Football ResultsSunday, 23rd April 2017
Albania: Superliga
FT
Kukesi
4 - 1
Tirana
FT
Laci
1 - 5
Skenderbeu Korce
FT
Partizani Tirana
5 - 1
Teuta Durres
Angola: Division 1
FT
Primeiro de Maio
2 - 4
Sagrada Esperanca
FT
Recreativo Do Libolo
2 - 2
Primeiro de Agosto
Argentina: Primera Division
FT
Arsenal Sarandi
0 - 2
Independiente
FT
Atletico de Rafaela
0 - 0
Boca Juniors
FT
Estudiantes LP
1 - 1
Huracan
FT
River Plate
1 - 1
Sarmiento Junin
FT
San Martin de San Juan
2 - 1
Belgrano Cordoba
FT
Talleres Cordoba
1 - 0
Godoy Cruz
Argentina: Primera B Nacional
FT
Almagro
1 - 1
Flandria
FT
Atletico Parana
0 - 1
Argentinos Juniors
FT
Boca Unidos
1 - 1
Independiente Rivadavia
FT
Brown de Adrogue
1 - 2
Nueva Chicago
FT
Estudiantes SL
3 - 3
San Martin Tucuman
FT
Ferro Carril Oeste
7 - 2
Juventud Unida
FT
Guillermo Brown
1 - 0
Gimnasia Jujuy
FT
Villa Dalmine
1 - 3
Instituto Cordoba
Armenia: Premier League
FT
Shirak
0 - 1
Alashkert
Australia: Play Off Elimination Finals
FT
Melbourne City
0 - 2
Perth Glory
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Cooma
1 - 7
Canberra Olympic
FT
Gungahlin United
1 - 0
Tuggeranong United
Australia: NPL New South Wales
FT
Manly United
3 - 3
Rockdale City Suns
FT
Sydney Olympic
2 - 3
Blacktown City
FT
Wollongong Wolves
2 - 0
Hakoah Sydney City
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Charlestown City
1 - 2
Lambton Jaffas
FT
Weston Workers Bears
2 - 2
Newcastle Jets (Youth)
Australia: NPL Queensland
FT
Olympic FC
4 - 0
SWQ Thunder
Australia: NPL Tasmania
FT
South Hobart
7 - 1
Launceston City
Australia: NPL Victoria
FT
South Melbourne
1 - 0
Hume City
FT
St Albans Saints
1 - 2
Bulleen Lions
Austria: Bundesliga
FT
Rapid Vienna
0 - 2
Austria Vienna
Austria: Regional League East
FT
Admira Wacker II
0 - 1
First Vienna 1894
Austria: Regional League West
FT
Kufstein
4 - 0
SAK 1914
FT
SCR Altach II
2 - 0
Schwaz
FT
Worgl
3 - 0
Eugendorf
Azerbaijan: Premier League
FT
Azal Baku
1 - 2
Kapaz
FT
Qarabag
2 - 1
Sumqayit
FT
Zira
2 - 2
Neftchi Baku
Bahrain: Premier League
FT
Al Hala
1 - 1
Muharraq Club
FT
Malkiya
2 - 1
Al Hadd
Belarus: Division 1
FT
Isloch Minsk
0 - 1
Gomel
FT
Slavia Mozyr
2 - 2
Minsk
Belgium: Division 1A Championship Play Off
FT
Anderlecht
2 - 0
Club Brugge
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Genk
6 - 0
Mouscron-Peruwelz
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Bolivar
3 - 1
San Jose
FT
Oriente Petrolero
1 - 0
Universitario de Sucre
FT
Sport Boys Warnes
3 - 4
Blooming
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
CA Bermejo
2 - 0
Club Always Ready
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Radnik Bijeljina
0 - 1
Zeljeznicar Sarajevo
FT
Sarajevo
1 - 1
Krupa
Brazil: Carioca Final Play Offs Semi Final
FT
Flamengo
2 - 1
Botafogo
Brazil: Baiano Final Phase Semi Final
FT
Vitoria
5 - 0
Vitoria da Conquista
Brazil: Paranaense Final Phase Semi Final
FT
Coritiba
3 - 1
Cianorte
PEN
Londrina
3 - 5
Atletico Paranaense
Brazil: Paulista Final Phase Semi Final
FT
