Football ResultsSaturday, 23rd September 2017
Albania:
FT
Luftetari Gjirokaster
0 - 0
Vllaznia
FT
Lushnja
0 - 0
Kamza
FT
Skenderbeu Korce
2 - 0
Partizani Tirana
Algeria:
FT
Biskra
0 - 0
CR Belouizdad
FT
ES Setif
2 - 0
JS Saoura
FT
USM El Harrach
1 - 1
CS Constantine
Argentina:
FT
Defensores de Belgrano
0 - 1
UAI Urquiza
FT
Sacachispas
2 - 3
Fenix
Argentina:
FT
Atletico de Rafaela
0 - 1
Los Andes
FT
Brown de Adrogue
1 - 0
Instituto Cordoba
FT
Deportivo Moron
1 - 3
Deportivo Riestra
FT
Ferro Carril Oeste
1 - 0
Almagro
FT
Independiente Rivadavia
0 - 0
San Martin Tucuman
FT
Quilmes
1 - 0
Villa Dalmine
Argentina:
FT
Arsenal Sarandi
0 - 1
Temperley
FT
Chacarita Juniors
0 - 1
Talleres Cordoba
FT
Godoy Cruz
1 - 0
Independiente
FT
Huracan
0 - 0
Union Santa Fe
FT
Patronato
2 - 1
Atletico Tucuman
FT
Velez Sarsfield
0 - 4
Boca Juniors
Armenia:
FT
Gandzasar
3 - 1
Pyunik Yerevan
Australia: NPL Play-Off Semi-Final
FT
Heidelberg United
2 - 1
Apia Leichhardt Tigers
Austria:
FT
Austria Klagenfurt
6 - 1
Kalsdorf
FT
Union Vocklamarkt
1 - 2
Gleichenberg
Austria:
FT
Alberschwende
2 - 2
Kitzbuhel
FT
Dornbirn 1913
2 - 2
USK Anif
FT
Grodig
2 - 1
Wals Grunau
FT
Hard
1 - 1
Schwaz
FT
Pinzgau
0 - 0
St Johann
FT
Seekirchen
1 - 1
Hohenems
FT
Wacker Innsbruck II
2 - 1
Kufstein
FT
Worgl
0 - 3
SCR Altach II
Austria:
FT
Karabakh
0 - 1
Parndorf
Austria:
FT
LASK Linz
2 - 2
Mattersburg
FT
Rapid Vienna
4 - 2
Wolfsberger AC
FT
St Polten
1 - 1
Admira Wacker
FT
Sturm Graz
0 - 0
SCR Altach
Azerbaijan:
FT
Sabail
1 - 0
Kapaz
FT
Zira
1 - 1
Inter Baku
Belarus: Division 1
FT
BATE Borisov
6 - 0
Slutsk
FT
Shakhter Soligorsk
4 - 0
Isloch Minsk
Belgium:
FT
Genk
1 - 1
Oostende
FT
Mechelen
2 - 0
St Truiden
FT
Mouscron-Peruwelz
3 - 2
Eupen
FT
Waasland-Beveren
1 - 2
Anderlecht
Belgium:
FT
Genk (W)
7 - 1
Heist (W)
Belgium:
FT
Cercle Brugge
4 - 0
Tubize
FT
Lierse
2 - 1
Union St Gilloise
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Nacional Potosi
2 - 3
Universitario de Sucre
FT
Petrolero
4 - 3
Guabira
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Deportivo Escara
0 - 3
Club Always Ready
FT
Tiquipaya
0 - 1
Deportivo Kala
Bosnia and Herzegovina:
FT
Celik Zenica
2 - 0
GOSK Gabela
FT
Radnik Bijeljina
1 - 4
Sarajevo
FT
Sloboda Tuzla
1 - 0
Zeljeznicar Sarajevo
FT
Zrinjski
2 - 0
Mladost Doboj Kakanj
Brazil: Serie A
FT
Flamengo
1 - 1
Avai
Brazil: Serie B
FT
CRB
1 - 2
Criciuma
FT
Ceara
2 - 1
Brasil de Pelotas
FT
Figueirense
2 - 0
ABC
FT
Goias
2 - 1
Paysandu
FT
Londrina
1 - 1
Santa Cruz
FT
Luverdense
0 - 0
Oeste
FT
Nautico Recife
0 - 1
Internacional
Brazil: Serie C Play-Off Quarter Final
FT
Sampaio Correa
1 - 1
Volta Redonda
FT
Tupi
1 - 0
Fortaleza
Bulgaria:
FT
Cherno More Varna
0 - 0
Etar Veliko Tarnovo
FT
Pirin Blagoevgrad
1 - 2
Vereya Stara Zagora
FT
Slavia Sofia
4 - 0
Vitosha Bistritsa
Bulgaria:
FT
Botev Novi Pazar
2 - 1
Kubrat
FT
Hitrino
1 - 3
Dobrudzha
FT
Kaliakra
1 - 1
Spartak Varna
FT
Svetkavitsa
2 - 1
Lokomotiv Ruse
Bulgaria:
FT
Balkan Botevgrad
2 - 2
Vihren
FT
Bansko
3 - 2
Belasitsa Petrich
FT
Chavdar Etropole
0 - 4
Pirin Razlog
FT
Hebar Pazardzhik
5 - 0
Elin Pelin
FT
Marek
2 - 2
CSKA Sofia
FT
Minyor Pernik
2 - 0
Germanea
FT
Pirin Gotse Delchev
3 - 1
Botev Ihtiman
FT
Septemvri Simitli
2 - 0
Rilski Sportist
FT
Slivnishki Geroy
1 - 0
Svoboda Peshtera
CAF: Champions League Quarter Final
FT
Esperance ST (TUN)
1 - 2
Al Ahly Cairo (EGY)
FT
USM Alger (ALG)
0 - 0
Ferroviario Beira (MOZ)
PEN
Wydad Casablanca (MAR)
3 - 2
