Football ResultsWednesday, 22nd November 2017
Albania:
FT
Vllaznia
2 - 1
Lushnja
Argentina:
FT
Talleres Remedios
1 - 0
Estudiantes BA
Argentina:
FT
River Plate
2 - 0
Union Santa Fe
Bosnia and Herzegovina:
FT
Olimpik
1 - 2
Zvijezda
FT
Rudar Prijedor
0 - 3
Krupa
FT
Sloga Simin Han
0 - 0
Sloboda Tuzla
CONMEBOL: Copa Libertadores Final
FT
Gremio (BRA)
1 - 0
Lanus (ARG)
CONMEBOL: Copa Sudamericana Semi Final
FT
Libertad (PAR)
1 - 0
Independiente (ARG)
Congo DR:
FT
Lubumbashi Sport
4 - 1
Ocean Pacifique
Congo DR:
FT
AC Rangers
0 - 2
Renaissance
Costa Rica:
FT
Carmelita
0 - 1
CS Herediano
FT
Guadalupe FC
1 - 1
Universidad de Costa Rica
Croatia:
FT
Dugopolje
2 - 0
Hajduk Split II
Egypt:
FT
El Raja Marsa Matruh
3 - 3
Wadi Degla
FT
Misr El Makasa
2 - 0
Petrojet
England:
FT
Ipswich Town
2 - 2
Sheffield Wednesday
FT
Middlesbrough
2 - 0
Birmingham City
FT
Wolverhampton Wanderers
4 - 1
Leeds United
FYR Macedonia:
FT
Skopje
0 - 0
Shkupi 1927
Friendly:
FT
Australia (W)
3 - 0
China (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
0 - 1
Shukura
FT
Kolkheti Poti
0 - 4
Chikhura Sachkhere
FT
Lokomotivi Tbilisi
2 - 5
Samtredia
FT
Saburtalo
0 - 0
Dinamo Tbilisi
FT
Torpedo Kutaisi
2 - 0
Dinamo Batumi
Germany:
FT
Lokomotive Leipzig
0 - 0
Chemie Leipzig
Germany:
FT
Hannover 96 II
3 - 0
Luneburger Hansa
India:
FT
Pune City
2 - 3
Delhi Dynamos
Italy:
PEN
Bassano Virtus
1 - 2
Feralpisalo
AET
Casertana
3 - 1
Sambenedettese
FT
Catania
1 - 2
Cosenza
FT
Pontedera
1 - 0
Lucchese
FT
Reggiana
1 - 2
Prato
FT
Renate
2 - 1
Giana Ermino
PEN
Viterbese Castrense
3 - 2
Teramo
Kosovo:
FT
Besa
1 - 6
Llapi
FT
Drenica
0 - 0
Drita
FT
Feronikeli
3 - 0
Vellaznimi
FT
Gjilani
0 - 0
Trepca 89
FT
Liria
2 - 0
Falmurtari
Mexico:
FT
Pachuca
2 - 0
Atlante
Montenegro:
FT
Grbalj
2 - 0
Ibar
FT
Lovcen
1 - 3
Igalo
FT
Mladost Podgorica
3 - 0
Mornar
FT
Sutjeska
0 - 1
Buducnost Podgorica
Morocco:
FT
Wydad Casablanca
2 - 1
Difaa El Jadida
Morocco:
FT
Kasba Tadla
1 - 1
Wydad Temara
Poland:
FT
Ruch Chorzow
2 - 2
Wigry Suwalki
Russia:
FT
Krasnodar II
4 - 0
Kuban II
FT
Spartak Vladikavkaz
1 - 0
Anzhi II
Russia:
FT
Luch-Energiya
4 - 2
Tyumen
Saudi Arabia:
FT
Al Kawkab
0 - 1
Al Hazm
FT
Al Mojzel
1 - 3
Dhamk
FT
Al Taee
3 - 2
Al Qaisoma
FT
Jeddah Club
1 - 0
Al Orobah
South Africa:
FT
Amazulu
0 - 0
Kaizer Chiefs
FT
Free State Stars
1 - 1
Chippa United
FT
Platinum Stars
0 - 0
Bloem Celtic
FT
Polokwane City
0 - 0
Maritzburg United
South Korea: K League KL Relegation Play Off
FT
Busan I Park
0 - 1
Sangju Sangmu
Syria:
FT
Al Ittihad Aleppo
1 - 0
Nawair
FT
Al Muhafaza
0 - 1
Herafyee Halab
FT
Al Shorta Damascus
3 - 3
Al Jaish Damascus
Thailand: League Cup Final
FT
Muangthong United
2 - 0
Chiangrai United
Tunisia:
FT
Ben Guerdane
0 - 1
CS Sfaxien
FT
CA Bizertin
3 - 1
Club Africain
FT
Zarzis
0 - 0
JS Kairouanaise
UEFA:
FT
Anderlecht (U19)
1 - 1
Bayern Munich (U19)
FT
Atletico Madrid (U19)
2 - 1
Roma (U19)
FT
Basel 1893 (U19)
2 - 1
Manchester United (U19)
FT
CSKA Moscow (U19)
2 - 0
Benfica (U19)
FT
Juventus (U19)
0 - 1
Barcelona (U19)
FT
Paris St Germain (U19)
2 - 0
Celtic (U19)
FT
Qarabag (U19)
1 - 3
Chelsea (U19)
FT
Sporting CP (U19)
1 - 1
Olympiakos Piraeus (U19)
UEFA:
FT
Budapest Honved (U19)
1 - 1
Krasnodar (U19)
FT
Esbjerg (U19)
0 - 6
Internazionale (U19)
FT
Molde (U19)
2 - 0
Zimbru Chisinau (U19)
FT
Saburtalo (U19)
2 - 2
Bordarac (U19)
FT
Zeljeznicar Sarajevo (U19)
0 - 0
Lokomotiva Zagreb (U19)
UEFA:
FT
Anderlecht
1 - 2
Bayern Munich
FT
Atletico Madrid
2 - 0
Roma
FT
Basel 1893
1 - 0
Manchester United
FT
CSKA Moscow
2 - 0
Benfica
FT
Juventus
0 - 0
Barcelona
FT
Paris St Germain
7 - 1
Celtic
FT
Qarabag
0 - 4
Chelsea
FT
Sporting CP
3 - 1
Olympiakos Piraeus
USA: MLS Conference Play Off Finals
FT
Columbus Crew
0 - 0
Toronto FC
FT
Houston Dynamo
0 - 2
Seattle Sounders
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Club River Plate
2 - 1
Penarol
FT
Fenix
1 - 1
Cerro
FT
Juventud
2 - 1
Liverpool Montevideo
FT
Sud America
1 - 0
Boston River
Uruguay: Segunda Division
FT
Atenas
1 - 1
Tacuarembo
FT
Canadian
0 - 2
Cerrito
FT
Cerro Largo
2 - 2
Rentistas
FT
Oriental
1 - 0
Deportivo Maldonado
FT
Progreso
2 - 0
Central Espanol
FT
Sportivo Huracan
0 - 1
Villa Espanola
FT
Villa Teresa
0 - 1
Miramar
Venezuela: Segunda Division SD Hexagonal Play Off
FT
Estudiantes Caracas
2 - 0
Llaneros
FT
Gran Valencia
5 - 1
ULA FC
FT
Lala
3 - 3
Atletico el Vigia
FT
Petrolero de Anzoategui
2 - 0
Angostura
FT
Puerto Cabello
1 - 0
Urena
FT
UCV
2 - 0
Union Atletico Falcon