Corinthians
1 - 1
Sao Paulo
Brazil: Mineiro Final Phase Semi Final
FT
Atletico Mineiro
3 - 0
URT
FT
Cruzeiro
2 - 0
America Mineiro
Brazil: Gaucho Final Phase Semi Final
PEN
Caxias
3 - 5
Internacional
PEN
Novo Hamburgo
7 - 6
Gremio
Brazil: Pernambucano Final Phase Semi Final
FT
Nautico Recife
1 - 1
Sport Recife
Bulgaria: First PFL
FT
CSKA Sofia
1 - 1
Ludogorets
FT
Cherno More Varna
3 - 2
Lokomotiv Plovdiv
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northwest 3 AFL
FT
Kariana Erden
11 - 3
Yantra Gabrovo
FT
Kom Berkovitsa
1 - 5
Vihar Slavyanovo
FT
Levski 2007
1 - 0
Akademik Svishtov
FT
Miziya 2005
1 - 2
Botev Kozloduy
FT
Partizan Cherven Bryag
0 - 0
Bdin Vidin
FT
Sevlievo
0 - 2
Litex Lovech
FT
Tryavna
4 - 2
Juventus Malchika
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northeast 3 AFL
FT
Lokomotiv Ruse
1 - 0
Kaliakra
Chile: Primera Division Clausura
FT
Huachipato
0 - 0
Universidad de Concepcion
FT
Palestino
3 - 2
Cobresal
FT
San Luis
1 - 0
Colo Colo
Chile: Primera B
FT
Curico Unido
0 - 1
Deportivo La Serena
FT
Nublense
2 - 0
Deportes Copiapo
FT
Santiago Morning
3 - 2
Iberia
China: Super League
FT
Changchun Yatai
1 - 0
Henan Jianye
FT
Shandong Luneng
1 - 1
Chongqing Lifan
China: League One
FT
Dalian Yifang
1 - 0
Wuhan Zall
FT
Xinjiang Tianshan
1 - 0
Dalian Transcendence
Colombia: Primera A Apertura
FT
Cortulua
0 - 1
America de Cali
FT
Envigado
1 - 2
Millonarios
FT
Huila
0 - 1
Atletico Nacional Medellin
FT
Santa Fe
2 - 2
Rionegro
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Chico
2 - 0
Llaneros
FT
Fortaleza
2 - 1
Atletico FC
FT
Orsomarso
0 - 1
Barranquilla
FT
Popayan
3 - 0
Valledupar
FT
Real Cartagena
2 - 0
Bogota FC
FT
Union Magdalena
1 - 4
Cucuta
Costa Rica: Clausura Play Off Cuadrangular
FT
CS Herediano
0 - 0
Santos de Guapiles
FT
Limon
5 - 1
Deportivo Saprissa
Croatia: Prva HNL
FT
RNK Split
0 - 0
Lokomotiva Zagreb
Croatia: Druga HNL
FT
Rudes
2 - 0
Novigrad
FT
Solin
1 - 0
Sesvete
Cyprus: Division 1
FT
APOEL
1 - 1
Anorthosis Famagusta
FT
Apollon Limassol
1 - 1
AEL Limassol
Czech Republic: Division 1
FT
Jablonec
2 - 4
Pribram
FT
Sparta Praha
2 - 0
Viktoria Plzen
Czech Republic: Division 2
FT
Banik Ostrava
1 - 0
Taborsko
FT
Opava
2 - 1
Ceske Budejovice
Denmark: Superligaen
FT
FC Copenhagen
3 - 1
Midtjylland
FT
Nordsjaelland
0 - 1
Brondby
FT
Randers
4 - 0
Odense
Denmark: 1. Division
FT
FC Helsingor
3 - 0
Hobro
FT
Fremad Amager
2 - 3
Vejle
FT
Nykobing
2 - 2
Fredericia
FT
Roskilde
1 - 2
AB Copenhagen
FT
Skive
2 - 1
HB Koge
FT
Vendsyssel
1 - 1
Naestved
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
Avarta
4 - 1
Greve
FT
Thisted
2 - 0
Hvidovre
Denmark: 2. Division Play Off Relegation Group
FT
Holbaek
3 - 0
Vejgaard B
Denmark: Elitedivisionen Play Out Relegation Round
FT
ASA Aarhus (W)
2 - 2
Naesby (W)
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Barcelona
2 - 0
Fuerza Amarilla
FT
Delfin
3 - 3
Emelec
FT
Universidad Catolica
1 - 3
Macara
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
America de Quito