Mamelodi Sundowns (RSA)
CAF: Confederation Cup Quarter Final
FT
ZESCO United (ZAM)
2 - 2
Supersport United (RSA)
Chile: Primera Division
FT
Antofagasta
0 - 0
Union Espanola
FT
Universidad de Chile
2 - 2
Everton de Vina
FT
Universidad de Concepcion
0 - 1
Curico Unido
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Iberia
2 - 3
Magallanes
FT
Santiago Morning
2 - 1
Rangers de Talca
China: Super League
FT
Jiangsu Suning
0 - 1
Guizhou Zhicheng
FT
Shanghai Shenhua
3 - 1
Guangzhou R&F
FT
Tianjin Teda
4 - 1
Tianjin Quanjian
FT
Yanbian Funde
1 - 0
Liaoning Whowin
China: League One
FT
Boading Yingli Yitong
1 - 1
Beijin BG
FT
Dalian Transcendence
0 - 3
Qingdao Huanghai
FT
Hangzhou Greentown
1 - 1
Wuhan Zall
FT
Lijiang Jiayunhao
1 - 1
Zhejiang Yiteng
FT
Nei Mongol Zhongyou
3 - 2
Shijiazhuang Yongchang
FT
Shanghai Shenxin
2 - 4
Dalian Yifang
China: Super League Women
FT
Beijing Zao Tai (W)
1 - 1
Hebei Yuandong (W)
FT
Changchun Dazhong (W)
3 - 0
Shanghai Shenhua (W)
FT
Shandong JFSS (W)
0 - 3
Dalian Aerbin (W)
FT
Tianjin Huisen (W)
2 - 2
Jiangsu Suning (W)
Chinese Taipei: Inter City League
FT
Royal Blues
0 - 1
NTUS
Colombia: Primera A Clausura
FT
Bucaramanga
2 - 1
Santa Fe
FT
Cortulua
1 - 3
Jaguares
FT
Independiente Medellin
1 - 2
Rionegro
FT
Tigres
0 - 3
La Equidad
Croatia:
FT
Cibalia
1 - 2
Inter Zapresic
FT
Slaven Belupo
1 - 1
Rijeka
Croatia:
FT
Gorica
1 - 2
Varazdin
FT
Kustosija
0 - 1
Novigrad
FT
Sesvete
0 - 1
Dugopolje
FT
Solin
0 - 1
Lucko
Cyprus:
FT
AEL Limassol
1 - 1
Apollon Limassol
FT
Nea Salamis
1 - 0
Kition Larnaca
FT
Omonia Nicosia
2 - 2
Alki Oroklinis
Cyprus:
FT
Ayias Napas
2 - 0
Ethnikos Assias
FT
Chalkanoras Idaliou
0 - 4
Digenis Oroklinis
FT
EN Paralimniou
2 - 2
Asil Lisis
FT
Othellos Athienou
1 - 0
Anagennisi Derynias
FT
PAEEK
1 - 3
Omonia Aradippou
FT
Xylotympou 2006
1 - 1
Thoi Lakatamias
Cyprus:
FT
Akritas Chlorakas
1 - 1
Digenis Akritas Morphou
FT
Apea Akrotiriu
3 - 2
Ethnikos Latsion
FT
ENAD
0 - 1
Onisilos
FT
Elpida Astromeriti
3 - 1
APEP Pitsilias
FT
Livadiakos/Salamina
1 - 1
Finikas Agia Marina
FT
MEAP Nisou
4 - 1
Eny Digenis Ipsonas
FT
Ormidias
0 - 0
Ahironas Liopetriou
FT
Pegia 2014
1 - 0
Olympias Limpion
Czech Republic:
FT
Opava
3 - 1
Vlasim
FT
Pardubice
3 - 1
Viktoria Zizkov
FT
Vitkovice
2 - 3
Trinec
Czech Republic:
FT
Bohemians 1905
0 - 1
Jablonec
FT
Mlada Boleslav
0 - 2
Viktoria Plzen
FT
Sigma Olomouc
3 - 0
Dukla Praha
FT
Zlin
1 - 1
Slavia Praha
Denmark:
FT
Aarhus Fremad
0 - 2
Ringkobing
FT
Lyseng
0 - 2
FT
Odder IGF
1 - 2
Kjellerup
FT
Sydvest 05
2 - 1
Jammerbugt
Denmark:
FT
Frem
4 - 3
AB Copenhagen
FT
Hillerod Fodbold
3 - 1
B93 Copenhagen
FT
Skovshoved
3 - 0
Bronshoj
Denmark:
FT
Dalum
0 - 2
Middelfart
FT
Greve
0 - 1
Kolding IF
FT
Marienlyst
1 - 1
Naesby
Denmark:
FT
BSF (W)
1 - 6
Fortuna Hjorring (W)
FT
Vejle (W)
1 - 1
KoldingQ (W)
Denmark:
FT
AC Horsens
2 - 0
FC Helsingor
FT
FC Copenhagen
4 - 0
Silkeborg
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Guayquil City
0 - 3
Macara
FT
Independiente del Valle
2 - 1
Clan Juvenil
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Deportivo Colon
2 - 3
Mushuc Runa
FT
Manta
3 - 1
Imbabura
FT
Tecnico Universitario
1 - 0
LDU Loja
Egypt:
FT
Al Assiouty
0 - 2
Ismaily
FT
El Dakhleya
1 - 2
El Geish
El Salvador:
FT
Pasaquina
3 - 3
Santa Tecla
England:
FT
Aldershot Town
2 - 2
Leyton Orient
FT
Boreham Wood
0 - 1
Ebbsfleet United
FT
Chester City
2 - 0
Maidenhead
FT
Fylde
1 - 2
Woking
FT
Guiseley
1 - 1
