Honka
FT
TPS
3 - 0
Jaro
Finland: Kakkonen Group A
FT
Lahti Akatemia
0 - 2
Kiffen
Finland: Kakkonen Group B
FT
NuPS
1 - 2
Viikingit
FT
TPV
1 - 2
MuSa
Finland: Kakkonen Group C
FT
AC Kajaani
7 - 0
PK-37
France:
FT
Bourg-en-Bresse 01
2 - 1
Le Havre
FT
GFC Ajaccio
2 - 1
Chateauroux
FT
Nimes
1 - 5
Niort
FT
Orleans
1 - 1
Tours
FT
Quevilly
1 - 2
Reims
FT
Sochaux
1 - 6
Ajaccio
FT
Stade Brestois 29
1 - 1
Paris FC
FT
Valenciennes
0 - 2
Auxerre
France:
FT
Lille
0 - 4
Monaco
FT
Nice
2 - 2
Angers
France:
FT
Beziers
1 - 0
Red Star 93
FT
Chambly Thelle
3 - 0
Creteil
FT
Concarneau
1 - 0
Boulogne
FT
Ententes St Gratien
1 - 3
Rodez Aveyron
FT
Laval
2 - 0
Pau
FT
Les Herbiers
1 - 1
Dunkerque
FT
Lyon Duchere
1 - 0
Avranches
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Kolkheti Poti
0 - 2
Dinamo Batumi
FT
Saburtalo
3 - 2
Shukura
Germany:
FT
63 Luckenwalde
0 - 2
Wacker Nordhausen
FT
BFC Dynamo
5 - 0
Budissa Bautzen
FT
Babelsberg 03
1 - 1
Altglienicke
FT
Hertha Berlin II
3 - 1
Neustrelitz
FT
Lokomotive Leipzig
3 - 0
Oberlausitz Neugersdorf
Germany:
FT
Drochtersen/Assel
0 - 0
Luneburger Hansa
FT
Lubeck
0 - 4
Weiche Flensburg
Germany:
FT
Schweinfurt
3 - 1
Schalding-Heining
Germany:
FT
Schott Mainz
0 - 1
Mainz 05 II
Germany:
FT
Duisburg
1 - 3
Holstein Kiel
FT
Erzgebirge Aue
1 - 0
Sandhausen
Germany:
FT
Bayern Munich
2 - 2
Wolfsburg
Germany:
FT
Paderborn 07
2 - 1
Hansa Rostock
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
IBV (W)
0 - 0
Fylkir (W)
Indonesia: Liga 1
FT
Madura United
3 - 0
Sriwijaya
FT
PSM Makassar
5 - 1
Gresik United
FT
Persela Lamongan
1 - 0
PS TNI
International Tournaments:
FT
Reading (U23)
0 - 2
Porto (U23)
Iran:
FT
Paykan
3 - 1
Naft Tehran
FT
Saipa
1 - 1
Pars Jonoobi Jam
FT
Sanat Naft
0 - 1
Foolad FC
FT
Tractor Sazi
1 - 2
Padideh
Italy:
FT
Ravenna
1 - 0
Modena
Jordan:
FT
Al Faisaly Amman
0 - 2
Al Wehdat
FT
Al Hussein
1 - 4
Al Jazeera Amman
Kosovo:
FT
Feronikeli
0 - 1
Trepca 89
Kuwait:
FT
Al Jahra
2 - 1
Al Arabi Kuwait City
FT
Al Kuwait
4 - 1
Al Nasr
Lebanon:
FT
Racing Beirut
1 - 1
Al Ansar
FT
Tripoli
1 - 1
Al Islah
Malta:
FT
Hibernians
3 - 0
Mosta
Montenegro:
FT
Buducnost Podgorica
1 - 0
Kom
FT
Decic
0 - 0
Sutjeska
FT
Grbalj
2 - 1
Zeta
FT
Petrovac
1 - 0
Mladost Podgorica
FT
Rudar Pljevlja
0 - 1
Iskra Danilovgrad
Netherlands:
FT
Almere City
2 - 2
Oss
FT
Eindhoven
0 - 1
Den Bosch
FT
Emmen
0 - 0
Go Ahead Eagles
FT
Fortuna Sittard
5 - 1
Jong AZ Alkmaar
FT
Helmond Sport
1 - 2
Dordrecht
FT
MVV Maastricht
1 - 1
Cambuur
FT
Volendam
0 - 0
De Graafschap
FT
Waalwijk
2 - 2
Jong Utrecht
Netherlands:
FT
Ajax (W)
0 - 0
ADO Den Haag (W)
FT
Excelsior (W)
0 - 6
Twente (W)
FT
Heerenveen (W)
3 - 0
Achilles 29 (W)
FT
PSV Eindhoven (W)
1 - 1
VV Alkmaar (W)
Northern Ireland:
FT
Warrenpoint Town
1 - 4
Linfield
Palestine:
FT
Hilal Al Quds
0 - 0
Taraji Wadi Al Nes
FT
Shabab Al Khadr
0 - 1
Shabab Al Khalil
FT
Shabab Dora
1 - 5
Shabab Alsamu
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
General Diaz
1 - 1
Sportivo Luqueno
Paraguay: Segunda Division
FT
Olimpia de Ita
0 - 2
Fernando de la Mora
Peru: Primera Division Clausura
FT
Comerciantes Unidos
3 - 0
Academia Cantolao
FT
Universidad San Martin
0 - 2
UTC
Poland:
FT
Katowice
2 - 2
Chrobry Glogow
Poland:
FT
Znicz Pruszkow
0 - 3
Warta Poznan
Poland:
FT
Piast Gliwice
0 - 1
Arka Gdynia
FT
Slask Wroclaw
2 - 0
Lech Poznan
Portugal:
FT
Porto
5 - 2
Portimonense
Qatar:
FT
Al Kharaitiyat
1 - 3
Al Rayyan
FT
Al Sailiya
2 - 3
Al Sadd
FT
Qatar SC
1 - 0
Al Markhiya
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Bohemians
3 - 2
St Patricks Athletic
FT
Derry City
0 - 5
Bray Wanderers
FT
Dundalk
3 - 0
Drogheda United
FT
Galway United
3 - 1
Sligo Rovers
FT
Limerick
2 - 1
Cork City
FT
Shamrock Rovers
4 - 1
Finn Harps
Republic of Ireland: Division 1
FT
Cabinteely
6 - 2
Athlone Town
FT
UCD
1 - 0
Cobh Ramblers
FT
Waterford United
1 - 0
Longford Town
FT
Wexford Youths
1 - 1
Shelbourne
Romania:
FT
Kosarom Pascani
0 - 4
Harman
FT
Petrotub Roman
1 - 3
Sporting Liesti
Romania:
FT
Delta Tulcea
0 - 3
Voluntari II
FT
Olimpia Ramnicu Sarat
3 - 0
Victoria Traian
FT
Steaua Bucuresti II
5 - 0
Oltenita
Romania:
FT
Gaz Metan Medias II
0 - 1
Avantul Reghin
FT
Unirea Alba Iulia
1 - 0
Industria Galda
Romania:
FT
Alexandria
4 - 0
Tunari
FT
Astra Giurgiu II
1 - 0
Gloria Popesti Leordeni
FT
Atletic Bradu
0 - 2
Sporting Rosiori
FT
Concordia II
8 - 0
Urban Titu
FT
Mioveni II
1 - 5
Viitorul Domnesti
FT
Petrolul Ploiesti
3 - 2
Flacara Moreni
Romania:
FT
Becicherecu Mic
0 - 1
CNP Timisoara
FT
Millenium Giarmata
3 - 2
Cetate Deva
Romania:
FT
CSU Craiova
1 - 1
Voluntari
Russia:
FT
Torpedo Vladimir
1 - 0
Pskov 747
Saudi Arabia:
FT
Al Baten
1 - 2
Al Ahli Jeddah
FT
Al Nasr Riyadh
2 - 2
Al Feiha
FT
Ohod
0 - 2
Al Fateh
Slovenia:
FT
Aluminij
2 - 3
Maribor
South Africa:
FT
Cape Town City
1 - 0
Polokwane City
South Africa:
FT
Stellenbosch
1 - 0
Cape Town All Stars
Spain:
FT
Almeria
3 - 0
Sevilla Atletico
Turkey:
FT
Trabzonspor
3 - 4
Alanyaspor
UAE:
FT
Al Nasr Dubai
1 - 2
Al Wahda Abu Dhabi
FT
Dibba Al Fujairah
1 - 0
Al Jazira
Uganda:
FT
Police FC
2 - 0
Proline
Uzbekistan: PFL
FT
Mash Al Mubarek
1 - 1
Buxoro
FT
Metallurg Bekabad
3 - 0
Kokand 1912
FT
Neftchi Fargona
1 - 1
Sogdiana Jizzakh
FT
Obod Tashkent
0 - 6
Nasaf Qarshi
FT
Qizilqum Zarafshon
2 - 2
Olmaliq
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
UCV
4 - 0
Union Atletico Falcon
Vietnam: V League 1
FT
Becamex Binh Duong
0 - 0
Song Lam Nghe An
FT
QNK Quang Nam
2 - 1
Hai Phong
FT
Than Quang Ninh
0 - 0
Da Nang
Wales:
FT
The New Saints
1 - 0
Llandudno