1 - 1
CDS Santa Rita
FT
Aucas
4 - 1
Mushuc Runa
FT
CD Olmedo
0 - 3
Imbabura
Egypt: Division 1
FT
ENPPI
0 - 0
Ismaily
FT
El Entag El Harby
2 - 2
Al Ittihad Alexandria
FT
El Geish
0 - 1
Petrojet
FT
Smouha
3 - 3
Al Mokawloon
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Alianza
0 - 1
Aguila
FT
Isidro Metapan
0 - 1
FAS
FT
Sonsonate
1 - 0
Pasaquina
England: Premier League
FT
Burnley
0 - 2
Manchester United
FT
Liverpool
1 - 2
Crystal Palace
England: Championship
FT
Aston Villa
1 - 0
Birmingham City
England: FA Cup Semi Final
AET
Arsenal
2 - 1
Manchester City
England: Womens Super League
FT
Birmingham City (W)
0 - 0
Sunderland (W)
FT
Yeovil Town (W)
1 - 4
Liverpool (W)
Estonia: Esiliiga
FT
Levadia Tallinn II
3 - 1
Tartu Welco
FT
Rakvere Tarvas
3 - 4
Maardu Linnameeskond
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Pelister
1 - 0
Pobeda
FT
Renova
4 - 0
Bregalnica Stip
FT
Shkupi 1927
0 - 2
Vardar Skopje
FT
Sileks
1 - 1
Shkendija
Faroe Islands: Premier League
FT
EB/Streymur
0 - 2
07 Vestur
FT
NSI Runavik
1 - 0
Torshavn
FT
TB/FCS/ROYN
3 - 2
B36 Torshavn
FT
Vikingur Gota
2 - 2
KI Klaksvik
Finland: Veikkausliiga
FT
JJK
1 - 5
HJK Helsinki
Finland: Naisten Liga
FT
Ilves Tampere (W)
2 - 2
Pallokissat (W)
France: Ligue 1
FT
Lyon
1 - 2
Monaco
FT
St Etienne
1 - 1
Rennes
FT
Toulouse
1 - 1
Nice
France: Division 1 Women
FT
Guingamp (W)
1 - 2
ASPTT Albi (W)
FT
Juvisy (W)
1 - 1
Rodez Aveyron (W)
FT
Marseille (W)
2 - 0
Soyaux (W)
FT
St Etienne (W)
0 - 8
Montpellier (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dinamo Tbilisi
2 - 0
Saburtalo
Germany: Bundesliga
FT
Freiburg
2 - 1
Bayer Leverkusen
FT
Schalke 04
1 - 1
Leipzig
Germany: 2. Bundesliga
FT
Eintracht Braunschweig
2 - 0
Bochum
FT
Sandhausen
4 - 0
Karlsruher
FT
Wurzburger Kickers
1 - 1
Nurnberg
Germany: 3. Liga
FT
Rot-Weiss Erfurt
0 - 0
Preussen Munster
FT
Zwickau
2 - 1
Fortuna Koln
Germany: Regional League North
FT
Eichede
1 - 3
Drochtersen/Assel
FT
Eintracht Norderstedt
2 - 0
Luneburger Hansa
FT
Havelse
0 - 1
SW Rehden
FT
Oldenburg
2 - 0
Meppen
FT
Weiche Flensburg
4 - 2
06 Hildesheim
Germany: Regional League Northeast
FT
BFC Dynamo
2 - 1
Babelsberg 03
FT
Energie Cottbus
1 - 1
Hertha Berlin II
FT
Lokomotive Leipzig
1 - 2
Carl Zeiss Jena
FT
Oberlausitz Neugersdorf
0 - 1
Union Furstenwalde
FT
Schonberg 95
1 - 1
Auerbach
FT
Viktoria Berlin
3 - 2
ZFC Meuselwitz
FT
Wacker Nordhausen
2 - 1
Neustrelitz
Germany: Regional League West
FT
Rot-Weiss Oberhausen
2 - 0
Wuppertaler
FT
Schalke 04 II
1 - 1
Rodinghausen
Germany: Regional League Southwest
FT
Kickers Offenbach
2 - 2
Hessen Kassel
FT
Koblenz
1 - 2
Ulm 1846
Germany: Bundesliga Women
FT
1899 Hoffenheim (W)
3 - 1
Bayer Leverkusen (W)
FT
Borussia Monchengladbach (W)
0 - 3
USV Jena (W)
FT
Duisburg (W)
0 - 1
Bayern Munich (W)
FT
Eintracht Frankfurt (W)
1 - 5
Wolfsburg (W)
FT
SC Sand (W)
0 - 1
SGS Essen (W)
FT
Turbine Potsdam (W)
0 - 1
Freiburg (W)
Greece: Super League
FT
AEP Iraklis
2 - 1
Panetolikos
FT
Kerkyra
1 - 0
Panionios
FT
Larisa
1 - 0