Dover Athletic
FT
Halifax Town
2 - 1
Bromley
FT
Hartlepool United
1 - 2
Eastleigh
FT
Maidstone United
2 - 2
Gateshead
FT
Solihull Motors
2 - 2
Dagenham & Redbridge
FT
Sutton United
3 - 2
Barrow
FT
Torquay United
0 - 1
Macclesfield Town
FT
Tranmere Rovers
0 - 1
Wrexham
England:
FT
Boston United
1 - 1
Darlington 1883
FT
Brackley Town
2 - 2
Curzon Ashton
FT
Chorley
3 - 2
Telford United
FT
Gainsborough
0 - 1
Salford City
FT
Harrogate Town
2 - 0
York City
FT
Kidderminster Harriers
5 - 4
Blyth Spartans
FT
Leamington
2 - 1
Bradford Park Avenue
FT
Nuneaton
3 - 0
Southport
FT
Spennymoor Town
2 - 1
Alfreton Town
FT
Stockport County
4 - 1
North Ferriby United
England:
FT
Bath City
0 - 0
Wealdstone
FT
Bognor Regis
2 - 2
Gloucester City
FT
Braintree
5 - 0
Hungerford Town
FT
Chippenham
5 - 1
Hemel Hempstead Town
FT
East Thurrock United
1 - 2
Truro City
FT
Eastbourne Borough
2 - 0
Oxford City
FT
Hampton & Richmond
1 - 1
Concord Rangers
FT
Havant & Waterlooville
2 - 3
Welling United
FT
Poole Town
0 - 0
Chelmsford City
FT
Weston Super Mare
3 - 0
Dartford
FT
Whitehawk
1 - 1
St Albans
England:
FT
Aston Villa
2 - 1
Nottingham Forest
FT
Bolton Wanderers
0 - 3
Brentford
FT
Derby County
1 - 1
Birmingham City
FT
Fulham
1 - 1
Middlesbrough
FT
Leeds United
3 - 2
Ipswich Town
FT
Norwich City
0 - 0
Bristol City
FT
Preston North End
0 - 0
Millwall
FT
Queens Park Rangers
0 - 0
Burton Albion
FT
Reading
1 - 1
Hull City
FT
Sunderland
1 - 2
Cardiff City
FT
Wolverhampton Wanderers
2 - 1
Barnsley
England:
FT
Bristol Rovers
3 - 1
Blackpool
FT
Charlton Athletic
1 - 1
Bury
FT
Fleetwood Town
2 - 4
Southend United
FT
Northampton Town
0 - 1
Bradford City
FT
Oxford United
1 - 2
Walsall
FT
Peterborough United
3 - 2
Wigan Athletic
FT
Plymouth Argyle
0 - 3
Doncaster Rovers
FT
Rochdale
3 - 0
Gillingham
FT
Rotherham United
5 - 1
Oldham Athletic
FT
Scunthorpe United
2 - 0
Portsmouth
FT
Shrewsbury Town
1 - 1
Blackburn Rovers
England:
FT
Dunstable
0 - 1
Dorchester Town
FT
Farnborough
2 - 1
St Ives
FT
Frome
2 - 1
Bishops Stortford
FT
Hitchin
2 - 1
Basingstoke
FT
Kettering
3 - 1
Chesham United
FT
Kings Langley
3 - 4
Banbury United
FT
Kings Lynn
2 - 0
Tiverton
FT
Merthyr Tydfil
2 - 1
Royston Town
FT
Redditch
1 - 0
Biggleswade Town
FT
St Neots
3 - 1
Slough Town
FT
Stratford
2 - 0
Gosport Borough
FT
Weymouth
0 - 2
Hereford United
England:
FT
Billericay
1 - 0
Tooting & Mitcham
FT
Burgess Hill Town
0 - 1
Tonbridge Angels
FT
Dorking Wanderers
3 - 2
Brightlingsea Regent
FT
Dulwich Hamlet
4 - 0
Leatherhead
FT
Folkestone
3 - 2
Hendon
FT
Kingstonian
6 - 0
Harlow Town
FT
Leiston
3 - 0
Metropolitan Police
FT
Margate
1 - 1
Harrow Borough
FT
Needham Market
2 - 2
Enfield Town
FT
Staines Town
3 - 1
Lowestoft Town
FT
Thurrock
1 - 1
Merstham
FT
Wingate & Finchley
1 - 0
Worthing
England:
FT
Altrincham
1 - 0
Grantham Town
FT
Coalville Town
4 - 0
Stalybridge Celtic
FT
Farsley Celtic
1 - 2
Barwell
FT
Halesowen Town
1 - 1
Warrington Town
FT
Mickleover Sports
5 - 0
Hednesford Town
FT
Nantwich Town
2 - 3
Ashton United
FT
Shaw Lane
5 - 2
Stafford Rangers
FT
Stourbridge
0 - 0
Lancaster City
FT
Sutton Coldfield
2 - 1
Buxton
FT
Whitby Town
3 - 2
Marine
FT
Witton Albion
1 - 2
Rushall Olympic
FT
Workington
0 - 1
Matlock Town
England:
FT
Accrington Stanley
1 - 1
Cheltenham Town
FT
Barnet
1 - 2
Crawley Town
FT
Colchester United
1 - 2
Wycombe Wanderers
FT
Coventry City
2 - 0
Exeter City
FT
Crewe Alexandra
0 - 5
Carlisle United
FT
Luton Town
1 - 0
Chesterfield