Xanthi
FT
Levadiakos
0 - 2
AEK Athens
FT
Olympiakos Piraeus
5 - 0
PAS Giannina
FT
Panathinaikos
1 - 0
Atromitos Athinon
FT
Platanias
1 - 3
PAOK
FT
Veria
4 - 3
Asteras Tripolis
Greece: Football League
FT
Apollon Smirnis
4 - 0
Kalloni AEL
FT
Aris Thessalonikis
2 - 0
Agrotikos Asteras
FT
OFI Crete
3 - 0
Acharnaikos
FT
Panelefsiniakos
2 - 1
Kissamikos
FT
Panthrakikos
0 - 3
Panegialios
FT
Sparti
2 - 1
Kallithea
FT
Trikala
5 - 0
Aiginiakos
Greece: Football League 2 Group 1
FT
Apollon Paralimniou
0 - 1
Apollon 1926
FT
Eordaikos 2007
0 - 1
Kardia
FT
Kampaniakos
2 - 0
Doxa Proskiniton
FT
Kavala
1 - 0
Almopos Aridaia
FT
Naousa
1 - 0
Orfeas Xanthi
FT
Nestos Chrisoupolis
2 - 1
Lagkada APE
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Achilleas Neokesaria
2 - 1
Amrakia Kostakion
FT
Asteras Petriti
0 - 1
Enosi Apolloniou/Istiaias
FT
Karaiskakis
0 - 1
Apollon Larissa
FT
Mavri Aeti Eleftherochori
1 - 1
Diagoras Sevastis
FT
Olympiakos Volou
4 - 0
Niki Volou
FT
Pierikos
1 - 0
Ethnikos Filippiadas
FT
Rigas Fereos
1 - 1
Pydna Kitrous
FT
Thesprotos
1 - 2
Tilikratis
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Chalkis
2 - 0
Zevgolatio
FT
Ermionida
4 - 0
Achaiki
FT
Fostiras
3 - 0
Doza Megalopolis
FT
Pamvouprasiakos
0 - 2
Thiva
FT
Panargiakos
1 - 0
Eolikos
FT
Panarkadikos
1 - 0
Pilou Ao Tsikitiras
FT
Pao Loutrakiou
0 - 0
Asteras Amaliadas
Greece: Football League 2 Group 4
FT
AEEK Inka
1 - 0
Proodeftiki
FT
Agios Ierotheos
0 - 1
Ergotelis
FT
Ethnikos Piraeus
2 - 2
Thiella Rafinas
FT
Ionikos
3 - 1
Ermis Zonianon
FT
Panthiraikos
4 - 1
Kifisia
FT
Rodos
0 - 2
Ilisiakos
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
Antigua GFC
2 - 2
Deportivo Marquense
FT
CSD Municipal
2 - 2
Xelaju
FT
Malacateco
1 - 1
Deportivo Petapa
FT
Mictlan
0 - 0
Comunicaciones
FT
Suchitepequez
2 - 1
Coban Imperial
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Motagua
3 - 1
CD Real Sociedad
FT
CD Social Sol
2 - 1
CD Marathon
FT
Juticalpa
3 - 5
CD Olimpia
FT
Real Espana
2 - 1
CD Honduras
FT
Vida
1 - 0
Platense
Hong Kong: Premier League
FT
BC Rangers
5 - 2
Hong Kong Sapling
Hong Kong: Division 1
FT
Citizen
1 - 3
Shatin
FT
Sun Hei
5 - 2
Tung Sing
FT
Tai Chung
5 - 3
Kwai Tsing
FT
Wanchai
1 - 8
Wong Tai Sin
FT
Wing Yee
1 - 2
Yau Tsim Mong
Hungary: Division 2
FT
Balmazujvaros
1 - 0
Szeged 2011
FT
Bekescsaba 1912
1 - 0
Csakvar
FT
Budaorsi
2 - 1
Dorogi
FT
Kisvarda
3 - 0
Zalaegerszegi
FT
Kozarmisleny
2 - 1
Cegledi
FT
Puskas Academy
1 - 1
MTE 1904
FT
Soproni VSE
0 - 0
Vac
FT
Soroksar
0 - 1
Nyiregyhaza
FT
Szeol
0 - 1
Cigand SE
FT
Szolnoki Mav
0 - 1
Siofok
India: I League
FT
East Bengal
3 - 1
Minerva Punjab
FT
Mumbai FC
1 - 1
Shillong Lajong
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
2 - 0
Bhayangkara Surabaya
FT
Bali United Pusam
1 - 2
Persipura Jayapura
Italy: Serie A
FT
Chievo
1 - 3
Torino
FT
Juventus
4 - 0
Genoa
FT
Lazio
6 - 2
Palermo
FT
Milan
1 - 2
Empoli
FT
Sampdoria
1 - 2
Crotone
FT
Sassuolo
2 - 2
Napoli
FT
Udinese
2 - 1
Cagliari