FT
Mansfield Town
2 - 1
Cambridge United
FT
Newport County
1 - 0
Grimsby Town
FT
Notts County
4 - 1
Lincoln City
FT
Stevenage
2 - 1
Morecambe
FT
Yeovil Town
1 - 1
Port Vale
England:
FT
Burnley
0 - 0
Huddersfield Town
FT
Everton
2 - 1
Bournemouth
FT
Leicester City
2 - 3
Liverpool
FT
Manchester City
5 - 0
Crystal Palace
FT
Southampton
0 - 1
Manchester United
FT
Stoke City
0 - 4
Chelsea
FT
Swansea City
1 - 2
Watford
FT
West Ham United
2 - 3
Tottenham Hotspur
Estonia: Meistriliiga
FT
Kalju Nomme
6 - 0
Parnu Linnameeskond
FT
Levadia Tallinn
3 - 1
Tammeka Tartu
FT
Paide LM
4 - 2
Tulevik Viljandi
FT
Sillamae Kalev
1 - 2
Flora Tallinn
Estonia: Esiliiga
FT
Kuressaare
2 - 4
Elva
FYR Macedonia:
FT
Renova
0 - 0
Shkupi 1927
FYR Macedonia:
FT
Belasica
5 - 0
Osogovo
FT
Kozhuf Miravci
0 - 0
Borec Veles
FT
Plackovica
3 - 2
Horizont Turnovo
FT
Sasa
0 - 5
Bregalnica Stip
FT
Tikves
1 - 0
Pobeda Valandovo
FYR Macedonia:
FT
Gorno Lisice
2 - 1
Makedonija GP
FT
Gostivar
2 - 1
Teteks
FT
Labunishta
1 - 1
Vellazerimi 77
FT
Lokomotiva Skopje
0 - 0
Zajazi Zajas
FT
Novaci
0 - 1
Struga
Finland: FA Cup Final
FT
SJK
0 - 1
HJK Helsinki
Finland: Naisten Liga
FT
Honka (W)
2 - 2
HJK Helsinki (W)
FT
JyPK (W)
2 - 1
ONS (W)
FT
PK-35 (W)
3 - 0
Ilves Tampere (W)
FT
TPS (W)
3 - 1
Pallokissat (W)
France:
FT
Lorient
0 - 0
Nancy
France:
FT
Bordeaux
3 - 1
Guingamp
FT
Caen
1 - 0
Amiens
FT
Lyon
3 - 3
Dijon
FT
Metz
0 - 1
Troyes
FT
Montpellier
0 - 0
Paris St Germain
France:
FT
Grenoble
0 - 2
Cholet
France:
FT
Rodez Aveyron (W)
1 - 1
Guingamp (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
2 - 1
Samtredia
FT
Lokomotivi Tbilisi
3 - 0
Chikhura Sachkhere
Germany:
FT
Berliner AK 07
0 - 1
Energie Cottbus
Germany:
FT
Borussia Monchengladbach II
1 - 1
Rot-Weiss Essen
FT
Erndtebruck
1 - 3
Fortuna Dusseldorf II
FT
Rodinghausen
6 - 0
Koln II
FT
Verl
3 - 1
Bonner
FT
Viktoria Koln
0 - 0
Uerdingen 05
FT
Wattenscheid 09
0 - 1
Wiedenbruck 2000
FT
Westfalia Rhynern
1 - 4
Wegberg-Beeck
Germany:
FT
06 Hildesheim
1 - 1
SW Rehden
FT
Eutin 08
1 - 1
Hannover 96 II
FT
Hamburg II
3 - 1
St Pauli II
FT
Wolfsburg II
2 - 0
Havelse
Germany:
FT
Augsburg II
1 - 0
Wacker Burghausen
FT
Bayern Munich II
1 - 1
Memmingen
FT
Eichstatt
1 - 1
1860 Rosenheim
FT
Garching
2 - 1
Seligenporten
FT
Ingolstadt 04 II
2 - 1
Nurnberg II
FT
Pipinsried
0 - 0
Buchbach
FT
Unterfohring
0 - 3
1860 Munich
Germany:
FT
Hessen Kassel
1 - 4
Elversberg
FT
Saarbrucken
2 - 2
Astoria Walldorf
FT
Steinbach
1 - 0
Freiburg II
FT
Ulm 1846
2 - 0
Rochling Volklingen
Germany:
FT
Arminia Bielefeld
1 - 1
Heidenheim
FT
Jahn Regensburg
2 - 1
Eintracht Braunschweig
FT
St Pauli
1 - 2
Fortuna Dusseldorf
Germany:
FT
1899 Hoffenheim
2 - 0
Schalke 04
FT
Borussia Dortmund
6 - 1
Borussia Monchengladbach
FT
Leipzig
2 - 1
Eintracht Frankfurt
FT
Mainz 05
1 - 0
Hertha Berlin
FT
Stuttgart
0 - 0
Augsburg
FT
Werder Bremen
0 - 0
Freiburg
Germany:
FT
Carl Zeiss Jena
2 - 0
Preussen Munster
FT
Fortuna Koln
0 - 3
SF Lotte
FT
Hallescher
0 - 3
Chemnitzer
FT
Osnabruck
1 - 1
Wurzburger Kickers
FT
Unterhaching
4 - 0
Meppen
FT
Wehen
5 - 0
Sonnenhof Grossaspach
FT
Zwickau
1 - 0
Werder Bremen II
Greece:
FT
Apollon Smirnis
0 - 1
Platanias
FT
Atromitos Athinon
3 - 0
Lamia
FT
Panetolikos
2 - 0
Panathinaikos
Guatemala:
FT
Comunicaciones
5 - 1
Deportivo Marquense
Honduras:
FT
Lobos UPNFM
0 - 1
CD Marathon
Hong Kong:
FT
Kitchee
2 - 1
Eastern Salon
Hong Kong:
FT
HKFC
4 - 1
Eastern District
FT
Wanchai
0 - 2
Shatin
Hungary:
FT
Debrecen
3 - 0
Puskas Academy
FT
Ferencvaros
2 - 0
Diosgyori
FT
Mezokovesd-Zsory
2 - 4
Ujpest
FT
PAKS
1 - 0
Balmazujvaros
FT
Videoton
1 - 1
Budapest Honved
Iceland: 1. Deild
FT
Fram Reykjavik
0 - 4
Throttur Reykjavik
FT
Fylkir
2 - 1
IR
FT
Kopavogur
2 - 1
Keflavik
FT
Leiknir Faskrudsfjordor
0 - 3
Thor Akureyri
FT
Leiknir Reykjavik
2 - 1
Grotta
FT
Selfoss
2 - 1
Haukar
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
FH Hafnarfjordur (W)
2 - 0
Valur Reykjavik (W)
FT
Grindavik (W)
3 - 2
Thor / Ka (W)
FT
KR Reykjavik (W)
0 - 3
Haukar (W)
FT
Stjarnan (W)
0 - 2
Breidablik (W)
Iran:
FT
Baderan Tehran
1 - 0
Rah Ahan
FT
Naft Masjed Soleyman
0 - 1
Khoneh Be Khoneh
Israel:
FT
Ashdod
0 - 3
Maccabi Netanya
FT
Hapoel Akko
1 - 1
Bnei Yehuda Tel Aviv
FT
Hapoel Haifa
1 - 1
Hapoel Beer Sheva
FT
Hapoel Raanana
0 - 3
Hapoel Ashkelon
Italy:
FT
Bari
3 - 0
Ternana
FT
Brescia
2 - 2
Foggia
FT
Cremonese
0 - 0
Pescara
FT
Empoli
0 - 1
Cittadella
FT
Novara
1 - 2
Avellino
FT
Perugia
1 - 0
Frosinone
FT
Salernitana
2 - 0
Spezia
FT
Unione Venezia
0 - 1
Parma
FT
Virtus Entella
0 - 0
Carpi
Italy:
FT
Bisceglie
1 - 1
Sicula Leonzio
FT
Casertana
0 - 1
Akragas
FT
Catania
1 - 0
Fidelis Andria
FT
Catanzaro
1 - 3
Lecce
FT
Fondi
0 - 1
Reggina
FT
Monopoli
2 - 0
Matera
FT
Paganese
1 - 2
Juve Stabia
FT
Rende
0 - 1
Virtus Francavilla
FT
Siracusa
4 - 2
Cosenza
Italy:
FT
Juventus
4 - 0
Torino
FT
Roma
3 - 1
Udinese
FT
Spal
2 - 3
Napoli
Japan: J1 League
FT
Cerezo Osaka
1 - 4
Vegalta Sendai
FT
Consadole Sapporo
2 - 2
Albirex Niigata
FT
Jubilo Iwata
2 - 1
Omiya Ardija
FT
Kashima Antlers
2 - 1
Gamba Osaka
FT
Kashiwa Reysol
4 - 1
FC Tokyo
FT
Shimizu S Pulse
1 - 3
Sanfrecce Hiroshima
FT
Urawa Red Diamonds
2 - 2
Sagan Tosu
FT
Ventforet Kofu
3 - 2
Yokohama F Marinos
FT
Vissel Kobe
0 - 0
Kawasaki Frontale
Japan: J2 League
FT
Fagiano Okayama Next
0 - 1
Kamatamare Sanuki
FT
Kyoto Sanga
0 - 0
Shonan Bellmare
FT
Tokushima Vortis
2 - 2
Machida Zelvia
Japan: J3 League
FT
Giravanz Kitakyushu
0 - 2
Kataller Toyama
FT
Tochigi SC
4 - 1
FC Tokyo (U23)
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
Briobecca Urayasu
0 - 3
Honda FC
FT
Reinmeer Aomori
2 - 4
FC Osaka
Japan: L1 League Women
FT
NTV Beleza (W)
2 - 0
INAC Kobe Leonessa (W)
FT
Nojima Stella (W)
0 - 1
JEF United Chiba (W)
Jordan:
FT
Al Ahli Amman
1 - 1
Mansheyat Bani Hasan
FT
Ramtha
5 - 0
Al Yarmouk
Kazakhstan: Premier League
FT
Astana
2 - 0
Taraz
Kenya: Division 1
FT
Homeboyz
2 - 1
Sofapaka
FT
Mathare United
0 - 1
Ulinzi Stars
FT
Nzoia Sugar
0 - 2
Gor Mahia
FT
Posta Rangers
1 - 1
Thika United
Kosovo:
FT
Besa
2 - 0
Liria
FT
Drenica
4 - 1
Falmurtari
FT
Gjilani
0 - 0
Prishtina
FT
Llapi
2 - 0
Vellaznimi
Lebanon:
FT
Al Akhaa Al Ahli
0 - 1
Al Nejmeh
FT
SAFA
2 - 1
Shabab Al Arabi
Malta:
FT
Birkirkara
3 - 2
Naxxar Lions
FT
Hamrun Spartans
0 - 1
Floriana
FT
Lija Athletic
0 - 2
Sliema Wanderers
FT
Tarxien Rainbows
1 - 1
Senglea Athletic
Moldova: Division 1 2017
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
1 - 0
Petrocub
FT
Sfintul Gheorghe
0 - 0
Zimbru Chisinau
FT
Sheriff Tiraspol
6 - 3
Dacia Chisinau
Morocco:
FT
Raja Casablanca
4 - 0
Kawkab Marrakech
FT
Renaissance Berkane
1 - 0
Olympique Safi
Morocco:
FT
Jeunesse Ben Guerir
1 - 0
Rachad Bernoussi
FT
Maghreb Fes
0 - 0
Wydad Fes
FT
Olympique Dcheira
2 - 0
Sidi Kacem
FT
Raja Beni Mellal
2 - 0
USM Oujda
FT
Youssoufia Berrechid
1 - 1
JSM Laayoune
Netherlands:
FT
ADO Den Haag
1 - 0
Sparta Rotterdam
FT
Feyenoord
0 - 2
NAC Breda
FT
Heracles
2 - 1
Roda
FT
Willem II
1 - 2
Heerenveen
Northern Ireland:
FT
Ballinamallard United
1 - 3
Ballymena United
FT
Carrick Rangers
1 - 2
Cliftonville
FT
Crusaders
1 - 1
Dungannon Swifts
FT
Glenavon
3 - 0
Ards
FT
Glentoran
0 - 0
Coleraine
Northern Ireland:
FT
Dergview
1 - 1
Ballyclare Comrades
FT
Limavady United
2 - 1
PSNI
FT
Loughgall
2 - 1
Larne
FT
Lurgan Celtic
2 - 2
Harland & Wolff Welders
FT
Newry City
0 - 1
Institute
FT
Portadown
0 - 1
Knockbreda
Norway: Eliteserien
FT
Haugesund
2 - 1
Viking
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Asker
2 - 3
KFUM Oslo
FT
Baerum
1 - 0
Kjelsas
FT
Follo
0 - 2
Ham-Kam
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Egersund
3 - 0
Fram Larvik
Norway: Toppserien
FT
Klepp (W)
0 - 2
Lillestrom (W)
FT
Kolbotn (W)
0 - 1
Trondheims-Orn (W)
FT
Valerenga (W)
0 - 1
Avaldsnes (W)
Palestine:
FT
Jabal Al Mukaber
1 - 1
Ahli Al Khalil
FT
Mosaset Al Bireh
2 - 1
Markaz Balata
FT
Shabab Al Dhahiriya
0 - 0
Thaqafi Tulkarm
Panama:
FT
Independiente
2 - 1
San Francisco
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Libertad
2 - 1
Olimpia Asuncion
FT
Sportivo Trinidense
0 - 1
Rubio Nu
Paraguay: Segunda Division
FT
Sportivo Iteno
0 - 3
Deportivo Caaguazu
Peru: Primera Division Clausura
FT
FBC Melgar
2 - 0
Ayacucho
FT
Juan Aurich
1 - 1
Alianza Atletico
Philippines: Philippines Football League
FT
JP Voltes
1 - 2
Davao Aguilas
FT
Kaya
4 - 0
Stallion
FT
Meralco Manila
2 - 0
Davao Aguilas
Poland:
FT
Chojniczanka Chojnice
0 - 0
Olimpia Grudziadz
FT
Gornik Leczna
1 - 0
Tychy
FT
Miedz Legnica
0 - 2
Podbeskidzie
FT
Odra Opole
1 - 0
Stal Mielec
FT
Puszcza Niepolomice
3 - 1
Stomil Olsztyn
FT
Rakow Czestochowa
3 - 1
Bytovia Bytow
FT
Zaglebie Sosnowiec
0 - 1
Wigry Suwalki
Poland:
FT
Belchatow
1 - 2
Row 1964 Rybnik
FT
Blekitni Stargard
2 - 0
Garbarnia Krakow
FT
Gryf Wejherowo
2 - 2
Siarka Tarnobrzeg
FT
Jastrzebie
1 - 1
Wisla Pulawy
FT
LKS Lodz
1 - 2
Olimpia Elblag
FT
MKS Kluczbork
1 - 1
Rozwoj Katowice
FT
Stal Stalowa Wola
2 - 2
Radomiak Radom
Poland:
FT
Korona Kielce
2 - 1
Wisla Krakow
FT
Pogon Szczecin
1 - 2
Gornik Zabrze
FT
Termalica Nieciecza
2 - 1
Lechia Gdansk
Portugal:
FT
Benfica
2 - 0
Pacos Ferreira
FT
Estoril
0 - 2
Chaves
FT
Moreirense
1 - 1
Sporting CP
Qatar:
FT
Al Duhail
2 - 0
Al Arabi
FT
Al Khor
2 - 0
Al Ahli Doha
Romania:
FT
Avantul Valea Marului
1 - 3
Aerostar Bacau
FT
Bucovina Radauti
2 - 0
Odorheiu Secuiesc
FT
Csikszereda Miercurea Ciuc
2 - 0
Cetate Rasnov
FT
Focsani
8 - 0
Metalosport Galati
FT
Sanatatea Darabani
1 - 1
Otelul Galati
Romania:
FT
Farul Constanta
3 - 1
Axiopolis Cernavoda
FT
Inainte Modelu
8 - 0
Sportul Chiscani
FT
Metalul Buzau
2 - 2
Unirea 2004 Slobozia
FT
Progresul Spartac
1 - 0
Agricola Borcea
Romania:
FT
ASC Recea
1 - 2
Metalurgistul Cugir
FT
Iernut
2 - 2
Ecomax Cluj II II
FT
Minerul J Matasari
1 - 1
Unirea Dej
FT
Universitatea Cluj
3 - 0
Performanta Ighiu
FT
Viitorul Ghimbav
4 - 2
Unirea Tasnad
Romania:
FT
Vointa Saelele
2 - 0
Aninoasa
Romania:
FT
Ghiroda
4 - 1
Hermannstadt II
FT
Scolar Resita
2 - 0
Gloria Cermei
FT
Sirineasa
1 - 0
Filiasi
FT
Soimii Pancota
2 - 0
International Balesti
FT
Universitatea Craiova II
4 - 1
National Sebis
Romania:
FT
Concordia
2 - 1
Sepsi OSK
Romania:
FT
Afumati
2 - 1
Politehnica Timisoara
FT
Balotesti
1 - 2
Stiinta Miroslava
FT
Clinceni
2 - 1
Ripensia Timisoara
FT
Dunarea Calarasi
3 - 1
Pandurii Targu Jiu
FT
Hermannstadt
2 - 0
Rapid Suceava
FT
Metaloglobus
4 - 0