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Robur Siena
3 - 2
Viterbese Castrense
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Fano Alma Juventus
0 - 0
Modena
FT
Feralpisalo
4 - 4
Reggiana
FT
Forli
0 - 2
Bassano Virtus
FT
Gubbio
0 - 0
Unione Venezia
FT
Maceratese
0 - 0
Teramo
FT
Mantova
1 - 1
Lumezzane
FT
Sambenedettese
2 - 3
Santarcangelo
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Casertana
3 - 1
Matera
FT
Cosenza
1 - 0
Akragas
FT
Fondi
2 - 2
Foggia
FT
Juve Stabia
2 - 1
Fidelis Andria
FT
Lecce
0 - 1
Messina
FT
Melfi
1 - 0
Taranto
FT
Monopoli
3 - 0
Catania
FT
Reggina
3 - 2
Virtus Francavilla
FT
Siracusa
2 - 0
Paganese
FT
Vibonese
2 - 1
Catanzaro
Japan: J2 League
FT
Fagiano Okayama Next
2 - 1
Montedio Yamagata
FT
Kamatamare Sanuki
1 - 3
Gifu
FT
Zweigen Kanazawa
0 - 2
Roasso Kumamoto
Japan: L1 League Women
FT
Iga Kunoichi (W)
4 - 0
Elfen Sayama (W)
FT
JEF United Chiba (W)
2 - 1
Nagano Parceiro (W)
FT
Sony Sendai (W)
2 - 2
Nojima Stella (W)
FT
Urawa Red Diamonds (W)
0 - 3
NTV Beleza (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Akzhayik
1 - 0
FC Kaysar
FT
Astana
4 - 0
Taraz
FT
Irtysh Pavlodar
3 - 3
Kairat Almaty
FT
Ordabasy
1 - 2
Tobol Kostanay
Kenya: Division 1
FT
Thika United
1 - 2
AFC Leopards
FT
Ulinzi Stars
5 - 1
Mathare United
Kosovo: Superliga
FT
Drenica
2 - 0
Drita
FT
Liria
1 - 1
Ferizaj
FT
Llapi
2 - 0
Besa
FT
Trepca 89
3 - 1
Trepca
Lebanon: Premier League
FT
Al Ahed
5 - 0
Al Ansar
Luxembourg: National Division
FT
Differdange 03
2 - 0
Rumelange
FT
Jeunesse Canach
0 - 2
Victoria Rosport
FT
Jeunesse Esch
0 - 2
Progres Niederkorn
FT
RM Hamm Benfica
1 - 2
UN Kaerjeng 97
FT
Racing Union Luxembourg
0 - 2
Fola Esch
FT
UNA Strassen
0 - 3
F91 Dudelange
FT
Union Titus Petange
2 - 1
Mondorf-Les-Bains
Malaysia: FA Cup Quarter Final
FT
Johor Darul Takzim
2 - 1
Pahang
Malta: Premier League
FT
Birkirkara
2 - 0
Hibernians
FT
Sliema Wanderers
1 - 1
Mosta
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Atlas
1 - 0
Pachuca
FT
Leon
1 - 0
Puebla
FT
Monterrey
1 - 0
UANL Tigres
FT
Necaxa
2 - 1
Monarcas
FT
UNAM Pumas
0 - 2
Veracruz
Mexico: CL 2 Play Off Quarter Final
FT
Alebrijes de Oaxaca
1 - 1
Lobos BUAP
FT
Dorados
4 - 0
Zacatepec 1948
FT
Mineros de Zacatecas
1 - 0
Cimarrones
Montenegro: Druga CFL
FT
Berane
1 - 3
Kom
FT
Cetinje
1 - 2
Ibar
FT
Igalo
0 - 1
Celik Niksic
FT
Mornar
2 - 0
Otrant Olympic
Morocco: Botola Pro
FT
FUS Rabat
1 - 0
Olympique Safi
FT
Olympique Khouribga
2 - 1
Ittihad Tanger
FT
Wydad Casablanca
1 - 0
Raja Casablanca
Morocco: Elite 2
FT
Ittihad Khemisset
1 - 1
Raja Beni Mellal
FT
JSM Laayoune
0 - 0
Union Ait Melloul
FT
Maghreb Fes
1 - 2
Racing de Casablanca
FT
Olympique Dcheira
2 - 1
Mouloudia Oujda
Netherlands: Eredivisie
FT
PSV Eindhoven
1 - 0
Ajax
FT
Sparta Rotterdam
0 - 1
ADO Den Haag
FT
Utrecht
1 - 0
Roda
FT
Vitesse Arnhem
0 - 2
Feyenoord
Norway: Eliteserien
FT
Lillestrom
0 - 2
Brann
FT
Rosenborg
0 - 0
Aalesund
FT
Sarpsborg 08
5 - 1
Kristiansund BK
FT
Tromso
0 - 3
Stabaek
FT
Valerenga
3 - 0
Sogndal
FT
Viking
3 - 0