Targu Mures
FT
Mioveni
3 - 2
Luceafarul Oradea
FT
Olimpia Satu Mare
1 - 0
UTA Batrana Doamna
FT
SCM Pitesti
1 - 0
Sportul Snagov
Russia:
FT
Dinamo Moscow
0 - 0
CSKA Moscow
FT
Spartak Moscow
2 - 2
Anzhi
Russia:
FT
Dinamo Bryansk
4 - 0
Ryazan
FT
Energomash Belgorod
2 - 0
Kaluga
FT
Saturn Ramenskoye
4 - 1
Khimik Nobomoskovsk
FT
Sokol Saratov
3 - 2
Strogino Moscow
FT
Zorky Krasnogorsk
4 - 0
Zenit Penza
Russia:
FT
Orenburg II
1 - 3
Neftekhimik
Russia:
FT
Afips
1 - 0
Biolog-Novokubansk
FT
Akademiya Futbola
1 - 0
Kuban II
FT
Chernomorets Novorossiysk
2 - 0
SKA Rostov
FT
Druzhba Maykop
3 - 1
Angusht
FT
Mashuk KMV
2 - 2
Spartak Vladikavkaz
Russia:
FT
Lokomotiv Moscow II
2 - 0
Dinamo St Petersburg II
FT
Luki-Energiya
0 - 1
Murom
FT
Spartak Kostroma
2 - 1
Dolgoprudny
FT
Veles Moscow
2 - 1
CRFSO Smolensk
FT
Znamya Truda
0 - 3
Tekstilshtik Ivanovo
Saudi Arabia:
FT
Al Ettifaq
2 - 3
Al Shabab Riyadh
FT
Al Qadisiyah
1 - 1
Al Faisaly
FT
Al Raed
2 - 2
Al Taawon
Scotland:
FT
Kilmarnock
1 - 1
Dundee
FT
Partick
1 - 1
Heart of Midlothian
FT
Rangers
0 - 2
Celtic
FT
Ross County
0 - 1
Hibernian
FT
St Johnstone
2 - 1
Hamilton Academical
Scotland:
FT
Alloa Athletic
2 - 5
Albion Rovers
FT
East Fife
3 - 0
Forfar Athletic
FT
Queens Park
0 - 2
Ayr United
FT
Raith Rovers
2 - 0
Airdrieonians
FT
Stranraer
2 - 6
Arbroath
Scotland:
FT
Brechin
0 - 3
Dunfermline
FT
Dumbarton
2 - 1
Inverness CT
FT
Dundee United
2 - 1
Morton
FT
Falkirk
0 - 2
Livingston
Scotland:
FT
Clyde
1 - 1
Cowdenbeath
FT
Edinburgh City
0 - 3
Peterhead
FT
Elgin City
3 - 0
Montrose
FT
Stenhousemuir
3 - 0
Berwick
FT
Stirling Albion
3 - 2
Annan Athletic
Scotland:
FT
Banks O'Dee
4 - 0
Huntly
FT
Brora Rangers
5 - 0
Girvan
FT
Civil Service Strollers
2 - 1
Strathspey Thistle
FT
Clachnacuddin
8 - 0
Fort William
FT
Colville Park
2 - 1
Cumbernauld Colts
FT
Deveronvale
3 - 1
Hawick Royal Albert
FT
Edinburgh University
2 - 1
Lossiemouth
FT
Edusport Academy
1 - 1
Rothes
FT
Formartine United
2 - 1
Turriff United
FT
Fraserburgh
2 - 1
Forres Mechanics
FT
Gala Fairydean
0 - 2
Keith
FT
Glenafton
4 - 0
Threave Rovers
FT
Lothian Thistle
3 - 2
Inverurie Loco Works
FT
Nairn County
1 - 0
Whitehill Welfare
FT
Selkirk
4 - 0
Gretna
FT
Wick Academy
2 - 2
Stirling University
Serbia:
FT
Backa Topola
4 - 0
Bezanija
Singapore: S League
FT
Geylang International
1 - 3
Home United
FT
Hougang United
1 - 2
DPMM
Slovakia:
FT
FC Nitra
0 - 0
Ruzomberok
FT
Senica
1 - 3
Spartak Trnava
FT
Vion Zlate Moravce
1 - 0
Sport Podbrezova
Slovenia:
FT
CM Celje
0 - 0
Olimpija Ljubljana
FT
ND Gorica
2 - 1
Krsko
FT
Triglav Kranj
1 - 3
Ankaran Hrvatini
South Africa:
FT
Amazulu
1 - 1
Platinum Stars
FT
Baroka
2 - 2
Ajax Cape Town
FT
Bidvest Wits
1 - 0
Orlando Pirates
FT
Kaizer Chiefs
0 - 0
Golden Arrows
South Africa:
FT
Black Leopards
0 - 0
Royal Kings
FT
Mbombela United
1 - 0
Highlands Park
FT
Royal Eagles
1 - 1
Super Eagles
FT
Uthongathi
1 - 2
Mthatha Bucks
FT
Witbank Spurs
1 - 2
University Of Pretoria
South Korea: K League
FT
Incheon United
1 - 1
Suwon Bluewings
FT
Sangju Sangmu
2 - 2
Jeju United
FT
Ulsan Hyundai
1 - 0
Jeonnam Dragons
South Korea: K League Challenge
FT
Anyang
2 - 0
Ansan Greeners
FT
Gyeongnam
2 - 1
Bucheon 1995
FT
Suwon City
3 - 2
Daejeon Citizen
Spain:
FT
Granada
3 - 1
Cordoba
FT
Reus
0 - 0
Osasuna
FT
Sporting Gijon
1 - 0
La Hoya Lorca
FT
Tenerife
4 - 0
Alcorcon
Spain:
FT
Celta Vigo B
2 - 1
Rapido de Bouzas
Spain:
FT
Arenas Club
1 - 1
Barakaldo
FT
Real Sociedad B
0 - 1
Burgos