Odd Ballklubb
Norway: 1. Division
FT
Arendal
2 - 0
Floro
FT
Asane
4 - 0
Sandnes Ulf
FT
Elverum
0 - 3
Ullensacker/Kisa
FT
Fredrikstad
0 - 1
Bodo/Glimt
FT
Jerv
0 - 1
Strommen
FT
Levanger
1 - 1
Mjondalen
FT
Tromsdalen
1 - 2
Start
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Ham-Kam
1 - 0
Brumunddal
FT
Raufoss
0 - 0
Asker
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Vindbjart
2 - 0
Byasen
Norway: Toppserien
FT
Klepp (W)
4 - 2
Grand Bodo
FT
Sandvikens (W)
2 - 2
Trondheims-Orn (W)
FT
Stabaek (W)
6 - 1
Medkila (W)
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Club Nacional
2 - 0
Cerro Porteno
FT
Olimpia Asuncion
2 - 1
Sportivo Luqueno
FT
Sol de America
2 - 2
Club Guarani
Paraguay: Segunda Division
FT
Fernando de la Mora
2 - 0
Martin Ledesma
FT
Fulgencio Yegros
0 - 2
Ovetense
FT
Guairena
1 - 1
Deportivo Santani
FT
Resistencia
1 - 3
22 de Setiembre
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Deportivo Municipal
2 - 0
Alianza Lima
FT
Sport Huancayo
1 - 0
Real Garcilaso
FT
Universitario
3 - 1
UTC
Peru: Segunda Division
FT
Alfredo Salinas
0 - 0
Cultural Santa Rosa
FT
Carlos Mannucci
6 - 1
Sport Ancash
FT
Sport Loreto
3 - 0
Serrato Pacasmayo
FT
Sport Victoria
1 - 1
Cesar Vallejo
FT
Union Huaral
0 - 1
Sport Boys
Portugal: Primeira Liga
FT
Guimaraes
2 - 0
Boavista
FT
Pacos Ferreira
3 - 1
Braga
FT
Porto
0 - 0
Feirense
Portugal: Segunda Liga
FT
Academico de Viseu
1 - 0
Portimonense
FT
Aves
2 - 0
Famalicao
FT
Benfica B
2 - 1
Porto B
FT
Freamunde
1 - 2
Penafiel
FT
Gil Vicente
2 - 2
Cova de Piedade
FT
Leixoes
3 - 0
Olhanense
FT
Santa Clara
0 - 0
Uniao Madeira
FT
Sporting CP B
3 - 0
Guimaraes B
FT
Varzim
0 - 4
Sporting Covilha
FT
Vizela
0 - 1
Fafe
Qatar: Emir Cup 2nd Round
FT
Al Markhiya
0 - 2
Al Ahli Doha
FT
Al Mesaimeer
3 - 2
Al Arabi
PEN
Al Wakrah
3 - 5
Al Shahaniya
FT
Muaither
0 - 3
Al Khor
Romania: Liga II
FT
Clinceni
1 - 4
Dunarea Calarasi
Romania: Liga III Serie 1
FT
Sporting Liesti
2 - 4
Stiinta Miroslava
Russia: Football Premier League
FT
Krasnodar
2 - 0
Arsenal Tula
FT
Krylya Sovetov
0 - 0
Rubin Kazan
FT
Tom Tomsk
1 - 2
Orenburg
Russia: Football National League
FT
Baltika
1 - 1
Sibir
FT
Dinamo Moscow
2 - 1
Mordovia Saransk
FT
Enisey
2 - 0
Kuban
FT
Luch-Energiya
1 - 1
Tosno
FT
Neftekhimik
0 - 1
Spartak Moscow (2)
FT
Shinnik Yaroslavl
1 - 0
Sokol Saratov
FT
Spartak Nalchik
0 - 1
Tambov
FT
Tyumen
3 - 1
Fakel Voronezh
FT
Volgar Astrakhan
0 - 0
Khabarovsk
FT
Zenit St Petersburg II
1 - 3
Khimki
Russia: PFL West
FT
Znamya Truda
1 - 2
Solyaris Moscow
Russia: PFL Center
FT
Arsenal Tula II
2 - 0
Kaluga
FT
Dinamo Bryansk
1 - 1
Torpedo Moscow
FT
Saturn Ramenskoye
0 - 0
Energomash Belgorod
FT
Vityaz Podolsk
3 - 0
Avangard Kursk
FT
Zenit Penza
1 - 3
Metallurg Lipetsk
Russia: PFL South
FT
Angusht
2 - 1
Dinamo Stavropol
FT
Armavir
1 - 0
Spartak Vladikavkaz
FT
Biolog-Novokubansk
0 - 1
Afips
FT
Chayka
3 - 1
Mashuk KMV
FT
Druzhba Maykop
0 - 2
SKA Rostov
FT
Legion
1 - 0
Kuban II
FT
Sochi
3 - 3
Rotor Volgograd
Russia: PFL East
FT
Chita
5 - 0
Zenit Irkutsk
FT
Dinamo Barnaul
1 - 0
Smena
FT
Irtysh Omsk
1 - 3
Sakhalin
Scotland: FA Cup Semi Final
FT
Celtic
2 - 0
Rangers
Serbia: Superliga
FT
Javor Ivanjica
0 - 1
Mladost Lucani
FT
Metalac GM
2 - 1
Backa
FT
Radnicki Nis
3 - 0
Vozdovac
Serbia: Prva Liga
FT
Proleter Novi Sad
4 - 1
Kolubara
FT
Radnicki Pirot
1 - 1
Indjija
Singapore: S League
FT
Tampines Rovers
1 - 0
Garena Young Lions
Slovakia: Division 1
FT
Senica
1 - 1
Sport Podbrezova
FT
Slovan Bratislava
0 - 1
MSK Zilina
Slovenia: Prva Liga
FT
Krsko
0 - 1
Olimpija Ljubljana
South Africa: National 1st Division
FT
Amazulu
3 - 1
Cape Town All Stars
FT
Santos FC
0 - 2
Royal Kings
FT
University Of Pretoria
0 - 2
Stellenbosch
South Korea: K League
FT
Jeonbuk Motors
2 - 0
Pohang Steelers
FT
Sangju Sangmu
1 - 0
Gwangju
South Korea: K League Challenge
FT
Gyeongnam
3 - 0
Ansan Greeners
FT
Seoul E-Land
0 - 0
Suwon City
Spain: Primera Division
FT
Celta Vigo
0 - 1
Betis
FT
Las Palmas
1 - 1
Alaves
FT
Real Madrid
2 - 3
Barcelona
FT
Real Sociedad
1 - 0
Deportivo La Coruna
Spain: Segunda Division
FT
Almeria
2 - 1
Sevilla Atletico
FT
Mallorca
1 - 1
Cordoba
FT
Mirandes
0 - 1
Zaragoza
FT
Numancia
1 - 1
Tenerife
FT
Reus
0 - 0
Alcorcon
Spain: Segunda B Group 1
FT
CD Izarra
2 - 1
Osasuna B
FT
CD Lealtad
2 - 2
Ponferradina
FT
Celta Vigo B
0 - 3
Boiro
FT
Mutilvera
0 - 1
Guijuelo
FT
Palencia
1 - 3
Arandina
FT
Pontevedra
1 - 1
Coruxo
FT
Racing Santander
4 - 0
Caudal Deportivo
FT
Racing de Ferrol
0 - 0
Somozas
FT
Valladolid B
0 - 0
Tudelano
Spain: Segunda B Group 2
FT
Albacete
0 - 1
CD Toledo
FT
Gernika
2 - 0
Barakaldo
FT
Mensajero
1 - 1
Navalcarnero
FT
Rayo Majadahonda
1 - 0
Socuellamos
FT
Real Madrid Castilla
1 - 1
San Sebastian de los Reyes
FT
Real Union
0 - 0
Arenas Club
Spain: Segunda B Group 3
FT
AE Prat
0 - 1
Gava
FT
Atletico Saguntino
0 - 0
Atletico Baleares
FT
Badalona
0 - 1
Llagostera
FT
CD Eldense
0 - 2
Valencia Mestalla
FT
Ebro
2 - 2
Mallorca B
FT
Espanyol B
2 - 0
Cornella
FT
Hercules
1 - 3
Alcoyano
FT
Levante B
1 - 1
Villarreal B
FT
Lleida Esportiu
3 - 2
Sabadell
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Mancha
1 - 0
La Roda
FT
Atletico Sanluqueno
2 - 0
Real Jaen
FT
Cordoba B
1 - 0
Merida
FT
Extremadura
2 - 0
Marbella
FT
Murcia
2 - 0
Ejido
FT
Real Linense
1 - 1
Granada B
FT
Recreativo Huelva
1 - 1
Melilla
FT
Villanovense
3 - 0
Cartagena
Spain: Primera Division Women
FT
Fundacion Albacete (W)
0 - 2
Espanyol (W)
FT
Oiartzun (W)
1 - 0
Granada Tenerife (W)
FT
Sporting Huelva (W)
3 - 0
Zaragoza (W)
FT
Tacuense (W)
0 - 2
Rayo Vallecano (W)
FT
Valencia (W)
6 - 0
Levante (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
AFC Eskilstuna
0 - 0
Halmstad
FT
Hacken
1 - 2
Norrkoping
FT
Hammarby
0 - 0
GIF Sundsvall
FT
Ostersunds
1 - 1
IFK Goteborg
Sweden: Superettan
FT
Atvidabergs
1 - 1
Falkenbergs
FT
Brommapojkarna
3 - 0
Norrby
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
2 - 3
Umea
FT
Assyriska
1 - 2
Syrianska Botkyrka
FT
Brage
3 - 0
Carlstad United
FT
IFK Lulea
0 - 1
Enskede