Spain:
FT
Valencia Mestalla
2 - 2
Ontinyent
Spain:
FT
Alaves
1 - 2
Real Madrid
FT
Atletico Madrid
2 - 0
Sevilla
FT
Girona
0 - 3
Barcelona
FT
Malaga
3 - 3
Athletic Club
Spain:
FT
Levante (W)
0 - 1
Betis (W)
FT
Santa Teresa (W)
0 - 3
Atletico Madrid (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
Halmstad
2 - 1
Norrkoping
Sweden: Superettan
FT
Brommapojkarna
3 - 1
Atvidabergs
FT
Degerfors
3 - 1
Frej
FT
Varbergs BoIS
1 - 0
Dalkurd
Sweden: Division 1 North
FT
Carlstad United
2 - 2
Assyriska
FT
Sollentuna
3 - 1
Enskede
FT
Team TG
3 - 2
Sandvikens
Sweden: Division 1 South
FT
Assyriska BK
2 - 4
Ljungskile
FT
Husqvarna
2 - 2
Mjallby
FT
Karlskrona
2 - 1
Utsiktens
FT
Oskarshamns AIK
2 - 0
Skovde AIK
Sweden: Damallsvenskan
FT
Djurgarden (W)
2 - 1
Limhamn Bunkeflo (W)
FT
Kvarnsvedens (W)
2 - 2
Eskilstuna United (W)
Switzerland:
FT
Basel 1893
1 - 0
FC Zurich
FT
Luzern
2 - 3
Lausanne-Sport
Switzerland:
FT
Aarau
0 - 0
Rapperswil
Thailand: Premier League
FT
Bangkok United
4 - 0
Super Power Samut Prakan
FT
Navy FC
1 - 2
Muangthong United
FT
Sukhothai
1 - 1
Bangkok Glass
FT
Suphanburi
4 - 1
Sisaket
Turkey:
FT
Altinordu
3 - 0
Gaziantepspor
FT
Manisaspor
1 - 2
Istanbulspor
Turkey:
FT
Amedspor
1 - 1
Bodrumspor
FT
Hatayspor
3 - 0
Tokatspor
FT
Inegolspor
1 - 1
Etimesgut Belediyespor
FT
Kastamonuspor
0 - 0
Sivas Belediyespor
FT
Keciorengucu
8 - 0
Mersin Idman Yurdu
FT
Kocaeli Birlikspor
1 - 1
Bucaspor Izmir
Turkey:
FT
Gumushanespor
3 - 0
Kirklarelispor
FT
Hacettepe
2 - 0
Silivrispor
FT
Kahramanmarasspor
1 - 1
Anadolu Selcukluspor
FT
Karsiyaka
0 - 1
Nigde Belediyespor
FT
Nazilli Belediyespor
1 - 6
Altay
FT
Sanliurfaspor
1 - 0
Fatih Karagumruk
FT
Zonguldak Komurspor
2 - 1
Fethiyespor
Turkey:
FT
Fenerbahce
2 - 1
Besiktas
FT
Genclerbirligi
1 - 0
Istanbul Basaksehir
FT
Konyaspor
2 - 0
Akhisar Belediye
UAE:
FT
Ajman
1 - 3
Al Shabab Dubai
FT
Hatta
0 - 3
Al Ain
USA: MLS
FT
Columbus Crew
3 - 2
New York Red Bulls
FT
DC United
4 - 0
San Jose Earthquakes
FT
New England Revolution
2 - 1
Toronto FC
FT
New York City
1 - 1
Houston Dynamo
FT
Philadelphia Union
3 - 1
Chicago Fire
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
New York Cosmos
0 - 2
Carolina Railhawks
USA: National Womens Soccer League
FT
Orlando Pride (W)
0 - 0
Portland Thorns (W)
FT
Washington Spirit (W)
0 - 3
Boston Breakers (W)
Uganda:
FT
Jinja SSS
1 - 1
BUL
FT
The Saints
1 - 0
Express FC
FT
Vipers
1 - 0
SC Villa
Ukraine:
FT
Dynamo Kyiv
0 - 0
Veres
FT
Zirka Kirovohrad
2 - 4
Shakhtar Donetsk
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Club River Plate
3 - 1
Rampla Juniors
FT
Liverpool Montevideo
1 - 2
Boston River
FT
Racing Montevideo
0 - 1
Nacional de Football
Uruguay: Segunda Division
FT
Atletico Torque
1 - 0
Tacuarembo
FT
Canadian
1 - 1
Rentistas
FT
Cerrito
0 - 0
Central Espanol
FT
Deportivo Maldonado
2 - 0
Villa Espanola
FT
Oriental
2 - 0
Cerro Largo
FT
Sportivo Huracan
1 - 0
Progreso
FT
Villa Teresa
2 - 1
Atenas
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Carabobo
1 - 0
Zulia
FT
Deportivo JBL
1 - 0
Aragua
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Angostura
0 - 0
Tucanes
FT
Atletico Venezuela B
0 - 1
Petrolero de Anzoategui
FT
Caracas B
0 - 2
Petare
FT
Lala
2 - 1
Estudiantes Caracas
FT
Real Frontera
0 - 1
Zamora B
FT
ULA FC
1 - 1
Urena
FT
Yaracuyanos
0 - 0
Puerto Cabello
Wales:
FT
Aberystwyth Town
2 - 3
Bangor City
FT
Connahs Quay
1 - 0
Cardiff Metropolitan
FT
Prestatyn Town
0 - 0
Newtown AFC