FT
Sollentuna
2 - 1
Nykoping
FT
Vasalunds
2 - 1
Sandvikens
Sweden: Division 1 South
FT
Landskrona BoIS
2 - 0
Assyriska BK
Sweden: Damallsvenskan
FT
Limhamn Bunkeflo (W)
1 - 1
Pitea (W)
Switzerland: Super League
FT
Sion
0 - 1
Lausanne-Sport
FT
St Gallen
1 - 2
Thun
FT
Young Boys
1 - 2
Lugano
Switzerland: Challenge League
FT
Chiasso
3 - 1
Wil 1900
FT
Le Mont Lausanne
0 - 2
Schaffhausen
Thailand: Premier League
FT
Bangkok United
5 - 1
Pattaya United
FT
Chiangrai United
1 - 2
Buriram United
FT
Sukhothai
2 - 3
Port FC
FT
Suphanburi
4 - 0
Nakhon Ratchasima
Tunisia: Ligue 1 Championship Group
FT
Ben Guerdane
0 - 1
Etoile du Sahel
FT
CS Sfaxien
1 - 1
Club Africain
FT
Esperance ST
3 - 0
ES Metlaoui
Turkey: Super Lig
FT
Akhisar Belediye
5 - 1
Bursaspor
FT
Galatasaray
0 - 1
Fenerbahce
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Boluspor
4 - 1
Bandirmaspor
FT
Elazigspor
2 - 1
Samsunspor
FT
Eskisehirspor
2 - 2
Sivasspor
FT
Umraniyespor
2 - 2
Mersin Idman Yurdu
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Bucaspor Izmir
3 - 2
Zonguldak Komurspor
FT
Fatih Karagumruk
3 - 0
Anadolu Uskudar 1908
FT
Fethiyespor
3 - 0
Keciorengucu
FT
Hacettepe
0 - 0
Amedspor
FT
Kahramanmarasspor
0 - 2
Erzurumspor
FT
Kocaeli Birlikspor
1 - 1
Istanbulspor
FT
Ofspor
3 - 1
Tepecikspor
FT
Pendikspor
2 - 1
Anadolu Selcukluspor
FT
Sivas Belediyespor
0 - 2
Nazilli Belediyespor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Aydinspor 1923
0 - 1
Polatli Bugsasspor
FT
Erciyesspor
1 - 4
Ankaragucu
FT
Gumushanespor
3 - 0
Eyupspor
FT
Hatayspor
0 - 0
Tuzlaspor
FT
Inegolspor
1 - 2
Etimesgut Belediyespor
FT
Karsiyaka
7 - 3
1461 Trabzon
FT
Kirklarelispor
1 - 1
Menemen Belediye
FT
Nigde Belediyespor
0 - 2
Kastamonuspor
FT
Tokatspor
1 - 0
Sariyer
USA: MLS
FT
Dallas
1 - 0
Sporting Kansas City
FT
Los Angeles Galaxy
0 - 3
Seattle Sounders
FT
Minnesota United
1 - 0
Colorado Rapids
FT
New York City
1 - 2
Orlando City
FT
Real Salt Lake
1 - 3
Atlanta United
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Edmonton
2 - 1
Puerto Rico FC
USA: National Womens Soccer League
FT
Boston Breakers (W)
1 - 0
Sky Blue (W)
FT
Seattle Reign (W)
5 - 1
Houston Dash (W)
Ukraine: Premier League
FT
Karpaty Lviv
1 - 0
Volyn Lutsk
FT
Stal Dniprodzerzhynsk
1 - 0
Zirka Kirovohrad
FT
Zorya Luhansk
1 - 2
Chornomorets Odesa
Ukraine: First League
FT
Ingulets Petrove
1 - 2
Veres
FT
Skala Stryi
1 - 2
Kolos Kovalivka
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Defensor Sporting
1 - 0
Boston River
FT
Fenix
0 - 1
Nacional de Football
FT
Rampla Juniors
4 - 3
Montevideo Wanderers
FT
Sud America
1 - 2
Liverpool Montevideo
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Atletico Socopo
1 - 1
Deportivo Anzoategui
FT
Atletico Venezuela
2 - 1
AC Mineros
FT
Deportivo La Guaira
4 - 0
Metropolitanos
FT
Deportivo Tachira
2 - 0
Caracas
FT
Portuguesa FC
0 - 0
Estudiantes FC
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Diamantes de Guayana
0 - 1
Estudiantes Caracas
FT
Llaneros
4 - 0
Zamora B